de eerste-divisie r TUCHTCOMMISSIE AAN VAN DE 1 Keizer, Neeskens. Hovenkamp wedstrijd geschorst een Sijbrands Europees Middelinks pupillen behoorlijk in de slag Strijdlust van Nederlandse renners leverde tenslotte maar weinig op afgehandeld Beperkte vrijheid voor opvolger van Geesink Voor Telstar is NEC kampioen AJAX VECHT WEER BEVOEGDHEID Haarlem wil degradant in de eerste-divisie E.D.O. - Kon.H.F.C. TELSTAR - D.W.S. Kort geding VVCS-KNVB 22 september Licentie Pingeon is ingetrokken Toekomstcijfers 9 ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1971 ZONDAG A.S.: SPORTPARK SCHOONENBERG A.S ZONDAGMIDDAG - AANVANG HALF DRIE. m- Koopt vooral de TELSTAR-BODE. U kunt hierop de wedstrijdbal met de handtekeningen van de spelers winnen E.D.O. 2 - H.R.C. 2 lllllï 20 ras Drie uur Inleiding (Van onze sportredactie) MARC SFRNé Johan Neeskens. Piet Keizer en Hugo Hovenkamp wachten buiten de filmzaal van het KNVB-sportcentrum in Zeist nog on wetend van de schorsing die hun zou worden opgelegd. Van onze sportredactie) 2 (Van onze sportredactie) de ADVUHTENTIE AOVEHTENTIE AANVANG 14.30 UUR i Toegang: overdekte tribune 1,75; onoverdekt en staanplaats f 1,25; Jongenskaarten 0.50. het noe- een n de neen ver- ibte- van alge- een mis- >ver- idere Het werd bevestigd door Hoppenbrou wer, die zich met zijn grensrechters De Graaf en Kooistra, geen moment geïmpo neerd toonde door de fraaie volzinnen van Catz, die wellicht voor een college eerste jaars studenten in de rechten niet uit de toon zouden vallen, maar hier hoe langer hoe meer hun uitwerking gingen missen Zeker op de president en zijn assistenten, VOORWEDSTRIJD: Voor leden en donateurs bestaat vanaf 11 uur gelegenheid tot het afhalen van de diploma’s voor het seizoen 19711972. I en over Deze overtreding is een emotionele re actie geweest. Daarbij kan men de vraag stellen waar is de Nederlander die zich op het moment suprème dat Keizer in zijn sport vaak beleeft helemaal in be- In april, een maand voor de Europese kampioenschappen in Voorburg, waar de Budobond zich op z’n mooist wil presente- duurde nogal lang voor ik weer op m’n fiets zat.” Roger Pingeon, die bij controle op ver boden stimulerende middelen na de ronde van Vlaanderen, positief werd bevonden, heeft namelijk een proces aangespannen tegen de Belgische en Franse Wielerbond. een de iaar zelf IEV de irie nde Hen ilij- fors tige ®e- aan ees- >ute :rug van nde het n 5 kon van vam selfs te van van kere sche wa- een ach- ane- r te mde mu- ont- be- be- igen op aoge aver i de en om- Het foor laag hter este ink- !den drie het ?ek la ten de en. »n- ;en >p- op [en >e- iik de 180 205 iws :ale be- be- de VU, er» 1G- (Van onze sportredactie) ALBI. „Wel, hebben we niet aangevallen?” liet Joop Middelink met enige tevredenheid weten. Een vraag die inderdaad niet ontkennend be antwoord kon worden, ofschoon de strijdlust van het Nederlandse zevental gedurende de eerste etappe van de Tour de l’Avenir maar weinig oplever de. De pupillen van Middelink hadden herhaaldelijk verwarring gesticht in het onrustige rennersveld, waren bij praktisch elke vluchtpoging pre sent, mar speelden tenslotte bij de verdeling van de dagprijzen een onder geschikte rol. Want de enige Nederlander die na een vinnig gevecht op de heuvels rond Albi in een groep van dertien renners het autocircuit opreed was Frits Schür, vrijdag de meest vechtlustige, doch het