Poppentheater Fiësta Gitana Velsen EEN WEEK VOL KOORZANG wijzer uit Roemenië Joodse Apeldoorn wil belasting voor muziek toeristen Nico Hermans verlaat Nationaal Jeugdorkest Centrum De Waag Help! Toon NPO modern Amsterdam F Brassband Expositie Coneordia Minister opent politieschool Noord-Holland Hagelschade op Zuid-Beveland Studietoelagen niet verder omhoog Adèle ziek COV zestig Zangersdag DONDERDAG 21 OKTOBER 1971 10 Subsidie instituten politieke partijen gewijzigd (Van onze stadsredactie) Een pop van Tandarica f orkest, SOCIËTEIT DE (Van wie UIT I dige instrumentalisten, die in een vrij sterk wisselende bezet ting deel uitmaakten van het HAARLEM. Op maandag 25 oktober zal minister Geertsema van Binnenlandse Zaken de officiële opening verrichten van de Politieopleidingsschool Noord-Holland. KAPELLE De fruitteelt op Zuid-Be veland heeft woensdagavond tijdens een zwaar noodweer ernstige schade opgelo pen door hagel. Op verschillende bedrijven werd de nog aan de bomen hangende ap- peloogst volledig vernietigd door de hagel stenen. De omvang van de schade is nog niet bij benadering vast te stellen. De appelrassen Golden Delicious, Jona than en Winston zijn het zwaarst getrof fen. De oogst van deze rassen is in volle gang. Overal op Zuid-Beveland is hagel schade ontstaan, maar het ernstigst bleek de situatie te zijn in het gebied Wemel- dinge, Kapelle, Koetinge en Goes. niet alleen, maar schrijft ■lichten en musiceert V af- van ifp mee» zich t'an ’klaar- «’aan dek heeft DEN HAAG De regering is niet van plan de rijksstudietoelage dit jaar tussen tijds nader bij te stellen. Minister De Brauw (Wetenschapsbeleid) zei dit woens dagmiddag in de Tweede Kamer, waar hij werd geïnterpelleerd door de heer Mas- man (PvdA). Deze rekende voor dat het maximum van de rjjksstudietoelagen niet 4750 maar 49(10 zou moeten bedragen, dit in verband met het gestegen indexcij fer voor de gezinsconsumptie. DEN HAAG. Minister Geertseina (Binnenlandse Zaken) heeft wijziging aan gebracht in de ontwerp-subsidieregeling voor politiek-wetenschappeli.jke instituten. De nieuwe regeling houdt in. dat niet meer dan één instituut per partij voor subsidie in aanmerking zal komen. APELDOORN. B. en W. van Apel doorn hebben de gemeenteraad voorge steld een toeristen-belasting en een woon- forensenbelasting in te voeren. LIEFHEBBERS VAN Indiase muziek kunnen zondagavond 24 oktober terecht in het Instituut voor de Tropen in Amsterdam. Daar treedt het Dagar-ensem- ble op. Dat zijn twee neven Dagar, wier familie uit de buurt van Delhi stamt. Zij zin gen klassieke Indiase muziek, begeleid op de pakhavaj en de tanpura. IN HET CONCERTGEBOUW te Amsterdam speelt zaterdag middag het Symfonieorkest uit Tokio, met Strawinsky, Sibelius en twee Japanse werken. Op 25 oktober zingt Elisabeth Lugt. sopraan, liederen van Pou lenc en Berg. Op 26 oktober een recital van de cellist Ralph Kirshbaum. Op 27 en 28 oktober geeft het Concertgebouworkest onder Haitink een concert met wenk van Elgar, Satie, Ton de Leeuw en Beethoven. De gemeente, aldus het pre-advies aan de raad, maakt veel onkosten voor het toerisme en de recreatie en om enige compensatie voor die kosten te krijgen acht het grootste gedeelte van het college het wenselijk een toeristenbelasting in te voeren. Deze belasting kan echter niet worden geheven van hen, die als inwoner van een andere gemeente, in Apeldoorn een eigen zomerhuis, een zogenoemde tweede woning bezitten. De gemeentewet maakt het echter wel mogelijk een woon- forensenbelasting te heffen van degenen die in de gemeente meer dan negentig dagen per jaar voor zichzelf of hun gezin over een gemeubileerde woning beschik ken en hen