Voor de jeugd een dorado BEVAT SCHAT AAN DIEREN Duivenhouders Velsen-N. verdeelden de prijzen I KINDERBOERDERIJ „MEERWIJK” aan sportavond Burgemeester en wethouder schonken geit en bok Hulde voor K. v. V lanen Bijzonder schip BON op weg naar het water Concert Cantabilé Weinig buit bij Weinig bezoek twee inbraken k t C. Castricum Excursie Plattelandsvrouwen Dakhout in brand Buit bij inbraak stationsrestauratie ruim f 1400,- IJmuider Courant Winterprogramma NIVON Beroep aangenomen generaal kampioen Pak die 2 weken gratis I iw Sr L MAANDAG 18 OKTOBER 1971 IJMUIDER COURANT 4 M i Konijn voor Anita Bezorg mij 14 dagen gratis de IJmuider Courant Óók u zult dan ervaren I I I I I I I I I I I J t t F 3 C t h r. r i i I i i i i. Kort IJmondnieuws (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Kees van Vianen, de man, die de kinderboerderij „Meerwijk” tot werkelijkheid beeft gemaakt, die in zijn eentje barre toch ten ondernam door de woestijnen van Afrika, met Bedouïnen rondtrok, honger en dorst heeft geleden en allerlei vreemde, wilde en rare dieren verzamelde op die tochten had het zaterdagmorgen niet meer. Die ochtend werd de kinderboerderij, zijn geesteskind, dat hij met inzet van al zijn kracht verwezenlijkt had, officieel geopend. Iedereen had zijn zegje gedaan, alle officiële handelingen waren verricht en juist toen hij aan de beurt was, schoot hij vol, werd het hem allemaal even teveel. Terecht overigens gezien alle spanningen welke zich hebben voorgedaan en die tenslotte resulteerden in het prachtige complex aan het Willem-Alexanderplantsoen. 9 S IS *4. 1 I c r (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) Als u het niet probeert blijft het voor u een vraagteken. in open enveloppe zonder postzegel opsturen naar Naam Adres te Daarna kunt u mij noteren als t l 1 1 1 1 IJmuider Courant de betrouwbare nieuwsbron in de IJmond, boordevol informatie uit stad, streek, binnen- en buitenland. Antwoordnummer 47, IJmuiden I maandabonnee f 6.90 «3- kwartantabonnee f 20.10 n Z ci 1! V Pi 1! ti e: Aan de andere zijde van de boerderij is de stal, waar een allerleukst varken, gei ten en een bok huizen, waar men de kippen aantreft en de overige kleindieren, welke de kinderboerderij rijk is. Mevrouw T. Bruznsma-Schilte en de jeugdige Anita van Baar bij de offi ciële opening van de kinderboerderij Meerwijk. De heer Castricum bezette hiermede zes eerste plaatsen die tot het generaal kam pioenschap leidden. Met inspanning van alle krachten heeft Kees van Vianen samen met een groepje medewerkers, even enthousiast als hij, van een oud boerderijtje een prachtige kinderboerderij weten te maken, waarin voor jong en oud allerlei moois, leuks en bezienswaardigs is bijeengebracht. BEVERWIJK. De afdeling Beverwijk van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen maakt dinsdag 19 oktober een excursie naar een diamantslijperij aan het Weesperplein in Amsterdam. IJMUIDEN. De Baptistenpredikant ds. G- van ’t Woud heeft een op hem uitgebracht beroep naar Utrecht aangeno men. Vanaf 1964 was IJmuiden de stand plaats van ds. Van ’t Woud. De voorzitter van de gecombineerde verenigingen in het rayon Noord van de afdeling van de Nederlandse Algemene Bond van Postduivenhouder (NABvP), de heer C. Castricum, tevens voorzitter van „De Reisduif” herinnerde aan de voorbije vluchten, die niet alle even vlot verliepen en waarbij menig keer mist, regen en