Taxibedrijf contra patiëntenvervoer Strijdvraag over verzorging van LUIDSPREKERS „zittende patiënten” VERFNIGINASNIFUWS UIT DF I.IMQUD I' JjVENOELEZERS Commissie G.S. taxi-v er gunning Bedrijfspersoneel gevraagd moet uitspraak doen over ÏZERSSCH Geen taxi’s Speciale zorg nodig Kerkdijk nieuws f 1 Initiatiefgroep Morriën Zee/Duinwijk „Martinistad” Onroerende gnederen gevraagd Onroerende goederen aangeboden Huishoudelijk personeel gevraagd (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM/VELSEN Kan de Ongevallendienst van de fa. Gebroe ders Kloosterhuis haar bedrijf voort zetten met drie huurauto’s voor het vervoer van zittende patiënten in plaats van met twee auto’s als tot dusver óf zal uitbreiding van het bedrijf onmogelijk worden gemaakt als gevolg van een daartegen inge diend bezwaarschrift van de firma C. v. d. Leden en J. van der Ploeg, welke in Velsen een taxibedrijf uit oefent? Voor deze vraag ziet sedert vrijdagmorgen een commissie samen gesteld uit leden van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zich ge steld. Het antwoord erop zal binnen afzienbare tijd schriftelijk worden gegeven. MM Beverwijk H eemskerk V elsen-N oord 4 ZATERDAG 9 OKTOBER 1971 f V elsen-I.J muiden Ill''* KERKDIENSTEN Gemeente. Sint Engelmundus, 20-22.30 u. u. u. W. M. SCHIPPER. IJmuiden u. u. Vervolg Luidsprekers op pagina 6 De Commissaris v. h. Loodswezen. A. K. DE VRIES, IJmuiden Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Schagen C. A. J. B. Bork te Havelte. Bedankt voor Mijnsherenland J. J. Kooman te Baard- wijk-Drunen. Benoemd tot bijstand in het pastoraat te Eemnes-binnen W. Vroegin- deweij te Katwijk aan Zee. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Ba- rendrecht M. Hiensch te Weesp. Vr\j Evang. Gemeente. Beroepen te ler- seke A. J. Buurman te Bussum. IJMUIDEN Ned. Hervormde Kerk. Nieuwe Kerk. Kanaalstraat 10, 10 u. prof. J. G. P. van It- terson, 19 u. ds. J. M. D. van der Berg; Bethiehemkerk, Radarstraat, 10 u. ds. P. Hazekamp, 19 u. A. van der Bijl (jeugd dienst) in de jeugdkapel 10 uur dienst. Rereformeerde Kerk, Ichthuskerk, Snel- liusstraat, 9.30 u. dr. A. Wind, kinderneven- dienst, 17 u. ds. P. N. Kruyswijk; Petra- kerk, 9.30 en 17 u. ds. P. C. Koster. Baptistengemeente IJmond. J. P. Coen- straat 10, 10 u. W. J. Blanken, 19 u. ds. G. van ’t Woud, 10 u. zondagschool, 20.15 u. j eugdbi j eenkomst. Oud-Katholieke Kerk. Engelmunduskerk Koningin Wilhelminakade, 8.30 u. vroeg mis, 10 u. hoogmis, 14.30 u. middagdienst in Herv. Kerk, Kanaalstraat. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 u. mej. E. Laan, Broederschapsdag. R.-k. Kerk Gregoriuskerk, Kanaalstraat 8.30 en 10.45 uur. St. Petruskerk, Venus- straat 9.30 uur hoogmis; 12 uur jongeren mis. Gemeente Gods, Cultureel Centrum 10 uur kerkdienst. Geref. Kerk (vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 10 u. ds. J. Rijneveld, 15 u. ds. D. Nieuwenhuis. waren ondanks hun zogenaamde ongelet terdheid en hun gereformeerde opvattingen progressief genoeg om zoonlief naar de „neutrale” HBS te sturen. Men kan nog jaloers zijn op de mentaliteit van deze ouders en aan de andere kant huiveren voor de invloed van dit soort „verlichte” schrijvers. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Strating- plantsoen, 10 u. ds. A. J. v. d. Linden (Be diening H. Doop), 17 u. ds. A. J. v. d. Linden (Jeugddienst met medewerking van jongerenkoor o.l.v. mej. Van Asselt). Bedrijfsruimte in IJmuiden. Ca. 80 m2 en kantoorruimte. 25 m2. Voorz. v. gas. toilet en wasruimte, f 115 p.w. Tel. 020 - 65411. Uw luidspreker verschijnt dagelijks in meer dan 11.000 gezinnen. Bij afgifte aan ons loket èn contante betaling krijgt U 0.50 korting per luidspreker. VELSEN-NOORD R.