Dierenfeest De Lichtboei in Kunstdieven hadden het gemakkelijk Ds. Verhoef deed zijn intrede in Heemskerk Afscheid van ds. J. A. Don VERFNIJWSHOWS UIT DE UMOND Roof uit Alkmaar s museum Bestuurder van Politie zocht tien uren naar drie bejaarden uit Heemskerk Dammers in ban IN DE VTSHAL V aurien-zeilers Bezoek van Duitse ambassadeur Havenberichten St. Jozef parochie ziet haar pastoor vertrekken gehandicapt door windstil weer Clubkampioen hengelsport van competitie gestolen wagen aangehouden Springertjes met diploma Gediplomeerde verpleegsters i B A h 4 5 I.IMUIDER COURANT MAANDAG 4 OKTOBER 1971 (Vervolg van pagina 1) Kort IJmondnieuws In verkeerde bus gestapt TUNNEL GESTREMD Auto sloeg over de kop ALKMAAR De inbraak in het Alkmaarse museum werd zaterdag morgen kwart voor zeven ontdekt door de concierge Bouke Sieperda, die onmiddellijk de politie en ad- junct-directeur mr. Kriek waar schuwde De inbrekers hadden achter de schutting, die voor een nieuwe uitbreiding in de slecht verlichte Doelenstraat staat, alle gelegenheid rustig binnen te komen. Van een af gesloten deur verwijderden zij een stuk board van de nieuwbouw van waaruit zij makkelijk het museum konden bereiken. Uit de vitrines, waarvan de glasplaten werden ver wijderd na het weghalen van schroe ven, haalden zij de kleinere voorwer pen. De politie neemt aan dat zij aan de achterzijde het museum hebben verlaten en op het Doelenveld, dat als parkeerterrein werd gebruikt, alles in een auto hebben geladen. Velsen-IJ muiden f een (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker) re- meer aan 485 stuks was (Van onze redacteur geestelijk leven) (Van een onzer verslaggevers) Gestolen auto. Dit weekeinde is uit de IJmuiderstraatweg in IJmuiden een witte Opel Caravan met imperiaal gestolen. Het kenteken is HS 55-30. Schietvereniging. Bij de oefenwed strijden van de schietvereniging „De Vrij heid” in Heemskerk waren de resultaten: H. Nolten 119 punten; K. van Dijk en Jb. Castricum 118; J. M. Meijer, H. de Graaf, F. Kolen 116; Charles v. d. Wyngaart 115; J. Groeneveld en F. Kok 114; P. J. v. d. Mey en A. W. Schoehuis 113. „Wie zich verslingert aan de machten stelt zich automatisch aan de zijde van het onrecht”. Dit was een van de uitspra ken van ds. D. Verhoef, bij zijn intrede zondagmiddag als voorganger van de her vormde gemeente in Heemskerk. Groot was de belangstelling in de Morgenster- kerk, waar ds. Don, die ’s morgens af scheid had genomen van zijn gemeente in Beverwijk, omdat hij het ambt heeft neergelegd. Ds. Verhoef bevestigde. De gemeenste is anderhalf jaar zonder vaste voorganger geweest. Ds. Don herinnerde (Van onze dammedewerker) In de eerste klasse leverde Heemstede 2 al direct een uitstekende prestatie door de reserves van damclub IJmuiden in eigen huis met 11-9 te kloppen. Dok damclub Kennemerland kwam goed uit de start blokken door Heemstede 3 een 137-ne- derlaag te bezorgen. Den Helder 2, ver leden jaar gepromoveerd, verwierf onmid dellijk enig gezag door een 119-over winning op damclub Sportief. In de twee de ronde zegevierde Heemstede 2 met 155 over Den Helder 2, terwijl Den Helder 1 de Beverwijkse damclub met een 146- nederlaag huiswaart zond. De ontmoeting SportiefHeemstede 3 moest bij de score 88 worden afgebroken. De einduitslag zal vermoedelijk een 1010 gelijkspel of een 119-zege voor Heemstede opleveren. Met twee gewonnen wedstrijden heeft Heemstede 2 de leiding genomen. De hoofdprijswinnaars voor de jury- tafel. (Van een onzer verslaggevers) SCHEVENINGEN. In Scheveningen werden maandagmorgen aangevoerd: 24 kleine kisten schelvis, 130 wijting, 40 kl. kisten wijting, 250 gul en kabeljauw. 