Brandweerchef Krabbendam na fijne jaren met pensioen m FAILLISSEMENTEN Driedaagse najaarsbeurs gebouw „De Schouw Restaurant „CHINA-GARDEN” VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Jongen gewond tijdens balspel Tieners in De Mei” I I Van tweehonderd Steunzender voor Voor bezoekers vele attracties Programma voor oktober KIC-supporters slechts enkelen ter vergadering teeveekijkêrs in Wijk aan Zee 7 VRIJDAG 1 OKTOBER 1971 6 V elsen-IJ muiden Huldiging bij Papierfabriek Zilver Geschenken Toespraken Vrijwillig Samenwerking (Van onze correspondent) Dameskapsalan N O O Y de verschillende bedrijfsbrand- „De Schouw” aan de Bleyenhoeve- j Vejsen-Noord, uitgaande van de winkeliersvereniging „Wijkeroog”, zijn woensdagavond afgerond. VELSEN-NOORD De voorbe reidingen voor de driedaagse naj aars beurs op 6, 7 en 8 oktober in gebouw Wijk aan Zee BEVERWIJK Loterij Beverwijk Heemskerk V elsen-N oord in Velsen-Noord MODEPRUIKJES i vanaf59, JS t 1 I Wt 3 (Van een onzer verslaggeefsters) De Carnavalsvereniging (Van een onzer verslaggevers) (Van onze correspondent) om 20-22.30 u. nog hartelijke ADVERTENTIE Verherentstraat Geo- VVWV1A/VVV\A/VVV\AA/VVVVVVVVVVVVVVVVVV\A/VVVVVV' 99 Filiaal Wijker- u. De De ADVERTENTIE Beleefd aanbevelend, Restaurant „CHINA GARDEN” Bezoekt U Amsterdam? Dan willen wij u in het restaurant „Insulinde” aan de Damstraat no. 18 gaarne dezelfde service bieden. Hopende dat u ook deze eigenaars uw vertrouwen wilt geven Van verscheidene kanten kreeg de heer Krabbendam daarop geschenken aangebo den, waaronder door de heer J. de Boer namens de EHBO en M. Voorhout namens de kleine groep van de reddingsdienst aan het bedrijf. Elk van de drie avonden van zeven uur af zal twee- of driemaal een modeshow worden gehouden met gezamenlijke acti viteit van de firma’s Bart, Monné, Bekker curator Mr. F. J. Wytema in Wormerveer. Bij beschikking van de rechtbank van 28 september is voorlopig surséance van betaling verleend aan Gerardus Nicolaas lohannes Rijs, wonende in Beverwijk, Zee straat 187, met benoeming van Mr. A. J. T. Karskens in Beverwijk tot bewindvoerder. De vergadering der schuldeisers omtrent de definitieve verlening van de surséance van betaling is bepaald op dinsdag 21 de cember 1971 om 15.00 uur. C. Coops, be- ’s morgens in Wegens langjarige vrijwillige plichts vervulling (26 jaar) ontving de scheidende commandant uit handen van ir. Coops het zilveren brandweerkruis van verdienste en oorkonde, hetgeen applaus ontlokte. Een gezellige receptie besloot dit bijzon dere afscheid. (Van onze correspondent) Warmerdam en H. G. M. Al; T. van der Kaap en K. M. J. Willemse; E. van Stroe en G. van Willegen; A. G. F. van Weel en C. G. Niesten. gebouw uur JAN VAN SCORELSTRAAT 36-40 - HEEMSKERK bi de in eigen bedrijf, zoals de heer Krabbendam y'v De heer H. van der Veen, voorzitter, betreurde deze geringe belangstelling voor een vereniging die op vele en verschillen de wijzen steun geeft aan de sportvereni ging, wat de heer H. Draaisma als pen ningmeester in zijn financieel verslag kon illustreren met cijfers. Deze beliepen in ontvangsten en i waarvan een batig saldo mogelijkheden voor het nieuwe seizoen opent. Tot deze mogelijkheden behoort een grote cabaret avond nog in deze maand. De heer P. J. de Klerk, commandant van de gemeentelijke brandweer Velsen, vergezeld van hoofdbrandmeester