-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 en 12 u. Het artikel „Herinnering” van Adriaan Morrien is een stuk zelfbeklag dat nauwe lijks een situatietekening genoemd kan worden en is royaal van schimpscheuten voorzien waaraan velen zich terecht ge ërgerd hebben terwijl „50 jaren HBS” nauwelijks aan bod komt. Daarnaast is het stotend, moderne literatuur of niet, iemand op zo’n denigrerende manier over zijn ouders te zien schrijven. De zeer tenden tieuze beschrijving van het christelijk on derwijs in die jaren komt in 't geheel niet overeen met de lezing van mensen die in dezelfde periode op dezelfde school waren. Het minderwaardigheidscomplex van de ze schrijver doet hem de vreemdste con clusies trekken. Een jaar verzuim zou één van de redenen zijn geweest waarom hij mocht doorleren. Verder schrijft hij dat vader zeilmaker was en dat moeder de dochter was van een visserman. „Ik be doel maar”, vervolgt hij, „mijn ouders wa ren ongeletterd en gereformeerd:” Velen zullen ervaringen hebben gehad zoals Morrien beschrijft: „Voor mij vol trok die verandering zich door de ontdek king van de literatuurWeinigen echter zullen daardoor het spoor volkomen bijster raken en het moeten zeer labiele figuren zijn die zich vervolgens geroepen voelen het eigen nest te bevuilen. Of dit het hout is waaruit een dichter/schrijver gesneden dient te zijn? Men kan zich ook afvragen of het een verdienste van een Rijks HBS is een dergelijke houding haar leerlingen voor te houden. De ouders van Morrien In deze rubriek worden brieven opgeno men, die met uitdrukkelijk verzoek tot publikatle aan de redactie worden toege zonden: voorwaarden tot ooblikatte zSn: if Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd Door de steeds drukker wordende verkoop zoeken wij op korte termijn enige goede verkoopkrachten. Ook part-time Goed salaris met uitstekende voorwaarden. Soil’s bij Lampe Modehuis, Gr. Houtstr. 101, Haarlem. Tel. 023-314250. Na 17.00 uur 325213. Hij zette uiteen, dat zijn bedrijf bepaald geen taxi-bedrijf is. Om acht uur ’s mor gens rijden de auto’s uit en om vijf uur ’s middags komen zij binnen. In die tus sentijd worden „zittende patiënten” door de twee personenauto’s vervoerd, overal heen. Het betreft patiënten met lichame lijke en geestelijke afwijkingen, die naar het oordeel van de gemeente Velsen, het Gevr. voor de kassa mede werkster, goed salaris, za- terd. vrij etc. Albert Heljn, Bl’daalseweg 70. Bl’daal. Tel. 023 - 268333. De heer H. E. Kloosterhuis kreeg hierop de gelegenheid van repliek te dienen, bij ontstentenis van een representant van de gemeente Velsen. Naar aanleiding van het artikel „Mar tinistad op Zuiderpier door schuld kapi tein”, in uw blad van 29 september 1971, meen ik het volgende onder uw aandacht te moeten brengen. De gezagvoerders van schepen worden bij aanlopen van een haven geen voor schriften opgelegd, zoals dit bij de lucht vaart geschiedt. De gezagvoerder is vrij om de navigatie te voeren zoals hij dat verkiest en hij is ook vrij om te bepalen van welke van de hem ten dienste staande hulpmiddelen hij hierbij gebruik zal maken. Flinke hulp in de huish. gevr. Liefst voor 3 ocht. p.w. Mevr. Engel, Pinellaan 5. S’poort-Z. Tel. 378231. Alvorens tot een stellingname te komen heeft deze commissie vrijdagmorgen het beroepschrift behandeld tijdens een spe ciale zitting in het Provinciehuis, waarbij aanwezig waren de beide indeners van het beroepschrft, alsmede de heer H. E. Kloos terhuis. Tot bevreemding van de commis sie liet de gemeente Velsen hier verstek gaan, hetgeen mede betreurd werd omdat antwoorden op bepaalde vragen dienten gevolge achterwege moesten blijven. De bezwaren