BORUSSIA MONCHEN-GLADBACH IS WITHEET Olympische wet een lachertje RUITERS ALS „AMATEUR GOED VOOR TOPPRIJZEN MIEKE STERK UIT SELECTIE GEZET Scherpe Olympische limieten van KNAU slechts voor vier atleten bereikbaar „Dit wordt een politieke zaak Marseille: remise voor Rokado Zeven winnaars in toto Cupvoetbal op tv in samenvattingen Karstens tekende Zege Den Hertog Derde hoofdprijs voor Wiltfang 11 ZATERDAG 30 OKTOBER 1971 99 (Van onze sportredactie) Geen Nederlanders nnni BUM het THEO KLEIN. 99 (Van onze sportredactie) een (Van onze sportredactie) ijker lelij- ware vin- Bos g en druk esul- Bank wam ig op sunie lakte iden- de jzing leden voor, 1 be- Hennes Weisweiler, de trainer, die zich telkens opnieuw liet verleiden tot bittere uitspraken aan het adres van de UEFA, noemde het vonnis absurd en een klap in het gezicht van de spelers. „De UEFA”, aldus een hevig verontwaardigde Weiswei ler, „heeft een ploeg gestraft, die het niet heeft verdiend na de geweldige prestatie Marseille voert nu de ranglijst aan met 17 punten uit 12 wedstrijden. Sochaux is tweede met 16 uit 12. De KNAU maakte gisteravond ook de nieuwe trainingsopzet bekend. Die is in grote lijnen hetzelfde als in het afgelopen jaar. „Omdat,” zei de nieuwe voorzitter van de Trainersraad, Jan van Heek, ,we tevreden zijn met de ontwikkeling en de opzet van vorig jaar. We hoeven het roer niet om te gooien. Er zijn slechts enkele koerscorrecties nodig.” Drie trainers, Kees Koppelaar. Jaap Noordebos en Ben Kus- mic gaan zich bezighouden met een groep van voorlopige kandidaten voor München. Tijdens de trainingen wordt aan deze 16 toppers een A-selectie toegevoegd van 15 Overigens heeft het bestuur van Borus sia Mönchengladbach er geen moment aan gedacht zich uit het toernooi om de Euro pese beker voor landskampioenen terug te trekken, zoals vrijdag overal in de Bonds republiek werd gesuggereerd. Wel heeft Borussia MG inmiddels beroep aangete kend tegen de straf. „Maar of dat aan de uitslag van het vonnis iets zal veranderen betwijfel ik”, meende vrijdagmiddag een al eveneens geschokte Helmut Grashof, tweede voorzitter van de Duitse kampi oen. Aanvoerder Sandro Mazzola: „Deze uit spraak zal iedereen bevredigen. Borussia wordt niet uitzonderlijk zwaar gestraft en dat is redelijk, want het is tenslotte niet de schuld van de vereniging dat Bonin- segna door een blikje werd geraakt. Wij beiden kunnen nu weer opnieuw begin nen.” -X De commissie heeft door haar strafmaat regelen een voorbeeld willen stellen in de hoop dat het wangedrag op de tribunes zal verminderen. De commissie was voor de behandeling van de strafzaak samenge steld uit dr. Zorzi (Zwit.) voorzitter, dr. Binnici (Mal.), Petr (Tsj.), Poroila (Finl.) en Wouters (Belg.). Mieke Sterk won dit jaar de Tartan- trofee voor de beste indoorprestatie. genwoordigende teams. HILVERSUM. De NOS-radio zal op woensdag 3 november in rechtstreekse re portages via Hilversum 1 verslag uitbren gen van vier voetbalwedstrijden, die door Nederlandse clubs in de toernooien om de Europa-cups worden gespeeld. Deze wed strijden zijn Rode Ster Belgrado—Sparta, AjaxOlympique Marseille, Fejjenoord Dynamo Boekarest en PSVReal Madrid. Zij mag niet mee naar München en té wordt niet meer opgesteld in verte- oers- week ?inds rzet- k op n is aling r het Limieten voor München (eerst de heren dan de dames, tussen haakjes de tijden van IOC): 100 m. 10.2 (10.3) 11.3 (11.5); 200 m. 20.6 (20.9) 23.3 (23.6); 400 m. 46.1 (46.4) 53.2 (54.-); 800 m. 1.46.5 (1.47.6) 2.02.8 (2.05.-); 1500 m. 3.39.5 (3.41.6) 4.14.- (4.20.-); 5000 m. 13.35.- (13.48.-); 10.000 m. 28.25.