M. Ver- hoeff schetste het gelukkige bestaan van de bedrijfsbrandweren in Velsen en de onderlinge goede verstandhouding met de overheidsbrandweer, waardoor bij grote calamiteiten actie kan worden gevoerd met onderlinge assistentie. Ervaring in het De nieuwe eigenaars van „China Garden” stellen er prijs op u er van op de hoogte te stellen dat ook zij u alle service zullen willen bieden. Hiertoe vond een reorganisatie plaats w.o. het aantrekken van een nieuwe chef-kok. U kunt vanaf heden dan ook een keuze maken uit een groter assortiment van de meest verfijnde Chinese en/of Indische schotels. tot tijdelijk commandant werd benoemd. De heer Doornberg meende te mogen vaststellen dat alles zich sindsdien in goede koers heeft ontwikkeld, waarvoor hij namens de groep dankbaar was. Meer nog voor de goede wind, die de scheidende commandant deed waaien ofschoon het pad van de bedrijfsbrandweer niet altijd over rozen ging. De doortastendheid van de commandant heeft naar hogere regio nen in de bedrijfsleiding meer en beter effect teweeggebracht ten aanzien van de status van de brandweerlieden, waarvoor de heer Krabbendam grote dank werd gebracht, mede door de prettige omgang met „zijn” mensen. Als blijk van erkente lijkheid voor alle goede zaken werd de foto-hobbyist een fraai belichtingsappa- raat voor de doka aangeboden en ontving mevrouw Krabbendam een plant. Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden-O. - Telefoon 15 0 20 De bestuursverkiezing gaf nogal wat moeilijkheden aangezien het statutair niet mogelijk bleek leden van de afdelingen voetbal of handbal daarin te betrekken. Er zal ten behoeve van deze mogelijkheid een reglementswijziging worden voorbe reid. De heer H. Draaisma, die zich niet herkiesbaar stelde, werd dank gebracht voor zijn vele jaren positieve bijdragen aan de supportersvereniging. Aangezien de heer H. Kranendonk als secretaris aftrad, doch lid van het bestuur blijft, werd de heer A. Molenaar als aanvullend bestuur der gekozen. Een langdurige en vrij on overzichtelijke rondvraag, die tevens de statutenwijziging betrof, besloot deze bij eenkomst. Ten slotte sprak ir. J. drijfsdirecteur, die reeds intieme kring officieel van zijn medewer ker afscheid nam onder aanbieding van een verrekijker, om nu in „brandweerver- band” te verklaren, dat de bedrijfsbrand weer door allerlei structurele maatregelen was achtergebleven, maar dat de schei dende commandant zich had ingezet om hierin beweging te krijgen. De bedrijfsbrandweer bestempelde de heer Coops als een bijzonder belangrijke afdeling, die uit vrijwilligers bestaat, wel- Verdienste in Zilver van het Brand- weerwezen op. De commandant van de Velser Brand weer, de heer P. de Klerk, biedt de scheidende commandant Krabbendam het boek over de historie van Velsen aan. Eind oktober zal de PTT de zendappa ratuur bij Hoogovens installeren. Ver wacht mag worden dat vanaf de tweede week van november 1971 de twee fre- quentie-wisselaars zoals dit type zen der wordt genoemd voor het uitzenden van de tv-programma’s via Nederland 1 en 2 kunnen functioneren. Gedurende en kele weken volgt een proefperiode, waarin men reeds kan ontvangen. Een onderbre king ten gevolge van kinderziekten in de apparatuur is dan nog wel mogelijk. Daarna wordt overgegaan tot de definitie ve inbedrijf stelling. Dit station zal een verbetering beteke nen van de