Amerikaan Childress hielp Mars Stars moeiteloze zege op Racing Agon aan Tippy de Lanoy Meyer bezorgde BMHC zijn eerste overwinning Circuit levensgevaarlijk Motorcoureurs niet afdoende beschermd Verrassingen in de korfbalhoofdklasse 0 DUBBELE NEDERLAAG HAARLEM CARDINALS TEGEN PUNCH Voor Meeuwen Haarlem B niet verder dan remise geen redding mogelijk Glemser Europees toerwa genkampioen 14 l <r MAANDAG 4 OKTOBER 1971 Moeilijk i 11 i»* i (Van onze basketbalmedewerker) (Van onze hockeymedewerker) (Van onze sportredactie) (Van een medewerker) (Van onze korfbalmedewerker) Van de Kroon van Landlust in duel met Akerboom en Franke van Levi’s. Levi’s won de wedstrijd met 8149. kon scoren. HGC kreeg slechts een straf- corner toegewezen, waardoor het zijn ge vreesde wapen nauwelijks kon hanteren. Stand le klasse: Amsterdam 6-10, Kam pong 6-10, HGC 6-9, HHYC 6-8, Laren 6- 6, Victoria 6-6, Schaerweyde 6-4, SCHC 6- 4, BMHC 6-2, Hilversum 6-1. kreeg al Marjolein Na deze (Van onze handbalmedewerker) Stand: Rotterdam-Zuid en Punch 4-8, Fiat Stars en Levi’s Flamingo’s 3-6, Mars Stars 3-4, DED, Bona Stars, Racing Agon 3-2, Haar lem Cardinals 4-2, Landlust, Donar 3-0 en Suvrikri 4-0. De Amsterdammers wisten echter tijdig het gevaar te keren. HHYC speelde met een Ausputzer en een versterkte vijf mans middenlinie. Schaerweyde wist met dit tactisch concept geen raad, waardoor HHYC gedurende de hele wedstrijd ster ker bleef. De Danaiden die het gevaar zagen aanko men, beten flink van zich af en dit resulteerde in enkele gevaarlijke aanval len. Het elfde doelpunt kon niet uitblijven en weer was het Nap die de mand vond. In twee minuten wist Souverein twee doelpunten te maken, één uit een straf- worp en één was een afstandschot. Hij bracht hiermee de stand op 11-9 en Luto rook het kleine kansje om alsnog de twee punten mee naar Amsterdam te nemen. De Leidenaren gingen echter rustig door en brachten de stand op 12-9. Strobis maakt 12-10 en daarop bracht Wil Reuter de stand op 12-11. De Danaiden wist echter met bekwaam spel de twee punten in Leiden te houden. seizoenraces een grandioos succes te wor den. Vooral de huldiging van wereldkam pioen Jan de Vries bracht het publiek tot laaiend enthousiasme. De Vries, die zijn carrière op het circuit van Zandvoort begon, maakte met zijn vrouw en zoontje een ereronde over de baan in een buggy bestuurd door ex-coureur Loek Nerden. Haarlemmer Jos Schurgers mocht met zijn derde plaats eveneens in de hulde delen. De beide Van Veen-Kreidler cou reurs namen afscheid met een snelle ron de over het circuit op de 50 cc wereld- kampioenschapsmachines. De races zelf waren, ofschoon er niets meer op het spel stond, het aanzien volle dig waard waarbij nog vermelding ver dient dat Herbert Spahn met twee zeges op zijn Kawasaki zijn totaal aantal over winningen op tweëenveertig bracht. Aangezien de uitloopstrook ter plaatse slechts enkele meters breed is belandde de ongelukkige coureur met nauwelijks ge remde snelheid in het vanghek. Opnieuw is nu gebleken dat afdoende veiligheids maatregelen voor de motorcoureurs nau welijks te vinden zijn. De op instigatie van de Grand-Prixrijders geplaatste vang rails waren door de MAC Zandvoort met strobalen bedekt maar ook de harmonica- hekken bieden de coureurs vrijwel geen beveiliging. De enige oplossing is een bre de grasstrook rond het gehele circuit maar dit is in Zandvoort door zijn heuvel achtig terrein nu eenmaal niet mogelijk. Vóór deze calamiteit leken de laatste De DanaidenLuto is een wedstrijd ge worden, waarin