PANDA HELDENDOM een wankel begrip Arman Ilva en Pmgo Heerlijk boek voor voetbalveelvraten en de meester*rallyrijder Prentjes kijken FOOJR HAARLEM EN DE IJMQND Stickeractie tegen duurder autorijden o il I Hl I I kW 8 Strijd in kinderboeken In en om Haarlem CPN in N.-Holland Geheime papieren bundelt krachten lagen voor het Bollenstreek Haarlemmermeer Velsen-IJmuiden EXAMENS tegen regering Nog veel wind oprapen heemskerk MAANDAG 18 OKTOBER 1971 Beverwijk S3 •r I ff* i i w l m „VOETBALGEVOEL" J. D. DRIESKENS. u.: u.: 1012 (Bennebroek). zw. u.: tentoon- ma.-. l ders A) 9 9 7' 8 9 9 8 7 11 9 7 15 14 6 11 5 7 7 5 2 7 14 10 8 7 16 14 3 13 4 7 7 I 7 1 7 1 18 12 Een krans van eikebladeren, door; R. Sutcliff, vertt.: Ruth Wolf, ill.: Ambrus ui tg.: Leopold. Caius strijdt op leven en dood, door: Henry Winterfeld, vert.: J. van Laer, ill.: F. Biermann, uitg.: Lannoo. MIEP DIEKMANN. ALKMAAR Het district Noordhol- land-Noord van de Communistische Party Nederland wil de krachten bundelen bij de te voeren acties tegen de bezuinigings maatregelen van de regering-Biesheuvel, die van invloed zyn op de ontwikkeling van de kop van Noord-Holland. Hiertoe heeft het CPN-bestuur zaterdag in Alk maar een byeenkomst gehouden waarvoor diverse instanties en actiecomité’s waren uitgenodigd. BIOSCOPEN Cinema 20 u.: tjeskrai zzw no zw wzw w.st. wnw w.st. z nnw ono zw ono no z zo zzo w.st. o w rleer«en BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Bunny en Clod”. Luxor Theater (Breestraat). „Wat zien ik”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie ,De skeletten van de Haarlemmerhouttuinen” (gouaches en tekeningen van Freek Beerbaum); geopend tot en met 13 november van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag en donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aan vraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. De bezwaren zijn des te ernstiger, aldus de organisaties, omdat tegenover lasten verzwaringen slechts lagere uitgaven voor de wegenbouw staan, terwijl de kwaliteit van de verkeersvoorzieningen grote in vloed heeft op de vervoersproduktie. Doordat het volume van de Rijkswegen- bouw volgend jaar minstens 10 percent lager zal liggen dan dit jaar voelen de wegvervoerders, die met kippers en ander materieel voor de wegenbouw werken, zich npg w in het bijzonder gedupeerd. Het KNMI deelt mee: Van de Azoren tot bo ven Scandianavië strekt zich een krachtige wes telijke stroming uit. Daarin trekken storingen mee, die tijdelijk de wind doen aanwakkeren en ook regen veroorzaken. In deze situatie komt in de komende 24 uur niet veel verandering. De sterke stroming wordt in stand gehouden door een hogedrukgebied boven Spanje en een ge compliceerd lagedruksysteem boven de oceaan tussen Schotland en Groenland. Barometerstand hedenmorgen 1012 millibar (760 mm). VERGELEKEN MET vijf jaar gele den mogen we rustig spreken van een prachtige opkomst van het prenten- boek in ons land. Steeds meer jonge ouders gaan inzien dat ze hun kinderen al jong moeten leren, dat „een boek erbij hoort” dat het van doorslagge vende betekenis is voor de latere ont wikkeling en maatschappelijke kansen, als een kind met plezier leest. En deze ouders zullen later ook niet met ver bijstering in een weekblad het bijtende verwijt van hun werkende kinderen hoeven te lezen: „Waarom hebben mijn ouders me niet laten lezen? Waarom wel kleren, maar nooit boeken? Nu ben ik 23, en wat heb ik voor kansen? Ik kan nog eens helemaal van onder af aan beginnen”. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Geneve Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Locarno Casablanca Tunis temperaturen binnen- en buitenland Vooruitzichten voor woensdog: Veranderlijk weer met af en toe regen. Temperaturen in het algemeen boven normaal. Aantal uren zon: 0 tot 5; mln. temp. 1 tot 6 graden boven normaal: max. temp, van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 percent, kans op een geheel droog etmaal: 30 percent. WCERRAPPORTKN Het uitgangspunt van deze bijeenkomst was dat de bezuinigingsmaatregelen funest zijn voor zowel de industrialisatie als de werk-woongelegenheid in het gebied wat volgens een woordvoerder van de CPN, de heer F. P. M. Aarts nog meer in bepaalde sectoren achtergebleven is dan oostelijk Groningen. Na een breedvoerige discussie werd een actieprogramma vastgesteld. De belangrijkste punten hieruit zijn: de snelle bevordering van de werkgelegenheid door industrialisatie onder andere door aan trekkelijke faciliteiten voor industrieën, het tot uitvoer brengen van een rationeel we genplan, de snelle start van een industrie- haven in Den Helder en de ontwikkeling van een balgzandproject. Het actiepro gramma bevat onder meer nog het voeren van verschillende acties om de lonen in fabrieken te verbeteren, de Den Heidense marinehaven te laten openstellen voor han del en industrieschepen en de verbetering van de sportaccommodaties in Noord-Hol land. Om het voor kleintjes nog aantrek kelijker te maken bracht uitgeverij Unieboek in samenwerking met de Walt Disney Productions vijf prenten boekjes, waarin een grammofoonplaat steekt, met de gesproken tekst van het verhaal, en op de andere kant een paar liedjes. Wat wel ontbreekt is de op de achterflap beloofde tekst van de lied jes, zowel in „Het lelijke jonge eend je”, in „Robin Hood”, in „De Bremer Stadsmuzikanten”, in „Rapoenzel”, als in „Mickey en de bonestengel”. Alle maal meer of minder bekende sprook jes, waarvan „Rapoenzel” het fijnst van sfeer is. 9 9 9 9 10 9 10 9 11 11 12 23 21 10 19 10 9 16 8 14 11 24 17 9 24 28 22 11 16 9 13 19 16 8 7 11 12 25 23 NAVO-smaldeel naar Rotterdam. Van 21 tot 25 oktober zal het permanente NA VO-smaldeel Atlantische Oceaan, be staande uit de Amerikaanse jager Sem- mes, het Westduitse fregat Karsruhe, het Engelse fregat Dido en het Neder landse fregat Tjerk Hiddes, een bezoek brengen aan Rotterdam. Dit permanen te smaldeel werd begin 1968 gevormd Burgemeester Roemers. Drs. D. Roemers, burgemeester van Vlissingen, zal op medisch advies keuring voor pensioen vragen. Dit zal waarschijnlijk inhouden, dat hij als burgemeester van Vlissingen zal aftreden. De heer Roemers, die in november 1967 burgemeester werd, is 52 Jaar. DEN HAAG. De gezamenlijke orga nisaties in het beroepsgoederenvervoer over de weg (PCB, KVO, KNVTO en NOB wegtransport) en de BOVAG beginnen in de loop van de volgende week met een stickeractie om voor iedereen zichtbaar hun bezwaren kenbaar te maken tegen de voor 1972 voorgenomen verhogingen van verkeersbelastingen, onder gelijktijdige in perking van de wegenbouw. Grote sti ckers, met als opdruk „Duurder ryden? Minder wegen? tégen” worden dan aange bracht op de vrachtwagens en aangeplakt bij garagebedrijven en benzinestations. De stickers zullen bij deze stations ook ver krijgbaar zyn voor andere bedryfsautobe- zltters, die