televisie-ontvangst in Wijk aan Zee. Het tv-station zal uitzenden op de uhf-kanalen 33 en 49 respectievelijk Nederland 1 en 2. De bedrijfsvoering van de station valt volledig onder verantwoor delijkheid van de PTT. Alle circa 500 geregistreerde televisiebe- zitters in de badplaats zullen gebruik kunnen maken van de financiële tege moetkoming van Hoogovens om de anten nes te richten respectievelijk te vervan gen. In oktober zal deze tegemoetkoming (respectievelijk 20 of 50) aan de televi- siebezitters worden overgemaakt. ke structuur zeker gehandhaafd diende te blijven wegens het speciale karakter en de inzet van de mensen. Nimmer is men met deze vrijwillige brandweer bedrogen uit gekomen. Zij was altijd zeer actief. De brandweer kan ook daarnaast een vereni ging zijn met eigen inbreng om mogelijke problemen op te lossen, waartoe gelukkig een bestuur bestaat dat deze taak op zich neemt. Dit bestuur is thans ijverig bezig om de vrijwilligheid waar te maken. Het vertrek van de heer Krabbendam heeft de heer Coops aangewend omdat een stuk belangrijke historie bedrijfsbrandweer wordt afgesloten van iemand die aan de wieg stond van deze brandweer en zich met hart en ziel daaraan wijdde. Hij dankte de heer Krabbendam voor alles wat hij in de loop der jaren ten behoeve van brandweer en bedrijf, waaraan ette lijke uren van activiteiten met oefeningen waren gemoeid, heeft willen doen. De heer Coops meende dat jongeren nodig zullen zijn de bedrijfsbrandweer te kunnen hand haven en uitbreiden. ZATERDAG 2 OKTOBER Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 10-12.30 u. VELSEN-NOORD. In het voormali ge gebouw van de afdeling Personeelsza ken van Van Gelder Papier aan de Dood weg te Velsen-Noord is donderdagmiddag onder grote belangstelling, speciaal uit brandweerkringen, afscheid genomen van de heer P. Krabbendam, commandant van de bedrijfsbrandweer, chef veiligheids dienst en interne dienst. VELSEN-NOORD. In de komende week kunnen de tieners in het buurthuis „De Mei” eens een kijkje nemen bij de verschillende aktiviteiten die er voor hen in het winterseizoen worden georgani seerd. BEVERWIJK.— Een 14-jarige jongen uit Velsen-Noord is donderdagmiddag ge wond geraakt tijdens een balspel op het sportveld van de LTS aan de Brink. De jongen kreeg een slaghout tegen de slaap en moest met een hoofdwond en een zware hersenschudding in het Rode Kruis Ziekenhuis worden opgenomen. die jarenlang bezit, werkt daarbij effec tief. Meer nog echter geldt dit voor de brandpreventie, die wordt uitgeoefend door de periodieke bijeenkomsten van de bedrijfsbrandweren met die van de over heidsinstellingen. De heer De Klerk kent de scheidende commandant al vele jaren, zag hem steeds als een vast „punt” en dankte voor de prettige samenwerking, die op hoge prijs was gesteld. Als blijk van erkentelijkheid werd de heer Krab bendam het bekende boekwerk „de His- rie van Velsen overhandigd. Voor het Hoogovenbedrijf herinnerde de heer ir. W. Singer, hoofd Hoogovenbrand- weer en weren vertegenwoordigend, aan een plezie rig verlop ensamenspel doch ook met de herinnering aan de fatale fabrieksbrand van 1 augustus 1954, waarbij papiermachine 14 verloren ging. Er is altijd een bereidheid tot samenspel geweest om elkaar, indien nodig, assistentie te verlenen en dit dacht de heer Singer ook in de toekomst voor mogelijk te moeten