Zweedse fysioloog ontdekt nieuwe m Nederlandse kopman arriveert na peloton FEDOR DEN HERTOG NOG NIET OVER DREUN VAN OVION HEEN Jan de Vries azend op wereldtitel Gé Oosterbaan coach van kampioen Sparta Training schaatsteam zal Nederland plaatsvinden EVEN SNEL ALS MIJN KREIDLER” BLOEDTRANSFUSIE ALS „DOPING-TIJDBOM” methode voor prestatieverbetering „MOTOR VAN ANGEL NIETO IS KNSB inoet op de kosten letten werd opgeheven Schorsing Simons en Christiaans concurrent op eiland Man Nederland blijft Toekomstcijfers 1 VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1971 Goede klimmer (Van onze sportredactie) ft Bekeuringen 6 Hoogste punt Altijd ziek (Van onze correspondent in Zweden) wwwwwwwww WWWWWVWVWWWVV\AA/W\AA/VVVVWWVV\AA/VWVVW R»VVVUVVVVV4rUVVWVVVVVVVVVVVVWVWVVWVVVVVWVVVVVVWVVVVVVVVV4«R#VVVW4«F JAN DE VRIES (Van onze sportredactie) Voor de jeugd worden deze winter meer dan dertig wedstrijden in Nederland geor ganiseerd. Naast de nationale jeugdkampi oenschappen (15 en 16 januari in Assen) worden twee sterk bezette internationale toernooien gehouden: op 10 en 11 decem ber in Amsterdam en op 29 en 30 januari in Assen. Verdere belangrijke wedstrijden zijn op 10 februari in Amsterdam en 18 februari in Alkmaar. de de en in het volgend jaar in elk geval niet meer als amateur wil rijden. Pustjens: „Als ik nu geen behoorlijk prof contract kan krij gen, stop ik ermee. Omdat ik een gezin heb, moet ik op de eerste plaats aan de centen denken. Als amateur is het niet langer te doen zo. Dan kan ik beter een vaste baan gaan zoeken.” AMSTERDAM Jan de Vries kan zondag wereldkampioen 50 cc motor- rennen worden in Spanje. Maar zijn grootste concurrent is Nieto die uit Spanje komt en dus „thuis” rijdt. Dag na dag sleutelden Jan de Vries, zijn collega Jos Schurgers en de mon teurs Jurg Möller en Jaap Voskamp aan de Kreidlers die Nederland zon dag in de strijd heeft. Voor het ge mak worden het 50 cc’ers genoemd, Tot dusver is Pustjens nog niet door een profploeg benaderd. Hij zou het liefst voor de ploeg van Pellenaars uitkomen, maar deze heeft eens verkondigd dat Pustjens hem te wisselvallig is. Midde link: „Pellenaars zal wel gek zijn als hij Pustjens niet nam. Dan heeft hij in elk geval een goede klimmer in de ploeg voor de etappekoersen.” DEN HAAG Tijdens het congres van de Internationale IJshockeyfederatie, dat in Praag is gehouden, is dank zjj de voor spraak van de voorzitter van de NIJB, de heer Scheeres, de schorsing van de Neder landse spelers Jo Simons en Hans Chris tiaans van TYSC-Trappers opgeheven. Beide spelers waren wegens wangedrag in de wedstrijd tegen ACCB in Parijs ge schorst voor respectievelijk een half jaar en een jaar. Pustjens, die als derde het hoogste punt bereikte, verzamelde zodoende weer de nodige punten voor het bergklassement, maar Cees van Dongen volgde hem op korte afstand. De jeugdige Van Dongen blijkt dan ook een belangrijke troef voor Middelink in toekomstige etappekoersen, indien Pustjens de wielersport de rug toe mocht keren. Die kans is aanwezig, omdat Pustjens Het programma van de nationale titel strijd (8 en 9 januari in Deventer) is belangrijk ingekort. Er worden slechts 16 heren en 12 dames tegen vroeger respec tievelijk 26 en 18 toegelaten. Daarentegen zijn de nationale B-kampioenschappen in gesteld, die op 8 en 9 januari in Eindho ven worden gehouden. Nationale selectie wedstrijden vinden plaats op 10 november in Utrecht, 25 november in Eindhoven, 12 december in Deventer en 23 december in Heerenveen.Tot de nationale A-kamnioen- schapnen worden alleen de kernploeg! e- den direct toegelaten. Voorts vier heren en vijf dames van de B-kampioenschap pen. Om op een totaal van zestien heren te komen zullen tevens de nummers één, twee en drie van de nationale wedstrijd over 