BELEID MET PERSPECTIEF IN BEVERWIJK B. en W. van Heemskerk: Duitser zwaar gewond naar ziekenhuis Meer materieel voor politie Geen passen en brandweer op de plaats HEEMSKERK RICHT BELEID OP EFFECTIEVE DOORSTROMING Aanleiding voor gematigd optimisme Nieuw wegenpatroon met doortrekking Baandert ELZER’s Samenvoeging gemeenten slechts schijnoplossing h Abonnements- concert in V redevorstkerk Auto vernield door Marktberichten Gewestvorming in ontwikkeling vrachtwagen organiseert trip naar zeeaquarium DRIE INVALSWEGEN NAAR KOM Kennemerstaten REMMEN WEIGERDEN D Italiaanse opera rf/fm/mwmwwfmfmnmmfmfmrmfmmnmmmmjmnmnnmmmmmmfmmmw/mrmjfwmfmnmrmnmfmmrmrfmrmm/mmww/mmwmfmmnnmnmrrrn (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK De voorbereidingen met betrekking tot de aanleg van de weg HeemskerkWijk aan Zee kunnen waarschijnlijk binnen afzien bare tijd worden afgesloten In verband met de goedkeuringen van de exploitatieberekening van het bestemmingsplan „De Die” zal begin 1972 de Baandert zijn doorgetrokken tot aan de Mozartstraat. Tevens kan dan de Jan van Kuikweg worden doorgetrokken via een te bouwen brug over de Neksloot en worden aangesloten op de Baandert, zodat vanaf deze weg de drie invalswegen naar de kom van de gemeente zullen zijn gerealiseerd. De aansluiting van de Kerkweg op de Marquettelaan zal kunnen worden gereconstrueerd, terwijl ook de bocht in de Marquettelaan bij de Ooster- weg kan worden verbeterd. COLTRUIEN (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK In een toelichting op de begroting voor 1972 hebben B. en W. een overzicht gegeven van de stand van zaken met betrekking tot de woningbouw en de bestemmingsplannen. Het college stelt vast, dat de grote stijging van lonen en prijzen in het jaar 1971 een sterke weerslag hebben gevonden in de stichtingskosten van de woningen. Steeds moei- lijker wordt het bestemmingsplannen te ontwerpen, waarbinnen het mo gelijk is betaalbare woningen te bouwen. Dat zou in het bijzonder gelden voor de te ontwerpen plannen voor de wijk Meerestein en de afbouw van Zuidbroek en Assumburg. azzzzzzzzzzzzzzzzzzwzzzzvzzzzzzzz/zowzzzzzwzzzzzzzzzz^^^ „DONDERDAG 28 OKTOBER 1971 «OM, I (Van een onzer verslaggevers) HER EN MODEHUIS KENNEMERLAAN 108 IJMUIDEN 1968” Reiniging i i (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) Dit alles delen burgemeester en wet houders mee in de aanbiedingsbrief bij de begroting voor 1972. De filosofie die daaraan ten grondslag ligt is, dat ook Heemskerk op den duur vergrijst. Als men nu bejaardenwoningen bouwt, zullen die straks in verhouding goedkoop zijn. Wat de reinigingsdienst betreft noopt de stijgende loonpost tot een verdergaande mechanisatie en een voortdurende aanpas sing van het voertuigen- en machinepark. In 1972 zal worden bezien in hoeverre het mogelijk is te komen tot het bouwen VELSEN-NOORD. De jeugd van het centrum Kennemerstaten aan de Schulp weg gaat zaterdagmorgen 30 oktober naar het zeeaquarium te Bergen. De kinderen vertrekken ’s morgens vanaf het centrum en zijn tegen zes uur weer terug. Ook kinderen, die geen lid zijn van Kennemer staten, kunnen met de bustocht mee. Men kan zich opgeven aan de balie van het centrum en telefonisch onder nr. 24239. na op D< is lei m ne vc dc vt zij ta 1 i VI va be gil Jei mo- van over d v 1 z r t i z s I s X i I X 1 1 1 ADVERTENTIE van de definitieve gemeentelijke opslag plaats met garage en werkplaatsen in het uitbreidingsplan Tolhek aan de Zaanland- se Communicatieweg. g< k, v< d: v< de ee H v< kl oc m m ee VI et A b; (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het tweede abonne mentsconcert onder auspiciën van de Mij. tot bevordering van de Toonkunst, afde ling Beverwijk en Omstreken, vindt woens dag 10 november in de Vredevorstkerk plaats. Het concert, diat om 20 uur begint, bsetaat uit een Italiaans operaprogramma. Dirigent is Renato Sabbioni. Als solisten werken mee Montserrat Aparici, mezzo sopraan en Redento Comacchio, tenor. „Wij betreuren het, dat, ondanks de van de zijde van de regering ontwikkelde initiatieven op het gebied van de gewest vorming, nog steeds tot op zekere hoog te het standpunt wordt gehuldigd, dat samenvoeging van de IJmond-gemeenten allereerst noodzakelijk is, ongeacht wat er dan zogenaamd opgelost wordt. Een der gelijke oplossing zal echter naar onze mening een schijnoplossing blijken te zijn. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Teneinde de politie in staat te stellen krachtdadiger op te treden tegen overtreders van de vastgestelde maximum-snelheden, zijn B. en W. van plan de raad nog dit jaar een krediet te vragen voor de aanschaf van een snel- heidscontrolemeter. Op het ogenblik wordt gewerkt aan het samenstellen van een structuurschets waarin de gedachten van het college om- Hier wordt de prijsvorming van bouw terreinen niet alleen beïnvloed door de steeds stijgende lonen en prijzen, maar ook door de grote renteverliezen die door de te late beslissing over het tracé van de Verlengde Coentunnelweg zijn ontstaan en door de bebouwingsbeperkingen die het plan door de aanwezigheid van deze weg ondervindt. Wat de nieuwe plannen betreft wordt er gedacht aan etagewoningen bij het station Heemskerk met eengezinswoningen naar de Beneluxlaan toe en eventueel een afronding met patiobouw. Bejaardenwoningen Mede gezien dit standpunt behoeft het geen verwondering te wekken, dat wij steeds stelling hebben genomen tegen de verschillende plannen tot gemeentelijke herindeling, waarbij onze gemeente was betrokken. De verwevenheid van belangen, welke in een groter gebied dan de IJmond moeten worden behartigd, is van dien aard, dat samenvoeging van de drie IJ- mondgemeenten naar ons oordeel geen oplossing biedt,” aldus B. en W., die ver volgen: Getracht zal worden de verontreiniging van straten, plantsoenen en het strand UITGEEST. Een ongeveer 20-jarige Duitser is woensdagmiddag omstreeks kwart over vijf ernstig gewond geraakt bij een verkeersongeval op de westelijke afrit van rijksweg 9. De man is met een schedelbasisfractuur in het Rode Kruis zie kenhuis in Beverwijk opgenomen. Het slachtoffer reed als passagier mee in de personenauto van een 18-jarige land genoot. Komende uit de richting Alkmaar wilde de chauffeur de westelijke afrit ne men om naar Amsterdam te gaan. Door tot nu toe onbekende oorzaak raakte de wagen in een slip, kantelde en botste tegen de vangrail. De auto werd totaal vernield. De chauffeur, die wel gedronken had aldus de politie maar niet onder in vloed verkeerde, heeft een bloedproef on dergaan. Een duidelijk beleid wordt er ook ge voerd wat betreft de bejaarden woningen, waarnaar de vraag in het jonge Heems kerk nu nog in verhouding niet zo groot is. Toch gaat men ook een redelijk con tingent bejaardenwoningen bouwen, gelijk eerst ten dele ten behoeve anderen gemeenten, waar de vraag het algemeen groter is. Zij schrijven: „Reeds tal van jaren hebben wij gepleit voor een bestuurlijke organisatie op bovengemeentelijk niveau om aan de groeiende samenhang tussen de gemeenten in een gebied, dat zich niet beperkt tot de drie IJmond-gemeenten, ook in bestuurlijk opzicht vorm te geven. z--,z z--z-z. Met de doortrekking van de Baan dert naar de Mozartlaan is al een be gin gemaakt. HEEMSKERK. In de bij de begro ting behorende aanbiedingsbrief hebben B. en W. van Heemskerk hun standpunt samengevat inzake samenvoeging van of samenwerking met de andere IJmondge- meenten, mede in het kader van de ge westvorming. Het materieel van de vrijwillige brand weer moet ook worden aangevuld. Naast de aanwezige hogedrukspuit en lagedruk- spuit van elk plus minus 