Nieuwe man Luiten wordt begeleider en coördinator Zwemmen voor meisjes, voetbal voor jongens GEZINSAVONDEN BLINDE POEDEL Joop Zoetemelk en Janssen bij Flandria Cursussen potten bakken houtbewerking en I OPPASCENTRALE Nu echte i dieren* postzegel gratis bij Esso. Kans verspeeld Kunstschilderen Met minder dan f200.- een belang in miljoenenconcems! ANTON GEESINK GEEN BONDSCOACH MEER i I m I Okker gestopt in Forest Hills Sijbrands nog aan leiding 7 IN DE HERFSTVAKANTIE E Hoornblazers gevraagd in Heemskerk Dutch Internationals Fund Sieraden maken Bridgen in Heemskerk WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1971 IN ELKE PRIJSKLASSE lange wandkalender. Tijdelijk 25 ct! D.I.F. is daarom: goed om mee te beginnen en het beste om mee door te gaan. Een verstandige belegging! Ook u kunt door aankoop van aandelen Dutch Internationals Fund reeds met zo’n klein bedrag profiteren van de voortdurende groei van de grote internationale concerns: AKZO, Hoogovens, Koninklijke Olie, Philips en Unilever. De spreiding over deze vijf vermindert uw risico. -HEEFTU 41? 4 Plak die op de leuke, Essa V,-, i t.S® «kv VVVVVVVVVVVVVVVVVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVW ADVERTENTIE •i ADVERTENTIE i Gen. Cronjéstraat 1a-1b tel. 2533 34 kleermakers sinds 1830 vindt U bij ons een KOSTUUM waar wij als kleermaker achter staan. Onze kleermakersservice krijgt U op de koop toe. U kunt kostuums kiezen van 149,tot 339,winterjassen en autocoats van 79,tot 248, regenjassen van 69,tot 159, kolberts van 69,tot 129, pantalons van 29,90 tot 69, kernploeg, noch met bestuursleden. Zowel de ex-bondscoaeh als opvolger Wim Lui ten is op dat punt zeer positief. Vraag nadere inlichtingen bij uw bank en bij commissionairs in effecten of rechtstreeks bij D.I.F., Postbus 853, Amsterdam. SOEKHOEMI. In de 9e ronde van het Europese kampioenschap dammen indivi dueel, die dinsdag in Soekhoemi werd ge speeld, heeft Sjjbrands gewonnen van Piet Bergsma. In het eindspel maakte Bergsma een blunder. Wereldkampioen Andreiko van Rusland won eveneens. Hij versloeg de Tsjech Kaderabek. De overige uitsla gen waren: Gantwarg (Rusl.)Zorn (Ita) 2-0, Tsjegolev (Rusl.)Kortsov (Rusl.) 1-1, Rabatel (Fra)Van der Sluijs (Ned.) 1-1. Ook gedurende de komende herfst en winter is er weer gelegenheid deel te nemen aan een cursus kunstschilderen onder leiding van de heer C. de Swart uit Haarlem. De lessen worden gegeven op de vrij dagavonden van 19.30-21.30 uur in ate lier Milo ’67 in gebouw „De Slof” te Beverwijk. Behandeld worden aquarelleren, het combineren van kleuren, werken met olieverf, enzovoort. Het is niet vereist dat de deelnemers al geschoold zijn in deze vorm van expressie. Ook dege nen die nimmer een kwast hebben ge hanteerd kunnen nu beginnen. De eer ste cursusavond is op 24 september. Voor deelneming aan de cursus kan men zich opgeven bij het Groene Huis, Raamveld 1 in Beverwijk of telefonisch via nummer 02510-24676. IJMUIDEN. De Initiatiefgroep Duinwijk/Zeewijk heeft genoeg enthou siasten om per 1 oktober .aanstaande van start te gaan met een oppascen- trale. Alle ouders in deze wijken, die vanaf genoemde datum of later van deze service gebruik willen maken, kunnen tegen betaling van een klein jaarbedrag lid worden van de oppas- centrale. De initiatiefnemers hebben enkele uurtarieven voor het oppassen vastgesteld. Verdere inlichtingen en op gaven bij: mevrouw L. Laman-Al, Kruisberglaan 219; mevrouw M. Idema Liemenschot, Keetberglaan 204; me vrouw G. P. Pruissers. Zwarte Mieren vlak 1 en mevrouw L. Gortwordt-Brui- nink, Keetberglaan 1. op het Per slot VELSEN. Mark Johnson en Brad Parker zijn twee Amerikaanse studen ten, die deze week in Zeewijk, IJmui- den beginnen met een deur-aan-deur- aktie voor het houden van zogenoemde gezinsavonden. Als leden van de Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen willen zij in persoonlijke ge sprekken de mensen ervan overtuigen dat een harmonieus gezinsverband van