FC Barcelona verloor SPARTA MOEST EERST ZIJN ANGST KWIJT TEGEN RODE STER DEREK DOUGAN VELDE FC DEN HAAG Wolverhampton Wanderers kreeg te veel ruimte: 1-3 Van Be veren bij Real Madrid getroffen door een bierblikje Lierse SK in Zweden Petrosj an vroeg om uitstel Kom kijken thuis voor Europa-cup II H.&J.Lamp Schwartz: We hadden meer publiek verdiend” ging af TEGELUNIEIW Verdienstelijk gelijkspel Bayern EINDHOVENSE CLUB NA 3-1 KANSLOOS Tom Okker verloor Twee man in het boekje 17 een t Pothuis bij Lamp Voor de 1000 Wat doe je als je een heel andere pot zoekt? Stad en land afzoeken. Beter is meteen naar Lamp te stappen. Speciale afdeling ’t PothuisPeren- potten om soep in te koken, pasteipotjes, voörraadpotten en potjes, patépotjes, keulse potten, soeppotten, sauspotten, Römerpotten om kip, vis of vlees in eigen vet te braden, augurken zilveruitjes- potten, kruidenpotten (gevuld met kruidjes), koffie- en theepotten, zoutpotten, heksenpotten (om soep boven de openhaard te brou wen), nasigoreng potten, strooppotten, roompotten, olijvenpotten, luciferpotten, potten en potjes van nu en uit grootmoederstijd. Leuk als u ook komt kijken, in dingen van ’t gezellige leven. pot, een potje, een potteke of nog Irak DONDERDAG 21 OKTOBER 1971 •verander /VVWWWWWWWVWUWWWVWWXAAAA/XA/WW1 (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE «WitMiiïi te I van vloer en wand. De uitslagen voor de Europa-cup II (bekerwinnaars) zijn: FC Barcelona Steaua Boekarest 01, AC Torino Austria Wien 1—0, Atvidaberg—Chelsea 0—0, Glasgow RangersSporting Lis sabon 32, BeerschotDynamo Oost- Berlijn 13, LiverpoolBayern Mün chen 00, EskisehirsporDynamo Mos kou 01, SpartaRode Ster 11. ilkom in onze showroom, rindt er tegels voor vloeren wanden. Keukens, die Uw nsen vervullen. Het revolu- i natuursteen. Kom dus van 8.30-12.30, van 7. Zaterdags van 10-14. Kurt Linder kwam maar steeds op het zelfde chapiter terug. „Waarom moesten die goals zo ongelukkig vallen”, vroeg hjj zich steeds af. „Het noodlot”, zo conclu deerde h(j, „was dat onze defensie me teen na het begin fouten maakte, die door Real hard werden afgestraft’’. „Onze inzet was goed”, vervolgde Lin der, „ik verwijt mijn spelers dan ook niets. Alleen hadden we in de laatste minuten nog een doelpunt moeten maken. Toen waren de kansen er. Bij één goal van ons was de stand uitermate gunstig geworden. Thuis zouden we dan aan een 1-0 over winning genoeg hebben gehad”. In de tweede ronde van het toernooi om de Dewar Cup in Biltingham heeft Betty Stöve met 6-3 6-0 van het Britse meisje Charles gewonnen. Ut Arad en Rapid Wien kregen goede uitgangsposities door hun gelijke spelen in uitwedstrijden tegen resp. Zaglebie Wal- brzych en Dinamo Zagreb. Vooral de pres tatie van de Weners mag gezien worden. Teleurstellend was wel het resultaat dat Tottenham Hotspur behaalde in Nantes: 0—0. BARCELONA Tom Okker heeft gi»- teren in de 16e finales van het Conde Go- do-toernooi in Barcelona een onverwachte nederlaag geleden tegen de Australiër Fred Stolle. Laatstgenoemde zegevierde met 6-3 6-0. WAND-EN VLOERTEGELS VLOERBEDEKKING KEUKENS BL0EMH0FSTR.14, HAARLEM TELEFOON 023 -311840 Wellicht meer kans op het bereiken van de kwartfinales hebben de Glasgow Rangers, hoewel de 32-zege in Hamp den Park na een 30-voorsprong tegen Sporting Lissabon toch wel te denken geeft. Ook Turijn heeft enige houvast aan de 10-zege thuis tegen Austria Wien, terwijl Dynamo Moskou na de 10-winst in de Turkse hel van Eski- sehir zich zeker moet kunnen handha ven. Haast zeker van een plaats bij de laatste acht werd