Portret van oud-wethouder J. v. Leeuwen Goed ouderwets toneel FRAAI GESCHENK AAN GEMEENTE voor bejaard publiek BIJ OPENING HUIS TER HAGEN Originele naatn voor nieuwe kleuterschool in Zeewijk Plezierige avond van Umuidens Roem In Zeewijk aangepaste flatwoningen „DRIE IN DE PAN” „ZIJN REVANCHE” VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND IN DE VISHAL J. Westerhoven overleden Havenberichten Nieuwe sportvelden voor ADO ’20 ra 5 ZATERDAG 30 OKTOBER 1971 IJMUIDER COURANT Velsen-IJ tnuiden GEDATEERD Velsen-Noord Beverwijk Zuilen Eigenaar van „De Uileboom” (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Als een erkenning voor de bijzondere betekenis welke de overleden oud-wethouder J. van Leeuwen heeft gehad voor het bejaar- denwerk en tevens om uitdrukking te geven aan de dank van de bewoners van „Huis ter Hagen” en het bestuur van de Stichting Katholiek Bejaar dencentrum Kennemerland voor de medewerking welke de oud-wethouder heeft verleend aan de totstandkoming van het tehuis is het gemeente bestuur een geschilderd portret van de heer Van Leeuwen aangeboden. Dit geschiedde vrijdagmiddag bij de opening van „Huis ter Hagen” door mevrouw Goyarts, een van de bewoonsters van het tehuis. Burgemeester W. M. B. Bosman heeft het geschenk dankbaar aanvaard. Kerkdijk nieuws lokalen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN „De gemeenteraad!”, antwoordde een der prille leerlingetjes vrijdagmorgen vlot en enthousiast op de vraag van hun hoofdleidster, me juffrouw P. J. Prikker, of zij misschien wel wisten wie deze dag hun nieu we kleuterschool aan de Scheiberglaan in Zeewijk zou openen. In dit ge val was er weer eens sprake van de bekende klok en haar klepel, omdat de kleuter waarschijnlijk iets had opgevangen over de aanwezigheid van de Velsense wethouder van onderwijs, de heer M Roessingh, die hier het ge- meetebestuur kwam vertegenwoordigen. De openingsceremonie zelf was ditmaal gereserveerd voor mevrouw M. J. Post-Streefkerk, omdat zij voor deze school de toepasselijke naam „Drie in de pan” had verzonnen. Haar originele gedachte was afgeleid van de drie, in een duinpan gelegen klas- (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Zoals verleden week reeds door ons kon worden bericht heeft de heer Joop van Baar, in de IJmond als amateurtoneelspeler en regisseur niet geheel een onbekende, nu eindelijk besloten definitief van schmink en voetlicht afscheid te ne men. Met een dergelijke lange staat van dienst is deze beslissing hem on getwijfeld bijzonder zwaar gevallen, maar zijn hoge leeftijd (drieënzeven tig jaar) en de gezondheidstoestand van zijn echtgenote beletten hem zo langzamerhand de vereiste uren voor een dergelijk tijdrovende liefhebberij op te brengen. Heemskerk i u. u. u. u. Shot. A. Verherentstraat. 20 u. (Van een onzer verslaggevers) Huijgensstr. Geo- Alleen betreurde spreker het dat het Ned. Herv. kerk: Beroepen te Wekerom J. C. Schuurman te Putten. Geref. Kerken: benoemd tot geestelijk verzorger van „De Breukelderhof” te Ben- nekom en „De Hartenberg” te Wekerom A. Trapman te Velp. Een belangrijk aandeel in het programma had het fanfarekorps Wilhelmina uit Sant poort, dat het ook geheel op de vrolijke toer zocht. De Mars der Medici en „Going Dutch” van Pi Scheffer betekenden een vlotte start. Een muzikaal hoogtepunt was de met veel begrip gespeelde selectie uit Hair en de selectie uit de Black and White Minstrel Show