enorm belang is voor iedereen. Wan neer daartoe belangstelling bestaat, wil len deze twee Amerikanen, die uitste kend Nederlands spreken, met verschil lende gezinnen familieavonden organi seren. Een soort viering waarin de ge zinsgemeenschap centraal staat. Door discussies, lezingen, verhalen, liederen en gebeden hopen zij de IJmuidenaren ertoe te brengen regelmatig dergelijke avonden met verschillende families te organiseren. Inlichtingen ztfn te verkrijgen bij Mark Johnson, Meester Cornelisstraat 80, Haarlem. Telefoon 023-261090. Het geheel wordt weer georganiseerd door de Velser Sport Stichting in nau we samenwerking met de Gemeentelij ke dienst voor de lichamelijke opvoe ding, sport, jeugdzaken en recreatie. Formulieren voor het straatvoetbal- toernooi kunnen afgehaald en ingele verd worden op de onderstaande adres sen. Om te kunnen deelnemen mogen de spelers niet ouder zijn dan 16 jaar. Uitterlijke datum van inlevering is 5 oktober. Zoals gebruikelijk wordt aan al le deelnemers weer een filmmiddag aangeboden. Aanmeldingsformulieren voor deelna me aan de meisjes-zwemwedstrijden kunnen afgehaald en ingeleverd wor den op de onderstaande adressen, als mede aan het Velserbad. Deelname staat open voor meisjes van 9 tot en de hand vormen van vazen en potten, het draaien op de kopschijf, engobe- werk en glazuren. Verder nog decoraties door middel van kerven, stempelen en glas. Belangstellenden kunnen inlichtingen inwinnen bjj P. Tiernego, bedrijfsadres TD-WKD-KWN-VEN, 4F-14 of huis adres, Huis te Wisselaan 36, Sant poort. Een nieuwe cursus sieraden maken begint donderdagavond 23 september onder leiding van mevrouw Stans Oort in „Het Groene Huis”. Men gaat sie raden maken van koper, giethars, kra len, zilverdraad en met emaillewerk. Opgaven voor deelneming via „Het Groene Huis” of via telefoonnummer 02510-24676. FOREST HILLS. Tom Okker heeft dinsdag in de halve finales van het ten nistoernooi om de open kampioenschappen van de Verenigde Staten in Forest Hills een nederlaag geleden tegen 25-jarige Amerikaan Stan Smith. De cijfers zijn: 7- 6 6-3 3-6 2-6 6-3. Okker, als vierde geplaatst, had het op de door de aanhoudende regen zeer zacht geworden baan uiterst moeilijk tegen de sterke services en f orehand van Smith, finalist op Wimbledon, die tweede stond op de plaatsingsranglijst. Okker is ook in het heren dubbelspel uitgeschakeld. In de halve finales verloor hij met zijn Amerikaanse partner Marty Riessen met 6-4 6-2 6-2 van de Amerika nen Stan Smith en Erik van Dillen. (Van onze sportredactie) ZEDELGEM. Na een lange dag van onderhandelingen heeft Joop Zoetemelk opnieuw een contract getekend bij Flan dria. Ook Jan Janssen bereikte een ak koord, terwijl Eef Dolman en ook Harry v. Leeuwen bijtekenden. Het Nederlandse element bij de Schotte-ploeg wordt waar schijnlijk nog aangevuld met Matthijs de Koning, terwijl er ook nog de kans be staat dat Tino Tabak zijn contract met Flandria verlengt. ^1 De heer Stroobach, werkzaam in het Rode Kruis Ziekenhuis, heeft in het plantsoen van het verpleegtehuis aan de Ackerendamlaan in Beverwijk een blind poedeltje gevonden. Hij heeft het jonge diertje mee naar huis genomen, maar kan het niet houden en het is niet zo eenvoudig een blind poedeltje aan een ander tehuis te helpen. Daarom bij uitzondering een oproep in deze rubriek aan de eigena(a)r(es) om zich in verbinding te stellen met de heer Stroobach via telefoonnummer 023-253864 (alleen 's avonds). Voor het geval de eigena(a)r(es) zich niet meldt, zijn er misschien anderen die zich over het poedeltje willen ontfermen. Voor de derde maal sinds hij zelf met de wedstrijdsport stopte, heeft An ton Geesink zijn opdracht om de natio nale judoploeg als coach te begeleiden aan het bestuur van de Budobond teruggegeven. Officiële redenen zijn dit keer: langdurige absentie van topjudo ka’s door trainingsreizen naar Japan, waardoor een bondscoach in eigen huis overbodig zou worden en te weinig tijd door andere