PANDA en de meester^rallyrijder schuimend baden Geurig om en gespannenheid te ontladen Arman en Ilva Folie, Felle en Fingo Haar mod©jour naaJ - AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND >3 In en om Haarlem Beverwijk Meer wolken van Mariner-9 Heemskerk Geen juridisch verbod voor Weer onthullingen kernproef over corruptie bij New Yorkse politie Rode Kruis-voed se naar Oost-Pakistan Bollenstreek Velsen-IJmuiden Zandstorm op Mars belemmert taak Kanaaltocht per kast mislukte ZATERDAG 30 OKTOBER 1971 I IK WEET NIET hoe het u ver gaat, maar het dagelijks badderen of douchen blijft voor mij nog im mer een kostelijke en verrukke lijke bezigheid. De cosmetica-fa- brikanten, ook niet op hun achter hoofd gevallen, reiken ons daarbij en heus niet alleen gedreven door louter altruïstische motieven gaarne de helpende hand. Die vriendelijk toegestoken handen zijn dan rijkelijk gevuld met aller lei zalig riekende crèmes, zepen, badzouten en -oliën om u maar zo heerlijk en opgewekt mogelijk het leven van alle dag te doen instap pen. ■óf •S-g Ss II IIH wierp een blik op de onsmakelijke inhoud. „Het geluk JA, ZO MOET-IE ER UIT ZIEN - BÈ TER MAAT BIOSCOPEN Het K.N.M.I. deelt mee: WEERRAPPORTEN 65 zzo (Bennebroek). ii BIOSCOPEN MAANDAG 1 NOVEMBER l Hoog water 1.46 uur en 14.08 uur Laag water ».57 uur en 22.13 uur zw. bew. licht bew. geh. bew. mist mist onbew. onbew. 7 8 10 17 9 13 2 6 0 0 0 0.4 0 0.4 0 0 0 o o o o o o o o o o o o o o o o o 27 0 o 0.8 0 0 0 0 0 0 o o o o dan wel met een, iets minder gecon centreerde Eau de toilette. DEN HAAG. Het Nederlandse Rode Kruis heeft uit Rotterdam met het m.s. „Kaukhali” bijna 200.000 blikken hoog waardige voeding naar Chittagong gezon den voor hulpverlening aan de hongerlij dende bevolking in Oost-Pakistan. CHERBOURG. (Reuter) Een helikop ter van de Britse kustwacht heeft twee Franse studenten uit Het Kanaal opgepikt, die probeerden in een Normandische kast naar Engeland te roeien. VOORUITZICHTEN Meer bewolking, maar overwegend droog en temperaturen in het algemeen iets boven nor maal. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg o ozo zzo zzo zzo zo z VOLKSUNIVERSITEIT Aula A. H. Gerhard Mavoschool (ingang Raaks) Maandag 20.00 u.: China driekwart miljard naar een nieuwe maatschappij vorm door prof, dr. W. F. Wertheim. MAX FACTOR LIET zich ook niet onbetuigd en waagde ook een zeven sprong in het badwezen met zijn nieuwe serie Aquarius. De zeven in deze serie uitgebrachte produkten werden omhuld in bijzonder fraaie, blauwe en kristal heldere, flacons gesierd met een velours strikje Alleen het ernaar kijken is al een feest op zich. Ook deze firma laat je het baden als een genoeglijk en nuttig tijdverdrijf ervaren. De Aquariusgeur is een combinatie van warme bloemen- en houtgeuren met een subtiele boventoon van kruiden. Op de vrouw af gevraagd: een verrukkelijk en beschaafd luchtje, dat u nog lang aan het genomen bad blijft herinneren. o o 1 o 2 6 13 2 6 2 Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Lissabon Kopenhagen Londen Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Stockholm Wenen Zürich Locarno Casa Blanca Istanboel Las Palmas Tel Aviv Tunis ZONDAG 31 OKTOBER Hoog water 0.55 uur en 13.23 uur Laag water 9.08 uur en 21.22 uur onbew. onbew. windstil onbew. mist onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. windstil 12 4 11 9 26 13 22 23 22 8 17 5 13—1 4 0 6 13—0 27 9 24 23 19 13 13 21 11 15 12 12—1 4 1 3 3 14 7 6 15 8 4 9 2 139), 14. 19 en 21.15 u. „Wat zien ik”, 18 j. ~Z„ 14.30. 