Gemeente kan 818 miljoen besparen kom dus kijken en kijk uw ogen uit bij M M z de prijzen weer in (hele) kleine stukjes enorme dreun slaat VAN CAMPEN s I JdM£€h*F€IK€h ih€UBMh De Landelijke Stijl 500.- ARISTONA i INDEUMOND 7 A7.Tjn VAN CAMPEN f771j TH EN ZO WORDT U DE RIJKE EIGENAAR VOOR MAAR..... NORMAAL KOST DEZE GRANDIOZE HYPERMODERNE ARISTONA KLEUREN T.V. 2495.- MAAR Van Campen geeft U een kontant-inruilvoordeel Abortuskliniek LASTIGE AMSTERDAMMER: in Utrecht Havenberichten N DE VISHAL Faillissementen [YANCAMPm Prijs van de vuilniszak IJmuiden Beverwijk 66 cm kleuren T.V. m het allernieuwste model met o.a. een speciaal ontwerpen minder diep is. J TH VAN CAMPEN VAN CAMPEN Luxor Theater Heemskerk I DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1971 City-Theater Cinema Marquette meteen van maarliefst ■I ■I Wij hebben nog veel meer van die grandioze voordeel- aanbiedingen in T.V.- radio - platenspelers - stofzuigers-wasautomaten - enz. met klassemerken als bijv. Philips, Blaupunkt, A.E.G., Dual, Zanussi, Telefunken enz. vi< be Nu een hoogkwalitatieve en originele natuurlijke afgeronde vormen, zonder een teveel aan versiering. Kortom: voorbeeld van de goede eiken meubelen, die Janssen's eksposeert in verschillende antieke panden in de Spaarnwouderstraat. CREMERSTRAAT 69 - Radio - T.V. Bandrecorders enz. en op één minuut afstand DR. SCHAEPMANSTRAAT 23 Koelkasten Wasmachines Stofzuigers enz. HAARLEMOOST. Tel. 023-322070 IJMUIDEN, PLEIN 1945 NR. 54. Tel. 02550-14516. De prijs van dit bankstel is 1695.- maar bekleed met een minder dure stof kan die zakken tot 1495.-. Het voetenbankje kost 175.-, de salontafel van massief eiken 295.-. c he ied stt ha betekent altijd véél meer voor stukken minder Spaarnwouderstraat 37,41,47,78 en 80. telefoon (023)-321577 Inrijden vanaf Amsterdamse Poort. Stadsschouwburg Kennemer Theater Het bankstel dat u hierboven ziet af geheeld, is een goed voorbeeld van het eiken meubel in de zg. ’’Landelijke Stijl". Let u op de stoere stoelpoten van massief eiken, op de S f|!|i i w •i' ■•'■■if,. z OU Van donderdag tot en met dinsdag: „Met de muziek mee (voor de tweede week). Zondagmiddag om 2 uur: „Kuifje in de zonnetempel” en om 4 uur: „Five men army”. Er wordt uiteengezet, dat de metro in feite een voorziening voor het autoverkeer is, dat met bussen hetzelfde resultaat te bereiken is als nu met de metro en dat voor een fractie van de kosten, de voorgestelde (verkeers)voorzieningen op geen enkele manier te rechtvaardigen zijn (enorme kosten voor een klein beetje meer autorij ders, die bovendien nu juist niet degenen zullen zijn die speciaal op de auto zijn aangewezen) en de stad vernielen (ver knippen van de stad, lawaai, ongevallen, stank, Manhattan-effect in de binnenstad). Dat de enige rationele oplossing voor de verkeersproblemen de simpelste is: de au to alleen aan degenen die hem werkelijk nodig hebben, dat voor algehele overscha keling op openbaar vervoer (trams, bussen bus-taxi’s en taxi’s) een capaciteitsvergro- ting van het openbaar vervoer van circa 50 percent nodig zal zijn. De kosten hiervan vallen, aldus de nota, in het niet bij die voor de geplande autowerken. Volgens het bestuur van de stichting is het de bedoeling tijdelijk werkzaam ts zijn om het nu bestaande verschil tussen de beperkte hulpverleningsmogelijkheden in de plaatselijke ziekenhuizen en het aantal aanvragen dat regelmatig wordt geregistreerd door diverse Utrechtse in stanties, gedeeltelijk op te heffen. Het bestuur denkt het centrum gedurende on geveer twee jaar in stand te houden. IJMUIDEN. In IJmuiden werden woensdag de volgende besommingen (in guldens) gemaakt: VD 1 2.400, 6 2.000, 9 1.700, 15 1.200, 19 1.000, 24 1.400, 25 4.000, 44 1.500. 