aan de actie willen deelnemen. DEN HAAG In de Daguerrestraat in Den Haag zjjn vrfjdag op de stoep onge veer 200 papieren gevonden met onder meer gegevens over politieke delinquenten, vreemdelingen en statenlozen. De her komst van de door een voorbijganger ge vonden documenten is nog niet opgehel- derd. De stapel papieren is naar het hoofd bureau van politie in Den Haag gebracht. houdt nooit op en zo hoog kan de spanning rond het moordcomplot tegen Caius’ vader niet lopen, of Xantippus bouwt het in in dat wat hij de jongens geleerd heeft. Strijd en rechten van de mens worden daardoor verder doorge trokken dan tot verhitte knokpartijen. Met groot vakmanschap heeft Winter feld zijn gegevens over het daagse leven in Rome rond de achtste eeuw verwerkt in het avontuur. Vooral gymnasiasten zullen beide boeken, weten te waarderen. In „Caius” liet de uitgever een lijst van verkla rende woorden opnemen, zodat niet- gymnasiasten er niet naast zouden vis sen. Een kaartje van het Forum Ro- manum plus omgeving, waar alles zich af speelt, had er feitelijk ook nog wel afgekund. Op dat manco had vertaler Johannes van Laer, die fijn, levendig werk geleverd heeft, moeten wijzen. Uit de tekeningen van beide boeken blijkt duidelijk in welke sfeer ze ge plaatst moeten worden. Het uiterst verfijnde werk van Victor Ambrus in „Een krans van eikebladeren” onder streept de dieptewerking van het ver haal; de vlotte geestige platen van Fritz Biermann vertellen de lezers van 12-14 jaar meteen dat er met hun helden behoorlijk de draak gestoken wordt. Hoe weinig de oorspronkelijke uitge ver (Disney Productions) maalt om waar kunstenaarschap, blijkt uit het schaamteloos weglaten van auteursna men, zoals Andersen en Grimm, ma kers van enkele van deze sprookjes. Het wordt allemaal gebracht als „Walt Disney’s verhaal over...” Kassa! Tegenover de gladde, overbekende Disneyplaatjes doen de kleurenillustra ties van Adri Hospes in „De wensbal- lonnen” van Marijke Reesink, nog ver fijnder, nog meer als ware kunst aan. Het verhaal is eenvoudig gehouden, zoals Marijke Reesink in al haar prentenboeken doet. Hannes en Jeanni- ne hebben zich verkleed voor het schoolcarnaval. Telkens als ze een be wuste of ondoordachte wens doen, klapt er een ballon en belanden ze in een ander land, of een andere situatie. Een eindeloos kijkboek, de traditie van uitgeverij Lemniscaat, die niet ophoudt het kind met werk van niveau te confronteren, waardig. Deze Neder landse uitgave kwam tegelijkertijd in vijf landen uit! Ik zou alleen niet graag de kinderen de kost geven, die heimelijk een zelfde geintje met ballon nen gaan uithalen. Want de hang naar het magische is groter dan we vermoe den. DIVERSEN Linnaeushot (Bennebroek). Recreatiepark, bloemen en ontspanning. Geopend dagelijks van 9-18 uur. Treslong (Hillegom) Dagelijks behalve maan, dag: diner-dansant 20.00 u.: Feest van de maand Raadhuis Hillegom: 20.00 u.: Vergadering raads commissie Sport en Recreatie. „Love Story”, 14 j. Li do (Houtplein) Race”, a.l. Luxor „Wat zien ik”, 18 j. Roxy „Forno Motel", 18 j. DIVERSEN Micro-Theater (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Dinsdag 14 en 15.45 u. kindervoorstelling „De Chinese draak” door poppentheater „Merlijn”. de geschreven portretten loopt” ont breekt in het boek. En dat is een leemte omdat het beeld van de oefenmeester, dat wordt gevormd uit de gesprekken met Ajacieden niet objectief