van het Velser taxibedrijf gingen ook niet uit naar de Ongevallen dienst, doch naar de gemeente Velsen, welke de aan de gebroeders Kloosterhuis verleende vergunning voor het gebruiken van twee huurauto’s had gewijzigd in een vergunning voor drie huurauto’s, omdat de Ongevallendienst het werk niet meer met twee auto’s afkon als gevolg van het toe nemend aantal werkzaamheden. Voor het taxibedrijf werd het woord gevoerd door de heer A. de Jong, rechts kundig adviseur van de Federatie van Ne derlandse Organisaties voor het Personen vervoer (FNOP). De heer De Jong bestreed het standpunt van de gemeente Velsen als zou „zittend ziekenvervoer” een speci aal vervoer zijn. De ziekenfondsen in ons land, die voor 90 tot 95 procent dit vervoer voor hun rekening nemen, besteden het uit aan taxibedrijven en naar de mening van de heer De Jong betreft het hier nor maal huur-auto vervoer. B. en W. van Vel sen alsmede de firma Kloosterhuis willen dit „zittend ziekenvervoer” uittillen boven het normale huur-auto vervoer, doch ner gens in ons land komt men dit tegen zo merkte hij op. Om die reden zou hij willen voorstellen het verzoek van de firma Kloosterhuis om het bedrijf uit te breiden, te behandelen volgens de normale gang van zaken, waarbij moet worden nagegaan of die uitbreiding nodig is. Dat deze firma veel geld moet uitgeven door het uitbeste den aan derden betwijfelde spreker. Daar naast wist hij te vertellen dat de auto’s van de firma Kloosterhuis geen taxi-me- ters bezitten en er ook geen ritten-staten worden bij gehouden. Ook vroeg spreker zich af, waarom de aanvrage van Gebr. Kloosterhuis niet is voorgelegd aan de des betreffende adviescommissie van de ge meente. ziekenfonds en van de G.G. en G.D. al daar en ook naar de overtuiging van de heer Kloosterhuis speciale zorg vragen. Zij worden niet vanaf de voordeur van hun woning of tehuis waar zij verblijven naar de voordeur van de plaats van be stemming gebracht, zoals een taxi dat doet, doch de bemanning van deze auto’s, allen geoefende helpers of verplegers gaan ter plaatse mee naar binnen, helpen de men sen aankleden, helpen hen de auto in- en helpen hen weer bij het uitstappen en naar binnen gaan op de plaats van bestemming. Een tijdrovende aangelegenheid. Bovendien zijn deze auto’s toegerust met zuurstof-apparatuur hetgeen niet van normale taxi’s gezegd kan worden. Het komt namelijk regelmatig voor, dat de „zittende patiënten” onderweg zuurstof toegediend moet worden. Daarvoor zijn opgeleide mensen nodig. CBS-Artone Gramm.pl.bedr. vr. v.d. controle-afd. contro- leuses. Geen ploegendienst. Aanm. Nijverheidsweg 32-36. Tel. 023 - 327055 of 327056. Eén van die (kosteloze) hulpmiddelen is het radio-radarstation te IJmuiden. Wil hij van de diensten van dit station gebruik maken, dan zal de gezagvoerder het initia tief tot de radioverbinding met het station moeten nemen. Heeft een gezagvoerder die verbinding eenmaal gemaakt, dan worden hem, overeenkomstig het bovenstaande, slechts adviezen, eventueel een waarschu wing voor een gevaar, gegeven. De reden waarom de gezagvoerder van de „Martinistad” heeft nagelaten van de diensten van het radio-radarstation te IJmuiden gebruik te maken, moet mogelij kerwijs worden gezocht in de gebrekkige communicatie-apparatuur, welke hem ten dienste stond. Het ontbrak op de „Martinistad” namelijk aan de voor deze communicatie geëigende VHF-radiotelefonie, waarmee rechtstreeks en kosteloos met het radio-radarstation ge sproken kan worden. De gezagvoerder van de „Martinistad” kon echter slechts met een middengolf-in- stallatie via Scheveningen Radio en vervol gens een telefoonlijn verbinding opnemen, waarvoor per drie minuten gesprek het scheepstelefonietarief moet worden vol daan. CBS-Artone Gramm.pl.bedr. vr. v.h. vervaardigen van matrijzen van grammofoon platen energieke medewer kers met enige kennis van galvanotechniek. Aanm. Nij verheidsweg 32-36. H’lem. Tel. 023 - 327055 of 327056. CBS-Artone Gramm.pl.bedr. vr. v.h. verzendklaar maken v.d. grammofoonplaten 2 in pakkers. Werkt. 