EEN KRANT zijn terug. Bouwpakketten voor doe-het-zelfers BRITS VAKVERBOND TUC IS TEGEN EEG-LIDMAATSCHAP De deux oièces Geen gemeenschappelijk monetair standpunt EEG GEVEN” „SUBSIDIE NIET AAN H. J. Lamp VVD-fractieleider H. Wiegel: Mercedes-Benz en Audi dealer beter JERSEY SHOP Hoeveelheid kruit’ in Zwartemeer Regionale bladen worden steeds Elf gewonden bij drievoudige botsing N.V. Automobielbedrijf Van Wijk blijft geheim a Wat doe je als je op zoek^HEs^ bent naar een cadeau dat wat-je- noemt glamour heeft? Dan is het de kortste weg om naar H. en J. Lamp te stappen en te snuffelen tussen al dat mooie kristal. U ontdekt er St. Louis, Leerdam, St. Val Lambert, Zwiesel en anderen. U ontdekt: honderd en één cadeau-inspiraties, schoon heden van karaffen voor port en sherry, fonkelende kristallen kandelaars, koekdozen, asbakken, schalen, beschuitbus en meer. U ontdekt: dat Kristal werkelijk bereikbaar is en niet alleen voor miljonairs. U ontdekt: dat Kristal zo mooi is dat u het op uw eigen verlanglijstje zet. En u ontdekt dat H. enJ. Lamp een heel bizon- dere kristalcollectie heeft die ieder het zijne en ieder het hare biedt. Leuk als u ook komt kijken bij H. enj. Lamp.Voor de 1000 dingen van het gezellige leven. 17 DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1971 Andere maatregelen Overheidssubsidie Barteljorisstraat 18 Haarlem. Tweedelig is weer mode. En hoe. Bij ons kunt u kiezen uit de nieuwste modellen. In links-links of in prachtige bedrukte dessins. Modellen van bekende huizen, zoals Erica Rössler. Alle maten zijn er (ook de grotere) en de prijzen beginnen bij f 159.- Kom gezellig passen. Amsterdamsevaart 112-114, Haarlem, tel. 023-31 7710. Bloemendaalseweg 329, Overveen, tel.023-32 62 50. Barteljorisstraat 27 Haarlem telefoon (023) 320618 10 T/M 19 SEPT. Drie dagen een grandioze show van Mercedes-Benz en Audi personenwagens in Haarlem. De show wordt gehouden in ons nieuwe bedrijf aan de Amsterdamse Vaart 112-114 in Haarlem. Openingstijden: donderdag 9 september van 9 tot 19 uur - vrijdag 10 september van 9 tot 19 uur-zaterdag 11 september van 9 tot 19 uur. Een RAI vol radio- en TV-nieuws ’W' Primeur: de video cassette -jr Hi-fi-corner 4 kanaal-stereo Orgelzaal met ’magisch orgel’ Zes gaan met grootste gemene deler naar conferentie groep van Tien Hofleverancier. 1 I te.:- ADVERTENTIE ADVERTENTIE ADVERTENTIE f irate I ADVERTENTIE <4 Men acht de kans niet uitgesloten, dat de Zes het eens worden over een tijdelij ke oplossing voor het weer laten functio- Van twee vlak achter elkaar rijdende auto’s wilde de bestuurder van de achter ste auto zijn voorganger passeren toen een uit tegenovergestelde richting komen de auto al te dicht genaderd was. De twee auto’s botsten frontaal tegen elkaar. De derde, ingehaalde auto reed daarna tegen de twee wagens op. Bel 020-796441 voor inlichtingen over de radio- en TV-programma's op deFlrato dagelijks 10-17 en 19-22 uur, zondags 10-17 uur. Toegang 4 r<ai Amsterdam TT-biljetten aan NS-stations Franse eisen. „Geen wonder dat president Pompidou glimlacht, geen wonder dat hij met de dag meer gaat lijken op de Mona Lisa”, zo verklaarde hij. De anti-EEG- resolutie kwam van Jack Jones, de leider van de grootste vakbond, die van vervoers- personeel. Hij waarschuwde dat na toe treding de prijzen omhoog gaan vliegen zonder dat daar evenredige loonsverhogin gen tegenover staan. „We lopen als we toetreden het grote gevaar, dat Groot- Brittannië het Noord-Ierland van Europa wordt”, aldus Jones. Wie een beetje handig is met sol deerbout, tang en schroevendraaier en over wat