- (28.50.-); marathon 2.17; 110 m. horden 13.7 (14.-) 13.3 (100 m.h.) (13.5); 400 m. horden 50.- (50.6); 3000 m. steeple 8.30.- (8.38.8); 4x100 m. 39.6, 44.5; 4x400 m. 3.05.-, 3.35,-; kogel 19.50 (19.-) 17.- (16.20); discus 62.- (59.-) 57.- (55.-); speer 83.- (80.-) 57.- (54,-); 10- kamp 7800 (7600) 4350 (5-kamp); ver 7.90 (7.80) 6.45 (6.30) hoog 2.18 (2.15) 1.82 (1.76); hinkstap 16.50 (16.20); polstok 5.20 (5.10); 20 km. snelwandelen 1.35; 50 km. snelwande len 4.20. door het aaide t de we- 15 tot tsen- nitief ■mers telijk uilen vordt ‘lijks ;ende aan :aan- esul- 35 op jkale dit ister- een goe- ivert, plan wa an tal t be- indse ijk ta stij- drie Iden. ezen, gers- >rden t een re- taak Rijk llllllll De limieten zullen twee maal gehaald moeten worden, dat is de minimumeis voor uitzending. Men dient tevens een kans op een finaleplaats in München te hebben. Die kans wordt afgemeten aan de De limieten zijn zo scherp, dat de afvaar diging voor München, zoals de zaken nu liggen, uit niet meer dan vier atleten zal bestaan. Alleen voor Els van Noorduyn zal de limiet niet te grote bezwaren opleveren. De kogelstootster moet over de 17 meter komen. Gezien de kritiek op het limietensysteem van het afgelopen seizoen zijn in de nieuwe opzet enige voorwaar den ingebouwd, mede op instigatie van het NOC. Dergelijke honoreringen vormen in de internationale hippische wereld geen uitzondering. Een auto werd een traditie, terwijl de grote vedetten op de Nederlandse concoursen nog maar karig worden beloond in vergelijking met de prijzen die over onze grenzen geboden worden. Officieel heet het dat de prijzen aangepast worden aan de onkosten die een ruiter vöor een bepaalde wedstrijd maakt, maar in werkelijkheid komt het er op neer dat de internationale toppers van hun prijzengeld en eventuele neven verdiensten door reclame een dik- belegde boterham kunnen betalen. Evengoed schrijven ook deze volbloed- professionals volgend jaar weer in voor de Olympische Spelen. Natuurlijk hun goed recht, maar tegelijkertijd wordt hiermee eens te meer aangetoond hoe zeer de verouderde Olympische reglementen vernieuwing behoeven. Het Internationaal Olympisch Comité is deze actuele ontwik keling in de hippische sport niet helemaal ontgaan. Zoals bij alle sporten waar de beoefenaars door hun prestaties een groot publiek, en daarmee veel geld, trekken blijft Brundage c.s. de ruiters argwanend commissie van de Europese Voetbal Unie dat hij niet zou instaan voor de gevolgen als de uitslag van de eerste wedstrijd tussen Borussia Mönchengladbach en In ter Milaan zou meetellen bij de return in Milaan.” Scheidsrechter Sjef Dorpmans die vrijdagmiddag terugkeerde van de hea ring in Genève, waarop hjj in gezelschap van UEFA-waarnemer Sir Matt Busby een toelichting gaf van het verloop van de door hem geleide wedstrijd, draait er niet omheen. Jan Maathuis was met een tiende plaats de beste Nederlander in het hoofdnummer van de avond, een internationaal concours met zeven combinatiehindernissen. In deze wedstrijd week de spanning pas na de allerlaatste sprong in de barrage van de laatste ruiter: Fritz Ligges. Op het mo ment dat de Duitser met Robin X aan de start kwam leken wereldkampioen David Broome (met Manhattan) en Gert Wilt- fang (Dorian Grey) met „foutloze” tijden van 36.1 en 35.5 onbereikbaar. Leken want Ligges was tegen alle verwach tingen in nóg sneller: 34.6. Een foutje op de laatste hindernis werd hem echter noodlottig en bracht Gert Wiltfang alsnog de zege. tegen Inter Milaan zo zwaar gevonnist te worden.” aan kop”. Zolang de heren van het IOC dat niet