Kovacs: >r POSITIEF VOETBALLEND DWS GEEN PROBLEEM VOOR AJAX Mars Stars liet winst tegen Punch glippen Pakistaanse hockeyers zijn veel te sterk voor Australiërs (5-2) SVV (in de running) lastig voor Haarlem Straffe richtlijnen KNWU sponsors en amateurs „Het is een rommelige week geweest” Fiat Stars trok zich weer terug Tom Okker kan Laver Otten voor Burhenne en Lelieveld twee duels geschorst Eis trainer Blokkeer Telstar vanavond tegen Feijenoord Protest tegen spelen Van Serooskerken Kosten OS München 1.972.000.000 DM contributies Twee deelnemers Jong Oranje in kwartfinales sportbonden verhogen TYSC-Trappers uitgeschakeld afgewezen kantongerecht verdringen Vonhoff wil voor eerste prijs 11 E.D.O. Alkm. Boys u ZATERDAG 16 OKTOBER 1971 Aanstaande zondag VOETBALWEDSTRIJD aanvang 14.30 uur. imnnni ADVERTENTIE (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) goed basketbal. In poule I India moment imponeerde tegen (Van onze sportredactie) geen ho- In een )re- ken lost sdruk en de vele narkt n, die roven het. F niet spre- Het h de ver- fors ulden t een natio- i ter- zelfs trad door an de i Van wist trek- g niet t kan n. Nu ont- lel en ‘ningen Even- nt plus iet een SVV wordt voor Haarlem een lastige tegenstander. Temeer ook omdat de ploeg uit Schiedam een schier onberekenbare opponent is. SW heeft tot nu toe in de eerste divisie de meeste doelpunten ge maakt maar het elftal van trainer Jan Bens heeft tevens de meeste tegendoel- Piet Keizer maakte weer eens één van zijn klassedoelpunten. Met een uiterst efficiënte schijnbeweging heeft hij Jongbloed volkomen uit positie gespeeld zodat hij in een rechte lijn zijn weg naar het open doel vervolgt. Dit debacle moet bij de Australiërs erg hard zijn aangekomen. Hun Olympische eindstrijd in Mexico tegen Pakistan eindig de heel wat eervoller: een knappe 2-1 nederlaag. Toch speelde Australië nog wel zo sterk, dat Bart Taminieau, speler van het Nederlands elftal, verzuchtte: „Daar zullen we een heel kwade tegenstander aan hebben”. Nederland, dat vrijdai? een rustdag had. ontmoet dit weekeinde Spanje en Pakis tan. De Spanjaarden rekenden inmiddels Een merkwaardige geschiedenis als men bedenkt, dat de Amsterdammers vorig sei zoen hun naam wijzigden in verband met een sponsor, die hiervoor in ruil voor een flinke financiële injectie zorgden. De be groting voor de eerste ronde vertoonde een tekort van ruim achtduizend gulden. Toen de NBB dit bedrag niet wilde subsidi ëren namen de Amsterdammers het eerder vermelde besluit. Een beslissing, die het aanzien van het Nederlandse basketball over de grenzen geen goed doet. De vreugde na afloop van de wedstrijd sloeg in het Punch-kamp vrij snel om in :end, met ■olgd iden lux- met son- Ge- gere ver- agen suc- alijk ipen sper wa ar en tsche lekte ver- ■kten van p 85 nke- f dit zinst- r ge- erug- rstel. ierde ng te van lelijk kun- r ge- norm n zal beta- dan be- het- aste igen de aal- met ge it eens t dan n alle in de tem- negen 324.182 rkocht. in de 27.992), totaal 'ktaan- uit een erdam. van de wordt i totaal t. Fiat 35.183. France in met volgen Renault 19.417), 11.684). un ne- rang- kochte Hlllllliy met de nr. met lier den TILBURG. Staatssecretaris H. J. L. Vonhoff van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk heeft vrijdagmiddag in Tilburg een gedeeltelijk met rijkssubsidie gebouwde sporthal annex overdekte zwem inrichting geopend. Hij wees er bij die gelegenheid op, dat