IJmond-Noord nam afscheid Commissie wil van mr. N. W. J. G. Bronzwaer meedenken over toekomst van Wijk aan Zee GOUD Verkenners slaan tenten op nabij Duinhuis Politierechter Scheybeeck - centraal punt Hoogspringbak Vredesweek vol activiteiten in verbrand Beverwijk en Heemskerk naar Ongevallendienst PvdA in Beverwijk en Heemskerk informeert strego DANSSCHOOL JOHN STOL IN 5 JAAR MAAR LIEFST 29 NIEUWE BASISSCHOLEN IN GEBIED GEBOUWD TWEE DAGEN PATROUILLEKAMP Voor zevende maal in dit district Faillissementen DE ZANDKRAAI VOOR RADIO Raadsleden willen Vomar-affaire Ongerust over ontwikkeling van de badplaats Voltooiing van fundering RKZ- beddenhuis bespreken Cheque en boek van 4 gemeentebesturen (Van een onzer verslaggevers) 7 JULIANAPLEIN VANAVOND NOG DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1971 IJMUIDER COURANT Maatschappij c. IJMUIDEN Wijkerbaan 23 - Beverwijk L Nieuwstr. 8 - Umuiden Wij staan met onze naam garant voor de kwaliteit en de service van alle door ons verkochte sieraden. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE In Wijk aan Zee is een commissie samengesteld, die met behulp van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad en in nauwe samenwerking met de gemeente de ontwikkeling van de badplaats wil stimuleren en waar nodig begeleiden. JULIANAKADE 16-18 - IJMUIDEN - TEL. 1 4733 EN GEHUWDE PAREN Kerkdijk nieuws ADVERTENTIE 5 (Van een onzer verslaggevers) De K7 (Van een onzer verslaggevers) de der be- (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE HET MOOISTE GESCHENK DAT U KUNT BEDENKEN IS VAN Gouden herenringen in 10-tallen modellen en uitvoeringen. Enkele voorbeelden uit onze gevarieerde kollektie: BEVERWIJK De katholieke verkenners uit Beverwijk, Velsen, IJmuiden, Drie huis, Heemskerk, Uitgeest, Castricum, Limmen en Akersloot houden in het komende weekeinde hun patrouillekamp „Distorama 7”. Nabij het „Duinhuis” van de André de Thayegroep, op de groenstrook tussen de begraafplaats „Duinrust” en de industrie- ingang Hoogovens zullen de jongens hun kamp opslaan en een afwisselend weekeinde vol spel beleven, waarin het samen doen” met eigen vrienden en die uit de omgeving hoogtij zal vieren. De heer mr. N. W. J. G. Bronzwaer nam woensdagmiddag afscheid van de IJmond, waar hij uit hoofde van zijn functie, inspecteur lager onderwijs, BEVERWIJK. Drie fractievoorzitters, de heren C. Berghuis (C.P.N.), F. R. W. Kaebisch (P.v.d.A.) en J. W. G. Reijkers (D’66) hebben vanmorgen bij B. en W. een verzoek ingediend om vanavond alsnog de Vomar-affaire openbaar te behandelen. ZATERDAG 18 SEPTEMBER GROOT OPENINGSBAL voor (oud) leerlingen. september opgevolgd door drs. jaart uit Aerdenhout. en en Zondag heeft een thematische viering plaats in de Jozefkerk, waar voor de in gang het alternatieve Vrijheidsbeeld van beeldhouwer Nico Betjes zal worden ge plaatst. Na afloop is er discussie. Voorts zijn alle overige kerken in de IJmond-Noord schriftelijk zowel als tele fonisch benaderd met het verzoek, die zondag aandacht aan de Vredesweek te willen besteden. In huize Scheybeeck begint daarna elke avond om 20 uur een lezing en/of film vertoning. Dat programma luidt: Maandagavond: Causerie van de PPR-er Eric Jurgens, die als christen-politicus zal spreken over „de kerken en het probleem van het geweld”. GOUDEN ZEGELRINGEN Manlijke modellen van glad of een voudig bewerkt 14 karaats goud. Er is keuze uit diverse stenen zoals o.a. diepzwarte onix of de grijs blauwe lagensteen. Prijzen vanaf T 65.