Mensheid bedreigd met degeneratie Eigenaars Mebo II rehabilitatie eisen Van der Jagt (D’66): Voor klagers frustrerende toestand BEREIKBAARHEID MELD EN REGELKAMER IN RIJNMOND TE GERING PRINSES BEATRIX BIJ JARIGE NVSO DE DOOD SLOEG WEER TOE OP DE WEGEN Progressieve samenwerking Straatroof in Herten ernstig Amsterdam ook parlementair mishandeld L b ga 1 Dr. A. Thiadens op natuur- en geneeskundig congres: PvdA-PARTIJRAAD DWINGT BESTUUR Parkeerwachter mishandeld Voor 47 mille Brief aan premier en minister Geertsema 1 aan kleding gestolen Wim Kan vraagt uitstel bezoek Japanse keizer 2 POLITIE SCHIET INBREKER IN BEEN TELEGRAM MAANDAG 4 OKTOBER 1971 (Vervolg van pagina 1) UES 1 'oor SCHADEVERZEKERINGEN: 1 ROTTERDAM In een aantal vragen gericht aan het dagelijks be stuur van het openbaar lichaam Rijn mond maakt het Rijnmondraadslid A. P. van der Jagt van D’66 het be stuur erop attent, dat de bereikbaar heid van de meld- en regelkamer on voldoende is. Tijdens de stankperio- den van de afgelopen twee weken is geconstateerd, dat vele klagers on danks herhaalde pogingen voort durend de ingesprektoon kregen op het alarmnummer. I MANNENMODE l-iocz Koop blrteljorisstraat 5 ‘Bé F IIIIIIIIIÏIIMI. IBBBBBBBSBBBBBBBI IBBBBBBI IBBI on- (Vervolg van pagina 1) woning (Van onze correspondent) Het partijbestuur had de partijraad, die ADVERTENTIE r uw assurantieman weet er MEER van1 HELVETIA ONGEVALLEN HOENSBROEK Gewapend met bak stenen hebben enkele vandalen in de nacht van zaterdag op zondag een slachting aan gericht in het hertenpark in Hoensbroek. De daders hebben een hert doodgeslagen en een ander dier zo ernstig verwond, dat het moest worden afgemaakt. Een derde hert kreeg ernstige verwon dingen aan de poten. Het is niet waar schijnlijk dat het dier kan worden gered. Vier herten hebben de aanslag overleefd. AMSTERDAM Een 26-jarige inwoner uit de hoofdstad is zondagavond door een politie-agent in het rechteronderbeen ge schoten nadat hij was betrapt op inbraak bij het gemeenschappelijke kantoor van een spaarbank en de gemeentegiro op het Bijlmerplein in Amsterdam-Bjjlmermeer. zeer exclusieve kleuren en modellen De heer Van der Jagt meent, dat dit voor de klagers een frustrerende toestand is. Bovendien is het hierdoor niet mogelijk een juist beeld te krijgen van de aantal- De 65-jarige J. Heemskerk uit Den Haag is zondagavond op de autoweg in Moor drecht om het leven gekomen toen hij op zijn scooter gesneden werd door een auto met caravan die te snel naar rechts ging en hem raakte. De 58-jarige mevrouw W. Dijkstra-Bak- ker uit Scherpenzeel (Fr.) is zondag bij Steenwijk omgekomen toen de auto van haar man in dichte mist tegen een stil staande vrachtwagen botste. heer J. de weg streeks in te grijpen in de erfelijke aanleg van de mens. zijn van Brabantse wateren, wat een dragelijke stank met zich brengt. De dieven drongen binnen door een bo venraam. Voor de politie is het nog steeds een mysterie hoe de dieven de grote partij naar buiten gebracht en vervoerd hebben. De toegangsdeuren vertoonden geen spo ren van forceren. seco® DEN HAAG. In een brief aan pre mier Biesheuvel en minister Geertsema (Binnenlandse Zaken) hebben de heren E. Meister en E. Bollier uit Zurich, eige naars van de Mebo II, geëist dat de firma Mebo ltd, radio Nordsee en de medewer kers zo snel mogelijk worden gerehabili teerd van „de op hen geworpen blaam als zou er aan boord van de Mebo II worden gespioneerd.” De wachter plaatste zich voor de auto, moest echter op zij springen en werd door de bumper geraakt. Hfj kwam op de motorkap. Terwijl hij hier vanaf viel greep hij de portierkurk beet en rukte hij de deur open. De chauffeur trok de deur weer dicht waarbij de hand van de par keerwachter ernstig werd gewond. De man werd circa 40 meter meege sleurd maar wist toch het contactsleutelt je te bemachtigen. De auto kwam tegen een stoeprand tot stilstand. De inmiddels door voorbijgangers gealarmeerde politie bevrijdde de parkeerwachter en arresteer de de chauffeur, een 25-jarige man. Hem