Dames schaakkampioenschap V. d. Pluym komt laat met trouwpartij Ada van der Giessen en Fadrhonc vindt overige betaalde jonge keepers te licht voor jeugdinterland GER REITSMA, KEEPER ZWART WIT IN DOEL JONG ORANJE TEGEN DDR Real Madrid optimistisch voor confrontatie met PSV in Gianni Motta sprintte weg van Merckx Jan de Jong was snelste ronde Nieuw Unicum Lobello heeft harde rechtse Rie Timmer deelden punt 1st: Amateurboksers PSV definitief tweede ronde naar TYSC-Trappers in tweede ronde tegen Canada van Europa-cup Gunstige toestand Duindigt doet invloed gelden Vissers bij Mars Voetbalwedstrijd op hoog niveau 18 r 19 DINSDAG 5 OKTOBER 197 1 Niet zwaar genoeg Kracht Premie I 1. Sak, I van Fadrhonc: Verrassing. wedstrijd Een met een een kracht, die tegen De uitslag was: 1. Gianni Motta (It.) 5.49.12; 2. Giancarlo Polidori (It.) zt, 3. Ole Ritter (Den.) zt, 4. Gosta Petterson (Zwe.) (Van onze correspondent in Spanje) MADRID „Wtf hebben minder ge luk bij de Europese lotingen dan bij voorbeeld FC Barcelona, maar ik zou liegen als ik u zou zeggen dat wjj on tevreden zjjn over PSV als tegenstan der”, zo verklaarde ons maandag een bestuurslid van Real Madrid. „Per slot van rekening weten wjj met die Eind hovenaren wat voor vlees we in de kuip hebben. Het waren veerleden jaar april geen gemakkeijjke tegenstanders. Alleen het feit al dat zjj de semifinale hadden bereikt, was al veelzeggend. Natuurlijk hopen wjj die overwinning van toen te herhalen en zo mogelijk nog te ver beteren”. Corry Vreeken kon door deze uitslag iets van haar achterstand inlopen via ’n gemakkelijke zege op mej. Stegeman. In te spelen. Aan de andere kant heeft Real Madrid altijd getoond, dat de ploeg zichzelf weet te overtreffen in interna tionale wedstrijden. Ten slotte hoop ik dat tegen die tijd Pirri weer van zijn blessure hersteld zal zijn en ons elftal zal kunnen versterken”. Aanvaller Amancio trad op als woord voerder voor de Real-spelers toen hij verzekerde: „Voor ons was de loting tegen PSV goed nieuws. Natuurlijk zijn wij op het moment vooral geïnteresseerd gebroken, maar in de hervatting zonder veeel moeite door mej. De Klerck gewon nen. De ijshockeyvereniging zal evenals de volleybalvereniging en de basketbalvereni- ging gaan spelen onder de naam Mars Energie Stars. DEN HAAG Het Nederlandse ama- teurboksteam zal op 1 november uitkomen tegen Canada. De wedstrijd wordt gehou den in de sporthal de Vliegermolen in Voorburg FLORENCE Ontevreden toeschouwers uit Napels wilden tijdens het duel tussen Fiorentina en AC Napoli (2-1) in de eerste divisie van de Italiaanse competitie eens even afrekenen met de internationale scheidsrechter Lobello. De Italiaan gaf daarbij blijk van vele markten thuis te zijn. Hij ving de eerste aanstormende Na- politaan op en zond hem met een droge TILBURG De Nederlandse jjshockey- kampioen TYSC/Trappers heeft maandag in Tilburg met 12-3 gewonnen van de Hongaarse kampioen Ferencvaros. Tussen standen waren 6-2 2-1 4-0. Topscorer was Jo Simons met 5 doelpunten. De wedstrijd gold voor de eerste ronde van de Europa-cup voor ijshockeykampioe- nen. De eerste wedstrijd hadden de Tilbur- gers met 4-6 verloren. TYSC/Trappers heeft hierdoor de tweede ronde bereikt, waarin het zal uitkomen tegen de West- duitse kampioen EV Füssen. De eerste wedstrijd wordt op 11 oktober in Tilburg gespeeld. De tweede vindt plaats op 15 oktober in München. vergelijking, van de moeilijk verstaanbare genaturaliseerde Tsjech, zo bleek later, bedoelde „Het optreden van de doelman was een dieptepunt). De bondscoach: „Twee goals waren aan zijn fouten t e wijten. Terwijl de NOS-televisie achter zijn doel filmopnamen maakte, zocht hij ruzie met een