AJAX ONBEVREESD NAAR OOST-DUITSLAND De Robben in financiële dé vedette van Dynamo Kreische zorgen EC werd zondag uit het veld gehaald KOVACS WIL NIET Ajax-fan ingerekend ALLEEN VERDEDIGEN Eerste overwinning sedert 1953 Waterpoloteam maakte veel goed door zege op Italië Verrassend succes Gehavende Van Ispelen langs Blinker Kruis verpulverde reputatie voor Bodell van uitdager Nico Aloserij Europese bokstitel van volleybalteam tegen Joegoslaven Fikse boetes voor tennissterren Honkbalteam demonstreerde 17 j|Eg DINSDAG 28 SEPTEMBER 1971 Te riskant Messcherp U bóft als u van vis houdt. Vis houdt fit hf 1 1 ADVERTENTIE (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) 5 MARC SERNé (Van onze sportredactie) i/VVVVVVVWVV\A/\A/VV\AA/V\/VVV\AAA/VVVVVVVV\AAAAAAA/VWVVVV\/WVVV\/\A/\/\A/X/VVVV\/V\/VVVV\/V\/V\/VVVV\/V\/VV van de (Van onze honkbalmedewerker) Dames: finalepoule (eerste/zesde plaats): LONDEN. De Engelse bokser Jack Bodell heeft gisteravond in Londen de Europese titel in het zwaargewicht ver overd. Hij versloeg in een gevecht over 15 ronden zijn landgenoot, de titelhouder Joe Bugner, op punten. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Een flinke bult op de rechterhand van profbokser Joop Kruis markeerde gisteravond in Carré de plek waarmee hjj uitdager Nico Aloserij ^ad geraakt. „Ik sloeg hem op ztfn slaap, was die klap op zjjn kin gekomen dan had het er nog slechter voor hem uitgezien”, voeg de de succesvolle kampioen daar ten over vloede aan toe. Zijn korte rechtse hoek, met de kracht van een heiblok, op het hoofd van de on fortuinlijke Aloserij was gisteravond echter al voldoende om de wedstrijd waarin Kruis zijn middenge- wichtstitel op het spel zette, in het voor deel van de blonde marktkoopman te be slissen. Een andere reden dat Kovacs een semi- aanvallende taktiek in zijn hoofd heeft is na verlichting van de toch al zwaar be proefde defensie de wetenschap dat wan neer er een tegendoelpunt wordt gefabri ceerd Dynamo vier doelpunten moet ma- Gezien het spel tegen de Italianen kun nen die resterende wedstrijden toch wel met een gepast voorzichtig is misschien een beter woord vertrouwen tegemoet worden gezien. Vooral de wijze waarop de spelers hun offensieve strijdwijze aan pasten aan de wel onpartijdige, maar zeer zwakke leiding van de Oostenrijkse arbi ter Dirnweber, was imponerend. Er werd keer op keer snel uit de verdediging geko men, waarna het inkomen voor het Itali aanse doel, geheel volgens opdracht, steeds met minstens twee man werd gedaan, waardoor Dirnweber onmogelijk de bij dit spel behorende kleine overtredingen kon waarnemen. Twee spelers vertolkten de hoofdrollen bij Nederland. Op de eerste plaats KOKEN VAN VIS IS EEN KUNST HVAR HZC-De Robben-voorzitter Hennie Keetelaar mocht als vice-voorzitter van de Europese waterpolobond het briefje uit de koeler halen. De teleurstelling was duidelijk op zijn gezicht te zien, toen hij de plaatsnaam Sofia las. Het betekende dat de Nederlandse waterpolokampioen voor de eerste ronde om de Europa-cup naar de Bulgaarse hoofdstad moet. Een kost bare reis, waarvoor de financiën in de komende weken moeten worden gevonden. Neeskens en Krol kunnen door de rust die hun spel uitstraalt de Oostduitse stormlo pen ontregelen.” Maar Dresdentrainer Walter Fritzsch: „De rollen zullen hier worden omge draaid. Hier zullen Keizer en