Twintig ernstig gewonden Onbekend aantal vermisten Oostduitse voetballer omgekomen Chaos na alarm TENMINSTE 12 DODEN BIJ HOTELBRAND Geruchten aftreden IN EINDHOVEN van paus Paulus Gasten sprongen in paniek uit raam Akkoord pas over half jaar Eis in Athene H. J. Lamp Halle gaat niet door tegen Amalia Fleming: 18 maanden f/ PSV-Chemie Directeur Prov. Waterstaat gearresteerd Nu echte diei^n-f postzegels gratis tyj Esso. Protest tegen Hirohito in B' Kopenhagen Ministers Financiën tien rijke landen: Binnenkort 1600 ha AGENDA pagina 9 Verder in de krant HET WEER in eigendom rijk ----- 4 huurprijzen Bij wisseling van huurder nieuwe I* n 61e JAARGANG NUMMER 276 DINSDAG 28 SEPTEMBER 1971 WAARIN OPGENOMEN DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR IJMUIDEN Het woord is aan... 11 Panagoulis-proces Vrijwel droog Barteljorissttaat 18 Haarlem. f* Recreatiegebied Spaarnwoude Hoofdredactie: Jos. L. Lodewijks E. Koning Deze krant bestaat uit achttien pagina’s Directie: Mr. H. C. van der Mije, H. P. Stuurman H. van Looij, onderdirecteur Verschijnt dagelijks, beh. zon- en feestdagen. Abonnement, bij vooruitbetaling, per jaar 80,per kwartaal 20,10, franco per post 21,75, per maand 6,90. Losse nummers 35 cent. Postgiro 129288 Postbus 18. Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon administratie 1 54 37 en 164 50. Voor bezorging van 18.30 tot 19 uur tel. 1 05 19. Redactie tel. 1 53 89, na kantoortijd tel. 1 07 09. Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. (Van onze correspondent) EINDHOVEN Gevreesd wordt dat minstens 12 personen om het leven gekomen zijn ten gevolge van een felle brand die vanmorgen om half zes uitbrak in hotel ,,’t Silveren Seepaerd” in het centrum van Eindhoven tegenover het station. Er verbleven 85 gasten in het hotel, onder wie vele buitenlanders, die in Eindhoven deelnamen aan een medisch congres van de n.v. Philips. In het hotel logeerden ook vijftien voetballers van de club Chemie Halle uit de DDR, vijf begeleiders en twee journalisten. 2 3 3 3 7 7, 17 9 9 13 13 15 15 15 In Gelderland Jongens gooien bom naar politie B-i Twintig personen zijn met min of meer ernstige verwondingen naar ziekenhuizen in Eindhoven overge bracht. Exacte cijfers over het aantal doden en gewonden zijn voorlopig niet te verwachten daar de situatie nog volslagen onoverzichtelijk is. De berging van de onder puin bedolven slachtoffers zal veel tijd gaan vergen Wat u hier gwjjfti- - i ziet is een Lc,'? originele Engelse Egg Coddler Ui I IJmuider Courant Stevenson: (Van onze redacteur in Rome) (Van onze Haagse redactie) ADVERTENTIE 6 «4///4C Zz z winkel vol ontdekkingen (Zie verder pagina 3) ESSO */WW«AA/WWWVVWWWWWWWWMWWWWWWW' (Zie verder pagina 3) advocaat gevangenisstraffen ROME. Met geruchten rond het aftre den van paus Paulus volgend iaar op zijn 75ste verjaardag begon afgelopen zondag in Rome de week waarin de veelbesproken bisschopsconferentie met vertegenwoordigers uit de hele Rooms katholieke wereld zal worden geopend Uit het binnenland Buitenlands nieuws Van Dag tot Dag Achtergrond Plaatselijk nieuws 4, 5, Sport Beeldverhalen Weerrapport Kunst Radio en tv Economisch nieuws Scheepsberichten Beurs Luidsprekers Als uw moraal een somber mens van u maakt, is uw moraal zonder twijfel verkeerd. van opgeno (Van onze stadsredactie) j Paus Paulus verscheen afgelopen zondag voor het raam van zijn werkvertrek voor de gewoontegetrouwe toespraak om twaalf uur en hij vroeg de menigte daar in om te bidden voor de kerk en voor het succes van de synode. Zoals bijna gebruikelijk is geworden, was de toe spraak van de paus met bitterheid ver vuld. Zowat iedereen kijkt heden ten dage naar de kerk, maar niet iedereen met liefde”, aldus de paus, die de laatste tijd een uiterst vermoeide indruk maakt. 