Stormvogels ontvangt D.W.V. I Praeses Duinker nu Protestactie tegen duurder autorijden Haar modejournaal Max Heymans zet kroon op confectiewerk Plaza van „Veldennood tart alle beschrijvingen Kennemers-DEM zondag topper in amateurprogramma IJmond 1 1 Micro-programma Winst voor Broome en Maathuis Nationale titel anker-kader 57/2 Mr. B. Biesheuvel: Nieuwe KNVB-afdelingsvoorzitter vol goede moed Hasj-handelaren de rechtszaak uitgestuurd geen hart-zeer van brief 4 c ZATERDAG 16 OKTOBER 1971 J Prioriteiten I k E n o Derby s I SMIl W (Van een medewerker) o 2 VOORZITTER DUINKER JWWVWVWWWVWVVVVVVVWWVV^^ Bé TER MAAT. vvwwvvwvvuvw^^ Drie modellen uit de voorjaars- en zomercollectie 1972 van Plaza n.v. Links, het nieuwe shirtpak. Midden en rechts, broekpakken met sier- stiksels in contrasterende kleuren. Minstens even belangrijk als de repre sentatie zal Duinkers rol aan de groene tafel worden. Hij nam de hamer niet be- ALLEREERST DUS de Plaza-collec- tle. Deze omvatte mantels, kostuums, broek- en blazerpakken en een pri meur voor het komende zomerseizoen, de zogenoemde shirtpakken. De belij ning is over het algemeen nog steeds „assez prés du corps” d.w.z. aangeslo ten. Kostuumj asjes variëren van battle- dresslengte tot over de heup reikende jasjes en op de pantalons zien we weer leuke 7/8 modellen. De pantalons doen ons denken aan de matrozenbroek met de pijpen over het algemeen wijduitlo- pend. De ideale dracht voor het ko mende seizoen zijn blazers met enkel en dubbelrij knoopsluiting en met mid- denrugsplit of twee zij splitten. De uitslag: 1. Jan Maathuis (Geesteren) met Dolman 0 str.pnt. 65.2 sec., 2. Greetje Oldekamp (Stadskanaal! met Edelman 0 65.8, 3. Jan de Haan (Den Haag) met Miss Trouble 0 67.6. De uitslag van het inter nationale springconcours, tabel a luidt: na barrage: 1. Manhattan, D. Broome, Enge land, nul fout 28,6 seconden; 2. Beau Supreme, D. Ricketts, Engeland, nul fout 28,8 seconden; 3. Perser, W. Mehlkopf, West-Duitsland, nul fout 29,1 seconden, 4. Grill Parzer, G. Wiltfang, West-Duitsland, nul fout 29,9 seconden, 5. Wunderlercher, H. Voszkamp, West-Duitsland, nul fout 31,4 seconden. LEEUWARDEN. Het int. indoorcon- cours hippique van Leeuwarden is gistera vond begonnen met een nationaal spring concours tabel a. De totale lengte was 550 meter. 12 hindernissen met 14 sprongen van maximaal 1.30 meter. BEHALVE EFFEN stoffen zoals ser ge, gabardine en jersey zag ik ook veel gabardine-ruiten, passend verwerkt bij de uni-stoffen, alsmede krijtstreepjes en linnenachtige weefsels in visgraten en diagonalen. Pepita kwam ook weer voor het voetlicht terug en wel gegar neerd met zwart koord. In zijn kleurengamma had Plaza veel marine, nègre, beige, lichtbeige, off-white, zwart en rood verwerkt, ter wijl voor flannel in midden- en licht grijs ook een plaatsje werd ingeruimd. Overigens zag ik dit al eerder door couturier Frans Molenaar toegepast. De rokken kregen een lengte tot net op de knieschijf, de mantels daarente gen er iets over. worden StormvogelsDWV fect doordat de rok van vier splitten was voorzien. ROTTERDAM. De president van de Rotterdamse rechtbank heeft gisteren tij dens de behandeling van een omvangrijke hasjiesjzaak drie verdachten de rechtszaal uitgestuurd. Zij hinderden een raadsman bij zijn pleidooi. Later mochten zij weer binnenkomen. 