Forse straffen voor bende die t.v.-toestellen roofde won reeds Velsens Bejaardenkoor voor vierde maal een eerste prijs LONEN Amsterdam praat met zijn afnemers over ongefluorideerd water Geheime groep wil gastoevoer afsluiten Piloot wapen- vliegtuig op vrije voeten Zuid-Afrika moet uit Namibië naar weste*' I Ook earneradieven de cel in 2e nationale luchthaven de mens redden IN DE UMOND IJmuiden van Hanoi zou door VS Heemskerk Beverwijk Ds. Toornvliet wil „zeer worden betreurd” Deense erkennin" Brochure over iiti* 9 8 DONDERDAG 21 OKTOBER 1971 Beloningen (Van een onzer verslaggevers) Tour de farce SYMBOOL Onduidelijk V eiligheidsraad City Stadsschouwburg Kennemer theater VELSEN „Ik voel me nu net Cruyffie”, werd woensdagmorgen door mejuffrouw Jeanne van Asselt met een blijde glimlach vastgesteld, nadat zij als dirigente van het Velsens Bejaardenkoor triomfantelijk de fraaie wisselbeker in ontvangst had genomen, die het koor op een zaterdag in Haarlem gehouden zangconcours met het hoogst aantal punten wist te ver overen. De aldus gewonnen beker werd haar in het repetitielokaal aan de Abeelenstraat overhandigd door de heer F. G. H. M. Ramakers, directeur van de stichting „Dienstverleningen in Park- en Schalkwijk”. Hij was hiervoor in gezelschap van de heren S. S. Heins van de federatie „Be jaardenzorg” in Velsen, R. de Groot, voorzitter van de concourscommissie uit Haarlem en Teke Bijlsma, die als voorzitter van de jury tevens de NCRV vertegenwoordigde. DE SCIENCE FICTION „Apenpla neet” bleek destijds op dit gebied een even originele als gelukkige vondst, zodat deze film ook in Nederland allerminst over gebrek aan belang stelling te klagen heeft gehad. Een vervolg hierop, in de vorm van „De terugkeer van de Apenplaneet” kon aldus moeilijk uitblijven en omdat zich ook hiervoor vele bezoekers ble ven melden, heeft de Amerikaanse regisseur Don Taylor vlot een trilo gie over dit onderwerp voltooid. De nieuwste film in deze serie „Ontsnap ping van de Apenplaneet” gaat nu van vrijdag- tot en met zondagavond in de Velsense Stadsschouwburg draaien, zodat het publiek hiermee opnieuw fantastische avonturen en verbluffende trucopnamen in het vooruitzicht kan worden gesteld. In de matinee van zondag wordt ook nog „Batman” vertoond, de eens zo popu laire televisieheld, die in zijn hache lijke ondernemingen door de trouwe Robin wordt geassisteerd. Luxor Cinema Marquette 6», SB 1 (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers? (Vervolg van pagina 1) (Van onze correspondent) van (Van een onzer verslaggevers) (Vervolg van pagina 1) films het HAARLEM. De 47-jarige Belgische piloot J. van Homwegen uit Oostende is gisteravond door de Haarlemse rechter commissaris, mr. H. G. P. Zweers, op vrije voeten gesteld. Van Homwegen was de vlieger van het toestel van de Belgische chartermaatschappij Potn Air. waarin za terdag op Schiphol door de douane 116 kis ten met in totaal 3600 kilogram wapens en munitie werden gevonden. DEZE FILM van Cy Enfield gaat echter wel aan het verband tussen sexuele maat schappelijke moraal voorbij en schildert in plaats daarvan De Sade voornamelijk af als een slachtoffer van zijn ziekelijke neigingen, met een heer-oom als de kwa- De enige passagier van het toestel, de Amerikaanse in Luxemburg wonende 42- jarige wapenhandelaar E. König werd in voorlopige bewaring gesteld en overge bracht naar het Haarlemse Huis van Be waring. „Onder onze leden zijn employees van de gasunie en de NAM en daardoor be schikken we over veel technische kennis. De koopman werd veroordeeld tot 1 jaar met aftrek, de installateur tot 10 maanden met aftrek, de metaalbewerker tot 1 jaar met aftrek en de bakkenschip per tot eveneens 1 jaar met aftrek. De officier had tegen hen respectievelijk tien maanden. 