alle verhalen ten spijt de CRM-begroting voor het volgend jaar toch behoorlijk gegroeid is, maar, zo stel de hij, het is een verkeerde gedachte dat welzijnsbeleid een gratis beleid is. aan de ploegleider. De sponsors moeten vóór 1 december opgeven of zij het vol gende jaar doorgaan. Doen zij dat dan moeten ze 750 betalen (vorig jaar was dat 250 en in 1969 50). De sponsor moet zich verplichten voor deelname aan vijf klassiekers 5 x 100 te betalen. Een zwak punt is dat hij die klas siekers niet verplicht is te rijden. Als iemand alleen een ploeg (vereiste is een minimum van acht renners) voor criteriums wil hebben dan betaalt hij de 500 en is dan verder van alle klassieker-zorgen af. Elke sponsor dient lid te zijn van de BV AS, Bond Van Amateur Sponsors. Deze vereni ging stelt de minimum- en maximum bedragen vast, welke een renner van een sponsor mag ontvangen, na overleg met de MÜNCHEN. In de tweede ronde van het toernooi om de Europa-cup voor landskampioenen is de Tilburgse ijsho- ckeyclub TYSC Trappers gisteravond uit geschakeld door het Westduitse EF Füssen. De Westduitsers, die maandaga vond in Tilburg de eerste wedstrijd met 5-2 hadden gewonnen, zegevierden nu in München zeer gemakkelijk met 13-2 (0-0 9-0 4-2).. HAARLEM-IJMOND. Nadat Telstar en Haarlem veertien dagen geleden beide thuis speelden doet zich nu het feit voor dat beide clubs dit weekeinde een uitwed strijd op het programma hebben staan. Haarlem voetbalt in Schiedam tegen het in de running zijnde SVV, terwijl Telstar vanavond als tegenstander van Feijenoord fungeert, dat met het oog op zijn komen de Europa-cupbesognes tegen Dynamo Boekarest, de wedstrijd één dag heeft vervroegd. DEN HAAG De spelers Burhenne (VVV) en Lelieveld (Helmond Sport), die afgelopen zaterdag in de competitiewed strijd van scheidsrechter Geurens een waarschuwing kregen wegens het trappen van een tegenstander, kregen beiden een straf opgelegd van twee on voorwaardelijke wedstrijden en een boete van 100 gulden. Van Lier (Helmond Sport), die aanmerkin gen op de leiding maakte, kreeg zijn eerste boeking. spelers. Ter illustratie: van de Olympische Spelen in Tokio, zeven jaar geleden, is nog maar een speler overgebleven, de grandioze rechtsbuiten Mahmood. Van de ploeg die goud won in Mexico speelden gisteren slechts vijf spelers mee. De Pa kistani’s hebben dan ook allerminst een veteranenelftal, zoals soms verondersteld wordt. Er zijn slechts drie spelers van 29 jaar, de overigen zijn veel jonger. Of daar de verklaring lag voor het vlakke duel valt moeilijk te achterhalen. Feit was d at eigenlijk alleen de twee doelpunten het 35.000-koppige publiek (waaronder Velibor Vasovic die even uit Joegoslavië was overgewipt om zijn team genoten nog eens in actie te zien) op de koude tribunes nog enigszins kon verwar men. Het eerste ontstond toen Cruyff (die niet opvallend voetbalde maar wel erg efficiënt was, in beide doelpunten een groot aandeel had en de gehele wedstrijd uitstekende passes afleverde) een fout van Muller afstrafte en tussen drie DWS’ers de bal naar Keizer schoof die op miracu leuze wijze de uit zijn doel gekomen Jongbloed omspeelde. De tweede treffer was ook al van zeer hoog gehalte. Cruyff gaf een voorzet die Jongbloed zo verraste dat Van Dijk de bal alleen maar hoefde door te koppen naar de goed meegekomen Neeskens die na een kwartier in de twee de helft aan alle twijfels met een kopbal een eind maakte. MÜNCHEN. De