de doelpunten als rijpe appels van de boom vielen. In totaal werd 23x de korf gevonden. De Danaiden nam direct al een 2-0 voorsprong, maar in de volgende minuut was het Kool die Luto langszij bracht met twee fraaie doelpun ten. Opnieuw liepen de Leidenaren uit, maar nu was het Van Dort die tegen kon scoren. Via 5-2 was het Jan Souverein die de korf vond en in de volgende minuten was het weer Kool die 5-5 kon maken, éénmaal uit een strafworp en een af standschot. De Danaiden verhoogde nu het tempo en dit resulteerde in 3 doelpunten, zodat Luto met de rust tegen een 8-5 achterstand aankeek. Direct in de tweede helft konden de Leidenaren via een straf worp 9-5 scoren en Gerard Nap bracht de stand zelfs op 10-5. Kool maakte 10-6, terwijl Wil Reuter 10-7 liet aantekenen. De twee goals gescoord door de ge broeders Kruyze waren dan ook een scha mele afspiegeling van de krachtsverhou ding binnen de lijnen. Vlak na rust kwam Laren op 2-0 en leek een gemakkelijke overwinning te behalen. Laren verzwakte wat en hiervan profiteerde Victoria gretig. Door het benutten van twee strafcorners kwam Victoria nog op gelijke hoogte. staat volledig mee te draaien. Na een 47- 27 ruststand wogen de ploegen in de tweede helft beter tegen elkaar op. Ra cing Agon liet het vertragende spel varen en kon door Petrici bij tijd en wijle gevaarlijk worden. Mars Stars controleerde de wedstrijd echter volledig en won moei teloos met 78-58. Bij Mars ontbraken de geblesseerden Karei Pastor en Rob Boog aard. Levi’s De stand: Go Ahead 6-8; AZ’67 6-8; FC Den Haag 5-7; Feijenoord 5-7; NEC 6-7; Ajax 6-7; Telstar 6-7; Haarlem 6-7; Spar ta 6-7; DWS 5-5; FC Den Bosch 6-5; Volendam 6-5; Blauw Wit 6-5; FC Utrecht 5-4; PSV 6-3; SC Cambuur 5-2; Fortuna SC 5-2. BMHC was gedurende de hele wedstrijd sterker dan Hilversum. Voor rust wist de Hilversumse verdediging de goed opgezet te aanvallen van BMHC te pareren. In de tweede helft ging BMHC nog meer druk ken en de goals moesten dan ook wel komen. Flohil en daarna Gunning brach ten BMHC op een riante voorsprong. Hil versum ontketende in de laatste tien mi nuten nog wel een furieus offensief, maar wist toch niet verder te komen dan één goal, waardoor BMHC de dik verdiende overwinning behaalde. Kampong heeft veel meer kansen gehad dan HGC. Het duurde echter tot diep in de tweede helft voordat Paul Litjens de verlossende goal The White Stars is in de dames-eredivi- sie uitstekend uit de startblokken te voor schijn gekomen. Amstelveen-Zapad, gefu seerd met Giants en tijdens de Lew-Lake verrassend voor de dag komend met een overwinning op Fiat Stars, kreeg een afstraffing, die deze ploeg nog lang zal heugen. De Sterren die hun ploeg aan zienlijk verjongd hebben, bleken over een dermate goede conditie te beschikken, dat de gasten volledig dolgedraaid werden en geen enkel profijt konden behalen uit het lengte voordeel. Tot 9-9 kon Amstelveen bijblijven om daarna weggespeeld te wor den naar een 44-18 ruststand. HAARLEM. Het dodelijk ongeluk waarbij de tweëentwintigjarige motorcou reur Cor Blok om het leven kwam over schaduwde volledig de laatste motorraces van de MAC Zandvoort van dit seizoen. De uit Alkmaar afkomstige Blok (onge huwd) verongelukte enkele ronden voor het einde van de race voor sportmachines boven 500 cc. bij „Bos uit”, de laatste bocht voor het rechte eind die met hoge snelheid wordt genomen. Volgens de ach ter hem rijdende coureur Klaas Zwaan nam Blok veel te veel risico op zijn Norton 750 (Blok had reeds enige malen de aandacht op zich