1 1 1 1 i v V V e v a n d r r z 1 t I 1 d W k n r< n o: v SIERSTIKSELS WORDEN enkel of dubbel toegepast in contrasterende kleuren, hetgeen een bijzonder leuk effect geeft. Zulks was vooral te zien bij die broekpakken waarvan de pan talons zonder zijnaden voor en achter een tunnelvormig stiksel kregen. Het was een langdurige en tumultueuze zitting, waarin hasj-handelaren terecht stonden. De officier sprak van „de groot ste hasjiesjzaak die ooit in Nederland aan het licht is gekomen.” Tegen twee ver dachten, een 29-jarige importeur en 23- jarige caféhouder, beiden uit Rotterdam, eiste hij drieënhalf jaar celstraf. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De heer Duinker, nieuwe voorzitter van de KNVB-af- deling Haarlem, behoort tot het uit stervende ras enthousiastelingen dat zich in de vrije tijd vermaakt met het oplossen van problemen. Als voor zitter van de voetbalvereniging WH en als bestuurslid van de afdeling Haarlem wist hij 'maar al te goed waar hij zich mee belastte toen hij er als enige in toestemde de kandi datuur voor het voorzitterschap van de KNVB-provincie te aanvaarden. Mededingers voor de functie, die door het overlijden van de heer Van Turnhout vacant was geworden, kwamen de afgelopen weken niet op dagen, zodat het nu zeker is dat Duinker 28 oktober op de algemene ledenvergadering tot nieuwe praeses gekozen zal worden. Hoewel het uit blijven van meerdere kandidaten op zich al aangeeft dat niemand deze tijdrovende klus op zijn schouders durfde nemen, voelt de heer Duinker zich allerminst gelukkig met deze minimale belangstelling. Hij zegt: „Als er kritiek geleverd kan worden dan staan er altijd genoeg mensen klaar. Krijgen zij echter de kans om zelf iets te doen door mee te dingen naar het voorzitterschap dan laten zij het afweten. Dat was voor mij een teleurstellende gang van zaken”. De nieuwe voorzitter heeft zich door zijn solistische aanloop echter niet laten ontmoedigen, al erkent hij enige tijd ge twijfeld te hebben. „Ik realiseerde me,” aldus Duinker, „dat Van Turnhout als voorzitter bij de clubs een enorme be kendheid genoot. Hij stond erop dat hij bij vrijwel alle officiële gelegenheden, jubilea, openingen, huldigingen enz. zelf aanwezig was als afgevaardigde van de afdeling. Dat heeft hem enorm populair gemaakt. Ik zag er in eerste instantie tegenop om zijn plaats over te nemen, omdat ik tot nu toe niet in de gelegenheid ben geweest om zoveel goodwill te kwe ken.” Maar ook deze overweging groeide ten slotte niet uit tot een halsprobleem. Duin ker zal trouwens geen moeite doen om zijn actieradius gelijk te maken aan die van zijn voorganger. Hij heeft vooropge steld dat de taken in het bestuur gedele geerd zullen worden aan de verschillende leden, zodat niet alleen de voorzitter in de toekomst een representatieve functie uit gaat oefenen. Een eerste voorbeeld uit de praktijk: als Blom morgen voor de wed strijd Onze Gezellen-KIC gehuldigd wordt voor zijn 250e wedstrijd dan zal niet de toekomstige voorzitter, maar de vice-voor- zitter van de afdeling aanwezig zijn. Zij zijn echter beslist niet kansloos tegen Jan Feeke, Onder Ons, Castricum; Jan Broerse, DHC, Zaandam; Jaap Schmitt, De Maasstad. Rotterdam en Antoon Mol, In- sulinde, Amsterdam. Dit viertal, dat de groep completeert, zal stuk voor stuk vechten voor een plaats in de nationale eindstrijd maar ook om de door de ver eniging Haarlem-Noord voor deze wed strijden