Olympische Spelen 1972 in München zullen in totaal 1972 miljoen mark kosten. Dit heeft het orga niserend comité, dat aan het Westduitse parlement om een extra subsidie van 71 miljoen mark heeft verzocht gisteren be kendgemaakt. Het comité verklaarde te vens dat dit beslist de laatste keer was dat het om extra-geld zou vragen. Een renner, die de afspraak met de spon sor na 1 mei heeft opgezegd, maar die de sponsor toch nog op zijn lijst heeft gezet voor het volgende jaar (voor 1 november dus) mag als de renner dat wil dat jaar toch nog met de reclame van zijn huidige sponsor rijden. De periode 1 no vember15 november is bedoeld als een afkoelingsperiode, waarin renner en spon sor eventueel tot overeenstemming kunnen komen over een transfer. Krijgt de renner toch toestemming om te vertrekken dan zal de nieuwe sponsor 3000 moeten stor ten in een door de KNWU aan te wijzen fonds. Wat met dat fonds wordt gedaan wordt niet in de nieuwe bepalingen gemeld. Als een amateur door de sponsor niet op zijn rennerslijst wordt gezet, is die renner vrij. Wanneer een sponsor stopt zijn de renners ook vrij. Ze zijn niet gebonden een totale verwarring. Nog nauwelijks was de wedstrijd afgelopen of Mars Stars te kende protest aan. Onder de namen van de Punch-spelers kwam op het sheet ook die voor van Pieter Tuyll van Seroos kerken, de ex-Bona Stars-speler, die tot op heden geen overschrijving kreeg. Regle mentair zal deze speler als ongerechtigde speler moeten worden beschouwd. Conse quenties: „Punch verliest de wedstrijd met 2-0 en krijgt een boete van f 10”. Dat Punch zich bij deze straf niet zal neerleg gen, valt niet moeilijk te raden. Voor de commissie van beroep dan opnieuw een lastige zaak, die misschien reglementair wel gemakkelijk ligt, maar desalniettemin voor problemen zal zorgdragen. Gedurende de gehele eerste helft dic teerde Mars Stars het spel. Was de stand na tien minuten nog in evenwicht, 17-17, de tweede tien minuten waren volledig voor Mars Stars, dat een 27-37 voorsprong nam. Direct na de rust kwam Jan Bruin aan Delftse zijde binnen de lijnen. Zijn aanwezigheid inspireerde zijn teamgenoten dermate, dat Punch tussen de vijfde en tiende minuut de score via 40-45 een ge heel ander aanzien kon geven, 52-47. Slechts Lex Kroder kon zich in deze fase van de wedstrijd staande houden. Louter door zijn toedoen, een score van 0-12, kon Mars Stars zelfs nog terugkomen. De kloof bleek echter te groot en met 71-66 moest Mars Stars het tweede verlies accepteren. Karei Pastor, die bij Mars Stars ontbrak, zal volgende week aan een knieblessure geopereerd moeten worden. Michael Chil dress was met zesentwintig punten op nieuw topscore. Eric van Woerkom was aan Punch-zijde de meest trefzekere speler met tweeëntwintig punten. In de tweede divisie bleven zowel de dames als heren van Exercitia ongeslagen. De dames zegevierden over KVH met 44- 28 na halverwege met 29-12 aan de leiding te zijn gegaan. Topscoorster opnieuw Joke Druyff met 11-8. De IJmuidense heren moesten strijd leveren met het ongeslagen Amstelveen, dat in de eerste helft goed bijbleef. In de tweede helft had Exercitia duidelijk het betere van het spel en werd de kleine voorsprong bij de rust uitgebreid tot een 48-39 overwinning. John de Graaf werd voor de thuisclub topscorer met 2-12. Zelfs de gevreesde „betonnen” defensie van de Australiërs werd gisteren moeite loos opgerold. Dank zij Dar, Asad en Rashid leidde Pakistan