al het Oostberlijnse Dynamo, dat in Antwerpen Beerschot met 31 een lesje gaf. FC Den Haag kan zijn plaats in de derde ronde van het toernooi om de UEFA-cup wel vergeten. Het nuchter spe lende Wolverhampton sloeg genadeloos toe. De koele Engelsen straften in de tweede helft (de rust ging met 0-0 in) op onbarmhartige wijze de talrijke verdedi- gingsfouten van de thuisclub af. Fouten, die een gevolg waren van het opportunis tische s pel van de Hagenaars, die ten koste van alles een doelpunt wensten te forceren. Het gevolg was echter desas treus. Vooral door het instinctieve gevoel voor kansen van de Ierse international Derek Dougan produceerden de Britten een drietal doelpunten binnen een tijdsbe stek van twintig minuten. Daar kon al leen Hestad, die acht minuten voor tijd een strafschop achter doelman Parkes schoot, een treffer tegenover stellen. Voor het eerst sinds 21 september 1969 leed FC Den Haag een nederlaag op eigen veld. Een verlies, dat na de recente prestatie tegen PSV dubbel zo hard aankomt. MADRID. Jan van Beveren kromp van pijn in elkaar. Twee minuten voor het einde van de wedstrijd tegen Real Madrid die met 3-1 door de Spanjaarden werd ge wonnen, werd de PSV-doelman, toen hij een bal naast zijn doel opraapte, door een blikje op de borst geraakt. Een kneuzing van het borstbeen, constateerde de dokter. Van Beveren, die toch de wedstrijd uit speelde, bleef in de kleedkamer pijnlijk over zijn borst wrijven. „Er zit een groto bloeduitstorting”, sprak hij. „Het was ook al de derde keer dat er een bierblikje in mijn richting werd gegooid. Ik werd nu vol op de borst geraakt”. Deze wedstrijd zal daarom voor Real Madrid, net zoals vorig seizoen voor PSV, nare gevolgen hebben. De Schotse scheids rechter Paterson zal het gebeuren aan de UEFA melden. HAARLEM. Frans Beckenbauer, aanvoerder van Bayern München heeft zijn formatie in de moeilijke uitwed strijd tegen Liverpool in de tweede ron de van de Europabeker voor bekerwin naars naar een uitermate verdienstelijk 00 gelijk spel gedirigeerd. Bijna ne gentig minuten lang zagen 43.000 toe schouwers op het veld aan Ansfield Read in de Engelse havenstad de plaat selijke favorieten storm lopen tegen de hechte Duitse defensie, waarin zelfs top scorer Gerd Muller zich verdienstelijk weerde. Hoe groot het overwicht van de Britten was blijkt het best uit de hoekschoppen verhouding: 191... Liverpool, dat in het voorjaar in de strijd om de UEFA-cup nog met 30 de Beierse ploeg had uitgeschakeld, krijgt het in München ongetwijfeld zeer moei lijk. Hetzelfde kan gezegd worden van het Zweedse Atvidaberg thuis ove rigens verdienstelijk 00 tegen Chel sea en van Barcelona, dat in de Spaanse havenstad met. 10 door het vorig jaar tegen PSV gesneuvelde Ste aua Boekarest werd verslagen. Rinus uit een buitenspelsituatie. Overigens wa ren wij er ook in de rust nog vast van overtuigd dat we zouden gaan winnen. Maar feitelijk hadden we in de eerste helft al de kansen moeten benutten. Die Engelse verdediging speelde echter goed gegroepeerd”. Sparta-doelman Doesburg stompt de bal weg na een voorzet van Djazic. Elek Schwartz toonde zich na afloop te vreden over het resultaat van zijn ploeg. „Na de rust hebben wij zeer goed gespeeld. De angst van de eerste helft was toen vol ledig weg en het doelpunt van Bosveld gaf een enorme steun”. Schwartz ziet nog goe de kansen voor de return in Belgrado. „Rode Ster is natuurlijk een ploeg van klasse. Het bereikte vorig seizoen niet voor niets de halve finales van het toernooi om de Europa-cup I. Wanneer het onder druk