5000 meter in Eindhoven startrecht krijgen. maar de cilinderinhoud haalt die 50 cc nog niet eens. Meer inhoud dan een gewone hromfiets hebben ze niet, maar er wordt wel het uiterste aan kracht uitgehaald. De liefde voor de motorrensport zit er bij Jan de Vries van jongsaf in. Al op de lagere scnool probeerde hij alles te weten en te begrijpen van motoren en motor- wedstrijden. Op zijn zestiende jaar keeg hij zelf de kans. „Ik ging meedoen aan grasbaanraces. Die zijn erg populair in Friesland.” Op de openbare weg was de maximumsnelheid somtijds een hinderlijk obstakel voor hem. Een keer of twee, drie kostte het de jonge Jan de Vries een bon. MAN Ook op de vierde dag van de internationale motorzesdaagse op het eiland Man is het Nederlandse Trophy-team keu rig in het spoor van de grote fabrieks- ploegen gebleven. Van de zes Nederlandse rijders kwamen er drie enigszins in moei lijkheden. Gerrit Eibers kwam in botsing met een auto, die geen voorrang verleende en bezeerde daarbij zijn hand. Rudi Boom hield aan een lichte botsing een kromme voorvork over en Henri Zij demans moest een noodreparatie verrichten om zijn motor gestart te krijgen. Hij kwam vijf seconden voor het sluiten van de tijdcontrole binnen en bleef dus zonder strafpunten, evenals Boom, Elberts, Frits Selling, Derk de Vos en Wiebe van der Meulen. Door de blanco verlieslijst blijft Nederland een geduchte concurrent voor landen als West-Duitsland, Tsjecho-Slowakije. Oost-Duitsland en de Verenigde Staten, die weliswaar meer bo- nuspunten veroveren, maar daardoor gro tere risico’s moeten nemen. De heren vertrekken op 10 januari naar Davos, de dames gaan dan naar Heeren- veen, de jongens naar Deventer of Eind hoven en de meisjes naar Assen. Na Europese kampioenschappen voor dames op 15 en 16 januari in Inzell voor de heren op 22 en 23 januari Davos trekken beide ploegen gezamen lijk naar Japan, waar van 3 tot 13 februari de Olympische winterspelen zijn. Pustjens: „Ik heb er genoeg van te moeten wachten. Toen ik het bergklasse ment had gewonnen in Joegoslavië en ook in Oostenrijk twee bergritten won, dacht ik toch al wel genoeg bewezen te hebben een goede klimmer te zijn. Maar er kwam (Van onze sportredactie) BRIANCON Met het hoofd tus sen de schouders kroop Fedor den Hertog in Montmelian tegen het las tige bultje op waar de eindstreep van de achtste rit van de Tour de l’Avenir was getrokken. Achter de hoofdmacht legde hij kreunend de laatste meters af om meteen na aankomst te infor meren: „Waar is het hotel? Ik wil dadelijk naar bed”. Nee, Den Hertog heeft het niet kunnen maken donder dag. De dreun die Regis Ovion hem de dag ervoor toebracht, werkte kennelijk nog na, want op geen en kele manier heeft hij geprobeerd het de vorstelijk regerende wereldkam pioen lastig te maken. Sterker nog, Ovion, die nog wel degelijk rekening houdt met een onverwachte aan val van de voormalige gele-truidrager, liep nog verder uit op Den Hertog. Dat gebeurde omdat de Fransman achter de vroege vluchters Steinmeyer die won en de Duitser Ruch de sprint van het peloton won en zodoende vijf bonificatie- seconden in de wacht sleepte. Voorts hielp Den Hertog hem nog een handje door een paar honderd meter vóór de finishdoek het contact met de groep te verliezen, hetgeen hem op een achterstand van 16 seconden kwam te staan. Den Hertog klagend: „Ik voel me doodziek. Wat mij mankeert, ik weet het niet. Nog nooit heb ik het zo erg gehad als vandaag. Maar wat hadden die Fransen de zaak onder controle. Ik heb veel meegemaakt, maar zoals zij dat deden heb ik nog nooit eerder gezien.” STOCKHOLM. De Zweedse fysi oloog en sportarts Björn Ekblom zegt een opzienbarende methode ontdekt te hebben om door middel van een bloed transfusie het prestatievermogen van spoitslieden