Rond de losplank Nieuwe hoofdkantoor S.B.B officieel in gebruik genomen Twee nieuwe directeuren benoemd Dank Wachtlopen en uitkijk houden worden te vaak verwaarloosd I Aan boord gedood door elektrische stroom Ravage tijdens nachtelijke proefrit voor Ank Z t PI BON Willem Smit-fonds verhoogd I Havenberichten dan bedoeld was Stuurman zonder IN DE VISHAL Kleuren t.v. en IJmuider Courant Friese klok Ichtus-College een nieuwe naam Tweede wtk ging met werk verder diploma berispt gestolen SPANVISSERS FOUT RONDVIS AANWINST Pak die 2 weken gratis I 5 ZATERDAG 2 5 SEPTEMBER 1971 IJMUIDER COURANT (Van een medewerker) Wijs inzicht Acht mille voor fonds ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■a Bezorg mij 14 dagen gratis de IJmuider Courant I I I J r r. IJMUIDEN Wat de haring be treft is het deze week in IJmuiden weer een zuinige geschiedenis ge weest, een en ander waarschijnlijk mede ten gevolge van het visverbod op de Noordzee. Bovendien was de in de omgeving van de Ierse Zee door diverse schepen gevangen haring van een zodanige kwaliteit dat de vers handel hiervoor nimmer de prijs kan betalen, zoals deze voor in vaten ver pakte haring geldt. Voor een kantje steurharing moet immers ten hoogste f 125 worden neergelegd, terwijl voor een premiekistje met deze haring nooit meer dan f 30 kan worden „ge maakt”. Het is aldus volkomen be grijpelijk dat er niet eerder voor verse haring wordt gezorgd, dan na dat de meegenomen tonnen zijn ge vuld. Wanneer dit laatste het geval is geworden heeft de bemanning een basis verkregen voor de succesvolle afsluiting van een reis, zodat er nog slechts weinig animo bestaat om deze te verlengen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vrijdagmorgen is het nieuwe hoofdkantoor van Smit’s Bouwbedrijf aan de Parallelweg of ficieel in gebruik genomen. Op zich zelf reeds een reden om feest te vie ren, doch er waren meerdere redenen aanwezig, te weten het 40-jarig be staan van het bedrijf alsmede de be noeming van twee directeuren naast directeur J. W. van Ess. "I- arfS I jl Kg» (Van een onzer verslaggevers) W'*'*'**" I A (Van een onzer verslaggevers) e n Als u het niet probeert blijft het voor u een vraagteken. je in open enveloppe zonder postzegel opsturen naar au- Naam t Adres te Daarna kunt u mij noteren als Doorhalen wat niet verlangd wordt Óók u zult dan ervaren IJmuider Courant de betrouwbare nieuwsbron in de IJmond, boordevol informatie uit stad, streek, binnen- en buitenland. •K- maandabonnee 6.90 kwartaalabonnee f 20.10 i I I I I I I (Van een onzer verslaggevers) Antwoordnummer 47, IJmuiden. )t n I. ?- )e m •t a x BECERWIJK. De raadsvergadering van 14 oktober is verplaatst naar donder dag 21 oktober. Burgemeester J. G. S. Bruinsma is nog niet zo ver hersteld van zijn ziekte, dat hij de raad op 14 oktober zal kunnen voorzitten. Daar tevens loco- burgemeester A. J. Hermes op die avond verhinderd zal zijn heeft het college be sloten de raadsvergadering een week uit te stellen- ie •n et ;n Ie or o- t. n n t; r n r; st ,4 1. >3 VOORTS IS het nog van een der in de Ierse Zee vissende trawlers bekend ge worden dat het schip maandag in IJmui den hoopt te arriveren met een lading, bestaande uit driehonderdveertig kisten grote en honderdtien kisten kleine ma kreel, plus zeventig premiekisten bonkers en dertig kisten varia. Daarnaast heeft de trawler „Delft” van zijn rederij inmiddels opdracht ontvangen de vangst aan een der markten in Noord-Duitsland te gaan los sen. HET IS HIERBIJ opmerkelijk dat de vloot van de kustvissers zich maar steeds blijft uitbreiden. Want behalve de welbe kende Volendammers, aangevuld met de van het Ijsselmeer verdreven Urkers, ko men er nu ook regelmatig kottertjes van Wieringen aan de markt. Bovendien meld de zich deze week een aantal kotters uit Arnemuiden. Gezamenlijk zijn zij er de oorzaak van geweest