- GOUDEN MONOGRAMRINGEN De meest gevraagde herenring. Prachtige modellen van fraai be werkt 14 karaats goud. Ook Uw monogram wordt met zorg en naar Uw wensen ontworpen. Prijzen vanaff55 De importeur ontkende eerst ook maar iets van deze zaak af te weten maar in tweede instantie achtte hij het wel moge lijk dat er door de administratieve romp slomp iets was misgegaan. De officier was van mening dat de im porteur redelijkerwijs had moeten weten, dat er geld naar Sociale Zaken moest en dat er van voorwaardelijk opzet sprake was. Hij eiste wegens verduistering twee weken voorwaardelijk en een boete van f 400,De politierechter vond het maar een vreemde zaak en twijfelde aan het op zettelijke karakter van de fout. Een reden voor hem om de Castricumse importeur vrij te spreken. Geref. Gemeenten Beroepen te Amsterdam-West Ridder te Nunspeet. Laatste Rutechks gaat sluiten „Ik leg geen eed af, want ik ben tegen de maatschappij”, aldus het mopperend uitgesproken getuigenis van een Haarlem se boekhouder, die partij was bij een ver- duisteringszaak met een 34-jarige impor teur uit Castricum als verdachte. Politie rechter mr. Swanenburg had het blijkbaar niet helemaal verstaan, want hij zei: ..U hebt dus godsdienstige bezwaren” en liet zijn griffier een verklaring uitschrijven. Even later bracht de man zijn aversie tegen onze maatschappij weer te berde, maar ditmaal greep de politierechter in: „Dat is geen geldige reden” De verklaring werd terzijde geschoven en met zichtbare tegenzin bracht de boekhouder het „zo waarlijk helpe mij God almachtig” over de lippen. BEVERWIJK—HEEMSKERK. De raadsfracties van de P.v.d.A. van Heems kerk en Beverwijk hebben de respectieve colleges schriftelijke vragen gesteld over het ongevallenvervoer per ambulance in de beide gemeenten. Vrijdagavond in De Zandkraai te Heems kerk een bijeenkomst onder auspiciën van Padoe met medewerking van de Wereld winkel, welke laatstgenoemde een uiteen zetting geeft van doel en werkwijze Thema van deze avond is „Geweld, kunnen wij zonder?”. Ook deze avond is er weer discussi emogelij kheid bezoek aan de winkel kan brengen ten einde daar diverse ideeën op te doen. Wel dient tevoren een afspraak te worden ge maakt met mevrouw Zijlstra, Graaf Wil lem II-laan 6 in Heemskerk, tel. 32234. Vermelden wij tot slot, dat de Wereld winkel ook het centrale punt is van een landelijke deken-actie uitgaande van de Mondlane-Stichting. De burgerij wordt na melijk opgewekt dekens in te leveren voor de bevolking van Afrika, welke s nacnts bitter koude lijdt. Op de Vredes markt kan men zich ook aanmelden, indien men dekens beschikbaar heeft. Leerlingen van het Pius X College zijn voornemens aan deze actie hun medewerking te ver lenen in de vorm van een huis-aan-huis inzamelactie. De commissie is van mening, dat de plannen van de gemeente betreffende Wijk aan Zee nog teveel buiten de bewo ners om worden vervaardigd. Men zou graag directer bij de „plannenmakerij” willen worden betrokken. Dit had moeten gebeuren, aldus de commissie, toen het Julianaplein opnieuw werd bestraat. Zaterdag tenslotte wordt op de parallel weg van de Breestraat van 10-17 uur een aantal stands geplaatst van de Wereld winkel, over Suriname alsmede met suiker en koffie. Ook is een beroep gedaan op de scholen om die dagen te starten met een project over de Vredesweek De Wereldwinkel aan de Kerkweg 135 in Heemskerk heeft zich hiervoor speciaal