8-17.30 uur. Aanm. Nijverheidsweg 32-36, H’lem. Telef. 023 - 327055 of 327066. Wilt U afwisselend, prettig werk buiten? Kom dan eens praten over een baan, ais verkoper in een onzer wijken Flinke, eerlijke kerels kunnen een zeer goed inkomen be reiken in ons door en door gezonde bedrijf. Belangstellen den zijn welkom elke dag tussen 4 en 5 uur of na telefo nische afspraak: Vermaat-Carels Bakkerijen, Paul Kruger- kade 8, Haarlem, tel. 023 - 25 80 21. General Binding (Nederland) N.V., Bennebroekerweg 930 te Hoofddorp (Zwaanshoek) vraagt voor haar afdeling P.V.C. en zeefdrukkerij flinke werkkrachten (ml). Hoog loon. Pers, aanmelden aan bovengenoemd adres of na telef. afspraak onder 02502 - 66 98. Snackbar van Westen. Hage- lingerweg 475, S’poort Tel. 023 378142 vr. net meisje. Liefst boven 18 jr. Goed loon, prett. werkkr. Werkt, n.o.t.k. Evt. zondags vrij. CBS-Artone Gramm.pl.bedr. heeft voor werk in 2-ploe- gendienst pl voor platenper sers. Werkt v. 6-15 en van 15-24 u. Afw. p.w. van maand, tot vrijd. Voor actie ve jongelui is dit een prett. werkkr. met een hoog loon. Aanm. Nijverheidsweg 32-36. Haarlem. Tel. 327055 of 327056. Als je een leuke baan zoekt moet je even bij ons langs komen. Daar word ie beter van. Hier kan je met fijn werk veel geld verdienen. Op onze produktie-afd. ma ken wij allerhande gebr.- voorwerpen v. plastic. Echt iets v. meisjes v.a. 16 jr. Als je erop vooruit wilt gaan moet je gauw komen. Bellen mag ook. O ja, we hebben ook nog personeelsverv. van uit H’lem. General Binding (Nederland) N.V. Bennebroe kerweg 930. Hoofddorp (Zwaanshoek). Telef. 02502 - 6698. CBS-Artone Gramm.pl.bedr. zoekt v.d. drukkerij actieve jongelui v.d. hoezenafwer king. Ploegendienst. Aanm. Nijverheidsweg 32-36. Tel. 023 - 327055 of 327056. verschijnen DAGELIJKS in méér dan 12.000 gezinnen ƒ0.60 per regel met een minimum aantal te bereke nen regels van 4 (2 koloms annonces ƒ1.20 per regel met een minimum aantal te berekenen regels van 4). Alle rubrieksadvertenties kunnen nu zowel over 1 kolom, als over 2 kolommen breed worden geplaatst Bij afgifte aan loket en contante betaling 0.50 korting per advertentie. Zoekt u tijdelijk werK? Bent u 4 weken tot 6 maanden beschikbaar. Kom dan bij Hoogovens IJmuiden wer ken. U kunt direct beginnen en per dag opzeggen. Het gaat om fabriekswerk voor mannen van 18-50 jaar. Goe de salaris- en arbeidsvoor waarden. Melden: Hoogovens - IJmuiden, Personeelsvoor ziening, Hoofdkant. 2, Wen- ckebachstr., Velsen-Nrd. Tel. 02510 - 94000. ZATERDAG 9 OKTOBER Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend tot 15.30 u. De Kelder, Hilbersplein. jeugdsociëteit (13-15 jaar). De Grenspost, Soerstraat 1. 20-22.30 discotheek Fire. ZONDAG 10 OKTOBER Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend 9-12 u. De Grenspost, Soerstraat 1. 14-16.30 discotheek Fire. De Uitwjjk, Arendsweg. 20-22.30 u. jeugdsociëteit Biebbieb (vanaf 18 jaar). MAANDAG 11 OKTOBER De Uitwijk, Arendsweg. 13.30-15.30 u. peuterspeelzaal. De Hoppers. IJsselstraat 37. 9-11.30 u. peuterspeelzaal. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Gymzaal, Dreef, 19.30 u. conditietraining voor heren. Beverwijkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg 2. 20-22 u. spreekuur. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4. 20 u. werkgroep-avond AA. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 19- 21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15- 17.30 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u.; Parmentier- straat 2: jeugd 15.30-17.30 u. ZATERDAG 9 OKTOBER Progress-sociëteit. Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 2 uur. Donkey Shot. A. Verherentstraat. 20 dansen met Marva Hodge Band. ZONDAG 10 OKTOBER De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 14-16 u. jeugdfilm. De Lichtboei. Maasstraat. 14 u. jeugd film. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot. A. Verherentstraat. 20 discotheek. MAANDAG 11 OKTOBER De Zandkraai, Handelstraat. 13.30-15.30 u. peuteroppas. De Lichtboei. Maasstraat. 14.30-15.30 u. peuteroppas. Zaal Flora, Deutzstraat. 19 u. postzegel vereniging Heemskerk. De Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. mode show voor NCVB. 20 u. EHBO-vereniging PIM. Progress-sociëteit. Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Ge opend vanaf 19.30 u. ZATERDAG 9 OKTOBER De Mei. Geelvinckstraat. 20 u. disco theek. Hypotheken. financieringen en persoonlijke leningen. Nat. Hyp. Ass.kant. Mole- naerstr. 25. H’lem. Tel. 023 - 251140. Technisch Bureau Tegosa zkt. tandtechnieker voor hal ve of hele dgn. Omg. H’lem. Brieven aan Tegosa. Cartesi- usstr. 58. Rotterdam-Z. ZONDAG 10 OKTOBER De Mei, Geelvinckstraat 14.30-17.30 u. instuif en disco (13-15 jaar) 19.30-22.30 u. disco (16 jaar en ouder). MAANDAG 11 OKI OBER De Mei, Geelvinckstraat. 19.30-22.30 u. instuif (vanaf 13 jaar). HEEMSKERK R.-k. Kerk. H. Maagd Maria, Spoellaan 1, zaterdag 19.30 u. avondmis, zondag H. Mis sen 8.45, 10, 12 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat 2, zaterdag 19 u. avond mis, zondag H. Missen 8. 9.15, 10.45, 12, 17.15 en 19 u. Ned. Herv. Kerk. De Vrijburcht, Vrij burglaan, 9.30 en 19 u. ds. D. Verhoef; De Magneet, Ten Katestraat, 19 u. jeugdkapel. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrijburg laan, 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (Kinder- nevendienst), 17 u. ds. C. Meijer Z. 2. Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, 10 u. ds. G. van 't Wout, 10 u. zondagsschool. UITGEEST R.-k. Kerk. O. L. Vrouw van Geboorte, Langebruurt 37, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u. avondmis, zondag H. Mis 9.30 u. WIJK AAN ZEE R.-k. Kerk. H. Odulphus. Odulfusstraat, zaterdag 19.15 u. avondmis, zondag H. Mis sen 8, 10 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u. de heer Bijlsma. Jeugddienst. Loodgieters gevr. 2 halfwas loodgieters. 2 loodgietersleer- loodgieters. 2 loodgietersleer- lingen. Aanm. Grootegoed en Zn.. Kerkplein 14-15, Bl’daal. Tel. 023 - 252502. Welke dame wil ons de maandagen assisteren met huish. werkz.h Vermeulen, c.v„ Gr. Houtstr. la, H’lem. Naar aanleiding van een uitspraak van wethouder Roessingh gedaan in de Raads vergadering van 2 september j.l. voelt de Initiatiefgroep de behoefte een misverstand recht te zetten. Want wat zei wethouder Roessingh bij de behandeling in de Raad van de huur van ruimte voor sociaal-cultureel werk aan het Zeewijkplein? „Dat men binnen de beperkte mogelijkheden wel gestreefd heeft ondermeer in overleg met de Initiatief groep Zee/Duinwijk naar een zo flexibel mogelijke opzet.” Dit suggereert, dat de wethouder c.q. het gemeentebestuur overleg heeft gepleegd met de Initiatiefgroep, met betrekking tot de bestemming van deze ruimtes. Niets is echter minder waar! Toen het de Initiatiefgroep na enig aan dringen gelukte op 29 januari een gesprek met wethouder Roessingh te hebben, bleek haar, dat de indeling van de meeste ruim tes aan het Zeewijkplein al vast stond. Wat betreft de 2 ruimtes, die nog niet toege zegd waren, werd wel medegedeeld, dat daarin kleuter w.c.