15 maanden, 15 maanden en een iaar geëist. Een 20-jarige dakdekker, een 42-jarige loswerkman en een 40-jarige kapitein van de Rijnvaart, alle drie uit Den Haag, werden op 31 mei door de Haarlemse reeds voor een bezoek werd aanbevolen. Dit kan dus weer geschieden van heden tot en met dinsdagavond, welke serie in de beide matinees van zondag achtereen volgens wordt onderbroken voor de verto ningen van „Charlie Brown en het kleine grut” en „Wolven in battle-dress”. De rechtbank veroordeelde de loswerk man tot 1 jaar met aftrek en de kapitein tot dezelfde straf. Tegen beiden had de officier een jaar gevangenisstraf gevraagd. De dakdekker kreeg 8 maanden met af trek. De officier had tien maanden en zes weken gevraagd. WASHINGTON, (DPA). De Verenigde Staten zouden erkenning van Noord-Viet- nam door Denemarken „zeer betreuren”. De drie waren de hoofdpersonen ge weest bij tal van inbraken en diefstallen in de eerste helft van dit jaar. waarbij voor ongeveer 175.000 aan voornamelijk televisies en drank was buitgemaakt. De officier had veertien dagen geleden tegen de aannemer een jaar, tegen de beton- vlechter anderhalf jaar en tegen de voe ger 15 maanden gevangenisstraf geëist. Een scène uit „Ontsnapping van de Apenplaneet’’, de derde film in deze serie, die van vrijdag- tot en met zondagavond in de Velsense Stads schouwburg zal worden vertoond. HET VIEL gemakkelijk te voorspellen dat de succesvolle Nederlandse film „Wat zien ik” ook in Velsen zou moeten worden geprolongeerd. Dit is er inderdaad van gekomen, zodat Ronny Bierman. Sylvia de Leur en Piet Römer opnieuw van heden tot en met woensdagavond in City kun nen worden bekeken. Alleen voor de ma tinee van zondag wordt „Tarzans avontu ren” nog eens ingezet, met het voormalige Duitse zwemwonder Johnny Weissmuller in de spectaculaire titelrol. Het voorarrest van de Amerikaan duurt voorlopig zes dagen. Na die periode beslist de Haarlemse rechtbank in raadkamer of de gevangenhouding al dan niet voor dertig dagen zal geschieden, waarna d it telkens, tot de openbare behandeling van de zaak, met dezelfde termijn verlengd kan worden. Wat er na het mislukken van het over leg gaat gebeuren is nog niet duidelijk. Verwacht wordt dat na het zeven voorzit- ters-overleg het bestuur van de Stichting van de Arbeid het kabinet gaat rapporte ren waarom men er in het overleg niet uitgekomen is. Of de vakbeweging on danks het conflict met de werkgevers bereid zal zijn de matigingsgedachten in praktijk te brengen hangt im belangrijke mate af van de regeringsbereidheid de vakbeweging tegemoet te komen in haar verlangens op het gebied van het investe ringsbeleid. loonmatiging voor groeperin gen die niet onder een cao vallen en het besteden van de matigingsopbrengst aan collectieve voorzieningen. Het overwinningsgebaar van mejuf frouw Jeanne van Asselt met de door het bejaardenkoor in Haarlem gewon nen wisselbeker. Officier van Justitie, mr. J. Bredius had bij de voorgeleiding ’s middags voorarrest van beide verdachten gevorderd. Hij legde het tweetal overtreding van de vuurwa- penwet en het vuurwapenreglement ten laste. De Belgische gezagvoerder werd bijge staan door de Amsterdamse advocaat mr. J. C. Weisz. de mejuffrouw Van Asselt de leden van de concourscommissie met hun voortref felijke organisatie en presentatie. Na dit feestelijk intermezzo nam me juffrouw Van Asselt de dirigeerstaf weer ter hand, om het koor op het eerstvolgend concert te kunnen voorbereiden. Drie Duitsers, een 28-jarige koopman, een 23-jarige installateur, een 19-jarige metaalbewerker hadden op 29 juli samen met een 23-jarige bakkenschipper uit Haarlem ingebroken in een speelgoedwin kel, een fotohandel en een juwelierszaak, waarbij zij een kassa van 3000, een aantal foto-apparaten en een aantal siera den meenamen. Voor de actie van ds. Toornvliet bestaat veel belangstelling: kerkdijken en niet- kerkelijken, ouderen en jongeren en met name ook de hippies zijn daarin ge ïnteresseerd. Toen de predikant met deze actie startte in de grote zaal van het Kurhaus in Scheveningen, waren er min stens 1500 mensen in deze zaal aanwezig. de genius. De wijze van verfilmen laat de toeschouwer in het onzekere of al deze bloedige en sadistische handelingen in werkelijkheid gebeuren, of in een droom, hetgeen als een gelukkige vondst kan worden beschouwd. Deze film