houden. Brandweer man zijn wordt iets van jezelf en daarom brengt ook dit afscheid enige weemoed. Met dank voor de vriendschappelijke sa menwerking werd de heer Krabbendam namens Hoogovens een fraaie geëmail leerde metalen schaal als bedrijfsproduct aangeboden. Van een korte gelegenheid maakte de scheidende commandant gebruik om „zijn” jongens, die steeds intensief samen- VELSEN-NOORD. In de kantine van de sportvereniging KIC aan de Grote Hout- of Koningsweg heeft de gelijkna mige supportersvereniging donderdaga vond haar jaarlijkse ledenvergadering ge houden, waarvoor slechts een zeer matige belangstelling was. Niet minder dan vierentwintig zakenlie den en verschillende verenigingen en in stellingen. die een afzonderlijke stand krijgen aangeboden om met een plaats op deze beurs aan het publiek hun doelstel lingen kenbaar te maken met eventuele demonstraties, zullen de duizend vierkante meter expositieruimte, waardoor „De Schouw” geheel wordt bezet, gaan benut ten. Voor de Velsense recherche meende de heer H. Slings dat niet alle aspecten bij dit afscheid waren belicht. Hij herinnerde aan de goede verstandhouding met de heer Krabbendam als veiligheidsman en brandweerman om daarna de periode 1943-1945 te belichten, waarin een bepaal de groep, waartoe hij destijds zelf en de heer Krabbendam mede tot die groep behoorde kapitalen aan machines en ma terialen aan de bezetter wist te ontfutse len en „spoorloos” te doen verdwijnen. Daarvoor bracht hij nu dank. De heer A. Wisse, voorzitter van KIC, vroeg zich te bezinnen op een meer over zichtelijk beeld van het kasbeheer. Het veertigjarig bestaan, dat met een kostelijke feestavond werd gevierd en de succesvolle klaverjasdrives van het vorige seizoen waren de aspecten die de heer H. Kranendonk in zijn jaarverslag memo reerde. Het ledental werd opgevoerd van 160 tot bijna 200 leden. ZATERDAG 2 OKTOBER Openbare bibliotheek straatweg; geopend 10-12.30 u. De Schouw. Bleijenhoevelaan. 20 feestavond Indische vereniging DES. VRITDAG 1 OKTOBER Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. HAARLEM. De trimtest van het KNGV, ook voor niet-leden van turn verenigingen, vorig jaar gestart als con- ditietest. zal volgende maand weer begin nen Er hebben niet minder dan 35.000 mensen van alle leeftijden aan mee ge daan, IJMOND Aan de westelijke schoor steen van blokwalserij 3 van Hoogovens, op 55 meter hoogte, is een speciaal bordes gebouwd voor de televisiesteunzender ten behoeve van de bewoners van Wijk aan Zee. De PTT is momenteel bezig met het uitgaven bijna ’’f 5400, plaatsen van de antennes op dit bordes en het aanleggen van de coaxiale kabels die de verbinding gaan vormen van deze an tennes met de zendapparatuur. OVERLEDEN: J. de Boer, 87 jaar; F. Spoor 68 jaar; S. P. Attinga, 80 jaar; J. Inpijn, 55 jaar; W. J. van Schie, 2 jaar. Bedrijfsdirecteur ir. Coops speldt de heer Krabbendam het Kruis van en Bertens. Twee meubelzaken demon streren woninginrichting en stoffering. Garage Wijkeroog stelt twee nieuwste modellen uit de Austin-stal tentoon. Uit Beverwijk opereert Hubo met de doe-het- zelf activiteiten en toont de nieuwste vindingen. Voorts zullen er stands zijn met kunstnijverheid, fietsen en bromfiet sen, informatie en voorlichting over de bereiding van melkprodukten, de grootste vleesverwerkende fabriek van Noord-Hol- land uit Beverwijk zal er zijn