inzien zal het verschijnsel van de „verdienende amateur” ook in de ruiter sport wel blijven bestaan. De uitspraak van de strafcommissie is bij Internazionale met aanzienlijk meer instemming ontvangen dan bij Borussia. Roberto Boninsegna, het slachtoffer van het blikincident, noemde de beslissing van de strafcommissie van de UEFA de beste maatregel die kon worden genomen. „Dit besluit zal hun teleurstelling tot het mini mum beperken, want Borussia wordt in HAARLEM De uitslag van toto no. 13 d.d 23-24 oktober 1971: Aantal deelnemers 684.747. Bruto inleg 1.595.766. Prij zenbed rag 675.009. Ie, 2e, 3e prijs en premie elk groot f 168.752. Ie prijs: 7 winnaars elk bruto ƒ24.107,40. 2e prijs: 230 winnaars elk 733,70. 3e prijs: 2.540 winnaars elk 66,40. AMSTERDAM. Wielrenner Gerben Karstens heeft een tweejarig contract ge tekend met de Westduitse firma Rokado, een nieuwe verschijning in de extra-spor- tieve wielerwereld. Karstens, die nu 29 jaar is, zal volgens zijn zeggen optreden als kopman van een ploeg van ten hoogste dertien renners, die onder leiding komt te staan van de Nederlander Wim Poot. Reeds gecontracteerd door de firma voor wegwedstrijden zijn de Duitsers Wolfshohl en Muddemann, de Fransen Aimar en Bellone en de Zwitser Louis Pfenninger. Onder de gecontracteerde baanrenners be vindt zich Piet de Wit. Interessant is dat de KNAU voor het eerst extra-posten voor de atleten pro beert door te voeren. Het NOC gaat in ieder geval akkoord met een post extra- voeding. De Olympische selectie zal ver schillende trainingsweekends houden, de A-selectie komt in principe één maal in de twee weken bijeen, evenals Jong Oran je. De Olympiërs zullen voorts zoveel mogelijk naar belangrijke buitenlandse evenementen worden uitgezonden. de atlete door de KNAU nog niet op de hoogte gebracht van deze ingrijpen de beslissing. Zij was gisteravond dan ook verbijsterd, toen ze het nieuws van journalisten moest vernemen: „Ik snap er niets van. Door niemand ben ik tot de orde geroepen. Hoe kunnen ze zoiets nu zeggen zonder dat ik er iets van afweet?” Olympische selectie: Dames: Wilma van den Berg, Trudy Ruth, Marianne Burg graaf. Els van Noorduyn, Joke van der Stelt, Berny Boxem, Miep van Beek en Annemieke Bouma. Heren: Edward de Noorlander, Frank Nusse, Geert Jansen, Haico Scharn, Bram Wassenaar, Jef Hens- gens, Jos Hermens en Hans van Enkhui- zen. ^taat gesteld twee wedstrijden te spelen, één in San Siro en één op neutraal terrein. Ik vind het een Salomonsoordeel.” erste rlode pden 1% 1% Hi 1% i’,4 'li ‘Vs ex '14 ‘/s ex i exd 1% „Daarvoor zouden zij zich toch wel bij de tien besten moeten plaatsen”, aldus de voorzitter, die óp zeer korte termijn een onderhoud met vertegenwoordigers van de Nederlandse Hippische Sportbond zal hebben over de plannen voor München. Nederland staat er niet zo best voor in vergelijking met toonaangevende naties als Engeland en West-Duitsland, waar men over de financiën beschikt om goede paarden aan te kopen. Het zijn dan ook Engelse en Duitse ruiters die op de Euro pese concoursen de toon aangeven. Grashof over de zitting in Genève: „De UEFA heeft ons gestraft voor iets waar voor men Borussia onmogelijk verant woordelijk kan stellen. Tijdens de zitting heeft Inter zich telkens weer beroepen op het uitvallen van Boninsegna. Door het incident rond Boninsegna zou de ploeg dermate zijn aangeslagen, dat Inter daar door met 7-1 zou hebben verloren. Boven dien werd steeds opnieuw het uitvallen van Jair sterk beklemtoond. Of dat enig verschil maakte. Op het moment, dat Jair het veld verliet, stond Inter al met 6-1 