Aan Burgemeester Weertsplansoen WILTU GEMEENTE WIL 77 WONINGEN TAPIJT KOPEN BOUWEN VOOR ONGEHUWDEN V oorts zes vierkamerwoningen en 27 garageboxen T BORST Beter systeem voor vuilverwerking Veertig hectare bij stortplaats in Beverwijk Via ideeënbus geld verdiend o Fa. p. ENGELENBERG Is VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Bouw kantoren- PLAN VERGT REGIONALE VOORZIENING Havenberichten Geldleningen voor Velsen pand aan Plein 1945 in IJmuiden Eigen woning met garantie door gemeente aangeboden Vijf inventieve personeelsleden bij Hoogovens „Kingdom Come” in IJmuiden 3,5 MILJOEN 5 4 G K D ie WOENSDAG 27 OKTOBER 1971 IJMUIDER COURANT VRAAG DAN EERST F VRIJBLIJVEND INLICHTINGEN Precariorechten n) (Van een onzer verslaggevers) k) O.A. PLANETENWEG 38-42 TELEFOON 15991 IJMUIDEN Kosten V erhoging leges Grossier voor Jubilarissen INTERTEST DESSO hatema PARADE BERGOSS BIJ ONS KUNT U TERECHT VOOR ALLE SOORTEN VAKKUNDIG GELEGD WONINGINRICHTING OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN -z f. N 41 VELSEN De huisvestingsmogelijkheden in de gemeente Velsen zijn gering. Dit levert problemen op, onder andere bij het aantrekken van per soneel ten behoeve van de volksgezondheid en het onderwijs. Daarom wordt door het gemeentebestuur overwogen over te gaan tot de bouw van 77 woningen voor ongehuwden en zes vierkamerwoningen, alsmede van 27 garages op bouwterreinen aan het Burgemeester Weertsplantsoen in Santpoort-N oord Wijk aan Zee „BORION”-KWARTS Heemskerk Beverwijk V eisendJmuiden V elsen-N oord ADVERTENTIE >ld en (Van een onzer verslaggeefsters) uur en dienst i. uit De 1 311 118 len De heer B. de Heer, onderdirecteur technische dienst, overhandigt een be drag van f 1.100 aan de heer W. A. Kraayevld. De heren H. Franke en J. P. N. de Graaf (l.) ontvingen samen een beloning van f 1.200. (Van een onzer verslaggevers) aan van H. J. Menks, bouwkundige buitendienst; J. Molenaar, martinstaalfabriek; J. Kerk man, havens, allen uit Zandvoort. M. H. Bonekamp, inkoop algemeen, uit Uitgeest. VELSEN. In verband met de moge lijkheid van een gemeentelijke garantie op grond van de Wet Bezitsvormingsfonds, zijn in dt gemeente Velsen veel aanvragen hiertoe te verwachten. isn 650 Doel straat 39 - Haarlem - Tel. 312206 !rs ijk 93 er (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De gemeente Velsen zal, indien de raad hiermee instemt, twee geld leningen aangaan, respectievelijk 2.800.000 en 1.810.000 groot.' Deze vaste geldlenin gen zijn aangeboden door de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten in Den Haag. HEEMSKERK Burgemeester en Wethouders van Heemskerk hebben dinsdag middag in de inter-regionale ontwerp-regeling vuilverwerking behandeld en geaccep teerd. Bij de samenstelling zijn de drie IJmondgemeenten, alsmede Uitgeest en Castri- cum betrokken geweest en ook in deze gemeenten zullen de colleges in de eerstvol gende weken de ontwerp-regeling bespreken, waarna deze aan de gemeenteraden ter goedkeuring zal worden voorgelegd. De vuilverwerking is een belangrijk stuk milieu- beheersing en het provinciale bestuur stelt zich op het standpunt, dat dit in de toe komst het best in regionale en dus niet in gemeentelijke verbanden kan worden aan gepakt. De genoemde gemeenten zijn daar al geruime tijd mee bezig, met nu als resul taat de ontwerp-regeling op basis van de Wet op de Gemeenschappelijke Regelingen en de Gemeentewet. treedt rbeeck ieman negen. It