werkzaamheden. Dat zal ongetwijfeld tot de ontslagaanvrage bijgedragen hebben, maar veel belang- rijker is het feit dat Anton Geesink het contact met zijn kernploegleden volledig verloren heeft. Judoka’s als Peter en Jan Snijders en Ernst Eug- ster, met wie hij jarenlang als ploegge noot en als goede vriend opgetrokken is, verhelen niet langer dat de oud- wereldkampioen de sfeer in het team nadelig beïnvloedt. De Utrechter heeft de consequenties van zijn houding in de laatste maanden aanvaard en is vertrokken. De Budobond rest een sta pel veelbelovende, maar nooit uitge voerde plannen. Anton Geesink heeft met zijn ver trek waarschijnlijk voorgoed zijn sche pen in Nederland achter zich verbrand, een ongetwijfeld groot verlies aan ken nis en ervaring. Het enige „positieve” wat dit laatste optreden van Geesink als bondscoach heeft opgeleverd, is de wetenschap dat de schuld niet altijd bij het bestuur van de Budobond ge zocht hoeft te worden. Niemand zal durven beweren dat het bondsbestuur foutloos werkt, maar tegelijkertijd mag opgemerkt worden dat de BBN vol goede voornemens zat toen het in het begin van het jaar, al of niet onder druk van het NOC, Geesink terughaal de. De nieuwe bondscoach zette zich aan een uitgebreide planning, maar door zijn vele andere verplichtingen (waaronder een wereldreis van twee maanden vlak voor de wereldkampi oenschappen) kwam de uitvoering er van al spoedig in de knel. De Budo bond heeft de Utrechtse crack voor de derde maal een eerlijke kans gegeven, maar opnieuw heeft hij hem zelf ver speeld. Op minder dan een jaar van de Olympische Spelen is het echter zaak om de ploeg zo snel mogeliik weer in het gareel te krijgen. Bondssecretaris Wim Luiten heeft gelijk als hij een buitenlander als opvolger wegens tijd gebrek afwijst. Het is maar het beste om de judoka’s die in München in de buurt van de medailles kunnen komen zo lang mogelijk naar Japan te sturen, waar ze zich duizenden kilometers van het vaderlandse gekrakeel voor kunnen bereiden op München. Want daar gaat het toch nog altijd om, al doet de houding van de omlijstende figuren wel eens anders vermoeden. Laat het bondsbestuur er echter wel voor wa ken dat de grote groep onder de natio nale top niet in het bondscoachloze tijdperk verdrinkt. Want daaruit moet volgend jaar de recrutering van de opvolgers mogelijk zijn, wil men de nieuwe bondscoach na München een redelijke kans kunnen geven. I gezag en kan eventueel scherven aan elkaar lijmen. Een open overleg na de wedstrijd is trouwens altijd mijn principe geweest en mijn ervaring heeft bewezen dat dit ook voor het moreel van de ploeg het beste is. U zult volgend jaar nog van ons horen,” aldus Jan Janssen. De leerlingen van de Bethlehemschool aan de Radarstraat hebben in samen werking met de gemeentelijke Plant soenendienst een tentoonstelling inge richt met de naam „Floralia”. In een speciaal daarvoor ingericht lokaal staan op enkele tafels tientallen plan ten die de kinderen zelf gedurende enige weken of maanden thuis en op school hebben verzorgd. Daarnaast zijn er talrijke leuke werkstukjes te zien, die betrekking hebben op de onder werpen herfst, fruit, dieren in de na tuur enzovoorts. Woensdagavond zul len de leerlingen van de Bethlehem school de werkstukjes en de planten zelf naar verschillende bejaarden tehuizen, alsmede de kinderafdeling van het Zeeweg Ziekenhuis brengen. De bridgeclub „Heemskerk” start vrijdag 17 september weer met de we kelijkse wedstrijdavonden. Er wordt een competitie gespeeld over vier perioden en de laatste periode geldt als kam- pioensstrijd. Het seizoen loopt van 17 september tot einde mei 1972. Het clublokaal is eigenlijk de „Jansheeren” aan de Kerk- weg. maar door de verbouwing en uit breiding van dit restaurant wordt er voorlopig gespeeld in de achterzaal van café „Flora” aan de Deutzstraat. Nor maal beginnen de wedstrijden om kwart voor acht, maar in verband met een korte jaarvergadering begint men vrijdag