achter. Onverteerbaar blijft daarnaast, dat Inter de commissie van de UEFA er wereldranglijst. Een plaats bij de eerste 15 is voldoende. De vorm moet behouden blijven. Met een stijgende prestatiecurve zal rekening gehouden worden. Westrijd- mentaliteit en jeugdige leeftijd gaan ook een rol spelen. Dit laatste wil zeggen, dat ep in sommige gevallen clementie betracht zal worden, wanneer de limiet slechts éénmaal gehaald wordt. Overigens zijn de limieten nog niet definitief goedgekeurd door het NOC, maar instemming van die zijde is meer dan waarschijnlijk. in NOC- en A-selectie herhaaldelijk voorkomen. NANTES. Olympique Marseille, woensdag de tegenstander van Ajax in de tweede wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, heeft gisteravond reeds zijn wedstrijd voor de nationale competitie gespeeld. Het werd in Nantes een gelijkspel tegen de club van die naam: 11. De Marseillaar Bosquier verliet ge blesseerd het veld. afgegaan, in de stromende regen. Bo vendien weten ze dat mijn come-back niet volledig was, omdat ik nauwelijks had getraind. En over de kwestie Mie- ke Sterk: „Weer echt de KNAU. Als je wat zegt, word je uitgestoten. Ik ben perplex. Het is belachelijk, Mieke lijkt wel een misdadigster”. AMSTERDAM. Het is eigenlijk jammer dat Avery Brudage, bescher mer van de Olympische maagdelijk heid, Jumping Amsterdam niet met een bezoek vereert. Dan zou hij met eigen ogen kunnen constateren hoe weinig er in de praktijk nog over is van zijn zo gekoesterde amateursta tus. Op een opvallende plaats in de Europa-hal prijkt namelijk een gloed nieuwe DAF 55 coupé (waarde 8895,inclusief BTW), de extra- prijs voor de winnaar van de Grote Prijs van Nederland, die bovendien een geldsom van 4500,ontvangt. ROTTERDAM. Mieke Sterk is bewust geweerd uit de selectiegroep, die de atletiekunie gisteravond bekend maakte. Volgens KNAU-voorzitter Jut te is de hordenloopster het afgelopen seizoen in woord en geschrift dermate over de schreef gegaan, dat zij voor het bestuur van KNAU niet langer acceptabel is. Niet alleen de Olympi sche Spelen zijn nu taboe voor Mieke Sterk, ook zal zij niet meer in verte genwoordigende ploegen mogen uitko men. Vice-voorzitter Oskam noemde deze disciplinaire maatregel een „be leidsbeslissing”. Hij achtte een behan deling door de strafcommissie daarom niet noodzakelijk. Later verklaarde Jutte, dat hij zijn persoonlijke sympa thie voor Mieke Sterk opzij had moe ten zetten voor onder meer de druk van buiten af. Van de zijde van over koepelende organen (het NOC) is druk uitgeoefend. Het is reeds enige tijd bekend, dat vooral de chef d’équipe voor München. Bram Leeuwenhoek, talrijke bezwaren tegen Mieke Sterk heeft. Van de eerste helft van de wedstrijd Rode Ster BelgradoSparta zullen vanaf 17.32 tot 17.45 uur de laatste tien minuten en van 18.00 tot 18.45 uur de gehele twee de helft rechtstreeks worden uitgezonden. Tussen 20.30 en 22.15 uur zal in een recht streeks schakelprogramma rechtstreeks verslag worden uitgebracht van de drie overige wedstrijden. De NOS-televisie zal ’s avonds in het programma „Studio Sport” van deze wed strijden samenvattingen uitzenden. Hij zegt: „De beslissing van de UEFA om de ontmoeting in haar geheel te laten overspelen is niet alleen zinloos maar biedt evenmin een oplossing ter voorko ming van incidenten.” Volgens Sjef Dorpsmans heeft de Europese Voetbal Unie de draagwijdte van haar besluit niet overzien en geen rekening gehouden met het feit dat het nietig verklaren van een wedstrijd door een op'zichzelf wel ernstig maar geenszins tot algemeen tumult lei dend bierblikincident, precedenten