Franke (Levi’s) Childress (Mars) en voor Rotterdammers grootste struikelblokken Zwart weekeinde voor Rotterdam-Zuid door duels tegen Levi’s en Mars Stars Zoetemelk bleef achter Libanon maakte goede begin slopend duel ongedaan HVS m White Stars stelde teleur Korfbalteam liet zege op Belgen bijna glippen bij Ocana in „Nations Okker-Riessen Weinig tegenstand voor Deltalloyd tegen Tempo Team Zege Jan Lubbers uitgeschakeld Bokser James Vrij in militaire finale MAANDAG 25 OKTOBER 1971 99 Éi (Van onze volleybalmedewerker) Ook in de tweede divisie lieten de resultaten van de ploegen uit Haarlem en omgeving te wensen over. Het ongeslagen Hoofddorp weet thans ook wat spelen in de Ookmeerhal te Amsterdam betekent en verloor van APGS met 37-32. Exercitia bleef ongeslagen tegen EBOH, 38-30, ter wijl de streekderby tussen Akrides en The Typhoons ruim in het voordeel van eerst genoemde ploeg uitviel met 76-51. Topsco rers Jos Meyer 16-9 en Cor Haver 5-10. Bij Typhoons kwam slechts Jan Eysker 6- 4 in de dubbele cijfers. Bij de dames verloor Exercitia haar ongeslagen record. Een blessure van Joke Druyff maakte Exercitia tot een kansloze ploeg tegen US. Akrides wachtte tever geefs op FAC, dat meer dan een uur te laat in IJmuiden verscheen. HAARLEM. The White Stars-dames, die dit seizoen op weg leken een rol van betekenis in de competitie te gaan spelen, staan na de nederlaag tegen DED weer met beide benen op de grond. 9- 14, 10- 8, Stand: Bouwlust 4-8, Haag 2 4-8, Die Raeckse 5-8; Armada 4-6; A’dam/B 2 5-6; PVC 4-4; Zaan 5-4; Corbulo 2 4-2; Ad- vendo 5-2; Molenwiek 5-2; Compri/D 5-0. Een spelmoment uit de wedstrijd Levi’sRotterdam-Zuid. Marcel Welch pro beert Levi’s topscorer Bill More te stoppen op zijn weg naar de basket. ROTTERDAM. James Vrij is als eni ge Nederlandse vertegenwoordiger doorge drongen tot de finales van de wereldkam pioenschappen voor militairen, die in het Rotterdamse sportpaleis worden gehouden. Vrij bereikte de eindstrijd door een pun- tenoverwinning op de Egyptenaar Soli- man. In de beslissende wedstrijd, die van avond wordt afgewerkt, komt hij uit te gen de Ghanees Lawson. De overige drie Nederlanders in het toernooi, middengewicht Richardson, wel- tergewicht Visser en zwaarweltergewicht Mekkes, werden in het afgelopen weekend in de halve finales uitgeschakeld Tn de elf finales zijn de Verenigde Staten met zes boksers het sterkst vertegenwoordigd. Het fluitsignaal voor de start van de tweede helft had nog maar net geklonken, toen Drikus Klouwen de eerste bal direct in de mand liet verdwijnen: 6-2. Toen Wil Reuter twee minuten later de stand op 7- 2 bracht, leek de strijd beslist. De Belgen dachten hier echter anders over, want in ruim een kwartier was de stand 7-7. VOETBAL. Spartak Moskou en Vittoria Setubal hebben in Moskou gelijk gespeeld zonder doelpunten in hun eerste wedstrijd uit het toernooi om de UEFA-beker. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM Na het vijfde com- petitieweekeinde in de basketbal- competitie, lijkt de strijd om de na tionale titel een duel te worden tus sen titelhouder Levi’s-Flamingo’s en het sterk voor de dag komende Fiat Stars. Levi’s-Flamingo’s, dat eerder deze week Punch terugwees, liet zaterdagavond Rotterdam-Zuid voor de eerste maal in het zand bijten. De zware, dubbele programma’s gaan echter ook aan de topploegen niet on gemerkt voorbij. Het topduel tussen de Rotterdammers en de titelhouders HAARLEM. In de herenafdéling