draait hier van zondag- tot en met woensdagavond. De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zei weliswaar dat dit een aangelegenheid is. die Denemarken zelf aangaat, maar dat Kopenhagen niettemin een bewind zou erkennen, „dat poogt, de wettige regering van Zuid-Vietnam omver te werpen, het gebied van andere Zuidoostaziatische landen schendt en troepen van de Ver enigde Staten bestrijdt”. politie betrapt met snij brandapparatuur in de aanslag. De drie hadden op de Leidse- vaart een sanitaire stop gemaakt en daar bij was hun oog gevallen op een kantoor gebouw, waarna ze de deur forceerden. Ze hadden de brandkast reeds versjouwd toen de politie een stokje stak voor hun tour de force. HET IS ER DAN toch eindelijk van gekomen: een film over het leven van de „Markies de Sade”, wiens onorthodoxe opvattingen over het sexueel verkeer een maal leidden tot een diep inzicht op de sociale structuur van de maatschappij, waar hij toen in leefde. Deze opvattingeen gelden ook nog voor de revolutionairen van heden. Met deze verklaring heeft het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gisteren gereageerd op berichten uit De nemarken, dat de Deense regering het aan knopen van diplomatieke betrekkingen met Hanoi overweegt. De grootmetaal, die per 1 januari een nieuw contract moet hebben, heeft intus sen laten weten nog tot 4 november geduld te willen uitoefenen. Is er dan geen akkoord dan wordt er naar eigen inzichten onderhandeld. HAARLEM. De International Fort and Harbour Construction Company in Den Haag, de IPHC, heeft diverse instan ties, waaronder de Rijksluchtvaartdienst en leden van de ministerraad een brochu re aangeboden, die bepaalde aspecten van een tweede nationale luchthaven tot on derwerp heeft. Engeland en Frankrijk onthielden zich van stemming. In de resolutie wordt in stemming betuigd met de uitspraak van het internationaal gerechtshof in Den Haag, dat de voortdurende aanwezigheid van Zuid-Afrika in Namibië illegaal is. De resolutie was ingediend door Syrië, Boeroendi. Sierra Leone en Somali Met betrekking tot de levering van gefluorideerd drinkwater door de gemeen te Amsterdam, en dus ook de engros- levering aan de pronvincie Noord-Hol- land, wijzen GS erop dat Amsterdam op 10 januari 1968 van de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid vergunning kreeg tot het leveren van gefluorideerd drinkwatei zonder de beper kende bepaling dat ook ongefluorideerd drinkwater ter beschikking behoefde te worden gesteld. Hoewel zij strikt genomen daartoe wet telijk niet verplicht is. ligt het echter in de bedoeling van de gemeente Amsterdam in contact te treden met haar afnemers, dus ook die welke water engros betrek ken, teneinde tot een bevredigende oplos sing te kunnen geraken over eventuele levering van ongefluorideerd drinkwater. Dit contact is inmiddels reeds begonnen en betreft, afgezien van principiële uit gangspunten, de datum van inwerkingtre ding van het besluit van het gemeentebe stuur van Amsterdam en de wijze van verwerking in het voorzieningsgebied van het PWN. Het voorzieningsgebied ten zuiden van het Noordzeekanaal omvat met name de gemeenten Haarlemmermeer, Aalsmeer en Vervolgens werd gesproken door de voorzitter van het bejaardenkoor, de heer C. L. B. van der Duin, die te kennen gaf het bijzonder op prijs te stellen dat de deputatie de bekers naar Velsen heeft willen brengen. Tenslotte complimenteer- Mede namens het gemeentebestuur van Velsen en de federatie „Bejaardenzonrg” werden koor en dirigente met deze op merkelijke prestatie eerst hartelijk gefeli citeerd door de heer S. S. Heins, die hierbij opmerkte dat de bejaarde zangers en zangeressen blijkbaar niet van ophou den willen weten. Het is nu immers al voor de vierde maal dat door hen een eerste prijs in de wacht kon worden gesleept. Spreker was er echter van over tuigd dat het koor, ondanks deze succes sen nuchter zal blijven, want zonder hard werken en een trouw bezoek aan de repetities kunnen dergelijke resultaten nu eenmaal niet worden behaald. drift” vertoond, met in