gevestigd door forse achterwlelsüps onderaan de Hunserug) en belandde door zijn hoge snelheid naast de baan. Toen echter verloor de Cardinals-ploeg opnieuw zijn zelfbeheersing. Slordig spel van met name Kees Amama, verschafte Punch alle mogelijkheden uit te lopen. En voor coach Dick de Liefde kon ingrijpen, was de kloof onoverbrugbaar. Vijf minu ten lang scoorde Cardinals niet, terwijl Punch dit wel deed en wegliep naar 84- 55. Eric van Woerkom (6-16) en Dolf Pouw (11-6) schoten Punch tenslotte naai de verdiende 69 93 overwinning. Bram Vosse, Andre Hoefakker en Kees Amama kwamen allen tot een score van twaalf punten. Ook in de return gaf Haarlem Cardi nals in de eerste helft de toon aan. Een voortreffelijk op dreef zijnde André Hoef akker (16-8) was er verantwoordelijk voor dat Cardinals met een voorsprong van 35-33 kon gaan rusten. Toen echter in de tweede helft Rudolf Mooy zijn vierde persoonlijke fout opliep en gewisseld werd, konden de kopstukken aan Delfts? kant: Eric van Woerkom (10-18), Pouw en Van Helfteren Punch toch weer naar een 77-57 zege schieten. Komende donderdag tegen Agon zal Cardinals echter kunnen beschikken over de ruime twee meter lange Mansor Ba een Senegalees die het laatst uitkwam voor Racing Sport Paris in Frankrijk RohdaArchipel is ook al een ener verende wedstrijd geworden. Na een half uur spelen leidde Archipel met 5-0 en iedereen dacht dat de Indische buurtbe woners naar een gemakkelijke zege zou den doorstoten. Het was mej. Van Harlin gen die voor Rohda tegen kon scoren, maar veel verder kwam Rohda hier niet mee. Archipel had echter verder moeten komen dan de 6-3 voorsprong tijdens de rust, gezien het dit in de tweede helft duur kwam te staan. Deze tweede fase van de strijd liet een geheel ander Rohda zien. Het speelde in een zeer hoog tempo met zeer fraaie aanvallen en Archipel had hier geen antwoord op. Ook de conditie ging een woordje meespreken en nu kwam duidelijk naar voren, dat Archipel zich iets had geforceerd in de eerste helft. Rohda wist een achterstand van 4-7 om te buigen in een 9-7 overwinning, en deze overwinning was dan ook zeer verdiend. Het verzwakte BDHC-elftal snel een goed ruggesteuntje. Schutte doelpuntte het eerst, snelle openingstreffer nam Gooische het initiatief. Nog voor het rustsignaal nivel leerde het de achterstand. In de tweede helft bleef Gooische wat sterker, zonder dat de Bloemendaalse verdediging in moeilijkheden raakte. HGC speelde met een Ausputzer. Het toonde zich vooral taktisch veel sterker dan HBS. Na een snel verworven voorsprong bleef HGC gevaarlijker. De stand wijzigde niet. SCHC was tegen Voordaan veel sterker en schiep zich veel meer kansen. Slechts één van de mogelijkheden werd benut zodat er een schamele 1-0 zege werd behaald. Amsterdam en Kieviten hielden zich in de eerste helft goed in evenwicht. Na rust sloegen de Amsterdamse voor- waartsen hun slag. Met drie eigen treffers en een in eigen doel kwam er toch nog een ruime 4-0 zege van Amsterdam op Kieviten tot stand. MADRID. De Westduitser Dieter Glemser is op het circuit van Jarama bij Madrid Europees kampioen toerwagens geworden. Hij won met zijn Ford Capri 2,9 liter de klasse boven 2000 cc van een vier uursrace, de achtste en laatste wed strijd voor het kampioenschap. Glemser vergaarde 54 punten, eenzelfde aantal als de Italiaan Picchi. Glemser dankte zijn eerste plaats in het eindklassement aan een groot aantal eerste plaatsen in de races. Toine Hezemans werd derde in de titelstrijd. HAARLEM. De koploper In de eer ste