dat de laatste dagen nog een behoorlijke partij vis kon worden verhandeld. IJMUIDEN. Tijdens werkzaamheden aan boord van de 12.202 brt metende „Almaar” werd vorig jaar op 3 maart de assistent-werktuigkundige A. A. D. Kool door elektrische stroom dodelijk getrof fen. De Raad voor de Scheepvaart heeft beslist dat de hoofdwerktuigkundige en de tweede werktuigkundige geen schuld heb ben aan het ongeval. ANDERS WORDT het echter indien in de omgeving van de haringgronden ook enige makreel zou kunnen worden gevan gen. Hoewel dit reeds door meerdere schippers is geprobeerd zijn de resultaten tot dusver matig gebleven, omdat de ge vangen makreel te klein bleek voor een behoorlijke prijsvorming. Mede als gevolg van het feit dat hiervan door de kustkot- ters reeds redelijke hoeveelheden worden aangevoerd, zodat hiermee aan de grootste behoeften van de conservenindustrie kan worden beantwoord. DE NIEUWSTE aanwinst van de rederij Corn. Vrolijk uit IJmuiden vertrok vrij dag van de werf in Leiderdorp naar Rotterdam, om bij de motorenfabriek Van Deutz een laatste inspectie te ondergaan. Hierna zal het schip zo spoedig mogelijk aan de rederij worden overgedragen, om dan met IJmuiden als thuishaven aan de visserij te gaan deelnemen als de SCH 81 „Frans Vrolijk Czn”. IJMUIDEN. De kapitein van de „Lu- kas M” heeft geen schuld aan de aanva ring op 28 november van het vorig jaar met het Duitse motorschip „Stadt Wolfs burg" ter hoogte van Schiermonnikoog. De schuld ligt bij de stuurman-machinist van de Nederlandse kustvaarder, die een berisping heeft gekregen van de Raad voor de Scheepvaart. Dat het bij een berisping is gebleven, dankt hij overigens aan het feit, dat hij niet in het bezit is van enig diploma. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Tijdens de afwezigheid van de bewoonster is ingebroken in een woon huis aan de Lijsterlaan. De daders verdwe nen met medeneming van een kleuren-te- levisietoestel en een bijbehorend tafeltje met zwenkwielen alsmede met een Friese schippersklok. NU WORDT door velen aan boord van de schepen de fout gemaakt de kleine makreel te weinig uit te sorteren, waar door de voor de rokerijen geschikte mid delsoorten geheel verloren gaan. Het is voor hen immers een te kostbare historie om dergelijke aanvoeren op de wal nog maals onder handen te nemen. Vandaar dat men hier dan slechts volstaat met het pitzoeken van de allergrootste soorten, die het meest door de rokers worden begeerd. DE IN DE IERSE wateren opererende spanvissers kunnen nog maar steeds niet bogen op goede resultaten, omdat de geza menlijke vloot hier gedurende de laatste veertien dagen niet meer dan zevenhon derd kantjes haring wist te vangen. Dit kan beslist niet lonend worden genoemd en omdat voor deze schepen inmiddels de laatste twee weken zijn ingegaan, zullen de activiteiten hier nu wel spoedig een einde nemen. Wil de visserij in deze contreien worden voortgezet, dan zal er op korte termijn een verbetering in de vangsten moeten optreden. DE OVERIGE spannen die de haring visserij hebben losgelaten, houden zich nog steeds met dep latvis bezig. Ofschoon hierbij wel van enkele individuele succes sen sprake is geweest, wordt door allen toch met verlangen naar de dag uitgezien, waarop weer met de haringvisserij kan worden begonnen. Deze week is het ook voorgekomen dat door een span meer dan zeshonderd bakken van 40 kilogram vis werden gelost, met als bestemming de vis verwerkende industrie. Deze vis, bestaan de uit horsmakreel, wijting en kleine haring en makreel, kon niet meer worden uitgezócht en werd daardoor totaal gemixt in de kisten gelost. De opbrengst hiervan bedroeg rond 3,50 per kist. De zich daarbij bevindende gul werd nog apart verkocht, zodat de besomming tot ruim 2.000 kon worden opgevoerd. IJMUIDEN. Vrijdag werden in IJmui den de volgende besommingen gemaakt: KW 41 7.600, 