Meerjarenplan aangekondigd BELEIDSNOTA BEVERWIJK GEEN Huize Scheybeeck INDRUKWEKKEND STUK Parkeermeters in binnenstad Toekomst van Hervormde wijkgemeente in discussie Kansen voor jeugdwerk Goede kwaliteit Vlekkenplan van B. enW. groenten aan voor sport Heemskerk geen behoefte Fijnzinnig poppentheater van Herman Tieman in Pauselijke onderscheiding de heer G. Buur aan voorlichtingscentrum veiling V erkeerslichten Buurthuis in gebied Heemskerk aan Duin NOOY trouwdag Verrassing op zilveren bespreken plan voorhaven Pastoor A. Hogema naar Beverwijk bij afslag Rijksweg Bestuur van D’66 afdeling IJmond sterk uitgebreid Raadscommissies 7 IJMUTDER COURANT ZATERDAG 30 OKTOBER 1971 1 J Huisvesting Ongevallendienst Jeugdzaken Bejaardenwerk (Van onze correspondent) VOORSTEL IR. J. KROON VERWORPEN Sport (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Na de beschouwingen van financiële aard de begro tingscijfers zijn B. en W. van Beverwijk ter begeleiding van de begro ting nu gekomen met een beleidsnota, waar afgezien van het hoofdstuk onderwijs ook niet zoveel in staat, omdat, zoals het college aankondigt, veel onderwerpen zullen worden opgenomen in het binnenkort afzonderlijk aan te bieden meerjarenplan. Bij stukjes en beetjes wordt aldus Het Beleid op tafel gelegd. Inzake de gewestvorming hebben B. en W. de raad een nota toegezegd, maar in verband met nieuwe ontwikkelingen is de totstandkoming ver traagd. BEVERWIJK. Poppenspeler Herman Tieman en zijn medewerkers lieten de bezoekers van het Micro-theater vrijdagavond genieten van een bijzonder fijnzinnig spelen met marionetten in het programma „Een spel van figuren en figuren maken”. Wat er met poppen zoal mogelijk is, heeft de geregelde bezoeker van het theatertje in Huize Scheybeeck reeds enkele malen kunnen ervaren tijdens voorstellingen van de Hagenaar Guido van Deth en het theater van Bert Brugman. Kerkelijk nieuws w e- ba ils VELSEN-NOORD. In gebouw „De Schouw” in Velsen-Noord wer den de heer G, Buur en mevrouw M. Buur-Keijsper vrijdagmiddag ter ge legenheid van de viering van hun zilveren huwelijksjubileum volledig verrast door de aanwezigheid van verscheidene vooraanstaande perso nen uit de rooms-katholieke geloofs gemeenschap in de IJmond onder wie deken G. Groot van Beverwijk, de juist deze week scheidende pastoor B. J. van der Spek en kapelaan J. Wesseling van de St. Josephparochie in Velsen-Noord en andere promi nenten onder wie enige geestelijken. Vuilnis en grond I l (Van een onzer verslaggevers) ER af- Pontifice” kreeg de heer Buur onder grote bijval aangeboden. om gaf Na sen de in erd uit De procedure van de ruilverkaveling is thans zover gevorderd, dat de passering Geref. Kerken (vrijgemaakt buiten ver band) beroepen te Zeist, tevens studenten predikant te Utrecht, J. M. Smelik te Rotterdam. Geref. Gemeenten bedankt voor Almelo Chr. van de Poel te lerseke. Doopsgezinde Broederschap beroepen te ’s-Gravenhage voor de arbeid te Pati dr. A. van de Doel te ’s-Gravenhage. Deze brief, zijnde de begiftiging wegens de met de onderscheiding oorkonde van de vele verdiensten „Pro Ecclesia et Uit de gehele voorstelling bleek dat de poppenspelers zich sterk verdiept hadden in de mogelijkheden welke de poppen hun konden bieden, en het spelen met figuren in de ruimste zin hadden opgevat. Dat bleek bijvoorbeeld uit het voor „de pop penkast” verschijnen van een speler die met een witte huls van karton rond zijn hoofd eenvoudige pasjes maakte, blinde lings een gezicht op de huls tekende en weer verdween. Terecht beloonden de bezoekers van het Micro-theater deze inventieve poppenspe lers door gul te applaudiseren. K. VAN LEEUWEN. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De gemeente Ooster- wijk-Meerestein van de Hervormde Ge meente heeft uitvoerig de mogelijkheden onderzocht voor een nieuwe opzet van de wijkgemeente, die momenteel geen predi kant bezit, maar een consulent. Het is wel duidelijk, dat van een beroep momenteel geen sprake kan zijn, zo meldt de wjjkge- meente. >nio :ht- de >cht iddi :mo ge- rich nde dan de van icht de od en- via en- lar- oor De oor in pa- snd ius, jke De- gu- het Iers dit ond 42, de >a- ;rij D. rde Vrijwel zeker wordt verwacht, dat het volgend jaar begonnen zal worden met de bouw van een buurt- en wijkcentrum aan de, Wilgerhoflaan: een samenwerkingspro ject tussen „De Uitwijk” en „Het Groene Huis”. Gezocht wordt naar een accommodatie ter vervanging van het bestaande semi- 114 irt, ip- de co- 146 If- la- ig- let in ge- djk ven 230 ter eze sen 5e- iie as- de ei- irij di- ran am ip- tot sn- ïrij het igd ■en. ar sen de de oe- ler 119 jn. los ste van mening, dat ernstig dient te worden overwogen, of er op het gebied van de doorstroming een actievere politiek moet worden gevoerd. Onderzocht wordt de mogelijkheid van woningbouw aan de Jekerstraat in het plan Zwaansmeer. Wat Wijk aan Zee betreft kan volgens B. en W. de uitwerking van het plan Oldenborgh-Dorpsduinen ter hand wor den genomen, zodat ook daar reële moge lijkheden om tot woningbouw te komen aanwezig zijn. Naar de mening van het Het blijkt nu, dat ongeacht de onderhan- delingen welke gevoerd worden om te ko men tot een regionale Ongevallendienst, het Beverwijkse college van burgemeester en wethouders nu de mogelijkheid en wen selijkheid onderzoekt om in deze gemeente te komen tot de oprichting van een Ge meentelijke Geneeskundige en Gezond heidsdienst. Het college voegt er aan toe, dat het noodzakelijk is dat zoveel mogelijk belanghebbenden bij de oprichting van zulk een dienst worden betrokken. Men verwacht volgend jaar, het over dekte zwembad en tevens instructiebad in gebruik te nemen. Met de gemeente Be verwijk wordt in de toekomst overleg gepleegd omtrent de plaats van situering van een tweede instructiebad voor het schoolzwemmen. De ontwikkeling van de groengordel is voor het college aanleiding om, alvorens deze in verdere aanleg te nemen, een hoorzitting te houden. De bevolking kan dan wensen kenbaar maken, wat men in die groengordel wil hebben. B. en W. gaan een onderzoek instellen op welke wijze de WV van Heemskerk een injectie kan wor den toegediend. „Dit werk heeft duidelijk onze zorg”, aldus het college. Over de nieuwe vuilnisstortplaats (in regionaal verband) doet ^Beverwijk veel vager dan het gemeentebestuur van Heems kerk, dat alle plannen inmiddels al uitvoe rig bekend heeft gemaakt. De verwerving van gronden en/of op stallen gaat vooral in het kader van het reconstructieplan voor het stadscentrum gestadig door, maar de schaarste aan fi nancieringsmiddelen gaat steeds meer een belemmering vormen. Wat de gronden in het industriegebied betreft blijkt het tempo van de verkopen een dalende lijn te vertonen. De animo voor de „natte” gronden in het industrie gebied is van dien aard, dat B. en W. geen aanleiding zien om de aanwezige kade- lengte te verlengen. Er zal voorlopig