klasse (heren) Atilla heeft een moeilijk weekeinde achter de rug. Zater dag was in Den Haag Hellas te sterk en de Utrechtenaren moesten met een 12-10 nederlaag genoegen nemen. Gisteren her stelde Attila zich enigszins, maar de zege op runner-up AHC’31 was krap, 9-8. Her mes speelde dit weekeinde maar eenmaal en had veel moeite met het zwakke Zeeburg, 11-9. Twee overwinningen be haalde het Utrechtse UD, dat zaterdag het arme Meeuwen met 21-7 oprolde. Dit Rotterdamse team Is voor deze klasse veel te zwak. Ook Zeeburg won royaal van de Meeuwen (15-9) voor wie redding nauwe lijks mogelijk lijkt. HAARLEM. In de eerste klas van de competitie voor B-elftallen stelde Haar lem enigszins teleur door het op eigen veld tegen hekkesluiter Fortuna SC niet verder te brengen dan een 2-2 gelijkspel. De Haarlemse reserves lieten een voor rust verkregen 2-0 voorsprong in de twee de helft glippen. Kampioen Feijenoord won voor ruim 3.000 toeschouwers met 3- 1 van het enthousiast tegenstand biedende Telstar. De andere nieuwe leider Amsterdam heeft het zeer moeilijk gehad tegen SCHC. Na zeven minuten al nam de Stichtse ploeg via de uitstekend spelende Geensen de leiding. Hierna werd de wed strijd binnen vijf minuten beslist. Binnen deze voor SCHC fatale minuten scoorde Amsterdam twee maal. Voor de rest van de wedstrijd bleef SCHC, door middel van sterk spel op het middenveld steeds aan dringen. HAARLEM.De derde ronde in de heren-eredivisie heeft een duidelijke scheiding tot stand gebracht tussen de sterkeren en de zwakkeren. Nu reeds staat vrijwel vast dat Fiat Stars, Levi’s. Rotterdam-Zuid, Punch en Mars Stars deel zullen gaan uitmaken van de kampi- oensgroep. Slechts de strijd om de zesde plaats is nog volkomen open. Levi’s-Flamingo’s en Mars Stars won nen opnieuw met groot machtsvertoon van respectievelijk Landlust en het tegen vallende Racing Agon. Alleen Haarlem Cardinals liet het afweten. Zaterdag werd een onnodig grote nederlaag tegen Punch geleden met 69-93. Gisteravond laat ver ging het de Haarlemmers in Delft niet veel beter en werd met 77-57 verloren. Wereldkampioen in de 50 cc-klasse Jan de Vries werd zondag op het cir cuit van Zandvoort gehuldigd. De kampioen, die zijn titel vorige week in Madrid kreeg, maakte een ereronde in een „buggy”. Vooral in de laatste vijf minuten van de tweede helft drukte The White Stars opnieuw door om via 67-31 te zegevieren. Topscoorsters: Roos de Vries 11-14, Karin Bos 9-6 en Annelies Hellingman 8-4. HOC moest tegen DED de tweede achter eenvolgende nederlaag incasseren, doch is zeker niet ver van de winst afgeweest. De winstkansen werden verspeeld in de slot fase van de eerste helft toen DED een 10- 7 achterstand kon omzetten in een 29-21 voorsprong. Een verwoed vechtend HOC slaagde er in de tweede helft toch weer in naast DED te komen, 41-41. Deze krach tinspanning bleek echter teveel van de ploeg gevergd te hebben, want in de slotfase bleek DED over net iets meer inhoud te beschikken om de winst met 54-50 mee naar Amsterdam te nemen. Aanvoerdster Joke de Leth (8-4) was de productiefste HOC-speelster. In de tweede divisie heren verloor al leen The Typhoons. Tegen het debuterende Hoofddorp werd met 53-61 verloren. Hoofddorp bleek opnieuw een aanwinst voor deze klasse. Dankzij een grotere rust in het spel en de trefzekerheid van Bou- dewijn Maat (15-6) en Ko Alewijn (5-12) de tweede winst voor Hoofddorp. De IJmuidense ploegen wonnen beide. Exercitia versloeg Azimma met 33-36 en Akriides sloeg pas toe in de evrlenging. Na een achterstand