Cruyff niet die vrijheid krijgen die ze in Amsterdam hebben gehad. Toen zijn wij het eerste kwartier volledig overbluft. Aan de hand van de filmbeelden die ik tijdens die wedstrijd heb gemaakt hebben wij alles nog eens rustig geanalyseerd. Twee-nul is niet onoverkomelijk. In thuiswedstrijden voetbalt een ander Dresden dan in het bui tenland.” „Tja, dat was een hele teleurstelling”, vertelde de heer Keetelaar, „maar ik had ook nog Athene kunnen trekken en dat was nog beroerder geweest” De Hilver summers hadden gehoopt op Londen en zouden ook nog wel tevreden zijn geweest met Barcelona, de vierde plaats voor de eerste rondes van de Europa-cup, die 29, 30 en 31 oktober worden gehouden. Zoals bekend heeft de Hilversumse club vorig jaar niet aan het Europese beker toernooi deelgenomen, omdat het finan cieel een te zware opgave was. Het jaar daarvoor hadden de bestuursleden met veel bedelacties geld bij elkaar gekregen om zelf in Bussum de eerste ronde te or ganiseren en later voor de tweede ronde naar Boedapest te kunnen reizen. Nu zul len ze opnieuw bij de verschillende in stanties moeten aankloppen. DRESDEN Dynamo Dresden-coryfee Kreische, in één jaar doorgestoten tot de absolute Oostduitse voetbaltop. kampt met een lichte inzinking. Kon Dresdentrainer Walter Fritzsch veertien dagen geleden nog als acceptabel excuus aanvoeren dat zyn 24-jarige middenvelder in Amsterdam, waar hij zichzelf tegenover Arie Haan niet kon onderscheiden van zyn middelmatig opererende teamgenoten, het spel niet hoefde te maken, in Dresden, zo orakelde Fritzsch, zou zijn motor weer op volle toeren draaien. Daar zou Kreische zich ontpoppen als de exclusieve Spielmacher. Het moet daarom voor Fritzsch een teken aan de wand zyn dat Kreische de laatste weken ook voor het fanatieke thuisfront weinig exclusiefs heeft kunnen laten zien. De malaise rond Fritzsch’ troetelkind culmineerde afgelopen zondag in een eenzaam dieptepunt toen Kreische na 46 minuten in de interland Oost-DuitslandTsjecho-Slowakjje in Oost-Berljjn (11) door bondscoach Buschner werd vervangen door Frenzel. Hoewel de Haarlemse middengewicht tot aar> het moment van de verwonding (in de vijfde ronde) inderdaad het beste van de wedstrijd had gehad, zijn stootkracht leek door zijn gewichtentraining te zijn toegenomen, kon zijn terug val in de reste rende tijd toch niet helemaal aan die bles sures worden toegeschreven. Zoals reeds in vorige gevechten was gebleken, kwam Van Ispelen ook gisteren weer adem te kort om de acht ronden voluit te kunnen boksen. De beweeglijke Blinker probeerde daar in de laatste drie ronden nog gebruik van te maken, maar zijn acties leverden te weinig op om de voorsprong van Van Is pelen in gevaar te brengen- Jack Bodell, een 31-jarige boer, bouwde in de eerste 7 ronden van het gevecht een niet meer in te halen puntenvoorsprong op. Joe Bugner, zijn tien jaar jongere land genoot van Hongaarse afkomst, die in maart 1971 de titel overnam van vete raan Henry Cooper, slaagde er pas vanaf de twaalfde ronde in zijn grotere gewicht (97 tegen 91 kg) in stootkracht te laten gelden. Maar Bodell hield in de voor hem moeilijke slotfase hoewel hij veel moest incasseren, goed stand. De score van hoofd arbiter George Smith, 74’/« tegen 71‘/s be tekent dat titelverdediger Bugner slechts een van de 15 ronden op zijn naam heeft gebracht. uiteraard