van de eredivisie kunnen de krachtsverhou dingen wel eens anders liggen dan aan vankelijk werd verondersteld: slechts het Rotterdamse Libanon is naast de matado- ren Mars/Blokkeer en Delta-Lloyd/AMVJ nog zonder puntenverlies. Een blik op de uitslagen leert, dat meer dan vorig jaar het gros van de clubs weinig voor elkaar onderdoet. Het Voorburgse Corbulo ver loor bijvoorbeeld na een zeer langdurige wedstrijd van EVV, dat vorige week tegen Valuas nog kansloos was gebleken. Dat zelfde Valuas verloor nu met 3-1 van Robot/Tornado. Libanon boekte voor de tweede maal winst, maar werd door HVS wel tot vijf sets gedwongen, een goede prestatie van de Haarlemmers. Voor SFC was Mars/Blokkeer, getuige de 3-0 eind uitslag een te sterke tegenstander, ter wijl US tegen NSH onomwonden bewees de sterkste van de beide debutanten te zijn. Zo groot was het overwicht van de Amsterdamse studentenploeg, aangevoerd door de kanonnen Aalbers en De Geer (overgekomen van Cito), dat NSH in drie sets nog geen 20 punten kon tegenscoren. Aan beide zijden vlotten de combinaties in het geheel niet. Het balverlies was groot, terwijl ook de schutters niet in hun beste vorm verkeerden. Moore en Mario- neaux hielpen Flamingo’s halverwege de wedstrijd toch nog aan een duidelijke en verdiende 38-31 voorsprong. In de eerste drie minuten van de tweede helft leek Levi’s Rotterdam-Zuid volledig onder de voet te lopen. Bij 48-35 gaven de Haar lemmers de gasten toch weer alle gele genheid om terug te komen. Een time-out van coach Janbroers bracht de rust in de ploeg echter terug. Het vertrek van John van Eek en H. van Wilgen maakte Rot terdam-Zuid definitief tot een geslagen ploeg. Wel vond Ruud Harrewijn de bas ket gemakkelijker dan voor de rust, maar de Rotterdammers troffen het niet dat juist Wim Franke in deze periode flink uithaalde en met zijn score van 2-14 de winst met 84-67 bezorgde. Naast Franke hadden ook Bill Moore (12-10) en Mario- neaux (10-10) een belangrijk aandeel in de zege. lander John Dean, op wie hij slechts negen seconden achterstond, van de eerste plaats. In de middag werd Den Hertog zesde. Zijn leiderspositie kwam evenwel niet in gevaar. HAARLEM. In de ereklas tafeltennis heeft DeltaLloyd er zaterdag geen twijfel over laten bestaan welk team dit seizoen kampioen van Nederland gaat worden. Menige insider gaf aan het begin van dit seizoen Tempo Team een gerede kans toen bekend werd dat Nederlands kampi oen Bert van der Helm het Leidse Scylla verwisselde voor de Amsterdamse ruim gesponsorde vereniging Tempo Team. Met international Nico van Slobbe en de onberekenbare Wim Schoonemeyer kon een sprong gewaagd worden naar de top. Bij de dames trok de nederlaag van DVC tegen Valuas in Venlo het meest de aandacht. De andere favorieten Bekker- veld, Haag’68 en Vredestein maakten geen fouten, terwijl ook Octopus door een 3-2 overwinning op Corbulo nog ongeslagen is. Zaterdag spelen Haag’68 en Bekkerveld in Voorburg tegen elkaar, zodat er al vroeg in de competitie een beslissing kan gaan vallen. HVS heeft tegen Libanon bewezen be slist wel kwaliteiten te bezitten, want de eerste twee sets liet de Haarlemse ploeg uitstekend volleybal zien, hetgeen dan ook met een 2-0 voorsprong werd beloond. Jan v.d. Kuip (gestart op de plaats van Hans Weber) en Joop Schultz onder- Het duel tussen de lange mannen viel duidelijk in het voordeel van Levi’s-Fla mingo’s uit. Pivot Jan Loorbach, voor de wedstrijd gehuldigd