is. Er is nog een gat in het boek. De naar de FC Brugge vertrokken Nico Rijnders werd niet geïnterviewd, ter wijl ook het bestuur op het appèl van De Vos ontbreekt. De titel van het boek dekt dan ook de inhoud niet. Ajacieden was beter geweest dan „De Ajacieden.” De kritiek op de interviews van De Vos neemt het feit niet weg, dat hij een boek heeft geschreven, dat voor voetbal-veelvraten een heerlijke maal tijd is; veel beter dan de smakeloze Feijenoord-hap, die administrateur Phida de Wolff onlangs verzorgde. wegenwachter die druk bezig was om een andere auto te repareren. „Hij heeft mij natuurlijk mijn mooie winst door de neus geboord!” mompelde Joris boos, „Eigenlijk zou ik een hartig woordje met hem moeten wisselen maar hij heeft het druk. Het lijkt me beter dat ik hem niet stoor zelfs niet om hem te vragen of ik zijn drie- wielertje even mag gebruiken”. Hij sprong op de motor en reed haastig weg, terwijl hij het uniform van de wegenwachter aantrok f DRINGEND of niet; Die ZEGGEN IV£ AFHOOR! Surcliff heeft er maar 90 bladzijden schitterend vertaald door Ruth Wolf voor nodig om haar lezers van 10-13 jaar aan te tonen dat hel dendom een wankel begrip is. Aracos, de onopvallende paardëfokker uit de bergen, heeft eens de gevierde vaandel drager Felix in een slag tegen de gevreesde Pieten vervangen, omdat Fe lix niet de veronderstelde heldenmoed had. Maar Felix krijgt de Corona Civi- ca, de krans van eikebladeren die een begeerde onderscheiding was. Het dra ma van die strijd, de vernedering die Aracos later moet ondergaan van „flinke” krijgslieden is weer even aan grijpend en onvergetelijk neergezet als alle andere menselijke drama’s in an dere boeken van Sutcliff. Winterfeld heeft zijn naam voorna melijk te danken aan de scherpe hu mor waarmee hij de mens beschrijft. Daarmee toont hij aan dat ook jongens in het Rome van de 8ste eeuw dezelfde hebbelijkheden hebben als jongens in onze tijd. Met dit verschil dat de Romeinse jongens zich in het avontuur, dat ze deels zelf ontketenen rondom de geheimzinnige Germaanse slaaf Udo, laten leiden door het advies van hun zure leraar Xantippus. Diens onderwijs VAN TWEE INTERNATIONAAL befaamde auteurs een boek waarin het gevecht centraal staat. Maar zowel Ro semary Sutcliff neemt die strijd als uitgangspunt om het overtrokken hel dendom aan te vallen, in haar „Een krans van eikebladeren”, als Henry Winterfeld in zijn „Caius strijdt op leven en dood”. Marquette (Ruijsdaelstraat). Maandag „Ryan’s dochter”, dinsdag 14 u.: „Fabel- int”. nno zzw zzw z zzw zzw nno zzw zzw zzw zzw w.st. nno zzw zw zzw zzw w.st. zzw 27. Toen Joris Panda en de heer Fortuin voorbij zag komen liet hij verslagen de oude auto-ketting val len. „Weer zit ik er naast!” prevelde hij misnoegd. „Voor duur geld had ik hun eigen ketting willen ver kopen, zodat ze weer mee konden doen aan hun rally maar neen! Ik vraag mij af wie mij hier parten heeft gespeeld!” Dat zag hij dl gauw, want even verderop stond een zw. bew. half bew. licht bew. licht bew. licht bew. regen half bew. half bew. licht bew. onbew. zw. bew. licht bew. half bew. bew. mist licht bew. regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. onbew. regen half bew. onbew. onbew. zw. bew. half bew. geh. bew. regen half bew. onbew. onbew. regen zw. bew. geh. bew. onbew. onbew. zw. bew. Er zitten papieren bij met briefhoofden van de gemeentelijke sociale dienst, het ministerie van