Avery Brundage bereed opnieuw stokpaardje Luxemburgse tegenstander weggejaagd: 5-0 INZET SJAAK ROGGEVEEN HAAG FC DEN BRACHT SUCCES Wedstrijden voor Europa-cup spreken Sammer niet erg aan de KNVB Kort geding VVCS tegen Ketting wellicht opvolger Middelink Toch nog Europa-cup voor Nicols Rechtbank verzacht straffen Bü „Leven alleen gevuld met voetbal lijkt me erg afstompend Haarlem - Nederlands Militair XI 'eb THEO VAN DUIVENBODE: DDOOO|l DDflJJDD iFOl «MiogQüDDinan1 19 D Tö OD |0| N.V. DE HOUT- STEENWERF WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1971 1 Westduits voetbal schandaal HAARLEM B-BLAUW-WIT B I Keukenprogramma biedt een enorme keuze 4 tl.sport 5[1 ri »-s v.v. g uc. 9 ’dziBnnnn FABER gashaarden met gloeikolen HET WITTE HUIS «r L WWW VVVVA/VV*\A;iA,VV\AAA/VVVVVV\A/VVVVVV\AAAA/VWWVVWVVVV\A/V\AAA/Wi/VWVV\/V^ Si o 7 99 1 (Van onze sportredactie) BRUNDAGE Tw»i«e KA.a I (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE betaalt geen Zaterdagmiddag half drie de belangrijke competitiewedstrijd Populaire prijzen Alle rangen 1,50 Jongenskaarten 0,50 Coach Willy Fritzsch verkende gis teravond het Olympisch Stadion en speciaal de lichten. ten behalen dat ons wel de nodige finan- cilëe voordelen geeft. Wij krijgen echter geen premie. Ook niet als wij het beroem de Ajax verslaan”. Donderdagmiddag aanvang 5 uur in het Haarlem-stadion een interessante oefen wedstrijd Hout Steenwerf’s UZ. 'tf De Vereniging van Contract Spelers zal daarom een kort geding aanspannen tegen de KNVB. Een ander punt dat aan de orde zal komen is het feit dat voetballers die normaal teruggekeerd zijn naar de amateurs, maar een schadeclaim eisen van de KNVB (iets wat de bond aanvankelijk zelf had toegezegd) nu niet mogen spelen fa het amateurvoetbal. Ook daar ia de VVCS het niet mee een». LUXEMBURG. Avery Brundage, de 83-jarige president van het Internationaal i Olympisch Comité (IOC), heeft zich in zjjn openingstoespraak van het 71e loc-con- h gres, dat in Luxemburg wordt gehouden, opnieuw fel gekeerd tegen de invloed van I de commercie op Olympische sporten. In het stedelijk theater van de hoofdstad van b het groothertogdom benadrukte hij dinsdagmiddag dat de nationale Olympische co- mité’s in hun gebieden verantwoordelijk zjjn voor de naleving van de Olympische reglementen. De wijziging van deze reglementen vond hjj een groot winstpunt. „Het IOC heeft er opnieuw door laten blijken dat het werkelijk van de spelen allen wil I uitsluiten, die geïnteresseerd zijn in sport om redenen van financiële aard”, aldus de M Amerikaan. „Deelnemers die toestaan dat hun namen of hun foto’s worden gebruikt voor adver- tenties van sportartikelen, sportkleding of wat dan ook zijn vertegenwoordigers van de industrie of de verkooporganisaties geworden. De Olympische spelen zouden alleen maar een strijd tussen de fabrikanten worden en niet tussen individuen als deze ver tegenwoordigers toestemming zouden krijgen aan de spelen deel te nemen”. Ook de international Lothar Ulsass, tot roor kort aanvoerder van Eintracht Braunschweig, werd tot een mildere straf veroordeeld. Het eerste vonnis had intrek king van de vergunning en schorsing voor een jaar geluid. Het gerechtshof maakte er een half jaar schorsing van. Ulsass kan per 1 januari weer spelen en behoeft geen '«uwe vergunning aan te vragen. C-Ajew 6 O® (Van onze sportredactie) HAARLEM. De