kan scheppen. SAN JUAN DEL RIO. - Fedor den Hertog heeft de eerste etappe van de Ronde van Mexico voor amateurs gewon nen. Hij legde de 175 km van Pachuca naar San Juan del Rio af in 4 uur 14 mi nuten 15 seconden en had daarmee een voorsprong van 1 minuut 18 seconden op de Italiaan Baroni en de Mexicaan Gon zales, die tweede en derde werden. verschillende malen op heeft gewezen, dat moest worden overgegaan tot bestraffing, omdat anders gevreesd moest worden voor represailles van het Italiaanse pu bliek bij de return in Milaan.” Om daar vervolgens ironisch aan toe te voegen: „Als het aan de UEFA ligt, zal de derde wedstrijd vermoedelijk ook in het San Siro-stadion gespeeld worden. Er is nu gekozen voor het Wankdorf-stadion in Bern (waar Borussia MG en Inter Milaan elkaar op 3 december ontmoeten -red.), dat voor de Italianen heel wat makkelij ker te bereiken is dan voor de Duitse supporters”. En over de Italiaanse reacties op het besluit om de vorige week door Borussia met 7-1 gewonnen ontmoeting te laten overspelen: „Hoe durven de Italia nen in hemelsnaam nu nog van gerechtig heid te spreken. Wanneer je met 7-1 wordt vernederd en de blikjesgooier ver moedelijk niet eens een Duitser is, dan is van enige gerechtigheid in de sport toch geen sprake meer.” In feite draait het om een artikel van de 25-jarige Amsterdamse studen te, dat zij na de Europese kampioen schappen in Helsinki publiceerde in de Haagse Post. Daarin beschuldigde Mie ke Sterk de KNAU-leiding op nogal insinuerende wijze van ondeskundig heid. Later volgde een radio-uitzen- ding, waarin naar het oordeel van Jutte op irritante wijze de spot werd gedreven met de KNAU. Doorslagge vend voor de atletiekleiders waren echter „beledigingen” aan het adres van ploeggenoten. Zij suggereerde on der meer dat in Helsinki nauwe be trekkingen werden onderhouden tussen een begeleidend trainer en een vrouwe lijke pupil. Deze unieke gebeurtenis in de Ne derlandse atletiekhistorie heeft enige eigenaardige aspecten. Op de eerste plaats is in dergelijke gevallen een behandeling voor de strafcommissie ge bruikelijk. Zonder weerwoord is Mieke Sterk nu ontzegd aan belangrijke evenementen deel te nemen. Voorts is Voor de organisatoren van welk inter nationaal concours dan ook is het echter een verplichting om ruiters met bekende namen als trekpleisters te inviteren. Arts: „En die zijn alleen geïnteresseerd als het om behoorlijke prijzen gaat. Daarbij komt nog dat ook het publiek niet warm loopt voor wedstrijden om een vetleren medail le”. Arts ziet geen oplossing in het terug schroeven van de prijzen: „Nee, want om publiek te houden zal je toch de beste ruiters aan moeten trekken en die zouden dan waarschijnlijk toch onder de tafel worden betaald”. Net als in vele andere sporten met een verkapt professionalisme zou alleen de opheffing van de hypocriete amateurbepaling een eerlijke oplossing bieden. Arts: „De scheiding tussen prof en ama teur verwatert nu al in veel takken van sport. Ik verwacht dat er in de toekomst gewoon overal een indeling komt in ver schillende klassen met de profs natuurlijk Op de tweede dag van Jumping Am sterdam kregen de Nederlandse ruiters gisteren tweemaal de gelegenheid om onderling kun krachten te meten. Hans Brugman (met Sky High) won het eerste treffen in 57,5 seconde, precies twee se conden voor Arlette Westerhuis die Fair Quota eveneens foutloos over de hinernis- sen leidde. Gisteravond volgde Henk Noor den Brugmans voorbeeld door een natio naal parcours van 550 m, met een maxima le hindernishoogte van 1 m 40. met Rustey Grey foutloos af te