Pacifisten bewaren eenheid PROLETARISCH LINKS IN PSP NIET GESCHORST YAMAHA ORGELSHOW Veel inbraken en roof weekeinde in MITCHELL VOOR MUSEUM Protest tegen minder lessen Frans Onbekende jongeman met revolverschoten vermoord T axichauf f eurs probeerden zeelieden te lynchen Unieke tuniekpakken. De betere broekpakken. DWafeOTn) wr- Fietsend meisje doodgereden TERSiiY shop Alphenaar Duits schip weer vlot Vóór uitbreiding ontwikkelingshulp 47 percent „Christenen en humanisten Dader verstopte auto in bos niet scheiden” 2 MAANDAG 25 OKTOBER 1971 Gelderse KVP-voorzitter: NI PO-enquête KRUIDENDOKTER FAILLIET RESOLUTIES Nederlander doodde Meisje viel uit raam y Molotov-cocktails bij Italiaans consulaat Ruzie om wisselgeld WV’s in W.-Brabant veranderen naam KRUISWEG 47-49 HAARLEM TEL 023-320244 Tuniek- en broekpakken horen in elke garderobe. Maar onze pakken zijn niet voor iedereen. Inde Jersey Shop vindt u de beste van Europa, zoals de Lucia kreaties, Perfekt van pasvorm. Heel mooie kleuren. En natuurlijk van de beste stoffen; Vanaf f 185.- kosten ze. Mogen we u uitnodigen om dat te komen bekijken? SCHADEVERZEKERINGEN: Barteljorisstraat 27 Haarlem telefoon (023} 320618 (Van onze correspondent) GRONINGEN Het is op de al gemene vergadering van de PSP die dit weekeinde in Groningen werd ge houden niet gekomen tot schorsing van de leden van de actiegroep Pro letarisch Links. Wel werd door de vergadering een motie aanvaard waarin wordt gesteld „dat een per manente nevenorganisatie zoals die door het tendensrecht wordt opge roepen niet nodig is en dus wordt af gewezen”. „Statuten en huishoude lijke reglementen waarborgen vol doende dat kan worden opgetreden tegen leden die handelen in strijd met beginselen en doeleinden van de PSP”, aldus de motie die werd aan genomen. 8-jarig Duits meisje ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van onze correspondent) ADVERTENTIE N (Van onze redactie in Amsterdam) de wal HELVETIA ONGEVALLEN 's Avonds van 8.15 tot 9.15 uur wordt er een concert gegeven met demon stratie van de Yamaha serie. op vrijdag 29 oktober Doorlopende Show van 's middags 2 u. tot 's avonds 11 uur in Restaurant „De Uitkijk” bij het Openluchttheater in Bloemendaal HAARLEM - DEN HAAG - DELFT De schilder maakte ruzie met een auto mobilist. De politie nam de man, die niet de hoofdschuldige van de ruzie was, mee ver week dat op- Prins Bernhard heeft zaterdag een door Indonesië aan hem geschonken B-25 Mitchell-bommenwerper over gedragen aan het Luchtmachtmuseum op de vliegbasis Soesterberg. Op de foto: prins Bernhard in gesprek met de Indonesische ambassadeur Nata- diningrat (links) en de Nederland se luchtmachtbevelhebber luitenant- generaal G. van der Wolff (rechts). Op de achtergrond de bommenwerper. De overheidsinstanties (52 pet.) en de internationale organisaties (49 pet.) wor den beschouwd als de meest aangewezen instanties voor de hulp De kerken wor den door 23 pct. van de ondervraagden als hulpverlenende instanties aangemerkt, het bedrijfsleven slechts door 12 pet. DEN HAAG. De zevenjarige Mirjam Bablok uit Den Haag is zondagmorgen omgekomen toen zij uit het raam van haar slaapkamer op de zesde etage van een flat gebouw aan de Landréstraat viel. Het kind moet in een onbewaakt ogenblik op de vensterbank zijn geklommen, waarna zij haar evenwicht verloor. De flessen, gevuld met superbenzine en voorzien van een ontsteking, werden door de tolk ontdekt, toen deze op de stoep ging zitten wachten, omdat hij geen sleutel bij zich had. Na enige minuten zag hij de flessen, die door de Amsterdamse politie onschadelijk zijn gemaakt en meegenomen voor nader onderzoek. AMSTERDAM. Geen vermindering van het aantal lessen Frans zolang er over het algemeen voortgezet onderwijs in Ne derland geen wetenschappelijk onderzoek is afgerond. Die eis stelden zaterdagmiddag een kleine duizend leraren Frans op een protestbüeenkomst in Krasnapolsky in Am