doelman Evert Kroon, die dit keer zelfs een strafworp van de gerouti neerde Pizzo stopte en daarnaast Harm Drenth. De Utrechter wordt door coach Vriend, gezien zijn capaciteiten hij maakt weinig fouten, maar doet ook wei nig spectaculaire dingen slechts zeer zelden ingezet. Ook nu lag hij nauwelijks drie minuten in het water, maar hij scoor de wel op een bijzonder belangrijk moment het tweede doelpunt. Nederland mocht dicht bij het Italiaanse doel een vrije worp nemen, maar voordat dit werd ge daan. moest Jan Evert Veer wegens een overtreding tijdens dood spel het water verlaten. Veer zat nog maar net op de kant of Drenth rondde de vrije worp van Schmidt fraai af. Verder maakte Mart Bras eindelijk zijn faam als schutter waar. Hij scoorde drie maal, waarvan een keer uit een strafworp. De overige uitslagen: RoemeniëWest- Duitsland 8-5; HongarijeVer. Staten 6-4; JoegoslaviëRusland 3-3. De stand' 1 Joegoslavië 4-7 (21-14); 2 Rusland 4-6 (17-12); 3 Hongarije 4-6 (22- 15); 4 Roemenië 4-6 (19-15); 5 Ver. Staten 4-3 (18-23); 6 Italië 4-2 (13-11); 7 Neder land 4-2 (10-16); 8 West-Duitsland 4-0 (13- 24). Aloserij ging er in eerste instantie acht tellen op neer, kwam wankelend overeind, maar sneuvelde enkele seconden later toch definitief op een tweede betonstoot van Kruis. Piet de Graaf, trainer van Aloserij, redde zijn pupil door net op tijd de hand doek in de ring te gooien. Het was voor lopig zijn laatste daad, want direct daarna werd de 74-jarige oefenmeester getroffen door een hartinfarct en zeeg naast de tou wen neer. Na medische bijstand van ring arts Postema werd hij naar het ziekenhuis vervoerd waar men constateerde dat de aanval waarschijnlijk geen fatale gevolgen zal hebben. Dat alles maakte de nederlaag voor Nico Aloserij alleen maar pijnlijker. Terwijl hij in afzondering de teleurstelling verwerkte, was Kruis al druk doende om de aanwezi- ken om de volgende ronde binnen te stap pen. En dat is zelfs voor een opgepept Dresden volgens Kovacs onoverbrugbaar. Kovacs: „Daar komt bij dat wanneer Ajax zich nu nog zou laten imponeren door lawaai en geschreeuw het geen echte Europese kampioen zou zijn. De tijd van Carl Zeiss Jena en Trnava moet nu toch wel voorbij zijn. Daar is het elftal toch te gelouterd voor.” VOETBAL. Het Italiaanse voetbalelf tal heeft in Genua met 2-0 gewonnen van Mexico. Beide doelpunten vielen na de hervatting. Zij werden in de 61e en 65e gescoord door Roberto Boninsegna. Vijf tigduizend toeschouwers woonden de wed strijd bij. Vis blijft het sappigst wanneer het water juist niet kookt! Breng 1/2 liter water, waarin wat azijn of citroensap met wat J zout, stukje wortel, ui, 4 peterselie, selderij en laurierblad, aan de kook. Leg de vis (3/4 kg vismoten of 1/2 kg filets) er in, temper het vuur en laat de vis zachtjes gaar broeien gedurende 5 10 minuten totdat het visvlees J ondoorschijnend is. Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Vlsprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag, BOLOGNA. Het Nederlandse volley balteam (heren) heeft een goede start ge had in de zogenoemde kleine finale, een wedstrijdenreeks voor de bepaling van de zevende tot en met de twaalfde plaats voor het Europees kampioenschap. De Nederlandse heren wonnen met 3-1 van Joegoslavië. De dames hadden minder succes, want zij leden een nederlaag van drie sets tegen de Roemeense tegen standsters. Daar is deze stand ook te riskant voor. Als je het Italiaanse cattenacio-voetbal gaat spelen dan kan er snel een doelpunt vallen, omdat een van je spelers onder de enorme druk een foutje maakt, die hij normaal niet gemaakt zou hebben. Onder de hysterie die zich onder het publiek ontlaadt, waarvan ik weet hoe vreselijk dat hier tekeer kan gaan, kun je het dan krankzinnig moeilijk krijgen.” (Van onze sportredactie) HVAR. Het herstel was krachtig. En het kwam precies op tyd. Met een zege (4-3) op Italië, de eerste keer sinds 1953, maakte de Nederlandse waterpoloploeg maandag de wanprestatie van zondag te gen de Verenigde Staten meer dan goed. Deze verrassende, zwaar bevochten over winning betekende ook, dat de oranje- équipe weer alle kansen heeft op de, in dit sterke gezelschap fraaie, vijfde plaats. In Rotterdam had de man vierhon derd gesmokkelde Oostduitse marken, die officieel in het westen niet te koop zijn, gekocht en meldde dat trouw bij de douane. Het duurde lang voordat de „smokkelaar” uit de handen van de Oostduitse autoriteiten was gepraat. De bus met supporters en steeds ongeduri ger journalisten had echter twee uur moeten wachten. De dolle supporter moest zijn pas op het vliegveld achterlaten, terwijl zijn vierhonderd marken (plusminus vier honderd gulden) verbeurd werden ver klaard. „Niet erg”, meldde de arge loze, „ik heb ze voor 109 gulden ge kocht gen ervan te overtuigen dat hij geen mo ment angst voor zijn opponent had gehad. Kruis: „Dat zijn toch geen tegenstanders voor mij Zagen jullie niet hoe ik in de ring stond, als een heerser. Ik was de baas”. Met die grootspraak werd de wer kelijkheid enige malen overtrokken. Na een afwezigheid van een jaar (het was op de kop af twaalf maanden geleden dat de Duitse kampioen Hans Dieter Schwartz hem in Den Haag vernederde) kwam de Amsterdammer hypernerveus tussen de touwen. Immers, Nico Aloserij had naam gemaakt, terwijl hij de wedstrijdsfeer lange tijd moest missen- Bovendien werd uitdager Aloserfj de laatste maanden door het Amsterdamse publiek als potentieel overwinnaar van Joop Kruis in de be langstelling „gepraat”, waar de kampioen zich enorm aan ergerde. Maar Kovacs weer: „Vorwarts heeft toch ook nog pas aangetoond dat het ze ker niet onmogelijk is om hier gelijk te spelen. Bovendien ben ik niet van plan om hier met tien man te gaan verdedigen. Uitslagen: Heren: finalepoule (eerste/zesde plaats): RoemeniePolen 3-2 (9-15, 15-3, 9-15, 15-7, 15-3)Ts j echo-SlowakijeOost-Duitsland 3-0 (15-11, 15-9, 15-9); BulgarijeBelgië 3-0 (15-11, 15-11, 15-8); Rusland—Honga rije 3-0 (15-8, 15-8, 15-3). Zevende/twaalfde plaats: ItaliëIsrael 3-1 (13-15, 15-2, 15-11, 15-7). Dertiende/achttiende plaats: Fin landZweden 3-1; FrankrijkWest-Duits land 3-2. Hij was „voor zijn stand” verplicht met ruim verschil te winnen en die gedachte speelde ongetwijfeld in de eerste twee ronden mee. Zowel Kruis als Aloserij be perkten zich in die periode vrijwel uitslui tend tot het betere hang en klemwerk, wat de partij er niet aantrekkelijker op maak te. Met het vorderen van de tijd kreeg Joop Kruis echter de overhand, wat hij in de vierde ronde met zijn dubbele knaller bezegelde. Of de middengewicht na deze wedstrijd definitief zal stoppen, zoals hij meerdere malen aankondigde, is nog niet zeker. Promotor Piet ter Meulen wil