op deze wijze te laten mee betalen aan de voor rekening van de gemeente blijvende lasten van voorzienin gen, waarvan ze mee profiteren. De toeristenbelasting, waarmee Apel doorn de eerste gemeente in Gelderland zou zijn, zou bij een tarief van 25 cent per overnachting en anderhalf miljoen overnachtingen per jaar bruto f 375.000 opbrengen. De bruto opbrengst van de woonforensenbelasting wordt geraamd op 18.000 per jaar. In het repertoire komen vele aspecten voor van de joodse muziek. Westerse en Israëli sche invloeden en hele oude muziek, zoals psalmen uit de elfde eeuw. Het programma heet dan ook „Van tempel tot kibboets”. Bij splitsing van een fractie kan teza men niet meer subsidie worden verleend dan het vóór de splitsing geldende maxi- mum-subsidie, zo blijkt uit een tweede wijziging van de regeling. Het subsidie-bedrag aan de politiek- wetenschappelijke instituten bedraagt bij meer dan 25 kamerleden (in de Tweede Kamer) 100.000, van 10 tot 25 Kamerle den 75.000 en bij minder dan 10 Kamer leden f 50.000 per instituut. soorten koormuziek laat horen. Zo zingt men onder andere twee werken van Da Palestri na, het beroemde Ave Verum van Mozart, en Wohl mir dass iich Jesum habe van J. S. Bach. Na de pauze zingt men de cantate „Geeft Gode lof” voor twee solostemmen en koor. Op tekst van J. Pelser schreef Leo Mens de muziek. Bart Distel- velt zal drie liederen zingen van Handel, Carissimi en Men delssohn Bartholdy. êsSSssswsssss LIBOR PESEK van Dvorak. Tot slot voert de Haarlemse Koorunie het Te Deum van Hendrik Andriessen uit. Het belooft een bijzondere gelegenheid te worden deze zangersdag. Wie geïnteresseerd is in mannenzang kan zijn hart ophalem doch mooie Bach-cantate nr. 76 „Die Himmel erzahlen die Ehre Gottes” en vervolgens van Bach’s Hohe Messe de delen Kyrie en Gloria zullen worden uitgevoerd. Als protestants kerkcomponist heeft Bach deze beide misdelen in zijn Canta- testijl als een samenhangend geheel gecomponeerd. In latere jaren zijn de overige delen van het ordinarium, t.w. Credo, Sanctus en Agnus Dei, toege voegd. Men heeft zich weten te verzekeren van de medewer king van een keur van solisten: Nelly v.d. Spek, sopraan, de Duitse alt Ortrun Wenkel, de Engelse tenor David Johnston en de bas Henk Smit. Aan het orgel Albert de Klerk; viola da gamba: Nelly Duin, de uitvoering staat onder leiding van Piet Kiel jr, bege leiding door het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Kaar ten zijn te verkrijgen bij het Gem. Concertgebouw en op de uitvperingsavond aan de kerk. IN CARRé is Snip en Snap; in de Kleine Komedie: „Wach ten in het donker”, een thriller met Simone Rooskens; in het Nieuwe de la Mar: Jasperina de Jong; in de Brakke Grond: „Makabere Kermis” van Iones co, door de Nieuwe Comedie: in Desmet: „Oh! Calcutta”; in de stadsschouwburg: het Am sterdams Toneel met de revue over Amsterdamse toestanden en zondagmiddag 24 oktober het Nationaal Ballet. Nationaal Jeugd Orkest, be reidde Nico Hermans elk jaar weer opnieuw de doorgaans zeer veeleisende programma’s voor gedurende repetitiedagen in de kerst- en paasvakanties. Niet zelden werden de jonge lui ook nog in de zomervakan ties opgeroepen en vaak ook voor een weekeinde. Het concert te Rotterdam heeft een omvangrijk program ma. Het bestaat uit de Concer tante Ouverture van Jef Maes, de Miniaturen voor groot orkest van Nico Hermans zelve, de tweede Symfonie van Johannes Brahms, het Concert voor twee piano’s en orkest van Francis Poulenc met het Belgische duo Chantal Bohets en Cécile Evrard als solisten en het hobo- concert van Domenico Cima- rosa, waarvan de solopartij ge speeld zal worden door Yvan Dudal. Na het concert