tegenwind van grote invloed op het vlieg- gedrag van de vogels is geweest. De gemeente Beverwijk welke ten slotte voor het grootste deel van de finan ciering zorg droeg heeft er een prach tig recreatief object bij gekregen. Reden tot vreugde dus zaterdagmorgen bij de opening. En die was er dan ook ruim schoots. Dat klonk door in de toespraken, was ook te beluisteren in het enthousiast gemekker van een nieuwe geit en bok tussen de gesproken woorden door. De opening zelve geschiedde door me vrouw R. Bruinsma-Schilte, die de jeugdi ge Anita van Baar, een spastisch patiënt je, in haar wagentje voortduwde en zo het lint stuk trok, dat voor de toegang gespannen was. De kleine Anita was hier voor willekeurig door het Stichtingsbe stuur gevraagd omdat zij in de omtrek van de boerderij verschillende keren was gesignaleerd. Zij kreeg van Kees van Vianen een konijntje, dat echter in de kinderboerderij gehuisvest zal blijven. Direct bij het binnenkomen merkt men dat hier een aparte sfeer heerst. Vanuit de hal kan men diverse richtingen uit. Rechtdoor naar het aquarium-gedeelte, waar men rustig bij kan verpozen. Rechtsaf komt men in het verblijf van de meer exotische dieren als leguanen en varanen, die in grote bakken rondkruipen dan wel dood stil naar hetzelfde puntje zitten te staren of in een grote ruimte rondkruipen, waar zand, water, voedsel en boomstammetjes zijn. Op de bovenverdieping is een enorme volière tot stand gekomen, waar men voldoende ruimte heeft om de vogeltjes gade te slaan. VELSEN-NOORD. In gebouw „De Meerpaal” aan de Banjaertstraat in Vel- sen-Noord hebben de leden van de post- duivenhoudersverenigingen „De Reisduif” en „Ons Genoegen” uit Beverwijk en „Het Atoom” uit Velsen-Noord zaterdag de feestelijke prijsuitreiking gehouden van het in de vorige maand afgelopen vlieg- seizoen. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. Onder leiding van de heer P. van Zalinge geeft het koor Cantabilé donderdagavond 28 oktober een concert in de Ned. Hervormde kerk. Aanhangwagen gestolen. Een rijwiel handelaar uit Beverwijk deed bij de po litie aangifte van diefstal van zijn aan hangwagen! je. Het voertuig stond gepar keerd op de ventweg naast zijn bedrijf aan de Plantage. De aanhangwagen ver tegenwoordigt een waarde van ongeveer honderd gulden. Mevrouw Bruinsma had mede uit naam van haar echtgenoot burgemeester J. G. S. Bruinsma, een bokje in de auto meegeno men en bood dit de kinderboerderij aan. In haar toespraak zei zij gezien de wijze waarop de kinderboerderij aan het Stationsplein floreert met geruststel ling en vertrouwen de toekomst van de kinderboerderij Meerwijk tegemoet te zien. Zij sprak de hoop uit, dat voldoende personen gevonden worden voor het toe zicht op de boerderij. Kees van Vianen die woensdag weer op safari in Afrika gaat wenste zij een goede reis en mooie vangsten toe. De uitslagen van het rayon Noord wa ren nu: Vitesse: 1. C. Castricum RD 4860: 2. R. Westrate RD 4814; 3. C. Westrate RD 4755. Midfond: 1. C. Castricum RD 4854: 2. G. Grapendaal RD 4850: 3. J. Stijnman Atoom 4407. Fond: 1. J. Stijnman Atoom 3556; 2. J. Brasser Ons Genoegen 3434; 3. G. de Bot sr. AT 3361. Oude duiven: 1. C. Castricum RD 12705; 2. R. Westrate RD 12.104; 3. G. Grapendaal RD 11.238. Jong le toer: 1. C. Castricum RD 5952; 2. J. Peereboom OG 5221; 3. Th. de Winter RD 5036. Jong 2e toer: 1. C. Castricum RD 4919; 2. J. Pruimboom