VVCS is het beu dat tr nog langer wordt gesold met de voet ballers die door de saneringsmaatregelen van de KNVB terug moeten keren naar de amateurs. Bovendien wil de VVCS dat de spelers die een contract hebben gekre ten bij een nieuwe betaalde club eerder voor deze verenigingen mogen uitkomen dan 30 oktober (als de KNVB over deze taken weer gaat vergaderen). rust mogen de Hagenaars echter zijn in dien zij in de tweede ronde een sterke tegenstander treffen en spelverbetering uitblijft. „Herstellen van een blessure is voor mij vooral een mentale kwestie. Ik heb in het begin van mijn voetbalcarrière weinig last gehad van verwondingen. Maar daarna was het goed raak. Ik scheurde mijn enkelbanden en ik werd geopereerd aan mijn liezen. Na zo’n blessure zit je als voetballer in de put. Wil je je carrière voortzetten dan moet je vechten. Men heeft het wel eens over hardheid. Ik onderscheid twee soorten. Hardheid in het veld en men- Ton Ketting: „Het ligt inderdaad in de bedoeling, dat er in het komende seizoen een nauwere vorm van samenwerking zal komen tussen mij en Middelink. Doordat er per 1 september een tweede directeur in mijn bedrijf is benoemd, heb ik volgend seizoen wat meer tijd voor de wielersport. Ik blijf echter vrij om ja of nee te zeggen wanneer Middelink mij vraagt om als ploegleider van de Nederlandse ploeg in het buitenland op te treden. Het ligt echter wel in de bedoeling dat ik in het komende seizoen wat vaker dan normaal zal wor den ingeschakeld”. Het heeft er daarmee alle schijn van, dat Ton Ketting het komende seizoen „stage” gaat lopen met de bedoeling Joop Middelink direct na de Olympische Spelen als wegcoach op te volgen. Een functie, waar de Didammer beslist niet afwijzend tegenover staat. Toch ontkent ook Sammer niet dat de Oostduitse regering Dynamo allerlei faci liteiten verschaft om de mogelijkheid te vergroten om zich ook met het clubvoet- bal internationaal te manifesteren. Als er echter van de geboden mogelijkheden geen g oed gebruik wordt gemaakt dan kan de DDR-leiding en met name de staatssecretaris van Sport wel eens in Een van Canellas’ medewerkers bij Kic kers Offenbach, Mann, deelt het lot van de voormalige president, twee anderen, Klein en Koch, waren levenslang uitgeslo ten, maar zijn nu door het gerechtshof tot 1 juli 1972 geschorst. Het hof is de enige beroepsinstantie, die de veroordeelden na het vonnis door de sportrechtbank overge bleven is. Zij hebben nu nog slechts de mogelijkheid het bestuur van de DFB om gratie te vragen. Met de uitspraken van dinsdag is een einde gekomen aan het eerste hoofdstuk van een affaire, die de Duitse voetbalbond nog lange tijd zal bezighouden. Vast staat dat de vroegere spelers van VFB Stutt gart, Hans Arnold en Hartmut Weiss, nog zullen terechtstaan. Zij hebben toegegeven van een vertegenwoordiger van Arminia Bielefeld 45.000 mark te hebben aangeno men om hun club tegen Bielefeld te laten verliezen. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Klaus Sammer is een laatbloeier. De 1.92 meter lan ge centrale verdediger van Dynamo Dresden, die vanavond waarschijn lijk op Johan Cruyff wordt gezet, werd pas op 28-jarige leeftijd voor het eerst voor het Oostduitse natio nale elftal geselecteerd. Nu, nauwe- welijks één jaar later, heeft hij al zo’n tien interlandwedstrijden op zijn naam staan. Het is een recht streeks gevolg van het feit dat de nieuwe bondscoach Buschner een on begrensd vertrouwen in de opkomen de verdediger heeft, die alleen al vanwege zijn lengte veel consternatie voor het vijandelijke doel weet te veroorzaken en in die hoedanigheid ook heel wat doelpunten meepikt. Alhoewel de wedstrijden van Ajax een uitzondering vormen, spreken de wedstrij den voor de Europa-cup Sammer niet zo aan als het spelen voor het nationale elftal. Hij vertelt: „Het clubvoetbal kan in Oost-Duitsland toch nooit tot die hoogte reiken als het nationale elftal. Je bent als voetballer namelijk sterk gebonden aan de stad waarin je werkt. In Dynamo zit slechts één speler die van buiten Dresden komt. Iedereen werkt in Dresden en het is bijvoorbeeld erg moeilijk om over te stap pen naar een andere club. Je bent aan je baan gebonden omdat dat de bron van inkomsten is. Ook voor de semi-profspe- lers. Iedereen ontvangt gewoon een salaris voor het dagelijkse werk dat hij doet. De En trainer Walter Fritzsch behandelt nog een ander aspect dat hier nauw mee verbonden is. „Daarom ben je als club- trainer van Dynamo meer in je mogelijk heden beperkt dan als trainer van bij voorbeeld een profclub als Ajax. Wij kennen in Oost-Duitsland geen transfers. Als Ajax een goed elftal heeft en de keeper is niet goed, dan koopt het gewoon een andere doelverdediger die wel in het elftal past. Als ik een elftal heb zonder een passende doelman dan moet ik in Dresden (600.000 inwoners) uitkijken naar een vervanger en kan ik geen beroep doen op iemand uit Oost-Berlijn.” BONN. In het Westduitse Bundesli- p-schandaal zijn dinsdag de straffen te- jen drie veroordeelde spelers verzacht. Het gerechtshof van de DFB de Duitse voetbalbond veroordeelde de spelers Bernd Patzke en Tasso Wild van Hertha BSC uit Berlijn tot schorsing en verlies tin speelvergunning voor een periode van mee jaar. Patzke was in eerste instantie, door de sportrechtbank, tot tien jaar ver- ttrdeeld, Wild tot levenslang. (Van onze sportredactie) DIDAM. Het is nagenoeg zeker, dat Ton Ketting uit Didam Joop Middelink volgend jaar na de Olympische Spelen in München zal opvolgen als bondscoach van de KNWU. Een commandowisseling, die door de verantwoordelijke wielerleiders wordt ontkend noch bevestigd. deze manier goed. Mijn baan als „sales promotor” bij een verzekeringsmaat schappij is uitstekend te combineren met voetbal. Ik ben erg blij met deze combinatie omdat het voor mij de mogelijkheid schept praktijkervaring op te doen. Als ik full-prof was ge worden was ik ruwweg geschat tien jaar uit de praktijk geweest. Een naar mijn mening niet in te halen achter stand. Helaas is het in Nederland nog niet mogelijk om na tien jaar voetbal je schaapjes op het droge te hebben. Daarvoor moet je een hele grote speler zijn. En dat ben ik niet. meeste spelers in ons elftal zijn politie ambtenaar. Dit komt omdat Dynamo van oorsprong een club van de plaatselijke politie was. Ikzelf ben bedrijfsleider in een fabriek van machineonderdelen. Ook telt ons elftal enkele studenten, die een flinke toelage krijgen die zij niet gehad zouden hebben wanneer zij niet zouden voetballen. Bovendien heeft iedere speler wat voor werk hij ook doet vol doende vrije tijd om te voetballen. Als wij prestaties leveren dan komt dat tot uitdrukking in het salaris dat wij ontvan gen van onze werkgever. Dat is niet in de eerste plaats