zal een recep tie worden gehouden voor de scheidende dirigent Nico Her mans. Als diens opvolger wordt genoemd Heinz Frieser, eerste hoboist van het Rotterdams Philharmonisch Orkest. P. ZWAANSWIJK TOON KORTOOMS, de man van „Help! De dokter ver zuipt” en de Beekmannen, komt donderdag 21 oktober in de Waagtaveerne (hoek Spaar- ne-Damstraat) op de derde litteraire avond van dit sei zoen. Hij leest voor uit zijn werk en praat erover met het publiek. Aanvang half negen. Kortooms is auteur van betere ontspanningslitteratuur. Hij werd geboren in de Bra bantse Peel, was onder meer acht jaar journalist en woont nu in Bloemendaal. Zijn boe ken (Deze Jongeman, De kleine Emigratie, Dit zwarte goud, Parochie in de Peel, Zon over de Peel, Mijn kinderen eten turf, e.a.) zijn vertaald in het Frans. Duits, Portugees en Tsjechisch. IN HET UNIVERSITEITS- theater, Nieuwe Doelenstraat 6, kan men maandag en dinsdag het Aktion Theatre uit Londen zien. Ze spelen een satire over de Dolle Mina-beweging (Pants) en een stuk over echte en on echte tirannen die over onze lichamen en emoties heersen; gebracht als een sensatiefilm uit Hollywood. De minister wees de interpellant op het feilt dat de studietoelagen dit jaar al hoger zijn opgetrokken dan ooit tevoren: 8.8 pet. OP WOENSDAG 27 oktober is het weer Feest der Zigeuners in de Velsense schouwburg. Voor de vijftiende keer heeft de fameuze meneer H. da Silva een grote groep zigeuners uit Spanje naar Nederland ge haald voor een altijd succes volle tournee. Da Silva preten deert zoals altijd weer de zui verste van de zuiverste flamen- codansers en zangers bij elkaar te krijgen. Dit keer heeft hij veertien dansers, danseressen, zangers en gitaristen. Dat is een groter gezelschap dan gewoon lijk. Maar het gaat dan ook om de viering van het derde lus trum. Liefhebbers van de fla menco uit Kennemerland moe ten naar Velsen. De tournee van Fiësta Gitana houdt geen bezoek aan Haarlem in. De dirigent Nico Hermans, die vanaf de oprichting in 1957 het orkest geleid heeft, zal met dit concert zijn taak beëindigen. Na bijkans vijftien jaar neemt hij afscheid van het orkest, waarmee hij op talrijke con certen in ons land en tot ver over zijn grenzen grote succes sen heeft behaald. Met de technisch gevorderde, veelal ook zeer begaafde jeug- Om even het geheugen op te frissen: Verschuivingen is een theatergrap van Gerben Hel- linga schitterend in beeld ge bracht door vier acteurs in re gie van Christian Nortier. Tegen een zwarte achtergrond ziet men vier opvallende kop pen: Hitler, Marilyn Monroe, een wielrenner en Michiel de Ruyter, die onzinnige teksten zeggen en geluiden maken in een flitsend tempo. „Zwarte Mis” van Edward Bond is een harde politieke spotprent, maar dan op toneel gebracht. Het gaat over de slappe hou ding van de officiële kerk tegenover een dictatuur, in het bijzonder die in Zuid-Afrika. Het is geregisseerd door Wim van der Grijn. De Haarlemse schouwburg heeft Wim Kan weer een paar avonden, evenals Willeke Al berti en Jeroen Krabbé in „Twee op de wip”. Volgende donderdag en vrijdag is de to neelgroep Centrum terug met het alleraardigste „Bloesem van seringen brengt herinne ringen” van Peter Nichols. Het stuk gaat over de jeugdher inneringen en dagdromen van een veertigjarige man, die zijn puberteit beleefde in de oor logsjaren in Engeland. Zijn vader speelt daarbij een be langrijke rol, die op komieke wijze gespeeld wordt door Piet Römer. EEN BIJZONDER concert kan men zondagmiddag 24 ok tober twee uur beluisteren in het Haarlems Concertgebouw. Dan musiceert het Collegium Musicum Judaicum uit Amster dam. Dit ensemble bestaat uit jonge Nederlandse musici en is