bij de rust reeds met 3-1 (voor Australië scoorde Parry). DEN HAAG. Sandor Racz, de aan het einde van het vorig seizoen aan de kant gezette trainer van Blokkeer is door de president van de arrondissementsrecht bank in Den Haag in het ongelijk gesteld. Hij werd veroordeeld tot de kosten van het geding. De president nam in aanmer king dat het aanblijven van Racz als a- trainer het wegvallen van het eerste he renteam en van de sponsor tot gevolg zou hebben gehad. Hij nam verder in aanmer king dat het bestuur tot het uiterste achter Racz is blijven staan en dat Mars Blokkeer Stars steeds bereid is geweest de Hongaar als trainer van de lagere teams te handhaven onder dezelfde financiële vergoeding als voor de training van het eerste team was overeengekomen. De rol van Pakistan in het tophockey laat zich vergelijken met die van Brazilië in het voetbal. Evenals bij de Braziliaanse wereldkampioen is ook het spel van de Pakistani’s in tactisch en defensief opzicht niet volmaakt. Maar ook zij compenseren die tekortkomingen met hun verbluffende techniek en hoger tempo, waarmee ze vrij wel elke defensie ontwrichten. Ook hebben zij een enorm arsenaal van talentvolle de tweede helft kwam Australië aanvankelijk uitstekend terug. Via Smart werd de achterstand tot 3-2 gereduceerd en in het daarop volgende kwartier had Australië zelfs een overwicht. Daarna be gon echter de fenomenale verdediger Tan- vie Dar aan zijn „one man show”: met enkele soepele polsbewegingen rondde hij twee strafcorners binnen één minuut doeltreffend af (5-2). DELFT. Spanning, vreugde en grote verwarring waren de ingrediënten van het duel tussen Punch en Mars Stars, dat vrijdagavond in Delft plaats vond. Lang heeft het er naar uitge zien, dat Mars Stars voor een verrassend resultaat zou zorgen in deze altjjd lastige uitwedstrijd. Tot in de tweede helft slaag de de Zandvoortse formatie erin aan de gunstige kant van de score te blijven. Voor eigen publiek wilde Punch echter niet ver liezen en in de slotfase ontging Mars Stars met 71-66 toch nog de zege. Vele welzijnssectoren kunnen volgens de heer Vonhoff een voorbeeld nemen aan de sportwereld, waar door iedereen voor de eigen sportbeoefening relatief veel wordt uitgegeven, maar de contributies voor de sportbonden lopen daarbij nog wel eens wat achterop. Men zou zich, zoals hij opmerkte daarover eens moeten buigen, omdat de instandhouding van deze bonden ook al draagt de rijksoverheid daarin bij, vooral een zaak van de actieve sportbeoefenaren zelf is. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Voor de tweede achter eenvolgende keer heeft Fiat Stars (heren) zich teruggetrokken uit de strijd om de Europa-Cup voor bekerwinnaars. De Am sterdammers, die half november tegen de Oostenrijkse bekerwinnaar uit Wenen moesten uitkomen, deden vorig jaar het zelfde. Voor de Europa-Cup I wachtte toen de Joegoslavische kampioen tevergeefs. TUZLA. Doordat het Joegoslavische jeugdvoetbalelftal (onder 23) vrijdag in Tuzla slechts met 3-1 van Oost-Duitsland heeft gewonnen, zjjn de Nederlandse ju nioren zeker van een plaats in de kwart finales van het Europese toernooi. De Nederlanders behaalden in groep zeven vijf punten uit vier wedstrijden bjj een doelgemiddelde van 9-7 en eindigden daar door als eerste. Een speling van het lot wil, dat deze week de opvolging van Racz als trainer van de b-ploeg in de persoon van Jurrien Kooien, bekend werd gemaakt. Kooien was