11 jaar oud, de takelwagen van circa 25 jaar oud, de van de gemeente Velsen geleende ladderwagen uit 1936 en de reddingswagen van onge veer tweeëneenhalf jaar oud, is de aan schaf van een nieuwe middel/lagedruk- spuit volgens B. en W. noodzakelijk. Of de aanschaf van deze nieuwe bluswagen ten bedrage van circa 90.000,- nog in 1972 moet plaatsvinden dan wel tot 1973 kan worden uitgesteld, wordt nog onderzocht. Dat geldt ook voor de vervanging van het sirene-alarm door een zogenoemde „stil— alarm” (kosten 60.000,- tot 70.000,-). De gemeenschappelijke regeling van on derlinge hulpverlening bij brand, ongeval len en rampen tussen de gemeenten Ben- nebroek, Beverwijk, Bloemendaal, Haar lem, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Haarlemmermeer, Heemstede, Velsen en Zandvoort, blijkt in de praktijk goed te voldoen. Een vredesrampenplan voor de gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Vel sen zal in gezamenlijk overleg worden op gesteld. Ook de brandpreventie is een aan gelegenheid die men steeds meer regio naal gaat aanpakken. De ten deze voor de gemeente Heemskerk werkende regeling, op grond waarvan gebruik kan worden gemaakt van de mogelijkheden die de brandpreventie-afdeling van de gemeente Velsen biedt, blijkt volgen B. en W. tel kens waardevol te zijn, maar een brand- preventieregeling in breder verband blijft het college toch wenselijk vinden. BEVERWIJK. De noteringen van woensdag 27 oktober aan de groenteveiling Kennemerland waren: andijvie 11-34; bloemkool 25-94; breekpeen 6-21; bospeen 20-68; boerenkool 11-20; groene kool 10-27; komkommer 15-72; prei 18-44; rode kool 13-26; snijbonen 250-350; sla 6-18; spinazie 8-84; spruiten 25-93; tomaten 55-110; uien 10-25; kaspeen 18-41; witlof 100-160. Gezien de ontwikkeling in de richting van gewestvorming, zal samenvoeging van gemeenten ook niet meer op de voorgrond dienen te staan. Wij juichen het dan ook toe, dat er een begin is gemaakt met een studie inzake de samenhangen in het ge bied Kennemerland. Naast de zogenoemde ISK-gemeenten nemen aan dit onderzoek ook deel de gemeenten Velsen, Beverwijk, Heemskerk en Castricum. Voorts zal naar een nauwer samenwer kingsverband met de nabuurgemeenten moeten worden gestreefd. Op welke wijze gezamenlijke belangen op doeltreffende wijze kunnen worden behartigd, zal in het te voeren overleg punt van bespreking moeten zijn. Nadat dit overleg is afgeslo ten zullen wij aan de raad de toegezegde nota inzake de gewestvorming ter behan deling kunnen voorleggen. Wellicht is het dan ook mogelijk tot een standpuntbepa ling met betrekking tot de gewestkeuze te komen.” Aldus B. en W. van Heemskerk. VELSEN-NOORD. Op het kruispunt Velserweg-Rtfk de Waalweg ontstond woensdagavond een aanrijding tussen een vrachtwagen en een personenauto. een continuproces is. Dat betekent, dat het toewijzingsbeleid gericht moet zijn op het bevorderen van de doorstroming. De realisering van deze doelstelling zien wij het volgend jaar in het beschikbaar ko men van relatief goedkope woningen, wanneer de huizen in plan „De Die” voor bewoning gereed zullen komen.” 82 bouwpercelen verkocht. Van de 31 woningen waarvoor bouwvergunningen werden verleend, zijn er ongeveer 26 ge reed. Over 42 bouwaanvragen moet nog een beslissing worden genomen. Na in ventarisatie en studie van de ontvangen informaties willen B. en W. verder bezien, op welke wijze in fasen een in alle opzichten verantwoorde vormgeving van het Burg. Nielenplein kan worden bereikt. Wat de woonruimteverdeling betreft schrijven B. en W.: „Een juist woningtoe wijzingsbeleid in deze tijd van woning nood is alleen mogelijk, wanneer een effectieve doorstroming bestaat, in die zin, dat er voor gezorgd moet worden dat dit trent de toekomstige vorm van onder meer het gemeentelijk wegennet worden