19 en 21.15 u. „Het liefdesleven van Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Het Rode Kruis in Oost-Pakistan zal deze zending, die een waarde van 225.000 gulden vertegenwoordigt, direct na aan komst distribueren onder de bevolking. De Liga van Rode-Kruisverenigingen heeft thans vijftien experts in Oost-Paki stan voor het herstel van het waarschu wingssysteem tegen cyclonen, voor bij stand aan acht teams van het Pakistaanse Rode Kruis, die voedsel uitdelen, en voor assistentie aan een Rode Kruisziekenhuis in Dacca. Het internationale Rode Kruis zal in samenwerking met het Pakistaanse Rode Kruis in Dacca een informatiebureau ves tigen dat ten doel heeft vermiste personen op te sporen en gescheiden families te herenigen. NA DE PLEZIERIGE natte arbeid komt Ayer met een complete verzor- gingscrème op de toilettafel, de Super Moisturizing Body-cream. Deze uiterst fijne, matte crème, die de behaaglijke invloed en de frisheid van het bad ver lengt, wordt onmiddellijk in de huid opgenomen en laat geen enkel vet- of vlekspoortje op de kleding na. De „fi nishing smell” kunt u aanbrengen met een aangepaste Eau de toilette parfum. ELIZABETH ARDEN wil ons de rim peltjes ook een vaarwel doen toeroepen met haar Bye-Lines, een lotion ter ver steviging van de huid. Deze dient onder de make-up te worden aangebracht om zodoende de rimpels te laten vervagen. De lotion wordt onmiddellijk door de huid geabsorbeerd en zorgt voor een mooi, zacht velletje. WASHINGTON. (DPA) Een zware zandstorm, die nu al twee weken op Mars raast, dreigt de waarneming van de rode planeet door de Amerikaanse Mariner-9 voorlopig onmogelijk te maken. Op 13 november komt het ruimtevaar tuig, dat op 30 mei van Kaap Kennedy was vertrokken, na een vlucht van meer dan 400 miljoen km in een baan om Mars, om daar met twee televisiecamera’s 70 percent van de oppervlakte te fotografe ren. Op 15 oktober bleek, volgens NASA- geleerden, dat zich op Mars een storm ontwikkelde die de dagen daarop snel over de zuidelijke helft van de planeet uitbreidde en enige dagen geleden bijna de hele planeet bedekte. Vooral de gele kleur wijst er bijna zeker op dat het een stof- of zandstorm is. Vorige week leek de storm wat te gaan liggen, maar sinds vorige week vrijdag is zij opnieuw opgelaaid. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie „De skeletten van de Haarlemmerhouttuinen” (gouaches en tekeningen van Freek Beerbaum); geopend tot en met 13 november van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck. Velserstraat 2) Geopend op dinsdag en donder dag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins. Lijsterbeslaan 23 Bever wijk. tel. 02510-25120. onder 17.15 uur onder 4.05 uur Het Parijse Huis HARRIET HUB BARD AYER opent vandaag het fees telijk badgébeuren met de presentatie van een complete serie voor de li chaamsverzorging. Blijf even stevig op uw badmatje staan, want het is een zogenoemde zeewierkuur in de vorm van zeven verwante produkten onder de luxueuze benaming Luxuria for the bath. „Schoonheidsverzorging”, zegt Harriet met al haar autoriteit, „houdt niet op bij de schouders”. En aangezien ik geen enkele moeite heb die uitspraak te onderschrijven, voegde ik, na een in spannende dag, onmiddellijk de daad bij het woord. De Ayer-zeven hebben een verfijnde en frisse geur meegekregen, die bovendien lekker lang blijft hangen. r NEW YORK. (Reuter) Een New Yorkse vrachtwagenchauffeur heeft giste ren verklaard dat hij eens binnen 40 minuten 13 bekeuringen heeft gekregen wegens verkeersovertredingen omdat hij weigerde de politie steekpenningen te ge ven. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek). Recreatiepark, bloemen en ontspanning. Geopend dagelijks van 9-18 uur. Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag: diner-dansant In een groot deel van Europa bleef het vrij dag droog. Regen van betekenis viel ajleen In de omgeving van de Golf van Biscaje, langs de Spaanse noordkust hier en daar meer dan 20 millimeter. Ook op de Britse eilanden werd wat neerslag waargenomen. De oorzaak hiervan was een front, dat zich van Spanje vla West-Frank- rijk naar Engeland uitstrekte. Overigens bleef het weer onder invloed van een hogedrukge- bied boven Oost-Europa. Het vrijwel ontbreken van bewolking veroorzaakte boven ons land een groot verschil tussen minimum- en maximum temperaturen: In het binnenland respektievelijk dicht bij het vriespunt en rond 13 graden. Voor zondag wordt iets meer bewolking verwacht onder Invloed van zwakke frontale storingen die vanuit de Britse eilanden naar ons land opdringen. Met een zuidelijke stroming wordt bovendien iets vochtiger lucht aangevoerd, zo dat de mistkansen wat toenemen. len, die het aangename ligbad moeten ontberen, geen nood. Speciaal bestemd voor de zeer vele enthousiaste douche- sters is de Shower Gel-soap, eën gelei achtige zeep, die reinigt, activeert en verkwikt. Bij eventueel gebruik zou ik u adviseren het lichaam met een mas- sagehandschoen of met een echt haren badborstel er lekker mee te masseren. Voorts is er nog de Cream-soap, een zeer romige zeep op basis van verzach tende, welriekende oliën. LAAT ONS BEGINNEN met de Per fume Essence, dat als parfum maar ook als badolie kan worden gebruikt. In het eerste geval laat het geen spoortje vet op de huid achter en in het bad wordt het water onthard en geparfumeerd. Als cadeau de decembermaand nadert snel zal die kristalheldere flacon met gouden dop en blauw velours strikje het uitstekend doen. Spray Cologne Mist kan zowel na het baden als op ieder ander moment- van de dag worden ge bruikt Body Splash is lichter van geur en werkt als een verfrissende lotion. Na bad of douche heeft het een verkwik kend resultaat. Aquarius Body Gleamer is een verzachtende bodylotion, die de huid stimuleert en bovendien fascine rend glanst. Bath Silk, de vijfde in de rij, is een luxueuze olie, die het bad water cnthardt en parfumeert, maar ook de huid verzacht, waardoor het lichaam zich fijn kan ontspannen. U voelt zich in een heldere zee, want uw badwater krijgt een prachtige blauwe kleur. Een schuimbad van miljoenen kleine belle tjes waarin u zich helemaal kan ver bergen verkrijgt u door de Bath Gelee. Om de verwennerij te completeren heeft Max Factor nog de After Bath Powder in petto. Het is een fijne huid- verzachtende poeder, heerlijk geparfu- meerd, en bedoeld om kwistig te ge bruiken. De beeldige blauwe doos met grote zachte dons maakt het tot een hypervrouwelijk geschenk. is met mij”, mompelde hij opgelucht. „Daar ligt het kledingstuk, binnen handbereik. Ik hoef niet al te zeer besmeuren...” Maar op dat moment besloot de vuilnisman om zijn lading wat naar voren te schuiven en voor Joris wist wat er gebeurde, verloor hij het evenwicht en schoof op de omhoog gaande bak het af val in WACHT DENK JE, ZOU DEZE STAM GOED ZIJN) VOOREEN VUURTOREN? ALLEREERST UW aandacht voor Milk Bath, een kalmerend melkbad in poedervorm; een moderne versie van de ezelinnemelk waarin de befaamde Cleo patra placht te ontspannen. Het rag fijne, witte poeder is samengesteld uit onder andere melk en zeewier. Een vol ledige schoonheidsbehandeling krijgt u door het gebruik van Moisturizing Bub ble Bath waarin hydraterende ingre diënten. Uw badwater wordt transpa rant smaragdgroen. Voor de helaas ve- 12 12 13 12 13—0 12 2 12—0 12 12 13 oo St SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein). Zondag 20.00 u.Toneelgezelschap Thalia met „Gieren op 't veilig nest”. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord. is elke dinsdag open van 12-13.30 uur en elke donderdag van 12-13.30 en van 20- 22 uur. City Theater, zaterdag 19 en 21.30 u., zondag 19 en 21.30 u. en maandag 20 u. „Wat zien ik”: zondag 14.30 u. ,De wraak van Gwangi”. Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20 u. ..Wespennest”; zondag 14.30 u. „Laurel en Hardy als dansmeesters”. De bekeuringen werden uitgeschreven terwijl de chauffeur, George Burkert, op het politiebureau zat. Burkert getuigde voor de commissie-Knapp, die de corrup tie bij de New Yorkse politie onderzoekt. Tegenwerking van de politie hoeft me al twee betrekkingen gekost, zo zei hij. Later ging Burkert voor de commissie- Knapp werken. Hij verklaarde dat hij de boetes nooit had betaald, maar dat zijn moeder per post 13 dagvaardingen had ontvangen. Een voormalig officier van de leger- Inlichtingendienst, die nu ook voor de commissie werkt, getuigde dat politieman nen van alle rangen gratis maaltijden gebruiken in de grootste New Yorkse hotels. Een onderzoek bij zeven grote ho tels had uitgewezen dat deze per jaar rond 60.000 dollar uitgaven aan „gastvrij heid” voor de politie. MUZIEK Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart). Zondag 11.30 u.: Tijdens hoogmis het Sacra- mentskoor uit Breda o.l.v. Walter Cantrijn. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). Zaterdag 20 u.: „Ryan’s dochter”; zondag 14 u.: „Tarzan’s vlucht”, 16 u.: Trouble with girls”, 20 u.: „Ryan’s dochter”. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van Haarlemse School van de 16e t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet keuze uit eigen bezit, o.a. Campendonck. Leo Gestel, Kruyder. Mondriaan. Geopend ma. t.m. za. 10-17 uur. zo. 13- 17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Perma nente tentoonstelling van oude religieuze kunst Geopend ma. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 uur. Zo. 14- 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16). Tentoonstelling ..Grafiek Albrecht Dürer. Permanente tentoon stelling schilderijen uit de 19e en 20ste eeuw, tekeningen van Hollandse, Franse en Italiaanse school. Geopend dl. t.m. za. 10-16 u„ zo. 13-16 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen grafiek wandkleden en kleinplas tiek. Geopend di.. wo.. vr. 13-17 uur. do. 8-10 uur za. 11-17 u. Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- damstraat 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart astro nomie. geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 uur. Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22.00 uur. Museum Cruquius (Cruquiusdijk 27). Geopend van ma. t.m. vr. 9-16 uur, za. 9-12 u. Vleeshal (Gr. Markt). Exposities objecten tek sten en dia’s met betrekking tot een spiegel wand van Frans en Maja de Boer-Ligtveld. Tentoonstelling van kubische constructies van Jan Slothouder en Willem Graatsma. Tot en met 8 november. Vishal (Gr. Markt). Expositie uit eigen bezit o.a. Hans en Allee de Jong, Appel. Corneille. Lu- cassen en Raveel. Geopend ma. t.m. za. 10-17 u„ zo. 13-17 uur. Tot en met 28 nov. Galerie T (Bakenessergracht 67). Tentoonstel ling schilderijen van Sergio Sarri. Geopend dl. t.m za. 11-17 u. zon. 14-18 u. Tot en met 28 nov. Galerie 't Spaarne (Donkere Spaarne 48. Haar lem). Expositie van tekeningen en schilderijen. Geopend ma. t.m. za. 10-15 u. do.avond 20-22 uur Galerie Zijlstraat (Zijlstraat). Tentoonstelling aquarellen en klein plastiek van Jits Bakker. Geopend ma. t.m. za. 12-17 uur. zon. 14.30-17 uur, ma.- woen.- en vrij.avond 20-21.30 uur Tot en met 14 november. Galerie „Kunst voor U” Warmoesstraat 16, Haarlem). Expositie olieschilderijen en gouaches van Jos Rovers. Geopend di. t.m. za. 9-12 en 13.30-18 uur, ma 13 30-18 uur. T.e.m. 30 dec. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a. Heemstede) Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker-Veggerby keramiek en gra fiek Geopend 9-17.45 uur behalve zo. en ma. Oude Slot (Ir. Lelylaan 4 Heemstede) Hand- werktentoonstell van de Stichting Goed Hand werk. Geopend ma t.m. vrij 10-17 u. 22 okto ber t.m. 5 november Gemeentehuis Bloemendaal (Overveen). Ten toonstelling schilderijen, aquarellen, gouaches tekeningen en plastieken van veertig Kennemer- landse kunstenaars. Dag. geopend 14-17 uur. Tot en met 6 november. Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111), 15.30 en 20.00 u.: „Eeuwig zingen de bossen”, 14 j. Za terdag nachtvoorstelllng 24.00 u.: „Helden zon der glorie”, 18 j. Zondag 13.30 u.: „Slurfie”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein), 19 en 21.15 u. tevens zondag 14.00 u.„Slaapkamer Mazurka”, 18 j. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u. „Viva guerrilla”, 18 j. Lido (Houtplein), 14 19 en 21.15 u. tevens zon dag 16.15 u.: „Blue Movie”, 18 j. Zondag 11.00 u.: „De woestijn leeft”, a.l. Luxor (Gr. Houtstraat tevens zondag 16.15 u.: „w« Roxy (KI. Houtstraat 79), tevens zondag 16.15 u.: Bonny en Clyde”, 18 j. Studio (Gr. Markt), 14.15 19 en 21.15 u. tevens zondag 16.15 u.: Diary of a mad housewife”, 18 j. Zondag 11.00 u.: „Charlie Chaplin’s festival”, a.l. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van werken van beeldhouwer Piet van Heerden en schilder-graficus Rob Clous. Dag. geopend van 13-17 uur Tot en met 31 oktober. Nieuw Unicum (Revalidatiecentrum, Zand- voortselaan, Zandvoort). Expositie wandkleden, sieraden, objekten, grafisch werk en schilderijen van vijftien beeldende kunstenaars. Dagelijks geopend 10-22 uur Tot en met 6 november Sociëteit Duysterghast (Boulevard Paulus Loot 17-19, Zandvoort. Expositie van aquarellen van Mary van Veen-Koeman. Elke za. en zo. van 14-16 u. t/m 21 november. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarndam). Ex positie olieverfschilderijen aquarellen Léon Spie renburg: plastieken, batikwerk Gerda Spieren burg; sieraden Anita Schultz; aquarellen Plet de Ridder en weefwerk Jeanette Plas. Geopend za. 14-17 u. zo 10-17 u. WASHINGTON. (AP) Een federaal Hof van Beroep in Washington heeft ge weigerd een bevel aan de regering uit te vaardigen de voorgenomen kernproef op het eiland Amchitka voor de kust van Alaska af te gelasten. De Amerikaanse regering wil de ko mende week daar een ondergrondse kern proef nemen met een bom van vijf- megaton. Het Hof verwees de zaak naar een lagererechter, waar advokaten namens verenigingen voor milieubescherming deze kwestie waarschijnlijk opnieuw aanhangig zullen maken. Aantal uren zon 0-5; minimum temperatuur van ongeveer normaal tot 3 graden boven nor maal; maximum temperatuur van ongeveer nor maal tot 3 graden boven normaal; kans op een droge periode van tenminste 12 uur 95 pet.; kans op een geheel droog etmaal 80 pet. HOOG EN LAAG WATER ft I.IMIIIOS ZATERDAG 30 OKTOBER Hoog water 12.29 uur en uur Laag water 8.05 uur en 20.23 uur geh. bew. onbew. licht bew. mist mist windstil zw. bew. zw regen o licht bew. windstil onbew. windstil half bew. w ZONDAG 31 OKTOBER Zon op 7.32 uur; Maan op 15.47 uur; GUERLAIN, ALOM bekend Parijs parfumeur, liet de Crème Supernour- rissante No. 2 het licht zien. Met deze vochtinbirengende en voedende crème, die zeer diep in de huid dringt, kunnen die soms zo vervelende plooitjes en rimpeltjes worden tegengegaan. Ge bruik’ op het gezicht en de hals licht inkloppen en gedurende een uur goed laten inwerken. Daarna de huid met tissues afnemen en met lotion (bijvoor beeld Lotion Cahnante of Lotion Aro- matique) verfrissen. Vermeldenswaard bij de preparaten van Guerlain is, dat er onder de verpakking twee data staan vermeld. De ene tot wanneer het produkt kan worden verkocht, de an dere tot hoelang het kan worden ge bruikt. DIVERSEN Holland Nautlc Loods (Werfstraat, Haarlem-N) Zondag 14-17 u.: Orgelbespeling Kunkelsorgel en de Jupiter. (Kring van Draaiorgel vrienden afdeling Haarlem). Wükgebouw Hervormde Gemeente (Leidse- straat 20). Maandag 20.00 u.: Voorlichtingsavond verkeer Leidsebuurt. Stadhuis: Maandag 13.30 u.: Vergadering raads commissie voor de openbare gezondheidszorg. Waagtaveerne (Hoek Spaarne-Damstraat). Ge opend ma. dl. en don. 19.30-24 uur; Vrij, en zat. 19.30-01 uur: zon. 2-5 en 20.22.30 uur; Vrij, en zat. 22 u. zon. 21.30 u.folk. Elke vrij. 19 u.Open podium. Om de 14 dgn don. 19.30 u.: literaire avond; 22 u.: Nigel Pickering, zon. 21.30 u.: Ro bin Lent. Maandag 19.30 u.: Teach In Komitee. Toneelschuur (Bavogebouw. Smedestraat 23) Dinsdag 20.00 u.: Filmschuur: woensdag 20.00 u.: Open workshop: Donderdag 20.00 u.: Mimework- shop. Zaterdag 11 u.: Kinder-workshop. 