117 29.300, 109 625, 177 603; VL 34 22.558; SCH 10 2.260; TX 2 13.100, 3 14.600, 4 13.400, 9 10.200, 14 9.030, 16 5.200, 18 6.900, 19 11.200, 21 14-900, 24 2.200, 25 9.100, 29 14.100, 34 9.600, 37 7.200, 38 6.900, 39 9.100, 40 6.400, 56 6.300; WR 1 590, 71 490; IJM 8 6.600, 23 1.300; UK 18 780, 17 1.700, 23 3.500, 63 17.900, 70 2-700, 73 10.800, 147 770, 148 1.300, 245 2.200, 249 1.760; VD 1 1.310, 9 880, 15 560, 19 540 24 8.600, 44 600, 46 6.700, 75 280, 89 480, 115 730. Spanvissers: KW 33 en 93 9.070; UK 56 en 200 2.240, 135 en 145 1.018, 142 en 236 1.900, 196 en 234 1.890- keken, of niet goed gestuurd, of hij heeft zowel in het een als in het ander gefaald. De raad is (met het Seeamt Emden, dat eveneens een onderzoek instelde) van me ning dat de „Lukas M” fout was: door welke oorzaak dan ook, had de Neder landse kustvaarder in sterke mate een draai naar bakboord gemaakt en aldus zijn groene licht getoond aan de „Stadt Wolfsburg.” De „Lukas M.” had aardappelmeel als lading aan boord. Dooi; de aanvaring was in de voorpiek en in het ruim bij het waterdichte schot een lek ontstaan, dat evenwel van niet ernstige aard was. De slagzij werd veroorzaakt door wateropne- ming in de lading meel. Uit verscheidene recente scheepsrampen is de raad gebleken, dat de neiging bestaat zorgvuldig wachtlopen en uitkijk houden te verwaarlozen. Dit is temeer gevaarlijk nu de scheepvaart voortdurend toeneemt, met alle risico’s hieraan verbonden, en bovendien het vervoer van gevaarlijke ladingen een veel voorkomende aangele genheid is geworden. In dit geval heeft de stuurman, zonder dat daartoe gewichtige redenen bestonden, het houden van een goede uitkijk overge laten aan een roerganger, die daarvoor niet is bestemd. De schuld van de aanvaring ligt bij de stuurman: hij is ernstig in zijn beleid te kort geschoten. DIT ALLES IS ook deze week weer eens duidelijk geworden, omdat men toen maar liefst f 37,50 wenste te betalen voor een premiekist met deze geselecteerde makreel. Aldus betekende vrijdag de aan komst van een de? schepen voor velen een blijde verrassing, omdat de beman ning hiervan niet minder dan driehonderd hal- en tweehonderd premiekisten met makreel aan land liet zetten. Loco-burgemeester A- Klomp verving deze dag de door ischias geplaagde burge meester J. G. S. Bruinsma. De heer Klomp haalde in zijn feestelijke toespraak aah het boek van Leonard Huizinga „moet morgen klaar zijn” een elf-provinciën-sympho- nie van de Nederlandse aannemerij. Uit spraken van Huizinga werden hier kenne lijk gelardeerd met eigen ervaringen in de aannemerswereld van de spreker, wiens werkzaamheden nog niet zo lang geleden temidden van hen bevonden. Mede daar door kwam de wethouder tot sterk type rende opmerkingen over de persoon van de stichter, de heer W. Smit, bij wien hij in vroeger jaren voor korte tijd in dienst is geweest. Zelf zei de heer Klomp er het volgende van: „Hoewel mij als krullejon- gen van „ome Willem” het lot trof met be kwame spoed de firma te moeten verlaten, omdat toen ons beider opvattingen over de oouw niet overeenstemden, kan ik thans ouder en wijzer geworden als wet houder van openbare werken van Bever wijk verklaren, alle waardering te hebben voor het personeelsbeleid van Smit’s Bouwbedrijf. Van streekbedrijf eenmansbedrijf, groeide het bouwbedrijf uit tot een van de grotere bouw- en aannemingsbedrijven in Noord-Holland. Det wethouder liet een groot aantal objecten de revue passeren en onthulde, dat het personeelsbestand steeg van 200 man in 1961 tot ongeveer 400 man in 1971. In die tien jaar steeg de omzet van .De wet houder noemde het van wijs inzicht getui gen, toen de commissarissen besloten ook de heren Telkamp en Meijer tot directeu ren te benoemen. Samen met de heer Van Ess, jarenlang reeds de grote stuwer van Smit’s Bouwbedrijf, zullen zij voortgaan in het spoor van