legeen in 62.7 sec. „Persoonlijk ben ik ervan overtuigd dat de UEFA is gezwicht voor de dreigemen ten van de vice-voorzitter van Internazio nale Milaan. Die verklaarde namelijk donderdagavond voor de disciplinaire Voor Peter Nederhand blijft er vrijwel niets meer over. Hij weet nog niet of hij zich terug zal trekken. Dat wordt maan dag beslist. Aan de voet van de pyramide zo ziet de KNAU haar wedstrijd- atletiek staat het Jeugdplan, dat nog geen duidelijke vorm heeft. ROTTERDAM. Gisteravond heeft de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie de eisen bekend gemaakt, die zij aan het NOC gaat voorleggen. Bij de samenstel ling van de lijst is de KNAU ervan uitgegaan, dat Bram Leeuwenhoek, chef d’equipe voor de Olympische Spelen, een voorstander is van strenge eisen. Het ge volg is niettemin schokkend voor insiders. De echte vette prijzen zjjn zelden voor de Nederlanders weggelegd, wat Ben Arts, secretaris-penningmeesler in het „Jum- ping-bestuur” en bestuurslid van de Ne derlandse Hippische Sportbond, tot de volgende conclusie brengt: „Geen enkele Nederlandse ruiter houdt op het ogenblik geld over aan de concoursen”. Dit on danks de regel dat de hoofdprijs nooit meer mag bedragen dan éénderde van het totale prijzengeld, een poging om ook de verdiensten voor de mindere góden nog enigszins aantrekkelijk te maken”. Juist nu Mieke Sterk besloten had zich te specialiseren op de horden en sprint, daarmee de vijfkamp vaarwel zeggend, komt de maatregel als een enorme tegenvaller. „Ik weet niet hoe het zit. Maar als ik in aanmerking kom voor een belangrijke wedstrijd, kan ik dan op mijn recht staan? Ik vind het raar en dom wat ze nu gedaan hebben. Ze moeten mijn wan gedrag eerst maar eens bewijzen. En ik zal alle mogelijke stappen ondernemen om hier duidelijkheid in te brengen. Waarschijnlijk wordt dit wel een poli tieke zaak. Hebben ze het recht om dit zo maar te doen?”. man. Mutaties zullen daarbij Jong Oranje zal ook centraal (op het ideale oord Papendal) gaan trainen, hoe wel er naar mogelijkheden wordt gezocht om deze groep te decentraliseren. Het aantal trainingsuren van de zes resterende bondstrainers wordt drastisch verlaagd. volgen. Voorzitter Kerdel van het Neder lands Olympisch Comité vertelt: „Deze week heeft één van de vice-voorzitters van het IOC mij nog op deze ontwikke lingen gewezen”. Vanzelfsprekend deelt het NOC het standpunt van het Internationale comité dat geen van de deelnemers enig financi eel voordeel uit de concoursen mag halen. „Wij weten natuurlijk dat de springruiters enorme hoge onkosten hebben”, aldus Kerdel, „maar er zijn de laatste tijd gebruiken binnengeslopen die moeilijk meer als onkostenvergoedingen uitgelegd kunnen worden”. Het NOC maakt zich nog niet al te druk over deze situatie, omdat het er volgens Kerdel voorlopig niet inzit dat een Nederlandse springruiter ons land in München zal vertegenwoordi gen. Mocht Borussia Mönchengladbach de tweede ronde inderdaad overleven, dan zal voor de volgende thuiswedstrijd in het toernooi voor de Europa-cüp worden uit geweken naar Frankfort of Hannover. „Een andere mogelijkheid”, aldus Helmut Grashof, „is er praktisch niet, omdat wij een stadion moesten uitzoeken dat buiten een straal van 100 kilometer van Mönchengladbach ligt.” (Van onze sportredactie) MÖNCHENGLADBACH. Een ge knakte en volkomen gedemoraliseerde Günter Netzer zei het met verstikte stem: „Schweinerei”. Daarmee karakteriseerde de aanvoerder van Borussia Mönchenglad bach nog het duidelijkst de gemoedsstem ming waarin de spelers van de tweevoudi ge Duitse landskampioen gisteren