stond bij voorbaat vast dat zijn sprintvermogen tekort zou schieten in de klasserijke gezel schap. kreeg wel tamelijk snel een nieuw ach terwiel. Maar de Franse mecaniciens wierpen het toen in het gras, waarna ik mezelf maar verder moest behelpen. Het Omdat zowel de KNVB als FBO en VVCS (bond van spelers) ervan uitgaan dat betaald voetbal moet worden bedre ven in de professionele sfeer, dient de bedrijfsvoering zo efficiënt mogelijk te verlopen. Noodzakelijk is te komen tot een bedrijfsmodel waarin het bestuur evolueert tot een raad van beheer en de taak van de bestuursleden (hoofdzakelijk veel tijd spenderende hobbyisten) wordt overgenomen door een directeur. De FBO zal er zijn leden nogmaals op wijzen dat het een groot voorstander is van de zelf standigheid, waardoor amateurs niet meer mee-oordelen in professionele aangelegen heden. Een studiegroep heeft al aange toond dat dat binnen het KNVB-bestel mogelijk is, zonder de bepalingen van de FIFA en UEFA te ondermijnen. Aftredend Na zijn knappe inleiding viel Catz ech ter door de mand. De man. die niet vergat te melden dat hij al 41 jaar in de advokatuur zit, had op enkele essentiële onderdelen vergeten om zijn mensen ge lijkluidende verklaringen af te laten leg gen. Nu kwamen er allerlei tegenstrijdig heden aan het licht voornamelijk door Joop Wille, de oud-doelman van EDO die enkele keren de discrepanties genadeloos vastlegde. Zo verklaarde Keizer dat hij na het vasthouden van Hovenkamp niet ge vallen was. Bij F. G. Groningen had men een andere visie en had men vermeld: wel gevallen. Ook de spelersverklaringen klopten niet altijd. Neeskens probeerde duideljjk te maken, dat hij tegen Bos een sliding aan het uitvoeren was. Zijn slacht offer Bos en trouwens ook Van Praag verklaarden dat hij obstructie pleegde en een been uitstak, zonder dat de bal bin nen speelbereik was. Voor de Olympische kandidaten breken er drukke maanden aan. Na een trai- ningsserie van drie maanden vertrekken ’'chtgewicht Schilder en Brands en de zwaargewichten Adelaar en Ruska voor een trainingsstage van twee maanden (van februari tot april) naar Japan. Martin Poglajen, gehuwd met een Japanse vrouw, reist al in de komende week af, terwijl de Budobond Nederland verder nog plannen heeft voor een trainingsstage voor Ernst Eugster, Eddy van der Pol en Karei Gietelink (Luyten: „En Peter Snijders, als hij tenminste weer mee wil doen”). DEN HAAG.Het kort geding, dat de Vereniging van Contractspelers tegen de KNVB heeft aangespannen zal op woens dag 22 september om 14.00 uur voor de Haagse rechtbank dienen bij mr. G. Phi lips. Het zal handelen over de spelers van de weggesaneerde clubs, die niet door de KNVB tot het amateurvoetbal worden toegelaten mits zij hun eis tot eventuele schadeloosstelling laten vallen. Voor de WCS zal optreden mr. Kernkamp uit Rotterdam. Daarvan wilde de bondscoach evenwel niets weten. „Fedor is onze kopman en die kon ik niet het risico laten lopen >n geval van nood zonder hulp te komen te staan.” HAARLEM. Omdat Van Essen door de strafcommissie van de KNVB voor één wedstrijd is uitgeschakeld zal Telstar zon dag optreden met een nieuw middenveld. Waarschijnlijk zai Tonnie Fens de plaats van Van Essen innemen. Misschien komt er in de halflinie nog een wijziging Als Jonker, die donderdagmiddag op de trai ning een snierblessu’-e onliep, niet kan spelen. In dat geval zal Ronald Manders