In de rij voor bezoek aan Hoogovens... OPEN HUIS KOUDB AND WAL SERI J II TROK DUIZENDEN BEZOEKERS Nieuwe cursus voor Nieuwe film leerkrachten enorm succes Kunstzinnige vorming op basisscholen BW IN DE UMOND f dCT" k I IJmuiden Heemskerk FILMSESSION IN PROGRESS Vanaf maandag huisvuil in Beverwijk plastic zakken 1 B 605e Staatsloterij 9 DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1971 City Cinema Marquette Kort IJmondnieuws Stadsschouwburg Kennemer theater J Luxor „BLIK OP STAAL” ONGEVEER TWEE JAAR geleden vond in het Nieuwe De la Mar-thea- ter in Amsterdam de première plaats van de komedie „Er zit een haar in m’n soep”, een voorstelling in de zo genoemde „vrije sector”. Onder de bekwame regie van Jan Retèl en met Trudy Labij en Ton van Duinhoven in de beide hoofdrollen werd dit de inleiding tot een groot Nederlands theatersucces, hetgeen trouwens in Engeland en Amerika eveneens het geval is geweest. Een verfilming hier van leek dus onvermijdelijk, waar het dan ook inmiddels van is gekomen en wel met Peter Sellers en Goldie Hawn. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Wethouder M. Roessingh van Velsen opent donderdag avond de nieuwe cursus in de Muziekschool op het gebied van de kunst zinnige vorming voor onderwijzend personeel in het basisonderwijs. Deze cursus omvat vier onderdelen, namelijk beeldende vorming, dramatische vorming, muzikale vorming en beweging en audio-visuele vorming. F 1 VtAAAh/\A/VVWVWVVVVWVVVtAA/WVVWVVWV\/V\AAZVVVWWVlAAA/WVWWVV\A/WVVWVVV’AlWVt^^ (Van een onzer verslaggevers) czfilms (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE 50.zijn gevallen op nummer nummer: 29 september 1971 Tweede klasse 087696 087696 HOEWEL DOOR Columbia Int. gedistri bueerd en geregisseerd door Vic Morrow, hetgeen zou kunnen wijzen op een Ame rikaanse orgine, is „Een man, genaamd Sledge” (van heden- tot en met zaterdag in dit theater) toch een onvervalste Ita liaanse western. Deze herkomst kan on middellijk worden afgeleid uit het mee dogenloze en gewelddadige karakter van deze film. VERVOLGENS KAN men zich hier van zondag- tot en met woensdagavond desge wenst weer laten voorlichten over allerlei De cursus bewegingsexpressie beoogt de cursisten vertrouwd te maken met meer expressieve bewegingsmogeli j kheden, waarin het kind zijn totale persoonlijk heid intens kan beleven. Het is raadzaam om in ieder geval de eerste keer op die dag de plastic zakken vroegtijdig ’s morgens vóór half acht buiten te zetten, omdat het juiste tijdstip van de komst van de reinigingsdienst in de verschillende straten nog niet bekend is. De vuilnisauto zal echter wel steeds op ongeveer dezelfde tijd komen, zodat men op den duur daarmee rekening kan hou den met het buitenzetten van de plastic zakken. Plastic zakken, voorzien van de vermel ding Gemeente Velsen, zijn zoals tot dus verre, verkrijgbaar bij de melkhandel, maar voortaan ook bij een groot aantal levensmiddelenbedrijven, zoals kruideniers en groentehandelaren. HEEMSKERK. Het filmseizoen in de Progress-sociëteit aan de Const. Huijgens- straat hoek Laan van Assumburg wordt op vrijdag 1 oktober geopend. 080187 015101 050097 037531 012974 058636 094036 096101 096101 2 53 63 167 446 312* 185 8999 AAN HET INTRODUCEREN van deze beide tegenspelers is door regisseur Roy Boulting uitvoerig aandacht besteed, waar bij Peter Sellers als Robert Danvers door hem wordt ingeleid als de onweerstaan bare t.v.