de voetbalclub Dynamo, hoe wel het natuurlijk wel duidelijk is dat wanneer wij met Dynamo goede resulta- DEN HAAG. Trainer Vaclav Jezek had het zo graag met louter ADO-spelers willen aanpakken. Maar de minzame Tsjech kon het na de eerste helft van de wedstrijd FC Den HaagAris Bonneweg dinsdagavond niet meer aanzien. Zijn fa lende basisopstelling bracht het niet ver der dan een uiterst karige ruststand van 1- 0 en dat was nog lang geen goede garantie voor een plaats in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-cup. Jezek liet de naar zijn vorm zoekende De Zoete vervangen door de deze competitie nogal verguisde „vreemdeling” Sjaak Rog geveen. En zie: de b londe spits zorgde direct na de pauze voor een opleving met een fraai doelpunt. Het was de inleiding tot een overwinning van 5-0. Cijfers, die de dapper, maar primitief spelende Luxemburgers geen illusies meer laten. De zevenduizend toeschouwers, die voornamelijk voor de te verwachten doel- puntenstroom naar het Zuiderpark waren getogen, moesten lang geduld oefenen. Weliswaar had de thuisclub direct al een indrukwekkend overwicht, maar de ver dediging van de gasten, met de boomlange Roemer als verdienstelijke ausputzer, had niet al te veel moeite met de te doorzich tige aanvalsacties van FC Den Haag. Een straffe mandekking nog vergemakke lijkt door de weinig beweeglijke Hage naars was de succesformule van Aris, dat vorig seizoen als tweede eindigde in de nationale competitie. Het schieten van de Haagse spelers was bedroevend slecht verzorgd. Hoge ballen voor het doel van de 34-jarige internatio nal Stendebach werden prompt een prooi van Roemer. Voorts wreekte zich bij FC Den Haag het gemis aan specifieke bui tenspelers, Kila stond op links op de plaats van de langzaam herstellende Roodnat, maar miste de startsnelheid van de oud-Holland Sport-speler. Na een half uur scoorde René Pas, maar invaller scheidsrechter Thomas (de oorspronkelijk aangewezen Reynolds was geblesseerd) uit Wales wees het doelpunt om onduidelijke redenen af. Pas twee minuten voor rust kon FC Den Haag eindelijk afstand nemen. Couperus zette vanaf de doellijn voor en Kila aarzelde niet: 1-0. Devillet was toen zo kwaad op zijn eigen verdediging dat hij de bal uit de aftrap doelloos in niemandsland schoot. Roggeveen bracht drie minuten na de pauze hoop in de harten van de Haagse aanhangers door na een flitsende solo doelman Stendebach kansloos te passeren: 2- 0. Couperus profiteerde kort daarna van de ontreddering in de Luxemburgse ach terhoede. Eerst kopte hij uit een voorzet van Pas tegen Stendebach aan, maar in de herkansing miste hij niet (3-0). Jezek kon tevreden zijn. De spelerswisseling had bijna onmiddellijk resultaat gehad. De voorsprong was tot gewenste proporties uitgegroeid. Aris Bonneweg, dat volgend jaar het 50-jarig jubileum viert met een erewedstrijd Borussia Mönchengladbach Benfica, gaf de ongelijke strijd op. De eenzame spitsen Kirchens (international) en Devillet werden niet meer gelanceerd en h et gevolg was dat Ton Thie geen enkele maal meer een schot te verwerken kreeg. FC Den Haag wilde echter nog wel enkele treffers aan het totaal toevoegen. Uit de talloze hoekschoppen (over de gehele wedstrijd kreeg FC Den Haag er twintig tegen Aris drie) ontstonden wel onoverzichtelijke situaties, maar ook niet meer dan dat. Het klasseverschil kon ook niet