voorzien van allerlei inlichtingen op dit gebied. Daardoor is het mogelijk, dat een leraar met zijn klas een De heer S. Smit, directeur van de VVV, en één van de leden van de commissie wijst nadrukkelijk op het positieve aspect van de commissie. „Wijk aan Zee ver grijst door allerlei factoren. Los van ieder persoonlijk belang heb ik een groepje mensen verzameld, die ongerust zijn over de toekomst van de badplaats, ongerust zijn over de hand over hand toenemende gedachte, dat de gemeente Wijk aan Zee links laat liggen. Wij willen hier iets aan gaan doen”. De commissie bestaat uit de heren S. Smit, F. Mohr, L. van Son, J. Dijke en W. Grijzenhout. In het winterseizoen wil de commissie een hearing organiseren, tijdens welke de bevolking van Wijk aan Zee kan gaan meedenken over wat er in het dorp ge daan moet worden om het leefbaarder te maken én te houden. „Een bepaalde stil stand is achteruitgang”, aldus de heer Smit. Een positief feit noemt hij de toe komstige bouw van het dorpshuis, wat hij als een begin van „een nieuwe weg ziet.” BEVERWIJK Op het Sportpark Adri- chem is woensdagmiddag de hoogspring bak verbrand. Het vuur ontstond toen twee jongetjes van 8 en 9 jaar met lucifers speelden. De bak bestond uit een grote hoe veelheid schuimrubber en een houten stel lage. De brandweer ken niets meer redden en zorgde voor het nablussen. juweliers horlogers 6. Is uw college niet van mening, dat het tot standkomen van een regionale ongevallendienst steeds meer een nood zaak gaat worden? Zo ja, welke initiatieven zijn uwerzijds genomen ten dien aangaande en welke denkt het college nog te gaan onderne men? er veel toe heeft bijgedragen, dat in dit gebied maar liefst 29 nieuwe basisscholen in een periode van 5 jaar konden worden gebouwd. Inlichtingen en inschrijvingen dagelijks van 79 uur n.m. lijk, want recreatiedoeleinden. De camping Wijk aan Zee dient te worden ontruimd. Is er ruimte voor een tweede voetbalveld? Moet dit ten koste gaan van kampeerter reinen, dus van het verblijfstoerisme? Wil Wijk aan Zee niet doodbloeden, dan moe ten er mogelijkheden worden geschapen om er verblijfstoerisme op na te houden”, meent de heer Smit. Tevens zou de com missie graag mee willen gaan denken over het aloude boulevardplan met de dagwin- kels en de appartementen. „De commissie ziet het als haar taak om de wensen, gedachten en ideeën van de bevolking in goede banen te leiden. Een positieve samenwerking met het ge meentebestuur stellen wij ten zeerste op prijs”, aldus de heer Smit. BEVERWIJK. In het Stadskantoor is tijdens een receptie afscheid genomen van de heer mr. N. W. J. G. Bronzwaer, inspecteur lager onderwijs van de inspec tie Alkmaar. De heer Bronzwaer gaat Midden-Kennemerland verlaten wegens zijn benoeming in de inspectie Weert tot inspecteur lager onderwijs aldaar. De af scheidsreceptie werd hem aangeboden door de gemeentebesturen van Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest. De heer Bronzwaer ontving uit handen van wethouder A. J. Hermes van Beverwijk een cheque en een encyclopedie over anti quiteiten. De scheidende inspecteur heeft namelijk een grote voorliefde voor antiek. De heer Bronzwaer is met ingang van 1 J. Mooi- Is het plein nu omgetoverd tot een keurige bushalte, met een aantal parkeer havens, wat zou er tegen zijn geweest dit dorpshart te voorzien van wat groen, een vijver en zitbankjes. „Zo ook met het bestemmingsplan Ol- denburgh-Dorpsduinen. Wij hier in Wijk