technische feeling beschikt kan heel wat leuke of nuttige elektro nische apparaatjes zelf in elkaar zet ten. Op de Firato kan hij een keuze maken uit tal van bouw- en onderde lenpakketten, die Philips daar eta leert, bijvoorbeeld voor een knipper licht, waarmee een groot aantal effec ten kan worden geealiseerd voor mo delbouw, mini-lichtreclame, waarschu- wingslichten en dergelijke. Er is een onderdelenpakket voor een regelbare toongenerator, bijzonder ge schikt voor het doormeten van ver sterkers en andere audio-apparatuur. De frequentie kan worden geregeld van 20 tot 200.000 Herz. Met een ander pakket kan een ste- Bij de stemming over de bewuste reso lutie gingen zo veel handen omhoog dat de congresleiding besloot, maar niet tot telling over te gaan. Een van de weinige bonden die voor het EEG-lidmaatschap opkwam, was die van administratief per soneel, maar de door deze bond ingedien de toetredingsresolutie haalde het natuur lijk niet. Secretaris-generaal Vic Feather van het TUC had de aanval geopend door te verklaren dat Groot-Brittannië bij de onderhandelingen was gezwicht voor de algemene verkiezingen er uitsluitsel over geven”. Callaghans toespraak luidde een officië le campagne van de Labour-oppositie te gen de door de conservatieven bereikte voorwaarden in. De Labourpartij is ver deeld over de kwestie. Andere vooraan staande leden met plaatsvervangend par tijleider Roy Jenkins aan het hoofd, be gonnen woensdag ook een campagne vóór toetreding op de huidige voorwaar den. De twee campagnes worden gevoerd met het oog op de labourconferentie in oktober, die later die maand gevolgd wordt door een zesdaags debat van het parlement met beslissende stemming op 28 oktober. Een ander argument voor zijn afwijzing vindt de heer Wiegel in zijn overtuiging dat het met de „verschraling” van de pers in ons land wel meevalt. Er is een ontwik keling in de perswereld dat met name de kranten in de regio steeds beter hun al gemene nieuws gaan verzorgen naast hun regionale nieuws. In regionale kranten staat een geweldig stuk informatie, die ik in landelijke kranten nauwelijks vind. Als de landelijke kranten, die het slecht heb ben, het argument gaan gebruiken dat hun bestaan noodzakelijk is voor de uitgebrei de en veelzijdige informatie, dan ben ik het daar niet mee eens. Ik constateer vaak hoovaardij van de redacties van lan delijke kranten. Natuurlijk is het zuur dat een krant als De Tijd zou gaan verdwijnen of Het Vrije Volk, maar men zal zich er bij moeten neerleggen dat er minder kran ten komen. Het betekent echter helemaal niet dat er daardoor een verschraling in de informatie optreedt”. Vanuit de Kamer was bezwaar gemaakt tegen het geheel buiten toepassing houden van voorschriften uit de hinderwet bij het verlenen Van de vergunning. Minister Stuijt zegt in antwoord op vragen dat door de gevolgde procedure bereikt werd dat de soort en de hoeveelheid van de munitie onbekend blijven. Uit de volledige kennis van plaats, soorten en hoeveelhe den van die munitie binnen het gebied van de NAVO zouden immers conclusies kunnen worden getrokken op tactisch en strategisch gebied, waardoor schade zou worden toegebracht aan het NAVO-verde- digingsstelsel. neren van transacties via het Internatio naal Monetair Fonds (IMF). Ook wordt niet onwaarschijnlijk geacht dat men dicht bij elkaar komt inzake een oplossing op langere termijn voor de heraanpassing van de wisselkoersen. De vergadering in Brussel, die de hele woensdagochtend duurde, heeft overigens wel duidelijk gemaakt dat het Benelux- verlangen om zo spoedig mogelijk tot