moeten aantreden. UTRECHT. Het staat vast dat de nieuwe bondscoach van de Budobond Ne derland, wie dat dan ook moge zijn, in de toekomst niet meer al de vrijheden krijgt waarop de maandag afgetreden bondscoach Anton Geesink kon rekenen. „Ook al komt er een opvolger voor Geesink, wat wellicht nog voor de Olympische Spelen zal gebeuren, dan zal hij zich toch aan het programma dienen te houden dat wij nu hebben uitgestippeld”, aldus secretaris W’im Luyten, tijdelijk plaatsvervanger van Geesink. Vrijdag maakte hij het trainings programma bekend voor de kernploegen tot de Olympische Spelen van volgend jaar. Opvallend daarin is de decentralisa tie van de centrale trainingen voor de nationale kernploegen, die niet meer al leen in Utrecht zullen plaatsvinden. De leden van de kernploegen krijgen van nu af aan ook de kans om zich dichter bij huis op de regionale trainingen verder te bekwamen, waardoor de lange reizen van en naar Utrecht worden beperkt. de lei- ?lle ide ge- rijf )ok Haarlems voorstel was, ondanks de sug gestie, toch al een punt van de vergade ring. De FBO stelt echter, dat de komende club moet kunnen bewijzen dat hij een betere functie in de recreatieve sfeer vervult dan de verdwijnende club. Het bestuur denkt eerder aan een onafhanke lijke klasse, wat tevens als voordeel heeft dat daarin een kwaliteitsbrug kan worden gebouwd, omdat de overgang wel eens te groot zou kunnen zijn. Ter verbetering van de toestand van de 39 overgebleven clubs het plan was 38, maar de Vole- wijckers pronoveerde denkt men aan een recettedeling, wat zoveel inhoudt als: de ontvangende club draagt een percenta ge van de recette af aan de bezoekende, tegenstandbiedende club, omdat deze me de de show maakt. Schotland onder ande re kent dat systeem al. Voorts het terugbrengen van het aantal transferabele spelers tot 18. maar niet, dan na advies van een studiecommissie, bestaande uit trainers, spelers en clubs. Stimulering van het jeugdplan Nederland en het verbeteren van de accommodaties. Een belangrijk punt is de subsidiëring van de exploitatietekorten. De sanering van het betaalde voetbal maakte 2,8 miljoen gulden los en gelden daaruit dienen te worden aangewend om verliezen van clubs, die een redelijke begroting hadden opgesteld, te dekken, omdat ook een min dere club in stand dient te worden gehou den om een volwaardige competitie te waarborgen. Mocht de betreffende club drie jaar achtereen de minimumrecette niet halen, dan moet worden bezien of de club nog wel een functie in de passieve recreatie vervult. Het vervolg daarop is dat clubs wie een faillissement boven het hoofd hangt of in staat van surséance van betaling komen te verkeren, het recht verliezen de volgende competitie weer deel te nemen. Binnen het bestuur van de FBO zullen zich enige wijzigingen voordoen, omdat de heer A. H. Schreuders (RCH) reglementair niet meer herkiesbaar is (RCH is ama teurclub geworden) en de heer C. C. Hilbrink (FC Twente) om gezondheidsre denen zijn plaats afstaat. Het bestuur stelt als kandidaten resp. de heren A. G. Wit (Wageningen) en H. J. Choufoer (FC Den Haag). In feite is dit ook gebeurd. De bond, die wel moest straffen na de klucht met Cruyff in Utrecht om niet van klassejus- titie te worden beticht nu het weer een speler van naam betrof en ook moeilijk zijn scheidsrechter kon afvallen, heeft in feite weinig risico genomen door ook Ajax met