ook Wat de huisvesting betreft zijn B. en W. geen nieuw industriegebied bouwrijp wor den gemaakt. Het club- en buurthuiswerk in de wijk Kerkheek startte het werk in een tijdelij ke accommodatie aan de Jan Ligthart- straat. Voornamelijk planologische moei lijkheden waren de oorzaak van het uit blijven van een permanent gebouw voor het club- en buurthuiswerk De Schuil hoek aan de Baandert. Het ziet er nu naar uit, dat spoedig met de bouw begonnen kan worden, aldus B. en W., die nog een aanvraag in behandeling hebben voor een jeugdgebouwtje in het gebied Heemskerk aan Duin. permanente gebouw „De Lichtboei”, name lijk in de groenstrook bij de lts. Het college heeft zich voorts in principe bereid ver klaard mede te werken aan een gezamen lijke opzet van een buurthuis voor Meere- stein, Oosterwijk, Zwaansmeer en Zuid- broek. Daarvoor willen zij het zogenoemde Jongensstad terrein beschikbaar stellen. De organisatie van de kindervakantiespelen voorziet in een behoefte. Door spreiding der activiteiten hoopt men meer kinderen te bereiken. Voor het eerst is er sprake, dat de mi nister beslist in overleg met de gemeente lijke overheden over het verlenen dan wel beëindigen van subsidie. Dat houdt in, dat het rijk een jeugdwerk subsidieert, indien de gemeente niet volledig meespeelt. Een herziene subsidieverordening inzake het jeugdwerk hopen B. en W. in de loop van 1972 aan de raad voor te leggen. Het subsidie aan de Beverwijks Sociaal Culturele Raad is verhoogd van 110.000 tot 160.000. Een halve ton meer dus, in verband met personeelsuitbreiding. Het mi nisterie heeft inmiddels laten weten, dat geen subsidie in de kosten verbonden aan de personeelsuitbreiding van de BSCR zal worden verleend, zodat deze lasten tenvolle voor rekening van de gemeente zullen blij ven. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Pastoor A. Hogema uit Uitgeest wordt benoemd tot pastor in het districtscentrum van het dekenaat Bever wijk. Hij zal zich met de pastorale activi teiten in de parochies van de Goede Raad en de Regina Caeli bezig gaan houden. Hij gaat wonen op de pastorie van de Regina Caeli. college dient men in Wijk aan Zee bedacht te zijn op een selectief uitgiftebeleid van de grond om in de eerste plaats de inge zetenen van de badplaats aan woonruimte te helpen. De uitwerking van het plan Westertuinen heeft inmiddels de nodige goedkeuring verkregen, zodat in dit plan na oplos sing van de financieringsmoeilijkheden de onteigening van gronden kan worden voorbereid. Tijdens een vergadering, waarin de toe komst van de wijkgemeente ter sprake is gebracht zag men verschillende mogelijk heden voor een nieuwe opzet: a) een sa mengaan van Opgang-, en Grote Kerk wijken, waardoor verschuiving van predi kanten kan plaats vinden, b) een nieuwe wij kindeling maken met vier predikanten, die dan wat losser gemaakt kunnen wor den van hun werkgebied, c) het aantrek ken van een part-time kracht met behoud van de bestaande structuur, d) het aan trekken van een gespecialiseerde kracht, bijvoorbeeld voor jeugdwerk, om de taak van de predikanten te verlichten, en daar door tot een andere taakverdeling en spe cialisatie te komen, e) meer samenwerking met andere kerkgenootschappen, bijvoor beeld Gereformeerden en Kritische Ge meente IJmond, en de gedachte van een zelfstandige wijkgemeente loslaten en f) het vragen van een wetenschappelijk ver antwoord onderzoek van de gehele struc tuur van de