scheidsrechter. Dat kan niet geaccepteerd worden van een snotneus van achttien jaar. Ik heb met Coerver over hem gesproken waarschijnlijk zal hij door NEC worden bestraft.” winning op die zelfde Joegoslaven, een veel beter doelgemiddelde. Een zege (hoe klein ook) is in de praktijk voldoende om met de winnaars van de overige zeven poules te mogen strijden om het Europees kampioenschap. En dat is weer erg be langrijk omdat de spelers onder de drie ëntwintig een groot aandeel zullen hebben in het Nederlandse team dat in 1974 eventueel aan het wereldkampioenschap voetbal deelneemt. Miguel Munoz: „Niet ongunstig”. nu de favorieten voor het kampioen schap. Maar voor zulke internationale wedstrijden voel je toch altijd een spe ciale verantwoordelijkheid. Het gelijke spel in Eindhoven en de overwinning in Madrid bij onze vorige ontmoetingen zijn natuurlijk ook goede voortekens. En dan nog iets: die Eindhovenaren zijn fijne tegenstanders, omdat het elftal sportief en het publiek oprecht is. Dat hebben we de vorige keer heel goed ge merkt. Nee, we hadden het heel wat beroerder kunnen treffen bij deze lo- (Van onze wielermedewerker) ZANDVOORT Op een snel parcours rond het revalidatiecentrum Nieuw Unicum aan de Zandvoortselaan verzorgde de Haarlemse Raceclub Excelsior zondag een clubontmoeting met de buurclubs De Kam pioen, Kennemerland en De Bataaf. De Ilalfwegger Jan de Jong regelde in dit clubtreffen de strijd van de amateurs in zjjn voordeel en Henk Kiekens was de snelste veteraan. schapen, dat uitmaakt van team, speelt een km .De kleine Henk Pasen ging er na een premiesprint BOLOGNA De Italiaan Gianni Motta heeft gisteren zjjn eerste grote overwinning van dit seizoen behaald, toen hjj wegsprin- te uit een groep renners, bjj wie de wereld kampioen Eddy Merckx en daarmee de 54e ronde van Emilia op zjjn naam schreef. Hij legde de 235 km af in 5 uur, 49 min. en 12 sec. Merckx zat in een groep renners die vlak achter Motta over de finish gin gen, waarin zich ook de Zweed Gosta Pet terson bevond, die de ronde van Italië heeft gewonnen en de Deense werelduur- recordhouder Ole Ritter. Het belang van het duel wordt even eens onderstreept door de selectie van Schneider, Neeskens en Krol; spelers, die in het Nederlands elftal niet misstaan. Fadrhonc heeft duidelijk gekozen voor een versterking van de jeugd. De opstelling van Jong Oranje, dat woensdagmiddag naar huis gaat en don derdagmiddag weer in Oisterwijk bijeen komst luidt: Reitsma, Schneider, Nees kens, Van Vliet, Krol, Notten, Haan, Bos kamp, Hoekema, Geels en René v.d. Kerk hof. Schellekens, Krijgh, Rep, Van Marwijk en Thijssen zijn de reserves. JOHN DRIESKENS. Dat is ook de mening van de Spaanse sportpers. De twee dagbladen van Ma drid, die uitsluitend aan sport zijn ge wijd, Marca en AS, schrijven dat de geschiedenis zichzelf herhaalt. AS voegt daaraan toe: „De 2-1 overwinning op PSV begin dit jaar bracht Real Madrid wel in de finale, maar het was een dubbeltje op zijn kant. Nu komen de withemden van de Spaanse hoofdstad weer uit tegen het elftal van de Neder landse Lichtstad, dat natuurlijk zal pro beren zijn revanche te nemen. Maar eerlijk gezegd geven -wij de Eindhove naren ditmaal minder kans, want het vernieuwde Real Madrid, met zijn in jectie van jeugd en kracht, schijnt weer op weg te zijn naar de oude glorie dagen”. Inderdaad heeft Real Madrid sinds het begin van het nieuwe seizoen getoond, dat de verjongde ploeg in de volle zin van het woord meer doeltreffend is ge worden Vijf jongelieden kocht Real Ma drid aan: drie uit Santander, één uit Cordoba en één uit Argentinië. Vooral deze laatste, Anzarda, bewees zijn koop prijs ten volle waard te zijn. Real Ma