de hoofdrol de beroemde Franse filmkomiek Louis de Funès. Hierna overhandigde de heer Ramakers de grote beker aan mejuffrouw van As selt. met de vermelding dat deze ere-prijs door de jury was toegekend wegens het behalen van driehonderd punten, het hoogste aantal van alle eenentwintig deel nemende zangkoren. Hier werden door hem de twee andere gewonnen bekers nog aan toegevoegd. NEW YORK (Reuter). De Veilig heidsraad heeft met dertien stemmen voor en geen tegen een resolutie aangenomen waarin Zuid-Afrika wordt opgeroepen zich terug te trekken uit het gebied van Namibië (Zuidwest-Afrika). Een 24-jarige betonvlechter kreeg de zelfde straf voor zijn aandeel bij verschil lende diefstallen, waarvoor hij beloningen incasseerde. Tegen hem had de officier een jaar, waarvan twee maanden voor waardelijk gevraagd. De overige twee, die bij de diefstallen waren betrokken, zijn een 37-jarige chauffeur uit Haarlem en een 27-jarige Haarlemse bankwerker. De chauffeur had meegedaan bij een diefstal in een zaak aan de Leidsevaart, waarbij voor 25 mille aan t.v.’s was gestolen. De rechtbank ho noreerde hem voor deze bijdrage met 7 maanden met aftrek: de officier had een half jaar geëist. De bankwerker was één van de afnemer-helers geweest. Terwijl de officier hem 750 boete wegens schuldheling had toegedacht, veroordeelde de rechtbank hem tot een boete van f 350. De heer F. G. H. M. Ramakers, die het koor in de eerste plaats met het winnen van de beker feliciteerde, wilde daarbij niet nalaten Velsen geluk te wensen met het bezit van de federatie. Want jonge mensen kunnen voor de bejaarden onder nemen wat zij willen, wanneer de oude ren zelf niet meer actief blijven zijn al deze pogingen absoluut tot mislukken ge doemd. Ook de leden van dit koor weige ren thuis te „verpieteren” en geven de voorkeur aan een onderling contact, zodat zij aan de zang een grote vreugde kunnen beleven. Hiervan beschouwde spreker de gewonnen beker als een symbool, omdat niet alleen de dirigente, maar ook de bejaarde zangers en zangeressen daarach ter hebben gestaan. HET EERSTE deel van dit weekpro- gramma wordt van heden- tot en met zaterdagavond ingenomen door het klas sieke spektakelstuk „Demetrius en de gla diatoren”, een boeiende verfilming van Lloyd C. Douglas’ beroemde roman „The robe”. Voorts draaien nog „Django kill!”, een harde western voor de nachtvoorstel- ling van vrijdag en de tweede matinee van zondag; „Het pomoschip”, waarmee voor de nachtvoorstelling van zaterdag weer een behoorlijke (of onbehoorlijke) portie sex en erotiek in het vooruitzicht kan worden gesteld en „Zorro kruist de degens”, met welke avonturenfilm men zich in de eerste matinee van zondag zal kunnen verpozen. Minister Boersma van Sociale Zaken heeft op 2 november een eerste gesprek met vertegenwoordigers van de artsen-, dierenartsen-, tandartsen- en apothekers- organisaties. HOOGEVEEN. „Geen geld voor het noorden, dan de gaskranen dicht”. Dat is het motto van een geheime organisatie die van plan is op grote schaal sabotage te plegen aan de afsluitstations van de Gas unie. Enkele honderden leden zullen er voor in touw komen als de regering niet op zeer korte termijn een ontwikkelings programma voor Groningen, Friesland en Drente lanceert. De operatie zou perfect zijn voorbereid, zo vertelt één van de leiders van de organisatie die het hoofdkwartier in Hoogeveen heeft gekozen. De bedoeling is op vele plaatsen in het noorden de gas- transportleidingen naar het westen dicht te draaien. De gemeenten Haarlem, Bloemendaal en Velsen hebben een eigen waterbedrijf. Heemstede betrekt rechtstreeks van de gemeente Amsterdam via de Waterlei dingduinen. Er is in het overleg nog een apart voorstel gekomen van de landbouw- en middenstandsorganisaties. Zij willen al leen een reële verbetering voor minimum loon trekkers, oud-invaliden, AOW- en AWW-trekkers. Mocht in de loop van 1972 blijken dat er méér ruimte is, dan zou dat in de vorm van spaarloon kunnen worden gegeven of kunnen worden be steed aan de woningbouw. Landbouw en een middenstand