sterdam. AMSTERDAM. Een tolk, verbonden aan het Italiaans consulaat aan de Heren gracht in Amsttrdam heeft zaterdag bij toeval twee Molotov-cocktails ontdekt, die verdekt op de stoep van het consulaat zijn neergezet Venlose jongens vertelde later dat een van zijn belagers op beide armen getatou- eerd was. De daders werden op heterdaad betrapt, maar ontkwamen in hun Duitse persone nauto. Een 25-jarige man uit Düsseldorf is later aangehouden. Bijna de helft van de Nederlandse be volking is van mening dat de ontwikke lingshulp moet worden vergroot. Uit een steekproef, die het Nederlands Institnut voor de Publieke Opinie (NIPO) in op dracht van de Nationale Commissie Ont wikkelingsstrategie 1970-1980 onder een representatieve groep van 3000 Nederlan ders heeft gehouden, blijkt dat 47 pct. van alle ondervraagden de hulp zou willen uitbreiden44 pet. vindt dat het tegen woordige peil moet worden gehandhaafd en 6 pet. staat een vermindering voor. Een voorstel van orde, om het lidmaat schap van de revolutionair-communisti- sche jongerenorganisatie „Revolte” onver enigbaar te verklaren met het lidmaat schap der P.S.P. werd niet in behandeling uw assurantieman weet er MEER van1 zogenoemde „stil alarm”, waarmee veel bedrijven zijn beveiligd. Bij zijn aanhou ding had de man voor een waarde van 8500 gulden aan gouden en zilveren siera den in zijn zak. Een 39-jarige man uit Blokker is in de nacht van vrijdag op zaterdag in de Kalverstraat door onbekenden leegge schud. Toen de politie hem op de straat liggend aantrof, bleek het gehele bezit van de man slechts uit zijn kleding te bestaan. Een 18-jarige jongeman uit Amsterdam is vrijdagavond in het Vondelpark in de hoofdstad door vier mannen beroofd van vijf gulden en een zegelring. Bij de bero ving liep hij vrij ernstig hersenletsel op. vergadering hebben belegd met de mi nister van Onderwijs geen resultaat is be reikt over de toekomst van het talen- onderricht, zullen harde act’es niet worden geschuwd, zo was zaterdag de stemming. Het P.S.P.-partijbestuur wijzigde aan de vooravond van het congres al zijn resolu ties tegen de aktiegroep Proletarisch Links door het woord „schorsing” niet meer te gebruiken en door „statuten en huishoudelijk reglement” als belangrijkste wapen te noemen tegen bewegingen die de beginselen en doelstellingen van de P.S.P. trachten te remmen of tegen te werken. Deze gewijzigde motie werd evenwel met 154 stemmen tegen afgewe zen (70 vóór). Ook een oproep aan de leden van Proletarisch Links, om de partij te verlaten wanneer zij blijkbaar niet instemmen met de stelling van de P.S.P. dat pacifisme en socialisme een onverbre kelijke twee-eenheid vormen, werd niet beantwoord. BREDA. De naam Vereniging Voor Vreemdelingenverkeer (VVV) geeft volgens het verkeersbureau van de VVV Breda vaak aanleiding tot misverstanden, zodat de samenwerkende VW’s in West-Brabant hebben besloten tot naamsverandering en zich voortaan „Buro voor toerisme en rekreatie’ gaan noemen. In de tweede motie eiste de vergadering het scheppen van zodanige onderwijsvoor zieningen in het noorden dat de achter standen in scholingskansen snel worden ingelopen. „Het niet erkennen van de DDR is een bewijs van de onwil om de gegeven staatkundige situatie, die het ge volg is van de Tweede Wereldoorlog, te aanvaarden”, wordt in de derde resolutie gesteld. In de vierde tenslotte wordt de Neder landse regering verzocht de Democrati sche Republiek Vietnam te erkennen en de voorlopige revolutionaire regering van Zuid-Vietnam uit te nodigen in Nederland een permanente vertegenwoordiging te vestigen. AMSTERDAM. In de nacht van vrijdag op zaterdag hoorde een voorbij ganger in de Kalverstraat in Amsterdam uit een winkel een kassabel rinkelen. Toen hij naar binnenkeek, zag hij een man geld uit de kassa balen. Toen de inbreker naar buiten kwam, •werd hij door de voorbijganger gevolgd. Bij het Spui kwam een surveillancewagen van de politie voorbij. De