was daarna een fijne „mee- neuriër”. Met Long Street Dixie werd het aandeel van de fanfare besloten. Naast de twee Veteer ensembles kon men ook nog luisteren en kijken naar Los Buenos Amigo’s, een ensemble dat Zuid- amerikaanse muziek bracht. Vier mannen en een meisje, dat aangenamer was om naar te kijken dan naar te luisteren. De groep bracht vitale muziek, die in een hoog tempo werd gebracht, en waarbij enkele mannen over goede stemmen bleken te be schikken. Verrassend was het nooit, maar wel was ook hier sprake van vlot amu sement. Als geheel dus een avond, die de aan wezigen niet heeft teleurgesteld. zo goed bedachte naam voor de school, die nog wel eens van symbolische beteke nis zou kunnen z(jn voor het nieuwe ge bouw, dat hier volgens de plannen van het gemeentebestuur eenmaal zal verrijzen. Ongeveer een halve eeuw geleden be hoorde „Zijn revanche” bij het amateur toneel tot de meest gespeelde stukken en de recente voorstellingen hiervan hebben bewezen dat een deel van het publiek hier nog altjjd bijzonder ontvankelijk voor is. Vooral toeschouwers die uit eigen waarne ming zouden kunnen meepraten over ac teurs als Louis Bouwmeester. Oscar Tour- niaire en Louis de Vries. voorlopig nog niet mogelijk zal zjjn hier een lagere school aan toe te voegen, of schoon het gemeentebestuur er steeds naar wil streven een lagere en een kleuterschool dicht bij elkaar te plaatsen. Maar gelet op de vele jonge gezinnen die zich in Zee wijk komen vestigen, zal dit in de toe komst wellicht toch noodzakelijk blijken. ZATERDAG 30 OKTOBER De Mei, Geelvinckstraat. 20 u. disco theek, (alle leeftijden). Ker- 19-21 ZONDAG 31 OKTOBER De Mei, Geelvinkstraat. 19.30-22.30 u. instuif (vanaf 13 jaar). Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 14.30-17.30 u. De wethouder lichtte zijn woorden toe door eVen te herinneren aan het voorne men Zeewijk te voorzien van een katho lieke, een protestants-christelijke en een openbare kleuterschool, waarbij hier dan straks het definitieve schoolgebouw wel licht als een ware „Drie in de pan” voor alle kinderen van deze zuilen kan worden opengesteld. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Op 68-jarige leeftijd is in de Mariastichting in Haarlem overleden de heer J. W. A. Westerhoven, eigenaar van „De Uileboom” in Santpoort, een bekende figuur in horeca-kringen en bij de Santpoortse bevolking doordat hij ruim dertig jaar het voorzitterschap heeft be kleed van de harddraverijvereniging. De heer Westerhoven had van 1929 tot 1945 een brood- en banketbakkerij aan de Hagelingerweg en daarna werd hij eigenaar van het café „De Uileboom”, dat hij in 1961 uitbreidde met een hotel en restaurant aan de Hoofdstraat. Eind 1965 werd hij benoemd tot voorzitter van de Nederlandse Bond van hotel-, café-, restaurant- en aan verwante bedrijven (Hoera), nadat hij van 1955 af het secretariaat had waargenomen. Veel heeft hij gedaan voor de vakopleiding en hij maakte ook deel uit van de examen commissie. Aan het Santpoortse verenigingsleven nam hij actief deel en gedurende vele jaren was de thans overledene de animator van de Santpoortse feestweek in augustus, waarin een harddraverij werd gehouden. In de zomer van 1966 heeft hij het voor zitterschap neergelegd. Maandag 1 november zullen in de pa rochiekerk in Santpoort de uitvaartdien sten worden gehouden, waarna om onge veer elf uur de begrafenis zal geschieden op de begraafplaats „Duinhof”. HEEMSKERK De gemeente zal zo spoedig magelijk beginnen met de voor bereidende werkzaamheden voor de aan leg van twee voetbalvelden en een half verhard trainingsveld op het sportpark De Vlotter. ADO ’20, die de velden gaat ge bruiken, zal zelf de verlichting van het huidige trainingsveld naar de nieuwe ac commodatie overbrengen. De politie zal bij de thuiswedstrijden van ADO ’20 1 pro beren het verkeer op de smalle Oosterweg beter te gaan begeleiden, zo deelde bur gemeester H. Nielen in de donderdagavond gehouden raadsvergadering mede. De ver keersopstoppingen op de weg zijn bij thuiswedstrijden van ADO ’20 1 langza merhand gewoon gaan worden. ZATERDAG 30 OKTOBER 20-22.30 De Wijkerbaan. Pres. Kennedyplein. 20 u. kienen VARA-speelgoedactie. Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend tot 15.30 u. ZONDAG 31 OKTOBER Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend 9-12 u. De Grenspost, Soerstraat 1. 14-16.30 discotheek Fire. De Uitwijk, Arendsweg 70. 20-22.30 jeugdsociëteit Biebbieb (vanaf 18 jaar). MAANDAG 1 NOVEMBER De Uitwijk, Arendsweg. 13.30-15.30 peuterspeelzaal. Met de beste wensen voor de toekomst sloot hij zijn toespraak af. Nadat ver scheidene sprekers het woord hadden ge voerd, waaronder een afgevaardigde van de Federatie voor de Bejaardenzorg, be stond er gelegenheid het gebouw te be zichtigen. De Kleder, Hilbersplein. jeugdsociëteit (13-15 jaar). Na de aanbieding door mevrouw Goyarts. bekijkt burgemeester W. M. B. Bosman samen met haar het ge schilderd portret van de overleden oud-wethouder J. vaji Leeuwen. Voor deze opening hadden vele moe ders het huiswerk even onderbroken, zo dat mejuffrouw Prikker in haar kort be groetingswoord nog een behoorlijk aantal belangstellenden kon welkom heten, waaronder wethouder M. Roessingh en de gemeente-architect, de heer H. A. Peters. Direct daarop verzocht zij mevrouw Post het kleed weg te nemen, waarmee de naam van de school nog in het verborge ne werd gehouden. En met de woorden: „Ik doop u Drie in de pan”, voldeed me vrouw Post prompt aan dit verzoek, waar mee zij een geestig naambord onthulde dat in de vorm van een koekepan de afbeel dingen van drie kleine pannekoekjes be vat. In zijn toespraak wilde wethouder Roes singh in de eerste plaats mevrouw Post even complimenteren met de door haar Het A-orkest opende met een vrolijke Offenbachselectie. Voortreffelijk klonk de Balalaikasuite van Kok en een deel uit de Suite Baroque van Gerhard Maas leek ook een aanwinst van het repertoire. Volgende maal graag het gehele werk! Een ander boeiend stuk bleek achteraf het stemmen van de pauk geweest te zijn als inleiding tot „Blue for Blue”. Het pro gramma werd besloten met de Radetsky- mars, die er niet geheel vlekkeloos uit kwam. Van de oprichting af is Joop van Baar ook regisseur geweest van het „Velsens Bejaardentoneel” met welk ensemble hij nu bezig is aan een soort afscheidstour- nee, waarvoor tot opvoering van J. vaji Randwijks toneelspel „Zijn revanche” werd besloten. Vrijdagavond werd hiervan een voorstelling gegeven in zaal „Zomer- lust” in Santpoort, nadat hier reeds een opvoering in het Hervormd Jeugdgebouw in IJmuiden-Oost aan was voorafgegaan. Want een stuk als „Zijn revanche”,, met de blinde Van Es als centrale figuur, is inmiddels toch wel sterk gedateerd, zodat de handeling nog slechts weinig verrassin gen heeft te bieden. Vandaar dat ook reeds na enige taferelen de afloop kan