een gemeenschappelijk standpunt van de Zes te komen voor de monetaire moeilijkhe den als geheel, ijdel is. De interne tegen stellingen binnen de Zes zijn daarvoor nog te groot. De internationale besprekingen over de monetaire moeilijkheden in de nabije toe komst zullen in drie fasen verlopen: Op 13 september zullen de Zes in Brussel een inventarisatie maken van die zaken waar over ze het onderling duidelijk eens zijn. Daarmee kunnen ze dan als een blok in de groep van Tien in Londen komen. Het zal hun daar niet al te lastig vallen om Engeland, dat zich blijkens uitlatingen van de ministers woensdag, zeer construc tief opstelt, aan hun zijde te krijgen. Na Londen volgt op 20 september in Brussel een algemene EEG-ministerraad. Daar komt op de agenda „de toestand van de EEG ingevolge de recente monetaire evolutie” waarover een algemene discussie wordt gehouden. Nadat eind september in Washington het IMF vergaderd zal heb ben, komt er in oktober een EEG-raad waar de ministers van Buitenlandse Za ken en van Financiën een globale politie ke benadering_moeten vinden. (Van onze correspondent) Premier Heath heeft de Britse EEG- onderhandelaar Geoffrey Rippon belast met de coördinatie van de voorbereidin gen (o.a. betreffende de wetgeving) voor toetreding. Rippon behoudt zijn kabinets- portefeuille van „Chancellor of the Du chy of Lancaster”, maar verhuist van het ministerie van Buitenlandse Zaken naar het kabinetsgebouw. Fractieleider Wiegel is het met dat verzoek niet eens. „Als het NNV er geld heeft ingestopt, is dat zijn zaak en voor de verantwoordelijkheid van de Centrale Verzekeringsbank, die de kredietgarantie verstrekte. Overheidssubsidie zou beteke nen dat het rijk de concurrentiestrijd van Het Vrije Volk met het Rotterdamsch Nieuwsblad zou moeten financieren, dus dat in feite de Nederlandse belastingbe taler daarvoor moet opdraaien”. Er is ook een bouwpakket voor een versterker, waarvan de geïntegreerde schakeling is ondergebracht op een montageplaatje van slechts 61x43x30 millimeter. Zelfs bij toepassing van twee stuks (steeo) zullen niet snel in- bouwproblemen ontstaan. Dit verster- kertje kan onder andere worden ge bruikt voor kristal- en „gewone” kera mische toonopnemers en voor afstem- eenheden. ROERMOND Elf mensen werden gis teravond gewond bij een botsing van drie personenauto’s op de rijksweg Roermond- Venlo tussen Swalmen en Reuver, Twee van hen, de 67-jarige mevrouw Feyt- Dohmen uit Merkelbeek en de 10-jarige Rob Tillemans uit Brunssum, waren er ernstig aan toe. De drie auto’s werden ver nield. BRUSSEL, (ANP) Een consultatie- vergadering in Brussel tussen de Italiaan se minister van Financiën, Gradi en de drie ministers van de Benelux, heeft het volgende resultaat opgeleverd: De Bene- lux-ministers zullen zich op 13 september in de financiële EEG-raad, speciaal rich ten op het bereiken van een zo breed mo- geljjke gemeenschappelijke standpuntbepa ling van de Zes voor de vergadering van de groep van Tien, twee dagen later in Londen. van 2x9 watt worden gebouwd. Voor hen die een groter vermogen wensen is er een bouwpakket voor een HiFi stereo-eindversterker met een conti- nu-uitgangsvermogen van 2 x 40 watt, is eveneens in onderdelen te krij gen. Hij heeft vier ingangen en zowel een „normale” als een fysiologische sterkteregeling. De voormalige Labour-minister James Callaghan heeft woensdagavond op een bijeenkomst in de Noordengelse stad Bradford verklaard dat een toekomstige Labour-regering opnieuw over de toetre dingsvoorwaarden moet gaan onderhande len zelfs als Groot-Brittannië dan al lid is