verkeer den. Verdwaasd zaten zij, de diep ont goochelde spelers van Borussia Mönchengladbach, voor zich uit te staren, toen zij via de televisie nogmaals werden geconfronteerd met het keiharde vonnis dat de UEFA in de nacht van donderdag op vrijdag over de Duitse kampioen had uitgesproken De voornaamste reden waarom Mie ke Sterk het afgelopen seizoen de KNAU aan zoveel kritiek heeft bloot doen staan gaat terug op de affaire Van Enkhuizen. De atlete vond de houding van de Atletiekunie in dezen bijzonder laakbaar. Zij verweet de KNAU meer met geldzaken, teamgeest en karaktereigenschappen bezig te zijn dan met prestaties. Van deze, ver door gevoerde houding, is zij nu de dupe geworden. Hans van Enkhuizen is wel in de Olympische selectie opgenomen. Een andere opvallende afwezige in de NOC-selectie is de Akerslootse hoogspringster Marjan Ackermans. Zij zal niet van de topfaciliteiten gebruik kunnen maken. De KNAU gebruikte het argument, dat zij op belangrijke wedstrijden faalde. Marjan Ackermans daar zelf over: „Ik heb één belangrijke wedstrijd gehad, Helsinki. Daarvoor ben ik nog eens in Oost-Duitsland AMSTERDAM. De uitslagen van de tweede dag van Jumping Amsterdam lulden: Nationaal springconcours, tabel A (lengte parkoers 450 m, rijtijd 76 sec, 10 hindernissen, 12 sprongen met een maximale hoogte van 1.40 m). 1. Hans Brugman (Almelo) met Sky High 0 fouten 57,5 sec.: 2. Arlette Westerhuis (Bergen op Zoom) met Fair Quota 0 - 59,5; 3. John Muller (Holten) met Jonnhy 0 - 59,9: 4. Jan ter Halle (Ambt Delden) met Fuego 0 - 61,0; 5. Bob Rademakers (Wassenaar) met Loehinvar o - 62,3; 6. Rita Meulendljks (Eind hoven) met Saberena 0 - 63,0. Internationaal relais springconcours (to tale lengte parkoers 1000 meter maximale rijtijd 170 seconden, 20 hindernissen, 24 sprongen, maximale hoogte 1,30 meter. Voor elke sprïngfout werden 10 strafseconden ge geven): 1. Fritz Ligges met Goldika en Gerd Wiltfang (WD1.) met Sieno 116,9 sec.2. Anton Ebben met Ceylon en Jan maathuis (Ned.) met Prince Pollyson 134,5 sec.; 3. Lesley Fitzpatrick met Carnaby Street en Tommy Brennan (lerl.) met Feltrim 139,8 sec.; 4. Thierry Storme (Belg.) met Roi de Crette- ville en Erik Schoenmaker (Ned.) met Mont Blanc 141,4 sec.; 5. Nelly Mancinalll met Donerayle en Guiseppe redaelll (It.) met Tipperary 146,4 sec.: 6. Francois Rosier met Prince Royal en Guillaume Chabrol (Fr.) met Voltigeur 158,3 sec. Nationaal springconcours (lengte parkoers 550 meter, maximale rijtijd 93 sec., maximale hoogte hindernissen 1.40 meter, 7 hindernis sen, 16 sprongen): 1. Henk Nooren (Vollen- hove) met Rustey Grey 0 fout 62,7 sec.; 2. Arno Neessen (Helden Panningen) met Har row 0 - 69 2; 3. Rob van Spaendonck (Til burg) met White Cloud 0 - 80,4; 4. Siem Prui- kemaker (Wassenaar) met Eden Rock 0 - 85,2: 5. Peter Diks (Garderen) met Cybelle 0 - 90,9; 6. Rita Meulendijks (Eindhoven) met Saberena 3 - 71,7. Internationaal progressief-degressief spring concours 10 combinaties in de barrage (4 hindernissen, 12 sprongen, maximale hoogte 1,50 meter): 1. Gert Wiltfang (WD1.) met Dorian Grey 0 strafpunten 35,5 sec.; 2. David Broome (GB) met Manhattan 0 - 36,1; 3. Al win Schockemöhle (WD1.) met The Robber 0 - 38,3; 4. Nelly Manclnelli (It.) met Done- raile 0 - 42,4; 5. Hartwig Steenken (WD1.) met Kosmos 3 - 54,2; 6. Fritz Ligges (WD1.) met Robin x 4 - 34,6; 7. Marcel Rozier (Fra.) met Sans Soucis 4 - 40,3: 8. Janet Smith (GB) met Quinari 8 - 43,3; 9. Ann Moore (GB) met April Love 11 - 43.7; 10. Jan Maathuis (Ned.) met The Observer Ï6 - 42,6.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11