Zuinige vispunt in Nederlandse begrotingstaart volgend jaar naar Charmante komedie met Trudy Labij Delden in Velsen en Lex van HOE DE DUIVEN VLOGEN Zegels stadspostdienst niet in vuilnisbak „VLINDERS ZIJN VRIJ” Verplaats kermis Breestraat” VERENIGINGSNIEUWS MEUBELHANDEL WESTENBRINK Schuchtere stimuleren Ledenvergadering FVC-district Nieuwe voorzitter Stadscentrum: Noord-Holland I DE VISHAL pogingen om vis-eten te I I I I I I l Meisje en man gewond bij ongevallen Haven berichten „De Gieteiing” 5 '4 IJMUIDER COURANT DINSDAG 28 SEPTEMBER 1971 (Van een onzer redacteuren) Beverwijk Charmant Gevonden voorwerpen De Heemskerk Velsen-Noord VELSEN Uit de intrige en ka raktertekening van de komedie „Vlinders zijn vrij” zou kunnen wor den afgeleid dat de blinde Ameri kaanse auteur Leonard Gershe zijn handicap volledig heeft geaccepteerd, anders zou voor hem het schrijven van een dergelijk stuk niet mogelijk zijn geweest. Deze berusting stelde hem in staat de centrale figuur hier van, de eveneens blinde Don Baker te tekenen met een wijsgerige en mil de humor, zonder dat ergens een spoor van verbittering of cynisme kan worden waargenomen. Ook wist hij elke vorm van sentimentaliteit te vermijden, evenals de dramatische accenten, waar een dergelijk gegeven zich gemakkelijk voor zou hebben ge leend. V eisend Jmuiden Kort l.lmondnïeuws (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Bij het Stadscen trum leeft de gedachte om de kermis, die in de maand augustus op het Meerplein wordt gehouden, te laten verplaatsen naar de Breestraat. De winkelstraat zou daartoe gedurende enkele dagen voor alle verkeer moe ten worden afgesloten. De reclame- commissie van de winkeliersvereni ging zal de komende maanden gaan gebruiken om de instanties te over tuigen van deze in de ogen van vele Beverwijkse middenstanders haal bare „kermiskaart”. IJMUIDEN Een week geleden heeft minister Lardinois aangekon- digd dat „ten aanzien van de detail handel in vis de bijdrage voor het aanschaffen van goed uitgeruste en aan de moderne eisen van de hygiëne aangepaste standplaatswagens wordt gehandhaafd”. Een vertrouwd adres voor kwaliteitsmeubelen waar u altijd beter en voordeliger slaagt. betaling kunnen wij prettig voor u regelen. zo schelvis Lex van Delden en Andrea Domburg. hun liefdesnestje kunnen beraden. JAN VAN DAM. ADVEHTENT1E NAAM ADRES BEVERWIJK ve TE:-- Daarna kunt u mil noteren al» DE HIER besproken voorstelling was die, welke maandagavond in de Velsense Stadsschouwburg onder auspiciën van de kunstkring „Voor Allen” werd gegeven. De zaal was behoorlijk bezet, hoewel niet uit verkocht. Het opgetogen publiek produceer de na afloop echter een enthousiast applaus waarbij voor de onbezet gebleven stoelen werd meegeklapt. 2000 m2 woonplezier voor een bepaalde soort vis door het bui tenland een aantrekkelijker prijs te beha len is dan in eigen land, de groothandel dit produkt aan de meestbiedende levert. Over prijzen gesproken, nog het volgen de. Uit de prijzen op de visafslagen die men elke dag in deze krant aantreft kan men niet zonder meer concluderen dat het vis-etentje buitenshuis te duur of niet te duur is geweest. Zeker in rekening moet worden gebracht het meesterschap van de chef plus allerlei horeca-nachtmer- ries van de exploitant, terwijl men hem en de tussenhandel een redelijke winst toch niet zal misgunnen. Hopelijk geeft het CBS in 1973 voor het viseten per hoofd van de bevolking in 1973 hogere cijfers dan de huidige beschikba re: 2 kilogram haring, 5,3 kg andere zee vis, 3 pond mosselen (oesters hoeft niet, want die zijn niet voor „jan met de pet” volgens de producenten) en garnaal, 3 ons paling en snoek en 1,4 kg vis uit ’t blikje. Op de in Beverwijk te houden bijeen komst wordt afscheid genomen van de heer J. de Leeuw uit Castricum, die wegens het bereiken van de zeventigjarige leef tijd niet meer herkiesbaar is. Het bestuur stelt voor de heren mr. D. Breebaart uit Hoogwoud en F. Wlast uit Hilversum naar de jaarlijkse algemene ledenvergadering in Amsterdam af te vaardigen namens het district Noord-Holland. naar IJmuider WOENSDAG 29 SEPTEMBER Het Tolhuis, Soerstraat 3. 