zal poging tot doodslag, respectie velijk zware mishandeling van een amb tenaar in functie ten laste worden gelegd. De geneeskunst werkt aan een prothe- se-mens. In de medisch-biologische ont wikkeling is de dodelijke tendens, dat een stamboekmens zal ontstaan, duidelijk aan wezig. Dat hier zo weinig tegen wordt geprotesteerd, toont aan aldus dr. Thia dens, hoe ernstig ziek de mens al is.Het is volgens hem niet langer mogelijk vrijblij vend te praten. Er zullen principiële be slissingen moeten worden genomen, onder meer omtrent voortplanting en richting voor het natuurwetenschappelijk onder zoek. Dit gaat de gehele samenleving aan. Hij gaf de Nederlandse regering in over weging het bezoek om te beginnen te doen uitstellen, zodat kennis kan worden geno men van de inhoud van het recent ver schenen Amerikaanse boek „De samen zwering van het keizerlijke Japan”. Mocht het bezoek wel doorgaan, dan zou Wim Kan het toejuichen als uit de voorpagina’s van de kranten zou blijken, dat Hirohito in Nederland niet welkom is. Voorts verwacht hij, dat er geen politie en marechaussee zal zijn te vinden om demonstranten tegen het bezoek uiteen te slaan. De heer Kan noem de zich voorstander van een geweldloze actie tegen het bezoek van Hirohito. Wim Kan zei nog, dat hele vorstenhui zen zich belachelijk maken bij de ont vangst van de Japanse keizer in de ver schillende Europese landen. Hij vroeg pre mier Biesheuvel waarom de regering de zaak van „de drie van Breda” wel zorg vuldig bekijkt (in verband met het staats bezoek van de koningin aan Duitsland) en de zaak Hirohito niet. HEERLEN. Tjjdens het afgelopen weekeinde is uit het kledingmagazijn „De Markthal” in Heerlen voor 47.000 aan kostuums, pantalons, winterjassen, dames- japons, etc gestolen. In Ommen werd de 82-jarige Schutte bij het oversteken van door een auto overreden en dodelijk ge wond. In Oostelijk Flevoland verloor zaterdag middag de bestuurder van een auto tij dens een inhaalmanoeuvre de macht over het stuur en reed een sloot in. Eén van de inzittenden, de 24-jarige student Passenger uit Amsterdam, kwam onder de auto en was op slag dood. In Gemert reed in de nacht van zater dag op zondag een auto met hoge snelheid in een bocht tegen een boom. De bestuur der, H. J. M de Bruijn uit Gemert, werd ernstig gewond, zijn 22-jarige echtgenote verloor het leven. Vrijwel op hetzelfde tijdstip werd in Gemert de 20-jarige fa brieksarbeider C. H. M. Herlings op zijn fiets van achteren aangereden door een auto. Hij was op slag dood. In Wamel botste de 21-jarige O. Basten uit Horssen met zijn bromfiets tegen een auto. Hij werd dodelijk gewond. bijeenkwam ter bespreking van zowel de Troonrede en de miljardennota als van de voortgang van de besprekingen met D’66 en P.P.R., een cenceptresolutie voorgelegd over die voortgang. Gevraagd was uit te spreken dat er instemming is met het door de P.v.d.A. gevoerde beleid. Voorts wordt verwacht dat bij het permanente overleg over de vorming van een grote vooruitstrevende volkspartij men erin zal slagen een vorm te vinden, waarbij de invloed van de bestaande partijen en de leden daarvan op de verdere ontwikkeling van de samenwerking verzekerd is. Ook stelde het partijbestuur aan de partijraad voor om uit te spreken dat op een daar voor geëigend moment ook andere politie ke en maatschappelijke groeperingen bij het zelfde proces betrokken worden AMSTERDAM. De partijraad van de Partij van de Arbeid heeft zaterdagmid dag in Amsterdam het partijbestuur ge dwongen te erkennen dat de beoogde samenwerking met D’66 en de P.P.R. niet beperkt kan blijven tot besprekingen in het permanente overlegorgaan en tot overleg op plaatselijk niveau. Door middel van een motie droeg de partijraad het politiek adviescollege het partijbestuur op bij de Tweede-Kamerfractie aan te dringen op een zoveel mogelijk gezamen lijk optreden met de fractie van D’66 en P.P.R., en het gezamenlijk opstellen van een alternatieve begroting. Daarbij dient evenwel rekening te worden gehouden met de