aan Zee zien niet graag een tweede Tap- penbeckstraat gebouwd worden: een tochtgat, een straat, waarin 't nauwelijks plezierig is te leven. De bevolking is nimmer in het plan gekend. Zijn er kam- peermogelijkheden in het plan? Natuur- De boekhouder had zijn voormalige werkgever voor de rechter gesleept omdat de man een bedrag van bijna f 1600. niet aan Sociale Zaken in Haarlem zou hebben overgedragen. Een deel van dit bedrag maakte deel uit van een schuld vergelijking, een erfenis die de boekhou der van zijn overleden vader had gekre gen. BEVERWIJK. Tijdens de Vredesweek van 18 tot en met 25 september, welke landelyk als thema heeft: „VredeMet alle geweld?” zullen er allerlei activiteiten plaats hebben in Beverwijk en Heemskerk en wel onder auspiciën van de Federatie van Vredeswerkgroepen in de IJmond Noord. In deze Federatie zjjn verenigd: Pax Christi IJmond-Noord; Vredeswerk- groep IJmond-Noord; Werkgroep vrede en ontwikkelingssamenwerking van de Raad van Kerken alsmede de Wereld winkel Heemskerk. Centraal punt die week is Huize Schey- oeeck aan de Velserweg, waar gedurende een aantal avonden lezingen en filmver toningen al dan niet met discussies ge paard gaande, plaats hebben Doch daar naast zijn er ook activiteiten op straat, zowel in Beverwijk als in Heemskerk. Als eert vorm van „warming-up” houdt op zaterdag 18 september, aan de voor avond van de feitelijke Vredesweek, de Wereldwinkel Heemskerk in die gemeente een Vredesmarkt, waarvan de juiste plaats nog moet worden vastgesteld. Op die markt in hetcentrum van Heemskerk komen acht stands, te weten van het An- gola-comité; Medisch Comité Vietnam; Suriname; Dienstweigeraars; Geweldloze weerbaarheid uiteraard de Wereldwinkel üsmede twee stands respectievelijk met suiker en met koffie. Koffie wordt daar bovendien gratis geschonken. Bij slecht weer zal deze Vredesmarkt plaats hebben in buurthuis „De Zandkraai”. 7. Hoe denkt het college uit de huidige impasse te komen? De vragen waren in Heemskerk onder tekend door de heren M J de Groot en C. van Hei j st, terwijl mevrouw C. Schmohl-Heynes en J. C. van Dijk de vragen van de Beverwijkse P.v.d.A.-frac- tie tekenden. Woensdagavond: Dr. N. van Rijn spreekt over het Medisch Comité Vietnam. Voorts vertoning van de films „Bataille sanitaire” en „Weapons of agression” Bovendien is er een toneeelspel getiteld „Kroniek van een kruistocht”. Al deze bijeenkomsten gaan gepaard met discussies. FANTASIE HERENRINGEN Mooie modellen van 14 karaats goud. De prachtige groene tour maline en de diepzwarte onix stenen werden verlevendigd met witte saffier. Prijzen v.a. -f gQ Dinsdagavond: Het Centrum Geweld loze Weerbaarheid met als spreker Her man Ambtmeier over het werk van het centrum en filmvertoning van „the march”. Donderdagavond: een besloten avond met de sociale cursus van het NKV over dienstweigeraars. Diezelfde avond in een andere zaal van het gebouw de vertoning van de film „Z” een Griekse verzetsfilm. de heer van zijn In het Stadskantoor werd Bronzwaer, die was vergezeld echtgenote, toegesproken door wethouder A. Hermes. Hij meende, dat onder „het bewind” van de Limburgse Rotterdammer veel tot stand is gekomen. In een periode van vijf jaar werden in IJmond-Noord maar liefst 19 gymnastiek lokalen en 29 lagere scholen gebouwd: 8 lokalen en 4 scholen in Beverwijk, 3 lokalen en 6 scholen in Castricum, lokalen en 14 scholen in Heemskerk en 3 lokalen en 5 scholen in Uitgeest. „De scholen bieden