politie kon de inbreker op aanwijzing van de voorbij ganger inrekenen. De arrestant is een 48- jarige buffetbediende uit Amsterdam. Op de vraag of er in ons land „ontwik kelingsgebieden” bestaan die vergelijkbaar zijn met de ontwikkelingslanden ant woordt 41 pet. bevestigend. Groningen (21 pet.), Drente (11 pet.) en Limburg (8 pet.) worden het meest genoemd, maar ook Friesland (3 pet.), het oosten (4 pet.), Zeeland en Noord-Brabant (3 pet.) en zelfs Staphorst, de Veluwe en Flevoland zijn in de tabellen terug te vinden. Het percenta ge ondervraagden die Groningen en Dren te onder de „ontwikkelingsgebieden” rang schikken, ligt in het. westen (48 pet.) veel hoger dan- in de drie noordelijke provin cies (27 pet.). Zij zeggen dat het woord „rekreatie” een duidelijke plaats in naam en doelstelling van de WV moet innemen. De nieuwe naam zal in alle daarvoor in aanmerking komende uitingen naar buiten worden doorgevoerd. ERMELO. Een automobilist die met grote snelheid over de Uddelerweg in Ermelo reed, heeft zaterdagavond een fietsend meisje geschept, de 16-jarige Ger- rie van Asselt uit Elspeet. Zij was op slag dood. Een vriendinnetje, dat naast haar reed, bleef ongedeerd. De autorijder is na het ongeluk doorgereden. De politie vond later de auto in de bossen verstopt. De eigenaar, een inwoner van Uddel is daar na in zijn woning aangehouden. Zondagavond zijn de 75-jarige A. van Ramshorst en zijn 27-jarige zoon uit Nijkerk bij een auto-ongeluk in Apeldoorn om het leven gekomen. Het ongeluk ontstond door een inhaal manoeuvre van een tegenligger. De drie inzittenden van deze wagen werden ernstig gewond. Eén persoon verloor het leven en vijf anderen raakten zondagavond in Borssele zwaar gewond toen twee auto’s frontaal met elkaar in botsing kwamen, nadat een onbekend gebleven automobilist een file wilde voorbij rijden. De echtgenote van de bestuurder, de 25- jarige mevrouw L. van Ars-Wagenaar uit Rilland-Bath overleed ter plaatse. Haar man, haar zwager en een schoonzuster werden ernstig gewond, evenals de twee inzittenden van de andere auto, moeder en dochter Vermeulen uit 's-Heerenhoek. Voor het leven van vier van de gewonden wordt gevreesd. In de nacht van zaterdag op zondag is in Budel een personenauto in dichte mist tegen een kraanwagen gereden, waarmee men bezig was een auto uit een sloot te trekken. De 17-jarige mej. C. A. M. This sen uit Maarheeze kwam daarbij om het leven Drie andere inzittenden werden ge wond. De 20-jarige militair W. H. Withof is in Emmen met zijn auto verongelukt. Ver- Door het congres werden vier resoluties aangenomen. In de eerste wordt gesteld dat „de maatregelen getroffen tegen de redacteuren van het afdelingsblad Arn hem van de Vereniging voor Dienstplich tige Militairen illustreert met welke on- derdrukkingsmethoden de legerleiding op treedt tegen dienstplichtigen die voor hun gerechtvaardigde belangen opkomen”. Verder wordt solidariteit betuigd met het soldatenverzet, zoals dat tot uitdrukking komt in de VVDM en de Bond van Dienstweigeraars. Tenslotte wordt gepleit voor onmiddellijke vrijlating van de re dacteuren Hans Dona en Wim Schuil. De vergadering was belegd door de sectie-Frans (circa 1200 leden) van de Vereniging van Leraren in levende talen, die vreest dat in de nabije toekomst op het aantal lessen-Frans beknibbeld zal worden als gevolg van een aanbeveling van de commissie-Ackermans. Deze adviseert Frans in de brugklas facultatief te stellen. Zeker nu de regering het aantal lesuren bij het voortgezet onderwijs per week met 2 wil verminderen, is de sectie-Frans bang dat allereerst hun vak slachtoffer zal worden. Indien vóór 14 december, de datun waarop de docenten een algemene" leden moedelijk door een rukwind is de wagen gaan slingeren en tegen een boom in tweeën geslagen. De militair was op slag dood. De 14-jarige Johanna Vastre uit Loon op Zand is zondagavond in een ziekenhuis in Den Bosch overleden aan