drid staat nu weer bovenaan de rang schikking van de Spaanse eredivisie zonder één wedstrijd verloren te hebben en met slechts één gelijkspel buitens huis. De doelpunten die de overwinnin gen brachten, waren veelal afkomstig van de nieuwelingen, zoals bijvoorbeeld afgelopen zondag tegen Sabadell. An zarda staat op de eerste plaats van de topschutters in de Spaanse Liga-com- pe title. Geen wonder dat de eeuwig voorzich tige Miguel Munoz, de trainer van Real Madrid, ditmaal zijn optimisme niet geheel wist te verbergen. „PSV is geen gemakkeltyke tegenstander, dat hebben we in april wel gemerkt. Maar ik geloof toch, dat mjjn jongens ditmaal betere kansen hebben”, zo meende hjj. „Op het ogenblik kan men natuurlijk nog niets zeggen, want er blijven nog heel wat dagen over voor de eerste ontmoeting. Overigens vind ik het wel jammer dat we eerst in Madrid spelen. Het is im mers altijd voordelig om de beslissende (Van onze sportredactie) ARNHEM. De vijfde ronde van het dames schaakkampioenschap leverde niet de spanning op die was verwacht. Oorzaak hiervan is de „salon-remise” tussen Ada van der Giessen en Rie Timmer. Aan vankelijk leek de koploopster op winst uit te zijn, maar na 15 zetten werd op voorstel van Ada van der Giessen de vrede gete kend. (Van onze sportredactie) TILBURG Niet Van der Pluym van FC Den Bosch, noch Schellekens van NEC, hoog aangeprezen door zijn trainer Wiel Coerver die zijn acht tienjarige reserve-doelman nu al vergelijkt met Jan van Beveren, zal zaterdag het doel van Jong Oranje verdedigen in de belangrijke ontmoe ting met de DDR, maar een amateur. Ger Reitsma van de Rotterdamse zaterdagmiddagclub Zwart Wit ’28. Op advies van zijn assistent Arie de Vroet passeerde de bondscoach dr. Frantisek Fadrhonc aldus de gehele voorraad jonge keepers van het betaalde voetbal. En toch stond medisch student Reitsma, die uiteraard zeer verheugd was over zijn uitverkiezing, niet op de selectielijst, die Fadrhonc eerder deze week verspreidde. Daarop kwam wél de naam voor van Van Der Pluym en ook die van Schellekens. Van Der Pluym bereidde de bondscoach gistermiddag bij aankomst in het KNVB- sportcentrum te Zeist echter een onplezie rige verrassing. Hij verzocht Fadrhonc terloops wat extra vrije tijd omdat hij woensdag gaat trouwen. De hoge premie (even hoog als spelers van het Nederlands elftal zullen krijgen) wordt uitgeloofd omdat Jong Oranje een grote kans maakt door te dringen tot de kwart finales van het Europees kampi oenschap. In tegenstelling tot het Neder lands elftal, dat zondag in feite een vriendschappelijk partijtje tegen Oost- Duitsland speelt. Jong Oranje staat bo venaan de ranglijst. Het heeft drie punten uit drie wedstrijden. Evenals Joego-Slavië. Nederland bezit echter, door een 5-1 over- (Van onze paardesportmedewerker) DUINDIGT De gunstige toestand van de renbaan doet woensdagmiddag (1.30 u.) op Duindigt zijn invloed al gelden op de bezetting der rennen. Alleen de eerste af deling van de Wunderbar-prijs had beter gekund. In de ren over de sprintafstand van 1350 meter kan de volbloedmerrie Le gal Issue met Henk van der Kraats haar zesde overwinning in successie boeken. Een gevaarlijke outsider is de schimmel Fair Prince, die vorige week op de Belgische renbaan Groenendaal eveneens over een korte afstand beste tweede werd. Voorts nog enkele uitstekende draverijen, waarvan in de Nikosa-prijs de internationale klasse start. DEN HAAG Ton Vissers, de directeur sportief van de uit elkaar gevallen Willem II-Gazelle wielerformatie zal als sport- publiciteitsmanaiger in dienst treden van Mars. Deze fabriek sponsort dit jaar de volleybalvereniging Blokkeer, de basket- balvereniging The Lions, de