borg staan voor kwaliteit en daarom verliep de resterende speeltijd tamelijk kleurloos. Het werd tenslotte 5-0 door een strafschop van Mansveld (Fandel had Kila ruw ten val gebracht) en een listig schot van Roggeveen. Een uitslag die FC Den Haag dinsdag 29 september met een ge rust hart naar het groothertogdom Luxemburg doet gaan waar de return in de hoofdstad wordt gespeeld. Minder ge- De overige uitslagen van de gisteravond gespeelde wedstrijden in het UEFA-toer- nooi luiden: Fenerbahce (Turk.)Ferencvaros (Hong.) 1-1; Glentoran (N.-Ierl.)Ein tracht Braunschweig (W-Dld) 0-1; Kefla- vik (IJsl.)Tottenham Hotspur (Eng.) 1-6. Eén uitslag Europa-cup II (bekerwin naars) Hibernian (Malta)Steaua Boeka rest (Roem.) 0-0. Het militaire elftal zal worden samengesteld uit de volgende spelers: Lelieveld (Haarlem), Bonsink (FC Utrecht), Van der Ley (Graafschap), Oude Wesseling (Go Ahead Eagles), Mellaard (NEC), Hovenkamp (FC Groningen), Schipper (FC Gro ningen), Stanley Bish (NAC), René van der Kerkhof (FC Twente) Arie Haan (Ajax), Adriaanse (FC Utrecht), Van Ingen (Haarlem), Van der Weiden (Veendam). tale hardheid. De kracht bijvoorbeeld om terug te komen. Dat moet je name lijk zelf doen. Helemaal alleen. Terwijl iedereen tegen je aanpraat en raadge vingen verstrekt, is het noodzakelijk zelf een methode te ontwikkelen om weer aan de top te belanden." Theo Van Duivenbode is terug. Op zevenen- twintigjarige leeftijd. 33% korting, dus u f 1097,maar slechts 700,— Oranjeboomstraat 68, Haarlem, verkoopt alle merken haarden met volledige ser vice, schriftelijke garantie en toch on voorstelbaar goedkoop. Haarden worden geplaatst volgens voor schriften G.E.B. Tel. 0 23 - 32 50 09. HAARLEM.Het Nederlandse honk balteam is na afloop van de Europese kampioenschappen in Parma niet met één, maar met twee bekers naar huis vertrok ken. Naast de bokaal die werd uitgereikt aan het nationale team overhandigde de vroegere voorzitter van de Europese Honkbal Federatie, Steno de Borghese, ook nog een beker aan Boudewijn Maat. Maat kreeg het kleinood vanwege het feit dat hij aanvoerder is van Haarlem Nicols, de club die vijf jaar geleden in Milaan de Europa-cup won. Borghese kwam toen niet opdagen om de beker uit te reiken. Nu vijf jaar later rijpelijk laat overigens, heeft hij zijn blunder goedgemaakt en de beker alsnog aan Haarlem Nicols gegeven. ROTTERDAM. De levensbeschou wing van Theo van Duivenbode is ogenschijnlijk in tegenspraak met de ideale gedragsregels voor een top-voet- baller. Van Duivenbode: „Full-prof zijn in Nederland heb ik nooit gezien. Ik moet naast voetbal iets hebben. Leven louter en alleen gevuld met voetbal lijkt me afstompend.” Als lo gisch gevolg van zijn opvatting is de linksback als voetballer van Feije- noord een opvallend figuur. Hij woont in Amsterdam, het kantoorpand van zijn werkgever is gevestigd in Amers foort, terwijl hij geacht wordt even veel trainingsuren in Rotterdam vol te maken als zijn collega’s, die zich voor zien hebben van een full-profstatus. Voorwaar een jachtig leven, dat Van Duivenbode naar zijn zeggen compen seert door ’n serieus levenspatroon.