deze vrij lichte straffen niet al te zeer tegen zich in het harnas te jagen. Daarbij kan een vraagteken worden gezet bij de verhouding. Op wat voor grond kreeg de jeugdige Ilovenkamp met een blanco strafregister dezelfde straf als re cidivist Keizer? Ook daarvoor had men bij Ajax een pasklare explicatie: Keizer heeft „technisch” een blanco strafregister. Dat uit het veld sturen tijdens de inter land tegen Joegoslavië is langer dan twee jaar geleden en telt niet meer mee.” Voor Wim Kelleners was daarmee echter de kans op een vooraanstaande plaats in de rangschikking verkeken, na zijn goede tijdrace van donderdag. Uiteindelijk reed hij met meer dan een minuut ach terstand over de eindstreep. Kelleners: „Ik Doorslaggevend voor het kampioenschap is ongetwijfeld de overwinning van Sij- brands, die 17 punten uit 10 partijen verzamelde, op de sterke Rus Tsjegolev geweest. Voorts versloeg hij ook zijn bei de landgenoten Van der Sluis en Bergsma. Als tweede eindigde de Rus Andris An dreiko, die tot 16 punten kwam. Dat er geen gunstiger klassering voor de Nederlanders uit de bus kwam, was ook ten dele aan tegenslag te wijten want vlak voordat de kopgroep weer terugkeerde in Albi hoorde Wim Kelleners, die in de formatie van de kopgroep een belangrijk aandeel had gehad, de lucht uit zijn achterband wegsissen. Toch zou er weinig aan de hand zijn geweest indien hij onmiddellijk van nieuw materiaal was voorzien, maar Kelleners moest het doen met de gebrekkige hulp van een mecani cien van de organisatie, omdat Middelink ondanks de aanwezigheid van twee Ne derlanders in de voorste gelederen niet van de zijde van Fedoi den Hertog wilde wijken, die aanvankelijk een kleurloze rol vervulde Jn het peloton. Wim Ke’leners was over deze gang van zaken niet ten onrechte enigszins verbitterd: „Van alle renners in de kopgroep was de ploeglei- derswagen in de buurt. Behalve van ons. Middelink had toch ook naar voren kun nen komen en de anderen in het peloton hadden zich wel kunnen iaten verzorgen door de tweede materiaalwagen van de organisatie?” (Van onze sportredactie) ZEIST. De strafzaken van de Ajacieden Piet Keizer, contra FC Groningen speler Hugo Hovenkamp, en Johan Neeskens verliepen in zo verre analoog aan de affaire Cruyff- Advokaat datAjax ooknuweer dank baar gebruik maakte van het feit dat het tuchtrecht van het betaalde voet bal nog steeds niet wettelijk is geco dificeerd Ook in het KNVB-centrum in Zeist evenals veertien dagen terug in Terminus in Utrecht mèende de Amsterdamse club de vraag aan de orde te moeten stellen in hoeverre de tuchtcommissie van de KNVB bevoegd is om straffen uit te delen. Het enige verschil was dat de Amsterdamse club nu niet „Ad- vokaat” Jaap van Praag maar aan zienlijk zwaarder geschut in de arena had aangevoerd. PARIJS.Een bestuurscommissie van de Franse Wielerbond heeft vrijdag in Parijs besloten Roger Pingeon, winnaar van de Tour de France in 1967, zijn licentie te ontnemen. De maatregel is genomen naar aanlei ding van een reglementsartikel, waarin staat dat elke coureur die de wielerbond gerechtelijk aanvalt, automatisch de voor delen van het licentiehouderschap verliest. Keizer zowel als Hovenkamp die het nog eens reconstrueerden bleven er echter bij dat er niets gebeurd was. Evenals Neeskens en Bos die ook net iets te lief voor elkaar waren buiten de lijnen. Grensrechter De Graaf echter: „Het wa ren