hem n zijn eerstvolgende programma hebben. O' dat zal lukken hangt van de geboden gage af. Buschner, als trainer van het nationale elftal nog een veel machtiger persoonlijk heid dan in de tijd dat hij oefenmeester was van het populaire Carl Zeiss Jena, was niet mals met zijn kritiek op Kreische. „Hoewel ik tevreden met die 1-1 ben, heb ben wij niet gewonnen, omdat het spel stagneerde op het middenveld. Van Krei sche die normaal gesproken in dit soort wedstrijden bij uitstek geschikt is om het spel te dicteren ging geen enkel initia tief uit. Er vertrok nauwelijks een goede pass van zijn voeten en hij kon onze aan val geen enkele impuls verschaffen om de Tsjechen onder druk te zetten.” Heel wat tevredener toonde Buschner, die na het teleurstellende gelijke spel van Oost-Duitsland tegen Mexico op een klin kende triomf had gegokt, zich over de tweede Dresdenspeler die voor deze inter land was gerecruteerdHans Dömer, die in Dynamo Dresden meestal als laatste man speelt, speelde naast Kreische en Irmscher op het middenveld. Hij was ook niet in staat om de Tsjechen te verrassen, maar dat weet Buschner weer aan het feit dat hij op een voor hem onwennige plaats speelde. Dat Buschner van de vijf interna tionals die Dresden telt er maar twee had opgeroepen, kwam doordat de DDR-bonds- coach Dynamo niet te zwaar wilde belas ten hoewel hij daar alle volmachten, zeker in de DDR, voor heeft met het oog op het komende duel tegen Ajax. waarvan Buschner weet hoe belangrijk dit kan zijn in het imago van het Oostduitse voetbal. Kreische en Fritzsch waren ech ter niet tevreden. Kreische, die liever niet had gespeeld merkte ter verontschuldi ging van zijn falen op: „Juist op het mid denveld hadden wij bijzonder veel last van de Tsjechen. Vooral dat opkomen van die Dobias (ook al weer geen onbekende van Ajax) was levensgevaarlijk.” En Fritzsch: „Ik zeg het nogmaals, er is op spelers als Kreische dit seizoen teveel roofbouw gepleegd. Die trip van het na tionale elftal in de zomermaanden naar Zuid-Amerika heeft Kreische de das om gedaan. Hij heeft nauwelijks vakantie ge had.” Ondanks de mineurstemming rond het fenomeen Kreische is het voor Ajaxtrai- ner Steffen Kovacs duidelijk dat de onge twijfeld furieuze stormlopen van Dresden voor het uitgelaten 32.000 koppige publiek toch zeker wel bij de jeugdige internatio nal zullen beginnen. Het is ook duidelijk wie Kreische moet intomen. Kovacs: „Dat wordt zeker Johan Neeskens.” De Ajacied heeft zich er al min of meer op ingesteld. Hij vertelt: „Ik ben de enige breker, dus het ligt voor de hand dat ik Kreische moet uitschakelen. Vorig jaar lag dat nog an ders. Toen had je Rijnders er nog bij en nu ben ik vrijwel de enige echte verdedi gende middenvelder. Dat is trouwens ge bleken dit seizoen in wedstrijden tegen topclubs.” De verkapte kritiek van Neeskens toont inderdaad messcherp aan waar het ge vaar voor Ajax ligt tegen de Oostduitse elf, die voor eigen publiek negentig minu- Maar ook Fritzsch heeft de uiterst for tuinlijke ontsnapping in het Slowaakse fa brieksstad je in gedachten als hij opmerkt: „Daar dacht Ajax het ook al gewonnen te hebben. Ik weet zeker dat het enthousias me en doorzettingsvermogen van mijn spelers veel afbreuk aan Ajax’ routine kunnen doen. Natuurlijk weet ik ook wel dat Ajax op de meest onverwachte mo menten kan exploderen. Dat heb ik