aanstaande om half acht. Nieuwe leden zijn van harte welkom. De speelkracht in de vereniging va rieert van hoofdklasse tot tweede klasse en ook de „thuisbridgers” kunnen dus aan hun trekken komen. Opgeven kan men zich bij de secre taris. de heer Th. Spijker, Harshoff- straat 6, tel. 32308, of bij de wedstrijd leider, de heer K. de Vries. Ant. Mor- straat 11, tel. 31016, of vrijdagavond in „Flora”. Stand: 1 Sijbrands 14 pnt uit acht; 2 Andreiko 14 uit 9; 3 Gantwarg 12; 4 Kor tsov 11; 5 Bergsma 10; 6 Tsjegolev 9; 7 Van der Sluijs 8. Van onze s(portredactie) UTRECHT „De functie van bondscoach is overbodig en aangezien ik mjju tijd hard nodig heb om de studenten aan de Amsterdamse academie voor lichamelijke opvoeding te helpen bij hun pogingen voor hun examen te slagen, heb ik in overleg met het bestuur van de Budo bond Nederland besloten mijn functie neer te leggen. Dit is de enige reden, anderen zijn er niet, hoewel men graag zou willen horen dat een conflict de oorzaak is.” Anton Geesink, ontspannen op zijn comfortabele boerderij in Rumpt, leeft niet in onmin met de leden van de De drumband „St. Caecilia” in Heemskerk biedt jongeren (en iets ou deren) de gelegenheid opgeleid te wor den tot hoornblazer in de drumband. Deze drumband staat zeer hoog ge klasseerd, namelijk in de ere-afdeling. Veel oud-leden van drumbands in an dere plaatsen zijn in Heemskerk ko men wonen, weten de leden van „St. Caecilia”. die nieuwe leden met open armen zullen ontvangen. De tamboers van de vereniging vor men een select gezelschap van hoge kwaliteit en zij behoeven geen uitbrei ding. Maar bij de hoornblazers kan het aantal leden nog worden opgevoerd van vijftien tot veertig. Voor inschrijving van leden en leer lingen houdt het bestuur op maandag 20 september van zeven tot acht uur 's avonds zitting in het verenigingsge bouw, Marquettelaan 6. In september 1972 viert „St. Caecilia” het vijftigjarig bestaan. BEVERWIJK. „De Gieteling”, de personeelsvereniging van Hoogovens, zal dit seizoen weer enige vrijetjjds- cursussen organiseren. Maandagavond 20 september aan staande start in „Het Groene Huis”, Raamveld 1 te Beverwijk de eerste les van de cursus „Houtbewerking voor be ginners”. De volgende werkstukken kunnen onder andere worden gemaakt. Een schaaltje uit kersenhout (gutsen), schenkkurken en kandelaars (draaien), een compositie van houtfineer en een mozaïekpaneel van gezaagde triplex- vormen. Deze cursus zal bestaan uit tien lessen. In atelier MILO ’67 aan het Raam veld 1 te Beverwijk begint dinsdag 21 september aanstaande een vijftien les sen tellende cursus in potten bakken voor beginners en gevorderden. Er zal aandacht worden besteed aan het met Gerrit Schulte was bij de zaak aanwe zig omdat hij werd aangezocht om een Nederlandse amateurploeg te leiden en ook daarin viel de definitieve beslissing dinsdagavond. De nieuwe weg-kapitein van de Flandria-ploeg, Jan Janssen, ver klaarde ons nog: „het is op uitdrukkelijke wens van Joop Zoetemelk, dat ik de ploeg van De Muer heb verlaten. In het afgelo pen seizoen zijn er nogal wat strubbelin gen geweest met Joop Zoetemelk en som mige Belgische renners. En Joop wil dit in het nieuwe seizoen voorkomen en stelt nu buitengewoon prijs op mijn ervaring. Hij wil ook graag onder mijn leiding het volgend jaar opnieuw voor zijn „oude liefde” uitkomen.” Op onze vraag of Briek Schotte direc teur blijft, antwoordde Jan Janssen „na tuurlijk wel,” en hij hoopte het best met de ploegleider te kunnen vinden. „Briek kan tijdens een wedstrijd echter niet in het peloton meerijden en daarvoor heeft Flandria mij nu aangetrokken als ver trouwensman. Ik ben heel wat ouder dan de anderen en heb dus heel wat meer Vorig jaar moest de straatvoetbal- competitie door de slechte weersom standigheden helaas worden afgelast. De 73 straatelftallen, met de meest wonderlijke namen, moesten toen hun herfstvakantie op andere wijze door brengen. Dit jaar echter wordt opnieuw het