Punch maakte het Levi’s erg lastig NEDERLANDS HOCKEYTEAM MAG ZEKER GEEN SPITS N.V. WORDEN Okker gelooft niet in compromis met Internationale Tennis federatie TELSTAR f.c. utrecht HAARLEM-WAGENINGEN Telstar speelt opnieuw gelijk thuis met Haarlem 1 Barry bij Doelman Buy: Nico en Frans zijn dominerende figuren Heinz Stuy Spanje en Pakistan in finale Ederveen weer voorzitter van Haarlem Nicols Eén winnaar Loorbach krijgt topscorersprijs in sporttoto Uitspraak zaak RCH-Tap binnen veertien dagen 3 13 ZATERDAG 23 OKTOBER 1971 i im Te sterk Knoeien SPORTPARK SCHOONENBERG Blessures HAARLEM - ACTIEF (Amsterdam) m, jst ze d- ie- iit a- en de HÉB F* (Van onze basketbalmedewerker) UI nadelige invloed heersende wrevel Ik hebt, moet je stoppen.' ADVERTENTIE ADVERTENTIE A.S. ZONDAGMIDDAG HALF DRIE Okker verzet zich tegen het imago van Koopt de Telstarbode u kunt hierop de wedstrijdbal winnen met de handtekeningen van de spelers. tussen kwart voor 2 en kwart over 2 een MUZIKALE SHOW door de drumband „Voorwaarts” uit IJmuiden. te gooien. Maar vaak geeft Nico negen van de tien ballen aan Frans en dat is nu ook weer niet nodig”. op de ■oot AMSTERDAM. Jan Loorbach, speler van Rotterdam Zuid, zal zaterdagmiddag in de Kennemer Sporthal te Haarlem voor het begin van het competitieduel Levi’s- Rotterdam Zuid de topscorersprijs van het basketbalseizoen 1970/71 ontvangen. Loor bach, die 2.18 meter is, speelde het vorig seizoen voor Donar in Groningen en scoor de 552 punten. Het geleidelijk sterk naar voren gekomen WAGENINGEN heeft EINDHOVEN van de tweede plaats verdreven. In puntenaantal (17) staat het nu gelijk met HAARLEM, dat echter een wedstrijd minder heeft gespeeld. Het gaat dus om de leiding in de le divisie en dat betekent ongetwijfeld een vol stadion, dat de roodbroeken ook bij het nemen van deze barrière terzijde wil staan. De loketten tegenover de boerderU worden om 11 uur geopend. Wie vroeg komt, behoeft zich niet te vervelen want om 12 uur treedt HAARLEM’s toekomst aan voor de, in het kader van de regionale Jeugdcompetitie te spelen wedstrijd Dat is juist: Okker is momenteel bezig aan de voltooiing van een van zijn aller beste seizoenen. Na zijn nederlaag tegen Laver in de achtste finales van het laat ste Wimbledon, is hij steeds sterker gaan spelen. Hij won in Louisville en Quebec king in de veertiende minuut en het ver trek van Eric van Woerkom in de daarop volgende minuut maakten Punch tot een geslagen ploeg. Weliswaar slaagde Ton van Helfteren er in de slotfase in de achter stand nog engszins te verkleinen; de winst ging echter verdiend naar Levi’s met 89 85. Bill Moore werd met 1913 de onbe twiste topscorer. Delftse topscorer was op nieuw Eric van Woerkom met 194. DEN HAAG Uitslag toto no. 12 d.d. 16 en 17 oktober 1971. Aantal deelnemers 693.238. Bruto-inleg f 1.610.068. Prijzen- bedrag f 681.058,76. Eerste prijs f 170.264,70. Aantal meldingen één. De winnaar ont vangt derhalve bruto f 170.264,70. Tweede prijs f 170.264,70, aantal meldingen 62, de winnaars ontvangen bruto elk f 2.746 per kolom. Derde prijs f 170.264,70, aantal mel dingen 947, de winnaars ontvangen f 179 per kolom. De premie ten bedrage van f 170.264,70 (bruto) wordt na het verstrij ken van de reclametermijn op woensdag 17 november a.s. eveneens toegekend aan de eerste-prijswinnaar, die daardoor een totaal bedrag zal ontvangen van f 340.529,40 bruto. een de- ch- rig- urs leel Doelman Stuy van Ajax die in de nacht van woensdag met zijn auto een ongeluk kreeg ontving gis teren bezoek van teamgenoot Bar- rij Hulshof. Zoals bekend is de blessure van Heinz niet ernstig. ;ro- een stel •ote an- en ist- die vas tel de :ek. ec- or- de er- zo ter in de en. ;el- ?en *gd de co- ets io- te jfs- oor aras eld. de zo leel rijf, gen de- ich oeil op lok be den