kerkelijke gemeente. De wijk gemeente vindt, dat de toekomst een pro bleem is van de gehele centrale gemeente. Voorgesteld wordt ook in andere wijkge- meenten avonden te organiseren over deze materie. een ambtenaar, die een schaap met vijf poten zou moeten zijn om het goed te doen. En wie heeft die poten?” Bjj het onderwerp Reglement van Orde kwam een motie van D’66/PPR om in de raad een vragenhalfuurtje c.q. rondvraag met eventuele deelneming aan het tijdens de vergadering aanwezige publiek in te stellen. De raad verwierp de motie zeer duidelijk: 5 stemmen voor en 15 stemmen tegen. De heer H. J. de Groot (PvdA) voelde er niets voor. „Wel in het geval het publiek vragen kan stellen over ingekomen stuk ken en mededelingen, die door de raad worden behandeld”. Ook de heer Vos zag het niet en was bang, dat er een janboel van zou worden gemaakt. De heer Kroon verdedigde zijn motie, door te stellen, dat Heemskerk eens het bewijs moet leveren het publiek mondig te achten deel te ne men aan de discussies. „Ik stel voor een proef te nemen om tijdens of na de ver gadering het publiek in de gelegenheid te stellen het college vragen te stellen”. Burgemeester Nielen: „U wilt hier toch geen experimenteel clubje van maken”. Ook het amandement van de heer Kroon om in de raadscommissies ook niet-raads- leden te benoemen haalde het niet. Het werd met 17 tegen 4 stemmen afgewezen. Vooral de heer H. van Klaveren (D’66/ PPR) zag er veel heil in, „want wij zijn een kleine fractie die bergen werk moet verzetten. Ik kan het allemaal niet bij benen. Als er nu iemand naar de raads commissie gaat en de informatie, daar verkregen, aan mij doorspeelt, kan ik als raadslid veel doelmatiger werken”. Geheel anders echter werkt Herman Tieman. Zijn marionetten zijn heel simpel van constructie en bestaan meestal uit niet meer dan een rond bolletje waaraan een lapje stof, een stukje hout of een spiraal bevestigd is. Het is hem ook niet te doen om mooie poppen te tonen, maar om met zijn beperkte figuren een bepaal de stemming op te roepen, een situatie aan te geven of eenvoudigweg een ge beurtenis duidelijk te maken. Van groot belang is dan voorts de wijze waarop dat allemaal gaat gebeuren en wat dat betreft hebben deze poppenspelers wel een bijzonder fijnzinnig en puur the ater geboren laten worden waarin de door hen gecreëerde figuren op subtiele wijze, geraffineerd ondersteund door zowel be lichting als muziek, tot leven komen. Bijzonder komisch was „Spin en vlieg” waarbij een uit een ferme dot poetskatoen gefabriceerde reuzenspin zich knorrend te goed doet aan voorbij zoemende vliegen. Een ander leuk, vooral qua techniek heel aardig grapje was „De trommelaar”, een plankje waaruit twee draadvormige ar men staken, dat al trommelend voortbe woog. Mevrouw Buur speldde haar man de pauselijke onderscheiding op, van links naar rechts deken G. Groot en pastoor B. J. van der Spek naast mevrouw en de heer Buur. en W. de raad binnenkort een voorstel wil len voorleggen om parkeermeters in te voeren. In Wijk aan Zee wil men de seizoenver- bodsborden geleidelijk vervangen door per manente. De mogelijkheden worden onder zocht, in Wijk aan Zee een eenvoudige be wegwijzering naar de markantste punten aan te brengen. Vanaf vier uur zal de openbare vergade ring uitsluitend door de commissie voor planologie worden voortgezet. Op de agen da voor de vergadering van deze commis sie (na vier uur) staan de volgende punten: ontwerp-bestemmingsplan omgeving Lau rens Reaellaan; schetsontwerp-bestem- minsplan Oosterduinlaan-Slangenkruidlaan en mededelingen over het Stationsplein. De heer C. N. P. van Leeuwen, lid van het kerkbestuur van St. Joseph leidde een zeer onverwacht officiële toespraak in, die echter verband hield met de activitei ten van de heer Buur als secretaris van het kerkbestuur. Hij deed dit aan de hand van „het rode boekje van Buur”, waarin op geestige wijze werd herinnerd aan de rollen, taken en functies van de bruide gom, die volgens het boekje een onver moeibaar, energiek en sociaal begaafd man is in zijn contactuele taak in het kerkbestuur. Vooral ten aanzien van het kerkgebouw heeft de heer Buur grote verdiensten en zijn „preken”, ofschoon zeldzaam, behandelen altijd financiële za ken. In een en ander heeft ook mevrouw Buur haar grote verdiensten, wat bleek uit het accent van het 25-jarig huwelijks jubileum. Pastoor Van der Spek behandelde het mysterie van een grote brief via de bis- schop van Haarlem aan de Paus, die ingevolge de grote inzet voor de Kerk van de heer Buur en zijn activiteiten daar naast in het sociale en culturele Wen in Velsen, een grote brief van paus Paulus VI als antwoord kreeg. HAARLEM. Het preadvies van B. en W. van Haarlem over de voorhaven in IJmuiden zal onderwerp van discussie uitmakeii op een openbare vergadering van de raadscommissies voor planologie, economische aangelegenheden en milieu beheer op donderdag 4 november om twee uur ’s middags in het stadhuis. De plannen van de St. Agnesstichting voor de stichting van een service-flat zijn zover gevorderd, dat de flat in de loop van 1972 bewoond kan worden. Voorts wil de Interkerkelijke Stichting voor Bejaar denverzorging te Beverwijk-Heemskerk een verzorgingstehuis voor bejaarden (113 bedden) en een service-flat (88 bejaarden woningen met bijbehorende voorzienin gen) bouwen. Dit nieuwe tehuis zal dienen ter vervanging van het verouderde tehuis voor bejaarden De Westerburcht te Be verwijk. Verder is een principe-aanvraag van de Humanistische Bouwstichting Be jaardenhuisvesting voor de bouw van een service-flat (117 bejaardenwoningen in 10 lagen) in behandeling. Tenslotte komt aan de Floris van Alkemadestraat een bejaar denverpleegtehuis voor demente bejaarden (120 bedden). Tengevolge van de toenemende verkeers stroom die zich vanaf de afrit van Rijksweg 9 op de Parallelweg in het lokale verkeer voegt, vormt de verbinding Parallelweg- Viaductweg-Spoorsingel in toenemende mate een knelpunt. Plaatsing van ver keerslichten wordt daar noodzakelijk. Rijkswaterstaat heeft reeds voorbereidin gen getroffen voor het plaatsen van een verkeerslichteninstallatie op de Parallelweg bij de afslag van Rijksweg 9. Aan de westzijde van de Viaductweg zal de gehele verkeerssituatie, waarbij het Meerplein zal worden betrokken, iri studie worden genomen. In de verkeerscommissie zijn daarvoor al suggesties gedaan. Het parkeervraagstuk, in het bijzonder dat van het kort-parkeren in de binnenstad heeft zodanige vormen aangenomen, dat B. HEEMSKERK. Wethouder H. J. H. Roozen zegde de raad donderdagavond toe een commissie te laten instellen, die de voorlichting van de gemeente Heemskerk nader gaat bestuderen. Dit verklaarde hjj naar aanleiding van het voorstel van de D’66/PPR-fractie. die een voorlichtings centrum in Heemskerk wilde stichten. Volgens B. en W. zou dit minstens 100.000,gaan kosten. Het college