ijshockeyclub Den Bosch en de amateur-wielerformatie Mars-Gazelle. reeds op de 12e zet onnodig een pion. Toen enkele zetten later door een blunder ook nog de kwaliteit verloren ging was de winst voor Corry Vreeken snel verzekerd. Carla van de Griend t behaalde in een keurig gespeelde partij haar tweede over winning in dit toernooi. Mevrouw Bee- laerts van Blokland bleef hierdoor nog steeds puntloos. Voor Carla van de Griendt opent deze zege perspectieven om op de vijfde plaats te kunnen eindigen, een plaats die haar recht geeft op deelname aan het volgende kampioenschap. Voor mevrouw Mesman was het op nieuw een treurige ronde. Nu gaf zjj tegen mej. De Klerck de winst weer geheel uit handen. Kennelijk is de spanning mede door te weinig routine in het toernooi- schaak haar tegen het einde van de par tijen te veel. De partij werd nog wel af- (Van onze sportredactie) EINDHOVEN. De UEFA heeft PSV maandag laten weten dat het definitief geplaatst is voor de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-Cup, waarvoor Chemie Halle zich ten gevolge van de Eindhovense hotelbrand zonder in Neder land te spelen terug trok. Real Madrid is de volgende tegenstander van PSV. De bij de brand in Eindhoven omgeko men Chemie Halle-speler Wolfgang Hoff mann is maandagmiddag in zijn woon plaats Sangerhausen bij Halle begraven. PSV was hierbij vertegenwoordigd door voorzitter drs. A. Groeneveld en bestuurs lid P. Bakers. DE TIPS 1. Edelscott-prijs: 1. Irresistible 2. Jonathan 3. Jaspis du Bois Outs.: Jonas. 2. Dutch Hanover-prijs: 1. Jorri Buitenzorg 2. Jan Pom B 3. Jacob Areta Outs.: Jack K. Abdullah Scott-prijs: 1. Jody Con Dios 2. Jeri cho L 3. Jean Buitenzorg Outs.: Jeannine D. 5. Nikosa-prijs: 1. stal van Oosten (Calumet Bulwark - Flamingo Six), 2. Entry Volann 3. Fernanda D Outs.: Malsturm. 7. Kesse-prijs: 1. Icare Quick 2. Hompy van Hiddum 3. Important D Outs.: Ivanovna Heather 8. Pigh Life H-prijs: 1. Hercules V, 2. Hea Al- kestis VE. 3. Dynamiet Outs.: Gloria. 10. Freddy Scotch-prijs: 1. Immer Treu 2. Guy Areta 3. Glorlant Outs.: Fair Play. RENNEN: 4. Wunderbar-prijs (le afd.): 1. Red Pepper 2. Marissa 3. Pixlcata Outs.: Flanaga. 6. Minouc-prijs: 1. Legal Issue 2. Llnota 3. Par- kia Outs.: Fair Prince. 9. Wunderbar-prijs (2e afd.): 1. Wild Cat, 3. Artois 3. Desiree II Outs.: Lady Llndella. GORAKSJEP (Nepal) Bjj een eer ste voetbalwedstrijd ooit gespeeld bij de Mount Everest heeft het elftal van een Argentijnse expeditie een „plaatse- Itfk” team, dat van Nepalese sjarpa’s. verslagen en wel met 3-0. De wedstrijd werd gespeeld bij het klooster Tiangbosje dat op een hoogte ligt van ruim 4.000 meter. De Argen tijnse expeditie nam een paar dagen rust op weg naar hoger gelegen gebie den, en toen besloot men tot de wed strijd met de Nepalese gidsen, die ach teraf een historisch evenement werd. Daarmee wordt de unieke situatie ge- zaterdagamateur deel professioneel nationaal onbetaalde kracht, die voetballers, die voor gewonnen wedstrijd tegen de DDR-voetballers vijfhonderd harde gul dens in de handpalm krijgen gedrukt. Reitsma zal hoogstens een horloge van één van de sponsors van de nationale selectie ontvangen. Alhoewel secretaris penningmeester Burgwal zelfs dat niet zeker weet: „Je moet de laatste tijd zo voorzichtig zijn met amateurs. Bijna niets is meer geoorloofd. Uitslagen 5e ronde: MesmanDe Klerck 01, VreekenStegeman 10, Van der GiessenTimmer remise, Beelaerts BloklandVan der Griendt 01. Stand na de 5e ronde: 1. Ada van der Giessen 3'/z pnt uit 4 partijen, 2. Rie Tim mer 3% pnt uit 5 partijen, 3. Corry Vree ken 3 pnt uit 5 partijen, 4. Ingrid Tuk 2>/» uit 4 partijen, 5. mej. De Klerck 2 uit 4 partijen, 6-7. mevr. Mesman