plaats aan zo’n dikke 5000 leerlingen. We hebben het eens berekend en kwamen toen tot de conclusie, dat Bronzwaer mee heeft gewerkt aan de bouw van scholen, die de helft van het gebied bestreken. Voorwaar een prestatie van formaat.” Wethouder Hermes verklaarde, dat de heer Bronzwaer niet zijdelings bleef toe kijken als het ging om nieuwe plannen te verwezenlijken. „U ging zelfs mee naar Gedeputeerde Staten om de bouw van een school te laten bespoedigen.” In zijn dankwoord releveerde de heer Bronzwaer, dat al zijn werk is verricht met behulp van de vier gemeentebesturen. „Ik voelde mij hier bijzonder goed op mijn plaats in een streek, waar iets ge presteerd moest worden en d e verant woordelijke overheden wilden dit ook aanpakken. Een inspecteur, die iets wil, maar de hulp van de gemeente moet missen, presteert niets.” Hij hoopte op een voortzetting van het onderwijsbeleid van de gemeenten. Dat Uitgeest uit de inspectie Alkmaar moest treden, betreurde hij. „Als Uitgeest ver zoekt om weer toe te mogen treden lukt dat misschien wel”, aldus de heer Bron zwaer, die hierna heel veel handen moest schudden van belangstellenden, niet alleen afkomstig uit de onderwijswereld, maar ook behorende tot zijn kennissenkring. contractuele verplichtingen ten aanzien van de voortdurende aanwezigheid van deskundige begeleiding? Zo ja, wat is hierop uw reactie geweest?. 5. Zijn er duidelijke schriftelijke in structies verstrekt aan de ongevallenver voerders, waardoor deze wisten, hoe te moeten handelen, ook bij meer dan een ongeval te zelfder tijd? „Een feestweekend voor zee-, land- en luchtverkenners”, zegt de uitnodiging, waarbij het programma een beeld geeft van de activiteiten. Na de opening, waar bij de Beverwijkse wethouder voor jeugd zaken, de heer P. J. Schipperus, aanwezig zal zijn, trekken de jongens naar het strand. Op het thema „Ruimtevaart” gaan de patrouilles uit zand, schelpen en andere strandvondsten figuren maken. De jury zal bij de beoordeling speciaal letten op de originaliteit en het samenspel van de patrouilles. In de vroege avondschemering houden de verkenners een barbecue rond gloeiende houtskoolcirkels om zich na uren van zelf-actief-zijn rond het kamp vuur te scharen. Als afsluiting van de eerste dag wordt een filmvoorstelling in de open lucht aangeboden. „Distorama” wordt voor de zevende maal gehouden in het district Beverwijk. Dit jaarlijks terugkerend festijn werd in het verleden onder meer gehouden op een groot plantsoen in Castricum. aan de boorden van het Uitgeestermeer en in de Heerenduinen in IJmuiden. Een belangrijk deel van het programma werd steeds vrij gehouden voor een ver kenning in de omgeving. Het motto „Ken je eigen streek” kreeg in dit programma onderdeel op originele manier eigen ge stalte. Ook dit keer gaan de verkenners een tocht maken, waarbij het een kwestie wordt van de ogen goed de kost geven. Op zondagmorgen maken de patrouilles een tocht door Beverwijk met spel-inter- mezzo’s van onder andere voetbal, kogel stoten en kanoën. Om aan deze spelen, die op een aantal sportterreinen worden ge houden, te kunnen deelnemen, moeten eerst diverse opvallende en minder opval lende dingen in het stadsbeeld ontdekt (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Burgemeester J. G. S. Bruinsma zal dinsdag 14 september de fundering van het nieuwe beddenhuis van het Rode Kruis Ziekenhuis gaan vol tooien. Om vier uur ’s middags worden de gasten door de directie