Suikerbiet Gat dijk bij IJmuider Kleine Sluis in door voorruit Helft wedstrijden Weenink MSC nog niet gespeeld LUIDSPREKERS GROENENOAAL’S SUPERSLAGERIJEN Mobil bij elk derde bezoek aan Mobil Zand schuurde grote buis lek 500 gram RUND- EN VARKENSGEHAKT taveerne van Forse winst voor Kennemerland en EDO in zaalvoetbal Havenberichten Simultaanseance in stadhuis Velsen SLUITINGSTERMIJN Mobil Zeshonderd gulden gestolen uit Beeckestijn 8 1 DINSDAG 5 OKTOBER 1971 LUIDSPREKERS Bij elk bezoek aan een deelnemend Mobilstation te herkennen aan de theeglas reclame krijgt u een coupon. Gratis! Drie coupons zijn telkens een theeglas waard. Zo kunt u helemaal gratis een komplete set verzamelen. Verras uw vrouw. Uzelf. Het hele gezin met deze originele theeglazen. Bedrijfcperstntel gevraagd Kort IJmondnieuws Brétartefijt perswee! geiraafö 1 kilo verse BRAADKRABBETJES voor 1,98 (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM De competitie van de Noordhollandse Schaakbond is de afgelopen week in hoofdzaak beperkt gebleven tot wedstrijden in de lagere klassen. Slechts in de eerste klasse A moesten nog enkele wedstrijden uit de eerste ronde worden gespeeld. De Beverwijkse schaakvereniging Wee nink trad hierin als gastheer op voor MSC uit Den Helder. In dit treffen is hard om de punten gestreden; zo hard zelfs dat na het verstrijken van de eerste tijdcontrole nog maar de helft van het aantal partijen beslist was. Onervagen hip 1 (Van een onzer verslaggevers) i (Van een medewerker) (Van onze dammedewerker) Gratis (tel. In een origineel theeglas Vervolg Luidsprekers op pagina 11 Een gat in een buisleiding veroor zaakte ontsteltenis bij de Kleine Sluis, toen plotseling een groot gat in het dijklichaam ontstond. VRIJDAG woensdag 16 uur ZATERDAG donderdag 16 uur ZEEWEG 229, CEPHEUSSTRAAT 31, TROMPSTRAAT 187. zaan-Assendelft 2j4-51/2. Afd. D: De Ven- nep-Vier Torens 5-3. 4e klasse, afd. B: MSC 4-Heer Hugowaard 2, MSC trekt zich te rug. Afd. C: Purmerend 5-ZSC 3 3'/a-2,/i vl.; Weenink 6-Zaanstreek Noord 2 0-8. Afd. D: HWP 3-Het Oosten 5 4-4. Afd. E: De Uil 3-Aalsmeer 4 4j4-31/2; De Vennep 2- VHS 5 2Vi-4'/2 vl.; Bloemendaal 4-Zand- voort 2 2%-5 Vz- Van hittebestendig glas. Samen met kunststof hou ders in zes frisse kleuren. Dat heeft uw Mobil-dealer voor u in petto. VELSEN. Van vier tot en met negen oktober worden in verschillende plaatsen in ons land damsimultaanseances gehou den. Vanavand gebeurt dit in de kantine van het stadhuis in Velsen waar de heer Boog als simultaanspeler fungeert. De wedstrijden beginnen om 19.30 uur. Terug. De Heemskerkse politie heeft maandag een auto gevonden, die dit week einde in IJmuiden werd gestolen. Enkele dure gereedschappen bevonden zich nog in de wagen. Gevr. hulp i d. huish. voor halve dgn. bij jong werkend echtp. Tel. 14729 (IJm). ex- 14 In de nacht van zondag op maandag is men het restaurant binnengedrongen. Daar bij werd een ruitje geforceerd. Op de bo venverdieping zijn alle vertrekken grondig overhoop gehaald. Afgesloten deuren wer den uit de sponningen gelicht. Naast het genoemde geldkistje verdwenen eveneens een envelop met ontvangen betaalcheques en een complete postzegelverzameling, be staande uit zes albums. VELSEN Bij een inbraak in de taveer ne van Beeckestijn is een geldkistje met een bedrag van zeshonderd gulden ont