Binnenlandse Zaken, de Haagse politie en de gemeente Den Haag. De meeste stukken dateren uit 1954. Het zijn losse papieren, zonder dossieromsla- gen. Omdat er ook papieren bijzitten ter uitvoering van de Armenwet, de tegen woordige Bijstandswet, zal de Haagse so ciale dienst maandag de stapel papieren proberen thuis te brengen. Er wordt gedacht aan de mogelijkheid, dat de papieren zijn verloren tijdens een transport van de gemeentelijke sociale dienst, die al enige tijd bezig is de dossiers van al zijn kantoren te centraliseren in een kantoor in een pand aan de Beijersstraat in Den Haag. Volgens de adjunct-directeur van de Haagse sociale dienst, mr. L. W. H. Nevens, die pas zaterdagmorgen van de zondst vernam, ligt De Daguerrestraat echter niet direct in de route van de dos- siertransporten. 0 2 1 2 0.1 7 1 1 1 1 4 3 0 0.3 2 1 0.3 0 0.5 0 2 0 9 1 0 0 13 0 0 4 1 0 0 o o o o o 0.2 Speciaal in de kring van wegvervoer ders heerst groot ongenoegen over „het feit, dat de regering de budgettaire pro blemen van het rijk weer eenzijdig op hen als weggebruikers wil afwentelen, aangezien voor hun bedrijven de vracht wagen een stuk gereedschap is. Het gaat niet aan, zo vindt men, om een bedrijfs middel aanmerkelijk zwaardere belasting verhogingen op te leggen dan andere be drijfsmiddelen. Hierdoor wordt volgens hen de concurrentiepositie van de wegver- voerbedrijven ten opzichte van andere vervoerstechnieken en van buitenlandse wegvervoerders ondergraven. Het lelijke jonge eendje, Robin Hood, De Bremer Stadsmuzikanten, Rapoenzel, Mickey en de bonestengel, uitg. Unieboek/Disney Productions. De wensbdllonnen, door: Marijke Reesink, ill.: Adri Hospes, uitg.: Lem niscaat. 5) dinsdag 10-12 uur: spreekuur sociaal raads man. Sterhuis (Nieuwe Gracht 100) Dinsdag 20.15 u.Klassieke muziek populair gebracht door A. F. C. Brosens. Waagtaveerne (Hoek Spaaroe-Damstraat). Ge opend ma. Lm. don. 19.30-24 uur: vrij, en zat 19.30-01 uur: zon. 2-5 en 20-22.30 uur Vrij.- en zat avond folk. Elke vrijd. 19 u.: Open podium don 19.30 uur om de 14 dagen: literaire avond. 10.30 u.: Teach-in Komitee. Dinsdag 19.30 u.: Gesprek over man, vrouw en maatschappij. Toneelschuur (Bavogebouw. Smedestraat 23) Dinsdag 20.00 u.: Filmschuur: Woensdag 20.00 u.: Open workshop; Donderdag 20.00 u.: Mimework- shop: Zaterdag 11 u.: Kinder-workshop. 14 en 16 u.: Jazzballet. Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadion). Dage lijks 12-02 uur, za. en zon. 11-12 uur. Jeugd- bowlen, iedere zaterdag 12-13 uur. Thjjsse’s Hof (Bloemendaal). Dagelijks geopend 9-17 uur, tussen de middag gesl. behalve zat. 12-13.30 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetll” (Vogelen zang. Vogelenzangseweg bij ..Oase"). Expositie „Reewild en waterwinning in de duinen” en „Het boek van het bos”. Zondag 11-15 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Elke dag optreden orkest Cor Halle. Tevens zondag matinee. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace) Dolfijnenshow, wo.. za. en zo. om 12 uur. 2 uur en 4 uur voorstelling. Bowling Centre (Burgem. Van Fenemapleln Zandvoort). Dagelijks van 14-01 uur. Lou van Burg (Stationsplein, Zandvoort). Iede re zaterdag 20.00 uur: Groot dansfeest met Lou van Burg en Nederlands orkest. DINSDAG 19 OKTOBER 7.10 Uur; onder 17.39 uur onder 17.07 uur MAANSTANDEN Nieuwe maan 19 okt. 08.59 uur Eerste kwart. 