ge- i spel- n ex- I voor at uit cènes. is en kun- elden, es en jaalde De hogere opbrengst welke voortvloeit uit het instellen van een toeslagpercenta- ge van 15 percent kan worden gesteld op een bedrag van 15 mille; de totale raming komt daardoor op 125.000. Het bestuur van de Stichting Antonius Ziekenhuis in IJmuiden-Oost heeft het col lege van Burgemeester en Wethouders verzocht medewerking te verlenen bij het scheppen van woonruimte voor personeelsleden van het binnenkort te openen Zee- wegziekenhuis. Omdat de arbeidsmarkt in de paramedische en verpleegkundige sector zeer gespannen is, vreest het bestuur van de stichting niet voldoende vakbekwaam personeel aan te kunnen stellen indien er niet voldoende huisvestingsmogelijkheden in deze gemeente aanwezig zijn. Eenzelfde situatie bestaat voor het onderwijzend personeel. Bjj sollicitaties blijken de gegadigden aan een werkkring in een andere gemeente dan Velsen de voorkeur te geven waar wel een eigen woonruimte wordt aangeboden. de vuilnisstortplaats wordt opgevangen. Dat water wordt dan via onderbemaling naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie af gevoerd en dat bevordert in vergelijking met de bestaande toestand natuurlijk in aanzienlijke mate de reinheid van het oppervlaktewater in de omgeving. Een belangrijk winstpunt dus. Bovendien gaat men daar werken met een ander afdeksysteem; een soort wafel- methode, waarbij lagen vuilnis en grond afwisselend op elkaar worden gestort met als resultaat, dat men een goede onder grond overhoudt voor bij voorbeeld een bosbeplanting. Op de duur zal ook dit systeem niet voldoen, maar het heeft het voordeel, dat men met deze tijdelijke voorziening de tijd krijgt om rustig de technische ont wikkelingen op het gebied van vuilver werking af te wachten en te bestuderen. Afgesproken is, dat de deelnemende ge meenten over, vijf jaren zullen gaan be kijken op welk technisch verwerkingssys teem zij in de toekomst definitief over zullen gaan, hetzij vuilverbranding of mo gelijk een nieuwere en betere methode. Voorlopig kan men weer zeker vijftien jaar verder. De ontwerp-regeling maakt het mogelijk, dat ook Hoogovens en even tueel andere gemeenten (Zaanstreek) als nog toetreden. Er wordt een tonnenprijs vastgesteld en dat houdt in, dat er bij de vuilnisstortplaats ook een weegbrug komt. Er zijn voorlopige plannen om de singel om de vuilnisstortplaats als het ware in een groene gordel te vatten, zodat het terrein aan het oog wordt onttrokken. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Aale; Aurora, Rio de Janeiro; Oduduwa, Ham burg; Ganymedes. Bremen; Arya Man, Antwer pen: Noblesse, Eckland, IJmuiden. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). De eerste lening zou kunnen worden aangegaan ten behoeve van consolidatie van de vlottende schuld der gemeente en de tweede ten behoeve van de financiering van de zo genoemde routine-investeringen van het gas- en waterbedrijf en consolida tie van Velsens vlottende schuld. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Twadika, Bremen; Zaanstroom, Felixtowe; Amstelstroom. Huil; Rijnstroom, Shoreham; Ciudad de Perera, Antwerpen; Bobrlx, Rotterdam; Mathilde, Rot terdam, IJmuiden; Wopper, Fraseburgh; Senior, Gr. Yarmouth; Ore Transport, Puerto Ordaz; Femside, Baie Comaux: Aase Hoey, Delfzijl, IJ muiden; John Kruse, Helsinki; Bonny, Skar- hagen: Novia. Bremen; Martha Friesecke, Lon den, IJmuiden: Haringvliet, Den Helder; Tor Anglia, Gotenborg; Cycloop. Falmouth, IJmui den; Noblesse. Whitby. IJmuiden; Reustringen. Londen, IJmuiden; Ask, Gevle: Marus, Dagen ham; Diana-V, Kingsllnn, IJmuiden. Uit de noodzakelijkheid de tarieven van enige gemeentelijke belastingen aan te passen aan het gestegen kostenpeil, vloeit ook voort een voorgestelde wijziging van de zo genoemde precarioverordening. Dit terrein, dat overigens nog ten dele moet worden verworven, heeft een opper vlakte van veertig hectare en er komt een singel omheen, waarin het afvalwater van DONDERDAG 28 OKTOBER De Uitkjjk, Arendsweg. 9.30-11.30 13.30-15.30 uur peuterspeelzaal. Het Groene Huis, Raamveld. 19.30 uur Multi movement. De Hoppers, IJsselstraat 37. 9-11.30 uur peuterspeelzaal. Beverwijkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg 2. 20-22 uur spreekuur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 uur. De kosten van het verwezenlijken van het voorgestelde plan tot de bouw van de 77 woningen voor ongehuwden en van de zes vierkamerwoningen worden geraamd op een totaalbedrag van 3.400.000. De bouw van de op het achterterrein van de woningen ontworpen 27 garages zal in to taal f 135.000 gaan kosten, althans volgens raming. De garages, zo meent het college, zullen veel aftrek hebben bij de bewoners van de woningen. In het geraamde bedrag van de kosten van de woningen zijn begrepen de grond- kosten en de kosten van de nodige ver- warmingsinstallaties. In overeenstemming met de desbetref fende bepalingen van de Woningwet en de daaruit voortvloeiende besluiten en be schikkingen zullen aangenomen dat de gemeenteraad akkoord gaat met het voor stel van B. en W. voor de uitvoering van het bouwplan de nodige voorschotten en financiële steun van het rijk worden aangevraagd. De commissie voor de volkshuisvesting en de commissie voor de financiën uit de raad hebben hiermee reeds ingestemd. De heer W. A. Kraaijeveld uit Heems kerk, werkvoorbereider bij de afdeling sporenonderhoud, ontving uit handen van de heer B. de Heer, onderdirecteur techni sche dienst, de hoogste individuele belo ning van deze dag: 1100. Zijn voorstel om de kraanrails bij buitenkade 1 door rails met een ander profiel uit te rusten, bleek een besparing op materiaalkosten op te leveren. Twee inzenders van een idee werden door de heer De Heer elk beloond met een bedrag van 600. De heren H. Franke uit Beverwijk en J. P N. de Graaf uit Castricum, beiden werkzaam bij de werk tuigkundige dienst staal, dankten deze be loning aan een technische verbetering aan de ruwijzerpannen van oxystaalfabriek 1. De sectorchef van de kaliberwalserijen, ir. F. E. Mathijsen Gerst, beloonde elders op het bedrijf de heren J. Brandjes, opzichter ovenbouwkundig onderhoud en J. M. Hout, technisch assistent bij de putovens in blokwalserij 3. Beide Beverwijkers hadden een andere reparatie voor buizen van vuurvaste steen voorgesteld. Het voordeel van deze metho de is dat vervangen van dergelijke buizen tijd en materiaal bespaart. Een bedrag van 1000 deed de heer Mathijsen Gerst vergezeld gaan van zijn felicitaties Bij Hoogovens zullen in de maand no vember 48 personeelsleden hun 25-jarig De op 1 juli 1971 in werking getreden Wet Bezitsvormingsfonds beoogt aan per sonen met een beperkt inkomen geldelijke steun te verlenen voor het verwerven in eigendom van een bestaande woning. Deze steun wordt gegeven in de vorm van het van rijkswege verstrekken van een rente