worden voorzien van de problemen waar de onbedorven Lena zich voor ziet ge plaatst door de avances van haar aanbid ders Peters en Boom. Het was daarom van regisseur Van Baar goed gezien voor deze opvoeribgen de stijl te kiezen, waar De officiële toespraken rond de ope ningsplechtigheid hadden plaats in de re creatiezaal. waar naast de vele genodigden ook een deputatie van de bewoonsters aanwezig, was. Na ingeleid te zijn door de directeur van Huis teir Hagen, de heer A. J. Röling, heeft de bisschop van Haarlem mgr. Th. J.' Zwartkruis de openingsrede uitgesproken. Hij ging nader in op het ge zegde, dat men het karakter van een mens kan onderkennen aan de wijze van benadering van de bejaarden. Centraal'in zijn toespraak was, dat er respect en eerbied dient te zijn voor de bejaarde medemens. Hét is niet de sterkste zijde van onze tijd, wanneer' het gaat om het verleden, doch zonder verleden is ook geen toekomst mogelijk. Ook „Huis ter Hagen” moet een toetssteen worden van dat respect en die eerbied was het oor deel van de bisschop. De voorzitter van het stichtingsbestuur mr. A. N. Helsloot dook in de historie en besprak vervolgens de planologische en maatschappelijke ontwikkeling met betrek king tot het bejaardenhuiswerk in het al gemeen en „Huis ter Hagen” in het bij zonder. Nadat mevrouw Goyarts het geschenk van bewoonsters en bestuur had aangebo den, sprak burgemeester W. M. B. Bosman. Deze stelde vast, dat met het ingebruik- nemen van dit tehuis in Velsen kan wor den beschikt over 500 plaatsingsmogelijk heden. Echter op dit moment staan nog 300 echtparen en 240 alleenstaanden inge schreven. In „Huis ter Hagen” met zijn katholieke signatuur is 1/3 van de bewoners katho liek; 1/3 behoort tot andere kerkgenoot schappen en 1/3 tot geen genootschap: een afspiegeling dus van de bevolking van Vel sen merkte de burgemeester op. Voor een vierde zogenoemd pensionte- huis zag de heer Bosman weinig mogelijk heid. In Zeewjjk ligt nog een bouwterrein bestemd voor bejaardencentrum, maar vermoedeljjk zal daar min of meer door de omstandigheden gedwongen de bouw plaats hebben van een centrum, bestaande uit aangepaste flatwoningen, waar de bejaar den zelfstandig kunnen wonen, eventueel gesteund door een begeleidende zorg, zoals de verstrekking van warme maaltijden, technisch-huishoudelijke hulp en dergeljjke. het ook vroeger in moet zijn gespeeld, dus met een gepast breed gebaar en in een enigszins gedragen toon. Zelf gaf hij het juiste voorbeeld als de blinde Van Es, in welke vertolking door hem een zekere soberheid werd onderge bracht. Els Nuijen bleek ook het aange wezen speelstertje voor de beminnelijke Lena, terwijl Ger Schoon en Job van der Zwan. de beide rivalen het gewenste con trast wisten mee te geven. Dit ensemble, verder bestaande uit Jac. Gorter, Ger Schoon, Jan Koster, Mary van den Brink, Johan Klaassen en mevrouw Van Noort kunnen eveneens verantwoordelijk wor den gesteld voor het succes van deze opvoeringen, welke door het publiek in de zaal in gespannen aandacht werden ge volgd. En na afloop daarvan kwamen er telkens een of meer sprekers die de vele verdiensten van Joop van Baar wilden belichten. Donderdag 4 november volgt de laatste opvoering in het buurthuis „De Mei” in Velsen-Noord, waar wij gaarne de bezoe kers op willen attenderen, die een avond ouderwets toneel op prijs weten te stellen. MAANDAG 1 NOVEMBER Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui- den 16-17.30 uur: tennis, 18.30-21 uur: Exercitia, 21-23 uur: Full Speed. Velserbad. Briniostraat, IJmuiden, 6.30-8 uur: gemengd zwemmen. 