met gemiddeld twintig percent te verhogen. Het nieuws daar over is bij insiders al zover dóórge drongen, dat vele geïnteresseerden uit de gehele wereld al getracht hebben de vinding van de arts te weten te komen. De resultaten zijn dan ook, wil men de arts geloven, op zijn minst zeer opmer kelijk te noemen. Een testgroep van zeven studenten van de sporthogeschool in Stockholm verbeterde tijdens de proefneming het prestatievermogen met ongeveer twin- Bob Smulders en de Tsjech Peters, die voor een jaar waren geschorst, zagen hun straf uitgebreid tot 31 december 1972. Voor beiden dreigde evenwel levenslange uitsluiting. Aan de Olympische Spelen in Sapporo zullen 12 landen deelnemen. Het toegestane aantal was zestien. Voor het Nederlandse team dat van 3 tot en met 12 maart in Roemenië zal deelnemen aan de wereldkampioenschappen in de C-groep is het volgende wedstrijdschema vastge steld: 1. Nederland-Italië; 2. Nederland- China: 3. Nederland-Oostenrijk; 4. Neder- land-Denemarken; 5. Nederland-Honga- rije; 6. Nederland-Bulgarije. Hoofdschuddende Joop Middelink: „Jij voelt je altijd ziek als je tussen de wielen rijdt.” Zwijgend kroop Den Hertog daarna bij dr. Rozijn in de auto om naar het hotel gebracht te worden. Middelink: „Wel tien keer ben ik bij hem geweest om hem aan te sporen, maar Fedor bleef maar midden in het peloton hangen. Hij zal beter moeten rijden wil hij Ovion nog kunnen bedreigen.” De afloop was voor Middelink des te leurstellender omdat hij voor de start in Briancon nog hoopvol had verkondigd: „Gisteravond zat Fedor alweer op de ho metrainer en ook vanmorgen vroeg was hij weer bezig. Hij kon wel eens iets van plan zijn.” Maar het is bekend, met Fedor den Hertog weet je het nooit. Maar of hij er nog in zal slagen Ovion het leven zuur te maken? De donkere tenger gebouwde Fransman lijkt een zeer verstandige ren ner en heeft met zijn ploeggenoten de zaken momenteel uitstekend in handen, waarbij ook voortdurend opvalt dat de Spanjaarden, bij toeval of met opzet, de Fransen geen strobreed in de weg leggen. Ovion heeft zich donderdag in elk geval Na terugkeer op 17 februari gaan de dames naar Oranjewoud om zich voor te bereiden op het wereldkampioenschap (4 en 5 maart) in Heerenveen. De heren reizen naar Noorwegen voor het wereld kampioenschap (19 en 20 februari in Os lo). In verband met deze voorbereidingen hebben Ard Schenk en Stien Baas-Kaiser geen gehoor kunnen geven aan een uitno diging om begin december naar Japan te reizen. Op het circuit van Francorchamps in België maakte Jan de Vries zijn tot dus ver hoogste snelheid: 183 kilometer per uur. En in Monza knetterde hij de voor laatste race in het toernooi om de wereld titel af met een gemiddelde van 153,811 kilometer per uur. Wat voor het Italiaan se circuit meteen een verbrijzeling van het oude record met meer dan een kilo meter betekende. Jan de Vries is nu bij Van Veen in dienst. De Vries: „Anders zou ik het nooit zo ver hebben kunnen brengen. Je moet geld achter je hebben staan, anders lukt het je niet. Want de start- en prijzengel den in de motorrensport zijn laag, te laag. Neem Monza: het startgeld in de 50 cc- klasse van 300 gulden en een prijs van 250 gulden voor de eerste plaats. De zwaardere klassen krijgen wat meer. Nee, het is geen sport waar je rijk in wordt. In Engeland zijn er renners geweest die er iets aan hebben willen doen. Ze zijn (nog) niet geslaagd.” normaal. Het lichaam had het bloed geproduceerd, dat bij het aftappen ver dwenen was. Na vijf weken werd via een transfusie het eerder afgetapte bloed weer in het lichaam gepompt, waarna enkele uren later een enorme prestatieverbetering kon worden vast gesteld. Deze superconditie hield gemiddeld een week aan. Het is een soort super- doping, waarop als men dat