duidelijk ontoelaatbare handelingen. Neeskens had bovendien al een aanma ning gehad om zich rustig te houden. Ik zou in de situatie van de scheidsrechter precies hetzelfde hebben gedaan.” In zijn pleodooi toonde Catz zich weer de doorgewinterde jurist. Hij verhaalde hoe hij een diepgaand gesprek met Keizer had gehad waarbij hem duidelijk was geworden dat de Ajax-aanvoerder even als zijn vrouw erg gebukt ging onder de jobstijding die hem boven het hoofd hing. Catz: „Ik ga daarbij uit van de premisse dat Keizer zich iets emotioneler toont dan de gemiddelde voetballer. SOEKOEML— Ton Sijbrands heeft in Soekoemi het Europees kampioenschap dammen veroverd. BUNNIK. „De club die in de compe titie van de eerste divisie 1971-1972 op de onderste plaats eindigt, verplicht zich over te gaan op het amateurvoetbal”. Een krasse suggestie van de HFC Haarlem, gericht tot de algemene vergadering van de Nederlandse Federatie van Betaald voetbal Organisaties (FBO), die op 2 okto ber vergadert. Maar, Haarlem gaat nog verder. Het wil ook dat de amateurkam- pioen van het zondagvoetbal overgaat tot het betaalde voetbal. Haarlem wil hier mee bevorderen dat de spanning gehand haafd blijft, waardoor geen „weggeef- wedstrijden” voorkomen. Europa-cupwedstrijd tegen Dresden daarom is het wel zeker dat Keizer Neeskens i-1'7 breken. Dat Aiax zo op dat hogere beroep Elftalleider Menno Boon van FC Gro ningen, die als raadsman voor Hovenkamp optrad, deed minder gecompliceerd. Hij begon zich te verontschuldigen voor het feit dat hij moeilijk zo’n mooi betoog zou kunnen houden als „vakman” Catz, maar Boon was met zijn eenvoudige aanmer kingen tijdens ondervraging van Hoven kamp wellicht heel wat nuttiger voor een milde afloop van de zaak dan Catz, op wie het viertal achter de tafel bijzonder gespitst was. Ook hij betoogde dat Ho venkamp bijzonder spijt had en als het even kon hier niet meer in deze hoedanig heid wilde verschijnen. Menno Boon is in ieder geval wel zo ver dat er vandaag in Groningen niet geprakkizeerd wordt om tegen de straf beroep aan te tekenen. Hij toonde zich met de uitspraak best tevre den. Evenals Ajax trouwens, hoewel de leiding van de club uit de Meer dat niet zo expliciet stelde. ■Ten over stie- van st de ngs- ■rge- loor. uit 347 erk- »els- heid ook nge- elijk nog Een eten ren, moet de hele groep weer terug zijn. Tenminste, daar rekent Luyten op. Want Geesink mag dan vertrokken zijn, ontevredenheid over de gang van zaken bij de Japanse trips is gebleven. Een van de redenen waarom Geesink opstapte was het feit dat iedereen zomaar, zonder over leg met de Budobond of de trainer, naar Japan vertrok. Luyten staat op dat punt achter de oud-wereldkampioen. Hij zegt: „Ik hoor links en rechts maar van jon gens die naar Japan willen vertrekken. Niemand minder dan de bekende Am sterdamse jurist, adviseur van Ajax, mr. dr. Emiel Catz hield een ellenlang en gedegen voorbereide inleiding over de vraag of de strafkamer wel competent was. Mr. Catz vocht de bevoegdheid van de tuchtcommissie aan, omdat naar zijn me ning het nieuwe tuchtreglement pas wets- kracht krijgt als op 13 november ook de bondsvergadering van de KNVB dit regle ment heeft aanvaard. Een mening, die de president, mr. Jansen bestreed, omdat hier sprake is van een reeds genomen beslis sing van de algemene vergadering betaald voetbal over een zaak die alleen het profvoetbal aangaat. Maar