-tjes zouden worden geplaatst. Verder kon de wethouder nog niets zeggen, in afwachting van het Zee- wijkrapport, dat eind mei door het Pro vinciaal Opbouworgaan zou worden uitge bracht. Toen dit rapport eind mei verschenen was en de Initiatiefgroep na de nodige moeite het in handen gekregen had, was inmiddels wethouder Roessingh afgereisd naar Amerika voor een reis van 2 maan den, zodat een gesprek met hem niet mo gelijk was. Intussen vordert de bouw aan het Zee wijkplein dusdanig, dat het voor de Initia tiefgroep aanleiding was een brief met wensen t.a.v. de indeling aan B. en W. te sturen. Hierop is nooit enige reactie ver nomen. Als de wethouder de hierboven geschet ste gang van zaken als overleg wil bestem pelen, dan is het wel duidelijk, dat open heid en inspraak voor burgers nog geen gemeengoed zijn. Het is treurig, dat de Raad aan de hand van dergelijke informa tie belangrijke beslissingen moet nemen. Als Initiatiefgroep zien we dan ook nog een groot werkterrein voor ons liggen. Wilt u ons hierin steunen en helpen, wendt u dan voor inlichtingen over de Initiatief groep tot: mevr. A. Hoek-Feenstra, Denne- koplaan 68; mevr. M. Nijdam, Gurvelaan 16; de heer Post. Orionweg 362. De Inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats /Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoor lijk Nederlands en in begrijpelijke, be knopte vorm. De redactie behoudt neh net reent voor de brief ter publikatle te bekorten op niet essentiële punten of opneming te weigeren Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen ef argumenten. BEVERWIJK R.k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O. L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 en 19 u.; Regina Caeli, Hilbersplein 1, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 10, 11.45 en 19.30 u.; Twaalf Apostelen, Van Riems- dijklaan 132, zaterdag 19 u. avondmis, zon dag H. Missen 8, 9.15, 11 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozefrustoord en Lommerlust, Peperstraat 17, zaterdag 18.30 u. voorbe reiding op de zondag, zondag H. Missen 7.30 en 10 u.; Pius X-college, Büllerlaan 2, zaterdag 19.30 u. eucharistieviering. Zondagsdienst r.k. parochies. O. L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, Beverwijk, tel. 23608. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, 10 u. ds. J. Bezemer (Kerk en Israël); De Opgang, Florastraat, 10 u. ds. G. van Schuppen (Bediening H. Doop); Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 9 u. ds. A. Goudsmit-Aalbers; Prin- sesselaankerk, Prinsesselaan 10, 10 u. ds. R. van ’t Lindenhout. Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moensplein 8, 9.30 u. dr. B. Wentsel (Kindemeven- dienst), 17 u. ds. A. van Leeuwen Z. 4; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 10.30 u. ds. C. Meijer (Kindemevendienst), 17 u. dr. B. Wentsel Z. 3. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, 8.30 u. ds. J. Rijneveldt (IJmuiden), 17 u. Leesdienst. Geref. Kerk (vrijgemaakt buiten ver band), Prinsesselaan 10. 8.30 en 17 u. ds. L. E. Oosterhoff. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan 1, 10 en 17 u. ds. D. W. Veldkamp. Evangelisch Lutherse Gemeente, Ko ningstraat 119, 10.30 u. ds. Bloemhoff. Pinkstergemeente Be verwjj k- Heemskerk. Verenigingsgebouw Meerestein, Parmen- tierstraat hoek Plesmanweg, 10 u. de heer J. W. de Cock. Chr. Geref. Kerk. Evangelisch Lutherse kerk, Koningstraat 119, zondag 9 en 14.30 u. kerkdiensten. Hersteld Apostolische Gemeente. Gebouw Jeugd en Vreugd, Merwedestraat hoek Belgiëlaan, 10 en 17.15 u. kerkdiensten, 11.30 u. zondagsschool. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, 9 u. viering Broederschapsdag. De dienst o.l.v. ds. H. Luikinga en m.m.v. het kerk koor wordt voorafgegaan door een ge meenschappelijk ontbijt. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4. 10 en 19.30 u. majoor A. T. Visser en kapi- teine H. M M. de Warm. Jehovah’s Getuigen. Speeltuingebouw De Snip, Geijsendorfferlaan, zondag 18.30 u. openbare lezing: „Waardering voor Jeho- vah’s organisatie”, 19.30 u. wachttoren studie; dinsdag 12 oktober 19.15 u. theo cratische school. 20.15 u. dienstvergadering. BAKKUM R.-k. Kerk. O. L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30 en 11 u. CASTRICUM R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Missen 7.30, 9, 10.45, 12 en 18 u.; Beth iehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Missen 8, 9.30 en 11 u. Merck Sharp Dohme Ne derland n.v. Postbus 581 - Haarlem vr. voor haar ver- pakkingsafd. enige dames. Werkt, van 07.45 tot 17.15 uur. Leeftijd van 18-35 jaar. U kunt telefonisch een af spraak voor een onderhoud met ons maken. Tel. 023 - 319330, toestel 2122. Dameskalsalon Marie José vraagt le, 2e, aank. en leerl. kapster. Canopuspl. 6 I.Tm. (Zeewijk). Tel. 15531. Enige zeer nette meisjes gevr. 16-18 jaar, voor licht verpakkingswerk van pharm. en kosm. producten. Aanm.: Agentschap Internationaal Laboratorium. Loggerstr. 39 Mm, Tel. 14975. Flinke jongen gevr. als bij rijder op onze oliewagen seizoenwerk Zwanen burg, Leeuweriklaan 35, IJm.- O. Tel. 15404, Winkelmeisje gevr. in zui- velspeciaalzaak. W. A. Ger- ritse, Driehuizerkerkweg 83, Driehuis. Tel. 14296. CBS-Artone Gramm.pl.bedr. heeft voor werk in 2 ploe gendiensten pl. voor muziek- controleurs. Werkt van 6-15 en van 15-24 u. Afw. p.w. van ma. tot vrijd. Voor ac tieve jongelui is dit een prett. werkkr. met een hoog loon. Aanm. Nijverheidsweg 32-36. H’lem. Tel. 023 - 327055 of 327056. De heer Kloosterhuis verklaarde nadruk kelijk, dat het er om gaat het werk goed te doen. Op welke wijze dat tot stand moet komen, ach hij niet van belang. Hij be treurde het, dat ingevolge de wet daarvoor een zogenoemde „taxi-vergunning” nood zakelijk is; ofschoon door de speciaal daarin aangebrachte apparatuur deze auto’s geen taxi’s zijn! Overigens zijn in de auto wél taximeters aanwezig, opdat de mensen weten hoeveel zij moeten betalen ook al ingevolge die wet en worden wel degelijk de ritten staten bij gehouden. Op een desbetreffende vraag van de voorzitter van de Kamer II commissie mr. J. Roelse (de overige leden waren drs. J. van Dis Hzn., G. de Jong en mr. H. H. Knoppen-griffier) deel de de heer Kloosterhuis mede, dat hem bekend is, dat het taxibedrijf zittende pa tiënten vervoert. Hij achtte het echter een lacune in de wet, dat voor dit vervoer geen speciale eisen worden geseld. Een mening welke door de G.G. en G.D. van Velsen wordt gedeeld. Een medische verklaring kon spreker niet overleggen en ook hier weer be treurde de commissie het ontbreken van een vertegenwoordiger van het Velser ge meentebestuur. De vraag van mr. Roelse of er in het taxibedrijf van de firma C. van der Leden en J. van der Ploeg sprake is van een leeg loop van wagens, werd door de heer Van der Ploeg bevestigend beantwoord. Elke maand worden de bewijzen daarvan aan B. en W. voorgelegd. Zij zullen aan de Kamer II-leden worden toegezonden. Tot slot volgde de mededeling, dat schriftelijke uitspraak zal worden gedaan. In ons textiel- en woning- inricht.bedr vr. wij nieuwe medewerksters: Verkoopsters (bekend met textielvak strekt tot aanbeveling) en leerl.