de oprichter, de heer W. Smit. Tot slot sprak de wethouder de wens uit, dat de samenwerking met het gemeen tebestuur in een vrij Beverwijk op dezelf de wijze zal worden voortgezet- VAN DE NOORDELIJKE Noordzee uit arriveerden opnieuw drie schepen, waar door de aan voer van rondvis behoorlijk op peil is gebleven. Vooral de vangst van de KW 3 „Koraalbank” bleek van een zeer goede kwaliteit. Hiervoor was een korte reis van slechts vier etmalen vol doende geweest. Deze betere kwaliteit kwam wel degelijk in de prijsvorming tot uitdrukking, zodat de bemanning over de besomming geen enkele reden tot klagen had. MTS, reden waarom de directie besloot net bestaande-kapitaal van het fonds met achtduizend gulden te verhogen en daar door te verdubbelen. Thans komen er dus prijzen voor de beste leerlingen van de vijf technische scholen in de IJmond. Zijn collega de heer H. Telkamp deelde vervolgens mee, dat de directie zich bij het 40-jarig bestaan beraden had over een cadeau voor de gemeenschap. Na een aan tal overwegingen was men tot het besluit gekomen uitbreiding te geven aan het tien jaar geleden gestichtte „Willem Smit Fonds”. De rente van het daarin gebrachte geld werd ieder jaar gebruikt voor prijzen voor de beste leerlingen aan de toen be staande drie technische scholen. Inmiddels is dat aantal van drie technische scholen met twee uitgebreid, te weten de Wencke bach MTS en in Santpoort de IJmond (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Tijddhs de officiële ingebruikneming van het nieuwe kan toor van Smit’s Bouwbedrijf zijn 'zowel door de heer J. W. van Ess als door de heer L. Zwikstra uit naam van de com missarissen zeer speciale woorden ge richt aan mejuffrouw Ank Bleeker, dochter van architect J. Bleeker. Heeft de vader de totale architectuur van het fraaie hoofdkantoor op zijn naam staan; de dochter zorgde voor een landschap pelijke tuinaanleg rondom op een wijze, welke een ieders bewondering afdwong. Ank Bleeker namelijk studeert land- schaparchitectuur en hoopt binnen een half jaar haar ingenieurstitel te beha len. Zal haar arbeidsterrein in de toe komst dus aanzienlijk grotere opper vlakten omvatten, in Beverwijk heeft zij een proeve gebracht van haar ken nen en kunnen in een kleiner verband. „U hebt het landschap naar de indu strie weten te brengen” zo werd ver klaard, toen haar complimenten voor haar werk werden gebracht. Een „bon” verborgen in een bloemstukje vertolkte de bewondering voor die arbeid. NAAST AL DEZE perikelen was de aan voer maandag en vrijdag bijna weer overbelast, terwijl men de overige week dagen genoegen heeft moeten nemen met hetgeen door de kustvissers werd aange voerd. Met dit mooie najaarsweer hebben deze schepen de wind uitstekend in de zeilen, zodat nagenoeg geen dag Werd overgeslagen zonder dat zij aan de visserij hebben deelgenomen. HEEMSKERK. Om half vier in de afgelopen nacht heeft een inwoner van deze gemeente een proefrit met een auto gemaakt welke bijzonder slecht is afgelo pen. De man reed namelijk op de hoek Ingen Houszstraat-Bachstraat tegen een daar geparkeerde auto op, waarna een, enorme ravage ontstond. Uit het politie onderzoek bleek, dat de auto toebehoorde aan een andere inwoner van Heemskerk, die het voertuig een maand geleden had gekocht, evenwel reeds een auto bezat en de wagen daarom niet had verzekerd. In de afgelopen nacht kondigde zich een ad- spirant koper aan, die om half vier een proefrit wilde maken, hetgeen de eige naar toestond. De bezitter van de aangereden auto staat nu voor de vraag bij wie hij de schade moet claimen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De met ingang van 1 gustus 1971 gefuseerde Scholengemeenschap Prins Bernhard College en Paulinum te Velsen heeft een nieuwe naam gekregen, namelijk ICHTUS-COLLEGE. ICHTUS is het Griekse woord voor VIS. 7 miljoen tot 40 miljoen