achtte de huidige voorlichting van de gemeente van dien aard, dat men de raad voorstelde niet met het voorstel van D’66/PPR ak koord te gaan. De heer ir. J. P. Kroon vertelde een motie op zak te hebben, die hij in de raad zou brengen als een aantal vragen, die hij juist had gesteld, door het college onbe vredigend, naar zijn oordeel althans, zou den worden beantwoord. Burgemeester H. Nielen maakte zich hierover bijzonder boos en verweet de heer Kroon, dat hij niets van besturen afwist. De heer Kroon miste na deze terechtwijzing de kracht om toch met zijn motie te komen, zo zei hij. Hij betoogde, dat er wel in Heemskerk voorlichting werd gegeven, maar op een amateuristische wijze. „Erg goedwillend, maar op wie is die voorlichting gericht”. Wethouder H. Roozen sprak, nadat ver scheidene raadsleden zich positief over de voorlichting hadden uitgelaten, over fou ten in de voorlichting, die menselijk zijn. „Wat scheelt er hier in Heemskerk aan. Wij hebben De Streng, de regionale pers, de hearings, de spreekuren, de persconfe renties, contacten met politieke partijen. Het college wil de verantwoordelijkheid van het voorlichten niet afschuiven naar van de akte van toedeling voor 1 januari 1972 zal kunnen plaats vinden. De behan deling van de bezwaren is door de plaat selijke commissie bijna beéndigd. Het ontbreken van professionele krach ten voor het maatschappelijk en hety soci- aal-culturele werk in het nieuwe woon wagenkamp te Heemskerk is voor het bestuur van de Stichting Woonwagencen trum IJmond een grote zorg. De verschil lende particuliere c.q. kerkelijke organen zijn er niet in geslaagd de bestaande vacatures te vervullen. Het bestuur zal thans in samenwerking met de gemeen schapsraad proberen hiervoor een oplos sing te vinden. Ondanks het feit dat de maand november voor de deur staat blijft de grote stroom van groenten aan de veiling Kennemer- land onverstoorbaar doorgaan. De kwali* teit van vele produkten is door het zachte najaarsweer bijzonder goed. Vrijdag waren er nog 2500 kisten andijvie waarvan de prijzen matig waren, er werd tot 30 cent per kilo betaald. Spinazie was zeer gevraagd en noteerde bij een be hoorlijk aanbod van 15 tot 68 cent per kilo. De sla wordt van buiten tot de laatste krop aan toe geruimd voor prijzen van 6 tot 16 cent per stuk. In het begin en midden van de week lagen deze prijzen iets hoger. Bospeen gaat vlot weg tot 65 cent per bos; de waspeen komt niet hoger dan 35 cent per kilo. Voor de laatste bonen werd tot 380 cent per kilo betaald. Bloemkool vari eerde van 25 tot 61 cent per stuk. De tomaten noteerden in het begin van de week prijzen die ruimschoots boven een gulden per kolo kwamen, doch vrijdag kwamen ze niet hoger dan 86 cent per kilo. De verschillende koolsoorten, nog matig in aanbod, werden vlot afgenomen, met voor de tijd van het jaar matige prijzen. Prei komt steeds in grote partijen aan de veiling met prijzen van 28 tot 46 cent per kilo. Spruiten varieerden van 25 tot 125 cent per kilo, voor al deze produkten is het weer nog te zacht. De prijzen waren vrijdag: andijvie 11-29, bloemkool 25-61, breekpeen 10-22, bos peen 26-62, boerenkool 10-20, komkommer 58-71, seldery knollen 16-31, prei 28-46, rode kool 13-25, snijbonen 255-355, sperci- bonen 250-380, sla 6-16, spruiten 25-125, tomaten 45-86, uien 11-18, waspeen 15-33, spinazie 15*68. BEVERWIJK Het bestuur van de deling IJmond van D’66 is met drie leden uitgebreid en