komt ontstaan er echter duidelijk gaten. Gezien ons spel hadden we zeker meer toe schouwers verdiend. Na de rust was er sfeer, maar die moet er eigenlijk de hele wedstrijd zijn”. Rode Ster-coach Miljanic was vol lof over de wijze waarop Venrieker tegen Dja zic had gespeeld. „Venneker speelde uiterst correct. Djazic zou wensen dat hij altijd zo’n back tegenover zich had. Dat is in Joegoslavië wel eens anders”. De Joego slavische trainer vond dat zijn ploeg met het gelijkspel een uitstekende uitgangspo sitie had verworven. „Desondanks krijgen we het waarschijnlijk toch moeilijk. Sparta is een goede ploeg, dat bleek wel na rust”. Rode Ster was niet onder indruk geko men van Sparta’s krampachtige openings offensief. Vooral via de snelle rechterver- dediger Krivokuca, die soms voorbeeldig combineerde met Djazic en via rechtsbui ten Jankovic, drukten de Joegoslaven Sparta langzaam maar zeker in de ver dediging. Erg gevaarlijk zag het er echter voorlopig nog niet uit. Daarvoor hield Ro de Ster het spel te kort. In de veertiende minuut trachtte Jankovic, op links opere- Michels, die het al zo moeilijk heeft in de Spaanse competitie, moet de reis naar Boekarest nachtmerries bezorgen. Uitslagen: zestiende finales: Bob Lutz (VS)—Ismael el Shafei (Eg.) 6-3 6-1, Fred Stolle (Austr.)Tom Okker (Ned.) 6-3 6-0, Juan Gisbert (Sp.)Charles Pasarell (VS) 6-1 6-1, Manuel Orantes (Sp.)Brian Fair lie (NZ) 7-5 7-6. De uitslagen van de eerste wedstrijd in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-cup zijn: RosenborgLierse SK 41, Zelznicar Serajewo—Bologna 11, FC Den Haag—Wolverhampton Wanderers 13, NantesTottenham Hotspur 00, Eintracht BraunschweigAtletico Bilbao 21, St. JohnstoneVasas 20, AC Milan —Hertha BSC 4—2, OFK Belgrado—Carl Zeiss Jena 11, FerencvarosPanionos 60, Zaglebie WalbrzychUt Arad 11, Dinamo ZagrebRapid Wien 22, Real Madrid—PSV 3—1, FC Köln—FC Dundee 21, Rapid BoekarestLegia Warschau 4—0. MADRID Twee spelers hielden aan de wedstrijd Real MadridPSV een officiële waarschuwing over. Radovic ging het boek je van scheidsrechter Paterson wegens „onbeheerst optreden” in. Radovic pro testeerde al te fel, toen de Schotse arbiter na de rust naar de penaltystip wees. Ook Benito van Real werd opgeschreven. Hij voor een te zware overtreding. Een over treding overigens, die binnen de beruchte lijnen werd gemaakt. Blijft voor PSV de vraag over, waarom voor Benito’s tackle geen strafschop gegeven werd. HAARLEM. Een van de opmerkelijk ste uitslagen in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-cup was de neder laag die het Belgische Lierse SK leed te gen het als zwak afgeschilderde Rosen borg: 41. De overwinnaars van het ster ke Leeds United kregen in het Noorse Trondheim geen voet aan de grond en wa ren reeds bij rust (20) een geslagen ploeg. Een opvallende uitslag was ook de over winning die Ferencvaros behaalde op het Griekse Pantionos: 60. Drie doelpunten van de Hongaarse international Florian Albert, die een onvervalste hattrick scoor de, vormden het hoogtepunt in dit tref fen, dat voor de Griekse speler Inzoglu 'n onaangename nasleep zal krijgen. Hij werd door de Duitse scheidsrechter Biwersi uit het veld gezonden, nadat hij deze had aan gevallen. ROTTERDAM Met een bezwaard gemoed zal Sparta over elf dagen naar Bel grado reizen. Gisteravond, in het Feijenoordstadion, kwamen de Rotterdammers bij hun eerste confrontatie met Rode Ster Belgrado niet verder dan 11. De manier echter, waarop een manmoedig Sparta zich teweer stelde tegen de gereputeerde Joegoslavische bekerwinnaars wettigt