-beroemdheid en charmeur. Voorts werd zijn uitstapje met de moderne en zonder romantiek in de liefde opgevoede Marion naar Frankrijk met talrijke grap-* jes ter plaatse gefilmd en ook bijfiguren als de huisbewaarder van Roberts flat en de uitgever van zijn culinaire geschriften worden hierin met veel humor gekarakte riseerd. Attentie Op het met een gemerkte nummer is ook nog een lagere prijs gevallen. DE FILM „Murphy’s war”, waarmee het weekprogramma voor dit theater van he den tot en met zaterdagavond zal worden ingezet, is eigenlijk te dramatisch en te spannend om er hier in het kort verslag van te kunnen doen. Er is dan ook sprake van een bijzonder opwindende oorlogs- thriller, met Peter O’Toole als de juiste man om de van een idee-fixe bezeten Murphy aannemelijk te maken. EVENALS IN CITY in Velsen zal in dit theater de komedie „Er zit een haar in m’n soep” worden vertoond, alleen wordt deze hierboven reeds uitvoerig omschre ven historie in Luxor slechts van zondag middag (tweede matinee) tot en met woensdagavond vertoond. In de eerste ma tinee voorafgegaan door de sensatiefilm „Barbaren in de aanval”, een enerveren de herinnering aan de terreur door de Noormannen. De organisatoren van het Open Huis, de mannen en vrouwen van de afdeling pu blic relations vormgeving en voorlichting hadden reeds gerekend met een vrij grote opkomst, reden waarom de maatregel ge troffen was, dat men slechts door gebruik making van een aparte buslijn aan het Open Huis kon deelnemen. De autobussen reden daartoe vanaf het Meerplein naar Hoogovens vice-versa. Doch dat de op komst dermate groot zou zijn had nie mand bevroed. Zelfs donderdagavond nog stond men in de rij op het Meerplein om met de bussen mee te kunnen. Het grote plein zowel als de straten er rondomheen stonden vol met geparkeerde auto’s van degenen, die naar Hoogovens wensten te gaan. Zij hebben er dan ook geen ogenolik spijt van gehad. Van geen van de pro- gramma-onderdelen. Tot die onderdelen behoorde ook een rondwandeling van ruim een uur door het fabriekscomplex, welke eindigde in de uiterste hal van de nieuwe koudbandwalserij, waar een im mense oppervlakte schuil ging onder al lerlei gekleurde „vlaggedoeken,” waar ta fels en stoelen noodden tot even uitrusten onder het genot van een frisdrank of koffie met een hapje. Verder kon men kennis nemen van een kleine, doch zeer interes sante expositie en deelnemen aan een quiz met betrekking tot de nieuwe walserij. Wie zijn quiz-formulier inleverde kreeg als attentie een leuke gekleurde blikken bus met een smakelijke inhoud. De uitslag van de quiz wordt volgende week bekend ge maakt. Een andere attratie was de weeg schaal voor de wagons, waarvan men nu tijdelijk een „familieweegschaal” had ge maakt. VOORTS IS DE speciale voorstelling van hedenavond in City thans gewijd aan „Na ked England”, een van die met een ver borgen camera opgenomen reportages, waardoor het publiek kan worden gecon fronteerd met allerlei staaltjes van deca dentie en zedenverwildering. Tenslotte in de matinee van zondag weer eens een ech te sensatiefilm, welk genre wordt verte genwoordigd door Steve Hawkens en Kitty Swan in „De geweldenaar van de jungle”. DE FRANSE ROCKSTAR van enige be tekenis, Johnny Hallyday vervult nu voor de afwisseling eens een hoofdrol in de har de Italiaanse western „In het voetspoor van Django”. Het gaat in dit verhaal na tuurlijk weer om geld, dat ergens in een dorpsbank in het wilde westen is verstopt. Dit geschiedde door iemand die later door enige dorpsbewoners wordt gelyncht. Zijn broer (Johnny Hallyday) komt dit zaakje eens grondig onderzoeken, waarbij hij noch zijn vuisten, noch de revolver zonder werk moet laten. Dit