ernstig letsel dat zij opliep toen de auto waarin zij meereed in een scherpe bocht in Helvoirt omsloeg. De 26-jarige bromfietser H. C. F. Kotte- rer uit Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag met zijn bromfiets tegen een pijler opgereden van het’via duct ovei de mr. Treublaan in Amster- dam-Oost. Hij is later in een ziekenhuis overleden. Ih Echt stak zondagmiddag de 53-jarige J. Orta uit Susteren met zijn bromfiets, waarop zijn echtgenote als duo-passagiere meereed, plotseling de weg over. De bromfiets werd overreden door een perso nenauto. De heer Orta was op slag dood. Zijn echtgenote werd ernstig gewond. In Dongen is zondag de 49-jarige M. Bosmans aangereden door een auto die hem van achter naderde. Hij was vrijwel terstond dood. Op de weg Aalten-Winterswijk is de 16- jarige Gerrit Schenk uit Aalten met zijn bromfiets tegen een geparkeerd staande auto gereden. Onderweg naar het zieken huis is hij overleden. In Amsterdam-Osdorp is de 73-jarige weduwe W. C. de Ruiter, toen zij onvoor zichtig de weg overstak, om het leven gekomen. In Soest is de 4-jarige Erik Schimmel, die bij de ouderlijke woning plotseling de weg opliep, door een auto overreden. Hij overleed later in een ziekenhuis. In Tiel is zondagavond een auto in de stadsgracht gereden. In de auto zaten vijf personen. De bestuurder de 18-jarige P. Gessen uit Woudenberg, kwam om het leven. Drie jongens en een meisje wisten zich te redden. Een 27-jarige banketbakker uit Amster dam is zondagochtend door de politie op heterdaad betrapt bij een inbraak bij de juweliersfirma Siebel in de Kalverstraat. De politie werd gealarmeerd door het ARNHEM. „Het is uit de tijd, christenen en humanisten in politiek zicht gescheiden zijn als de politieke ideo logieën gelijk zijn”. Dit zei dr. D. de Zeeuw, voorzitter van de kring Gelder land van de K.V.P., tijdens de kringverga dering in Arnhem. Hij betoogde dat een deconfessionaliringsproces aan de gang is, waarvan alle christelijke partijen de weerslag ondervinden. Veel christenen zien de band niet meer tussen hun geloof en een politieke partij Volgens dr. De Zeeuw is de K.V.P. in het verleden niet gedragen en gedreven door innerlijke ide ologie. „Maar velen zijn binnenskamers al bezig aan een omvormen, een hervormen van de partij”, zei hij. De voorstanders het sterkst verte genwoordigd in de K.VP., het zwakst in de V.V.D. zijn van oordeel dat een uitbreiding van de hulp niet moet worden bereikt door hogere belastingen, maar door bezuinigingen in de overheidsuitga ven: Defensie en kunstsubsidies. (Van onze correspondent) DEN BOSCH. De Bossche rechtbank heeft de heer W. van de Moosdjjk, beter bekend als de kruidendokter, failliet verklaard. De uit Casteren (N.-Br.) afkomstige handelaar in kruiden, die kort geleden nog in buitenlandse bladen adverteerde en daarbij het adres van zijn, bij hem werk zame, broer opgaf, is gestruikeld over de aanvrage van een weduwe uit Zichem in België. Via de advocaat mr. M. Athmer uit Eindhoven heeft deze dame, namelijk mevrouw A. M. Ceusters, een grote som als schadevergoeding geëist, en toen dit bedrag niet werd betaald, het faillisse ment van de heer Van de Moosdijk laten aanvragen. Een kwart van de geïnterwiewden meent dat de hulp verkeerd terecht komt en 44 pet. dat er in de ontvangende landen veel aan de strijkstok blijft han gen. naar het bureau om wat af te koelen. Op het bureau dacht een brigadier de man te herkennen van een signalementsopgave van de verpleegster. De inmiddels ontbo den verpleegster herkende de man als de betover. Voor de twintigste maal dit jaar is in Breda een grote kledingdiefstal gemeld. Het betrof ditmaal een partij jassen, col bertjassen, pantalons, truien en hand schoenen, ter waarde van zeker f 10.000 De politie legt voorlopig nog geen ver band tussen de moord in de Kesselse jachthaven en een aantal mysterieuze verdïinkingsgevallen in Nederlands en Belgisch Limburg, die