eigen verkiezingsprogramma’s. allereerst van belang is dat de Nederlandse regering een onderzoek instelt aan boord van de „Mebo II”, zoals de heren Meister en Bollier hebben geëist in de brief aan premier Biesheuvel en minister Geertsema” zo verklaarde directeur John de Mol van ochtend. DEN HAAG. De reeks dodelijk ver keersongelukken begon reeds zaterdag middag. In Schagen reed de 78-jarige mevrouw A. M. van Doorn-Nijssen uit Amsterdam door onbekende oorzaak met haar auto bij Schagen in een sloot. Zij werd dodelijk gewond. De politieman meende, dat de inbreker met een wapen dreigde, toen deze, na zich aanvankelijk te hebben verscholen, te voorschijn kwam. De man had een ruit in gegooid en was door het gat naar binnen geklommen. EINDHOVEN. Een 25-jarige Rotter dammer heeft zaterdagavond in Eindho ven een parkeerwachter meegesleurd met zijn auto. De parkeerwachter was even na half zes op het parkeerterrein aan de Keizergracht een bon aan het schrijven wegens te lang parkeren toen de bestuur der van de auto terugkeerde en meteen wilde weg rijden. x aanvullende documentatie voor de discus sies, zo zegde André van der Louw toe, zodat ook wat het gesprek over de pro gressieve volkspartij betreft, met de uit komst van de discussies rekening kan worden gehouden. Eveneens op aandrang van de vergade ring en na beraad van het partijbestuur tijdens een schorsing, kon de P.v.d.A.- voorzitter toezeggen dat de partijraad re gelmatig geïnformeerd zal worden over de voortgang van het overleg. Ook werd vastgelegd dat verdergaande samenwer king dan die welke het P.v.d.A.-congres het afgelopen voorjaar wenselijk achtte eerst aan het eerstvolgende congres zal worden voorgelegd. Nadat de toezeggingen in de oorspronkelijke ontwerpresolutie waren verwerkt kon deze met slechts enkele stemmen tegen worden aanvaard. De amendementen op die resolutie waren tevoren ingetrokken. Gezien de grote bijval uit de vergade ring voor de politieke samenwerking be sloot het partijbestuur de uitspraak daar over te aanvaarden. Fractievoorzitter drs. Den Uyl deelde mee goede hoop te hebben over tien dagen, als in de Tweede Kamer het alge meen politiek debat wordt gehouden, een alternatieve begroting van P.v.d.A., D’66 en P.P.R. te kunnen indienen. Na beraad in eigen kring gaan de drie fracties in de komende week de koppen bij elkaar ste ken. In de komende wintermaanden gaat de P.v.d.A. in haar afdelingen praten over het onderwerp „socialisme nu” en de daaruit voortvloeiende nieuwe partijfor- matie. Het partijbestuur zal zorgen voor Dit werd besloten toen zaterdagavond de Tweede-Kamerleden drs. Den Uyl, dr. Oele en drs. De Ruiter (allen P.v.d.A.) met wethouders en raadsleden van de fracties van P.v.d.A., D’66 en P.P.R. van Vlaardin- gen, Schiedam en Maassluis bijeenkwa men. Tijdens de bespreking die in Vlaardin- gen plaats had. kwam de mening naar voren dat de bestrijding bij de bron moet worden aangepakt. Aan minister Stuyt van Volksgezondheid en Milieuhygiëne zal worden gevraagd om vooruitlopend op de Wet Luchtverontreiniging reeds nu de maatregelen te treffen als er smogvor- ming dreigt te ontstaan, zoals die ook in het Roergebied worden toegepast. De Kamerfractie zal nagaan in hoeverre een deskundige en controlerende milieu dienst beschikbaar is om een anti-veront- reinigingsbeleid in de Rijnmond op korte termijn mogelijk te maken en er scherp op toe te zien, dat de noodzakelijke maat regelen worden getroffen. De Kamerfractie wil de medewerking aan het stoppen van de uitbreiding van de industrie in Rijnmond tot een verdergaan de sanering is bereikt, laten afhangen van de vraag, of de in voorbereiding zijnde sanering bij voortduring op weerstand zou stuiten. Dit zal blijken uit de contacten met de minister, zo werd meegedeeld. DEN HAAG. Cabaretier Wim Kan heeft zich zondagavond in het tv-pro- gramma „Achter het nieuws” tot premier Biesheuvel gewend over het bezoek van keizer Hirohito aan Nederland. Hij vroeg de premier tot wie Hij zich al wendde in een open brief die