als topscorer van het seizoen 1970-1971, faalde volledig en kwam in deze wedstrijd niet verder dan een score van zes punten. Behoudens de eerste vijf minuten, toen Rotterdam-Zuid een kleine 9-8 voorsprong kon nemen, waren het steeds de Haarlemmers, die het spel dicteerden. De zone-verdediging le verde daarna de gasten zoveel problemen op, dat schutters als Ruud Harrewijn en Jan Dekker nauwelijks een rol van bete kenis speelden. zal de talrijke toeschouwers zeker niet gebracht hebben, wat velen er van verwacht hebben. Aanvankelijk was het duidelijk terrein verkennen van beide ploegen en om beur ten kwam men voor de korf. Maar het eerste kwartier werd er niet gescoord. Tot in de 16e minuut, toen W. Brugman wierp vanuit het middenvak, Drikus Klouwen lanceerde en deze op zeer fraaie wijze 1-0 liet aantekenen. Direct hierop verhoogde Janne Engelberts de voorsprong, door op beheerste wijze raak te schieten. De vak- wisseling bracht de gevaarlijke Daniël de Ruder voor de Belgische korf. Hij miste een strafworp, maar kon toch even later de stand op 2-1 brengen. Nederland wilde zijn aanhang niet te leurstellen en het was Cort van Dijk die opnieuw de voorsprong wist te vergroten. In dezelfde minuut bracht Wim Brugman de stand op 4-1, terwijl de Belgen hier niets anders tegenover konden stellen, dan krampachtig te proberen de achterstand te verkleinen. Dit mislukte en Nederland drukte nog iets verder door. Ruud Emme rik voltooide een prachtige doorbraak met een doelpunt, hetgeen 5-1 betekende. Vlak voor rust kon Luc van Hemel nog voor België scoren en men ging met een 5-2 «tand thee drinken. te moeten inspannen kwamen de Zand- voorters tot een regelmatige 97-53 over winning. Een score, die zeker hoger had kunnen uitvallen, als Childress in de eer ste helft niet met schieten beneden de maat was gebleven. Tot vijf minuten na de rust (36-44), hield Mars Stars DED op sleeptouw. De Zandvoortse ploeg drukte toen echter door en demonstreerde het overwicht in een aantal gave treffers van de favoriet van het publiek, de Ameri kaan Michael Childress. Een verwoede jacht op de honderd punten strandde in het gezicht van de haven. In de Zand voortse productie hadden behalve Chil dress ook een groot aandeel de uitblin kende Kees Kassteen (16-4) en Roel Tuin- stra (0-14). Voor Haarlem Cardinals bleek de vierde wedstrijd binnen acht dagen een te grote opgave. Opnieuw keek de jonge Haarlem se ploeg binnen tien minuten tegen een forse 21-10 achterstand aan, die bij de rust was opgelopen tot 41-20. In de twee de helft begon Cardinals aan een felle achtervolging, die twee minuten voor het einde resulteerde in een niet onoverkome lijke 64-58 achterstand. Tweemaal ont snapte de thuisploeg toen aan de Haar lemse press. Mentaal bleek Cardinals aan geslagen, en gemakkelijk kon Bona Stars de score nog opvoeren tot 78-60. Kees Amama werd opnieuw topscorer met 0-16. Ondanks deze nederlaag houden de Haar lemmers de kans op de zesde plaats in eigen hand. Uitslag amateurs: 1. Bischoff (Zwi) de 76 km in 1.46.48,4. 2. Zakreta (Fr) 1.47.09. 3 Fin (Fr) 1.47.47. 4. Lund (Den) 1.48.16,8. 