beschikbare wisselprijs (een an- tiek-zilveren bokaal) in de wacht te slepen. Deze voorwedstrijden, die in toemooivorm worden gehouden, belooft een uitermate spannend karakter te krijgen. Behalve maandag wordt er gespeeld op dinsdag 19 oktober, vrijdag 22 en zaterdag 23 oktober. Tot en met vrijdag is de aanvangstijd 19.30 uur. Zaterdag is de aanvangstijd 14.00 uur. De wedstrijden worden gehouden in de biljartakademie Van der Kuyl, Amoldy- straat 21 Haarlem. Grote stickers, met als opdruk „duurder rijden? Minder wegen? Tegen”, zullen worden aangebracht op vrachtwagens, bij garagebedrijven en benzinestations. De stickers zullen bij de stations ook ver krijgbaar zijn voor andere bedrijfsautobe- zitters, die aan de actie willen deelnemen. deo op de schier onoplosbare problematiek te werpen. Hij beperkt zich daarbij overi gens niet tot de afdeling Haarlem. Zijn stokpaardje, de verhouding profs-ama- teurs, is zelfs een bijzonder actueel natio naal probleem. Als pure amateur is de heer Duinker, in het dagelijks leven inko per bij een electrotechnisch bedrijf, een fel voorstander van een radicale scheiding tussen de amateur- en profafdelingen in de „grote bond.” Doelend op de perikelen rond de sanering in het betaalde voetbal, met alle slepende gevolgen, stelt hij: „De amateurs moeten in ieder geval financieel onafhankelijk worden. Wij hebben de laatste tijd toch al te veel dingen op ons dak gekregen waar wij part noch deel aan hadden.” Dat die wens niet gemakkelijk te ver vullen zal zijn, ervoer de nieuwe voorzit ter ook al als bestuurslid van de afdeling, toen hij na menige vregadering moest concluderen dat de KNVB een onhandel bare logge organisatie is geworden. Duin ker: „Het komt tegenwoordig voor dat je in vijf, zes vergaderingen over hetzelfde onderwerp zit te praten. Het is een bittere noodzaak dat de reorganisatie van de KNVB op niet al te lange termijn wordt doorgevoerd. Wij zullen ons daar in ieder geval op alle mogelijke vergaderingen voor inzetten.” Volgens de officier had de caféhouder zeker 330 kilo hasjiesj (handelswaarde 450.000) verhandeld. Een 31-jarige koopman en ex-bokspro- motor en een 24-jarige vertegenwoordiger hoorden respectievelijk tweeënhalf jaar en anderhalf jaar tegen zich eigen. De raadslieden riepen twijfel op over de kwaliteit van de beslaggenomen hasjiesj. Volgens de Nederlandse Opiumwet moet hasjiesj bereid zijn uit de gedroogde top pen van de bloeiende en vruchtbare vrou welijke Canabisplant. De raadslieden meenden dait dit niet het geval zou zijn ge weest met de hasjiesj die de verdachten hadden verhandeld. Een getuige-deskundi- ge was het daarmee echter niet eens. Hij zei dat de Opiumwet op dit punt zal wor den aangepast. HAARLEM. Voor Zandvoortmeeu- wen staat zondag in de eerste klas van het amateurvoetbal een moeilijke uitwed strijd tegen DCG op het programma. De badgasten wachten nog steeds op de eer ste zege. Met uitzondering van Hoofddorp, dat in Amersfoort op bezoek gaat bij Quick A„ spelen de tweedeklassers uit Haarlem en nabije omgeving allemaal thuis. EDO ontvangt Alkmaarse Boys, dat met Velsen (tegen Schagen) op kop gaat, HFC is gastheer van Zaandijk en RCH krijgt CDN op bezoek. Mogelijk kan de steun van het thuisfront doorslaggevend zijn. Een topper aan spanning en belang stelling belooft in de derde klas het treffen tussen DSS en het leidende ZFC te worden. Men