loze lening groot 2.400. Voorts opent de wet de mogelijkheid, dat de gemeente garant is voor de tijdige betaling van rente en aflossing van de geldlening, die dient tot financiering van een dergelijke woning. Dit zal tot gevolg hebben, dat de ge meente van veel aanvragers, die van de regeling gebruik wensen te maken, het verzoek zal ontvangen zekerheid te stellen voor een hypothecaire lening. De raad heeft indertijd besloten de be slissing inzake het in het kader van het besluit geldelijke steun volkshuisvesting garanderen van geldleningen ten behoeve van nieuwbouwwoningen aan ons over te laten. Het college stelt de raad nu voor een zelfde besluit te nemen met betrekking tot de in het kader van de Wet Bezitsvor mingsfonds in te dienen verzoeken om ga rantie voor bestaande woningen en hem de gevraagde machtiging voorshands te verlenen voor 100 zekerheidsstellingen. Bij het verlenen van de gevraagde ga ranties zal er in de eerste plaats op worden toegezien dat mede in het belang van de betrokkene een redelijke verhouding bestaat tussen inkomen en lasten, voort vloeiende uit de eigendom van de woning. In het algemeen mogen deze lasten niet meer bedragen dan 20% van het bruto- inkomen IJMUIDEN. vijf inventieve perso neelsleden van Hoogovens werden dins dagmiddag 26 oktober met een totaalbe drag van f 3300 via de ideeënbus van dit bedrijf beloond. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Ursa, Antwerpen, Zaandam; Charts, Rotterdam; Lap- ponia, Delfzijl; Ganja, Antwerpen; Thorseng, Otterbaken, Buitenhuizen; Joseph Conrad. Hull, Zaandam. Voor wat betreft de precariorechten, wordt het raadzaam geacht de tarieven niet alle afzonderlijk te verhogen, maar in de verordening de bepaling op te ne men, dat op de rechten een toeslag wordt geheven van 15 percent. Mocht het in de komende jaren wederom noodzakelijk worden de tarieven aan te passen, dan kan dit geschieden door wijziging van het toeslagpercentage. jubileum vieren. De jubilerenden zijn: H. J. Th. Verscheijden, koudbandwalse- rij 1; C. Spoelstra, nieuwbouw, bureau werktuigkundige afdeling; P. J. van der Kloet, centrale; P. A. de Nijs, bedrijfsad ministratie koudwalserijen; H. Aarsen, Hoogovens; C. G. M. Hollander, koud- bandwaliserij 1; A. Krijger, Havens, allen uit IJmuiden. WOENSDAG 27 OKTOBER Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 uur. DONDERDAG 28 OKTOBER Hotel Kennemer Duin, Verlengde Voor straat. 20 uur ledenvergadering PvdA. De raad zal ook moeten beslissen over een voorgestelde verhoging van de leges voor bouwvergunningen per 1 januari van het volgend jaar. Niet alleen de stijging van het loon- en prijspeil heeft ertoe geleid dat de kosten van het bouw- en woningtoezicht in de afgelopen jaren aanzienlijk zijn gestegen, ook de zich uitbreidende taken van dit dienstvak bij het bedrijf openbare werken droegen in belangrijke mate bij tot het kostenverloop. Bedroegen de werkelijke uitgaven in 1969 ruim 610.000, in 1970 stegen deze tot bijna f 720.000, terwijl voor 1972 voor het bouw- en woningtoe zicht 835.000 moest worden uitgetrok ken. Een bijdrage in de kosten van het toezicht wordt verkregen door de bouwle- ges. In het algemeen zullen de kostenstij gingen, voortvloeiend uit de stijging van het loon- en prijspeil, althans voor een deel worden goed gemaakt door de hogere legesopbrengst in verband met de stijging van de bouwkosten. Nu de kostenstijging mede wordt ver oorzaakt door een uitbreiding van de taak van het bouw- en woningtoezicht, is het nodig het tarief van de bouwleges aan te passen, ten einde ook een compensatie te verkrijgen voor de kostenstijging uit dezen hoofde. Daarom stelt het college de raad voor het tarief voor de leges te verhogen van 6 permille tot 8 permille voor bouwsommen tot 100.000 en van 4,5 permille tot 6,5 permille voor het bedrag, waarmede de bouwsommen 100.000 te boven gaan; tevens zou het minimumbedrag van 15 opgetrokken moeten worden tot 20. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Hunnau. Flixborough; Marmora, Leeds; Nerlandia, Aar hus; Overseas, Carrier, New York; Riginald Kearon, Duinkerken; Amstelstroom, Huil; Scheldeborg, Delfzijl; Gillian Everard, London derry; Dart Europa, Antwerpen; Olive, Londen; Boreas, Bremen; Spaamestioom, Rotterdam; Helmsdale, Arbroath, IJmuiden; Hummel, Swi- namunde, IJmuiden; Honsbosch, Londen; Clau dia, Esbjerg; Beverwijk; Bele, Uddevalla; Rolf Behrmann, Londen; Lindenstein, Antwerpen; Osterburgh, Rotterdam; Gullhav, Leith; Banda, «xV wn avxwvi l *a.iet yainaiuu m waan- Bremen; Neptun-D, Hamburg; Finrose Hamina. zinnig met elkaar vloekende kleuren. Zijn Velsen: Venus, Wismar, velsen; Alchemist Lu- - - - beck Isle of Craine; Wopper. Grimsby; Zaan stroom, Felixtowe; Martha Friesecke. Londen, IJmuiden. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Voor zaterdag 30 oktober wordt in het PEN-jeugdcentrum aan de Kanaalstraat in IJmuiden het optreden aangekondigd van Arthur Browns „King dom Come”. Arthur Brown is vermaard door zijn excentriek uiterlijk, dat slechts voor de helft van baard en snor is voorzien. Ook zijn kostuum bestaat slechts voor een deel uit een kolbert met pantalon in waan- J. Leijen, werktuigkundige dienst koud walserijen, uit Akersloot. C. P. Zonneveld, normalisatiebureau; J. G. M. Lamers, stichting pensioenfonds hoogovens; P. Spil, ovenbouwkundige dienst, allen uit Castricum. H. J. van der Wal, produktie Mekog, uit Limmen. Chr. Horn, blokwalserij 1, uit Heerhu- gowaard. J. de Rooij, werktuigkundige staal, uit Egmond aan Zee. show wordt dan ook „verschrikkelijk” ge noemd, resulterend in „een hel van vuur”. Deze band wordt ingeleid door de vier- mans-formatie „Atilla”. Het programma voor vrijdag 29 oktober wordt verzorgd door „XEX” bestaande uit de Japanner Neppie Noya. de Antilltean Guillermo Marchena, de Surinamer Robert Barken. Koch en de Ambonnees David Pieterse, aangevuld met twee rasechte Amsterdam mers. Tenslote volgt deze week dinsdag 2 november nog een optreden van „Tejater Djatz”. WOENSDAG 27 OKTOBER De Lichtboei, Maasstraat. 9-22 uur instuif jongeren Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. De Magneet, Ten Katestraat. 20 uur volksdansen Assumburg. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 uur. DONDERDAG 28 OKTOBER Restaurant Flora, Kerkweg. 15 uur offi ciële opening. De Zandkraai, Handelstraat. 9.30-10.30 en 10.30-11.30 uur bejaardengymnastiek, vanaf 19 uur bar. De Lichtboei, Maasstraat. 10-11 uur peu- teroppas, 14-16 uur bejaardensoos. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 15-16 uur bejaardengymnastiek. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. schiet vereniging De Vrijheid. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. 20.30 uur klassieke avond met pianist Harry Vooren. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Ge opend vanaf 19.30 uur. IJMUIDEN. Dezer dagen zal een be gin worden gemaakt met het rooien van de bomen aan het Plein 1945, naast het winkelpand van Albert Heyn. Deze werk zaamheden betekenen het begin van de voorbereiding van hefr^bouwterrein, waar op een zeven verdiepingen hoog kantoor gebouw tot stand zal worden gebracht. Het terrein tegenover het stadhuis is altijd bestemd geweest voor bijzondere bebouwing. De bomen zijn er destijds op geplant om het terrein zo midden in IJmuiden niet braak te laten liggen als een lelijke kale plek in het stadsbeeld. Het zijn Canadese populieren, die zich door hun snelle groei in korte tijd tot een goede groenvoorziening konden ontwik kelen. Nadat de bomen verdwenen zijn kan in de eerste helft van november worden begonnen met materiaalaanvoer en ont- graving van het terrein voor het kantoor gebouw. Een gedeelte van dit gebouw zal in gebruik worden genomen door de lokale hoofdvestiging van de Raiffeisenbank, daarnaast is er ruimte voor andere kanto ren. Het gebouw van Albert Heyn zal wor den verbouwd en uitgebreid aan de voor zijde; het blijft even hoog en wordt verbonden met de onderbouw van het kantorenpand. Het complex zal zo tot een architectonisch geheel worden gemaakt. Hiervan zal ook deel uitmaken een passa ge naar het te handhaven parkeerterrein aan de Willemsbeekweg, waaraan ruimte komt voor enige kleine winkels. Het nieuwe gebouwencomplex zal een goed tegenwicht vormen tegenover de bouwmassa van het stadhuis. Door zijn architectuur en door zijn functie zal het er niet weinig toe bijdragen, de allure van het Plein 1945 als centraal stadsplein te versterken. Het nieuwe kantoorgebouw zal tot stand komen naar een ontwerp van het architectenbureau E. F. Groosman n.v. De bouw zal worden uitgevoerd door de n.v. Aannemingsmaatschappij J. P. van Eeste- ren. J. Meulmeester, havens; D. van Reijen- dam, bedrijfsadministratie technische dienst; J. N. van Boekel, bedrijf en nieuwbouw Cemij; J. Leis, martinstaalfa briek; M. Ruitenbeek algemene werk plaats; H. Souverein, blokwalserij 1; J. van Wijk, havens; L. de Rooij, dolemiet- steenfabriek; A. G. Westhof, ovenbouw kundige dienst; J. W. Huijbens, centrale werkplaats; J. J. Schildwacht, centrale werkplaats; G. H. Tax, bedrijfsadministra tie diensten; H. Hendriks, werktuigkundi ge dienst koudwalserijen; P. Philippo, ha vens. allen uit Haarlem WOENSDAG 27 OKTOBER Het Groene Huis, Raamveld. 20-22 tienerclub. St. Jozefzaal, Arendsweg. 20 uur pro gramma voor 14-, 15- en 16-jarigen uit centrumparochies dekenaat Beverwijk. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.45-22 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: vol wassenen 19-21 uur. WOENSDAG 27 OKTOBER Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, 19 tot 21.30 uur, jeugd- en tienerbiblio- theek, Willsmsbeekweg, 19 tot 21 uur. De Ring, in Ossendorschool, Wijk Zeeërweg, IJmuiden, bokstraining 19.30 tot 22 uur. DONDERDAG 28 OKTOBER Fauna Felisena, 20 uur in Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, con- tactavond. R.-K. kerk, Fr. Netscherlaan, Santpoort, 20.15 uur concert door Santpoorts Her vormd Koor, Gereformeerd Kerkkoor IJmuiden en Nationale Brassband. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; uitleenpcst Bejaardenhuis Keizer Wilhelm- straat, 15.30 tot 17 uur; jeugd- en tiener- bibiiotheek, Willemsbeekweg, 15.30 tot 17.30 uur; parochiezaal onder Petruskerk, Venus- straat 19 tot 21 uur; filiaal Willem de Zwij- gerlaan 72, Santpoort-Zuid, 14.30 tot 17.30 en 19 tot tot 21.15 uur. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- lichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. Velserbad. Briniostraat, IJmuiden: 6.30-8 u. gemengd zwemmen, 8-12.15 u. school zwemmen, 12.15-13.15 u. gemengd zwem men, 13.30-16.15 u. schoolzwemmen, 16.15- 16.45 u. zwemlessen, 16.45-18 u. gemengd zwemmen. 18-18.30 u. zwemlessen, 18.30- 22.30 u. CSB. 21.50-22.50 u. Duikersver- eniging. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 19-23 uur badmintonclub Velsen. Boksvereniging Manly Sport. Les en wedstrijdtraining van 19.30 tot 21.30 uur in de gymzaal van de Moerberg Comitéschool aan de Kerkstraat, oud-IJmuiden. A. Paap, centrale werkplaats; J. de Wit, hoogovens; A. Bastiaanse, public relations vormgeving; P. Schaaper, produktie Me kog, allen uit Velsen-Noord. H. van Huisstede, blokwalserij 3; H. Daemen, bedrijfsdienst- F. Oorthuis, hoog ovens; J. A. Barnhoorn, salarisadministra tie; J. Bakker, nieuwbouw bureau werk tuigkundige afdeling; C. Niesten, werk tuigkundige dienst mobiele vaklieden, al len uit Beverwijk. C. M. Oudendijk, technische dienst Ce mij; J. van Horick, produktieresearch; P. Waterham, railvervoer, allen uit Heems kerk. E. A. de Brouwer, centrale werkplaats; G. Roubos. warmbandwalserij 1, beiden uit Santpoort. C. Koelemeijer, bewakingsdienst. Bloemendaal. Volgens de ontwerp-regeling zal een nieuw door de gemeente ingesteld open baar orgaan verantwoordelijk zijn voor de gang van zaken en een nieuw terrein ten noorden van de vuilnisbelt in Beverwijk gaan inrichten en beheren ter vervanging van de huidigp vuilnisstortplaats die bin nen afzienbare tijd vol zal zijn. Op grond hiervan heeft het college overwogen op bouwterreinen aan het Burgemeester Weertsplantsoen in Sant- poort-Noord een bebouwing tot stand te brengen, waarin ongehuwde beroepsbevol king in het bijzonder het verplegend en onderwijzend personeel over een eigen woonruimte kan beschikken. Burgemeester en wethouders hebben aan de dienst voor Volkshuisvesting op dracht gegeven een plan te ontwikkelen en dit ontwerp zal in de komende ge meenteraadsvergadering worden behan deld. Volgens het plan zijn 77 woningen voor ongehuwden ontworpen en voorts zes vierkamerwoningen zodat ook een aantal gezinnen in de voorgenomen bebouwing een adequate huisvesting kan worden ge boden. Het college heeft het voornemen voors hands ten behoeve van het verplegend personeel veertig van de te bouwen wo ningen ter beschikking te stellen van de Stichting Antonius Ziekenhuis. Deze woningen, aldus stelt het college voor, zouden aan de stichting moeten worden verhuurd en dus niet rechtstreeks aan de bewoners. Voorkomen moet name lijk worden, dat na een zeer kortstondig dienstverband de huurders van de wonin gen over de woonruimte blijven beschik ken en elders een andere werkkring zoe ken. Omdat de eindbeslissing over het ver huren en het eventueel ontruimen van de woningen beter in eigen hand kan worden gehouden en omdat er slechts afspraken over de bezetting kunnen worden ge maakt als de gemeente eigenares van die woningen is, meent het college dat er redenen zijn de eigendom van deze (wo ningwet-) woningen aan de gemeente te houden. WOENSDAG 27 OKTOBER De Mei, Geelvinckstraat. 20 uur film avond. DONDERDAG 28 OKTOBER De Mei, Geelvinckstraat. 20-21.30 uur tienerinstuif, 21.30-22.30 uur volksdansen.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5