se- den iële in op de de lek an in zen de ger Hi ng, de ran oa- er- er- ize zo te het •ste aal 1de de oet rik, er- eer ide an- eet en de ZD les st- tee de 11- sei e- in en A.s. zondag, half drie, wederom een topwedstrijd in het stadion aan de Jan Gijzen- vaart de n- tie er er in sn BARCELONA Ook al is er dan geen ruzie in de Nederlandse hockey- ploeg, toch broeit er enige onrust. Als de hoofdschuldigen van die geprik kelde stemming in de Oranjeselectie worden steeds weer de Amsterdam mers Nico (aanvoerder) en Frans Spits genoemd, de beste en meest ervaren spelers van de ploeg. Doelman Jan-Willem Buy uit Eindhoven: „Er heerst inderdaad enige wrevel ten opzichte van Nico en Frans. Maar dat is al veel langer het geval. Het dateert zeker niet van de nederlaag tegen Japan”. Buy ontkent wel ten stelligste dat de ploeg momenteel in een zuidelijk en westelijk kamp is verdeeld. „Dat is allemaal onzin. Het gedrag van Nico en Frans heeft algemene irritatie veroorzaakt, ook bij de spelers uit het westen”. Buy blijft overigens beklemtonen dat er van een werkelijke tweespalt geen sprake is. „Beslist niet. Het is niet zo dat we elkaar negeren. We zeggen heus niet: ik ga niet naast jou aan tafel. In een ploeg van 16 man kun je echter niet met iedereen bevriend zijn. De een ligt je beter dan de ander. De situatie is nu wel zo geworden dat Nico en Frans de minste vrienden in de ploeg hebben”. Ook al houdt Tom Okker de ontwik kelingen in het Nederlandse tennis nau welijks b(j, toch weet hij dat Fred Hemmes deze zomer voor de tweede maal in successie Nederlands kampioen is geworden. „Ik was daarover nogal verbaasd. Ik had gedacht dat Schneider het wel zou worden. Met die Hemmes en Hordijk wordt het natuurlijk nooit wat. Ik geloof wel dat ze voldoende aanleg hebben om speler te worden van midden-Europese klasse. Maar het zal er nooit van komen, omdat ze geen mentaliteit en ambitie hebben. Alles moet voor die jongens gedaan worden. Ze verwachten veel te veel van de bond. Krijgen ze nu 15.000 gulden per jaar van Pellikaan van de tennisvereniging Tilburg? Nou van mij zouden ze het niet krijgen.” Vanwaar die ergernis over de houding van de gebroeders Spits! Buy: „Het zijn allebei door hun spel dominerende figuren In de ploeg en ze gedragen zich daar dan ook naar. Vooral Frans kan soms een behoorlijk grote bek opzetten. De meeste andere spelers beginnen daar genoeg van Buy echter: „Het is nooit zo hoog gelopen dat we hebben gezegd: en nu moeten we het maar eens gaan uitpraten. Het zijn allemaal kleine voorvalletjes geweest die hebben bijgedragen tot een algemeen ge voel van onbehagen”. Okker is altijd keihard voor zichzelf ge weest. Het typeert hem dat hij steeds de vele beslommeringen van het drukke prof- bestaan relativeert. „Dat reizen valt wel mee. Met het tijdverschil hebben we maar een paar keer per jaar te maken. Ik heb nu drie maanden achter elkaar in Amerika gespeeld en nu speel ik weer een tijdje in Europa.” En over de blessures waarmee te krijgen. Er wordt dan gemopperd in de trant van: het Nederlands elftal is toch zeker geen Spits NV”. Frans Spits over de kritiek op zijn persoon: „Ik vind het erg vervelend dat ik dat via journalisten moet horen. Waarom wordt dit niet allemaal openlijk tegen mij gezegd?” jan-Willem Heeft h(j na zijn voortreffelijke resul taten van de afgelopen maanden het ge voel dat hjj op het hoogtepunt van zjjn carrière is aangeland? Er zijn slechts weinigen die Pakistan zaterdag de wereldtitel zullen gunnen. De Pakistani’s hebben zich in Barcelona im mers bijzonder onsympatiek gedragen. In het duel met Nederland werd de gevaar lijke Ties Kruize naar de ziekenboeg ge slagen, terwijl de Aziaten na hun neder laag tegen Spanje hun kleedkamer woe dend ruïneerden. Tijdens de beslissings wedstrijd