14 en 16 u.Jazzballet. Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadlon). Dage lijks 12-02 uur, za. en zon. 11-12 uur. Jeugd- bowlen. iedere zaterdag 12-13 uur. Thjjsse’s Hof (Bloemendaal). Dagelijks geopend 9-17 uur, tussen de middag gesl. behalve zat 12-13.30 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Vogelen zang Vogelenzangseweg bij ..Oase"). Expositie ..Reewild en waterwinning in'de duinen” en „Het boek van het bos”. Zondag 11-15 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Za. en zon. op treden orkest Cor Halle. Tevens zon. matinee. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Elke dag 12, 14 en 16 uur voorstelling. Bowling Centre (Burgem. Van Fenemapleln. Zandvoort). Dagelijks van 14-01 uur. Lou van Burg (Stationsplein. Zandvoort). Iede re zaterdag 20.00 uur: Groot dansfeest met Lou van Burg en Nederlands orkest. 38. Joris draafde achter de vuilniswagen aan, waar in het jasje met Panda's radiatordopje was verdwenen. „Die dop is het makkertje en zijn miljonairsvriendje erg veel waard”, prevelde hij hijgend. „En hoewel het me tegen de borst stuit om in afval rond te vingeren, moet ik aan mijn gewin denken. Ik zal mijn fijnere inborst opzij moeten zetten, vrees ik”. Met die woorden boog hij zich over de laadbak en z nw n o ono z ono geh. bew. windstil geh. bew. wzw mist windstil onbew. z mist ono geh. bew. windstil onbew. windstil onbew. windstil onbew. windstil mist zw onbew. n geh. bew. windstil ozo w ozo zzo Hun tocht was bedoeld om aandacht te vragen voor een geldinzamelingsactie voor de Oostpakistaanse vluchtelingen. Hun „vaartuig” stond halfvol water, toen zij midden in Het Kanaal door de kapitein van een veerboot werden gesig naleerd. Deze waarschuwde de kustwacht die de jongelui uit hun benarde toestand redde. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). Zaterdag 19 en 21.15 u.; „Een dollar met een gaatje", 23.30 u.: „Bonny and Clyde”; zondag 14.30 u.: „De lef schoppers”, 16.30 u.: „Cassidy and the running man” 19 en 21.15 u.: „Intimiteiten”. Luxor Theater (Breestraat). Zaterdag 19 en 21.15 u.: „Wat zien ik”; zondag 14.15 u.: „Sando- kan, de tijger van Ceylon”, 16.30, 19 en 21.15 u.: „Wat zien ik”. TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, in gebouw Cultu reel Centrum Moerbergplantsoen, IJmulden. da gelijks 9.30-12 u. en 14-16.30 u.: zaterdag en zon dag gesloten. Beèckestijn, Velsen-Zuld, museum, tentoon stelling dagelijks 14-17 uur; in het noordelijk Koetshuis exposeert tot 1 november Sylvia Stel ger. Ruïne van Brederode, Santpoort op werkda gen 9.30-12 u. en 13-17.45 u. ■o re j o. 9 es cS DEN «.„DOOD/ MATERIAAL VANDAAN!/ MAAR NU ZITTEN WE VOORN RAADSEL GISTER NACHT KREEG IK T BERICHT PAT EA, 'r dochtertje van melvin gevon- r BEGINNEN JULLIE DAAR NU ALWEER OVER! OP DE TERUGREIS ^4 VAN OCTA HEBT U'N KIND MEEGE5NQKKELD, NIETWAAR? MAAR NU... JA, DAT IS ONS ALLEMAAL BEKEND- DAAROM. LIETEN WE 'T OOGLUIKEND TOE Jt. Bdl DE INTER STELLAIRE DIENST.... JA! JA! NATUURLIJK NAMEN WE EA MES! HAAR OUDERS WAREN VERMOORD DOOR OCTAGRIEZELSIMOEST ZJ) OP DIE AFSCHUWEIN1KE PLANEET BLIJVEN 5CM6?, PELLI DENKT ALTIJD AAN ALLES...HIJ HEEFT ZELFS DE TEKENINGEN VOOR EEN VUURTOREN MEE WACHT i EVEN!

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 23