verwacht dat vele suppor ters met de vroegere semi-profclub uit Zaandam meekomen. NAAST DE MANTELS „prés du corps”, doet een nieuwe wijdere mantel haar intrede. Hierin zijn twee varia ties: de mantel met de wijde rug en de mantel met een enigszins verhoogd taille-effect, de zogenaamde prinsesse- lijn. De pantalons in de Heymans-collec- tie lopen licht gerend uit. Voortreffe lijke combinaties zijn er van geruite- en Boussac-blazers op een effen broek. Bijzonder mooi vond ik een wollen kamgaren broekpak met krijtstreep. Het jasje van dit pak had een grote afstaande kraag met lange revers. De japonnen zijn meestal chemisiers en krijgen veelvuldig plooirokken, wat dan onder een blazer weer erg leuk staat. Een pakje gemaakt van Boussac- stof verkreeg een bijzonder speels ef- Zandvoortmeeuwen heeft in de eerste klas A nog niet veel winstpunten geboekt en komt met een nederlaag tegen gastheer DCG in de verkeerde hoek. De Zandvoor- ters zullen er stellig alles aan doen om het tot de eerste overwinning te brengen. In de tweede klas A van West 1 is Velsen langszij van Alkmaarse Boys aan de top gekomen. De Santpoorters moeten morgen in het sportpark Driehuis aan de slag tegen Schagen, dat hen met een wedstrijd en twee punten minder op de hielen zit. EDO treedt als gastheer op van Alkmaarse Boys en moet tot de volle winst komen om nog een rol aan de top te kunnen spelen. Beide clubs kregen hun eerste nederlaag te incasseren van HRC, dat nu gaat proberen om Vitesse ’22 een hak te zetten. Aan de Spanjaardslaan speelt HFC tegen Zaandijk en daarbij moet de thuisclub de zege kunnen pak ken. Het raakt bij een nederlaag in de verdrukking. Voorts worden gespeeld EVCPurmersteyn, en KennemersDEM. Voor eigen publiek kruist RCH in de UITERAARD HEBT U al begrepen, dat u nog enig geduld moet opbrengen alvorens deze creaties in de winkel komen. Uiteindelijk hebt u nog een lange winter voor de boeg. Maar neemt u van mij aan, dat u zich in het voorjaar door Max Heymans voortref felijk kunt laten kleden voor de prijs van Plaza. Hillegom heeft in de vierde klas A van West 2 een uitwedstrijd tegen Archipel. Beide clubs voeren de ranglijst aan. De winnaar komt dus alleen aan de leiding. Het kon wel eens een spannende strijd worden. Van Nispen gaat op bezoek bij Full Speed en moet daarvan winnen om in de running te kunnen blijven. Met een nederlaag is de rol van de Zilkenaren op het voorplan voorlopig uitgespeeld. Met Concordia gaat het nog niet zo best en het zal dan ook thuis van HVV moeten winnen om uit de verkeerde hoek te komen. HAARLEM. Voor dinsdag staan en kele interessante microkorfbalwedstrijden op het programma. Allereerst de wedstrijd Oosthoek 1Rapid 2. Beide ploegen hebben ieder de eerste wedstrijd gewonnen, zodat op een spannende strijd gerekend kan wor den. Haarlem 2 komt tegen SDO uit Hil legom in het veld. Indien SDO hetzelfde spelletje speelt als tegen Rapid 2 afgelopen dinsdag, dan zullen de punten wel in Haar lem blijven, gezien ook de reserves van Haarlem graag ongeslagen willen blijven. Programma: Oosthoek 1Rapid 2, Haar lem 2SDO 1, Oosthoek 2Nw. Flora 3, Haarlem 3DKV 2, Aurora jun. 2Wa tervliet jun., Aurora 5DKV 3, Oosthoek 3Oosterkwartier 4, Aurora 6Ooster- kwartier 5. DE „COLLECTION DIFFUSION” van Max Heymans was zeer verfijnd en had bijzonder veel allure. In een collectie van Max is een „Chanelpak” vrijwel niet