aangegeven. B. en W. hopen deze schets te zijner tijd aan de raad aan te bieden en vanuit deze tot plan uit te groeien schets kunnen dan verdere structurele voorzie ningen worden ontwikkeld. Toen de chauffeur van de vrachtwagen het kruispunt naderde en wilde stoppen, weigerden zijn remmen waarschijnlijk door een lek in de remleidingen. Hij botste tegen een personenauto op, die geheel werd vernield. De chauffeur van deze wagen werd met klachten over pijn in de nek op genomen in het Rode Kruis ziekenhuis te Beverwijk. De vrachtauto is voor een technisch on derzoek overgebracht naar het hoofdbureau van politie in Velsen. Een luchtfoto van een nieuw deel van Heemskerk. Op de voorgrond het Rendorppark waarin fraaie bunga lows reeds ten dele zijn gebouwd en betrokken en nog meerdere worden gerealiseerd. Op de achtergrond plan „De Maer” met de ruim gelegen een gezinswoningen waartussen enige scholen zijn verrezen. Geheel op de achtergrond twee van de drie flatge bouwen aan de Maerelaan. tegen te gaan door mie del van het plaat sen van meer afvalbakken en door het uitoefenen van een intensiever toezicht. De herberekening van de riolering, aan gepast aan de eisen van het Hoogheem raadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland, is zo ver uitgewerkt, dat de rioleringen van Zuidbroek en Oosterwijk kunnen worden aangepast. In het Komplan, onder andere de A. Verherenstraat en de Bachstraat, zal de riolering moeten worden gerecon strueerd in verband met de overbelasting. Tevens is in onderzoek in hoeverre het rioleringsnet langs de Rijksstraatweg kan worden uitgebreid. Aan de bloemenveiling ’t Centrum gol den op woensdag 27 oktober de navolgende noteringen. Bloemen: anjer 8-48; trosanjer 160-265; anthurium 90-265; aster 48-72; chrysant 70-215; chrysant (jaarrond) 180- 270; chrysant (per stuk) 42-95; fresia 90- 380; gerbera 18-42; gladiool 30-65; iris 160- 265; lelie (per tak) 90-190; lelie (per kelk) 32-43; nerine 40-150; crispa 18; orchidee 40-330; roos 20-52; roos (per tak) 30; baby- roos 12-32; tulp (per stuk) 20-42. Planten: achmea 510-780; begonia 120-250; cyclamen 140-520; poinsettia 180-265; hedera 50-95; hertshoorn 140-230; kalanchoe 30-75; ne- phrolepis 125; potchrysant 40-85; St Paulia 40-120; thunbergia 95; vriesia 180-320; vinca 50. Aldus B. en W., die niettemin verwach ten, de raad in 1972 bestemmingsplannen voor deze wijkdelen te kunnen voorleg gen, die evenals het plan „De Die” een grote bijdrage kunnen leveren in de leni ging van de woningnood, ook voor de lagere inkomens. Dat optimisme gronden B. en W. op het feit, dat nu reeds alom in den lande de onmogelijkheid tot uitdrukking komt, voor de woningzoekenden passende goede en betaalbare woningen tot stand te brengen. Hierdoor zal een aan passing van de normen voor de stichtings kosten en bijdragen van de „Beschikking geldelijke steun eigen woningen volgens B. en W. niet uit kunnen blijven, waardoor nieuwe mogelijkheden zullen ontstaan. „Wanneer wij weten, dat van de wo ningzoekenden in het woningtekortgebied (Beverwijk-Heemskerk-Velsen) slechts 2 percent een bruto-inkomen heeft dat bo ven de 16.000 ligt en 12 percent boven de 13.000, dan volgt hieruit, dat het bouwen van woningwetwoningen met een huur van rond 300 per maand slechts weinig soulaas biedt”, zo ithrijven B. en W. in de toelichting op de begroting en zij voegen daaraan toe: „Wij willen daarom voortgaan met zoveel mogelijk de gronden beschikbaar te stellen aan gegadigden die een goedkope huurwoning vrijmaken.” In het plan „De Die” zijn alle bouwper celen voor woningbouw al uitgegeven. Voor 172 woningen zijn reeds buwvergun- nipgen afgegeven, terwijl nog 12 bouw aanvragen in behandeling zijn. In plan „Marquette” zijn nagenoeg alle K*>zzZ.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 6