RD 4813: 3. F. de Roos OG 4316. Jonge duiven totaal: 1. C. Castricum RD 10.871: 2. J. Pruimboom RD 9672; 3. Th. de Winter RD 9190. Generaal kampioen: 1. C. Castricum RD 23.576; 2. R. Westrate RD 20.244: 3. J. Pruimboom RD 18.600 punten. Donderdag 21 oktober wordt de algeme ne najaarsvergadering gehouden in zaal Ooievaar. Middelweg 1, Uitgeest en voor diezelfde dag staat er een ledenbijeen komst op het programma, welke aanvan gende om half acht wordt gehouden in het gebouw van de Odd Fellows, Prinses- selaan 17-19 in Beverwijk. De heer N. A. Meersing, bedrijfsarts bij Hoogovens houdt dan een inleiding over gebruik en misbruik van medicijnen. In november brengt men met de heren een bezoek aan de musical „En nu naar bed” van Annie M. G. Schmidt. Als voorlopige datum is hiervoor gekozen 18 november. Mevrouw Bruinsma, wethouder A. Klomp en Kees van Vianen bijeen in de stal met de geit, de bok en een nieuwsgierig varken. BEVERWIJK. De brandweer heeft zondagmorgen omstreeks 11 uur een begin van brand geblust op het dak van een woning aan de Zeestraat. De bewoner rook een brandlucht en zag rook op de bovenverdieping van zijn huis. De brand is ontstaan door oververhitting van een geiserafvoer. In de woning is door de blusactiviteiten van de brandweer wat waterschade ontstaan. Men is de stationsrestauratie via de ach terzijde binnengedrongen. Uit de vitrine verdwenen 70 pakjes sigaretten, een doos sigaren, 42 pakjes shag en 70 pakjes vloei papier. Een speurtocht door het gebouw leverde heel wat geld op: 45,uit een geldkistje, uit de geldbakjes van vijf auto maten f 80,uit een wisselautomaat 200,t 145,— aan munten en papier geld uit een plastic emmer, 25,— uit een blikkenbusje en 750,uit een geldcas- sette. Namens het Stichtingsbestuur sprak de heer Van Kralingen, die Kees van Vianen onder dankzegging voor zijn totale inzet en vele en harde arbeid aan de kinder boerderij een enveloppe met inhoud aan bood. Over de hoofden van de aanwezigen heen wekte hij de burgerij op zich als donateur aan te melden. Wethouder A. Klomp, die een geitje had meegebracht, dat voor nog meer aanvul ling zal zorg dragen, schonk Kees van Vianen uit naam van het gemeentebestuur het geld, dat deze vorig jaar voor zijn zelfwerkzaamheid had gekregen, doch dat deze weer in de boerderij had gestoken. Dit geld was verder aangevuld met de trend aldus de wethouder, die Kees overigens aanraadde het geld nu voor zichzelf te benutten. Als persoonlijk geschenk bood hij Kees van Vianen een boek over apen aan, de kleine Anita kreeg van hem een boek over dieren, terwijl ook mevrouw M. C. Hes, voorzitster van de stichting een boek werkje in ontvangst mocht nemen. BEVERWIJK Het NIVON, afdeling Beverwijk en omstreken, houdt in het weekend van 30 en 31 oktober een herfst- weekend in het natuurvriendenhuis „De Bosbeek” in Bennekom. Donderdagavond 18 november worden de mogelijkheden en de moeilijkheden van de bergsport be sproken in de zaal aan de Wijkerbaan. Deze filmavond wordt georganiseerd in sa menwerking met de Oostenrijkse alpinis tenvereniging, sectie Nederland. Op donderdag 16 december worden alle leden in de gelegenheid gesteld een twin tigtal dia’s van hun vakantie te tonen, eveneens in de zaal aan de Wijkerbaan. In februari gaat men wandelen in de Kennemerduinen en op vrijdagavond 24 februari wordt de jaarvergadering gehou den. Onder de titel „Natuur is troef” leidt de heer