geïnspireerd en opgericht door Chaim Storosum, de cantor van de Arnhemse en Haagse syna gogen. DE CHRISTELIJKE Oratori- umvereniging in Haarlem viert het 60-jarig bestaan. Deze vere niging heeft een geheel eigen plaats in het Haarlems muziek leven ingenomen. Zij heeft onder de bekwame leiding van eminente dirigenten als Johan Schoonderbeek, Nico Gerharz en de helaas dit jaar overleden George Robert bijzondere hoog tepunten bereikt. Onder Robert, die 42 jaar het koor geleid heeft, heeft muziekminnend Haarlem fraaie eerste uitvoe ringen beleefd. Van de hoogte punten herinneren we ons Ho negger’s Jeanne d’Arc, evenals diens Cantate de Noël, naast werken van Brahms, Duruflé en vele anderen. Robert, die na zijn aftreden op vrij hoge leeftijd, tot ere- dirigent werd benoemd, vestig de in Haarlem de Matthaus Passion-traditie, die onder de nieuwe dirigent Piet Kiel jr. op eigen wijze waardige voortzet ting vindt. De vereniging heeft zowel wat de dirigent als de koorleden betreft een verjon ging ondergaan, zodat de COV de toekomst optimistisch beziet. De COV geeft op donderdag 28 oktober ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan een bij zonder concert. Hiervoor zijn twee werken van Joh. Seb. Bach gekozen, die uitgevoerd worden in dé „nieuwe” Bavo aan de Leidsevaart. Deze fraaie kathedraal biedt hiervoor een unieke gelegenheid, zulks te meer waar de weinig gezongen, DE TONEELGROEP Cen trum speelt maandag, dinsdag en woensdag weer in de To neelschuur, Smedestraat 23, Haarlem: „Verschuivingen” en „Zwarte Mis”. De toegangsprijs is slechts 2,50 waarbij de prijs voor een consumptie is inbegrepen. Een voortzetting van een traditie dip de directie van het Concert gebouw is begonnen om de kamermuziek aantrekkelijker te maken. De nieuwe school, die als internaat is ingericht, heeft een capaciteit van 225 leerlingen. Het gebouwencomplex bestaat uit drie delen, namelijk de school, uitge voerd in laagbouw van twee verdiepingen, het zes verdiepingen hoge internaat en de ruimten voor verzorging en recreatie DONDERDAGAVOND 28 ok tober zal het Santpoorts Her vormd Koor onder leiding van Cees Brugman met de Nationa le Brass Band onder leiding van Meindert Boekel een con cert verzorgen in de R.K. kerk aan de Frans Netscherlaan te Santpoort-Noord. Bovendien zal medewerking worden verleend door het Geref. Kerkkoor „IJ- muiden” (65 leden) onder lei ding van Jan te Loo. Aanvang 8.15 uur. Programma’s, tevens bewijs van toegang, zijn bij de leden van genoemde koren ver krijgbaar, alsmede ’s avonds aan de kerk. De Nationale Brass Band wordt beschouwd als een topor kest uit de Nederlandse bla- zerswereld. Sedert de oprich ting in 1962 heeft dit ensemble vele malen medewerking ver leend aan radio-tv-program- ma’s, grammofoonplaten en koren DE SOCIËTEIT Duyster- S ghast, Boulevard Paulus Loot g 17-19 in Zandvoort bergt van g 23 oktober tot 21 november g werk van Mary van Veen-Koe- S man. Het bestaat vooral uit S aquarellen: landschappen, zee- S gezichten en bloemen. Me- g vrouw Van Veen woont sinds 1968 in Zandvoort en is een veelzijdige vrouw. Ze schilder* HET NOORDHOLLANDS Philharmonisch Orkest opent op vrijdag 22 oktober a.s. om 8.15 uur in het Concertgebouw te Haarlem de „moderne serie” onder leiding van de jonge Tsjechische dirigent Libor Pe- sek, terwijl solistische mede werking wordt verleend door de Italiaanse violist Salvatore Accardo. Zoals bij alle concerten in deze serie dit seizoen wordt ook PHILIP EN SONNY, respec tievelijk een 19-jarige gitaar- en een 18-jarige mondharmoni- caspeler, zijn vrijdagavond vanaf 22 uur te beluisteren in De Waag. Ze hebben op het jazzfestival in Loosdrecht de tweede prijs