KenyaWest-Duitsland hadden zij als toeschouwers partij gekozen voor de Kenyaanen, hetgeen zij met honend ge- opgevolgd door Co Maas, die op zijn beurt na de affaire Beidschat zijn ontslag aan bood. Ondanks het feit dat hij geruime tijd praeses af was is Ederveen toch eigen lijk geen ogenblik weg geweest. Hij was het die deze zomer opnieuw de besprekin gen entameerde met de sponsor van de Nicols Skol International. (Van onze sportredactie) BARCELONA. De spelers van het hockey-elftal zjjn niet de enige Nederlandse topsporters die momenteel in Barcelona verblijven. In de Catalaanse hoofdstad vertoeft deze week zelfs een sportman die het hockey-team qua internationale repu tatie verre overtreft: Tom Okker, Neder lands beste tennisser sinds mensenheugnis. Zjjn naam is ook in Spanje een begrip. De voor het merendeel steenrjjke Spaanse tennisfans die het luxueuse banencomplex van de Real Club de Tenis Barcelona om zomen, stromen gretig toe als Okker aan treedt voor een partjj. Okker Ijjkt nauwelijks gedeprimeerd door zjjn snelle eliminatie door Fred Stolle in het 18e proftoernooi van het Wereld kampioenschap tennis (W.C.T.) Hjj heeft teveel „ups and dows” in zijn carrière mee gemaakt om zich al te vlug zorgen te ma ken. Bovendien is hjj uitermate tevreden over zjjn prestaties in het huidige tennis- seizoen dat binnenkort afloopt. „Ik heb de laatste tijd vooral erg constant gespeeld. In de proftoernooien heb ik, afgezien van Barcelona, vrijwel steeds de laatste ron den bereikt.” veel profs te kampen zouden hebben zegt hij: „Dat wordt sterk overdreven. Alleen Tony Roche is echt geblesseerd. Hij is nu in Australië aan zijn arm geopereerd. Maar voor de rest hoor ik weinig klachten van andere spelers. Er zijn natuurlijk blessu res die je altijd kunnen overkomen. Zoals bij Newcombe die uitgleed op het gi’as van Forest Hills en daarvan een blessure overhield.” De besloten profgemeenschap waar Ok ker deel van uitmaakt, dreigt vanaf janu ari volgend jaar nog meer geïsoleerd te worden, omdat er een ernstig conflict be staat tussen de internationale tennis fede ratie (I.L.T.F.) en Lamar Hunt, de werkge ver van de profs. Voor de deelname van zijn profs aan de grote tennistoernooien eist Hunt hoge onkostenvergoedingen. De ILTF wil de eis niet inwilligen en heeft de profs in de ban gedaan: zij mogen daarom vanaf januari niet meer deelnemen aan bijvoorbeeld Forest Hills en Wimbledon. reikte in Toronto en Vancouver eveneens de finale. Op Forest Hills, na Wimbledon het belangrijkste tennistoernooi ter wereld drong hij door tot de halve finale waarin hij door Stan Smith verslagen werd. Okker: „Ik geloof niet dat er nog een compromis uit de bus komt. De heren heb ben op Forest Hills nog met elkaar ge praat. maar daar is niets uitgekomen. Wjj spelers worden overigens nauwelijks op de hoogte gehouden van de stand van za ken. Hunt en zjjn directeur Davis behan delen dit en wjj krjjgen zelden de gelegen heid om hem te spreken. We zouden wel graag wat meer erover willen horen. Het zou jammer zijn als we volgend jaar niet op Wimbledon en Forest Hills kunnen spe len. Dat zijn in feite de enige toernooien waar het om gaat, de rest is niet belang rijk.” roep duidelijk lieten blijken vanaf de tri bune. Tegen India beheersten de Pakistani’s zich vrijdag wonderwel. De politieke troebe len tussen beide landen waren tijdens dit toernooi buiten het veld weliswaar dui delijk merkbaar (de spelers negeerden el kaar), maar de sportieve krachtmeting verliep zonder een wanklank. Beide teams gaven elkaar voldoende speelruimte om te komen tot een partij op hoog niveau. Het sterk verjongde Indiase elftal moest ten slotte wijken, eerder door een gebrek aan routine dan door een gemis aan ta lent. Wat de lichtvoetige Indiërs lieten zien was oogstrelend, maar