heeft weer de nodige knok en schietpartijen ten gevolge, waarna tot overmaat van ramp het omstreden geld nog vals blijkt te zijn. Een mooi gegeven dus voor een spannende western, die van vrijdag- tot en met zondagavond in de Stadsschouwburg kan worden bekeken. De liefhebbers van de dolle klucht kunnen hier dan zondagmiddag nog terecht, waar zij dan getuige mogen zijn van Norman Wisdoms malle fratsen in „De verknipte melkboer”, een en ander in fraaie kleuren opgediend. In 1970 heeft Hoogovens opdracht gege-: ven tot het maken van een nieuwe be drijfsfilm. Het zou een pure voorlichtings film moeten worden, die voornamelijk aan bezoekers van het bedrijf een eerste indruk zou geven van de wijze waarop in IJmuiden staal gemaakt wordt en daaruit walserij produkten worden gewalst. Gedurende de laatste jaren had de sinds 1958 bestaande filmdienst van Hoogovens zelf zoveel ervaring opgedaan dat enkele goede films werden afgeleverd. Vooral de films over de bouw van Oxystaalfabriek 2, gemaakt in opdracht van het Centrum Bouwen in Staal te Rotterdam en het Staalcentrum te Amsterdam beantwoor den volledig aan het doel en worden op het ogenblik alom in den lande vertoond. Dit was aanleiding te zoeken naar een mogelijkheid tot inschakeling van man kracht en apparatuur van de eigen film dienst, waardoor een belangrijke bespa ring op de totale kosten van de film zou kunnen worden bereikt. Door bemiddeling van Cinecentrum werd contact gezocht met de heer Charles Huguenot van der Linden, die naast vele films voor andere grote bedrijven ook de film „Zout des levens,” de jubileumfilm van de Konink lijke Zout op zijn naam had staan. De heer Huguenot van der Linden, die op dat ogenblik aan de laatste fase van een nieuwe film voor DAF bezig was, kwam daarna beschikbaar en verklaarde zich na het werk van de filmdienst van Hoog ovens gezien te hebben bereid met het Hoogovensteam, bestaande uit Jos Wosyka aan de camera en Paul Hartendorf voor het geluid, in zee te gaan. Cinecentrum verzorgde de belichting en het laboratoriumwerk. SLEDGE. GESPEELD door James Gar ner, is een voor niets terugdeinsende bank rover, die zich in een gevangenis laat op sluiten, met de bedoeling een aldaar in een kluis ondergebrachte goudschat tijdens een massaal georganiseerde uitbraakpo- ging te roven. Bij het verdelen van de buit onder zjjn bendeleden loopt het na tuurlijk mis en het uitroeien van deze compagnons in de misdaad Iaat dan ook niet lang meer op zich wachten. Vooral bjj de kluisroof in de gevangenis weet regis seur Morrow de nodige spanning te be reiken, zodat de vele liefhebbers van dit genre zich met deze film allerminst be kocht zullen voelen. 2.000.is gevallen op het nummer: 2.000.is gevallen op het nummer: 2.000.is gevallen op het nummer: 2.000.is gevallen op het nummer: 2.000.is gevallen op het DAARBIJ TREEDT vooral Diane Dors, eenmaal Engelands enige „sex-bom” en nu als de dikke en onaantrekkelijke echtge note van de portier, bijzonder op de voor grond. Ook Goldie Hawn, die in „Cactus flower” een Ingrid Bergman vrywel van het doek wist te spelen, laat als de ont wapenende Marion opnieuw een sterke indruk achter, zodat bijna kan worden ge sproken van een „gestolen show”. Een en ander garandeert aldus in City van vrij dag- tot en met woensdagavond een amu sant en onderhoudend bioscoopbezoek. ALS LAATSTE theater in de IJmond wordt thans in Cinema Marquette de reeds eerder uitvoerig omschreven film „De avonturiers” vertoond en wel van heden tot en met dinsdagavond. Terecht ver wierf deze film een uitstekende reputatie, zodat