later ook nog aan de heer Biesheuvel persoonltfk is gezonden of de regering verantwoordelijk is voor de ontvangst van de Japanse keizer op Soest- djjk. Een Soestdjjk. dat naar het gevoel van de heer Kan niet meer bestaan zou hebben als Japan de oorlog zou hebben gewonnen. Wim Kan verwees daarbij naar het verbranden van de portretten van ko ningin Wilhelmina en prinses Juliana in de Japanse kampen op last van de keizer. Partijvoorzitter André van der Louw bestreed dat in het gesprek met D’66 en P.P.R. geprobeerd werd een middenpartij te formeren. Er zal volgens André van der Louw evenwel voor gewaakt moeten worden dat bij de andere partijen irritatie wordt ge wekt. „Men mag niet vergeten dat we praten over samenwerking en dan zal er altijd overeenstemming moeten zijn.” De Vereniging voor Milieubeheer en leefbaarheid West-Brabant heeft zondag een telegram gestuurd aan de Tweede Kamerleden. Dezen worden uitgenodigd zich met de meeste spoed op de hoogte te komen stellen van het volkomen ,.dood' Thiadens zaterdag op het Nederlands na tuur- en geneeskundig congres, dat was gewijd aan de gevolgen van natuurweten schappelijke vooruitgang „Brave new world 1971”. Dit thema was ontleend aan het gelijknamige toekomstboek van Al dous Huxley. Dr. Thiadens, staflid van de werkgroep 2000, merkte op dat een groot aantal voorspellingen op biologisch gebied in dat boek thans reeds zijn uitgekomen. Hij noemde methoden om hogere organismen te stekken, voorts de mógelijkheid recht- Deze week zullen P.v.d.A.-leden van de Tweede Kamer, de gemeenteraden van Vlaardingen, Schiedam, Maassluis en Rot terdam, alsmede de Rijnmondraad bijeen komen om te trachten gezamenlijk verbe tering te brengen in de bestrijding van milieuverontreiniging in het Rijnmondge bied. Voor deze bijeenkomst zal de com missaris der kon'ngin Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, eok worden uitgenodigd. het sportjacket en de sponpantalon met deze combinatie bent u bij" de.uptodals'koHektie widtubij ons. AMSTERDAM. In Amsterdam is dit weekeinde weer een aantal mensen op straat van hun geld beroofd. Op het Bijlmerplein raakte een man 150 gulden kwijt aan een vijftal Surinamers. Een groepje hippies ontfutselde in de binnen stad een Fin zijn portefeuille met 150 gulden en enig Fins en Belgisch geld. In het Vondelpark werd een man beroofd van vijftien gulden. Een poging van enke le jongelui om een 29-jarige man op het Leidseplein van zijn portemonnee te bero ven, mislukte. Op de Amsteldijk werd een vrouw lastig gevallen door twee jongens. Zij zou onzedelijk zijn betast. I Prinses Beatrix heeft zaterdag in Den Bosch de viering bijgewoond van het 40-jarig bestaan van de Nederlandse Unie van Speeltuinorganisaties, NVSO. Op de foto: de prinses tussen kinderen in de reuzenspeeltuin die voor deze gelegenheid in de „Bra- banthallen” was aangelegd. Een 32-jarige man wordt ervan ver dacht zondagmiddag een 26-jarige heilsol daat in Amsterdam met een mes te heb ben bedreigd. De verdachte is aangehou den. Hij was bij de dependance van het Leger der Hells op de O.-Z. Achterburgwal binnengestapt om wat kleding te laten wassen. Toen de heilssoldaat hem zei dat dit op zondag niet mogelijk was, begon verdachte volgens de politie „vervelend’ te doen. Dit resulteerde over en weer in een klap. De man verdween, maar wacht te de heilssoldaat buiten op. Deze vluchtte om aan het mes te ontkomen. Een 31-jarige Turkse gastarbeider uit Soest is in de nacht van zaterdag op zondag in zijn pension in Soest door een landgenoot met een mes in het gezicht gestoken. De messteken zijn toegebracht door een 28-jarige Turk, die zich kwaad had ge maakt over het feit, dat een aantal land genoten om half vier nog niet naar bed waren en hem uit zijn slaap hielden. De voorzitster van de vereniging, mevr N. de Beer Veltman uit Oosterhout, deel de mee elk ogenblik bereid te zijn de leden van de vaste Kamercommissie mi lieubeheer te woord te staan (telefoon 01620-5097). Door het afsluiten van de Haringvliet is er geen