Catz: „Het gaat om de rechts deugdelijkheid en de rechtszekerheid,” daarna wijzend op de dreiging nu de minister van Justitie, professor mr. A. M. van Agt gezegd heeft veel te voelen voor een wettelijk tuchtrecht voor het beroeps voetbal. De kopgroep lag toen niet ver voor, maar het is twijfelachtig of Kelleners in samenwerking met Schür in staat zou zijn geweest de tweede opeenvolgende Zwitserse triomf te verhinderen. Want Bruno Hubschmid, in de korte jacht tegen het uurwerk tweede achter zijn landge noot Fuchs, liet er geen twijfel over bestaan dat hij over het snelste eindschot beschikte. Een opmerkelijke successen reeks derhalve voor de Zwitsers, omdat Hubschmid de gele trui en het groene puntentricot over zijn schouders kon laten glijden. Een prestatie die nog meer indruk wekt indien met bedenkt dat hij de enige Zwitser in de kopgroep was, terwijl de Oostenrijkse ploeg met Oberdorfer Mitte- reger en Steinmeyer met drie vertegen woordigers aanwezig was. Bovendien moe- Op zich is het natuurlijk toe te juichen dat de mensen geld bijeen krijgen om het te kunnen doen. Maar als het leden van de kernploeg betreft, dan moet er toch wel overleg gepleegd worden met het bonds- bestuur of een en ander wel past in de geplande trainingsopzet. Neem nu een man als Poglajen. Ik ben te weten geko men dat hij al een dezer dagen afreist. Maar wanneer hij terugkomt is hier nog aan niemand bekend”. dwang heeft? Daarom hoop ik dat u Keizer zult vrijspreken of een lichte waarschuwing geeft.” ten de Zwitsers het zonde: ploegleider stellen, want Oskar Plantner keerde gis termorgen naar huis terug, omdat zijn moeder is overleden. Was Hubschmid in de sprint volledig op zichzelf aangewezen nadat de groep halverwege was ontstaan was hem toch het meeste werk uit han den genomen door de Oostenrijkers, die bereid bleken zich leeg te willen vechten voor een zo gunstig mogelijke klassering in het ploegenklassement Ook Frits Schür gaf toe: „We hebben niet veel werk hoe ven doen. De Oostenrijkers deden het wel voor ons.” Wille, J. van der Gijp en Van Zon. Hoppenbrouwer verklaarde: „Hovenkamp pleegde een overtreding tegen Keizer, die daarna op de rug van Hovenkamp sprong en hem met beide handen bij de hals omklemde, waarna Hovenkamp Keizer van zich afduwde en beide spelers een dreigende houding tegen elkaar aanna men. Bovendien duurde het drie minuten voordat de spelers zich van het veld verwijderden nadat ik ze had wegge stuurd.” Wat president Jansen de opvoed kundige vermaning tegen Keizer en Ho venkamp ontlokte „U wilt er in het vervolg zeker wel rekening mee houden dat de scheidsrechter in het veld het hoogste gezag vertegenwoordigt. We gaan geen rechtertje op het terrein spelen. Als u zich wilt verweren dan kan dat hier gebeuren. Daar krijgt u alle gelegenheid voor.” Cees de Vries, eveneens een middenvel der, is nog altijd geblesseerd. Gisteren heeft hij dokter Rolink geraadpleegd. Hoewel hij na een „zweepslag” (een blessure in de kuit), weer normaal kan lopen blijft hij pijn houden. Trainer Jan Rab heeft deze week uitge- breid het hoofdstuk NFC met zijn spelers behandeld. In Nijmegen immers verspeel de Telstar de kans op een tweede plaats op de ranglijst. Het trok zich ia een prachtig doelpunt van Monne de Wit veel te vroeg terug op eigen helft. De Velsena- ren vergaten te voetballen. Volgens Rab zal in de toekomst een dergelijke blunder