46 1.200, 75 1.200, 115 1.800, IJM 23 2.400, 47 500, KW 11 5.100, 109 1.900, 177 1.600, IJM 9 51.500, TH 21 6.100, SCH 10 6.900, UK 1 7.500, 18 800, 70 1.700, 147 400, 148 2.100, 215 3.800, 245 1.800, WR 1 2.300, 10 900, 34 1.100, 48 1.600 69 2.000, 71 1.800, 75 1.800, 136 1.600, 147 1.500, ZL 6 2.600, UK 28 en UK 118 900, UK 56 en UK 200 760, UK 135 en UK 145 210. UK 142 en UK 236 750. I m Z I m Z 1 hei dei lin ha tei va Sc ne: nis 1 bo ’s ot dc ve je ze Mi ja; on De te Be lei Ik lee st< mi de les ne na dr w; na van Campen want kopen bij VAN CAMPEN Donderdagmorgen werden in IJmuiden door 38 vaartuigen aangevoerd: 1819 kis ten en 25 kleine kisten vis, 23 stijve ka beljauwen en 15.200 kilogram tong. Bij de aan voer waren: 73 kisten en 15 kleine kis ten wijting, 422 kisten gul en kabeljauw, 522 kisten en 9 kleine kisten makreel, 1 kleine kist haring, 124 kisten pilchards, 484 kisten schol, 101 kisten schar en 84 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 9.86-9.36, grote tong 6.97-6.58, grootmiddel long 7.65-7.34, kleinmiddel tong 7.61-6.78, tong I 4.97-3.99, tong II 3.95-2.93, zalm 11.14-7.09, paling 8.10-7.99. Per tien stuks: middel kabeljauw 74. Per 50 kilogram: wijting 42-25, schar 52- 26, gul I 90-82, gul II 74-68, gul III 48-25, grote schol 66-62, schol I 67-60, schol II 65- 56. schol III 61-49, tarbot 391-125, griet 230-105, haring 36.80, makreel 80-14, pil chards 30-23, rode poon 168-41, horsma kreel 40-23, krab 27-26, bot 6.50. Scheveningen. De aanvoer in Schevenin- gen bestond donderdag uit: 7 kisten wij ting, 300 kisten gul, 500 kisten schol en 4000 kilogram tong. In Urk werd van 6 tot en met 11 september 386.585 kilogram noordzeevis, ter waarde van 1.282.878,85 aangevoerd. Van donderdag tot en met zaterdag draait tweemaal ’s avonds in het Kenne- mer Theater „Django contra Sartana”, met in de hoofdrollen George Ardisson en Tony Kendell. Nadat in 1867 in de Black Mountains goud was ontdekt, trokken steeds meer avonturiers, gelukzoekers en rovers naar het snel groeiende stadje Tombstone, waar de ordeloosheid hoogtij vierde en niemand meer zeker was van zijn leven. Een paar heel sterke mannen zorgen voor de „afrekening”. rzflïms Sousafoon. Met de aanschaf van nieuwe instrumenten voor Hoogoven-har- monie en -drumband verloopt het vlot. Nieuw voor de IJmond is de komst van drie sousafoons van glasfiber, tien kilo gram lichter dan de normale. UTRECHT. In Utiecht is, naar eerst nu bekend is geworden, op 9 september een abortuskliniek geopend, waar voorlo pig gemiddeld per dag vijf zwangerschap pen worden afgebroken. Het centrum wordt bestuurd door een stichting voor hulpverlening bij zwangerschapsafbreking „Utrecht en omgeving” Zaterdagavond om half twaalf: „Krank zinnige begeerte”. Zondag in het Kenne- mer Theater een zeer gevarieerd filmpro gramma, dat om half drie begint met „Feest