sorteerde ten slotte toch weinig effect: in we eerste helft veroverde 10-voorsprong werd na de rust teniet gedaan door twee treffers van een steeds sterker wordend Pakistan, dat zijn strafcornerspecialist Dar overigens met een ernstige blessure zag uitvallen. Op de vleugels van wilskracht en fana tisme vocht Spanje zich in de laatste mi nuut van de verlenging tegen Kenya naar de finale. Het Spaanse elftal is zeker niet van absolute wereldklasse, maar zal door zijn enorme inzet zaterdag opnieuw een gevaarlijke tegenstander voor Pakistan zijn. Okker: „Daar geloof ik niets van. heb zoiets nog nooit meegemaakt in de tenniswereld. In de wielrennerij is dat al tijd gebeurd, maar bij de tennissers is er nooit sprake van geweest. Wij vechten er allemaal voor.” De profs van Hunt voelen zich ook nau- Op de ranglijst van 32 tennisprofs neemt hij achter Laver een tweede plaats in voor cracks als Rosewall, Drysdale, New combe en Ashe. De profs spelen in 20 toernooien tegen elkaar en de beste acht gaan in november te Houston strijden om het wereldkampioenschap. Na Barcelona, het 18e toernooi, wordt er nog in Stock holm en Bologna gespeeld. Okker: „In feite is degene die na 20 toernooien bo venaan staat, de meeste constante speler geweest, maar volgens dit systeem kan er straks in Houston nog best iemand anders wereldkampioen worden. Men heeft het zo gedaan om het voor het publiek aan trekkelijk te maken. In Amerika is deze competitie-opzet heel geliefd.” van Jacobs weer een kans krijgt, maar is dit niet het geval dan luidt de Utrechtse formatie: Van Ledden Hildebrand, Pronk, Van Steijn, Van Huissteden Coté, Cabo, Olsen Groenendijk, Van Veen, Bonsink. Van Egmond, Zwaan (Fens), Jonker (De Vries) Bond, De Wit, Stout. FC Utrecht zal morgen waarschijnlijk uitko men met de geijkte formatie van de afgelopen weken. Misschien dat Adriaanse welijks bedreigd door een nieuwe genera tie van jonge niet-professionals die hun van hun voetstuk zouden kunnen stoten. Okker: „Er dienen zich niet zoveel talen ten aan. De Amerikanen hebben een stuk of vijf jonge spelers, zoals Connors en Van Dillen, die wel aardig spelen maar er nog lang niet zijn. Smith en Gorman? Wel, Smith is niet zo goed als wel beweerd wordt. Er zijn heel wat betere spelers. Hij heeft nu een goed jaar gehad maar dat lukt hem volgend jaar niet meer. Smith heeft op Wimbledon en Forest Hills veel geluk gehad met de lotingen. Ik weet ze ker dat hij bij de profs heel veel zou ver liezen. Op Forest Hills had ik Smith moe ten pakken, maar ik liet zeven setpoints in de eerste set liggen. In de tweede set was ik nog zo kwaad op mezelf dat ik ook die verloor. De twee volgende sets won ik gemakkelijk maar in de beslissende set werd een service-doorbraak van Smith mij noodlottig. Voor zijn service ben ik niet bang: hij slaat alleen maar hard. De service van Ashe is veel gevaarlijker: je weet nooit waar de bal naar toe gaat. En wat betreft Tom Gorman: die heeft na Wimbledon niets meer gewonnen. Als hij verliest klaagt hij over zijn rug. Daar ge loof ik niet meer in. Als je last van je rug hoRf mnnf cfnnnan Hoewel Levi’s gedurende vrijwel de ge hele eerste helft leidde, vlotte het in de beginfase allerminst aan Haarlemse zijde. Verdedigend kreeg Levi’s weinig vat op deze week als ingenieur afgestudeerde Eric van Woerkom. Duidelijk werd een speler met de kwaliteiten van Gerhard Schreur gemist. Noch Marioneaux, noch Akerboom kon de scoringsdrift van de Delftse pivot intomen. Bovendien beteken- Hunt, voor velen een rijke patser die zich ten koste van de tennissport nog meer wil verrijken. „Dat is niet waar. Hunt is dol op sport. In Amerika zit hij in het basket bal, soccer, en noem maar op. Voor het geld hoeft hij het niet te doen, want die man is al ongelooflijk rijk. Maar