en uiter aard ontbreken niet kantoor- en schoolbe- hoeften, textiel, expositie van speelgoed, rookwerk en accessoires enz. Het publiek zal zeker ook belangstelling hebben voor een collectie bouwmodellen en een zeer uitgebreid assortiment van auto-modellen van verschillende merken uit het verre verleden tot de allernieuw ste. Mogelijk is nog, dat een kunstschilder of schilderes een expositie samenstelt van gemaakte kunstwerken. Namens deze groep opende de heer N. Doornberg, ingeleid door de heer J. A. van de Ven, chef personeelszaken, de rij van sprekers. Hij herinnerde aan acht jaar geleden, toen de heer Krabbendam Ofschoon de pensioengerechtigde leef tijd reeds enkele maanden geleden pas seerde, kreeg dit afscheid een bijzonder chachet door de aanwezigheid van verte genwoordigingen van overheidsinstanties, bedrijfsbrandweren uit de omgeving, hoofden van dienst van het concern onder wie de heren P. P. Wentink, hoofd ar beidszaken in Amsterdam en M. J. Alden- kamp, hoofd havenbedrijf in Velsen. Het bijna voltallige personeel van de eigen bedrijfsbrandweer was bij dit afscheid aanwezig. GEBOREN: Josephus J. z. v. J. van Zunderen en R. M. de Klippelaar; Etienne C. z. v. G. H. R. Cleeren en A. Huiberts; Marcus J. z. v. P. J. Groentjes en M. C. Orij; Johnny z. v. H. B. Wisker en H. K. van Hooff; Monica d. v. J. Soriano y Soriano en L. Parreno y Taranón; Inge d. v. J. E. Kramer en J. M. Theunissen; Ronald z. v. G. J. Hoogland en A. C. M. Schavemaker; Ingrid L. A. d. v. J. J. A. M. van Helvert en L. N. M. Bou- dewijn; Esther d. v. C. M. Stam en J. M. de Ruiter; Vincenza G. d. v. F. Pinna en Y. H. M. Weisz; Dagomar z. v. J. J. Jansen en M. A. G. Rowaan; Sander A. z. v. en Ivo IJ. z. v. C. L. Wittebrood en L. B. M. Hörburger; Margaretha C. M. d. v. A. J. M. van Eerden en M. M. A. KleijMichel J. W. z. v. R. M. van den Bos en J. W. de Kleine; Marcel z. v. G. E. ten Brinke en G. H. M. Molenaar; Esther d. v. W. Voogsgerd en C. H. Bernardt. ONDERTROUWD: J. H. Agerbeek en V. J. Rezimassie; J. Wagenvoort en M. de Leeuw; S. P. M. Kooiman en B. M. T. A. Bijl; W. J. van Tiel en C. Groeneweg; H. van der Bos en J. C. van Munster; P. A. de Weijer en A. C. M. Breed; W. Meijer en C. M. Eenhoorn; R. A. J. van Kampen en A. E. M. Henne- man; J. F. M. Tervoort en M. A. A. Schram; W. Kerkmeer en H. M. L. Zoetmulder; J. W. E. Metselaar en H. H. M. Stam. GETROUWD: V. G. S. Hoogeland en E. B. Bontekoe; H. Donders en T. A. M. Hilbers; T. J. M. Zaterdagmiddag om twee uur begint de discomiddag voor dertien- tot vijftienjari gen. Er kan dan ook gedamd en geschaakt worden. Zaterdagavond is het feest met mede werking van de Haarlemse groep „Dead Stop End Point” in de grote zaal. Op de nieuwe tienerzolder kan worden ge luisterd naar de bekende disc-jockey Pe ter Scarborough van de Sound M-disko- theek en dit programma is voor alle leeftijden. Zondagmiddag o m half drie disco en spelletjes voor de dertien- tot vijftienjari gen en ’s avonds van half acht af disco voor de ouderen. Maandag 4 oktober is iedereen van dertien jaar af welkom. Die avond kun nen wensen met betrekking tot het nieu we seizoen kenbaar worden gemaakt, ter wijl men verder wat plaatjes gaat draai en, enzovoort. Dinsdag 5 oktober van half acht af voor de boven-de tien jarigen schilderen, hout bewerking en dramatische expressie onder leiding van Wim Spruit. Woensdag 