één van de spelers, die geen vertrou wen meer hadden in Racz als trainer van de top. punten moeten incasseren. In de achter hoede schuilen echter niet Bens’ grootste problemen. Het is geen punt voor hem om de keeper (Van der Velde, die vooral tegen PEC een uitstekende wedstrijd speelde) en de achterste vier (Van Beek, Steenbergen, Warnar en Van de Korput) te noemen, maar alles wat daarvoor staat is niet zeker van zijn plaats. Bens zal zijn definitieve opstelling pas zondag bekend maken. Ook trainer Joop Brand weet nog niet precies hoe zijn formatie er morgen uit zal zien. Hij selecteert het elftal uit de bekende groep spelers. Dit zijn de keepers Lelieveld en Poldervaart, voor de achter ste vier Wentink, Peijs, Hoeben, De Haan en Van Breevoort, middenveld Van Duf felen, Nieuwenhuis, Smit en voor de spits: De Goede, Van den Berg, Boszhardt en Bregman, die een lichte enkelblessure heeft opgelopen. Ook het meespelen van Piet Hoeben is nog niet zeker aangezien Hoeben eergisteren vanwege de griep nog zeer hoge koorts had. De uitslagen van de andere wedstrijden luiden, dames: The White Stars 2Akri- das 2 104-21; H. Cardinals 1HOC 2 32-26; The White Stars 4Sea Devils 15-11; H. Cardinals 2Lisse 16-17- DIOSSpetters 6-45; The White Stars 6Spetters 2 8-35; HOC 4—Hoofddorp 3 12-14; The White Stars 5Akrides 3 36-12. Heren: Exercitia 2HOC 2 51-26; The Typhoons 3SDO 36-59; Antilopen 2Lions 3 45-43; Exer citia 3—DIOS 26-40- H Cardinals 4— Akirdes 4 25-47; Levi’s-Flamingo’s 2 Akrides 2 75-59; Exercitia 4Hoofddorp 3 38-24; H Cardinals 6—HOC 4 26-31; Levi’s-Flamingo’s 3Sea Devils 2 48-25. LEEUWARDEN. Cambuur-trainer Arie Otten, die na afloop van de wed strijd SC CambuurHeerenveen door het bestuur op non-actief is gesteld, heeft een oproep gekregen om vrijdag 22 oktober voor het Leeuwarder kantongerecht te verschijnen. Het stichtingsbestuur van SC Cambuur heeft een verzoek ingediend om te worden ontheven van de financiële verplichtingen ten opzichte van Otten. Ajax freewheelde inderdaad naar de eindzege omdat het zich geen ogenblik met uitzondering van die tweede helft dan eventjes hoefde te forceren. Er lag een matheid over het spel van de Ajacie- den, die het duel er al bij voorbaat niet aantrekkelijker opmaakte, hoewel Stefan Kovacs daar wel een verklaring voor had: „De spelers die in het Nederlands elftal hebben gespeeld konden het psychisch niet opbrengen om vanavond weer een topprestatie te leveren. Ook Haan die met het militaire elftal naar Italië is geweest bleef onder de maat. Het is nogal een rommelige week geweest. Ik ben naar Marseille gegaan en alhoewel er natuurlijk wel is getraind is het toch altijd zo: als de kat van huis is De Joegoslaviërs, die evenveel punten behaalden, werden door hun slechtere doelgemiddelde (7-7) tweede. Oost-Duits land moest (met twee punten uit vier) genoegen nemen met de derde plaats. Voor de kwartfinales hadden zich reeds Griekenland en Denemarken gekwalifi ceerd. AMSTERDAM. Slechts heel even heeft DWS gisteravond in het Olympisch stadion tegen Ajax de illusie mogen koes teren dat er wellicht meer inzat dan de uiteindelijk onvermijdelijke nederlaag. Het was vlak na het begin van de tweede helft toen Ajax zijn in de eerste periode verworven 1-0 voorsprong zo nonchalant dacht te kunnen consolideren dat het weliswaar klasse tekortkomende maar se rieus voetballende DWS in staat was om enkele niet ongevaarlijke tegenstoten uit te delen. Deze