2300 haring, 1900 kl. kisten haring, 50 makreel, 40 kl. kisten makreel, 3000 schol, 50 varia, 500 stuks stijve kabeljauw, 5000 kilogram tong. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE De Duitse ambassa deur in Nederland zal vrijdagavond 8 ok tober een bezoek brengen aan Zentrum Treffpunkt, de sociëteit van de Duitsers die in deze omgeving werken. Voorafgaan de aan dit bezoek is er een bijeenkomst in Casa Nostra. met de grote drukte. Zij verleende assis tentie bij auto’s met oververhitte motoren en lege accu’s, terwijl ook het verkeer via bakens en lichten op de file attent werd gemaakt. Tegen half acht was de tunnel weer vrij en kon het verkeer na enige tijd weer normaal doorrijden. EA ma lity De voor de tweede klasse gespeelde wed strijden resulteerden in: BDC 2Santpoort 5—15, HDC 2—HDC 3 9—11, ’t Oosten 2— DCK 2 12—8, DVS—KNC 10—10, DCK 2— DVS 5—15, HDC 3—’t Oosten 2 8—12 en Heemstede 4KNC 713. ’t Oosten 2 leidt in de tweede klasse met 4 uit 2, gevolgd door DVS en KNC elk 3 uit 2. inti um 1-0, al len zon het VE 1- 2, 2- 4, r 2 or- -10, lity ano 1 Tij ms de ae- zas ite ;ns >n- sm St. em ar- iiet im. len Ier lat eze "an an ty la in 4 eg in tr ial ek le- im en ek g- >e- en ad. in »n al »n ht Al die kinderen met hun dieren levere- den leuke taferelen op in de zaal van „De Lichtboei” en wie de moeite nam om met die kinderen te praten kreeg de mooiste verhalen te horen, want een dier in huis betekent veel voor een kind. Het geitje stal dit jaar de show. Het demonstreerde precies voor de jurytafel een „dropping”. Het bleek later de tweede prijs te hebben verworven. De gouden medaille met de wisselbeker werd toege kend aan een jonge boxer. De prijzen werden uitgereikt door we thouder A. Klomp, die aankondigde dat de dierenkeuring volgend jaar in de „Animal Farm” wordt gehouden. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Zondagavond om half ze ven werd een bestuurder van een perso nenauto in de westbuis van de tunnel zo gesneden, dat hij zeer krachtig moest rem men. De automobilist sloeg met zijn auto over de kop: de man bleef opgedeerd, zijn voertuig werd zwaar beschadigd. De snij dende auto is doorgereden. Door een gedeeltelijke stremming van de westbuis ontstond een kilometerslange file van wachtende auto’s tot de Heems kerkse brug. De Heemskerkse politie is (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Tien junior-leden van de Turnvereniging IJmuiden (T.V.IJ.) hebben in Zwolle deelgenomen aan de vaardig- heidsproeven trampolinespringen en hun diploma behaald. Een goed resultaat, ge zien het feit, dat 25 procent van de deel nemers zijn afgewezen. De geslaagden zijn: diploma C: Robbie Pikaar; diploma B: Resie Hitters, Hans Westerman, Margaret Belion en Hans Burger. Diploma A: Ma rianne Schaarman, Theo Burger, Ronnie Thiels, Fenny de Jong en Elly de Graaf. Het ligt niet in het voornemen van pastoor Van der Spek een afscheidsdienst te houden, doch de mogelijkheid blijkt niet uitgesloten, dat hem op maandag 25 oktober een afscheidsreceptie wordt aan geboden. grote leegte achterliet. Hij was blij dat de vacature nu ten einde is. „Het is een misverstand dat geloof een moeizame zaak is”, zei hij, „we gaan vol verwach ting de Heer tegemoet”. Ds. Verhoef zei zich ’s morgens onder het gehoor van ds. Don zeer thuis te hebben gevoeld zonder dat dit nu betekent dat hij van plan is diens voorbeeld te volgen. „Ook al heb ik ook wel eens de neiging er hard uit te hollen”. Ds. Verhoef zei van zichzelf nogal pro vocerend te zijn, hetgeen zich in zijn eerste