„Ik drink en rook niet. Mijn klanten weten dat ik voetbal dus ze brengen me ook niet in de verleiding." Vreemd genoeg accepteren Feijenoords leiders Brox en Happel, die met name bij Posthumus en de in DenHaag wonende Schoenma ker aandrongen op een verhuizing naar de Maasstad, de met vele reisuren gevulde dagindeling van Van Duiven bode. Volgens de Amsterdammer is die toegevende houding van het duo Brox- Happel te verklaren doordat de mana ger en trainer geloven dat hij zich niet misdraagt. „Vergeet niet, dat het ook in mijn belang is dat mijn prestaties op peil blijven. Ik ben immers betaald voetballer. En ik wil graag een paar jaar blijven schnabbelen. Ik verdien op l CULINA een prachtig afgewerkte luxe keuken, met de allernieuwste snufjes, te leveren in elke gewenste houtsoort. Echt handwerk, waar door uw Culina apart blijft. 2. ROTTMANN de bekende Duitse Keuken nu in twee uitvoeringen, t.w.: SYSTEMA en ROMAT. Héél aparte stijl, sinds kort ook levering in houtdessins mogelijk. 3. HEIDAPAL de sterke keuken uit de middenklasse, beroemd om de fijne pasteltinten, waaronder de nieuwe zandkleur. 4. STAR MÖBEL (onderdeel van het grote Kreuger Concern) en wel het complete programma voor de grote woningbouw 5. Voorts grote keuze in Blocks, Buf fetten, Kasten in alle maten, Elek trische apparatuur. Roestvrij Sta len en Formica aanrechten. Onze grote Showroom is dagelijks ge opend van 9 tot 5 uur. óók zaterdags. KAMPERSINGEL 22 U kunt er vrij parkeren De tips: FeijenoordMVV 1 FC UtrechtGo Ahead Eagles 3 Telstar—DWS 1 VolendamNEC 2 FC Den Bosch—PSV 2 FC TwenteFC Groningen 1 VitesseSparta 2 Fortuna VlaardingenVolewijckers 3 Fortuna SCRoda JC 1 SC CambuurWageningen 1 Blauw Wit—SW 3 HVC—AZ ’67 1 PEC ZwolleHeracles 1 toorn ontvlammen. Daarom is zowel Sam mer die toch wel aanvoelt wat de problemen zijn als Fritzsch niet onge lukkig met Ajax als tegenstander. Als het door Ajax wordt geëlimineerd dan kan zelfs de hoogste leiding in de DDR moei lijk aanmerkingen maken. Ajax is ten slotte nog steeds zo iets als Europees kampioen. Als Dynamo Ajax echter kan laten struikelen dan zal de naam en populariteit van Dynamo een dimensie ondergaan waarvan Fritzsch nu alleen nog maar droomt maar die binnen veer tien dagen werkelijkheid kan zijn. Dynamo is bereid er erg hard voor te knokken. Ajax is gewaarschuwd. Voor het overige werden echter door het hof, in hoger beroep, de straffen van de voornaamste aangeklaagden bevestigd. Horst Gregorio Canellas, de president van Kickers Offenbach, die met zijn onthul lingen het schandaal aan het rollen had gebracht, blijft levenslang uitgesloten van functies in de voetballerij. Manfred Manglitz, de vroegere doelverdediger van FC Köln, houdt eveneens „levenslang” en zal bovendien de opgelegde boete van 25.000 mark moeten betalen. Haarlem, tel. (0 23)-31 37 99 Overigens had het weinig gescheeld of Theo van Duivenbode had zijn car rière als semi-profvoetballer niet voort kunnen zetten Het vorig jaar onder ging Van Duivenbode een zware knie operatie. Spieren rondom de kniege- wrichten hadden zich te sterk ontwik keld. Zij oefenden een zware druk uit op de gewrichten. „Ik heb een hele tijd gelopen met die blessure. Niemand wist wat het was. Ik had pijn en ik klaagde, maar als er foto’s werden genomen was er niets te zien. Strik- werda ontdekte het euvel. Die man is een enorme vakman. Ik heb groot vertrouwen in hem. Het leek in mijn geval wel of hij in één oogopslag door had wat er in mijn knieën fout zat.” Van Duivenbode herstelde, maar was daarmee nog niet terug aan de top.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 19