straatvoetbaltoemooi georganiseerd in de week van 18 t/m 22 oktober in de hoop, dat de weergoden de jongelui beter gezind zullen zijn. Ook voor de meisjes worden op maandag 18 en dinsdag 19 oktober weer zwemwedstrijden gehouden, waar bij de prijzen ditmaal zullen bestaan uit medailles voor de 1ste en 2de prijs- winnaressen, zowel op schoolslag als op de vrije slag. Bij voldoende aanmel ding zullen aparte wedstrijden gehou den worden voor meisjes, die wel- en meisjes die niet gewend zijn in vereni- lingsverband zwemwedstrijden te zwemmen. met 15 jaar, die over minstens één zwemdiploma beschikken. Ook hiervoor is de uiterlijke datum van inlevering 5 oktober. De meisjes, die zich hebben aangemeld krijgen geen bericht meer thuis. De groep van 9 t/m 11 jaar moet op maandag 18 oktober ’s ochtends om kwart over acht in het Velserbad aanwezig zijn. De groep van 12 t/m 15 jaar op dinsdagmorgen 19 oktober om 8.15 uur. De aanmeldings- en inleveringsadres- sen zijn: Santpoort-Noord P. de Winter, Burg. Weertsplantsoen 94. Santpoort-zuidA. Kwak, Zinnevelt- laan 11. Velsen-Noord: J. Th. Krijger,Starre- bosstraat 10, C. J. Berrevoets, Geel- vinckstraat 72. Driehuis: K. Sneekers, P. C. Hooft- laan 1. IJmuiden: J. Smit, J. P. Coenstraat 57, Velserbad (alleen voor zwemwed strijden). Wim Luiten, internationaal scheidsrech ter, vijfde dan judo, tijdelijk administra teur op het bondsbureau, zal de taak van coach op zich nemen. In elk geval tot en met de Olympische Spelen van 1972. „Daarna moeten we bezien of we een nieuwe bondscoach aantrekken. Een Ne derlander of een buitenlander. Dat heeft nu geen zin, want een „vreemdeling” zou te veel tijd nodig hebben de jongens te leren kennen. Zowel vanuit de kernploeg als uit het bestuur heeft men mij als chef d’équipe vaak gevraagd. Ik kan goed met de jongens overweg. Mijn taak wordt evenwel een andere dan die van Geesink en zijn voorganger.” „Het merendeel van de judoka’s, ai of niet geaccepteerd door het NOC, gaat naar Japan. Martin van Poglajen is al op weg, Wim Ruska gaat dank zij de mede werking van de KLM, Fred Schilder en Brands gaan zeker en we proberen Eug- ster, Van de Pol en Gietelink er te krijgen, omdat alleen daar de mogelijkhe den liggen tot optimale voorbereiding. Dat is strikt noodzakelijk willen we op de Europese kampioenschappen te Voorburg in 1972 goed voor de dag komen”, aldus Luiten. Geesink: „Vincent Boot en Peter Ade laar gaan ook naar Japan. Dan blijft er voor mij niets over. Waarom moet ik dan als bondscoach blijven? Op die manier kan ik weinig doen, zodat ik me dan liever helemaal op het werk aan de academie stort. Per slot van rekening werk je daar met mensen die er geen boodschap aan hebben dat ik nog een functie heb. Zij willen alleen slagen.” De Budobond Nederland ziet wel in dat er toch iets moet worden gedaan wil zij goed voor de dag komen. 13 november en 11 december komen de aspiranten en junioren uit tegen Frankrijk en in maart zijn de Europese kampioenschappen in Rusland. Wim Luiten daarover: „We gaan nu districtstrainin gen intensiveren en sti muleren. Omdat iedereen dicht bij de plaats woont waar met een groep van 30 man wordt getraind, kan het geen reden zijn om af te zeggen omdat de afstanden te ver zijn. De bedoeling is eens per 14 dagen die trainingen te houden. Mijn werk wordt vooral de mentale begelei ding, omdat we volgend jaar twee absolu te pieken hebben. Eerst medio mei op de E.K. en dan in augustus in München. De tussenliggende perioden, als iedereen terug is uit Japan, gaan we naar een trainings kamp. Misschien wel twee maal 14 da gen.” Geesink blijft zijn werk als adviseur van de Oostenrijkse judobond doen. Dat is een functie die nauwelijks tijd vergt, omdat hij veelal schriftelijk zijn adviezen geeft en slechts in de vakanties zelf gaat. rvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvwvvwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwi ‘si..

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7