preek, gebaseerd op Ef 4:4,5 en 6 en Amos 5:21-27, uitte in tal van krachti ge uitspraken. Zo wees hij er op dat de wereld aan goede bedoelingen te gronde gaat en dat dit met de kerk ook wel eens kan gebeuren en dat voor sommigen de NAVO een geloofsartikel geworden is. „Bij beroepingen denkt men over aller lei menselijke dingen, maar we zijn op de verkeerde weg als we menselijke zekerin gen aanbrengen en de kern vergeten. Of de predikant gelooft en geroepen is is veel belangrijker. Bij de vraag naar God en rechtvaardiging is de gemeente op een verschrikkelijke manier in het geding”. Ds. Verhoef riep uit dat God buitenker kelijk is. „Hij wil er niet wezen. Hij heeft de pest aan onze hoogkerkelijke gewaden en onze hoogdravendheid. De heer is ex clusief en wij staan onder het oordeel omdat we het niet weten. We zijn ergens verslingerd aan onze eigen godsdienst, we duiken in onze eigen religieuze oergrond terug. Onze verslingerdheid aan allerlei machten blijkt overal uit: uit onze devote blik, waarmee we op de collectezak wach ten, op onze humorloosheid in economi sche betrekkingen”. Ook in de kerk is sprake van machts strijd, zei ds. Verhoef, van belangengroe pen, theologie en verveemding”. Maar als we doorgaan God én de andere machten te aanbidden, dan kan de kerk verdwij nen. De kerk althans als vereniging met contribuerende leden. „We kunnen de eenheid des geestes juist bewaren omdat het fundament niet menselijk is”. Ds. Verhoef vroeg zich ook af of het gescheiden voortgaan nog zin heeft. „Dit is alleen uit Jezus Christus te beantwoor den”, aldus de nieuwe voorganger, die zei dat de oordeelsprediking in de geest van „Het gebeurt toch” ook een vluchten is in een soort verheven godsdienstig zelfbe drog. „We moeten strijden voor recht en IJMUIDEN. Door de Velser politie werd zaterdagavond in de Trompstraat een automobilist aangehouden, die niet in het bezit bleek te zijn van een rijbewijs en een kentekenbewijs. De auto werd in beslag genomen. De bestuurder zou het voertuig kunnen terugkrijgen, als hij zijn papieren toonde. Bij het politiebureau van Velsen meldde zich zondagmiddag een man, die beweerde de eigenaar van de desbetreffende wagen te zijn. Deze man was echter niet de aangehouden autombilist, die even later wel het politiebureau binnenstapte. Aan de balie bleek dat de twee mannen elkaar kenden, maar dat de eigenaar geen toe stemming had verleend voor het gebruiken van de wagen. Inbraken. In twee woningen in de Duinvlietstraat in Velsen-Noord is zater dagavond ingebroken. Er worden een sleu- teletui, enige pakjes sigaretten en een zak- laam vermist. Tegen de aangehouden bestuurder, een twintigjarige koopman uit Amsterdam, is proces-verbaal opgemaakt. De Amster dammer is overgebracht naar de hoofd stad. HAARLEM De Haarlemse Zeilver eniging en de Haarlemse Jachtclub organi seerden het afgelopen weekeinde wed strijden in de Vaurienklasse. Het deel nemersveld bestond uit 64 boten. De zei lers werden ernstig gehandicapt door het windstille weer. Daardoor konden van de vijf geplande wedstrijden maar drie door gang vinden. De uitslagen: Vaurien-A: 1. P. Booy 18 pnt., 2. L. Versloot 48 pnt., 3. R. C. J. Dalhuisen 51 pnt., 4. R. W. v. d. Wal 51,7 pnt., 5. Gebr. Kuipers 54,7 pnt., 6. K. C. Caldenhoven 55 pnt. Vaurien-B: 1. B. Twaalfhoven 16 pnt., 2. K. v. Bla deren 17.4 pnt., 3. P. Lubach 20 pnt., 4. C. Brons 27 pnt. (Van een correspondent) BEVERWIJK In de Vredevorstkerk heeft dominee J. A. Don zondagmorgen afscheid genomen van de Hervormde Kerk in Oosterwijk-Meerestein. Op verzoek van de scheidende predikant, die uit het ambt