gewonnen, traden op in theater Pepijn in Den Haag en in België. Ze zijn door muziek van de Lead-belly geïn spireerd. WIZZ JONES bezoekt na een toer langs Duitse folkclubs voor het eerst Nederland en is zaterdagavond in De Waag. Hij was acht jaar geleden al eerder op het vaste land van Europa om zingend op straat zijn geld te verdienen, onder andere in Frankrijk. In Engeland hield hij zich vier jaar bezig met de Amerikaanse countrymusic sa men met banjospeler Pete Stanley. Samen maakten ze een lp: 16 tons of bluegrass. Sinds 1968 treedt Wizz op als sologi- tarist. Twee Ip’s heeft hij intus sen op zijn naam. THE ENGLISH TAPESTRY is een triootje uit Groot-Brit- tannië dat a capella (zonder begeleiding) oude Engelse bal lades zingt. Ze heten Tapestry omdat ze zich zo met elkaar en de muziek verweven voelen, dat ze zich als het ware een wandkleed voelen. Het pro gramma begint om 21.30 uur. DE WAAG is voortaan elke woensdagavond gesloten. HET KONINKLIJK Neder lands Zangersverbond, gewest Noord Holland, houdt op 26 oktober in het concertgebouw te Haarlem een zogenoemde „Zangersdag”. waarvan de or ganisatie in handen is gelegd van beide koninklijke mannen koren Zang en Vriendschap en Caecilia uit Haarlem. Zes man nenkoren uit Haarlem zullen zingen. Het mannenkoor Zang- lust uit Beverwijk zingt drie liederen onder andere de Twaalf Rovers van Jaroff. Het Aalsmeer mannenkoor Con Ampre zingt onder andere Old MacDonalds, terwijl het ko ninklijk mannenkoor Apollo uit Amsterdam drie religieuze lie deren zingt, onder andere van Alphons Diepenbrock. Na de pauze zingt het man nenkoor Zanglust uit Huw? vijf liederen, onder andere van Brahms, Da Palestrina en het onvermijdelijke Domine salvum fac van A. Giessen. Het ko ninklijk mannenkoor uit Krommenie zingt Tri Sbory Zal DE CHRISTELIJKE Ge mengde Zangvereniging Con cordia uit Noordwijkerhout be staat zestig jaar. Daarom geeft men onder leiding van Henri Welboren een jubileumoncert op vrijdag 29 oktober in zaal Brama in de Dorpsstraat. Er zijn twee solisten: Lize Schoo sopraan en Bart Distelvelt te nor. Het oor wordt aan de piano begeleid door Ada v.d. Bent. Men heeft een fraai pro gramma samengesteld, dat vele Deze school verzorgt de één jaar duren de primaire opleiding tot agent van politie ten behoeve van de gemeenten in de provincie Noord-Holland met een eigen politiekorps. Deze gemeenten zijn: Alk maar, Amstelveen, Amsterdam, Bever wijk, Bloemendaal, Bussum. Haarlem, Haarlemmermeer, Heemstede, Den Helder, Hilversum, Hoorn, Huizen, Laren. Naar den, Velsen, Wormerveer. Zaandam en Zandvoort. Voor de school die is gevestigd aan de Sloterweg 700 te Amsterdam werd eind 1969 door de Commissaris der Koningin, mr. F. J. Kranenburg, de eerste paal geslagen. Deze school is, voor wat de ge meentepolitie betreft, de grootste in Ne derland. De expositie wordt door Jaap Rouhuys, van mevrouw Van Veen schilder- S les heeft gehad. S Het programma bestaat uit voornamelijk religieuze muziek, o.a. chassidische volksliedjes ter gelegenheid van joodse feestdagen, liturgische liederen uit de synagoge en oudtesta mentische gezangen. Ook zijn er enige wereldse liederen. De uitvoerenden zijn: Mar- greet Honig sopraan, Marina Wemelsfelder altmezzo, Roset- ty Verwoerdt harp, Barbara van Herwijnen fluit, Cor Beek bas en handtrommel, Daniël Esser cello en de bariton Chaim Storosum zelf, die behalve zingt ook de viool bespeelt en de Israëlische handtrommel hanteert. deze avond geopend met klassiek werk en wel de „Zo- ÏJ mer” en „Herfst” uit de „4 Jaargetijden” van Vivaldi, ver- g tolkt door Salvatore Accardo, g gevolgd door „Livre pour or- g chestre” van de Poolse compo- S nist Witold