door Telstar niet meer worden gemaakt. De selectie van Rab bestaat uit de volgende spelers- Van der Meeren Drie sen, André, Zwaan, Bischot, Van Egmond, Fens, Jonker, Manders. Bond, De Wit. Stout en Stanic. Dekker zal zondag waarschijnlijk met DWS tegen Telstar kunnen spelen Hij is enkele weken geblesseerd geweest. Vraag tekens worden door trainer Pim v.d. Meent gezet bij de naam Jongbloed. „De doelman heeft a' enkele weken last van zijn enkel. We hebben de pijn weggehaald door te spuiten, maar een oplossing was dat natuurlijk niet. DWS: Windhout, Jongbloed, Bianchi, Kamminga, Overweg, Muller, Visser Flin- kevleugel. Vrauwdeunt, Dekker. Husers en Deykers. Tweede etappe: 1 Hubschmid (Zwi) de 132,5 km In 3.17,28 (20 sec. tijdvergoeding). 2 Chavy (Rhone-Alpen) z.t. (10 sec. tijdvergoeding), 3 Hava (Tsj.-Sl.) z.t. 5 sec. tijdvergoeding), 4 Du- chemin (Fr.) z.t. 5 Rlcheux (Fra/Reg.) z.t., 9 Schuer (Ned.) z.t., 17 v Dongen (Ned.) z.t., 19 Den Hertog (Ned.) z.t., 30 Kuiper (Ned.) z.t., 31 Van Pol (Ned.) 3.19.42. 32 Pustjens (Ned.) z.t. Algemeen klassement: 1 Hubschmid (Zwi.) 3.27,18, 2 Duchemin (Fra.) 3.27,47. 3 Hrazdira (Tsj.) 3.27,51, 4 Hava (Tsj.) 3.27,53. 5 Mlttenregger (Oos), 12. Schuer (Ned.) 14 Kelleners (Ned.) 3.29,06, 16 Den Hertog (Ned.) 3.29,26, 20 Kuiper (Ned.) 3.29,49, 28 Van Dongen (Ned) 3.30,02, 36 Pustjens (Ned.) 3.30,23, 45 Van Pol (Ned.) 3.30.47. Ploegenklassement: 1 Oostenrijk 10.24,33, 2 Tsjechoslowakije 10.25.22. 3 Spanje 10.25,50. 6 Ne derland 10.26.38. Puntenklassement: 1 Hubschmid (Zwi.) 38 pun ten, 2 Chavy (Rhone Alpen) 23, 3 Duchemin (Fra.) 20, 5 Schur (Zwi.) 13. Bergklassement: 1 Mltteregger (Oos.) 10 pun ten, 2 Pustjens (Ned.) 8. Catz kon tenslotte niet verhinderen dat de tuchtcommissie, die in het belang van de betrokken spelers zelf, de clubs en de supporters, aandrong om snel recht te spreken. Piet Keizer en Hugo Hovenkamp voor het uit het veld sturen tijdens de wedstrijd FC Groningen-Ajax een schor sing van één wedstrijd oplegde. Tevens kregen beide spelers een wedstrijd voor waardelijk. met een proeftijd van een jaar, en 250 gulden boete. Ook Johan Neeskens kwam er minder goed af. De Ajacied kreeg eveneens een schorsing van één wedstrijd en 250 gulden boete. Nog voordat de zaak, die drie uur in be slag zou nemen, goed op gang was geko men stelde Catz al dat Ajax tegen iedere straf die de Amsterdamse spelers zou worden opgelegd hoger beroep aan zou tekenen. Hoe opportunistisch deze stelling was bleek na de uitspraak toen Jaap van Praag een slag om de arm hield vertelde dat daar vandaag intern i beslist zou worden. Het is echter niet waarschijnlijk. De straffen hebben geen repercussies voor de en en morgen tegen NAC zullen ont- r» 4- A 4 - -T z 7 - - 1 hamerde werd een duidelijke" zaak. Het was een stok achter de deur voor de bond. Als Keizer een zware straf van meer wedstrijden was opgelegd, dan had Catz uitgevist dat Ajax vrij eenvou dig opschorting van het vonnis had kun nen verkrijgen. Het is namelijk mogelijk dat een club nog veertien dagen na het publiceren van de eis in het officiële orgaan van de KNVB Neerlands Voet bal in beroep kan gaan. Catz had daarom uitgerekend dat een straf tegen Keizer en Neeskens niet eerder uitgevoerd zou kunnen worden dan 17 oktober al lang en breed na de eerst Europacup-ronde wanneer Ajax tegen DWS voetbalt.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9