treedt om zich aan andere werkzaamhe den te kunnen wijden, werd er tijdens de dienst geen bijzondere aandacht aan dit afscheid besteed. Vóór de dienst richte de voorzitter van de kerkeraad, de heer J. W Peppelman, zich tot dominee Don, hem dankend voor hetgeen hij in tien jaren in deze wijkgemeente heeft gedaan; een wijk- gemeente met vele problemen als gevolg van veel komende en gaande gemeentele den, die verscheidene malen tot koerswij zigingen noodzaakten. De heer Peppelman wenste dominee Don God’s zegen toe in zijn nieuwe werkkring. Dominee Don dankte een ieder die hem in deze tien ja ren met raad en daad terzijde heeft ge staan. moeite kosten er vanaf te komen, lange tijd in de weer geweest in verband Bovendien zou het een stuk verlichting brengen bij ons onderzoek”, zo meende de adjudant. Het rechercheteam heeft het afgelopen weekeinde, na het gebruikelijke onder zoek. met de museumdirectie nagegaan wat er nu precies gestolen is. Naast het kostbare schilderij van de Haarlemse schilder Van Ruysdael, gemaakt in de jaren 1600 en gerestaureerd in 1970. ver dween ook een paneel van 43 bij 57 centimeter van de schilder Ten Berge uit 1870 voorstellende het schieten van vogels op het Alkmaarse Doelenveld. Het paneel, eigendom van de gemeente Alkmaar, was in zijn geheel meegenomen. Van het schilderij van Van Ruiisdael was de lijst verwijderd. Verder namen de inbrekers drie serviezen mee van Frans porselein uit 1800 die door een particulier in bruikleen aan het museum waren afgestaan. Van een andere particuliere verzamelaarster, die eveneens haar eigendommen in bruik leen had afgestaan, werd Spaans aarde werk uit 1600 meegenomen, waaronder talrijke borden met unieke bladmotieven. Zaterdag in IJmuiden aangekomen: Meteoor, Bremerhaven; Hectos, Kotka, IJmuiden; Oscar Mathies, Londen; Wunner, Bremen; Steinbjorg, Hammerfall; Proton, Huil, IJmuiden; Confid, Ipswich; Baden, Londen, Velsen; Function, TJ- muiden, Huil; Tramp, IJmuiden, Londen: Tor Hollandia, Immingham; Memel, Dagenham; Ll- bertas, Rotterdam; Kennemerland. Hamburg: Dumurra. Dakar; Rolf Behrman. Londen; Dahra. Duinkerken; Hondsbosch, Londen, Zaandam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Tanny, Zaandam, Great Yarmouth; Farel, Helsingborg; Dina, Melly: Tor Anglia, Gothenburg; Jean E, Londen; Gdansk, Rotterdam; Karin Winkler, Flixborough; John Kruse, Rotterdam; Neder land, Rotterdam; Emsland, Velsen, Flixborough; Stormvogel, Great Yarmouth; Citadel, Ipswich; J. H. Wood, Londen; Martha Friesecke, IJmui den, Poole; Bijron, Cuba; Ommenkerk, Bremen; Concordia E, Liverpool; Meteoor, Bilbao; Darm stad, Vlissingen; Wiggs, Great Yarmouth; Effi- catia, Whitby; Proton, Londen, IJmuiden; Al- lurity. Hull. Zondag aangekomen in IJmuiden: Luzia, Ud- devalla; Ekenis, Gunnes; Nerlandia, Kopenha gen; Capacity, Londen; Marlow, Wismar: Lotte B^^’ioisPansa^d^iieiga^s^injibec^^Kunnau^ aan het overlijden van ds. Wentte, die een Flixborough; Marus, Leer; Silksworth, Swan- x J 1 A sea; Otchi River, Avonmouth; Constanca, Goole; Bente Steen. Esbjerg; Rhoen. Calabar; Isarstein, Colombo. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Tor Hollan dia, Immingham; Rijnstroom, Shoreham; Ladon, Antwerpen; Toni, IJmuiden, Whisby; Hermine, IJmuiden, Cleveland; Khassielle, Liverpool; Lille Klint, IJmuiden, Oxelosund; Lizzard, Zaandam, Shoreham; Pamir, Rochester; Amstelstroom, Hull; Maratha Envoi, Newsport; Zaanstroom, Felixstowe; Martina, Low estoft; Brage, IJmui den, Tubarao. Maandag aangekomen in IJmuiden: Paul En- dacot, Rastanura; Mailand, Abidjan; Sir Archi- beld Page, Londen; Fiducia, IJmuiden, Moira- na; Texelstroom, Liverpool; Jalta, Kristineham; Bielsko, Stettin. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Bia. Fal- kenberg. We wijzen er op dat iedere eerste zondag van de maand het restauratiewerk a An de kerk van de hervormde gemeente van half drie tot half vijf kan worden bezichtigd. Deze maand is dat bij uitzon dering aanstaande zondag. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In het Zeewegziekenhuis slaagden voor het diploma ziekenverple ging A de dames: Ardie de Jong, Tonny de Koning, Giok Bwee Kwee, Wil van der Peet, Nel Perquin, Anoeska Prins, Gusta Tas, Vera Vlaar en Nel van ’t Wout. Volgens adjudant Mantel van de Alk maarse recherche bevinden zich onder de voorwerpen tal van zaken die onverkoop baar zijn. „In deze tijd waarin kunstvoor werpen en antiquiteiten een streeds grote re zeldzaamheid worden, lijkt het wel of musea in zijn bij het inbrekersgilde”, aldus de adjudant, die niet denkt dat men hier te maken heeft met een internatio naal complot. Op de vraag of juist daarom ook klei nere musea aangesloten dienen te worden op een alarmsysteem kon hij niet ant woorden omdat hij daartoe niet de com petentie had. „Van een klein aantal mu seumstukken bestaan afbeeldingen. Had den we van alles maar een foto of een afbeelding dan zou het voor de inbrekers meer i IJMUIDEN. In de IJmuider vishallen werd maandagmorgen door 56 vaartuigen aangevoerd: 10.085 kisten vis, 4131 kleine kisten, 41.000 kilogram tong en 485 stuks stijve kabeljauw. De verdeling was als volgt: 680 schelvis, 260 kl. kist., 295 wijting, 1603 kl. kist., 1615 gul en kabeljauw, 958 koolvis, 3125 haring, 1638 kl. kist., 568 makreel, 428 kl. kist. 2330 schol, 159 tarbot en 375 varia. Prijzen. Per 1 kilogram. Tarbot 8.72-7.57, heilbot 4.10, gr. tong 6.26-6.00, gr.m. tong 6.59-6.47, kl.m. tong 5.69-5.41, tong 1 4.20- 3.81, tong 2 3.89-3.33. Per 125 kg. gr. ka beljauw 220, m. kabeljauw 222, gr. kool vis zw. 128, m. koolvis zw. 13-108, gr. koolvis w. 172-130. gr. leng 144. Per 10 stuks: gr. kab. 130-104, m. ka beljauw 92-56. Per hoop: Rog 92. Per stuk: Kreeft 16,99-12. Per 50 kg.: Gr. schelvis 60, gr.m. schel vis 60-57, kl.m. 54, schelvis I 53-36, wij ting 54-36, schar 30-25, gul I 81-72, gul II 75-62, gul III 59-40, gr. schol 60-46, schol I 64- 49, schol II 60-45, schol III 56-42, tarbot 315-77, griet 177-64, tongschar 123-71, ha ring 65,20-22, makreel 66-11.50, koolvis 1 zw. 55-42, koolvis 2 zwart 37-22, koolvis 1 wit 69, ham 208, kl. leng 67, poon 40, haai 65- 41, kl. kreeft 84, krab 17-7.50, ronde poon 52-32. In zijn predikatie naar het evangelie van Lucas 17: „Wij zijn knechten, wij hebben alleen maar onze plicht te doen” zette de pastoor uiteen zich in de afgelo pen vijf jaar in Velsen-Noord volkomen thuis te zijn gaan voelen, ofschoon de huidige onzekere tijd en de snel verande rende omstandigheden ook hun sporen in deze parochie hebben achtergelaten, getui ge de koorden rond de zitplaatsen in het achterste gedeelte van de kerk, ter afslui ting van een niet gebruikt deel. Velen hebben de parochie en de kerk verlaten en zijn niet verder gaan zoeken naar God zo stelde de pastoor vast. HAARLEM. De damcompetitie eerste en tweede klasse van het district Kenne merland van de provinciaal Noord-Hol- landse Dambond. waar de georganiseerde dammers elk jaar opnieuw verlangend naar uitzien, is wederom bijzonder span nend van start gegaan. BEVERWIJK. Na de negende en laatste wedstrijd in de zomercompetitie van de hengelspoi-tvereniging „Velsen” is de heer W. Otte clubkampioen geworden In de ere-afdeline is dit de