leggen de nadruk op na- indexering ter compensatie "en prijsstij gingen.” HAARLEM. De Haarlemse recht bank heeft vanmorgen een 28-jarige Zandvoortse aannemer, een 32-jarige be tonvlechter en een 38-jarige voeger beiden uit Haarlem veroordeeld tot respectievelijk 1 jaar met aftrek, 1 jaar en 6 maanden met aftrek en 1 jaar en drie maanden met aftrek. BLOEMENDAAL. Ds. G. Toornvliet uit Bloemendaal heeft een begin gemaakt met de actie ..Red de Mens,” waarmee hij wil proberen de mens bewust te maken van de wereldsituatie, die veel slechter is dan men denkt. Althans zo denkt ds. Toornvliet daarover. Hij stelt daarbij de vraag: hebben onze kinderen nog een toekomst, hebben zij nog een kans om te leven? HET BIOSCOOPPUBLIEK in Bever wijk heeft voor „Wat zien ik" weinig minder belangstelling aan de dag gelegd dan overal elders in Nederland, zodat thans ook in het Beverwijkse Luxor thea ter van een prolongatie sprake is gewor den. Nogmaals van heden- tot en met woensdagavond dus. alleen wordt hier in de matinee van zondag „De gendarme op EN HIER MELDT ZICH derde theater in de IJmond een succesfilm moet worden De Rijksluchthavendienst bevestigde vanmorgen de ontvangst van de brochure en zei dat de mogelijkheid erin behandeld wordt tot vestiging van de tweede lucht haven in het ondiepe zeegebied bij de kop van Goeree. Een van de vijf plaatsen die de commissie-Falkehagen noemde in haar eindrapport. Een woordvoerder van het IPHC om schreef vanmorgen de brochure als „een min of meer technisch geschrift, dat be slist niet pretendeert een ontwerp voor een tweede luchthaven te zijn. We hebben er maar een heel klein gedeelte bekeken”, aldus de woordvoerder. Het drietal had voordat de politie hen op 20 mei bij het stelen uit een loods van een drankhandel arresteerde zaken aan de Leidsevaart, de Kruisweg en in de Haar lemmermeer beroofd, waarbij zij de buit incasseerden. De mannen opereerden niet alleen, want zij hadden hulp van een aantal mindere góden. Zoals de 38-jarige auto handelaar, die loonzakjes „ophaalde” bij een Haarlems bedrijf. De uitspraak tegen hem was 12 maanden waarvan 2 voor waardelijk met aftrek. De officier had een jaar en twee maanden voorwaardelijk geëist. Uithoorn. Het PWN betrekt het water uit de wingebieden van Amsterdam, de Wa terleidingduinen tussen Zandvoort en Noordwijk. Voor de levering van het water aan Beverwijk. Heemskerk en Wijk aan Zee komt het PWN-water uit het Noordhol- lands Duinreservaat. Zondag 24 oktober zal ds. Toornvliet om acht uur ’s avonds in de grote zaal van het gemeentelijk concertgebouw in Haalrem zijn actie voortzetten. Organist Feike Ama zal daarbij werken van A. Guilmant, Jan Zwart en van hemzelf vertolken. Ds. Toornvliet zal een toe spraak houden over: Wereldsituatie ho peloos voor ons maar niet voor God”. Een 18-jarige Haarlemse kopergieter stal op II juli een flink aantal radio’s en twee koffers de verpakking uit een warenhuis, tijdens welke bezigheden de jongeman, volgens eigen zeggen althans, „lamdronken” was. Deze „lamdronken- schap” kwam hem op een veroordeling tot 9 maanden waarvan 3 voorwaardelijk te staan; de officier had negen maanden gevraagd. Werknemersonderhandelaar De Boon vindt het niet acceptabel dat de werkge vers weer percentuele loonsverho gingen voor het cao- het middelbaar en hoger personeel aanbevelen, die in „rede lijke verhouding tot de beoogde prijsont wikkeling” staan. Dat betekent dat de laagst betaalden dan in geld uitgedrukt weer het minst krijgen. Een prijsstijgings- compensatie van meer dan zeven mille voor een ministerssalaris is meer dan de bejaarden voor een heel jaar krijgen om van te leven, aldus de heer De Boon. Werkgeversonderhandelaar Van Gorkum noemde de voorstellen van de vakbewe ging zo gedetailleerd, dat ze door hun „bevoogdend” karakter irritatie bij andere loonpartners hebben opgewekt. HIER MELDT ZICH DAN theater in de IJmond waar succesfilm moet worden gepro longeerd en wel Ryans dochter”, die in deze rubriek verleden week door ons 5

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9