5. Lefèbre (Fr) 1.48.40. Fedor den Hertog heeft de leiding in de driedaagse wegwedstrijd in Nieuw Zee land. De Nederlandse amateur won zon dagmorgen het eerste gedeelte van de tweede etappe en verdrong de Nieuwzee- (Van onze korfbalmedewerker) De Nederlander bokste technisch een zeer goede wedstrijd en bouwde een pun- tenvoorsprong op. In de zevende ronde kwam Lubbers evenwel in moeilijkheden toen hij met een rechtse hoek vol op de kaak werd getroffen. Door hangen en klemmen redde de Nederlander zich. Hij herstelde zich in de slotronde volkomen «n vergrootte zijn punten voorsprong nog. Zondagavond in Zandvoort raakte Rot terdam-Zuid nog verder achterop bij de leiders Levi’s en Fiat Stars. De start van de Maasstedelijke ploeg tegen Mars Stars deed het beste voor de gasten verwachten. De Zandvoortert gingen voor hun doen matig van start en keken dankzij de productiviteit van Ruud Harrewijn al heel snel tegen een 26-18 achterstand aan. Mars Stars herstelde zich echter heel snel. Michael Childress, die aanvankelijk Jan Loorbach moest laten gaan, kreeg verde digend deze lange Rotterdammer in zijn greep, maar ging zich ook aanvallend roeren. Samen met Roel Tuinstra werkte hij de achterstand weg en vlak voor het rustsignaal hielp hij Mars Stars aan een 46-44 voorsprong. In de eerste tien minu ten van de tweede helft werden de Rot terdammers volledig overspeeld en bij 72- 53 leek Rotterdam-Zuid een geslagen ploeg. De vele persoonlijke fouten aan Zandvoortse zijde gingen Wegen en volko men door eigen schuld kwam Mars toch nog in moeilijkheden. Lex Krodér, Willy Carson en Roel Tuinstra moesten allen voortijdig vertrekken. De kloof bleek ech ter te groot en daar Childress met enkele magnifieke intercepties vele gevaarlijke aanvallen in de kiem smoorden, werd de tweede Rotterdamse nederlaag met 83-75 een feit. Topscorers voor Mars: Childress 20-10 en Tuinstra 18-8. Jan Dekker 6-12 en Ruud Harrewijn 18-5 waren de voor naamste troeven bij de gasten. MAASTRICHT. De Nederlandse halfzwaargewicht Jan Lubbers heeft za terdagavond voor 1200 toeschouwers in de sporthal De Geusselt van Maastricht op punten gewonnen van de Kongolees Tsji- kuna. Eerst was het weer Daniel de Ruder die raak schoot, 7-3, en even later kon inval ler Louis Callay 7-4 laten noteren, waar na in één minuut Marc de Win en Daniel le Dorrine de stand op 7-6 brachten. Iedereen ging er nu recht voor zitten en de spanning was te snijden op het VUC- terrein. Het ging er nog slechter uit zien voor de Nederlanders, toen Jean Meeussen onder gejuich van de Belgische aanhang de gelijkmaker wist te scoren. Maar zo plotseling als de Belgen explo deerden zo plotseling stortten zij ook weer in. Dankzij deze instorting kon de Nederlandse ploeg weer wat op adem komen en het was Cort van Dijk die Nederland weer aan voorsprong hielp. België miste hierop een strafworp, waarna Wil Reuter met een fraaie doorloopbal 9-7 op zijn naam wist te brengen. Nederland rook zijn kans om toch de overwinning in eigen land te houden en verhoogde het tempo. Dit resulteerde nog in twee doel punten die op naam kwamen van Ruud van Emmerik en Jirska Duivenvoorden. Uiteindelijk is de zege bij de sterkste ploeg gekomen, hoewel gezegd moet wor den, dat onze zuiderburen beslist dicht bij een overwinning zijn geweest. Mars Energie Stars onderstreepte de goede vorm van de laatste weken nog maals tegen DED. Zonder zich bovenmatig zijn zijn HAARLEM. De 11-7 zege van het Nederlands twaalftal op de Belgische ploeg is niet zo overtuigend tot stand gekomen als de stand zou doen vermoe den. De talloze toeschouwers, er waren 5000 man publiek, hebben op een gegeven moment bij de stand 7-7 zelfs gedacht dat België de zege in de wacht zou slepen, maar de routine van de Nederlan ders heeft tenslotte de doorslag