vreemd. la” te worden gevoerd, waarna het ontzil- te zand bij Amsterdam wordt opgespoten. In die twee jaar heeft het scherpe zand een lek geslepen in de stalen buiswand, welke precies onder het dijklichaam een knik maakt. Toen men dit maandagmid dag ondekte was het kwaad reeds ge schied. Honderden tonnen water hadden inmiddels de dijk ondermijnd, zodat plot seling een gat ontstond en het huisje van de Vletterlieden wegzakte. Direct werd het totale werk rond de zandontzilting stopgezet. De duwboten werden stil ge legd, de „Aquilla” stopte haar machines. Onmiddellijk heeft de n.v. Bos Kalis de herstelwerkzaamheden ter hand geno men. De afgelopen nacht is stug doorge werkt en in de loop van de middag hoopt men alles weer in gereedheid te hebben om het werk te hervatten. Dan wordt doorgegaan met het herstel len van de aangerichte schade. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat noemde deze schade voor het rijk niet groot, daar de baggermaatschappij alles weer zal herstellen. De heer Kalis kon ons vanmorgen nog geen cijfer noemen, omdat op dat moment nog moest worden vastgesteld op welke wijze het gat opge vuld moest worden, evenmin vast stond in hoeverre het weggeslibde zand diende te worden weggebaggerd voor de scheep vaart is er niet het minste gevaar en tevens nog niet bepaald was hoe groot de schade aan het Vletterliedengebouw is. Ook de economische schade als gevolg van een dag stil leggen van het bedrijf kon de heer Kalis niet becijferen. Reeds twee jaar wordt in de haven mond zand opgezogen en via een buislei ding, welke onder de dijk bij de Kleine Sluis doorloopt, gespoten om vervolgens naar de zandontziltingsinstallatie „Aquil- De schakers uit Den Helder hadden toen een 2’/2-1'/j voorsprong genomen. De afge broken partijen bieden Weenink evenwel de beste kansen zodat een kleine eindzege voor de Beverwijkers tot de mogelijkheden blijft behoren. Wat onverwacht is het ver lies dat Schaaklust (Andijk) in Enkhuizen bij KTV opliep, 5-3. Bij de tweede klassers hadden Het Oosten 3 en HWP een uitste kende start. Het Oosten 3 was op bezoek bij Heemstede 2 en nam daar met een 6’/a- IV2 overwinning royaal afstand. Hetzelfde deed HWP bij de Aalsmeer-reserves. Hier was de eindstand 6-2 voor de Haarlemse schaakclub. Het nog onervaren Weenink 6 moest in de 4e klasse C ervaren dat competitie- schaak wat anders is dan een onderling partijtje. Met de maximale uitslag, 8-0 werd van Zaanstreek Noord 2 verloren. In Hillegom wist De Uil 3 het vierde team van Aalsmeer met klein verschil voor te blijven. De uitslagen zijn: le klasse, afd. A: KTV- Schaaklust 5-3; Weenink-MSC 1'A-2’/j vl. 2e klasse, afd. A: Wieringermeer-WV 2 6- 2, Schaaklust 2-Purmerend 3 5-3, Caïssa- Castricum 4 5'/2-2'/2. Afd. B: Saende-De Weyze 3T/2-4V2. Afd. C: Bloemendaal 2- Castricum 3 3’/j-3’/j vl.; Weenink 3- Saen- de 2 3^2-4 Vz- Afd. D: Heemstede 2-Het Oos ten 3 IV2-6V2, SVS-Rolland 2 354-3y2 vl.; Zandvoort-De Uil 2-3 vl.; Aalsmeer 2-HWP 2-6. 