trou wens in Amsterdam nog meegemaakt. Bovendien word je niet zomaar Europees kampioen. Toch geloof ik dat een herha ling van wat zich in Amsterdam heeft af gespeeld hier niet zal kunnen gebeuren.” ten lang zullen proberen aan te vallen. Met de drie spitsen Rau, Ziegler en de snelle buitenspeler en international Richter. Ook met opkomende verdedigers, waarbij de lange Sammer, zal Dynamo regelmatig proberen het bolwerk van Heinz Stuy te benaderen. Sammer heeft echter opdracht gekregen om Keizer (waarmee hij vorig jaar tijdens Oost-Duitsland—Ne derland ook al in de clinch lag) mandek king te geven. Voor Kovacs is Sammer daarom een zorg minder, omdat de Ajax- coach Keizer een zwervende rol op het middenveld heeft toebedeeld, waarbij de grillige Ajacied weer alle gelegenheid krijgt om zich als spielmacher te mani festeren. Kovacs: „Ajax heeft volgens mij toch voldoende Europa-cupervaring om iedere stormloop hier te kunnen pareren. Zeker spelers als Keizer, Cruyff, Swart, dan toch op het verlangde punt door Vriend uitgestippelde weg naar Mün chen zijn aangekomen. Het afgelopen weekeinde nog moest die vraag ontken nend worden beantwoord. Maar de les van zondag tegen de Amerikanen lijkt nu een belangrijke duw in de goede richting te zijn geweest. Tegen achtereenvolgens Rus land, West-Duitsland en Roemenië moet de ware aard van het Nederlandse beestje naar voren komen. DRESDEN. Een Ajax-supporter uit Rotterdam, die door zjjn tenue (rood-witte muts, Ajaxshirt, voetbal- broek, rode kousen, Ajaxklompen en nog een lange pruik) grote hilariteit veroorzaakte op de luchthaven van Dresden en zich gretig liet kieken, ver oorzaakte ernstig oponthoud voor de journalisten en de kleine supporters- groep. De man die „Ajax wint de wereldcup” als enige lied op het reper toire had, werd namelijk een rijke prooi voor de Oostduitse douaniers. De goede stemming is weer terug in de ploeg, de spelers hebben weer geloof in eigen kunnen, waarmee dan de basis is gelegd voor goede prestaties in de laatste drie wedstrijden van het toernooi om de Coppa Jadran. Harry Vriend, de coach, was tot aan het kookpunt geraakt tijdens dit tot de laatste seconde zenuwslopende duel. Direct nadat hij de jongens om de hals was gevallen, nam hij een verfrissende duik in het schit terende hotelbad, waarin de strijd om de Coppa Jadran wordt gehouden. Het was hem dan toch gelukt. Van iets negatiefs de beschamende 3-4 nederlaag tegen de Amerikanen was iets positiefs gemaakt. „Ja, je kunt het de revanche van de jon gens noemen”, vertelde hij later. „Er wa ren vanochtend wel enkele harde woorden gevallen. En die hebben kennelijk indruk op ze gemaakt”. Toch waren de woorden, die Vriend ’s morgens had gesproken, niet alleen ge- ent op de gemaakte blunders van zondag. „Het was de bedoeling, dat ook bij de jon gens zelf weer het besef zou komen, dat ze het wel konden, dat ze bijvoorbeeld ook de Italianen wel konden verslaan. Je moet goed begrijpen, dat zo’n speech natuurlijk geen enkele zin heeft als de spelers niet over voldoende techniek, conditie en tac tisch inzicht beschikken”. Blijft de vraag of de Nederlanders nu De overwinning van de herenploeg op de Joegoslaven is wel verrassend. Het Neder landse team, dat zowel mentaal als tech nisch voortreffelijk speelde, rekende af met de mythe, dat Joegoslavië een te sterke tegenstander zou