gegeven. ploeg het voor eigen publiek een stuk slechter. Wat de 13 man sterke Japanse formatie in Amstelveen heeft laten zien was echter van een indrukwekkende klas se, een speltype, geheel ingesteld op wat kleinere (slechts twee spelers ijn langer dan 1.90 m., atletische mensen en geba seerd op een feilloze, als tweeslag te hanteren pass. Hun fabelachtige spelver deler Okano bond op deze manier op z’.i mi:, t één Amsterdamse blokspeler aan zich, zodat de Janan^ aanvallers prak tisch vrij spel hadden. Dat de eerste set naar Deltalloyd ging (15-11) lag ene: .’’ds aan bet goede aanvallen van Valkenburg, De Jager en Veldhuis en anderzijds aan het zwakke Japanse blokkeren. De Am sterdammers speelden da'-b’i af en t.e minstens zo geraffineerd als Fuji, maar in de tweede set al werden zij vrijwel over klast door de werkelijk subliem opereren de Jananners, die bovendien nog werden ’--n door v'"t tet hun opslag voor Deltalloyd nauwelijks meer te ver werken was, hetgeen elke Amsterdamse aanvalsvariatie al bij voorbaat c:..no£:’ijk maakte. Nogal ontredderd slikten de b - - ,Jngen dan r 1-3 .r laag (8-15, 4-15 en 9-15). In de Westelijke hoofdklasse dames tenslotte gaat Die Raeckse rustig door met winnen, want ook voor het Haagse Advendo bleken de Haarlemse dames veel te sterk. Weliswaarging de tweede set met 13-15 verloren maar met achtereen volgens 6, 7 en nogmaal 6 tegenpunten eiste Die Raeckse de andere drie sets op. Advendo verloor veel punten, wanneer aan Haarlemse zijde Gien de Vries en Greetje Klaassen voor het net stonden, van wie vooral de laatste aanvallend een ster ke partij speelde. BARCELONA. Tom Okker en Amerikaanse partner Marty Riessen in Barcelona in de halve finales heren dubbelspel van het toernooi om de open internationale tenniskampioenschappen van Spanje uitgeschakeld. Gimeno en Drysdale zegevierden met 7-5, 6-1. In de finale van het herenenkelspel ver sloeg de Spanjaard Orantes de Amerikaan Lutz in drie sets: 6-4, 6-3, 6-4. Maar Tempo Team faalde. Het begon weliswaar uitstekend met winst van Van Slobbe op Deken. Maar Bert Schoofs maakte direkt weer gelijk tegen Schoone meyer. Toen Frans Schoofs daarop Bert van der Helm verschalkte (op de Neder landse kampioenschappen wint Van der Helm meestal van Frans) was de wed strijd bekeken. DeltaLloyd won de overige sets in tweeën. Zondag kon Tempo Team zich enigszins afreageren op Steeds Hoger/TSB dat za terdag Scylla nog een gelijkspel afdwong. Het werd 9-1. Maar ook nu deed Delta- Lloyd het weer beter: 10-0 tegen Maasbree. Scylla 2 tegen Maasbree eindigde in een 4- 6 zege voor de Limburgers. De stand: DeltaLloyd 6-12, Tempo Team 6-10, Scylla 1 6-5, Steeds Hoger/TSB 6-5, Maasbree 6-2, Scylla 2 6-0. In de ereklas dames kwamen de Mars Stars tweemaal aan bod. Tegen een weer volledig Tempo Team werd het gelijk. Annemiek van Moorst en Sonja Heltzel verloren respectievelijk van Conny van Moorst en Aukje Colthof. Omdat het dubbel naar Amstelveen ging, werd de eerste nederlaag afgewend. Zondag tegen Maasbree was de marge groter. Weer was het Juul Nitisuanta die het meeste verlies moest incasseren. De zusjes Lizet en Kitty Vaessen waren haar te slim af. De Treffers naderden Mars tot op één punt. Met 2-8 wezen de meisjes uit Roelof- airendsveen de formatie van Maasbree terug. Lizet Vaessen scoorde de tegenpun ten op Mary van Ruiten en Nellie Elst- geest. De stand: Mars Stars 5-9, De Treffers 5- 8, Steeds Vooruit 5-6, Tempo Team 