al wil geen controle mogelijk is. Bloed proeven e.a. zijn uiteraard nutteloos. Men kan zich afvragen, wat voor een effect deze methode van prestatie verbetering op internationaal sportge bied kan hebben. Dokter Ekblom geeft toe bang geworden te zijn van zijn eigen ontdekking. Sportslieden kunnen volgens zijn methode als „tijdbommen” omdat hij het obstakel omver had gere den. Een advertentie van Henk van Veens Kreidler Import bracht de ommekeer in Jan de Vries’ leven. Ven Veen, razend enthousiast voor de racerij, vroeg om een coureur voor één van de twee Kreidler machines, die hij van de fabriek ten geschenke had gekregen bij de opening van een nieuw gebouwencomplex. „Maar Van Veen doet er in ons land erg veel aan. Hij zorgt voor een vast inkomen aan salaris en neemt de onkos ten voor zijn rekening. Het is iets uitzon derlijks in Nederland. Het is daarom ook maar een beperkte groep die zich zo met de motorrensport kan bezighouden. Ik weet echter zeker dat er elders in Neder land ook wat aan kan worden gedaan. Talent is er genoeg. Alleen het geld ontbreekt.” tig percent en het zuurstofopnamever- mogen met gemiddeld negen percent. Dokter Ekblom zei dan ook: „Het is om bang van te worden, wat een lange- afstandloper bijvoorbeeld zou kunnen gaan presteren, als hij deze methode gaat volgen”. Het experiment verliep volgens Ek blom als volgt. Er werd begonnen met een zogenoemde maximaaltest, waarbij iedere proefatleet binnen vijf zes minuten een maximale prestatie lever de, die daarna als vergelijkbare test- waarde werd gebruikt. De volgende dag werd bij elk der deelnemende studenten 8 dl. bloed afgetapt, waarop bij de volgende proeven de vermoeid- heidsfactor veel sneller optrad. Na twee weken was het prestatie- en zuurstofopnamevermogen echter weer DEN HAAG.De voorbereiding van onze kernploegen op het internationale schaatsseizoen zal zich goeddeels in Ne derland voltrekken. De landelijke techni sche commissie van de Koninklijke Ne derlandse Schaatsenrijders Bond is tot de conclusie gekomen, dat met name de jeugd-trainingskampen in het buitenland in verhouding tot de kosten te weinig rendement hebben opgeleverd. Ook de voorbereiding van de dames- en heren kernploegen zal zoveel mogelijk in eigen land geschieden. Op 12 december beginnen op vier plaatsen in Nederland centrale trainingskampen: voor de kernploeg heren (onder Leen Pfrommer) in Heerenveen, voor de dameskernploeg (Egbert van der Ploeg) in Assen, voor de jongensploeg (Egbert van ’t Oever) in Utrecht en voor de meisjesploeg (Henk Gemser) in Deven ter. De kampen duren tot Kerstmis. Uitslag achtste etappe: 1. Steinmayer (Oost) 3.58.10 (met bon. 3.57.50), 2. Ruch (DM) 3.58.18 (met bon. 3.58.08), 3. Ovion 4.01.48 (met bon. 4.01.43), 4. Pustjens (Ned), 5. Van de Pol (Ned), 6. Hubschmid (Zwi), 7. Bremer (Wdl), 8. Nistal (Sp), 9. Duchemin (Fr), 10. Schmid (Zwi), 11. Van Dongen (Ned), 12. Nogues (Fr), 13. Thalmann (Zwi), 14 Melero (Sp), 15. Huelamo (Sp), 16. Kraft (Wld), 17. Hava 13 Hrazdlra 19 Aigueparses (Fr.), 20 Guitard allen 4 01.48, 22. Schür (Ned) 4.01.58, 25. Den Hertog (Ned) 4.02.04, 20. Kuiper (Ned) 4.02.12. Algemeen klassement: 1. Regis Ovion (Fr) 34.29.15, 2. Den Hertog (Ned) 34.37.17, 3. Hava (Tsj) 34.42.01. 4. Thalmann (Zwi) 34.4347, 5. Melero (Sp) 34.45.04, 6. Perez Soliva (Sp) 34.46.30, 7. Hrazdlra (Tsj) 34.46.43, 8. Pus tjens (Ned) 34.48.35, 9. Nogues (Reg Fr) 34.49.59, 10. Steinmayer (Oost) 34.51.40, 11. Duchemin (Fr) 34.52.26, 12. Bois Hardy (Reg Fr) 34.56.33. 13. Huelamo (Sp) 35.00.10,- 14. Hubschmid (Zwi) 34.00.49. 15. Van Dongen (Ned) 35.02.39, 16. Kuiper (Ned) 35.14.39, 17. Stocker (Zwi) 35.1456, 18. Martin (Fr) 35.15.11, 19. Aigueparses (Fr) 35.15.53, 20. Kraft (Did) 35.17.19, 21. Van de Pol (Ned) 35.22.53, 27. Schür (Ned) 35.29.25. Ploegenklassement: 1. Frankrijk 103.56.52, 2. Nederland 103.59.58, 3. Spanje 104.12.35. 