9-11.30 uur peuterspeelzaal, 14-15.30 uur kinderinstuif. De Hoppers, IJsselstraat. 14-15.30 uur kinderinstuif. Het Groene Huis. Raamveld. 20-22 uur tienerclub. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.45-22 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 uur; Arendsweg 61: volwassenen 14- 17.30 uur; Amstelstraat 44: volwassenen 14.30-17 en 19-21 uur; Stumphiusstraat 46 en Parmentierstraat 2: jeugd 14.30-17 uur. DINSDAG 28 SEPTEMBER Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 19 uur dan sen, 20 uur klaverjassen De Zon. De Zandkraai, Handelstraat. 19.30-22.30 uur bar. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 uur open huis en informatiemarkt. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. DINSDAG 28 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg: geopend 19-21.30 uur. WOENSDAG 29 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg, geopend 14.30-17.30 uur. Heemskerkerweg 85 Tel. (0 25101 -27682 HEERHUGOWAARD-NOORD Middenweg 554 (t.o. H.H. Kerk) NACO-bushalte voor de deur. Tel. (0 22071 - 1287 (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Een elfjarig meisje viel maandagmiddag met haar fietsje op straat bij de hoek Velserduinweg-Cypressen- straat in IJmuiden. Zij brak haar rechter pols en werd naar het Zeeweg Ziekenhuis vervoerd. Maandagavond werd op het rij wielpad van de Oude Rijksweg in Velsen ter hoogte van de Broekbergenlaan een bromfietser aangetroffen. De man was bui ten kennis. Hij is met een hoofdwond en een hersenschudding opgenomen in het Zeeweg Ziekenhuis. De politie vermoedt dat de man tegen een verkeersheuvel is gereden. MET DEZE komedie, uitgebracht door Piet Meerburg en Willy Hofman, beweegt een hiervoor speciaal samengesteld ensem ble zich reeds sinds december 1970 in de zogenoemde „vrije sector”. Het stuk houdt dus al geruime tijd repertoire, hetgeen op een goede keus van de ondernemers wijst, maar zij mochten in Trudy Labij en Lex van Delden dan ook over twee jeugdige spelers beschikken, die onder r egie van Alexander Doré voorbeeldig op elkaar wa ren afgestemd. Zij droegen de voorstelling met een plezierig elan, waarbij door hen de komische, zowel als de lichtelijk dra matische accenten met veel talent werden ingelast. Andrea Domburg is strikt geno men te groot actrice voor een betrekke lijk onbelangrijke rol als die van mrs. Ba ker, al verleende zij deze voorstelling dan ook een onmiskenbare distinctie. Wiebe van der Velde tenslotte zou zich voor het uitbeelden van de „hippe” Ralph Austin iets meer beperking kunnen hebben opge legd. SCHEVENINGEN. De aanvoer in Scheveningen bestond dinsdagmorgen uit: 120 kisten gul, 450 kisten en 718 kleine kisten haring. DINSDAG 28 SEPTEMBER Openbare bibliotheek en leeszaal, filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord is open van 19 tot 21.30 uur. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, ingang Spaarnestraat, 19 tot 20 uur: spreekuur Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Manly Sport, 19.30-21.30 uur: boksles en wedstrijdtraining in gymzaal Moer- berg-Comitéschool Kerkstraat, oud-IJmui- den. DE GROTE charme van dit blijspel schuilt niet in de eenvoudige intrige met haar schier onvermijdelijk happy-end doch in de spitse dialogen, waar vooral Jill en Don zich van kunnen bedienen. Zij vor men de hechte basis voor een vrijwel on afgebroken reeks voortreffelijk geschreven tafereeltjes, die door de auteur voorname lijk in de lichte toets werden gehouden. Al wist hij hier dan ook dikwijls en met een goede timing enige waarlijk ontroeren de scènes aan toe te voegen. DIT GEGEVEN berust namelijk op de vraag of een blinde in staat is zichzelf in deze maatschappij te handhaven zonder dat zijn omgeving hem hierbij goed be doelde, maar ongewenste hulp verleent. Voor Don Baker kan deze vraag bevesti gend worden beantwoord, omdat hij zich van de hinderlijk geworden zorgen van zijn moeder heeft bevrijd, om ergens in een minder riante stadswijk van New York alleen een eenvoudige zolderkamer te be trekken. De blinde jongeman slaagt er in zich geheel bij zijn nieuwe omgeving aan te passen en zijn bewegingen zijn derma te rustig en vertrouwd dat zijn buurmeisje, de jeugdige actrice Jill Tanner pas enige tijd na hun kennismaking zijn handicap ontdekt. BEIDE JONGE mensen storten zich al spoedig in een vurige liaison, waar door de onverwachte komst van Dons moeder een eind aan dreigt te worden gemaakt. Even ziet het er naar uit dat Don zich inder daad weer onder moeders vleugels zal be geven en Jill komt zelfs met een nieuw vriendje thuis. Maar dan beseft mrs. Ba ker dat zelfstandigheid voor haar zoon toch de beste oplossing is, zodat Jill en Don zich tenslotte op de verdere inrichting van DEN HELDER. Het was de gehele vorige week goed visweer zodat er alle dagen een redelijke aanvoer was; alle gar nalenvissers waren op platvis gegaan, vrij dag was een uitschieter: met de vangst van 37 vaartuigen was de vishal eivol. Ook zaterdag was het druk. De gemid delden voor tong varieerden van 4,25 tot f 5,60 per kilo. Voor schol werden even eens goede prijzen gemaakt. De besom mingen voor de grote kotters waren tus sen de 12 en 20 mille. De hoogste was zelfs 25.700, voor 9300 kilogram vis, waarvan 3900 kilo tong, met een gemid delde prijs van f 4,84 per kg tong. De weekomzet was opnieuw boven de f 600.000 voor een totale aanvoer van ruim een kwart miljoen kilogram vis. Van 20 tot en met 25 september werd in Den Helder door 117 kotters 252.123 ki logram vis, ter waarde van f 607.032,48, aangevoerd. DINSDAG 28 SEPTEMBER Het Groene Huis, Raamveld. 19-21 uur tienerclub. De Grenspost, Soerstraat 1. 19.30-22 uur instuif jongeren. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 uur. De vergadering, onder leiding van mr. D .Breebaart, burgemeester van Hoog woud, zal de gebruikelijke agendapunten en verslagen behandelen en zich bezig houden met de agenda voor de algemene vergadering op 23 oktober in het Amster damse Esso Motor Motel. BEVERWIJK. De autowasactie ten bate van missionaris Piet van Mensvoort heeft zaterdagmiddag 1460 opgebracht. De actie was georganiseerd door de So ciale Actie Groep van de LIA-huishoud- school, het Pius X-college, de Debora Baekehuishoudschool en de gidsen van Heemskerk. Niet automobilisten en zij die het auto-wasfeest hebben gemist, en toch menen, dat van Mensvoort geholpen moet worden kunnen hun bijdrage storten op rekening 91546 ten name van A. J. M. van Kalmhout met vermelding van SAG-LIA. Maandag aangekomen in IJmuiden: Heino Bro- hann, Flixborough; Pertinence, Swansea; Harnis, Flixborough; Avia, Gravenchon; St. Herblain, Bremen; Oranjeborg, Abo; Anda, Hull; Fare!, Par; Otto, Bremen; Saxen, Skoghall; Ostara. Swansea. Maandag vertrokken van IJmuiden: Christof- fer Odendorf, Lulea, IJmuiden; Brinio, Rotter dam: Prinses Margriet, Cherbourg; Rotti, Rotter dam; Kaethe Kritscher; Wismar; John V, Rot terdam; Oostkerk, Duinkerken; Heino Brohann, Flixborough; Monvllle, Antwerpen; Memel, Da genham; Amstelland, Antwerpen; Treuborg, Go thenburg; Arcturus. Antwerpen; Harms, Flix borough; Hata, Rotterdam: Ludwig, Hamburg; Anshilik, Londen; Gazelle, Londen. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Elbe Ore, Norfolk, IJmuiden: Ilias, Rotterdam; Inger Clau sen, Klaipeda; Pallas, Rotterdam; Aardenburgh. Gefle; Zaanstroom. Felixtowe: Alexander Za- wodski. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Antares, Bilbao, IJmuiden; Othonia, Bolina; Helene Del- mas, Duinkerken: Bonaire, Rotterdam; Steintor, Londen; Pericles, Rotterdam; Ostebrucke. Ham burg, IJmuiden (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). Van de postdurvenhoudersvereniging „De Snel- vlieger” te IJmuiden namen 20 oude duiven deel aan een wedvlucht van Strombeek af over een afstand van 174 km. De lossing van de duiven geschiedde om 12.20 uur. Een duif van Joh. Broek bereikte als eerste het hok om 14.27.00 uur; de laatste prijsduif om 14.29.11 uur. Voor de ‘weede maal in successie een eerste plaats voor Joh Broek met dezelfde duif. De uitslag was als volgt: Joh. Broek 1; BEVERWIJK. De Vereniging voor Facultatieve Crematie houdt vrijdag 15 oktober, aanvangende acht uur, in hotel Ter Burg in Beverwijk een ledenvergade ring van het district Noord-Holland. In dit district nemen Velsen en Beverwijk met respectievelijk 3.269 en 1.543 leden een be langrijke plaats in onder de totaal 37.299 leden van Noord-Holland. verbruik niet voldoende kunnen stimule ren om de sedert enige tijd dalende ten dens tot stilstand te brengen. Nog niet zo heel lang geleden heeft de (vorige) minister voor de Volksgezondheid gewezen op het geringe gebruik van vis in ons land; zulks ter geruststelling van de door opgeblazen „kwik-in-vis-verhalen” verontrusten. Rond tien en een halve kilo per Nederlander per jaar is inderdaad niet vë?l, als men daar tegenover stelt dat elke Engelsman achttien kilo opeet (hetgeen beslist niet ligt aan hygiënischer toestanden dan bij ons) en iedere Belg dertig pond; onze oostbuur consumeert ongeveer dezelfde hoeveelheid vis als de mensen hier. Dat meer vis zou worden verkocht door propagande per teevee, daar lijken de detaillisten niet zo zeker van te zijn. Want het was de houding van deze sector die het Produktschap voor vis en visproduk- ten ertoe genoodzaakt heeft hiermee te kappen. Volgend jaar dus geen vis eten („lekker en gezond voor u”) meer op de beeldbuis. Wie Westduitse bladen onder de ogen krijgt, waarin in woord en beeld iets over vis wordt verteld, die zal tot de conclu sie komen dat daar meer geloof in (aan trekkelijke) reclame voor het produkt be staat dan bij ons. De Nederlandse zeevissersvloot en de beroepsvissers op het Ijsselmeer vangen veel meer vis dan in eigen land wordt opgegeten: ook als iedere Nederlander ve le malen zoveel vis zou verorberen als hij nu doet, dan zou er meer dan genoeg overblijven om uit te voeren en zou Ne derland nog gemakkelijk tot de voornaam ste vis-exporterende landen van Europa blijven behoren. Met IJmuiden als belang rijkste aanvoerhaven en doorvoercentrum voor verse vis. Het klinkt dus maar vreemd om uit de sector van de detailhandel te vernemen, dat er soms maandenlang geen behoor lijke vis te koop zou zijn voor de gewone handel. Natuurlijk is het wel zo, dat wanneer Van de postauivenhoudersvereniging „Oranje Nassau” te IJmuiden namen 45 jonge duiven deel aan een wedvlucht van Strombeek af over een afstand van 165 km. De lossing van de duiven geschiedde om 12.20 uur. Een duif van F. Bruisschaart bereikte als eerste het hok om 14 25.2 uur; de laatste prijsduif om 14.32.9 uur. Prachtig waren de uitslagen voor de heer Bruisschaart; hij werd eerste kampioen in deze tweede tour. De uitslag was als volgt: F. Bruisschaart 1 2 4 8 9: A. de Waard 3 6 7: H. de Weers 5. Eerste kampioen tweede tour F. Bruisschaart, tweede