27 okt. 06.54 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEX MAANDAG 18 OKTOBER Hoog water 3.04 uur en 15.18 uur Laag water 11.08 uur en 23.22 uur DINSDAG 19 OKTOBER Hoog water 3.32 uur en 15.47 uur Laag water 11.40 uur en 23.55 uur !'!lll) MAAR HOE MOETT (7 NU MET MN AFSPRAAK Ur MET DE INTERSTEUMRE X. DENSE T WAS DRINGEND. AMSTERDAM (V.U.) Geslaagd voor kandidaatsexamen sociologie P. G. Engel, Hillegom; G. C. Metselaar, Bloemendaal; A. W. Mulder, Haarlem; mej. H. Pruissen, Aalsmeer; R. J. M. de Rijcke, Hoofddorp. Niet-westerse sociologie O. G. Meijer, Aer- denhout. Kandidaats kulturele anthropolo gic J. A. Boer, Santpoort. Politicologie J. L, Heijs, Bennebroek; J. E. Keman, IJmuiden; P. P. J. Klinkenberg, Haarlem. AMSTERDAM Kandidaats klassiek” letteren H. Nak (cum laude), Haarle Kandidaats Noors mej. P. T. J. Uiterwa”’ Bloemendaal. Kandidaats Nederlands E. E M. Beyk (cum laude), Haarlem. Kandidaats sociologie culturele anthropologic H. P Weijers, Haarlem. Doctoraal mevr. E. H. van Buren-Hennink, Zandvoort; M. J. E. M. Jager, Heemstede. ZIJN „VOETBALGEVOEL” zijn kritische maar eerlijke benadering en zijn diepgaande interesse voor de-man- achter-de-voettltiller bezorgden hem een enorme goodwill, al noemt men hem ook wel „de schrik van bondsbon- zen en clubregenten.” De brallende noot op de omslag, die de Boekerij n.v. Baam „De Ajacieden” van Maarten de Vos meegaf, is over dreven. Hoewel niet beweerd kan wor den dat sportjournalist Maarten de Vos niet streefde naar een eerlijke benade ring van de Ajacieden, die hij inter viewde is hij in zijn boek beslist niet kritisch. Alle spelers komen er lief uit. De enige kritiek, die met enige moeite in het boek te vinden is, richt zich tegen een man die niet geïnterviewd werd: Rinus Michels. De trainer, „wiens figuur” zo kondigde de uit gever aan „als een rode draad door A/VWVVVWVWA/V\AAA/VVWVVVWVVVWVVVWV\AAA/VVVVVVVVVWVVVWW Zon op Maan op 7.31 uur; 19 en 21.15 TENTOONSTELLINGEN L.T.S. (Hoofdweg, Hoofddorp). Tentoonstel ling „Kinderen spelen waarom, waarmee”. Dag. geopend 14-16 en 20-22 uur. Tot en met 22 okt. SCHOUWBURG Stadschouwburg Wilsonplein) Maandag 20.15 u.: „Twee op de wip” met Willeke Alberti en Jeroen Krabbé. Domi (Korte Zijl weg, Overveen). Dinsdag 20.00 u.: Toneelgroep Genesius met „Beschuit met muisjes”. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat) Maan dag 20.15 u.: Optreden van een groep 15 Sou danese dansers. Dinsdag 20.00 u.Concert Ma- rinierskapel vai^ de Koninklijke Marine o.l.v. J. P. Laro. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 15.30 en 20.00 u.: ,,Quo Vadis”, 14 j. Dinsdag 13.30 „Joe Hammond en de indianen”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: 14 en 20.00 u.: „The Great (Gr. Houtstr. 139) 14, 19 én 21.15 il ik”, 18 j. (KJ. Houtstr. 70) 14.30, 19 en 21.15 u.: Moto”18 j. Studio (Gr. Markt) 10 en 21.15 u. „Zijn ge vangene”, 18 j. Dinsdag 14.15 u.: „Astrix en Cleopatra”, a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van Haarlemse School van de 16e t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet keuze uit eigen bezit, o.a. Campendonck Leo Gestel, Kruyder. Mondriaan. Geopend ma. t.m. za. 10-17 uur. zo 13- 17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Perma nente tentoonstelling van oude religieuze kunst Geopend ma t.m. za. 10-12.30 en 14-17 uur. zo. 14- 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16). Tentoonstell. „Grafiek Albrecht Dürer. Permanente tentoon stelling schilderijen uit de 19e en 20ste eeuw tekeningen van Hollandse. Franse en Italiaanse school. Geopend dl. t.m. za. 10-16 u.. zo. 13-16 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Expositie ultleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en kleinplas tiek. Geopend dl., wo.. vr. 13-17 uur. do. 8-10 uur za. 11-17 uur. Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- damstraat 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart astro nomie. geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 uur Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22.00 uur. Musenm Cruqulus (Cruqulusdijk 27). Geopend van ma. t.m. vr. 9-16 uur za. 9-12 uur. Vleeshal (Gr. Markt). Exposities objecten, tek sten en dia’s met betrekking tot een spiegel wand van Frans en Maja de Boer-Ligtveld. Tentoonstelling van kubische constructies van Jan Stathouder en Willem Graatsma. Tot en met 8 november. Visha) (Gr. Markt). Expositie uit eigen bezit o.a. Hans en Allee de Jong. Appel. Corneille. Lu- cassen en Raveel. Geopend ma. Lm. za. 10-17 u.. zo. 13-17 uur. Tot en met 28 nov. Galerie *t Spaarne (Donkere Spaarne 48, Haar lem). Expositie van tekeningen en schilderijen Geopend ma t.m za. 10-15 u. do.avond 20-22 uur Galerie Zijlstraat (Zijlstraat). Tentoonstelling aquarellen en klein plastiek van Jits Bakker. Geopend ma. t.m. za. 12-17 uur, zon. 14.30-17 uur, ma.-, woen.- en vrij.avond 20-21.30 uur. 16 oktober tot en met 14 november. Het Oude Slot (Ir. Lelylaan 6, Heemstede). Ten toonstelling versierselen en speelgoed van Maria Vink en Hugo van Mondfrans. Geopend ma. t.m. vrij. 9-12.30 u. en 13.30-17.30 u. Tot en met 18 okt. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a. Heemstede) Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodl) Blokker-Veggerby, keramiek en gra fiek Geonend 9-17 45 uur behalve zo en ma Gemeentehuis Bloemendaal (Overveen). Ten toonstelling schilderijen, aquarellen, gouaches, tekeningen en plastieken van veertig Kennemer- landse kunstenaars. Dag. geopend 14-17 uur. 16 oktober tot en met 6 november. (Haltestraat 77 Zandvoort) - ker van heeloja.uwei Piet van en schilder-graflcus Rob Clous. Dag. riu ■<- „„r Tot me' 31 oktobe: Nieuw unicum (Revalidatiecentrum, Zand- voortselaan, Zandvoort). Expositie wandkleden, sieraden, objekten, grafisch werk en schilderijen van vijftien beeldende kunstenaars. Dagelijks geopend 10-22 uur. Tot en met 6 november. DIVERSEN Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 „Wat zien ik”. Stadsschouwburg maandag en dinsdag 20 u.: TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, in gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, da gelijks 9.30-12 u. en 14-16.30 u.; zaterdag en zon dag gesloten. Beeckestijn, Velsen-Zuid, museum, stellingen dagelijks 14-17 uur. Noordelijk Koetshuis, dagelijks van 14 tot 17 u. Expositie Sylvia Steiger. Ruïne van Brederode, Santpoort op werkda gen 9.30-12 u. en 13-17.45 u. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat. Velsen-Noord, is elke dinsdag open van 12-13.30 u. en van 20-22 u. ,.M>ÜN BEEN.. 3732-B •1ÜU4EGAAM DlREKT MET Mij MEE NAAR. JE (MOEDER EERST (N BAD!!! t-- cru CW40K4S \1EUE HEMEL, WAT HEN DE BIGGETJES ER WEER UIT! ubent er A REDEL'BK vanaf I GEKOMEN. UZULT 1 ALLEEN N TIJDJE INT PLASTIC ^MOETEN BlilNEN. WAT HEB JIJ JE SMERIG GEAAAAKT, FOLIE - f -1 VOORUIT! IN BAD!

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 8