4. Zwitserland 104.30.03, 5. Tsjechoslowakije 104.28.17, 6. West-Duitsland 106.01.15. Puntenklassement: 1. Hubschmid (Zwi) 83 punten, 2. Ovion (Fr) 74, 3. Van Pol (Ned) 64, 4. Hava (Tsj) 49, 5. Hrazdira (Tsj) 47, 6. Den Hertog (Ned) en Duchemin (Fr) 42. Bergklassemente 1. Pustjens (Ned) 105 punten, 2. Steinmayer (Oost) 89, 3 Ovion (Fr) 80. 4. Duchemin (Fr) 40. 5. Perez Soliva (Sp) 33. 6. Boishardy (Fr Reg) 25. Oosterbaan, die ook softbalcoach van OG was (hij stopt uiteraard zijn werk zaamheden bij HBC en OG), is door Sparta benaderd Jules ie Pierre is als coach bij Terras vogels vertrokken. Hij heeft contact met een nieuwe club. De gebroeders De Haas van Terrasvogels hebben overschrijving aangevraagd naar HCK. Placidus zou ook naar HCK willen komen. Bij HCK ver wacht men dit weekeinde rond te komen met een nieuwe coach, de opvolger van Houtkamp, die het te druk met softbal heeft gekregen. Maar op diezelfde baan heelt Jan de Vries ook weer eens de kracht van Nieto, de Spaanse vechter, ervaren. „Er zat geen grijntje verschil in de snelheid tussen onze motoren” vertelt Jan de Vries een paar dagen na zijn overwinning in Monza die van beslissende betekenis zal kunnen blijken. „We gingen precies even hard.” Het verschil op de eindstreep: 0,5 sec. Er is zondag een extra handicap: de wedstrijd is in Spanje. Nieto rijdt dus voor eigen publiek. Maar de frêle Neder lander is vol goede moed. Hij hoort im mers tot de top in de 50 cc-klasse. In 1969 vierde op de lijst van het wereldkampi oenschap. Vorig jaar vijfde. Nu staat hij met drie punten voorsprong bovenaan, na overwinningen in Oostenrijk, West-Duits land, België en Italië. In uiterste concentratie zal hij voor de laatste race op zijn gestroomlijnde ma chientje stappen. Onverschrokken, niet eens denkend aan de mogelijkheid van ongelukken. Niet eens bedenkend dat het misschien wel eens de laatste race zou kunnen zijn. Nog onlangs immers verloor weer een motorcoureur het leven op de baan. „Ach, je hebt er de tijd niet eens voor om bang te zijn. Voor de wedstrijd ben je gespannen, onderweg moet je steeds weer op nieuwe dingen letten wat gebeurd is, waar je voorbij bent, moet je meteen weer vergeten, daar kun je niet bij stil blijven staan en na afloop heb je teveel aan de overwinning of kun je je suf gaan zitten peinzen wat e een volgend keer moet doen om wel te winnen. Het gebeurt trouwens heel veel dat je een keer wegschuift. Maar daar wen je aan. Bovendien rijd je zo’n circuit zoveel keer dat je alle moeilijkheden niet bovenmatig hoeven in te spannen om rebellerende renners in het gareel te hou den. Bovendien kan hij zich het een en ander permitteren, omdat hij, met uitzon dering misschien van de onberekenbare Den Hertog, niemand hoeft te vrezen. Daarom was het hem ook zeer welge vallig dat al na vier kilometer de Oosten rijker Steinmeyer demarreerde samen met Ruch. Alleen Pustjens diende op dat mo ment in de gaten gehouden te worden, omdat al vrij snel na het vertrek in Briancon de Col du Galibier opdoemde en daar voor de Nederlandse klimmer de weg openlag zich bij de koplopers te voegen, waardoor de eerste plaats in het ploegenklassement voor de Fransen ge vaar liep. Pustjens heeft nog wel geprobeerd in de aanloop naar de Col de groep te ont vluchten, maar hij werd bliksemsnel ach terhaald door Ovions hardwerkende se condanten. Daarom moest de Limburger de premie die vlak voor de top te verdie nen viel (350 gulden) aan zich voorbij laten gaan en leek een derde plaats boven op de Galibier het hoogst haalbare voor hem. Die beklimming van de hoogste berg in deze ronde is niet zo’n lastig karwei gebleken als de Var en Izoard, woensdag, omdat deze aan