7/////////////////////////////////////////Z Verwachting van het K..N.M.1. tot woens dagavond (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. Minister Udink deelt in de Memorie van Toelichting op zijn be groting van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening mee. dat hij de mogelijkheid opent om voor z.g. middenstands- en he renhuizen nieuwe huurprijzen vast te stel len. Dat kan als dergelijke in niet-gelibera- liseerde gebieden gelegen woningen op of na 1 juli 1971 leeggekomen zijn. Verhuur der en huurder mogen dan in onderling overleg een nieuwe huurprijs vaststellen. nationale overeenstemming over de valu ta’s. De beraadslagingen op de jaarvergade ringen vinden plaats in een verwarde sfeer, nu er naarstig gezocht wordt naar een oplossing voor de valutamoeilijkheden. Een groeiend aantal Amerikaanse des kundigen deelt inmiddels de mening van (democratische) lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Henry Reuss uit Wisconsin die vindt dat het verstandig zou zijn de dollarprijs van het goud enigszins te verhogen. (Van onze correspondent) APELDOORN De Apeldoornse politie heeft de 36-jarige hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat in Arnhem en een 66-jarige nu gepensioneerde bureel chef van Rijkswaterstaat uit Arnhem ge arresteerd. Beiden hebben bekend belangrijke be dragen aan steekpenningen te hebben aan genomen van de Apeldoornse hoofdinspec teur van Esso Nederland n.v., die met zijn naaste medewerker uit Deventer en een makelaar uit Warnsveld reeds werd aan gehouden in verband met oplichting van Esso Nederland voor f 60.000, die de heren in de wacht sleepten bij een grondtrans- actie voor de vestiging van een benzine station in Drempt. In samenwerking met de Fiscale Inlich tingen en Opsporingsdienst zet de Apel doornse nolitie hel onderzoek voort omdat vermoed wordt dat de Esso-hoofdinspec- teur en diens medewerker zich aan nog meer financiële manipulaties hebben schul dig gemaakt. Tegelijk met het begin van de bisschops conferentie verspreidde de Italiaanse pers dan ook geruchten dat paus Paulus eraan zou denken af te treden als hij 75 wordt. De paus zou met dit besluit de consequentie trekken van de door hem zelf ingesteide maatregel dat bis schoppen na hun 75ste jaar een aantal belangrijke functies niet meer mogen bekleden. WASHINGTON. De ministers van Fi nanciën van de tien welvarende westerse landen verwachten dat het nog zeker zes maanden zal duren voordat zij tot een akoord komen. De ministers van de tien zijn in Washington bijeen om te praten over een herziening van de valutaparitei- ten. Deze verwachting betekent dat de Ame rikaanse invoertoeslag van tien percent en het „zweven” van de valuta’s waar schijnlijk tot in het komende voorjaar zullen voortduren. Amerikaanse en Japanse functionaris sen hebben besloten deze week tijdens de jaarvergaderingen van het Internationale Monetaire Fonds en de Wereldbank bila terale besprekingen te beginnen over de wijze waarop de onevenwichtigheid van de handel tussen de twee landen kan worden gecorrigeerd als voorbereiding op inter- DEN HAAG. De wedstrijd voor het UEFA-toernooi tussen PSV en Chemie Halle, die woensdagavond in Den Bosch zou worden gespeeld, gaat niet door. Aldus is vanochtend tussen officials van beide ploe gen in Eindhoven besloten. PSV heeft vanochtend de spelers van de getroffen Oostduitse ploeg opgevangen en elders ondergebracht. Zij zijn, zo werd van PSV-kant medegedeeld, van alles beroofd. Vanmiddag maakte voorzitter Schmidt van Chemie Halle bekend dat hij ver wacht dat zijn ploeg zich uit het UEFA- toernooi terugtrekt. Chemie Halle zal op het vastgestelde tijdstip, donderdag 16.00 uur, naar de DDR terugkeren. 7/////////////////////Z/Z////////////////7/ HAARLEM. Binnenkort zal 1600 ha van de totaal te verwerven 2200 ha in het recreatiegebied Spaarnwoude eigendom van het rijk zijn. Minister Udink, die dit meedeelt in de toelichting op zijn begro ting, juicht deze ontwikkeling toe. Tot 1 juli van dit jaar is 671 ha in eigen dom verworven voor de dagrecreatie in de bufferzone tussen Haarlem en Velsen ener zijds en het westelijk havengebied van Amsterdam anderzijds. Voorlopige koopcontracten zijn getekend voor 880 ha en onderhandelingen aange knoopt voor de aankoop van nog eens 45 ha. Bijna overal droog weer met vannacht en morgenochtend plaatselijk mist en morgen over dag af en toe zon. Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen. Minimumtemperatu ren van 11 tot 7 graden. Maxi mumtemperaturen ongeveer 16 graden. r> I Een jonge Japanse student wordt door Deense politieagenten weggevoerd. Deze beelden waren gisteren te zien nabij het vliegveld van Kopenhagen, waar honderden demonstranten betoogden tegen de aankomst van de Japanse keizer Hirohito in Denemarken. De Deense politie heeft vandaag scherpere veiligheidsmaatregelen ge troffen voor keizer Hirohito en zjjn echtgenote Nagako, nadat twee Japanse jongelui hadden geprobeerd een aanval uit te voeren op de auto waarin de keizer zat. DEN HAAG. - De Haagse politie heeft vanmorgen zes jongens van 15 en 16 jaar aangehouden, die op de Rijswijkseweg in Den Haag een brandbom gooiden naar een politiewagen. De brandbom belandde en kele meters voor de wagen. De bestuur der kon nog uitwijken. Het zestal heeft bekend. Plak die op de leuke, lange wandkalender. Tijdelijk 25 ct! Veertien maanden eiste hij tegen de 42 jarige Athina Psychogiou en de 21-jarige soldaat Konstantin Bekakos. De Ameri kaanse student in de theologie John Sket ton hoorde een gevangenisstraf van acht maanden tegen zich eisen. De vijf aangeklaagden werden ervan beschuldigd vluchtpogingen te hebben be raamd voor Alexos Panagoulis, die n 196^ ter dood werd veroordeeld wegens een „poging tot moord” op premier Papado poulos. Volgens de openbare aanklager zijn lach Amalia Fleming de weduwe van de ont dekker van de penicilline, die heeft be kend „Panagoulis graag te willen bevrr den” en advocaat Androutsopoulos ah hoofdschuldigen voor de mislukte vlucht poging te beschouwen. Van de DDR-voetballers wordt er één vermist, namelijk de 23-jarige reservespe Ier Wolfgang Hoffmann Zeer ernstig ge wond werd de veelvoudige international Klaus Urbanczyk. die inmiddels is geope reerd, en Alfred Mosert, die een been hee^ gebroken. Voorts is ook de masseur Chemie Halle in een ziekenhuis men. De brand werd ontdekt door buschauf feur Huub van Gils, die langs het hotel reed. Hij bonsde op de deur, waarna de portier verscheen Vervolgens trapte de chauffeur de deur in van het naast ’t Sol veren Seepaerd gelegen hotel Schimmel penninck. Omdat de wind ten opzichte van dit laatste hotel gunstig was, bleef dit hotel voor een ramp gespaard. Het is niet bekend hoe de brand ont staan is, maar wel staat vast dat de vlam menzee op de begane grond begon. Later deden zich in het hotel, waar het vuur gretig voedsel vond in de pluche bekle ding en het meuNlair. ontploffingen voor. Vermoed wordt dat een lek in de gaslei ding oorzaak is van de brand. De brand, die snel maar tevergeefs be streden werd, veroorzaakte onder de ho telgasten een geweldige paniek. Mensen sprongen van de vierde verdieping naar beneden en vielen te pletter op het trot toir. Velen redden zich aan de achterkant van het hotel via de daken. Uren later werden nog steeds dodelijke slachtoffers via brandladders uit het ho tel, waarvan alleen nog de geblakerde muren overeind staan, naar buiten ge bracht in de kantine van het nabijgelegen postkantoor, de leden van het geheel van streek zijnde Chemie Halle-gezei schap werden naai huize Voorheek, een opvangcentrum van de N.V. Philips in Aalst vervoerd. De spelers van Chemie Halle hebben zich uitermate geweerd bij het redden van andere hotelgasten De schade aan het hotel, dat eigendom is van de N.V. Heineken en dat nagenoeg geheel is verwoest, loont in de miljoenen In Eindhoven waaien van tal van gebou wen de vlaggen halfstok. (Zie verder pagina 2) ATHENE <AFP en DPA). De open bare aanklager heeft vanmorgen in het Panagoulis-proces voor de bijzondere mi litaire rechtbank in Athene tegen ladv Amalia Fleming en naar medeverdachte de 30-jarige advocaat Konstantin An droutsopoulos gevangenisstraffen van achttien maanden geëist Heel andere manier om van een eitje te genieten: gepocheerd, samen met wat kruiden, beetje boter, ham, champignons, Zalig! ’t Zijn bovendien heel sierlijk gedecoreerde, porseleinen potjes: met vogels, bloemen, bramen e.d. De grote is uitstekend geschikt voor het „prakje” L van baby en kost 15,75N De twee kleinere kosten V samen 23,50. Egg Coddlers lossen 90 van 100 cadeauproblemen op! o-r.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 1