6 oktober filmavond en don derdagavond fotografie, onder leiding van Chris Hoppenbrouwer, later volksdansen onder leiding van Jan Hüsers en die avond worden er speciaal plaatjes ge draaid van Joe Cocker op de tienerzolder. Vrijdagavond sport en daarna disco. Voor zaterdag 9 oktober staat er een fietstocht op het programma voor de der tien- tot vijftienjarigen (begint om half drie) en ’s avonds is er een diskotheek voor de ouderen, met tenslotte een „drop ping”. Dan zondag 10 oktober weer volop dis co, ’s middags voor de dertien- tot vijft ienjarigen en ’s avonds voor de ouderen. Met vragen of suggesties over het pro gramma kan men zich wenden tot het buurtcentrum „De Mei” aan de Geel- vinckstraat, telefoon 24025. De organisatiecommissie uit de WVW kan zich veroorloven met een aanzienlijk prijzenpakket voor de dag te komen. Door middel van een speciale actie met het aanvullen van een slagzin wordt elke avond een gratis verloting gehouden waaruit telkens beschikbaar zijn twee maal een transistorradio met respectieve lijke waarde van f 375 en f 250; een fotocamera van 60; 1 moderne rook- standaard van 60; 1 mixer-set van de zelfde waarde en een poef van f 75. Voorts zullen steeds enkele tientallen do zen bonbons hun weg onder het publiek vinden. De organisatoren willen de stunt van vorig jaar herhalen, zij het in andere vorm, door over de drie avonden samen een kapitale prijs in de gratis verloting' te brengen. Met dit al en de ervaring van vorig jaar van de WVW zal de driedaagse naj aarsbeurs zeker weer een grote belang stelling trekken. Het brandweerkruis in brons voor twaalfenhalf jarige „trouwe dienst” met oorrkonde ontvingen vervolgens de hoofd brandwachten N. Doornberg, J. de Heer, C. Kint en J. L. van Rumpt, de brand wachten G. H. Hoogers, J. Th. P. Hijnen, A. van Nassau, A. G. Spruyt en K. Tuinenbreijer en ten slotte de brand- wachts tweede klas J. C. Th. Vink en J. Visser terwijl M. J. Born wegens ontsten tenis dit later ontvangt. VRIJDAG 1 OKTOBER Jeugdcentrum IJmuiden. In gebouw Pencentrale, Kanaalstraat 257, 20 u. Cos mic Dealer. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, tot 23 uur volleybalcompetitie. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u. filiaal Spaam- berg, Wüste’aan 79, S’poort-Noord, 19- 21.30 u. filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel sen-Noord, 19-21.30 uur. ZATERDAG 2 OKTOBER Jeugdcentrum IJmuiden, in Pen-centrale, Kanaalstraat 257, 20 George Baker Selection. De Griffioen, Trompstraat, 20 u. dans en kienavond, Lammelingen. Bibliotheken, Openbare leeszaal en bliotheek, Plein 1945, IJmuiden en filialen Spaarnberg (Wüstelaan 79) Santpoort-Noord jeugd- en tienerbiblio- theek Willemsbeekweg, IJmuiden-Oost, Filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen- Noord, zijn open van 10 tot 12.30 uur. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden- 6.30- 8 uur gemengd zwemmen, 8-9 uur zwem lessen, 9-11.45 uur gemengd zwemmen, 11.45-12.15 uur zwemlessen, 12.15-13.10 uur gemengd zwemmen, 13.10-14 uur ge reserveerd, 15-15.30 uur gemengd zwem men, 16.15-19.15 uur zwemlessen. 19.30- 20.40 uur gemengd zwemmen. 20.45-22 uur VZV. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den: 8.30-10 u. instuif volwassenen; 10-11 uur instuif jeugd 11-12 u. instuif jeugd; 12-16 u. badmintonver. Velsen, jeugd; 16- 18.30 u. basketballcompetitie jeugd; 18.30- 22 u. basketballcompetitie senioren. VRIJDAG 1 OKTOBER De Grenspost, Soerstraat 1. 