gulden. De vis, het het vroeg-christelijke symbool J-J- ’“L- voor Christus, duidt het algemeen-chris- telijk karakter van de school aan. Tevens wijst de vis, symbool van zee, haven en visserij, op het verband met IJmuiden. De volledige naam luidt: Ichtus-College, Algemeen Christelijke Scholengemeen schap voor vwo, havo en mavo. Het cor respondentieadres is: Wolff en Deken laan 1, Velsen Driehuis, telefoon 02550 - 1 09 00- Aangekomen 24-9: Evelyn Bolten. Norfolk; John V, Felix town; Amstelland, Bremen; Brinio, Polen; Eco Louisa, Antwerpen, IJmuiden; Rijn stroom, Shoreham; Tor Mercia, Gotenborg; Rust ringen, Londen, IJmuiden: Wunner, Hull; Van guard, Hull; Shoreham, Rouen; Notos, Selby; Anctures, Wismar; Johannes Fritzen, Lulea; Gert Stearke, Rotterdam; Wiedstein, Christobal. Vertrokken 24-9: Borgness, Rotterdam; Mete oor, Bilbao; Ludwig, Bremen; Heino Bröhann, Flixborough; Fionia, Odence, IJmuiden; Kun- gerles, Archangel; Altair, Kostka; Bernd, Lon den; Ingrid DR, Rotterdam; Twebro, Santan der; Evgennio Nufien, Leningrad; Lokki, Tur ku; Martina, Wisbeck; Penelope Everhard, Li verpool; Skierka, Stettin; Rolffberg, Man; Pla- via, Bremen; Eco Louisa, Rotterdam; Koporye, Leningrad; Britisch Fenture, Londen; Otto, Bre men. Aangekomen 25-9: J. H. Jonas, Shoreham; Tanny, IJmuiden, Brest; Landkirchen, Rotter dam, Wormerveer: Pamir. Gr. Yarmouth; Oos- terdlep, Hull, Velsen; Zaanstroom, Felixtown; Amstelstroom, Hull; Coueron, Bass Indre. Vertrokken 25-7: Brinda, Whitby, Velsen; Trentonia, Hull; Tor Mercia, Gothenburg; Waal, Gothenburg, Velsen; Melusine, Cleveland; Chi ron, Dublin; Baltique, Dublin; Ansgaritor, Bre men; Helga S, Noordzee. De kapitein had de burg verlaten nog voor het ontschepen van de Eemsloods, maar in de gegeven omstandigheden was het voor hem niet onverantwoord om de wacht aan de stuurman over te geven, want deze had een langdurige ervaring doordat hij reeds vele jaren met zijn kapitein had samengewerkt. Ook waren de weersomstandigheden van dien aard, dat het aanvaardbaar was de wacht over te laten aan de stuurman. De raad is bijgevolg van oordeel, dat de kapitein geen schuld heeft aan de aanva ring. Voor wat betreft de stuurman, ligt de zaak wel anders. Deze is zonder nood zaak van de brug gegaan en is zelfs geruime tijd weggebleven. Dit is een ern stige aangelegenheid, waaraan niet afdoet dat de stuurman aan de (Portugese) roer ganger opdracht had gegeven hem te waarschuwen als hij een schip in zicht kreeg. De 15.434 brt metende Duitser raakte de „Lukas M.” twee keer. De kustvaarder maate slagzij en zond een „Mayday” uit. Omdat er mogelijk gevaar voor zinken bestond, werden de twee Portugese ma trozen (er waren in totaal slechts vier personen aan boord) in de dinghy ge stuurd. De Duitser streek een sloep en men vroeg of de bemanning van het Neder landse schip moest worden overgenomen. Dit bleek niet nodig. Met de Duitse zeesleper „Danzig” en de Borkumer reddingboot „Georg Breusing” stand by werd Delfzijl bereikt. De roerganger heeft of niet goed uitge- Deze gehele aanvoer bleek voor de ro kers uitzonderlijk geschikt, zodat de han del zich allerminst onbetuigd wenste te laten. Na een inzet van f 45 werd immers tot f 50 voor een halkist betaald, terwijl een premiekist soms meer dan 26 wist op te brengen. De betrokkenen hopen dan ook dat hiermee sprake is geweest van een inleiding tot meerdere grote partijen, zoals men zich deze nog van vijf jaar geleden zal kunnen herinneren. Door deze aanvoeren werd toen de haringvangst zelfs nog overtroffen. Het was laatstgenoemde die vrijdag als eerste het spreekgestoelte betrad om een welkomstwoord te spreken tot de talrijke genodigden, waaronder vertegenwoordi gers van de gemeentebesturen in de IJ mond en verder afgelegen gemeenten en van het ministerie van volkshuisvesting. De heer Van Ess zette uiteen, dat nu het tijdstip was