nooit opgehelderd zijn. In februari werd een onbekende jongeman bij Elsloo in het Julianakanaal gevonden en in april een 15-jarige jongen uit Birgelen (Did.) Beiden waren geboeid. Op 8 juli werd een 18-jarige jongen bij Nederweert dood in het kanaal aangetrof fen. In augustus verdronk in de Maas bij Lottum een 21-jarige jongeman onder nogal geheimzinnige omstandigheden. Twee jongemannen verdronken op onver klaarbare wijze in België in het Albertka- naal. TERSCHELLING. De Duitse kust vaarder „Wally” (200 ton) die zondag morgen in dichte mist voor Terschelling aan de grond was gelopen is ’s avonds vlot getrokken door de sleepboot „Stortemelk”. Het schip was met boter geladen. Er be vonden zich drie opvarenden aan boord. De „Wally” is naar Harlingen gesleept. AMSTERDAM. Ongeveer tachtig taxichauffeurs hebben zaterdagavond ge probeerd drie zeelieden, een Oostenrijker en twee Engelsen, bij de Amsterdamse haven te lynchen. De drie zeelieden hadden na het passa gieren in de binnenstad twee taxi’s aange houden om hen naar de Vlothaven te brengen waar hun schepen naast elkaar lagen afgemeerd. Bij de betaling ontstond in de eerste taxi onenigheid over het wisselgeld. De zeeman zou te weinig geld hebben teruggekregen. Hierop ontstond een handgemeen. Dat zag de chauffeur in de tweede taxi, waarop hij onmiddellijk groot alarm sloeg via zijn mobilofoon. In een mum van tijd waren ongeveer tachtig taxi’s naar de vlothaven gereden. Er ontstond een massale vechtpartij, waarbij taxichauffeurs gebruik maakten van wapens als loden pijpen en ijzeren staven. Bij de komst van de politie bleken zeker twintig chauffeurs de zeelieden ge volgd te zijn op het dichtstbijliggende schip. De politie had de grootste moeite de chauffeurs van boord te krijgen. Toen dat eenmaal was gelukt eisten de chauffeurs de uitlevering van de drie zeelieden. Als de agenten van boord zouden zijn geko men, zouden de zeelieden op de wal volgens de politie gelyncht zijn. Met de revolver in de hand baande de politie zich een weg door de massa chauf feurs en vertrok met de zeelieden, met behulp van de rijkspolitie te water, over het IJ naar het rijkspolitiebureau. De 58- jarige Oostenrijkse zeeman bleek alle rib ben gekneusd te hebben. Voorts was 200 gulden uit zijn portefeuille verdwenen. Ook miste hij zijn horloge. Bij een routinecontrole van twee agen ten van de Amsterdamse politie zondaga vond bij de Sint Nicolaaskerk in het centrum van de hoofdstad, werd een taxi chauffeur aangehouden wegens het in be zit hebben van een verboden slagwapen. Per mobilofoon riep de chauffeur de hulp in van collega’s. Binnen enkele minuten hadden zich ongeveer 25 taxi’s verzameld rond de politiemannen en de taxichauf feur. De samengestroomde taxichauffeurs wilden volgens de politie „de zaak even regelen” met vele scheldwoorden en drei gementen. De in het nauw gedreven agen ten namen het slagwapen in beslag en wisten na veel moeite de orde weer te herstellen. i HANNOVER. Een 54-jarige Neder lander heeft zich bij de politie gemeld en bekend, dat hij een 8-jarig meisje uit Hildesheim had vermoord. Het stoffelijk overschot van het meisje was verleden week maandag in een bos bij Hildesheim gevonden. De dader had zich aan het kind vergrepen en het gewurgd. genomen. Besloten werd met 129 stemmen vóór en 111 stemmen tegen deze motie van de afdeling Haarlem van de agenda af te voeren. Het congres, dat zaterdag over het alge meen erg vreedzaam en regelmatig ver liep, werd zondagmorgen wakker geschud door de woorden van partijvoorzitter P. A. Burggraaf, die een verscherpte aanval inzette op Proletarisch Links. „Wij moeten ons naar buiten als een eenheid presente ren. Dat heeft de partij nodig. Daarom kunnen we niet aanvaarden dat groepen als Proletarisch Links buiten de officiële kanalen om naar buiten treden. Wanneer meer groepen dat gaan doen is onze politieke controle zoek”. Ook werd door de heer Burggraaf be streden