misschien de (kleine) hoop op toch nog eei» plaats in de kwartfinales van Europa-cup 2. Want het elftal van Elek Schwartz be wees vooral in een sprankelende tweede helft, dat ook Rode Ster een te nemen hindernis is. In dat licht bezien was het ene doelpunt van Bosveld een veel te schrale beloning. De kalende manager van Wolverhamp ton, Bill McGarry, nam tevreden een teug van een flesje frisdrank: „Uiteraard ben ik zeer content met deze onverwacht hoge overwinning. Wij kregen mooi de ruimte”. McGarry, die het trouwens nog altijd over ADO had, zag het in die eerste helft nog niet zo zitten voor zijn ploeg: „Het was toen moeilijk. Steeds kwamen ze maar naar ons doel toe. Ik moet zeggen, dat deze club een stuk beter was dan Acade mica Coimbra”. BUENOS AIRES. De achtste partü in de finale van het kandidatentoernooi tus sen de Russische grootmeester Tigran Pe trosjan en de Amerikaan Robert Fischer is van donderdag uitgesteld tot zondag, zo heeft de Argentijnse schaakbond woens dag bekend gemaakt. De schaakbond ver klaard had dat hij niet in staat was don pioen uitgeput was en dat een arts ver klaard had dat hjj niet instaat was don derdag te spelen. Doelman Thie, die zich soms ineens zag geconfronteerd met een overmacht van aanvallers, verontschuldigde zich niet voor het wat vreemde uitlopen bij twee acties van Dougan. „Ik moet mijn doel- vlak toch verkleinen?”, zo sprak hij. „Die jongeps speelden nu eenmaal veel profes sioneler dan wij”. l „Wij zullen zelf een rapport voor de KNVB opstellen”, /vertelde manager Ben van Gelder. „Natuurlijk moeten er nu maatregelen tegen Real genomen worden, zeker dezelfde als tegen ons. Bij ons werd er eenmaal gegooid, hier was het diverse malen”. Ben van Gelder verwacht overi gens niet, dat de tegen Real te nemen maatregelen betrekking zullen hebben op de door PSV met 3-1 verloren wedstrijd. Real zal vermoedelijk ook enige wedstrij den op een ander veld moeten spelen. De moeilijkheden begonnen tien minuten voor tijd pas goed, toen Strik wat al te hardhandig tegen Santillana optrad. „Ik speelde man en bal tegelijk”, zei Strik over dit incident. „Dat deze overtreding niet ernstig was, bleek wel uit het feit, dat ik niet eens een vrije trap trap tegen kreeg”. Na deze tackle regende het bierblikjes, waarvan er tenslotte een kort voor tijd Van Beveren raakte. De wedstrijd werd er zelfs een minuut of vijf voor gestaakt. Niet uitgepraat raken de PSV’ers ook over de strafschop, die kort na het begin van de tweede helft de wedstrijd (Ansarde had in de eerste minuut de stand al op 1-0 gebracht, Hoekema maakte er 1-1 van maar Aquillar bracht Real op 2-1) eigen lijk besliste. „Amancio kwam alleen op Radovic af”, vertelde Strik. „Ik gaf man dekking. Toen kwam die pass. Ik raakte de bal half en Santillana kon doorlopen. Van Beveren pakte de bal nog, Santillana viel gewoon over hem heen. Volgens mij was het beslist geen penalty”. Van Beveren deelt deze mening: „Ik sprong naar de bal toe, ik raakte die Span jaard niet eens”. Beide spelers waren het er overigens over eens, dat Real ver diend gewonnen heeft, al viel de zege iets te groot uit. Van Beveren: „De beste ploeg heeft gewonnen”. Pleun Strik: „Dit Real is sterk. Die jonge spelers blijven lopen, verder is er veel routine, vooral op het middenveld. Die ploeg zit goed in elkaar. Het wordt moeilijk voor ons in Den Bosch”. ren en passte knap naar Heijerman, die onmiddellijk inschoot. Doelman Dujkovic blokkeerde met het rechterbeen maar ket ste de bal voor de voeten van Bosveld, die van vier meter afstand niet faalde: 