8-16.15 uur: schoolzwemmen. 16.15-16.45 uur: zwemles sen. 18-21 uur: zwemvereniging Kennemer Staten,. 21-22.30 uur: zwemvereniging r.-k. Velsen. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 uur bibliotheek en inlich tingencentrum van de Ned. Vereniging voor Seksuele Hervorming. IJmuider Harmonie, 18.30 tot 20 uur, jeugd-, tamboer- en trompetterkorps -en majorettenpeloton in MMS Tolsdpiner- laan. IJMUIDEN. In IJmuiden werden vrijdag de volgende besommingen (in gul dens) gemaakt: KW 149 9.670, 226 15.400, 109 900. 137 7.770, 185 15.300, TX 3 29.860, 17 19.390, 34 18.070, 94 18.840, 4 22.140, 8 1.280, 14 5.210, 16 600, 19 15.870, 24 2.649, 36 13.400, IJM 8 5.330, 23 1.200, ARM 12 580, GO 26 3.120, HD 94 6.710, UK 6 6.640, 23 300, 48 790, 60 19.950, 63 20.340, 148 4.580, 245 1.540, VD 6 7.420, 25 2.410, 115 1.050, WR 136 1.200, YE 25 740, ZL.6 1.670, UK 17 en 249 1.030, 54 en 208 2.630,107 en 131 5.330, 143 en 236 8.360, 196 en 234.400, VD 19 en 9 1.930, 15 en 89 1.030, 44 en 75 1.290, 1 en 52 340, EB 28 en UK 147 1.160. Scheveningen De aanvoer in ’Scheveningen bestond zaterdagmorgen uit: 90 kisten en 140 kleine kisten wijting, 450 kisten gul, 1150 kisten en 450 kleine kisten haring, 20 kleine kis ten makreel, 750 kisten schol en-5500 kilo gram tong. ZATERDAG 30 OKTOBER Progress-sociëteit, Const. Hijgensstr. Ge opend. van 20 tot 2 uur. Donkev Shot. A. Verherentstraat. 20 u. dansen. ZONDAG 31 OKTOBER De Lichtboei,Maasstraat. 14 u. jeugd film. Progress-socitëeit. Const. Geopend 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. discotheek. MAANDAG 1 NOVEMBER De Zandkraai, Handelstraat. 13.30-15.30 u. peuteroppas. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Rigoletto, Japan: Pengall. Si. Nazaixe, IJmuiden; Baltique, Oslo; Gardience, Huil; Bremerflagge, Hamburg; Star Atlantic Rotterdam, Velsen; Rijnstroom, Shoreham; Litania, Skutskaer, Zaandam: Sus- sexbrook. Leningrad; Doris, Rotterdam; Nanfri, Baie Comeau: Harnis, Wilhelmshaven: Oscar Mathies, Emden; Martha Friesecke, Londen, IJmuiden; Star, Brake; Bernard Oldendorf, Sower Buganon; Hoegh Trude. St. Nazaire; Tor Scandia. Gothenburg: Halger Sietas, Fowey; Budjadingen,.Hamburg IJmuiden; Rolf, Londen; Unamdi Azikiwe, Bremen; Cainventure, Boston; Laertes, Bremen: Brightling, Port Talbog, IJ muiden; Inger Clausen. Klaipeda. Vrijdag vertrokken van IJmuiden; Athenian, Victory, Noordzee; Bonny, Ystad. IJmuiden; Team Astwi, Aruba; Zanzibar, Rotterdam; Trio. Punta de Castello, Zaandam: Sondith, Goole; Radja, Rotterdam; Vauban. Wisbeck; Jupiter, Bremen; Gardience. Rochester; Oranjeborg, Delfzijl, Beverwijk; Mithras LissabonAstyanas, Liverpool: Holland, Bremen: Femside, Emden; Carola Reith, Barbados: Vassyaure. Aruba; Tweelo, Dublin; Oscar Mathies, Flixborough; Worthing, Newport; Sohar. Muskat. Zaterdag aangekomen in IJmuiden; Diabas, Swansea: British Kestrel, Cotyron; Voline, Da genham: Anjo, Par; Zaanstroom, Felixtowe; Am- stelstroom. Hull;! Ilesha Palm Antwerpen; He lena Oldendorff, Lulea. IJmuiden. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Doris, Prombero; Helga S, Aalborg; Tor Scandia, Im- mingham: Harnis. Flixborough; Habernis. Bre men: Rolf, Wisbeck; Herman Helene. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). De Grenspost, Soerstraat 1. 