dat het pacifistisch socialisme geen exclusief deel van de P.S.P. zou zijn. „Het pacifistisch socialistische grondbeginsel is juist het unieke van de P.S.P. dat in geen enkele partij te vinden is en dat we voor geen prijs kwijt willen”. De partijvoorzit ter beschuldigde Proletarisch Links ervan de P.S.P. tegenstellingen in de schoenen te willen schuiven die er nooit geweest zijn. Hij besloot zijn felle woordenstroom met: „De gehele opzet van Proletarisch Links stoelt erop dat het pacifistisch socialisme van de P.S.P. ontkend wordt”. Rein van der Horst, woordvoerder van Proletarisch Links verdedigde de handel wijze van zijn groep door op te merken dat het optreden van Proletarisch Links belangrijk heeft bijgedragen tot discussie in de P.S.P., „een discussie die stil lag en verstard was”, aldus de woordvoerder. „Wij blijven doorgaan met onze aktie groep en zullen ons niet uit de partij laten wegvegen”. (Van onze correspondent) KESSEL. Met vijf kogels uit een 7,65 mm-pistool is een nog onbekende jonge man van ongeveer 25 jaar zaterdagmorgen vroeg op de wal van jachthaven „Posei don” bij Kessel (L) vermoord. Een inwo ner van Helden trof, op weg naar zijn boot in de jachthaven, de vermoorde jon geman aan. Hij waarschuwde de politie die constateerde dat de jongeman was doodgeschoten. Twee kogels van voren op hem afgevuurd. Drie schoten waren van achteren op hem gelost. Verondersteld wordt dat de dader en zijn slachtoffer in een auto naar de haven zijn gereden en dat het slachtoffer daar is neergeschoten. Er zijn geen aanwijzingen dat aan de schietpartij een worsteling is voorafgegaan. Uit het eerste onderzoek van de politie is komen vast te staan dat de onbekende jongeman nog maar een paar uur dood was toen zijn stoffelijk overschot werd gevonden. De bewoners in de omgeving van het jachthaventje hebben tussen zes en zeven uur zaterdagmorgen wel schoten gehoord, maar daar geen acht op geslagen, omdat schoten van jagers daar niet onge woon zijn. Enkele omwonenden hebben zaterdag morgen ook een auto over de nogal een zame weg langs de Maas zien rijden. Een eindje voorbij de jachthaven hebben twee mannen zaterdagmorgen aan een caféhou der de weg naar de Belgische grensplaats Maaseik gevraagd. Het slachtoffer van de moord droeg geen speciale kleding tegen de kou van de oktobermorgen. Om zijn hals droeg de jongeman een gouden kettinkje met een hanger waarin een gouden Zwitserse munt van 20 fr. was gevat. Aan twee vin gers van zijn rechterhand droeg hij een zegelring met de initialen F.J. en een vriendschapsring. De linker- en de rechter arm waren getatoueerd met bloemen, een tijgerkop en de meisjesnaam Lieneke. In zijn broekzak vond de politie een paar guldens en twee gouden ringen. Eén daarvan bevatte een zwarte steen en de ander een afbeelding van een mythologi sche figuur. De tatoueringen op de armen kunnen wellicht een spoor naar de tot nu toe niet achterhaalde identiteit van het slachtoffer opleveren. Twee Venlose jongens hebben een paar maanden geleden tijdens een lift van Arnhem naar Venlo in de buurt van Nijmegen een angstig avontuur beleefd. Zij werden bedreigd door de mannen die hen die lift hadden aangeboden, maar wisten tijdig te ontkomen. Een van die Medelijden De Amsterdamse politie heeft zaterdag een 29-jarige inwoner uit Gelsenkirchen gearresteerd op verdenking van diefstal van koffers, geldkistjes, kleding en andere artikelen van zijn gastheer in de hoofd stad waar hij veertien dagen had gelo geerd. De Duitser was uit medelijden door zijn gastheer in huis opgenomen na een ongeval met zijn bromfiets. De gastheer maakte zaterdagavond een wandeling. Bij terugkomst bleek de „patiënt” verdwenen te zijn met medeneming van de vele goederen. Verdacht van beroving van een pleegster in Amsterdam vorige maandag heeft de politie zaterdagavond een 20-jarige schilder uit de hoofdstad gearresteerd.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2