3e klasse, afd. B: Castricum 5-Prmer- end 4 4-4; De Pion 2-Pat Mat 4 4-4; West- Maandag aangekomen in IJmuiden: Saxen, Karlstad: Stad den Haag, Casablanca; Cliff Quay Londen; Noordborg, Karlstad; Patricia Mitchell, Gravelines: Welsh Hareld, Tubarao; Estonia, Le Havre; Bodil Schmidt, Flixborough; Greenland, Londen; Naess Parkgate, Monrovia; Walen- burgh, Gaevle; Cowdray, Shoreham; Sasann von Bargen, Skutskaer. Maandag vertrokken van IJmuiden: Oscar Mathias, Flixborough; Baden, Antwerpen; Deo Gratias, Cork; Zaanborg, Rotterdam; Memel, Da genham; Sir Archibald Page, Dagenham; Ekenis. Flixborough; Kattenturm, Cont. Plat; Kroon- borg, Delfzijl; Gazelle, Boston; Stelnbjom, Ant werpen; Oemberg, New Port; Jalta, Blanken- holm; Atlantic Baronnes, Rotterdam. Dinsdag aangekomen in IJmuiden; Holmsand, Kotka; Sirius, R’dam; Fiaccola, Ryeka; Amstel- stroom. Hull: Karin Winkler, Flixborough. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Cliff Quay, Londen; Duhbe, Hull; Bente Steen, Belfast; Bielsko, Stettin; Ben Lomond, Durban; Markab, Dublin; Bodil Schmidt, Flixborough: Libertas. Bremen. gezinsvervangend tehuis voor geestelijk minder vali de bejaarden directie-assis- tente gevr. die ook in staat is na een inwerkperiode de directrice bij afwezigheid te vervangen. Salaris in over eenstemming met de te dra gen verantwoordelijkh. Br. GL 46. De brieven worden zeker beantwoord. Mogen wij uw hulp in de huishouding zijn? Laat ons dan uw grote was behande len. Je moet de wasserij er bij hebben! Bel eens naar Waserij Beelen, Bleekers- vaartweg 20-21, H’stede. Tel. 280661. Kennemerland zegevierde in de Bever wijkse sporthal met 10-2 over debutant The Pro Boys. Met de rust was de stand nog slechts 4-2. In de tweede speelperiode sloeg Kennemerland volledig zijn slag. Hopman scoorde viermaal. De overige doelpunten waren van Strijbis (2), Leon hard (2), Bok en Klaassen. De twee tegen- punten kwamen op naam van Schopman. EDO bleef met 9-3 de meerdere over de andere debutant Heemskerk. De Haarlem se produktie werd verzorgd door Jan Fran sen (3), Han Fransen, Koenekoop en Kops elk twee. Domburg, Busman en Jorstra schoten raak voor Heemskerk. In een wedstrijd voor de tweede klas won FC Hills in Beverwijk met 3-0 van De Hoop door treffers van P. de Gooyer (2) en C. H. de Gooyer. Door het verstek laten gaan van SMS konden in de Treslong-sporthal te Hille gom slechts twee van de drie geplande wedstrijden voor de derde klas doorgang vinden. Het Beverwijkse Sport kwam daarbij tot een 7-3 overwinning op SIZO uit Hillegom. Topscorer was Krommen hoek met vier doelpunten. Minneboo had twee keer succes en Rover eenmaal. De treffers van SIZO waren van Rikkers, Hermans en Warmerdam. BSM won met 6-3 van Heemstede door goals van C. van Rooyen (3), A. van Rooyen (2) en Nieu wenhuis. De tegengoals kwamen op naam van De Groot,, Derlage en Klooster. In de Beverwijkse sporthal wordt woensdagavond weer gespeeld en donder dagavond komen de zaalvoetballers zowel in de Kennemer sporthal te Haarlem als de Treslongsporthal in actie. Opgaven moeten uiter lijk binnen zijn voor plaatsing op MAANDAG vrijdag 16 uur DINSDAG vrijdag 16 uur WOENSDAG maandag 16 uur DONDERDAG dinsdag 16 uur Uw luidspreker verschijnt dagelijks in meer dan 11.000 gezinnen. Bij afgifte aan ons loket èn contante betaling krijgt U 0.50 korting per luidspreker. HAARLEM. Voor de zaalvoetbal- eompetitie van de afdeling Haarlem KNVB werden gisteravond in de sporthal len van Beverwijk en Hillegom vijf wed strijden gespeeld. EDO en Kennemerland kwamen daarbij in de eerste klas tot grote overwinningen. Doordat SMS in Hil legom niet op kwam dagen, moest Wilms Floet uit Beverwijk onverrichterrake huiswaarts keren. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Op de rijksweg Amsterdam- Velsen vloog maandagmiddag ter hoogte van zykanaal C een suikerbiet door de voorruit van een personenauto. Dit gebeur de, toen de bestuurder van de auto een vrachtwagen vol met suikerbieten inhaal de. De automobilist wist zijn voertuig vei lig in de berm te stoppen. De man, die het projectiel tegen zijn schouder had gekre gen, werd met pijnklachten naar het Zee weg Ziekenhuis vervoerd. De vrachtwa genchauffeur moet niets hebben gemerkt, want hij is doorgereden. Superco-op, Hagelingerweg 67, Santpoort, tel. 023-378314, vr. een leerling-verkoopster (15-18 jr) en een leerling- winkel/magazijnbediende (16- 18 jr.). Prettig werk in een gezellig drukke winkel. Des gewenst zaterdags vrij. Aanm. bij de bedrijfsleider of de afd. personeel. Donke re Spaarne 42 te H’lem. Tel. 023-319375. Bejaardenhelpsters gevr.. tern; voor 6-8 dgn. in de dagen, waarin één weekend valt. Salaris 300 en 400 netto p.m. en voeding. 14-13 dagen vak. per jaar. Aan sluitend op de vrije dagen. Opleid, gewenst; ook 2e jaars komen in aanmerking. Soli, schriftelijk met altijd een oproep tot kennismaking welke tot niets verplicht. Br. GL 47. bieden u a.s. woensdag apart gemalen en steeds vers van 3,— nu voor f2.50 IJMUIDEN. Een lek in een buis waardoor zand en water wordt geperst vanuit de havenmond naar de drijvende zandontziltingsinstallatie „Aquilla” is er de oorzaak van geweest, dat maandagmid dag plotseling een grote bres werd gesla gen in de dijk bij de Kleine Sluis. Aan de voet van het dijklichaam is over een lengte van ongeveer twintig meter het zand weggespoeld, waardoor een naar bo ven schelpvormig toelopend gat ontstond. Een houten optrek van de Vletterlieden op deze plaats, dat op palen was gebouwd, zakte daardoor ook weg. Bij de bagger- maatschappij n.v. Bos Kalis, welke deze zandontzilting exploiteert kon men ons vanmorgen nog niets mededelen over de omvang van de schade. Merck Sharp Dohme Ned. nv, Postbus 581. H’lem vr. voor haar verpakkingsafd. enige dames. Werktijden van 07.45-17.15 u Leeft, van 18-35 jr. U kunt telef. een af spraak voor een onderhoud met ons maken, tel. 023- 319330, toestel 2122. Zoekt u tijdelijk werk? Bent u 4 weken tot 6 maanden beschikb., kom dan bij Hoogovens IJmuiden wer ken. U kunt direkt beginnen en per dag opzeggen. Het gaat om fabriekswerk voor mannen van 18-50 jaar. Goe de salaris- en arbeidsvoorw. Melden: Hoogovens IJm.. Personeelsvoorziening, hoofd kantoor 2, Wenckebachstr.. Velsen-Noord (tel. 02510- 94000). Tot mijn spijt vertrekt bij mij Froukje (leerl.-bejaar- denhelpster) naar een groter bejaardentehuis. Welk ander aardig meisje wil haar plaats uiterl. 1 nov. bij ons inne men. Zuster E M. Tollenaar. Herenweg 40. H’stede. Tel. 023-281346 of 283360. Wasserij Hoek en Vaart kan nog enige meisjes plaatsen voor eenv. en lichte werkz.- heden. Goed loon, prett. werkkring en vergoeding van reiskosten. Aanm. dagel. van 8 tot 17 uur. Bloemen- daalsestraatweg 17, Sant poort. Tel. 023-370050 Meticoat nv. Korte Veerstr. 1, H’lem vr voor haar maga zijn en expeditie een actieve jongeman, leeft. 18-20 jr.; i.b.v. rijbewijs B. Aanm. dag. van 8-18 u. Tel. 023- 323540. If

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 8