20 u. ge spreksgroepen. Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 uur. ZATERDAG 2 OKTOBER Sportfondsenbad Kuikensweg. Geopend 10-15.30 u. De Grenspost, Soerstraat 1. 10-11.30 u. kleuterinstuif. 14-16 u. ieugdfilm, 20-22.30 u. diskotheek Fire. De Kelder, Hilbersplein. jeugdsociëteit (13-15 jaar). Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volwassenen 10-12.30 u. Stumphiusstraat 46: jeugd 10-12.30 u. VRIJDAG 1 OKTOBER De Schuilhoek, W. van Velsenstraat. 18.30- 20 u instuif (lagere school). De Werf, Jan Ligthartstraat. 19-21 u. instuif (10-13 jaar). De Zevensprong, Const. Huijgensstraat 19 u. instuif (12-16 jaar) De Zandkraai, Handelstraat 20 u. infor- matie-avond werkgroep Padoe. De Lichtboei. Maasstraat. 20 u. ontspan- ningsaktiviteiten voor volwassenen. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. disc-jockey- wedstrijd. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. 20.30 u. filmsession Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 uur. ZATERDAG 2OKTOBER Donkey Shot, A. Verherentstraat. 10.30 u. jeugdraad ontvangt de buurtbe woners, 20 u. optreden van Respect. De Werf. Jan Ligthartstraat. 14-16 u. instuif (14-16 jaar) De Zevensprong. Const. Huijgensstraat 10.30- 11.30 u. kleuterclub De Lichtboei, Maasstraat 10-12 u. strip- totheek, 14-16 u ontspanningsaktiviteiten (6-12 jaar). Donkey Shot, A pend vanaf 20 u. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 2 uur. (discotheek). Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 10-12.30 u.; Ruijs- daelstraat 7: jeugd 10-12.30 u. VRIJDAG 1 OKTOBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg: geopend 19-21.30 u. HAARLEM. De rechtbank heeft op dinsdag 28 september in staat van faillis sement verklaard: de Naamloze Vennoot schap Rivaro, gevestigd in Haarlem, Stoof steeg 6; rechter-commissaris mr. H. J. M. Cokart, curator mr. G. A. P. de Kort in Haarlem, en (na intrekking definitief ver leende surséance van betaling) de Naam loze Vennootschap Jb Koomen en Zoon ge vestigd in Assendelft, Dorpsstraat 276-278, rechter-commissaris Mr. H. J. M. Cokart, /WWVWWWW*’ -A ;l vele modellen, ook in gemêleerde ;l tinten. I Gratis naar wens gekapt. werkten daarvoor te danken alsmede voor de ervaren vriendschap bij de uitoefening van zijn functie als commandant. Brand weerlieden kun je niet kopen; zij zijn het of niet. De heer Krabbendam was uiter mate dankbaar dat hem in alle jaren niet is overkomen dat een van zijn mannen een ongeval had, want ook dit behoorde tot de grote verantwoordelijkheid. „Het is fijn geweest”. Met enige hilariteit overhandigde de heer Krabbendam aan zijn tijdelijk opvol ger, de heer H. Winkelaar het befaamde fluitje om de „jongens bij elkaar” te houden. Overigens ging ook dank uit naar de andere sprekers. Vervolgens benutte de heer P. V. Pilz, hoofd personeelszaken te Velsen, de kans de toekomstige brandweercomman dant de heer P. J. Willems, tot voor kort chef van de papierexpeditie, thans reeds chef veiligheidsdienst en interne dienst, aan de aanwezigen voor te stellen. Hij dankte hem voor de bereidheid deze func tie te hebben willen aanvaarden en de heer Winkelaar om dezelfde reden de tussenfase te overbruggen.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7