in het circus”, een familiefilm met topprestaties uit de Russische circusare na’s. De film vertelt tevens iets over de tradities van het Russische circus. Om half vijf draait in dit theater „King Kong”, een knappe verfilming van de gevechten van Kong met voorhistorische monsters. De film is al meer dan dertig jaren oud, maar spreekt desondanks nog aan, want het blijft een knap werkstuk van regisseur David O’Selznick, die deze griezelgeschiedenis maakte met een toe speling op de crisisjaren. Met verbluffend trucagewerk schiep hij King Kong, het legendarische monster met zijn afgrijse lijk gegrom en zijn verschrikkelijke han den en poten. Van zondagavond tot en met woensdag: „De zeven krakers” (Seven times seven), het verhaal van een uiterst gewaagde uitbraak uit een gevangenis en een even gewaagde poging tot zwendel, tijdens een Engelse cup-final voetbalwedstrijd en dat met een grote dosis humor gepresenteerd. Russen. Op zondagmiddag 10 oktober geven Russische gymnasten een demon stratie in de Kennemer Sporthal. De Hoogoven Harmonie verzorgt de muzikale omlijsting. Donderdag 16 september presenteert het City-theater in IJmuiden een speciale voorstelling van „Een miljoen jaren gele den”, een denkbeeldig verhaal van een strijd tussen de Rotsstam en de Schelp- stam in een woest, verlaten landschap, met op de achtergrond de dreiging van een rokende vulkaan. Aapmensen, mon sterachtige dieren, vliegende monsters, reuzenhagedissen, een geweldige lava-ex- plosie, alle mogelijke effecten zijn ge bruikt om een sfeertje uit een andere wereld op te roepen, maar uit de verhou ding tussen de mensen die in deze film een rol spelen valt alleen maar af te leiden, dat er na een miljoen jaren eigen lijk maar weinig nieuws onder de zon is. Van vrijdag tot en met woensdag draait in dit theater „Dwars door de vuurlinie” (The last escape) die zich afspeelt in het recentere verleden. Tijdens de laatste da gen van de tweede wereldoorlog besluiten de geallieerden de Duitse raket-deskundi- ge dr. Von Heinken door een Brits-Ame- rikaans team onder leiding van luitenant Lee Mitchel naar het westen te ontvoeren, vóór de snel naderende Russen het proef- terrein van de raketten bereiken. Natuur lijk willen de Duitse bewakers onder commando van de SS-majoor Hessel deze geleerde niet kwijt. Als Mitchel het tref punt bereikt ziet hij niet alleen dr. Van Heinken en zijn vier assistenten, doch ook hun gezinnen en familie. Het vliegtuig dat hen op zal halen wordt neergeschoten en dan volgt een moeilijke tocht over land in een gesloten Duitse vrachtwagen om de rivier te bereiken, die de geallieerde linies begrenst. Tijdens het oversteken van de rivier verschijnt er een Russische tank. Zondagmiddag kan men zich in het City-theater overtuigen van „Zorro’s ono verwinnelijke kracht”. De gouverneur van de Engelse kolonie Hamilton in Midden- Amerika misbruikt zijn positie om zich ten koste van de bevolking te verrijken. Elke poging tot verzet wordt met geweld neergeslagen en slechts één man kan de strijd tegen de gouverneur volhouden en dat is de geheimzinnige Zorro. Lekker gek zijn de avonturen van „De dolle dwaze waaghalzen van de scherpe bochten”, zoals de titel luidt van de film die alleen zondagmiddag om 2.30 uur en zondagavond om 8 uur in de Velsense schouwburg