nogal riskante taktiek hield wel in dat het de irritatie van Ajax op zou kunnen roepen iets wat ook prompt gebeurde zodat het in plaats van 1-1 al spoedig 0-2 stond, waarna de Europa-cuphouders hun exhibitie (zo pro voceerde Cruyff als verdediger DWS-aan- valler Ger Deijkers in zijn eigen straf schopgebied) rustig konden continueren en het plichtmatige karwei zonder al te veel franje konden afwerken. Voor de rest had de wedstrijd nauwe lijks iets om het lijf. DWS probeerde het wel maar het schoot in alle opzichten tekort tegen dit Ajax dat zijn tegenstan der op alle manieren voor joker zette. Dit leidde weer tot allerlei incidentjes tussen de spelers waar vooral Flinkevleugel niet over uitgepraat raakte. DWS kleurrijke vleugelverdediger kreeg het aan de stok met arbiter Vervoert. Flinkevleugel: „Die man roep mij bij zich en zegt: wilt u mijnheer Cruyff even uw excuses aanbie den. Dat was wel komisch ja. Vooral als je bedenkt dat Cruyff een overtreding tegen mij maakte”. Toch kon ook DWS waar Van Sloo- ten nog een keer voor een strafschop appeleerde toen hij was neergelegd door Krol verder rustig naar het einde voetballen. Een DWS ook waar Bianchi en Overweg in de centrale verdediging bepaald sterk speelden. Van Dijk kon het tegen Bianchi negentig minuten lang wel vergeten. Het verleidde Kovacs tot de bedenking: „Van Dijk voetbalde vanavond weer veel te statisch. Dat hij eens zijn dag niet heeft kan iedereen overkomen, maar dan verwacht ik wel dat hij die verdedigers aan de praat houdt. Maar ook dat ontbrak vanavond” KEULEN. Tom Okker heeft de kans in Keulen de leiding in de strjjd om het wereldkampioenschap profs te nemen. Rod Laver, leider in het klassement met 71.25 punten, leed namelijk in de kwartfinales van vrijdagmiddag een verrassende neder laag tegen de Amerikaan Bob Lutz (64, 76). Tom Okker, die momenteel met 66 punten tweede staat, won zonder veel moeite van de Arthur-Ashe-bedwinger Mark Cox: 63 64. Voor zijn plaats bij de laatste acht krijgt Laver er twee pun ten bij. Hij komt dus uit op 73.25 punten. Okker is nu reeds zeker van vier punten, maar kan door een zege op Bob Lutz in de halve finales op zeven punten komen en bij winst in de finale zelfs op tien. Bij de laatste vier kwalificeerden zich naast Tom Okker en Bob Lutz ook de 22- jarige Amerikaanse muziekstudent Jeff Borowiak die pas een week geleden is ge contracteerd. Borowiak bewees tot twee maal toe tegen de Spanjaard Andres Gi- meno over de sterkere zenuwen te be schikken: 76 76. Rod Laver was in de partij tegen Bob Lutz, een dubbelspelspecialist, niet in gro te vorm. Hij slaagde er niet helemaal in de service van de aan het net zeer sterke Amerikaan te doorbreken en maakte een voor zijn doen hoogst ongebruikelijke fout door bij 66 in de „break” van de tweede set een dubbele fout te serveren. Telstar-trainer Jan Rab stelt pas van middag het elftal samen dat vanavond in de Kuip tegen landskampioen Feijenoord speelt. Het enige vraagteken in Rab’s selectie is De Wit, die een knieblessure heeft opgelopen, maar Rab verwacht niet dat dit zo ernstig is dat hij niet zal kunnen voetballen. Feijenoords Ernst Happel zal waarschijnlijk starten met Posthumus in de spits, die later in de wedstrijd altijd nog vervangen kan wor den door Maiwald. Zeker ook omdat het elftal met Schoenmaker en Maiwald in zijn gelederen wel eens het team zou kunnen zijn dat Happel gebruikt om in Boekarest een zo gunstig