1-1. Deze snelle treffer gaf Sparta vleugels. Plotseling kon het alles. Deze onstuimig heid verraste Rode Ster, dat soms zelfs tot paniekvoetbal verviel. Zo verontrustend vond coach Miljanic de situatie, dat hij verdediger Djoric en rechtsbuiten Karasi verving door verse krachten. Ook zij ech ter konden de stootkracht van Sparta niet verlammen. Keer op keer, bij acties van de wendbare Van der Veen en van Kris tensen, werd de doelman bedreigd. Maar Rode Ster had geluk. Verder dan een bui- tenspeldoelpunt van Bosveld en vele cor ners kwam Sparta niet meer. Petrosian heeft de laatste twee partijen in de match van Fischer verloren en staat nu met 2V2 tegen 4Vj achter. Zowel Fischer als Petrosj an waren door de Argentijnse schaakbond ondergebracht in het president-hotel, maar de Amerikaan is woensdag naar het Claridge-hotel aan de andere kant van de stad verhuisd. Een woordvoerder verklaarde dat Fischer in het President-hotel te veel last had van het verkeerslawaai. DEN HAAG De teleurstelling in het kamp van FC Den Haag na de onthutsende nederlaag tegen Wolver hampton Wanderers was groot. Met norse gezichten beenden de spelers uit de kleedkamers, niet bereid tot enig commentaar. Ook trainer Vac lav Jezek had duidelijk moeite zijn eeuwige glimlach te voorschijn te toveren. Die kwam pas nadat hij ondanks alles zijn grote hoop op de return had gelanceerd: „Misschien krijgen we in Engeland wel net zo de ruimte als die kerels hier”. Maar het klonk weinig overtuigend Jezek had bewondering voor de koel bloedige speelwijze van Wolverhampton: „Ze kregen in de tweede helft veel te veel ruimte van onze achterhoede. Weimar volgde toen ook niet meer zijn opdracht, het constant bewaken van de gevaarlijke Dougan, op. Hij bleef niet dicht genoeg bij hem. En dan zitten er net zoals hij in Engeland vaak doet zo een paar doelpunten in”. De grijze Tsjech opperde overigens be denkingen tegen de eerste Wolves-treffer: „Volgens mij kwam dat doelpunt voort rend hier verandering in te brengen. Vijf tien meter van de hoekvlag trok hij de bal hoog voor in de richting van het hoofd van zijn midvoor Filipovic. Zo ver kwam de bal echter niet, want Eijkenbroek in tervenieerde met een schampende kopbe- weging en maakte daardoor zijn doelman Doesburg tot een wanhopig man. Hoog ver dween de bal in de rechterhoek, 1-0. Aan voerder Hans Eijkenbroek over dat doel punt: „De bal kwam van links. Ik kopte hem maar de bal ging recht omhoog en werd door de wind nog verder van rich ting veranderd en toen kon Doesburg er niet genoeg bij. Hij raakte de bal nog wel. waardoor hij in het net draaide”. Verwonderlijk genoeg bleek Sparta niet aangeslagen. Het tegendeel bleek eerder. Want plotseling klopte het veel beter in de Rotterdamse gelederen. Acht minuten voor rust leek dit vruchten af te werpen. Jan Klijnjan pikte de bal in zijn eigen strafschopgebied op, brak razendsnel uit en lanceerde Kowalik, die echtër in het strafschopgebied van Rode Ster door twee man werd gemangeld. De Zweedse scheids rechter Böstrom had echter geen over treding geconstateerd. Manmoedig zette Sparta zich over de teleurstelling heen. Het had geconstateerd dat Rode Ster, ondanks zijn Europese faam, niet onkwetsbaar was. Vlak voor rust vijzelde Klijnjan het mo reel van zijn ploeg nog hoger op door een knallend afstandsschot, waaruit de bal echter juist naast ging. Nauwelijks was de tweede helft een minuut verstreken of de moed van Sparta werd beloond. De ac tieve Klijnjan snelde op rechts naar vo- ,0

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 17