gebracht op zes leden. In het verleden moest het afdelingsbestuur door gebrek aan mankracht vele politieke ac tiviteiten lafen schieten, eenvoudigweg omdat men te weinig mensen kon inzetten. Tijdens de vrijdagavond in café^restaurant Bellevue gehouden algemene ledenverga dering werden de heren G. van ’t Groene- woud, H. K. Wilmink en L. Manche tot bestuursleden gekozen. Het bestuur wordt gecompleteerd door de heren H. Keiler (voorzitter), H. A. Bos (secretaris) en J. van Zanten. n Twee leden hadden zich niet herkies- KeO'eatie baar gesteld en wel mevrouw M. E. Beij- enHoek en de heer J. Nijssen. Zij wer den door voorzitter Keiler toegesproken en bedankt voor de werkzaamheden, die beide leden in het belang van de afdeling hadden uitgevoerd. De afdeling telt momenteel 47 leden. Het ledenverlies kon worden beperkt tot twee. De afdeling van D’66 had mej. A. M. Goudsmit, Tweede-Kamerlid voor D’66 uitgenodigd de landelijke politieke situatie, alsmede de houding van de D’66-fractie in de Tweede Kamer tijdens de algemene be schouwing te analyseren. Mej. Goudsmit legde in haar visie zoveel discussie-punten, diat na haar inleiding de leden een geani meerd debat voerden. Vervolgens liet ook deken Groot zijn licht over de heer Buui schijnen waarbij hij herinnerde aan de anekdote van pas toor Van der Spek bij zijn intrede in Velsen-Noord, toen hem door de thans onderscheidene werd toegevoegd. „Hé broer nou moet je es effe luisteren”. Dit typeert volkomen de eigen wijze van optreden van de heer Buur, die overigens veel mensen in vele functies ontmoet. Deken Groot verzocht na een welge meend dankwoord aan het adres van de onderscheidene, mevrouw Buur de pause lijke onderscheiding bij haar man op te spelden, welk moment aanleiding werd voor een luid applaus. Mevrouw Buur ontving een prachtig boeket. Ds. A. J. van der Linden van de Neder lands Hervormde kerk in Velsen-Noord wenste de heer en mevrouw Buur geluk met de onderscheiding. Hij belichtte de in de loop der laatste jaren ontstane moge lijkheid tot een samengaan in de oecume ne, die uit wederkerige invloed tussen rooms-katholieken en reformatoren tot goede samenwerking kon leiden, waarvoor hij zijn dankbaarheid uitsprak. Ten slotte richtte ds. Van der Linden zich ook nog tot de scheidende pastoor Van der Spek. Alle aanwezigen maakten gebruik van de gelegenheid de familie hartelijk te complimenteren. HEEMSKERK. Het jeugdwerk in de wjjken Zuidbroek-Oosterwijk en Meere- stein „De Lichtboei” heeft volgens het college van B. en W. in de nota van aanbieding behorende bij de begroting van 1972 overeenstemming bereikt met het gemeentebestuur van Beverwijk omtrent de situering van een nieuw gebouw in de groenstrook aan de Luxemburglaan, tege- over de LTS, op het grondgebied van Beverwijk. Het college bereidt een zogenaamd vlekkenplan voor, waarin de gedachten van B. en W. over sport en recreatie zullen worden verwerkt. Er is een grote behoefte aan sportvelden. Drie sportvel den aan de Tolweg zijn ingezaaid en aan de Hoflaan wordt een derde speelveld met een halfverhard trainingsveld aangelegd. In het gebied rond Assumburg zullen nog meer velden nodig zijn. Ook worden een aantal gymnastieklokalen in gebruik ge nomen en wel die aan de Louis Couperus straat en de Bachstraat. De huur voor gymnastieklokalen wordt verhoogd van 3,75 naar 4,50 per uur, veroorzaakt door de prijsstijgingen.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7