5-3, Maasbree 5-2, Helmond '57 5-2. Niet minder dan eenendertig maal leed The White Stars balverlies. Bovendien werden de vrije worpen zo slecht geno men 12 van de 30 dat de Sterren- ploeg ook geen aanspraken mocht maken op de zege. Slechts Karin Bos, die een uitstekende wedstrijd speelde, deelde niet in de malaise. Roos de Vries 7-6 en Karin Bos 1-10 werden de topscoorsters. Stand: Fiat Stairs en AMVJ 4-8, BOB 3- 4, The White Stars, Wilskracht, Amstel veen en DED 4-4, Landlust 4-2, HOC3-0 en Juventus 4-0. Bij de amateurs, die hetzelfde traject reden als de profs, won de Zwitser Ge rard Bischoff, die één uur 46 minuten en 48.4 seconden deed noteren. Uitslag profs: 1. Ocana (Spa) de 76 km in 1.40.45,2. 2. Zoetemelk (Ned) 1.43.46,5. 3. Mortensen (Den) 1.43.48. 4. Hezard (Fr) 1.44.08,9. 5. Pingeon (Fr) 1.44.09,8. 6. Pouli- dor (Fr) 1.44.56,5. Drikus Klouwen maakt hier voor Nederland net eerste doelpunt in de korfbal- interland tegen België. PARIJS. De Spaanse profrenner Luis Ocana is winnaar geworden van de grote landenprijs, de klassieke tijdrit (sinds 1932) over het traject van de laatste etappe van de ronde van Frankrijk. Oca na legde de 76 kilometer van Chevreuse naar de wielerbaan van Vincennes af in één uur 40 minuten en 45.2 seconden. Hij was bijna drie minuten sneller dan de Nederlander Joop Zoetemelk, die als tweede finishte. De Deen Leif Mortensen werd derde. scheidden zich zowel aanvallend als blok kerend terwijl iedere snelle aanval over Bob de Poel succes opleverde. Zeer gecon centreerd en voor iedere punt vechtend stond de Haarlemse formatie na bijna een uur slopend volleybal dan ook met 2-0 voor met een levensgrote verrassing in het verschiet, omdat de statistieken leren, dat in bijna alle gevallen een 2-0 voor sprong voeldoende is. Jammer genoeg echter vormde HVS de uitzondering die deze regel bevestigt want uiteindelijk gin gen de laatste drie sets toch verloren. Ten dele kwam dat ook doordat Libanon meer vat kreeg op het nogal verwarring stich tende spel van de Haarlemmers door re gelmatig hun gemiddeld 1.90 m lange blokkeerders op de juiste plekken te zet ten. Ook kwam nu de Rotterdamse aanval met als animators de beide ex-internatio- nals Wassenaar en Groenhuyzen met de regelmaat van de klok tot scoren. Na een snel opgelopen achterstand in de derde set, besloot HVS, achteraf waarschijnlijk ten onrechte, de set zonder meer uit handen te geven om dan wat uitgerust aan de vierde te beginnen. Het pakte allemaal wat anders uit want de Rotter dammers hervonden zichzelf en maakten via 15-4 gelijk. In een langdurige en tot 8-8 gelijkwaardige vijfde set waren er voor HVS nog wel mogelijkheden, maar de steeds stoïcijns blijvende Libanon- ploeg drukte tenslotte naar 15-9 door. Zo spelend echter moet HVS in staat worden geacht de meeste andere eredivisieploegen goed partij te kunnen geven, hetgeen zaterdag tegen Valuas kan worden waar gemaakt. Het Amsterdamse Deltalloyd/AMVJ kreeg de wedsti.’. d tegen Bouwlust uitge- teld om tweemaal tegen het Japanse -uji” te spelen. De Japanse fabrieksploeg is op tournee door Europa. Zaterdag in Nijmegen kwam Deltalloyd weliswaar tot goede tegenstand (de Amsterdam vs verloren met 3-2) maar zondag deed de STAND: Levi’s en Fiat Stars 9-18, Rot terdam-Zuid 10-16, Mars Stars Punch 10-14, Haarlem Cardinals Rac. Agon 9-8, DED, Landlust en Bona Stairs 9-4, Donair 9-2 en Suvrilcri 10-2.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 12