Lutoslawsky. Na de pauze wordt uitge- g voerd „Vijf stukken voor strijk- g orkest, opus 5” van Anton g Webern. Het concert wordt be- g sloten met een première voor g Haarlem te weten het Viool- g concert van Ginastera met als g solist wederom Salvatore Ac- g cardo, die vorig seizoen een g groot succes had bij het Haar- g lemse concertpubliek. HILVERSUM i). Adèle en Leen, ondei rit na” kan voorlopig m< omdat Adèle Bloemend; ai gemeld. De voorstelliraen van deze week bijvoorbeeld zijn alle verschoven naar het eind van volgende maand. penmakers., zeventien technici en nog zo wat medewerkers. In achttien jaar zijn 8528 voorstellingen gegeven voor ruim 2,5 miljoen mensen. Het gezelschap is verdeeld in drie onafhankelijke ensembles. De stad Boekarest heeft Tandarica twee eigen speelzalen gegeven. Bovendien heeft men een ate lier waar de marionetten wor den gemaakt en een oefenruim te voor de 2 a 3 maanden lange voorbereidingstijd van elke produktie. De naam Tandarica is komstig van het sprookje een oud meubelmaker. Bij zijn werk springt een splinter weg en wordt een soort Pinokkio, die Tandarica heet. Het stuk dat Tandarica hier in regie van mevrouw Nicule- sco speelt gaiat over de merk waardige heer Christobal, die alsmaar wil trouwen maar die van zijn drie bruidjes telkens de kous op de kop krijgt. Bij de eerste valt hij in de huwe lijksnacht in slaap, de tweede blijkt zwanger te zijn van een vijfling en de derde is een arm meisje met veel aanbidders. Cristobal dreigt met vreselijke wraaknemingen, totdat de bar bier het verlossende woord spreekt: Don Cristobal is geen mens: hij heeft immers een houten hoofd. De voorstelling is vooral interessant voor volwas senen. Er wordt in het Frans gesproken. TANDARICA heeft aan dit stuk de vorm gegeven van een soort totaal theater. Er doen niet alleen poppen in mee, maar ook zan gers, dansers, mimespelers en acteurs. Oosteuropese poppen, speltradities en modernere the atervormen moeten er samen gaan. Tandarica is opgericht in 1945 en vier jaar later gepro moveerd tot staatstheater. Wie in Nederlandse termen denkt over het poppentheater (een wereld van solitairen) komt bij dit gezelschap uit Boekarest be drogen uit. Margareta Nicule- sco, de directrice van Tandari ca, vertelt dat er 23 marionet- tisten zijn, twee regisseurs, twee decorschilders tien pop- aan grammofoonplaten verschillende bekende 1 begeleid. Ondei de orkestleden bevindt zich een aantal solisten, die >ok tijdens dit concert te be luisteren zullen zijn. Naast so listisch optreden zal het orkest enkele malen de gezamenlijke koren begeleiden. Het program ma is voor „elck wat wils”. EVEN LEEK HET erop dat het internationale poppenspel- festival, dat op het ogenblik in ons land wordt gehouden, aan Haarlem zou voorbijgaan. En dat terwijl we met „Merlijn” toch op een zekere traditie kunnen bogen. Maar er komt toch iets: Op maandag 25 okto ber komt het fameuze poppen theater Tandarica uit Roemenië een voorstelling geven van „D.e drie vrouwen van Don Cristo bal”, een bewerking van enige kluchten van Federico Garcia Lorca, de door Franco’s fascis ten omgebrachte Spaanse schrijver. HET NATIONAAL Jeugd Orkest van de vereniging „Jeugd en Muziek-Nederland” is zaterdag 16 oktober begon nen aan de tournee, die ter ge legenheid van het vijfentwin tigjarig bestaan van het Bel- gisch-Nederlands Cultureel Ac- coord georganiseerd werd. Op deze tournee worden in Bel gië concerten gegeven te Brus sel, Lier, Brugge, Bergen, Na men en Eupen. Het slotcon cert zal in Nederland worden gegeven en wel te Rotterdam in „De Doelen” op zaterdag middag 23 oktober. een

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 10