20-22.30 u. discotheek Fire. De Slof, Raamveld. 20 u. feestavond Tropenvrienden. De belangstelling voor de avond van Umuidens Roem was gisteren erg teleur stellend dn de Stadsschouwburg. Ten on rechte, want het programma mocht dan wel geen grote namen vermelden, amu seren kon men zich best. Dat was te dan ken aan het programma dat sterk gericht was op pretentieloze vrolijkheid, maar ook aan de conferencier Hans Borghardt, die zijn werk gewoon plezierig deed. Hij praat te wat, zong wat liedjes erf vergat zelfs niet een jongetje een hond van ballonnen ten geschenke te geven. Umuidens Roem trad voor de pauze op. Het jeugdorkest speelde het thema uit Exodus, en fungeerde verder als begelei ding voor Charles van der Steeg (dwars fluit), die in een Bourée ook nog werd gesteund door dirigent Dolf Schelvis op altblokfluit. Wethouder Roessingh vond voorts de plaats voor deze school bijzonder gelukkig gekozen, omdat de kleuters hierdoor zo dicht bij de natuur worden gebracht. Hij achtte dit een goede gelegenheid de leer lingetjes al vroeg te wijzen op het belang van de duinen, zodat zij er voorzichtig mee moeten omgaan. En nadat spreker ook nog even had gewezen op het grote belang van een kleuterschool, waar immers de basis wordt gelegd voor opvoeding en on derwijs, wenste wethouder Roessingh hoofdleidster Prikker met haar beide leidsters met deze school het meeste suc ces. Hij bleek ook voor de naamgeefster daarvan, mevrouw Post-Streefkerk, nog een bloemstukje te hebben meegebracht. Na deze korte openingsceremonie na men de met feestmutsen getooide kleuters juichend bezit van hun klassen, waar hun nog een tractatie. wachtte. .Uiteraard drie tin. de pan Als naamgeefster ontvangs mevrouw Post-Streefkerk, na de onthulling van het bord, van wethouder Roessingh een bloemstukje. De Lichtboei, Maasstraat. 14 u. jeugd- peuteroppas. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. pend van 19.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, kweg 45: volwassenen 14-17.30 en u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 19-21 u. 17.30 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u.; Parmentier- straat 2: jeugd 15.30-17.30 u. ZATERDAG 30 OKTOBER OK-ver. St. Enjjelmundus, oud-Umui- den, in het Oud-Katholiek Verenigingsge bouw, tot 23 bazar. Aquariumver. Velsen, zaal Schoonen- berg. Min. v. Houtenlaan, jaarfeest. Patronaatsgebouw, Zeeweg, IJmuiden- O„ „Madame Tic-Tac”, door toneelver. Advendo. Jeugdcentrum IJmuiden, in Pen-centra- le, Kanaalstraat, 20 u. Arthur Brown, ■voorprogramma Tortilla. Velserbad. Briniostraat, IJmuiden, 20 u. int. tweekamp VZV-Cercle Nautique de Brunoy uit Frankrijk. ZONDAG 31 OKTOBER Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui- den, 10.15 u. jeugdturnwedstrijden. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden. 13.30 u. int. tweekamp met Wuppertal, Duits land. Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 uur. Beverwijkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg 2. 20-22 u. spreekuur. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4. 20 u. werkgroepavond AA. Gymzaal, Dreef. 19.30 u. conditietraining voor heren. Verenigde openbare biblioheek. Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 19- 21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15- en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46:

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5