de belangstelling hiervoor in Heems kerk ongètwijfeld niet minder groot dan elders zal zijn. In beide matinees van zon dag draaien dan achtereenvolgens nog „Donald Duck en zijn vriendjes” en „Het verraad der Tartaren”. zaken van de sexualiteit. ditmaal door middel van „Liefde in termijnen”. Uiter aard wordt deze weer aanbevolen als „een sexfilm met nog nooit vertoonde scènes” en „opwindende Franse erotiek”. Dit pro gramma vermeldt dan verder voor de bei de voorstellingen van vrijdag- en zater dagnacht respectievelijk „Zeven gouden mannen slaan een tweede slag” (ook voor de tweede matinee van zondag) en de met een verborgen camera opgenomen repor tage „Itabu no. 2”. Tenslotte draait in de eerste matinee van zondag de klucht „Starf Laurel en Oliver Hardy als dansmeesters”. De ideale situatie, volgens de opzet van de cursus, zou zijn als van elke school vier leerkrachten elk een onderdeel van de cursus zouden volgen, want dan kan men op de eigen school als team iets wezen lijks op het gebied van de kunstzinnige vorming der kinderen gaan doen. Maar deze cursus die ook elders in het land wordt gegeven, is nog te nieuw om nu al een dergelijk enthousiasme onder het onderwijzend personeel op te wekken. Er hebben zich 75 cursisten als deelne mer aangemeld. Meer dan de helft komt uit de gemeente Velsen en de anderen zijn afkomstig uit de omliggende gemeen ten van Alkmaar tot Heemstede. De cursus is opgezet door de Neder landse Stichting voor Kunstzinnige Vor ming en overgenomen door de Muziek school Velsen, in samenwerking met de Culturele Raad Noord-Holland en met financiële medewerking van de gemeenten waaruit de cursisten afkomstig zijn. Na afloop van elke cursusavond wordt er een kringgesprek per groep gehouden om na te gaan in hoeverre men het eens is met hetgeen er die avond is gebeurd; een korte evaluatie dus. Na enige tijd wordt de leerkrachten verzocht op de eigen school in de praktijk te brengen Wat men tijdens de cursusavonden aan nieuwe inzichten en mogelijkheden heeft verworven. Daarna kan men dan weer met elkaar bespreken wat er in de prak tijk van terecht is gekomen. De cursus duurt dertig avonden van Jubileum. Op 1 oktober zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer P. Smit, wonende Wijkeroogstraat 114 in Velsen- Noord, in overheidsienst trad. De heer Smit, die thans als technisch hoofdambte naar C werkzaam is bij de Instrumentma kerij van de centrale Velsen van het Pro vinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord- Holland, zal op 26 oktober door de directie op het hoofdkantoor in Bloemendaal wor den gehuldigd. In een huis aan huis verspreide folder zijn over deze veranderingen on het opha len van het huisvuil nadere gegevens verstrekt. Ook de dag, dat de reinigings dienst in de verschillende wijken komt, staat in de folder genoemd. IJMUIDEN. Duizenden werknemers van Hoogovens en hun gezinsleden hebben in de afgelopen dagen een bezoek gebracht aan Koudbandwalserij II, waar vanaf de dag van de overdracht tot en met woens dagavond een Open Huis is gehouden. Kennelijk onder het motto „Je neemt er wat van mee” want steeds weet men bij Hoogovens gedurende dergelijke be zoekdagen niet alleen de bezoekers allerlei Interessante zaken voor te schotelen, doch ontvangt men ook altijd een aardige at tentie is men massaal naar het Hoogo- venbedrijf getogen. Donderdagmiddag werd reeds de vijfduizendste verwelkomd. Aan een aparte stand in de immense hal van de Koudbandwalserij II moesten de bezoekers hun ingevulde quiz-formulieren inleveren. Te gelijkertijd