en Carla van der Griendt 2 uit 5 partijen, 8. mej. Stege man l’/z uit 4 partijen, 9. mevr. Beelaerts van Blokland 0 uit 4 partijen. Fadrhonc gisteravond In Tilburg tijdens persconferentie: „Ik heb me goed gehou den. Ik heb hem zelfs gezegd rustig in bed te kruipen zodat hij kracht kon sparen voor de trouwerij. Maar het is natuurlijk duidelijk, dat hij morgenochtend (vanoch tend dus) zijn koffer kan pakken. Ik be grijp niet waarom hij mij niet eerder verteld heeft over zijn plannen. Ook van de leiding van FC Den Bosch heb ik niets vernomen over het trouwen van Van Der Pluym. Ik heb lang met Remmers (trainer van de FC) over Van Der Pluym gepraat maar zelfs hij hield zijn mond.” Vervolgens kwam de kandidatuur van Schellekens aan de orde. Volgens Fadr honc faalde de doelman zaterdag in de wedstrijd FC Den Bosch—NEC” als een appel van de boom” (een onbegrijpelijke Schellekens viel dus ook af. Bleven over als kandidaten Blaauw van Telstar, Lelieveld van Haarlem en Lokken van Veendam. Maar Fadrhonc vond alle drie de keepers niet zwaar genoeg voor een in terland. Over Lelieveld zei hij„Ik heb hem een paar keer gezien. Laatst nog in de wedstrijd tussen het militair elftal en Haarlem. Zijn optreden was niet overtui gend.” De mogelijkheden van Fadrhonc waren daarna gering. Natuurlijk had hij een oudere speler (Geels of Schneider) uit de ploeg kunnen laten en er een doelman van boven de 23 kunnen opstellen, maar daar voelde hij niet veel voor. „Ik heb meer belangstelling voor veldspelers dan voor keepers. Die hebben we hier ook met het oog op ’74 genoeg. Neem Schrijvers, Van Beveren, Doesburg van de eerste vertellen ze in Enschede zelfs, dat ze in Eindhoven dan wel de mooiste mogen hebben, maar zij hebben de beste. Nee, de oplossing met Reitsma was gewoon het gemakkelijkst. Hij wordt aan het eind van het jaar pas 23.” Reitsma, voor wiens deelname aan Jong Oranje-DDR de wedstrijd Zwart Wit ’28- 'sGravezandse sportvereniging wordt uit gesteld, zal zich woensdagmorgen bij de selectiegroep aansluiten. Vandaag moet hij eerst nog deelnemen aan een excursie, die hij van een Rotterdamse professor (de begeleider van Jong Oranje Jack van Zanten wilde de naam niet noemen omdat de man „toch al zo moeilijk deed”) niet mocht verzuimen. Er is door de amateurs in de 50 lange race volop strijd geleverd. vandoor en kreeg Jan de Jong en Jan Zo mer met zich mee. Deze drie pakten ta melijk snel 'n ronde voorsprong. Daarna grepen de twee Bataven De Jong en Zo mer nog eens een winstronde op alle ove rigen. In de eindsprint tussen het leidende tweetal bleek De Jong het rapste. De uit slag: 1. J. de Jong, 2. J. Zomer (beiden Bat.), 3. H. Pasen (Exc.), 4. R. Smit, 5. Ton Blom (beiden Kamp.). In de strijd van de veteranen over één uur wisten Henk Kie kens (Kamp.), Buus Schouten en Tom van Dijk (beiden Excelsior) het tot driekwart- ronde voorsprong te brengen. De sprint tussen dit drietal werd fel betwist en daar bij bleef Kiekens zwager Schouten met 'n bandje verschil de baas. Derde werd Tom van Dijk, vierde Peter de Jong en vijfde Aad Duyker. Bij de nieuwelingen zegevier de P. Ruiter (Ol.) vóór Wim Koene (Exc.), Jan Piet Oosterbeek (Bat.), Gert Koekkoek (Exc.) en Cor de Drijver (Kamp.). Jonny Exalto (K’land) was bij de aspiranten snel ler dan Joep van Wooning (Exc.) en Wim de Vet. De patiënten en het verplegend per soneel van Nieuw Unicum, die premies be- van deze wielerdag genoten. Het volgende seizoen mogen de renners er weer komen. Het resultaat was verbluffend: de andere aanvallers trokken zich ijlings terug. (It.) zt, 7. Thomas Petterson (Zwe.) zt, 8. Roberto Poogiali (It.) zt

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 19