-verkoopsters (vriende lijkheid geeft voorkeur). Glas textiel- en woninginr.. Lange Nieuwstraat en Marktplein. IJmuiden. Tel. 15205. IJMUIDEN-OOST Gereformeerde Kerk, Bethelkerk, Zee weg, 9.30 u. C. Vreugdenhil, Kinderneven- dienst, 17 u. A. Wind. Zeewegziekenhuis, Zeeweg, in kapel (no. 168) 9 u. ds. G. E. Bakker. Ver. Vrijzinnig Hervormden, ’t Braam bos, Zeeweg, ds. M. de Jong. Christian Scientists, in ’t Braambos, Zee weg, om 17 uur en elke eerste woensdag van de maand om 20 uur. Oud-Katholieke Kerk, Adelbertuskerk, Sparrenstraat, 10 uur hoogmis. R.-k. Kerk. H. Laurentius van Brindi si, Willemsbeekweg, 9.30 uur hoogmis; 10.45 uur jongerenmis, 12 en 18 uur. Jehova’s Getuigen, Koninkrijkszaal, Vel- serduinweg 248, zondag 18.30 uur openba re lezing. Wachttorenstudie; vrijdag 19.30 uur theocratische school; 20.30 uur dienst vergadering. Vergadering van Gelovigen, Gemeente lijke vergaderlokaal, Abeelenstraat, 10 uur Breking des Broods. Hervormde Gemeente, Goedeherder- kerk, Velserduinweg, 10 u. ds. Joh. Brezet. Julianaschool 10 uur kinderdiensten. Pinkstergemeente, Velserduinweg 10. J. van Rooyen; 19 u. D. P. Hartendorp. DRIEHUIS R.-k. Kerk. Sint Engelmundus, Drie- huizerkerkweg 8.15, 9.45, 11.30 en 18 uur. H’lem-N. Fraai gelegen pri ma gebouwde woning, aan het Batavierenplantsoen 28. Uitst. staat van onderh. Met tuin, schuur en gas-verw. Ind. woon-eetkam., keuk., toilet, le etage 3 slp.kam., badkam. 2e etage 2 slp.kam. gr. hobbyruimte. Koopsom 66.000. Incl. div. roer. goed. Inl. Fa. P. J. Bakker en Co., mak. o.g. Lid NBM. Van Tuyllweg 13, Velsen. Tel. 02550 - 14765, na kantoortijd 023 - 240628. ZATERDAG 9 OKTOBER Gebouw „Velserduin”, Velserduinploin, 20 uur: Kien- en dansavond „De Vogel vrienden”. Jeugdcentrum IJmuiden, in gebouw Pencentrale, Kanaalstraat 257. 20 u. „Earth and Fire”. ZONDAG 10 OKTOBER Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 10.30- 12 u. en 13.15-16.30 u. gemengd zwemmen. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 10 tot 13 uur: Competitie B. C. „IJ mond”; 13 tot 17 uur: Competitie B.C. „Velsen”. MAANDAG 11 OKTOBER Sporthal Zeewijk, Planetenweg. IJmui den, 16 -17.30 u. tennis, 18.30-21 u. Exerci- tia, 21-23 u. Full Speed. Velserbad. Briniostraat, IJmuiden, 6.30 tot 8 u. gemengd zwemmen, 8 tot 16.15 u. schoolzwemmen, 16.15 uur tot 16.45 uur zwemlessen, 18 tot 21 uur. zwemvereniging Kennemer Staten; 21 tot 22.30 u. zwem vereniging r.k. Velsen. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg, Velsen-Noord. 14.30 tot 17.30 u.; Parochiezaal onder Pe truskerk, Venusstraat IJmuiden, 15 tot 18 u.; filiaal Wüstelaan 79, S’poort-zuid, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Willemsbeekweg IJmuiden-Oost, Jeugd- en Tienerbibliotheek, 15.30 tot 17.30 u. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 u. bibliotheek en inlichtin gencentrum van de Ned. Vereniging voor Seksuele Hervorming. IJmuider Harmonie, 18.30-20.00 uur, jeugd-, tamboer- en trompetterkorps en majorettenpeloton in MMS Tolsduiner- laan. SANTPOORT Hervormde Gemeente. Dorpskerk, Bur gemeester Enschedélaan, 10 uur ds. G. J. Rijks; de Hoeksteen, 10 u, ds. D. J. Spij kerboer, 19 u. ds. G. J. Rijks (jeugddienst); Adventskerk, Prov. Ziekenhuis 19 u. ds. K. J. F. Keuning. Chr. Gereformeerde Kerk. Pniëlkapel, Pastorieweg, 10 uur ds. K. Boersma; 17 u. ds. L. H. Savast. Gereformeerde Kerk. Burgemeester Enschedélaan, hoek Fr. Netscherlaan, 10 en 17 u. ds. F. Strikwerda. Volle Evangelie Gemeente, gebouw Cu- sa, Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, 10 uur J. J. Bronsveld, met gelijktijdig een kindersamenkomst en oppasdienst; 19.30 uur G. van Rooij. R.-k. Kerk. O. L. Vrouw van Altijddu rende Bijstand, 8, 9.30 en 11.30 uur. Woning te k. gevr. in H’lem of omg. Pr. v. f 50.000 tot f 150.000. Inl. Tel. 023 - 327777. Privé 267700.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4