weg te denken. Zeker geen imitator zijnde, maar wel een groot bewonderaar van wijlen „Coco”, geeft hij er wel een eigen karakter aan. Zo heeft hij dan nu weer een verrukke lijk, crème-kleurig, kamgaren jersey pak gecreëerd met een zuiver zijden interieur plus blouse. De rok is voor zien van koordstiksels. TERNAUWERNOOD zult u zich in uw nieuwste aanwinsten en wellicht bent u er nog niet eens aan toegekomen voor de herfst en winter hebben gehuld, of ik ga u reeds doen kennismaken met de collecties die al voor het voorjaar en de zomer van 1972 voor u wer den klaar gestoomd. Confectie- fabrikant PLAZA N.V. had zich voor deze gebeurtenis uitgebreid op de 23ste verdieping van het gloednieuwe Amsterdamse Okura- hotel genesteld. Behalve zijn eigen collectie toonde hij eveneens de „Collection Diffusion” van ons al ler Max Heymans. Deze volgorde werd ook tijdens de show aange houden, hetgeen achteraf een uit stekend idee bleek te zijn geweest, want het ganse gebeuren groeide op deze wijze naar een hoogtepunt. Mantelpakje uit de „Collection Diffusion” van Max Heymans. Het jasje wordt gesloten met een kun stig weggewerkte ritssluiting en voorts gesierd door een fraaie leren ceintuur. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM Maandag 18 oktober wordt gestart met de eerste partijen van de voor- wedstrjjden van het kampioenschap van Nederland, anker-kader 57/2, hoofdklasse, groep Haarlem. De organisatie is in handen van de biljartvereniging Haarlem-Noord. De bezetting van deze groep is uitermate sterk en de twee Haarlemse deelnemers, André Agema en Gé van der Kuyl, die het voordeel van „op eigen terrein spelen” hebben, zullen zich volledig moeten in zetten om een finaleplaats te bereiken. DEN HAAG Minister-president mr. B. W. Biesheuvel heeft vrijdagavond mee gedeeld, niet veel „hart-zeer” te hebben gehad van de briefwisseling tussen zijn vrouw en Corry Vonk. Hij wees in een commentaar zijner zijds op deze briefwisseling er op, dat zijn vrouw na het ingooien van enkele ruiten in de woning van de familie Bies heuvel reageerde als een echte Hollandse vrouw, en zei een dergelijke zelfstandig optreden in de toekomst niet geheel uit te sluiten. De minister-president deelde nog mee, dat beide vrouwen een goed gesprek heb ben gehad. OVERIGENS WERDEN in deze „Dif- fusion”-collectie prachtige stoffen ver werkt. In de uni-kwaliteiten: camel, gabardine, crêpe, jersey en linnen structuren en in de fantasiestoffen: kleine ruitjes, chanelachtige weefsels, multi-coloured tweeds, jersey visgra ten, linnenstructuren, pickwickkamga- ren en een enkele gobelin. Bovendien zijn er voor de japonnen prachtige zuivere zijdes gebruikt. Als kleuren kan ik u noemen: wit, licht beige, bruin, grijs, marine en combinaties zoals rood/wit/blauw en blauw/ wit/geel. Het debuterende WH gaat in Boven kerk op bezoek bij NFC, dat aanvankelijk koploper was. De 65-jarige Haarlemse club wacht nog steeds op zijn eerste triomf. Zou het bij NFC lukken? HBC heeft een uitwedstrijd tegen KFC. Beide ploegen draaiden in de vorige competitie aan de top mee, maar hebben nu al enkele punten verspeeld. Een gelijkspel schijnt het meest voor de hand te liggen. Halfweg moet een winstpunt je kunnen pakken op gastheer en hekkesluiter WFC, terwijl Ripperda niet met lege handen bij Zaanlandia vandaan huiswaarts hoeft te keren. Met de ontmoeting OSV—Helder wordt het