aangebroken om twee mede directeuren te benoemen in de personen van de heren F. H. Meijer en H. Telkamp, bepaald geen nieuwelingen in het Jeruza lem van dit bouwbedrijf. Jarenlange sa menwerking met hen waren voor de heer Van Ess een borg voor een verdere goede op- en uitbouw van het bouwbedrijf SBB.. terwijl voorts de continuïteit van de di rectie is veilig gesteld. De heer Van Ess gaf uiting aan zijn vreugde over de verplaatsing van het hoofdkantcor aan de Wijkermeerweg, waar men reeds geruime tijd uit de be schikbare ruimte was gegroeid, naar de Parallelweg. Sprekende over de ontwikke lingen in de bouwwereld, merkte hij voorts op, dat Smit’s Bouwbedrijf zich ge lukkig prijst steeds de kostenstijgingen te kunnen opvangen door productiegroei. Hij hoopte dit in de toekomst te kunnen Vol houden. Bewondering klonk uit zijn woor den, toen hij zich richtte tot de grondleg ger van het bedrijf, de heer W. Smit, die in de moeilijke dertiger jaren 1931 besloot voor zich zelf te beginnen. Hij bracht de heer Smit hulde voor diens visie, moed en persoonlijke inzet. Diens principes van goed koopmanschap, eerlijk zaken doen en kwaliteit leveren zullen bij Smit’s Bouwbedrijf hoog in ere worden ge houden aldus besloot de thans langst in dienst zijnde directeur. De „Alkmaar” voer op de Atlantische Oceaan toen laswerkzaamheden werden verricht in een nauwe en moeilijk bereik bare plaats. De heer Kool had geen handschoenen en geen rubberlaarzen aan; hij droeg een overall met korte mouwen en transpireer de. Onder deze omstandigheden was de kans groot, dat bij aanraking van enig lichaamsdeel met een onder spanning staand gedeelte van de lastang de (in het algemeen niet zo gevaarlijke) spanning een fatale uitwerking zou hebben. De beschermkap aan de kop van de lastang ontbrak gedeeltelijk. De doodsoorzaak is niet met zekerheid komen vast te staan. Hoogstwaarschijnlij is, dat de heer Kool op een ongelukkig moment met z’n linker bovenlichaam in contact is geko men met de kop van de lastang, die dicht naast hem over een leiding hing en dat hij door de elektrische stroom is gedood. De werkzaamheden werden uitgevoerd in opdracht van de tweede werktuigkun dige; ze waren uitvoerig besproken en de tweede w.t.k. is er in de voormiddag (het ongeval gebeurde in de namiddag) ook bij geweest. De raad is van mening, dat tijdens de bespreking van de werkzaamheden in de voormiddag de bedoeling van de tweede w.t.k. ten aanzien van de werkzaamheden in de achtermiddag alsmede ten aanzien van het elektrisch lassen door het ontbre ken van duidelijke en stringente orders niet goed tot het bewustzijn van de on dergeschikten is doorgedrongen. Aldus is te verklaren, dat zij in de namiddag met de werkzaamheden verder zijn gegaan dan hun opdrachtgevers hadden bedoeld; zij zouden er dan ook niet bij hebben stilgestaan dat het in strijd was met de wens van hun opdrachtgevers dat ter plaatse elektrisch werd gelast. De raad is van oordeel dat, hoewel de De drie directieleden van Smit’s Bouwbedrijf, van links naar rechts: J. W. van Es (coördinator, woord voerder van de directie en woning bouw); ir. F. H. Meijer (utiliteits bouw en overzeese vestigingen) en H. Telkamp (financieel-economische zaken en personeelszaken). Het kunstwerk is uit hout vervaardigd door de Beverwijkse kunstenaar Nico Befjes en door het personeel aan het bedrijf geschonken. tweede w.t.k. ten aanzien van zijn op dracht voor de namiddag en zijn verbod om elektrisch te lassen duidelijker had moeten zijn, er onvoldoende aanknopings punten zijn om hem schuld aan het ongeval te verwijten. De hoofdwerktuigkundige had zich niet met de details bemoeid. Ook te zijnen aanzien is niet van schuld gebleken. De raad betuigt zijn deelneming met de nabestaanden van de assistent-werktuig kundige A. A. D. Kool. 1

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5