van de EEG. Premier Heath moest niet denken dat de zaak afgesloten zal zijn als het parlement volgende maand de toetreding goedkeurt, aldus Callaghan. Zowel Heath als de gemeenschap moesten beseffen „dat de kwestie openblijft tot Narcotica. Volgens enkele PvdA-Kamer- leden mag de regering zich in het over leg over de internationale bestrijding van verdovende middelen op geen en kele wijze binden. De Kamerleden Dol man, mevr. Haas-Berger, Egas, Stoffe- len en Voogd hebben de regering woens dag gevraagd of zij reeds gereageerd heeft op het initiatief van president Pompidou om te komen tot internatio nale coördinatie van de bestrijding van handel in en gebruik van verdovende middelen. BLACKPOOL (Reuter). Met over weldigende meerderheid hebben de afge vaardigden op het congres van het Britse vakverbond TUC in Blackpool zich woensdag uitgesproken tegen toetreding van hun land tot de EEG onder de voorwaarden die de regering-Heath heeft bereikt. Deze afwijzing was algemeen ver wacht. De afgevaardigden, die ongeveer tien miljoen werknemers vertegenwoordi gen, willen dat er algemene verkiezingen worden gehouden voordat er een defini tieve beslissing over het EEG-lidmaat schap komt. MercedesAudishow (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. „Als er besloten wordt om persorganen te gaan subsidiëren dan moeten ze het allemaal krijgen, ook de weekbladen. Een algemene steun voor de perswereld wijs ik niet af. Maar in indi viduele gevallen subsidie geven betekent dat je één krant subsidieert, die in een concurrentieverhouding leeft met een an dere krant, die daarvan dus de dupe wordt. Ik ben tegen zo’n subsidiebeleid”. Dit verklaart de heer H. Wiegel, de nieu we leider van de VVD-fractie in de Twee de Kamer. Zijn KVP-collega Van der Sanden heeft onlangs aan de minister van CRM voor zo’n individueel geval subsidie gevraagd, namelijk voor Het Vrije Volk. Dit dagblad was al jarenlang verliesgevend en heeft als gevolg daarvan 13 miljoen gul den schuld bij het NW en 6 ton bij de PvdA. Overigens weet de heer Wiegel wel dat er een scherpe conjunctuurdaling is, waar door de persorganen het over het algemeen moeilijk krijgen. Als er maatregelen ge troffen moeten worden, dan algemene maatregelen en niet voor één krant afzon derlijk. Hij betrekt er ook de weekbladen bij. „Als je bijvoorbeeld steun geeft aan de combinatie van Volkskrant, Parool en Trouw, dan kunnen die kranten dat geld gebruiken om hun wekelijks bijvoegsel te verbeteren. Dat kan dan weer gaan bete kenen dat hun lezers het abonnement op Vrij Nederland opzeggen. Op zo’n manier wordt de situatie door het subsidiebeleid scheefgetrokken’’. „Algemene steun betekent in principe ook dat je dan goedlopende bedrijven steun gaat verlenen. Maar dat liever dan subsidie verlenen volgens een waarderings- sleutel, waarbij dan de overheid moet be oordelen of een bepaalde krant moet blij ven bestaan of niet. Liberalen zijn geen tegenstanders van subsidie, integendeel. Maar zij zijn van mening dat het al-of-niet subsidiëren niet afhankelijk mag zijn van het privé-oordeel van de minister van CRM over de kwaliteit van de ene of de andere krant”, aldus de heer Wiegel. DEN HAAG. Minister Stuijt (Volks gezondheid) is niet bereid de verleende vergunning voor de ligging van munitie- schepen in het Zwartemeer openbaar te maken. Hij heeft dit woensdag aan de Tweede aKmer meegedeeld, er tevens op wijzend dat deze opslag voldoet aan alle richtlijnen die de NAVO heeft opgesteld voor de veiligheid van munitieopslag. ,7w. J

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 17