van het ziekenhuis in het Restaurant, ingang Akerendamlaan ontvangen. Na enkele toespraken gaat burgemeester Bruisma de laatste hand leggen aan de fundering van het bedden huis. 20 percent is bestemd voor HAARLEM. De rechtbank in Haar lem heeft op dinsdag 7 september in staat van faillissement verklaard: bij beschikking van de rechtbank van 7 september is voorlopig surséance van be taling verleend aan: Jozef Soesan, wonen de in Heemskerk, Jan van Scorelstraat 20-22, en aldaar zaakdrijvende onder de naam Shop a Go-Go, met benoeming van mr. H. J. M. van Mens, advocaat en procureur in Beverwijk, Breestraat 95a. tot bewindvoerder. De vergadering der crediteuren is bepaald op dinsdag 23 no vember om 15.30 uur, in het gebouw rechtbank. Jansstraat 81 in Haarlem; Inschrijving nieuwe lessen VOOR BEGINNERS - GEVORDERDEN (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De VARA-radio steedde woensdagmiddag in het program ma Speelruimte van 1.30 tot 5 uur aan dacht aan het buurthuiswerk van buurt huis De Zandkraai. Het programma kwam tot stand in nauwe samenwerking met de Nederlandse Buurthuis Vereniging die de Zandkraai aanwees om in deze uitzending als representat'ef centrum te fungeren. Een groep van 50 medewerkers vertrok woensdagmorgen met de bus naar Hilver sum. Van de zijde van de Zandkraai werd het programma voorbereid door Jos Been tjes, Jos Henning, J. J. Visser, B Hijmans en J. v. d. Poel. Er zijn gesprekken uitge zonden met de heer J. Visser, directeur van de Gemeenschapsraad, de heer Koper, voorzitter van de Heemskerkse bejaarden- bond, de heer Bram Hijmans, directeur van de Volksmuziekschool, kinder-psycho- loog dokter Van Dijk, verbonden aan het St. Jozef ziekenhuis en met leden van de werkgroep Padoe, die zich „gematigd te vreden” voelden over het resultaat van hun activiteiten in de Zandkraai. De medewer kers kwamen allen uit Heemskerk. Ook de Umond-fusie kwam ter sprake, toen ir. Steenstra en drs. A. Bours het program ma onderdeel „Vragenvuur” behandelden. Het programma werd afgesloten met een klankenspel, verzorgd door enkele leden van de Volksmuziekschool. worden. Deze zogenoemde „Hots-knots- knobbel-ralley” wordt besloten met een wielerestafette rond de vijver aan de Zeestraat. De patrouillekoks bereiden vervolgens een maaltijd, welke door een deskundige jury beoordeeld zal worden. De beste maaltijd wordt bekroond met de benoe ming in de voor Distorama in het leven geroepen „Orde van de Zilveren Paple pel”. Bovendien kan elk team zondagmiddag bij een hindernisbaanrace rond het ten tenkamp bij het „Duinhuis” zijn vaardig heid tonen. De sluiting van „Distorama 7” is vastge steld op drie uur. GOUDEN PINKRINGEN Een klassiek sieraad voor heren. Uitvoeringen met echte brillant en witte saffier. Prijzen v.a. gQ De vragen luiden: 1. Is het juist, dat taxibedrijf 3000 het contract met de gemeente Beverwijk en Heemskerk heeft opgezegd? 2. Is het juist, dat slechts een persoon beschikbaar is als deskundige hulp voor begeleiding, alhoewel contractueel is vast gelegd, dat de gemeenten er zorg voor zouden dragen, dat er voortdurend des kundige hulp aanwezig zou zijn? 3. Is er van de zijde van uw college controle geweest op het goed functioneren van de overeenkomst met taxi 3000. Zo ja, waarom heeft uw college dan genoegen genomen met de situatie? 4. Is uw college benaderd door taxi 3000 omtrent het niet nakomen van «■F w

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7