ontvingen zij een blikken surprise in de vorm van een fraaie gekleurde bus met inhoud. Peter Sellers en Goldie Hawn in de alleraardigste filmkomedie „Er zit een haar in m’n soep”, volgende week in Velsen en Beverwijk. Onder het motto „Elk wat wils” wordt om half negen ’s avonds begonnen met een gevarieerd voorprogramma, dat onder meer bestaat uit „Ars gratia Artis,” „Sportflitsen uit 1960,” de korte westers „Ruiters in actie” en Poppey-tekenfilms afgewisseld met populaire sexfilms. De hoofdschotel wordt gevormd door Ingmar Bergmans „Het ritueel” Deze fas cinerende film is een nieuw getuigenis van het streven van Bergman dieper door te dringen tot de kern van de menselijke bestaansproblematiek. VELSEN. Zoals wij al eerder meld den zal vanaf maandag a.s. in heel Velsen het huisvuil nog slechts in plastic zakken aan de reinigingsdienst kunnen worden meegegeven. De reinigingsdienst komt dan, zoals bekend is gemaakt, eenmaal per week. Prijzen van f f f f f f f Een prijs van f f f De prijs van 5.000.is gevallen op het nummer: 50.000.is gevallen op het Een extra prijs van ƒ100.000.is gevallen in de serie L op het nummer: en een troostprijs van 2.000.op nummer: van elk van de andere series. Een extra prijs van 100.000.is gevallen in de serie E op het nummer en een troostprijs van ƒ2000op nummer: van elk van de andere series. De grootste attractie was wel de doorlo pende gratis vertoning van de nieuwe Hoogovenfilm „Blik op staal,” welke een lengte heeft van 25 minuten. Er is reeds een Spaanse versie voor de voorlichting aan de Spaanse werknemers. Een Duitse en Engelse versie volgen nog. De ploeg welke de nieuwe bedrijfs film van Hoogovens „Blik op staal" vervaardigde. Geheel links regisseur Charles Huguenot van der Linden; boven Jos Wosyka achter de camera en geheel rechts Paul Hartendorf (geluid) bezig met de filmopnamen in de sorteerhal van de vertinnerijen, waar een van de vrouwelijke em ployés de platen blik keurt. Jos Wo syka en Paul Hartendorf zijn van de filmdienst van Hoogovens. drie uren. Er zijn zeven docenten aan verbonden. Tegen de achtergrond van de ontwikke lingen in de onderwijzersopleiding en het basisonderwijs zal de cursus moeten re sulteren in wat omschreven kan worden met de term „bescheiden specialisatie”. In de cursus dramatisch-verbale vorming zullen de mogelijkheden worden beproefd die er binnen het basisonderwijs liggen voor de verbaal-dramatische vorming van de leerlingen. De inventiviteit en de speelsheid welke ook van de leerkracht bij het hanteren van de werkvorm wor den geëist zullen bewust worden bevor derd. Een grote verscheidenheid van moge lijkheden zal besproken en beproefd wor den, zoals korte improvisaties, pantomime, charade, dramatiseren van een verhaal, poppenspel, maskerspel en dergelijke. Bij de beeldende vorming zal aandacht worden geschonken aan uitbeeldingstech- nieken en materiaalbehandeling, waarbij handenarbeid en tekenen min of meer als één geheel worden gezien. Bij de muzikale vorming zullen vooral de mogelijkheden tot creatief musiceren met schoolkinderen aan bod komen. eindigende op: 100.zijn gevallen op nummers eindigende op: 100.zijn gevallen op nummers eindigende op: 200.zijn gevallen op nummers eindigende op: II i:-1 1.000.zijn gevallen op eindigende op: 15.zijn gevallen op nummers eindigende op: 50.zijn gevallen op nummers 50.zijn gevallen op nummers eindigende op: 100.zijn gevallen op nummers eindigende op: 400.zijn gevallen op nummers eindigende op: -“3 nummers eindigende op:

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9