stroming meer in wateren als: de Roode Vaart bij Zeven bergen, de Mark bij Stampertsgat en Staandaardbuiten en de Donge bij Geer- truidenberg. Deze zijn daardoor tot een verstopt open riool geworden, dat steeds meer viezigheid zal bevatten, aldus mevr. De Beer. De mensheid is in een situatie geraakt, aldus dr. Thiadens, dat de biologische krachten die vele miljoenen jaren het leven op aarde richting hebben gegeven buiten werking zijn gesteld. Dit zijn: de mutatie, die sterk verhoogd is door stra- lingsactiviteiten Milieuvervuiling, selectie die is opgeheven door hygiëne, preventie en therapie en tot slot isolatie, door verstedelijking van de samenleving. AMSTERDAM.De moderne ontwik kelingen in de geneeskunst zullen tot gevolg hebben, dat op den duur de mens heid degenereert Erfelijke afwijkingen worden niet voorkomen, maar het onge mak ervan wordt bestreden door medisch ingrijpen. Via het nageslacht breiden deze erfelijke stoornissen zich als een olievlek uit onder de mensheid. len klachten per wijk, dorp of stedelijke agglomeratie. Het raadslid dringt er bij het dagelijks bestuur op aan het lijnennet uit te breiden, zodat meer mensen de mogelijkheid krijgen hun klachten te melden. Daartoe moet de Nederlandse regering op de kortst mogelijke termijn een onder zoek tot in het kleinste detail instellen, zo schrijven de heren Meister en Bollier. Het argument van de premier, dat de Nederlandse regering niets kan doen, om dat het schip in internationale wateren ligt, gaat niet op volgens de briefschrij vers. Volgens hen kan de kuststaat Neder land in geval van vermoedens als waar van hier sprake is, overeenkomstig een in 1958 in Genève gesloten verdrag, aan boord van het schip een onderzoek instel len. John de Mol, directeur van de exploitatie- maatschappij Radio Nordsee heeft zater dagavond in de KRO-uitzending Brand punt voor de televisie gereageerd op de uitlatingen van premier Biesheuvel en minister Geertsema van Binnenlandse Za ken. De bewindslieden hadden zich bewust moeten zijn dat hun woorden op een gouden schaaltje zouden worden gewogen, aldus de heer De Mol. Het is onze taak, zei hij, van de regering de duidelijkheid te verlangen. Voor het tot een proces zou komen, zou hij van de regering willen eisen duidelijkheid te verstrekken. Wij zijn bereid medewerking te verlenen aan een onderzoek. Als dan de regering wei gert aan een onderzoek mee te werken, zouden wij kunnen overwegen tot een procedure over te gaan. Inmiddels blijft de uitnodiging aan de Binnenlandse veiligheidsdienst om aan boord van het schip te komen kijken, van kracht, zei de heer De Mol. Radio Nordsee zal voorlopig geen kort geding aanspannen tegen het dagblad „De Telegraaf” naar aanleiding van het verhaal in deze krant dat het zendschip „Mebo II” van radio Nordsee wordt gebruikt voor spionageactiviteiten. „Wij zien daar voorlopig vanaf, omdat ADVERTENTIE De 21-jarige J. Pappelaars uit Dorst (N.B.) is zondag in Rijen door een auto geschept toen hij uit een auto stapte. Hij was op slag dood. Ook het onvoorzichtig oversteken van drukke verkeerswegen heeft zaterdag en zondag aan een aantal mensen het leven gekost. Dat gebeurde in Aalten waar de 75-jarige mevrouw D. Rengelink-Regters op de fiets zonder op het verkeer te letten de weg wilde oversteken en door een auto werd overreden. Eenzelfde lot trof de 65- jarige mevrouw L. Jongsma-De Boer uit IJsbrechtum, die In Sneek op de fiets de rijksweg naar de Afsluitdijk wilde passe ren. In Hardinxveld werd een bromfietser, die plotseling van het fietspad de rijweg opreed, door een auto aangereden. De 10- jarige René Wielik, die op de duo zat, kwam daarbij om het leven. De 12-jarige J. P. F. Kleijweg, die in zijn woonplaats Rotterdam de weg opfietste, werd ook het slachtoffer van een aanrijding. In Made werd de 9-jarige Rudi Rasen- berg door een trekker overreden, toen hij op de fiets de poort bij zijn uitreed. Hij was op slag dood. Deze voorspelling deed dr. A. J. H.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2