wordt vertoond en die zich afspeelt in de tijd toen de autosport nog in de kinderschoenen stond. Ook toen al was de Monte Carlo Rally een mooi spectakelstuk en in de film is het een bonte verzameling fanatici, die uit alle delen van Europa om het hardst naar Monte Carlo rijden en even verschillend xijn hun beweegredenen. Er zijn ongelukken aan de lopende band, intriges, misverstanden, getergde of ficials, maar na al die dolle, dwaze avon turen is er dan toch in het zonnige Monte Carlo een feestelijke prijsuitreiking. Dwaas Monte Carlo-spektakelstuk In het Luxor Theater van donderdag- tot en met zaterdagavond een James Bond-film, namelijk „In dienst van Hare Majesteit” met George Lazenby als James Bond. Zijn tegenspeelster is Diana Rigg, via de televisie bekend geworden als Em ma Peel uit „De wrekers”. Het is de zesde in de serie Bond-films. Het grootste deel van de negen maanden vergende opnamen werd gemaakt in de Zwitserse Alpen, aan de subtropische Por tugese kust, bij de vissershaven Sesimbra en in de prachtige tropische tuinen van het Benfica-paleis. Voor het bergfort in de Alpen zijn meer dan vijfhonderd ton cement en an dere bouwmaterialen met kabelbanen en helikopters op de Schilthorn gebracht. Halsbrekende toeren moesten de came- ralieden verrichten. Voor sommige shots de film kostte een astronomisch be drag werd cameraman wijlen John Jordon achttien voet onder een straalheli- kopter gehangen in een speciaal draagstel, waarna de piloot John Crewdson letterlijk rakelings over de bergtoppen en gletchers scheerde. Oud-wereldkampioen Willy Bogner jr. suisde achterwaarts van een steile berghelling af, terwijl hij de camera met beide handen vast moest houden om de skiërs, die in volle vaart achter hem aan kwamen op te nemen. De ballade „All the time in the world” werd destijds voor deze film gezongen door Louis Armstrong en Nina (van Nina en Frederik) zingt het kerstlied „Do you know how Christmas trees are growing”. Zondagmiddag om 2.15 uur draait in Luxor „Adios Gringo”, met in de hoofdrol Montgomery Wood: postkoetsen, bandieten en een indrukwekkende sheriff zijn be langrijke elementen in deze western. Van maandag tot en met woensdag: „Het bos der begeerte”, een moderne ver sie van Hans en Grietje in het bos, compleet met de heks, alleen zijn Hans en Grietje geen broertje en zusje en komt Hans niet in het hokje met tralies terecht, maar kruipt hij in het bed bij de heks. In het voorprogramma de korte Neder landse speelfilm „Winterliefde” van Ton Ruijs en Frans Rasker met in de hoofdrol Willeke (Mira) van Ammelrooij. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Door een misverstand is dinsdag in deze krant vermeld, dat in de prijs van de plastic vuilniszakken van de gemeente Velsen een stukje reinigingsrecht zou zijn verwerkt. Dat is niet het geval. Men betaalt twaalf cent per zak en dat is de kostprijs voor de gemeente, verhoogd met een zeer kleine marge voor de han del. AMSTERDAM. De werkgroep de „Lastige Amsterdammer” heeft een „spaarnota” opgesteld waarin wordt uit eengezet hoe de gemeente Amsterdam netto 818 miljoen aan investeringen kan uitsparen zonder dat het welzijn van de stad daarmee wordt aangetast. Volgens de nota, die vandaag bij de gemeenteraad is ingediend, betekent stopzetting van verde re aanleg van voorzieningen voor het autoverkeer, beheersing en uitdunning van het autoverkeer en overschakeling op openbaar vervoer de definitieve oplossing van de verkeerschaos, van de stijgende financiële tekorten en van de aftakeling van het stedelijk leefklimaat. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Modena, Oslo; Senior, Gr. Yarmouth; Jean-E, Londen; Wopper, Jersey; Gratia, Karmov, IJmuiden; Va- lerie-B, Antwerpen; Bravo Contender, Imming- ham; Munte, Antweipen; Ciudad de Armena, Antwerpen; Apriciby, Themes; Piecioca, Aar hus; Biene, Travemünde; Wis, Rotterdam; Puer to Alicante, Hamburg; Sir John Snell, Shore ham; Alchimist, Bremen, Rotterdam; Dominen- ce, Humber; Warthing, Soten; Louis Delmas, Bremen; Noblesse, Whitby; Ino F, Bremen; Ar- dea, Klaipeda; Camis, Bergen; Frivolity, Lon den; Homlsse, Emden; Nordheide, Rotterdam, IJmuiden. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Suali, Gdynia; Arundel. Swansea; Rustringen, Lon den; Klaipeda, Hamburg; Hummel, IJmuiden, Goole; Tor Anglia, Immingham; Ask, Antwer pen; Stirllngbrook, Archangel; Sir William Walker, Shoreham: Lea, Lew Erstoft; Johannes, Runcorn; Haithabu, Flixborough; Spaamestroom Rotterdam; Trojan Service, IJmuiden, Noord zee; Fr. v. Seumeren, Eastham; Wiggs, Gr. Yar mouth; Osteland, Stettin; Boreas, Rotterdam; Valeri B, Londen; Eglantine, Cleveland, Velsen; Yatti Barang, Hamburg; Tria, Vilvoorde; Bravo Contender, Immingham; Wis. Gr. Yarmouth; Modena, Nantes; Hady Agus Salim, Rotterdam. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Activity Com Freville, Berverwljk; Bodil Schmidt, Flix borough; Ekenis, Flixborough; Neptunis, Ant werpen; Kaap Bol, Milos, IJmuiden; Jan Ute, Kinggslynn; Barken, Skoghall; Greta Thulin, Australië; Voline, Dagenham; Bulk Eagle, Mu- sei; George Vieuljeu; Tehonga, Rotterdam, IJ muiden; Tor Mercia, Immingham; Amstelstroom Hull. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Biene, Emden; Mailing, New Cqstle; Maray Firth 4, Londen. Als geen andere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan. HAARLEM. De rechtbank heeft op dinsdag 14 september in staat van faillis sement verklaard: Cornells Christianus Julianus van Via- nen, electriciën, wonende in Beverwijk, Corlis Maartensweg 89. Rechter-commis saris: mr. H. J. M. Cokart, curator: mr. A. N. Helsloot in Beverwijk. H. van der Griendt, wonen in Zaandam, Pharus 235. Rechter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart, curator: mr. J. A. M. Thijssen in Zaandam. Jan Hendrik van Delft, wonende in Haarlem, Stoofsteeg no .1, handelende on der de naam Palermo Bar Dancing, filiaal houdende te Alkmaar, Luttik Oudorp 34 onder de naam „Hi Bi-Bi”. Rechter-com missaris: mr. H. J. M. Cokart, curator: mr. C. F. M. van Koppen in Haarlem. Susanna Diederika Bakker, echtgenote van W. M. de Nes, wonende in Haarlem, Stresemannlaan 177. Rechter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart, curatrice: mej. mr. G. B. van Esch in Haarlem. Bij vonnis van de rechtbank van dins dag 14 september is de opheffing uitge sproken, wegens gebrek aan actief, van de faillissementen van: Jacoba Schoen, wo nende in Zaandam, Perim 56, uitgespro ken op 10 augustus 1971, curator mr. F. J. Wytema in Wormerveer. u

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4