mogelijk resul taat te bereiken voor de return over veertien dagen in Rotterdam. Feijenoord: Treytel, Schneider, Israel, Laseroms, Van Duivenbode - Hasil, Jansen, Van Hanegem - Wery, Schoenmaker, Posthumus (Mai wald). Het moet Pim van der Meent in ieder geval worden nagegeven dat hij zich niet heeft leeggezwoegd in een taktiek die was afgestemd op een veelvoud van verdedi gers die ten koste van alles Ajax van doelpunten af zou moeten houden, iets wat vorig seizoen gebeurde toen Ajax pas in de laatste minuut door een treffer van Sjaak Swart underdog DWS opzij kon zetten. De DWS-trainer meende: „Je kunt nu wel alles op de verdediging gooien, maar dat houd je geen negentig minuten vol tegen Ajax. Vroeg of laat valt zo’n goal toch. Bovendien heeft het publiek kunnen zien dat wij echt wel willen voetballen. Ik zie een stijgende lijn bij DWS, hoewel ik er toch wel iets meer van had verwacht. Maar dat geldt voor Ajax ook”. Meende Klaas Nuninga nog: „Valt zo’n gelijkmaker dan maakt Ajax die tweede niet. Dat weet ik zeker”. Om vervolgens wel te erkennen: „Het leek bij Ajax af en toe toch allemaal wel erg gemakkelijk te gaan”. (Van onze sportredactie) HAARLEM De wielersponsors en de amateurrenners zjjn door een nieuwe rege ling aan strenge maatregelen gebonden. Voor renners, die naar een andere wieler ploeg willen overgaan, is die overgang zeer bemoeilijkt. Als de huidige sponsor de ren ner niet wil laten gaan, is het zelfs moge lijk, dat de coureur de rest van het seizoen (als hij vóór 1 mei heeft opgezegd) of an derhalf seizoen (opzegging na 1 mei) zonder reclame, in een neutrale trui, moet fietsen. gemakkelijk af met Japan (2-0). A boekte West-Duitsland een royale 5-1- I Frankrijk, het vierde hockeyland van Ëu- zege op Argentinië, terwijl het elftal van I ropa (1-0). VVVVVVVWVVWWVVVVVWVVVWVW¥VW\A/l/VVVVVVWWWV\^^ De Australische coach Arthur Sturgess nam het zijn jongens dan ook niet kwa lijk dat zij zo’n grote nederlaag hadden geleden. „Ze hebben gedaan wat ze konden, maar hier viel niet tegen te spelen. Alleen in de eerste helft heeft mijn ploeg enkele kansen onbenut gela ten”. BARCELONA. Het Pakistaanse ckey-elftal, winnaar van het Olympische toernooi in Mexico, heeft op ondubbelzin nige wijze zijn kandidatuur gesteld voor de wereldtitel. Het een opzienbarend roya le 5-2-zege op het sterke Australië zorg de Pakistan gisteren voor een sensationele ouverture van het wereldkampioenschap voor landenteams te Barcelona. Het spel van de Pakistani’s blijkt na Mexico nog niets van zijn betoverende glans verloren te hebben. Een schitteiende stickvoering en perfecte balbehandeling vormden de technische basis van een speltrant die nauwelijks te overtreffen lijkt. Hoe ver beten en deskundig de Australiërs zich ook verweerden, zij waren eenvoudig niet bestand tegen deze superieure stilisten uit Azië. DEN HAAG De cijfers van sporttoto elf van het afgelopen weekeinde zijn: Aantal deelnemers: 666.369. Bruto-inleg f 1.516.112, Prijzenbedrag f 641.315,38. Ie prijs 160.328.80, 2 winnaars, die elk bruto f 80.164.40 ontvangen. 2e prijs f 160.328,80, 117 winnaars, die elk bruto 1.370,ontvangen. 3e prijs 160.328,80, 2022 winnaars, die elk f 79,per kolom ontvangen. De premie ten bedrage van f 160.328,80 wordt na het verstrijken van de reclame- termijn op woensdag 10 november bij lo ting toegewezen aan een van de eerste prijswinnaars.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11