het is ook niet zijn bedoeling om honderdduizenden dollars op die sporten te verliezen, Als je een business runt, wil je er wel enige winst op maken, ook al hoef je er niet van te leven. Onze deelname aan Wimbledon en Forest Hills heeft Hunt elke keer 20.000 dollar gekost Dat wil hij eenvoudig niet, langer. Ook ten opzichte van de spelers is Hunt zakelijk. In onze contracten zijn ga- rantiesommen opgenomen (een soort mini- mum-loon - red.), en er zijn spelers die dat bedrag met prijzengeld niet kunnen ver dienen. Daar moet Hunt dus elk jaar geld op toeleggen. Op de Fransman Pierre Barthes verloor Hunt elk jaar zo’n 10.000 dollar. Maar het contract met Barthes werd dan ook niet verlengd, de W.C.T. is ten slotte geen liefdadigheidsinstelling. Als zo’n jongen als Mark Cox dit jaar zijn garantie- som niet haalt, zal hij er ook wel uit gaan.” HAARLEM Levi’s-Flamingo’s heeft de eerste wedstrijd van het zware week- eindprogramma met winst afgesloten. Voor een volkomen uitverkochte Delftse Sporthal ruim 1.500 toeschouwers bleef Levi’s niet zonder moeite overeind. In eigen huis verloor Punch/Factotum zjjn tweede wedstrijd van dit seizoen met 89—85. Okker: „Daar kun je moeilijk iets van zeggen. Misschien speel ik volgend jaar nog wel beter, maar het kan ook opeens veel slechter gaan. Slechte tijden moet iedere tennisser af en toe doormaken. Kijk maar naar Laver die ik na Wimbledon twee maal verslagen heb. Laver speelt nog wel goed maar de concurrentie is ook voor hem te sterk geworden. Hij kan niet meer ieder toernooi winnen.” Nadat Okker vorig jaar op Wimbledon roemloos ten onder ging in de eerste ronde tegen Bob Hewitt, werd hem door veel in siders voorspeld dat hij kapot zou gaan aan het jachtige leven van een tennis prof. „Ik heb dat toen wel horen beweren maar ik heb me er nooit iets van aange trokken. Ik geloof dat ik inmiddels wel heb bewezen dat mensen ongelijk hebben gehad. Wel ben ik van plan om bij een ver lenging van mijn contract over anderhalf jaar, te bedingen dat ik wat minder weken kan spelen. Ik speel nu 35 weken per jaar, Newcombe speelt bijvoorbeeld maar 25 we ken. Maar die heeft overigens wel allerlei andere belangen, zoals een tennisranch in Texas. Daar begin ik voorlopig nog niet aan.” Dreigt in het steeds geïsoleerder rakende profwereldje niet het gevaar dat de spe lers gaan knoeien met overwinningen zo als in de wielersport gebeurt? (Van onze sportredactie) HAARLEM Haarlem-Nicols is weer teruggevallen op zijn oude voorzitter de^iordïgrpasserönnodig’veel balverlies. Ederveen, die in het begin van dit jaar -- zijn functie opgaf omdat hij het niet eens was met enkele beleidszaken binnen de Vraagtekens in de selectie van Joop Brand vormen Hoeben, Lelieveld en Nieu- wenhuijs. Hoeben heeft tegen SW een achillespeesblessure opgelopen, terwijl ook het meespelen van Lelieveld (dikke enkel) en Nieuwenhuijs (met buikgriep don derdag naar huis gegaan) nog niet zeker is. Wel waarschijnlijk is dat Brand in een iets aanvallender concept de beschikking heeft over topscorer Kees Bregman. De selectie bestaat uit Lelieveld, Polder vaart voor de laatste linie: Wentink, De Haan, Peijs, Hoeben, Van Breevoort op het middenveld: opnieuw Peijs, Nieu wenhuijs, Van den Berg, Smit, Van Duf felen voorhoede: opnieuw Van den Berg, Bregman, De Goede en Boszhard. Wageningen komt met dertien voetbal lers meer kunnen er tenslotte niet worden opgesteld naar Haarlem. De selectie bestaat uit: G. Drost (keeper), J. Drost, Van Eijck, Wellerdick, Roelofs, Block Van Ginkel, Van Ossenbruggen, Ooms Broekcxs, Van Kooten, Hazel- hekke, Meurs. Trainer Rab heeft voor de strijd met FC Utrecht een selectie van veertien man. Misschien wordt het experiment tegen Feijenoord met Zwaan op het middenveld morgen herhaald. De Velsenaar liet tegen Van Hanegem bepaald geen slechte in druk achter. De (vermoedelijke) opstelling van Telstar: Van der Meeren Driesen, André (Zwaan). Van Essen, Bischot twee (van de twintig) proftoernooien en be- Buy gelooft ook niet dat de algemeen -.