J. Klever uit Alkmaar in maart een discussie in over het behoud van de natuur. In het weekend van 15 en 16 april wordt vanuit het natuurvriendenhuis „Het Zeehuis” in Bergen aan Zee een excursie gemaakt naar het natuurreservaat Zwa nenwater. In mei gaat men op de fiets naar Wormer of Jisp om zich in te schepen voor een boottocht over het Zwet en de Merke, een vogelgebied bij uitnemendheid. Voorts kunnen de leden deelnemen aan een cursus emailleren en aan een foto groep. Het secretariaat, dat graag nadere inlich tingen verstrekt, is gevestigd aan de Van der Ploegstraat 13 in Heemskerk. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Ondanks de warme aanbeveling van wethouder A. Klomp om de sportavond ten bate van de invaliden- sport in de Beverwijkse sporthal te bezoe ken, hebben zaterdagavond slechts onge veer driehonderd personen deze sportma nifestatie bijgewoond. De thuisblijvers hebben in dubbele bete kenis een misser gemaakt. Op de eerst» plaats hebben zij de kans niet waargeno men om door hun komst naar de sporthal de Kennemer Invaliden Sportvereniging te helpen bij de aanschaf van een stoeltjes lift in het Sportfondsenbad ten behoeve van zwaar gehandicapten. Anderzijds heb ben zij een gevarieerd sportprogramma gemist. Na een openingswoord door wethouder A. Klomp traden de zaalhandbalteams van het Pius X-college en de St. Adelbertus- mavo tegen elkaar aan. Ook de zaalvoet- balwedstrijd tussen de teams van het Pius X-college en de Christelijke LTS was het aankijken zeker waard. Dit gold eveneens voor de zaalvoetbalwedstrijd tussen Gel- dermans 1 en Carillon 1. Het optreden van het jeugddrumkorps „De Zwervers”, de kunstfluiter Peter Adrichem en de zangeres Karina droegen ook bij tot het slagen van deze avond. Een demonstratie van de karategroep Tae Kwon-do, waarbij een toelichting werd gegeven, werd door de weinig tal rijke bezoekers met intense belangstelling gevolgd. HEEMSKERK. In de nacht van za terdag op zondag zijn twee inbraken ge pleegd, waarbij weinig is buitgemaakt. Bij een kunsthandel aan de Maerelaan werd de achterdeur geforceerd. Naar alle waarschijnlijkheid namen de insluipers enkele halsbanden mee. De tweede inbraak had plaats aan de C. Groenlandstraat in een opslagplaats, die op het ogenblik als autostalling wordt gebruikt. Ook hier werd de achterdeur opengebroken met vermoedelijk hetzelfde breekwerktuig. Er wordt hier evenmin iets vermist. Doorhalen wat niet verlan -o vmdt (Van een onzer verslaggever) BEVERWIJK. Bjj een inbraak in de stationsrestauratie in de nacht van zater dag op zondag is een bedrag van 1245, en een hoeveelheid rookwaren, ter waarde van 175,gestolen. Van een deur van de automatiek en een kantoor werd de onderzijde ingetrapt. Nabij de Noordpier is zaterdagmid dag te water gelaten de door de Amerikaan H. Bohus in IJmuiden ge bouwde en door hem zelf ontwor pen boot van het type „tri-marin” een bijzonder type, zoals de foto aantoont. Het transport vorderde bij zonder langzaam, doch tenslotte kon het schip bij laag water aan de eb- lijn worden neergezet, zodat de vloed naderhand het schip in het natte ele ment kon opnemen. Het schip een zeilschip dat volgens de ontwerper- eigenaar niet kan zinken, zal verder in Spaarndam worden afgebouwd. Daarna hoopt de heer Bohus zoals wij al eerder schreven er een wereldreis mee te maken. ■- j h .W»

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4