zijn. Die mythe was vorig jaar duidelijk in het leven gehouden door een kansloze nederlaag tegen het Balkan- team tijdens de wereldkampioenschappen. Tinkhof, Valkenburg, Constandse en Veld huis waren de grote mannen, die hun col lega’s naar een duidelijke overwinning op de Joegoslaven stuwden. In het begin had het er niet op geleken, dat Nederland een zege zou gaan boeken, want toen sloegen de Joegoslaven nog door het Nederlandse blok heen. Maar nadat Van der Haar de verdediging eenmaal goed georganiseerd had en de rust was teruggekeerd er was natuurlijk weinig te verliezen ging het uitstekend Constandse en Veldhuis vorm den nu een onoverkomelijke barrière als verdedigers. Nederland liep nu regelrecht door naar de zege: 15-9, 15-10 en 15-11, een ontgoochelde Joegoslavische ploeg achterlatend. De damesformatie uit Nederland werd volkomen weggespeeld door de Roemeense dames. Mochten de oranje-dames in de eerste set nog gedacht hebben, dat er een herstel kon volgen op het set-verlies van 15-6, in het vervolg van de wedstrijd bleek, dat het klasseverschil enorm was. De cij fers spreken wat dat betreft duidelijke taal: 15-3, 15-0, Dit is de Ajax-fan, die voor opont houd in Dresden zorgde. Hier toont hij zijn kunsten voor het Ajax-elftal. BulgarijeHongarije 3-1 (14-16, 15-8, 15-10, 15-13); RuslandOost-Duitsland 3-0 (15-4, 15-6, 15-7); Tsjecho-SlowakijePolen 3-0 (15-13, 15-1, 15-8). Zevende/twaalfde plaats: ItaliëZwitserland 3-0; West- Dv.itsland- Israel 3-2. (Dertiende/achttien de plaats): DenemarkenGroot Brittannië 3-0; Frankrijk—Zweden 3-0; Joegoslavië Oostenrijk 3-0. HAARLEM. Het Nederlands honk balteam heeft zondag een demonstratie- wedstrijd tegen de Catalaanse ploeg in Barcelona met 6-2 gewonnen. Het was van Nederlandse zijde een zwakke wed strijd. Er werden niet minder dan vijf fouten gemaakt. Harry van der Vaart sloeg een homerun. HOUSTON. De Amerikaanse tennis speelsters Billie Jean King en Rosemary Casals zyn door hun organisatie, Women’s Pro Tennis Tour, elk bestraft met een boete van f 3500 omdat zy een finale wedstrijd hebben gestaakt. De twee tennissterren hadden zich in het afgelopen weekeinde, in de finale van het tennistoernooi van Los Angeles zo ge ërgerd aan de beslissingen van een lijn rechter, dat zij het speelveld verlieten toen de organisatie geweigerd had een andere lijnrechtei te benoemen. De beide finalisten zagen zich ook het prijzengeld f 15.000 voor de winnares en 9.000 voor nummer twee ontnomen. Omdat de Joegoslavische tegenstanders van Bas van Duivenbode en de in Neder land wonende Syriër Mohammed Zudi niet de kracht op konden brengen om de eerste ronde uit te staan, Zudi velde Rubini met een onreglementaire nekslag en Van Dui venbode sloeg Maver in vier klappen knock out, bokste Jan van Ispelen tegen Michel Blinker de beste party van de avond. De Haarlemmer kreeg na het acht ronden durende gevecht terecht de jury (uitslag 21) mee, maar erg gelukkig maakte hem dat niet. In de kleedkamer wond hij zich meer op over de twee flinke wenkbrauwblessures, die hy in het duel met Blinker had opgelopen. Van Ispelen: „Zoiets is me nog nooit gebeurd. Nu sta ik tegen een clubgenoot en die bezorgt me voor het eerst in mijn leven met kopstoten twee open wenkbrauwen. Door die blessu res raakte ik myn hele ritme kwyt”.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 17