heer P Woord geworden. De heer A. Kouwenhoven sr. mag zich kampioen in de A-afdeling noe men. De wedstrijd is gehouden bij Schoorl- dam in net Noord-Hollands kanaal. In totaal werden 234 bovenmaatse vissen door de 24 deelnemers aan deze wedstrijd gevangen. De uitslagen «varen als volgt. Ere-afde- ling: W. de Vos 27 stuks: C. Koeleweiin 17 stuks: R Bosma 10 stuks. Afdeling A: W. Koeleweijn. A Schaper en A Kou wenhoven 17 stuks Afdeling B: W. Otte 18 stuks; A de Raad 13 stuks: S. Hoeks+ra 12 stuks. De wintercompetitie start op zaterdag 9 oktober. HEEMSKERK. Bijna honderd huis dieren werden zaterdagmorgen door kin deren uit Beverwijk en Heemskerk naar „De Lichtboei” aan de Maasstraat ge bracht ter gelegenheid van Werelddieren dag op 2 oktober. Honden, poezen, een geitje, hamsters, cavia’s, kanariepietjes, konijntjes, schildpadden, muizen een bonte mengeling van huisvriendjes werd op of voor de tafel van de jury geplaatst om mee te dingen naar de gouden medail le met de wisselbeker en naar de zilveren en de bronzen plak. Gelukkig waren er prijsjes in dieren- dagbalonnen voor alle kinderen, want het wedstrijdelement moet natuurlijk een aanleiding zijn dan doel. VELSEN-NOORD. Pastoor D. J. van der Spek zal de St. Jozefparochie gaan verlaten. Per 1 november aanvaardt hij zijn benoeming tot ziekenhuispastoor aan het Onze Lieve Vrouwengasthuis in Am sterdam. Deze mededeling werd in het afgelopen weekeinde door de vertrekkende priester verstrekt tijdens de gehouden diensten. „Lang zal ze leven” zongen de kinderen voor mevrouw Ch. A. Bos-Kuitert, die het dierenfeest ook dit jaar weer organiseer de. Naast haar maakten drs. K. Clay, dierenarts en keurmeester uit Uitgeest, wethouder Klomp en de Heemskerkse on derwijzer J. Levering deel uit van de jury. Alle kinderen betaalden voor hun deel name drie kwartjes en dat geld bestemd voor het Kerbert Asyl. MAANDAG 4 OKTOBER Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 uur bibliotheek en inlich tingencentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945 geopend van 19 tot 21.30 uur, filiaal Wüstelaan, gebouw Spaarnberg, Sant- poort-Noord, 19 tot 21.30 uur. Boksclub De Ring, 19.30 tot 20 uur trai nen in de Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg. DINSDAG 5 OKTOBER Jeugdcentrum IJmuiden, in Pencentrale- gebouw, Kanaalstraat 257, 20 uur kultureel programma met Ellen Nieman en Rickert Zuiderveldt. Federatie Bejaardenzorg, spreekuren: 9 tot 10 uur Cultureel Centrum, Moerberg plantsoen 22, IJmuiden, in de beneden zaal 3, tel. 02550-15010; Santpoort, in ge bouw Cusa, Hoofdstraat 133, Santpoort- Noord, tel. 023 - 378014; verder volgens af spraak bij het secretariaat Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord. tel. 023-378014. Sporthal Zeewijk, Planetenwëg, IJmui den 18-23 u. BC IJmond. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen, 8 tot 12.15 uur schoolzwemmen, 12.15 tot 13.15 uur gemengd zwemmen, 13.20 tot 16.20 school zwemmen, 16.15 tot 16.45 uur zwemlessen, 16.40 tot 18 uur gemend zwemmen, 18 tot 18.30 uur zwemlessen, 18.30 tot 20 uur zwemvereniging CSB, 20 tot 21.30 uur ge mengd zwemmen, 21.30 tot 22.30 uur zwem vereniging CSB. Jeugdcentrum IJmuiden, in gebouw PEN-centrale Kanaalstraat 257. 20.30 uur Hoofdfilm. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30, en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel sen-Noord, 19 tot 21.30 uur, Jeugd- en tie- nerbibliotheek, Willemsbeekweg, IJmui- den-Oost. 15.30 tot 17.30 uur. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat- Spaarnestraat, IJmuiden, 19 tot 20 uur spreekuur Medisch Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting. spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102. IJmuiden. tele foon 02550-10715. Boksvereniging Manly Sport, les en wed- strijdtraining van 19.30 tot 21.30 uur in de gymzaal van de Moerberg Comitéschool aan de Kerkstraat, oud IJmuiden. Dit aardewerk vertegenwoordigt waarde van 10.000. De inbrekers hadden het vooral voor zien op zilver. Daartoe behoren vijf zilve ren drinkschalen afkomstig van de oude schutterij en een zilveren bokaal geschon ken in 1873 door koning Willem II aan de boogschutterij St. Bastiaansdoelen. Verder twee zilveren drinkschalen van de jonge schutterij, een zilveren gedreven drink schaal met punten aan de binnenkant uit 1622, een zilveren plaat voor het slagbord van een tamboer-majoor uit 1785 en twee gedreven zilveren borstplaten, de één voorstellende St. Joris die de draak doodt en de ander de marteldood van St. Basti aan. AI dat zilver was voor 50.000 verze kerd maar de eigenlijke waarde wordt veel hoger geschat. Dit is eveneens het geval met klein zilverwerk, gesmeed in de 19de eeuw zoals een trekschuit met paard, een kind op een paardje, een paard en wagentje en een mannetje met een hand wagentje waarop twee visies liggen. Al deze voorwerpen met een verzekerde waarde van f 1000 verdwenen uit één vitrine. HEEMSKERK. Nederlandse en Duit se politiemensen en reisofficials hebben zaterdag tien uren gezocht naar drie be jaarde toeristen uit Heemskerk; twee ze venenzeven tig jarige broers en een man van tweeënzeventig. De drie mannen vertrokken per bus uit Heemskerk naar Anrhem, waar zij met het Rijnschip „Rijnmond” een zevendaag se vakantiereis over de Rijn zouden on dernemen. De bejaarden kwamen evenwel niet in Arnhem aan en er werd een grootschaap- se zoekaktie ingezet, die echter geen sulfaten opleverde. ’s Avonds om negen uur loste een tele foontje uit Bornhofen het raadsel op. De drie mannen waren in de verkeerde bus gestapt en dat er iets mis was gegaan ontdekte men toen zij er over klaagden dat de reis naar Arnhem wel wat lang duurde. Maar toen waren zij ook al ver in Duitsland. Vandaag zijn zij alsnog boord van de Rijnboot gebracht. we kunnen het. We zijn geroepen door Jezus Christus, hoop der wereld. Hij is de nieuwe wereld nu. Namens kerkeraad en gemeente sprak scriba/ouderling W. Bakker een wel komstwoord. „De wil om te leven maakt het mogelijk te doen wat gedaan moet worden”, zei hij. „En die wil om te leven is het geloof in die God, die zijn zoon Jezus Christus als mens op aarde plaatste om te leven en te werken. „Hij riep de gemeenteleden op zich zelf weg te cijfe ren en deel te nemen aan het werk. „Het contact met andere kerken is he laas beperkt tot de gereformeerden. Hier ligt voor u een taak”, zei hij tot ds. Verhoef. Tot ds. Don zei het jammer te vinden dat het hier een dubbel afscheid betrof. Namens het gemeentebestuur sprak wet houder A. F. M. van Herpen, die er op wees dat de burgerlijke gemeente veel aan het werk van de kerkelijke gemeente te danken heeft. „U hebt een belangrijke bijdrage gegeven voor het opvangen van de mensen, die naar Heemskerk verhui zen. „Hij hoopte dat ds. Verhoef dit werk een nieuwe gestalte zou geven. Namens de oecumenische raad van ker ken sprak ds. Van Schuppen, die de nieuwe voorganger schetste als Iemand die bereid is in een breed samenwerkings verband te werken. De heer Filius sprak namens de vorige gemeente van ds. Ver hoef, Biddinghuizen in Flevoland en ou derling Peppelman namens de kerkeraad van Oosterwijk Meerestein.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5