de gemakkelijkste kant bestegen moest worden op een goed be gaanbare weg. Daarom leverde de Télé- graphe, die kort hierna volgde, ook geen grote problemen op, terwijl deze bergreu zen in de Tour de France in omgekeerde volgorde in het verleden enorme obstakels zijn geweest. Maar de afsplitsing kon toch niet ach terwege blijven toen de weg allengs begon te stijgen. Pustjens was vanzelfsprekend in het voorste gelid te vinden, zij het een drietal minuten achter Steinmeyer die Ruch losreed, terwijl in het spoor van de Limburger Ovion, Duchemin en Cees van Dongen volgden. Op enkele honderden meters afstand volgde een groep met Den Hertog en Kuiper, terwijl Van Pol en Schür al eerder hadden moeten lossen. HAARLEM De Haarlemmer Gé Oosterbaan is door de honkbalkampioen Sparta aangetrokken als coach. Oosterbaan wordt de opvolger van Henk Hendriks, die niet voldoende tijd meer had voor zijn functie. De Haarlemmer, vroeger zelf actief bij EHS. Haarlem Nicols en ABC en ver volgens coach van Giants. Thamen en HBC, is de eerste betaalde coach bij Spar ta Oosterbaan blijft wel werkzaam bij de PTT. Het blijft dus een part-timefunctie de coaching van Sparta. leert. En, laten we wel wezen: een mens laat zijn auto toch ook niet staan, omdat je er een ongeluk mee kunt krijgen? Daarbij komt dat je op een circuit niet eens tegenliggers hebt.” Naar Jan de Vries’ zeggen kent ook de hem dierbaarste supporter dergelijke ang sten nauwelijks: Rommie, de vrouw van Jan de Vries, de moeder van zijn drie kinderen: Anneke (4), Dirk Jan (2) en Greetje (1). Ze wonen in St. Jacobiparo- chie, in het Friese land boven Leeuwar den. waar Jan de Vries zelf ook vandaan komt. Ze zien vader Jan niet zo bar veel, want de racerij neemt veel van zijn tijd in beslag. In de week zit hij in Amster dam bij Van Veens Kreidler import, het bedrijf dat hem de gelegenheid geeft groot te worden en te blijven in de motorsport. En als hij zijn „stek” in Amsterdam verlaat, wordt hij wel op de een of andere race verwacht. worden afgesteld voor een bepaalde wedstrijd. Ekblom zal zijn bevindingen binnenkort in Zweden publiceren. Hij zegt te hopen, dat er geen sportartsen zijn, die er misbruik van zullen maken. Noot sportredactie: Vernieuwing van bloed bij topsportbeoefenaars is al ge ruime tijd in gebruik. Het gaat dan om het vermoeide, „oude” bloed te vervan gen door vers bloed. Onze medische medewerker dokter Kater hierover: „In de medische litteratuur is niets bekend over een dergelijke manier om de menselijke prestatie op te voeren. Het moet ook uitermate dubieus ge noemd worden, hogere prestaties te be reiken door het toevoeren van een ge ringe hoeveelheid eigen of andermans bloed”. niemand. Er wordt gezegd dat wanneer je in de Tour de 1’Avenir sterk bent in de bergen je een goed prof contract kunt krijgen. Nu, ik ben benieuwd”. Matthieu Pustjens lijkt in het bergklas sement nauwelijks nog te achterhalen, ofschoon hij ook op de tweede col een klim van de derde categorie iets moest prijsgeven aan Steinmeyer. Ook toen was hij de beste van een peloton, dat zich ip de afdaling van de Télégraphe hergroe peerde. Daarbij waren hij, Van Pol en Van Dongen zelfs nog ten val gekomen, maar alle drie konden ze zonder noe- menswaardig letsel snel weer aanhaken. Ook Frits Schür kwam weer in de hoogste groep terecht. Bij de beklimming van de Galibier had tour-arts Boncourps hem een pijnstillende injectie gegeven, hetgeen al voor de start was afgesproken. Zodoende haalde ook Schür weer de eindstreep, waar Ovion (die Van Pol en Pustjens in de sprint verraste) een grootse hulde wachtte van duizenden Fransen. Want dank zij Regis Ovion is de Tour de l’Avenir voor het Franse wielervolk weer interessant geworden.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 23