-““cl een nadelige invloed heeft op het spel van de ploeg. „Daar is nog niets van gebleken. Wel vinden wij dat Frans nogal vaak wordt aangespeeld door Nico. Daar is natuurlijk wel een verklaring voor: Frans is een uitstekend speler en als rechtsbuiten is hij in de beste positie om de ballen voor het doel HAARLEM. Gisteren heeft voor het kantongerecht in Haarlem de zaak ge diend van RCH contra zijn vroegere oe fenmeester Ben Tap. RCH wil het con tract met Tap dat tot 30 juni 1972 loopt afkopen omdat men als amateur- vereniging niet langer kans ziet om de lasten van het salaris iedere maand te dragen. Daartoe werden gisteren twee pleidooien gehouden. Voor RCH pleitte mr Verlooy terwijl mr Van Wandrichem de belangen van Tap behartigde. De kanton rechter zal binnen veertien dagen een uitspraak doen. (Van onze sportredactie) HAARLEM/IJMOND. Het blijft een opmerkelijke zaak dat de competitielei- ding van de KNVB een programma heeft gefabriceerd waarbij Haarlem en Telstar voor de tweede keer tegelijkertijd een thuiswedstrijd moeten afwerken. Vorig jaar toen beide clubs nog in de ere-divisie uitkwamen kwam dit niet voor maar nu er een divisie verschil tussen beide vere nigingen is heeft dit hoewel het morgen de laatste keer is tot een inconsequente handeling van de bond ge leid. Haarlem speelt morgen de topper tegen Wageningen. ook één van de pro- motiekandidaten. Maar ook een bezoek aan Schoenenberg ligt in de lijn. Telstar krijgt namelijk het onberekenbare FC Utrecht op bezoek, dat tegenwoordig ook In uitwedstrijden soms spectaculair uit haalt. BARCELONA. Het Spaanse hockey- elftal is erin geslaagd de eer van Europa hoog te houden in het wereldkampioen schap te Barcelona.. Aangemoedigd door 5000 dolzinnige landgenoten, zegevierden de Spanjaarden vrjjdag in de halve finale met 10 over Kenya. In de eindstrijd komt Spanje zaterdag uit tegen Pakistan, dat aartsrivaal India verdiend met 21 van zich afschudde. Spanje en Pakistan ontmoetten elkaar reeds eerder in dit toer nooi in een nogal incidentrijke wedstrijd. Spanje won toen weliswaar met 32, maar werd daarbij verdienstelijk ge assisteerd door de slappe arbitrage die voortdurend „sticks” bij de strafcorners over het hoofd zag. Opnieuw echter bewees Bill Moore, dat langzamerhand zijn oude vorm terugkomt. Zijn produktie negentien punten Haarlemse honkbalvereniging. Hij werd droeg er in niet onbelangrijke mate toe1 J ’ir J bij, dat Levi’s tot aan de achttiende mi nuut aan de leiding bleef. Dank zij de op de voorgrond tredende Jan Sikking kwam Punch onder groot enthousiasme van het Delftse publiek vlak voor het rustsignaal toch nog op een 4240 voorsprong. Direct na het beginsignaal voor de twee de helft schroefden beide ploegen het tempo nog hoger op. Tot aan de zesde minuut wankelde het ongeslagen record van de titelhouders. De boomlange Mario neaux redde toen Levi’s via een vijftal gave treffers. Opnieuw kwam Flamingo’s in moeilijkheden toen Marioneaux in de twaalfde minuut gediskwalificeerd werd. Aanvoerder Frank Kales redde echter de Haarlemse formatie. De wissel van Sik- Beweerd wordt dat vooral Frans het hoogste woord zou voeren op de teambe sprekingen van coach Van Grimbergen. Buy: „Dat mogen we Frans nooit verwij ten. Hij is degene met de meeste ervaring en dat draagt hij uit op de besprekingen. Maar iedereen krijgt de kans om zijn zegje te doen. Als daar vaak geen gebruik van wordt gemaakt, moeten we Frans niet verwijten dat hij steeds alleen aan het woord is”. “ai

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 13