werd A. de Waard. Algeheel kampioen over de eerste en tweede tour werd A. de Waard. Van de postdulvenhoudersvereniging „Oranje Nassau” te IJmuiden namen 30 oude duiven deel aan een wedvlucht van Strombeek af over een afstand van 165 km. De lossing van de duiven geschiedde om 12.20 uur. Een duif van A. de Waard bereikte als eerste het hok om 12.25.39 uur; de laatste prijsduif om 14.31.51 uur. Oranje Nassau nam de laatste vlucht van dit seizoen ook nog deel met dertig oude duiven. Voor de heer De Waard een mooie uitslag; hij werd kampioen oude duiven. De uitslag was als volgt: A. de Waard 1 2 4 5 6; J. v. Loon 3. Van de postduivenhoudersvereniging „De Snel- vlleger” te IJmuiden namen 205 jonge duiven deel aan een wedvlucht van Strombeek af over een afstand van 174 km. De lossing van de dui ven geschiedde om 12.20 uur. Een duif van A. Warnaar bereikte als eerste het hok om 14.24.36 uur; de laatste prijsduif om 14.31.44 uur. Goede uitslagen voor A. Warnaar^, P. Schot- vanger en J Wijker. De eindsprint voor A. Warnaar schoot net. iets te kort om alsnog het kampioenschap van de tweede tour in de wacht te slepen. De uitslag was als volgt: A. Warnaar 1 15 21 23 26 35; F. de Boer 2 39; O Zwanenburg en Zn 3; F. Daalhuizen-Plug 4 14 17; P. v. Kaam 5: J. Koorn 6 7 19; J. Wijker 8 13 22 36; P. Schotvanger 9 11 12 16 20; B. Visser 10 34; S. Voet en Zn. 18 28 29 30 32 38; Gebr. Boender 24 41; F. Booy 25 31; A. J. Ham 27; K. Klepper 33 37 40. R O N in open enveloppe zonder postzegel opsturen IJmuider Courant. Antwoordnummer 47 - IJm Het moet mogelijk zijn de Breestraat af te sluiten. Er zijn genoeg parallelwegen, die het doorgaande verkeer kunnen opvan gen, zo vertelde het bestuur van het Stads centrum. Verscheidene middenstanders za gen niet veel heil in de kermis op de Breestraat. „Zelfs de Sinterklaas optocht mag er niet door. Laat staan dat de ker mis er mag staan”. Het Stadscentrum wil tevens een plan uitwerken meer mensen naar het winkel centrum te trekken door het uitgeven van bezinebonnen. Op vertoon van deze bon nen bij de benzinestations in het centrum kan men gratis drie of vijf liter benzi ne tanken. De actie is voornamelijk be doeld voor bewoners van de omliggende plaatsen. Het Stadscentrum is momenteel nog in overleg met de eigenaars van de benzinestations om de drukkosten te ver rekenen. Zou de actie niet aanslaan dan is het Stadscentrum bereid de drukkos ten van de bonnen van de benzinestation- houders over te nemen, zo verklaarde het bestuur maandagavond tijdens de jaarver gadering. De benzinebonnen worden doel gericht naar bepaalde personen verzonden. Diefstal. Tijdens het weekeinde is uit de Jan Campertschool in Driehuis een be drag van driehonderd gulden gestolen. O maandabonnee f 6,90 M kwart»aIabonnee f 29 te Wie in het afgelopen seizoen aan de Bel gische kust was en daar vis heeft gegeten (wie zou die gelegenheid nou niet hebben gepakt) die zou vergelijkingen kunnen maken tussen de toestand(en) hier en daar. Waarbij aangetekend, dat de tong en schol die hij daar geconsujneerd heeft bijna zeker afkomstig was van Holland. Hoe staat men in ons land tegenover diepvriesvis? Die heeft naast veel gemak ken ook bezwaren gepresenteerd, welke het gebruik bepaald niet hebben aange- moedigd. Niet altijd blijkt de vis op de juiste wijze te zijn diepgevroren, zodat zelfs op de juiste manier ontdooid de smaak van het produkt niet is wat men ervan zou mogen verwachten, terwijl het oog ook wel wat wil. Of met de introductie van visrestau rants met zelfbediening het keerpunt ten goede voor de visconsumptie in Nederland is gekomen, zal nog even moeten worden afgewacht. In elk geval lijkt de poging (door een zustermaatschappij van Unile ver) serieus. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het Stadscentrum bezit nog steeds 100.000 zegels, die vorig jaar voor de stadspostdienst werden gebruikt. De dienst is op 15 december 1970 wegen* geldgebrek gestopt- De plakwaarde van de zegels bedraagt ruim twintigduizend gul den. Volgens de heer A. Davidson, voorzitter van het Stadscentrum, wil men de zegel* niet vernietigen, ondanks het feit, dat de voorraad zogoed als geen waarde vertegen woordigt. „Het is ten eerste een curieus bezit en ten tweede is er belangstelling van de zijde van de postzegelhandel. Vorig jaar deed een handelaar een bod op de totale oplage. De man wilde er 4000,— voor betalen” De drukkosten van de honderdduizend zegels hebben tweeduizend gulden bedra gen. Het Stadscentrum gaat de zegels in de toekomst voor reclame doeleinden gebrui ken. „U kunt er zeker van zijn dat de zegels niet in de vuilnisbak terecht komen”, zo vertrouwde de heer Davidson de Stadscentrumleden toe. De heren J. Kloes en J. Molenaar hebben afscheid genomen van het bestuur. De heer J- Kloes kreeg van voorzitter Davidson een cadeau aangeboden. De vergadering koos de heren L. C- Huijsmans, directeur van de Raiffeisenbank in de Zeestraat en E. J. S. Sjouwerman, eigenaar van een stoffenzaak in de Begijnenstraat, tot nieuwe bestuursleden. qo wordt P. v. Kaam 2 4; S. Voet en Zn. 3. Met deze laatste vlucht van het seizoen zijn tevens alle kampioenen bekend. De combinatie S. Voet en Zn. wist dit seizoen, soms met mini male voorsprong, alle le kampioenschappen in de wacht te slepen. Nog enige officieuze kampioenschappen: 2e tour jonge duiven: 1. S. Voet en Zn.; 2. A. Warnaar: 3. P. Schot vanger; 4. F. Daalhuizen-Plug; 5. A. J. Ham; 6. J. Koorn; 7. F. de Boer; 8. C. Zwanenburg en Zn.; 9. J. Wijker; 10. P. v. Kaam. Navlucht oude duiven 1. S. Voet en Zn.; 2. Joh. Broek; 3. P. v. Kaam; 4. J. Wijker; 5. F. de Boer Jonge duiven le en 2e tour: 1. S. Voet en Zn.; 2. F. Daalhuizen-Plug; 3. A. Warnaar; 4. F. de Boer; 5. J. Koorn: 6. J. Wijker; 7. A J. Ham: 8. P. Schotvanger: 9. C. Zwanenburg en Zn. Generaal: IJMUIDEN. In IJmuiden werden maandag de volgende besommingen (in guldens) gemaakt: KW 29 16.500, 34 13.600, 39 30.500, 52 8.100, 55 9.500, 87 11.400, 113 11.500, 130 8.300, 145 13.000, 149 13.000, 150 8.800, 152 13.700, 161 7.400, 173 12.700, 187 14.900, 195 19.300, 197 5.590, 205 5.300, 214 10.000, 215 11.500, 221 11.500, 226 8.600, 211 11.100, 210 8.800, 209 9.900, 194 16.700, 189 11.700, 185 9.800, 178 10.500, 174 16.400, 137 11.400, 127 8.800, 110 8.600, IJM 44 15.600, 154 14.400, 11 19.600, 18 12.100, SCH 117 6.100, VL 1 21.500, WR 32 9.500, 33 8.700, 45 6.800, 61 10.200, HD 125 3.190. Dinsdagmorgen werden in IJmuiden door dertig vaartuigen aangevoerd: 4328 kisten en 2818 kleine kisten vis, 7430 kilogram tong, 160 kilogram paling en 40 stijve ka beljauwen. Bij de aanvoer waren: 5 kisten schelvis, en 86 kleine kisten schelvis, 116 kisten en 117 kleine kisten wijting, 620 kis ten gul en kabeljauw, 348 kisten koolvis, 2282 kisten en 1745 kleine kisten haring, 725 kisten en 870 kleine kisten makreel, 25 kisten pilchards, 132 kisten schol en 75 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: grote tong 6.51-6, grootmiddel tong 6.86-6.43, kleinmiddel tong 6.61-5.57, tong I 5.90-4.29, tong II 5.95-4.09. tarbot 8.14-7.31, paling 8.35, zalm 6.46. Per 125 kilogram: grote en middel ka beljauw 212-180. Per tien stuks: grote en middel kabel jauw 98-84 Per 50 kilogram: grote schelvis 66, schelvis I 88-72, gul I 90-75, gul II 88- 65, gul III 65-42. wijting 68-38, schar 68- 37, bot 26, grote schol 88-80, schol I 87- 78, schol II 85-57, schol III 71-41, haring 38-28.80, makreel 54-16, pilchards 25.50-24, tarbot 294-81, griet 63-49, rode poon 58-43, zwarte koolvis I 55-48. zwarte koolvis II 27-30, heek I en II 184-154. WOENSDAG 29 SEPTEMBER Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, 14.30-17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Santpoort-Noord, Spaarneberg. Wüstelaan 79, van 14.30 tot 17.30 uur; jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeek- weg 14.30-17.30 en 19 tot 21 uur; fili aal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 uur. Boksclub De Ring, 19.30 tot 20 uur in Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg, IJ muiden, trainen. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30- 8 uur gemengd zwemmen, 8-9.30 uur schoolzwemmen, 9.30-10.45 uur dames- zwemmen, 10.45-11.15 uur zwemlessen da mes, 11.20-13 uur schoolzwemmen, 13-14 uur gereserveerd, 14-15.15 uur gemengd zwemmen, 16.15-17.45 uur zwemlessen, 18- 19.30 uur r.k. zwemver. Velsen. 19.30- 21.30 uur VZV, 21.30-22.30 uur gemengd zwemmen. IJmuider Harmonie, 20-22 uur repetitie in het gem. vergaderlokaal, Abeelenstraat. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 19-23 uur badmintonclub Velsen. VELSEN In het tijdvak van 18 sep tember tot en met 24 september 1971 wer den de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven. Jongensjack, kettinkje met drie bedels, karretje, kanarie, ring met vier sleutels, tas met inhoud, bril in koker, lakjas, tasje met badmintonrackets, colbertjasje, bank biljet, jack, kinderjas, kindersandaal, da- mesarmband, hengel, kinderschoen, porte monnee (met twee sleuteltjes), trainings broek, paar damesschöenen, dameshand- schoen, herenportemonnee met enige reke ningen, verzekeringsplaatje bromfiets JNN 199, ring met vier sleutels, drie autosleu teltjes in etui, fototoestel, pijp en tabak- zak, herenjas, vest, luchtbed, kenteken plaat, herenhandschoen, etui met acht I sleuteltjes, verzekeringsplaatje bromfiets MPR 323, kanarie, zes rieten stoeltjes en tafeltje, herenportemonnee met inhoud, zonnebril, tas met radio, boek en krant, etui met foto’s. Inlichtingen dagelijks aan het hoofd bureau van politie te Velsen. De gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen op dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. 1. S. Voet en Zn.; 2. J. Koorn; 3. F. Daalhui zen-Plug; 4. P. Schotvanger; 5. J. Wijker: 6. F. de Boer. Van de postduivenhoudersvereniging .JJmul- den” té IJmuiden namen 50 duiven deel aan een wedvlucht van Strombeek af over een afstand van 174 km. De lossing van de duiven geschied de om 12.20 uur. Een duif van Hoekstra en Zn. bereikte als eerste het hok om 14,26.05 uur; de laatste prijsduif om 14.33 uur. Het was een snelle en tevens laatste vlucht van het seizoen. De strijd is weer gestreden en de kampioenen zijn weer bekend. Kampioen Jonge Duiven 2e tour werd A. Voetman. 2e werd F. Piers en 3e A. J. Waal. De uitslag was als volgt: Hoekstra en Zn. 1; P. A. A. v. Dongen 2: A. J. Waal 3 10; A. Voetman 4 6; M. Middelkoop 5 7: F Piers 8 9 (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De leden van de perso neelsvereniging van Hoogovens „De Giete- ling” zullen maandag 4 oktober in Huize Scheybeeck in Beverwijk bijeenkomen voor een extra algemene ledenvergadering, met het doel die avond een nieuwe voorzitter te kiezen Kandidaat hiervoor is de heer L. C. A. van Kuijk, chef van de afdeling public relations vormgeving van Hoog ovens. Voor de betrokkenen zou het wel prettig zijn als nu ook nog de direkte omgeving van die aangepaste standplaats wagens wordt aangepast aan, om te begin nen, elementaire beginselen van de hy giëne. maar tegen straatvervuilers wordt slechts in enkele gemeenten des lands op getreden. Vermoedelijk zullen de aangepaste wa gens in de aangepaste omgeving het vis-

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5