bij de rust van 25-31, was de stand gelijk, 62-62, bij het laatste fluitsignaal. In de verlenging won Akrides zij het onder protest tenslotte met 71-70. Topscorer werd Cor Haver met 9-18-6. De Akrides-dames wachtten, tevergeefs op NDH, terwijl Exercitia na veel moeite met 26-24 van KNSM won. Amsterdam heeft zich hersteld van zijn zwakke competitiestart. Kieviten werd met een 4-0 nederlaag gedecideerd terug gewezen. BDHC miste international Anne ke Staring. Dit had tot gevolg dat de defensie minder hecht georganiseerd was, waardoor Gooische na een 1-0 achterstand nog tot 1-1 kon komen. HGC nam tegen HBS al snel een voorsprong en heeft dit door het wat naïeve aanvalsspel van HBS makkelijk vast kunnen houden. SCHC was tegen Voordaan weinig slagvaardig, waardoor de schade voor Voordaan tot een doelpunt beperkt bleef. Aalsmeer behaalde uit twee ontmoetin gen slechts één punt. Tegen Sport Vereent werd het zaterdag 14-14. Ook voor dit team was het het enige punt, want zondag werd van stadgenoot UD verloren (14-13). In de kopgroep verblijven behalve Attila nu ook Hermes en AHC’31. In de staart werd het verschil tussen Zeeburg en De Meeuwen groter. Bij de dames wonnen ditmaal alle uitspelende ploegen en er waren geen verrassingen. De koplopers Hellas en Zeeburg wonnen opnieuw. Hellas met 6-2 van de Schutters en Zee burg met 7-1 van Velo. Voor Hygiëa opnieuw verlies. Thans was het opkomen de SEW’68 de betere en won met 5-2. Attila behaalde een regelmatige 6-2 over winning op het Amsterdamse DWS. Mars Stars bleek met het aantrekken van de Amerikaan Michael Childress van de Denver Rockets een goede greep ge daan te hebben. Hoewel duidelijk werd, dat Childress zich nog aan zijn medespe lers zal moeten aanpassen, had in het eerste treffen reeds de Zandvoortse for matie aan kracht gewonnen. Chil dress speelde op het eerste gezicht een wat onopvallende wedstrijd, doch bleek een uitstekend schot te bezitten (20-14). Verbazingwekkend was zijn rebound- werk. Childress, die in Amerika al eens uitverkoren werd tot de beste rebounder van het jaar, nam tegen Racing Agon en passant vijfentwintig rebounds voor zijn rekening. Een belangrijke aanwinst bleek ook Roy Leysner te zijn. Voornamelijk door zijn toedoen werd in samenwerking met Willy Carsson de Agon-verdediging in de eerste tien minuten voor onoplosbare pro blemen gesteld. Moeiteloos nam Mars Stars in deze fase van de wedstrijd een 31-6 voorsprong. Daarna vlotte het aan zienlijk minder bij de Zandvoortse ploeg. Lex Kroder bleek conditioneel nog niet in Reeds na twee minuten konden de ster ke reserves van Feijenoord door een bui tenspel van Van Leeuwen ’n 1-0 voor sprong nemen. Telstar liet zich door deze snelle achterstand niet van de wijs bren gen. Het kreeg zelfs kansen op de gelijk maker, maar die werden niet benut. Een treffer van Van der Lugt werd afgekeurd. Toen de thuisclub tien minuten na rust door Joop van Daele tot 2-0 uitliep, scheen het voor Telstar verkeken. Kluys- kens deed de spanning echter weerkeren (2-1) en scoorde zelfs de gelijkmaker, maar net als voor de rust werd die niet goedgekeurd. In de slotfase liep Feije noord door een kopbal van Van Leeuwen tot 3-1 uit. De geschorste schutter Coen Dacus werd node gemist bij Telstar en ook Manders was niet van de partij. Haarlem was veel sterker dan Fortuna SC in de eerste helft en nam binnen twintig minuten door Verheuvel en Van Ingen een 2-0 voorsprong. Meerdere sco ringskansen lieten de roodbroeken liggen. Na de rust waren de rollen omgedraaid en gaf