programma gecompleteerd. In de vierde klas C staan er weer enkele derby’s op het programma. Vooral het treffen tussen DCO en Schoten kan op Schalkwijk veel spanning bieden. De thuisclub zal zich zeker willen revancheren voor de misstap tegen KIC, waardoor VSV de leiding kon oevmemen. De Velsen- noorders krijgen op eigen veld aan het jeugdige TYBB een lastige tegenstander. Renova treedt als gastheer op van Bloe- mendaal en dit duel kon wel eens op een remise uitdraaien. Beide elftallen geven elkaar veelal geen duimbreed toe. DSOV moet helemaal naar Oudkarspel om DTS te bekampen en heeft daarvan nog niet gewonnen. Hekkesluiter Onze Gezellen speelt thuis tegen KIC. Mogelijk kunnen de OG-ers hun jubilerende aanvoerder Joop Blom hij speelt zijn 250ste wed strijd de eerste overwinning aanbieden. Alcmaria Victrix krijgt debutant SVIJ op bezoek. In de vierde klas E moet St. Paneratius thuis zijn toppositie verdedigen tegen SNA. paald in een makkelijke tijd over, wat hij zich ook ter dege realiseert. Als nummer één op zijn prioriteitenlijstje heeft Duin ker reeds het veldenprobleem genoteerd. Hij licht toe: „De toestand rond de velden in onze afdelingen tart alle beschrijvin gen. Als we eens terugkijken naar wat er vorig jaar in de recreatienota op dit gebied werd gezegd, dan moeten we nu helaas concluderen dat daar nog niets van terecht gekomen is. In oktober van het vorig jaar hebben w(j reeds vragen ge steld aan de gemeente Haarlem over het veldentekort; we wachten nu nog steeds op antwoord. In die tussentijd hebben we er drie, misschien vier velden bijgekregen, terwijl ons ledental met 4500 groeide.” Een andere chronische ziekte waaraan de afdeling Haarlem, en dit district niet alleen, lijdt is het nijpende tekort aan scheidsrechters. Vrij recent werd er nog maals een oproep gedaan op belangstel lenden om zich op te geven voor een cursus. Het aantal positieve reacties was weliswaar voldoende om twee klassen te vullen, maar opgelost is deze moeilijkheid daarmee nog steeds niet. Dat geldt even eens voor de teruglopende financiële re sultaten, die met de laatste contributie verhoging slechts gedeeltelijk bestreden zal kunnen worden. Het heeft de heer Duinker er allemaal niet van kunnen weerhouden om zich pro tweede klas B de degens met CDN en dat treffen moet de Racing in volle winst om kunnen zetten. Overigens zijn de Heem stedenaren nog weinig produktief geble ken. Hoofddorp gaat op bezoek bij Quick A. en zal het in Amersfoort niet gemak kelijk krijgen. Het in deze klas leidende Aalsmeer heeft een uitwedstrijd tegen Blauw Wit. Van de Haarlemse clubs in de derde klas B speelt alleen DSS thuis. Het krijgt in het Pim Muliersportpark bezoek van koploper ZFC, dat in vier wedstrijden pas een punt verspeelde. Veel kans op winst schijnt er dus voor de DSS-ers niet voor handen. maar zij komen juist in wedstrij den met sterkere tegenstanders veelal verrassend voor de dag. Er wordt voor de strijd tussen DSS en ZFC veel publiek uit de Zaan verwacht. DEN HAAG. De gezamenlijke orga nisaties in het beroepsgoederenvervoer over de weg gaan volgende week in samenwerking met de BOVAG een sticker- actie beginnen om voor iedereen zicht baar hun bezwaren kenbaar te maken tegen de voorgenomen verhoging van ver keersbelastingen, onder gelijktijdige inper king van de wegenbouw. -

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4