het fanatiek spelende en hard werkende Fortuna SC de toon aan. Het kwam mede door missers in de Haarlemse achterhoede op gelijke hoogte: 2-2. Ten slotte mocht Haarlem nog blij zijn met de halve winst. Er waren 1.200 toeschouwers. HAARLEM. In de hoofdklasse korf bal deden zich ook dit weekend weer verrassingen voor. In Leiden moest Luto in de slotfase buigen voor De Danaiden en keerde met een 12-11 nederlaag naar Amsterdam terug. Blauw Wit zette zijn zegemars rustig voort en versloeg Wester- kwartier met 10-7. PKC zorgde opnieuw voor een opvallende uitslag, daar het Die Haghe, dat de laatste weken zo uitstekend op dreef was, een gelijkspel afsnoepte: 4- 4. Ons Eibernest schoot met scherp en vernederde Samos met 18-8, terwijl de Amsterdamse derby RohdaArchipel een overwinning opleverde voor de geel-zwar- ten. Zij versloegen Archipel in een span nende wedstrijd met 9-7. HAARLEM. Drie opvallende gebeur tenissen in de eerste klasse Westen. BMHC behaalde de eerste overwinning op het eveneens laaggeklasseerde Hilversum. Hierdoor kon BMHC de laatste plaats overdoen aan Hilversum. De 2-1 zege die de Bloemendalers behaalden is voor een belangrijk deel te danken aan de terugge keerde ex-international Tippy de Lanoy Meyer. Deze ervaren speler bracht rust in het spel, waardoor de aanvallen beter werden gecoördineerd. HGC leed zijn eer ste verlies. Een doelpunt van Paul Litjens was voldoende voor de zege. Kampong nam daardoor de eerste plaats over van HGC. Deze plaats moet gedeeld worden met Amsterdam. Amsterdam behaalde een moeizame 2-1 zege op een uitstekend draaiend SCHC. Deze Stichtse debutant in de eerste klasse lijkt geacclimatiseerd. Een goede klassering in de middenmoot be hoort tot de reële mogelijkheden. Flamingo’s heeft het ondanks de ruime overwinning tegen Landlust toch weer niet gemakkelijk gehad. Zonder de geschorste Gerhard Schreur en de wel aanwezige, maar niet binnen de lijnen komende Jan Schappert kwamen de Haarlemmers zelfs met 10-8 achter. De kwikzilverige baldribbelaar Walter Ombre en Harry Kip deden het tij echter keren. Coach Cees Burgert had zijn spelers dit maal geen vertragende tactiek opgedra gen. Een consequente man-verdediging en een gering balverlies deden Landlust bij de rust niet al te ver achter blijven, 28- 42. Na de basketverwisseling vlotte het iets beter bij Levi’s. Dankzij de scoringsdrift van Kees Akerboom kon Levi’s langzaam de voorsprong verder opvoeren. Bill More viel opnieuw aan Levi’s zijde te gen. Een lang niet tevreden coach Jan broers bleef tenslotte ver verwijderd van de magische grens van honderd punten die Levi’s-Flamingo’s in dit soort wed strijden placht te bereiken. Topscorer was opnieuw Wim Franke met 14-4. Landlust moest het voornamelijk hebben van de Amerikaan Gene Holt. Komende week hoopt Landlust de beschikking te krijgen over een tweede Amerikaan. Was de overwinning van Rotterdam- Zuid op Suvrikri te verwachten, opmerke lijk was echter de ruststand, 13-25. In de tweede helft brandde Rotterdam echter los en won met de hoge score van 122- 156. Vrijwel de gehele eerste helft bezat het thuisspelende Haarlem Cardinals tegen Punch een voorsprong. De ongecompli - ceerd spelende Haarlemmers moesten pas in de laatste drie minuten van de eerste helft een 32-29 voorsprong prijs geven. De 44-36 achterstand halverwege betekende echter nog niet dat Cardinals bij voorbaat kansloos was. Na tien minuten spelen in de tweede helft was de strijd nog geheei open bij 62-55.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 14