Dr. Drees gebruik Hoogovens neemt blijft bij verhoging opcenten wegenbelasting RUIM 22 PCT WINSTDALING Spoorkaartje elk HOOGOVENS jaar duurder jes EC vijfde woonoord U loopt meubeltjes te kijken... BLOEMBOLLEN klassiek wonen fel in Bollencorso jubileert op 22 april Burger gedood In derde kwartaal in Ulster Van Ravens liet verkeerde club ronde verder gaan Rumoer rond schaatscoach inbrekers hun gang gaan AGENDA pagina 17 Verder in de krant Roemeens minister wegens bedrog ontslagen HET WEER Politieman liet 1971 DONDERDAG 4 NOVEMBER 62e JAARGANG NUMMER 2 WAARIN OPGENOMEN DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR IJMUIDEN Het woord is aan Arréat: Blunder bij Furopa-cuP Autobedrijf KONING N.V. Luidsprekers 10 mooie Regen en wind h azcnbcry van Een fantastisch kollektie Verschijnt dagelijks, beh. zon- en feestdagen. Abonnement, bij vooruitbetaling, per jaar f 80,per kwartaal 20,10, franco per post f 21,75, per maand 6,90. Losse nummers 35 cent. Postgiro 129288 Postbus 18. Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon administratie 154 37 en 164 50. Voor bezorging van 18.30 tot 19 uur tel. 105 19. Redactie tel. 1 53 89, na kantoortijd tel. 1 07 09. Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. 3 9 7, 11 11 11, 15 15 17 17 21 21 21 23, 25, 27 t uni-jacquard geweven mantel met grote nertzkraag voor 328 gld. Plus in 1 keer 6 Gouden A&K-vijfjes cadeau. Voor een Gouden Garderobe 500 gulden. Bij A&K. De hele Grote. Houtstraat doorgelopen. Niets gevonden. De Houtbrug over. Direkt naar rechts. Verrassing Opnummer42.KlassiekWonen. Grachtenhuis vol eksklusieve interieurs. Ma laggK Hoorn, Beverwijk, Alkmaar. IJmuider Courant (Van onze parlementsredactie) (Zie verder pagina 2) (Zie ook pagina 3). (Van onze redactie economie) ADVERTENTIES 3,60 ADVERTENTIES 2,15 2,40 dealer official 11001 mmmheerlijk Telefoon 1 64 79 Te zien in de etalages: de Haarlem Hoofdredactie: Jos. L. Lodewijks E. Koning Deze krant bestaat uit achtentwintig pagina’s Het verbaast mij aan hoeveel din gen een mens blijkt te geloven dit beweert, niets te geloven. Directie: Mr. H. C. van der Mije, H. P. Stuurman H. van Looij. onderdirecteur HILLEGOM Het traditionele bloem - bollencorso bollenstreek zal volgend jaar op zaterdag 22 april worden gehouden. Bloemstraat Showroom nettowinst 93,5 miljoen (v.j. 127,4 mil joen), zo heeft het bedrijf bekendgemaakt. Of de tekorten van de spoorwegen ver der zullen toenemen, durft de minister niet te zeggen. Daar is volgens hem moei lijk een beeld van te krijgen. De minister heeft de indruk dat bepaalde lijnen, zoals de Intercity-lijnen en de lijnen binnen bepaalde gewesten, zeer rendabel kunnen zijn. Als de aanleg van nieuwe lijnen gesubsidieerd wordt, dan is het, volgens de minister, mogelijk dat over tien jaar „de grootste moeilijkheden voorbij zullen zijn.” aantal los- en laadstations door de spoor wegen zal volgens de minister een stimu lans kunnen betekenen voor het goeder envervoer over de weg. de aanschaffing van een auto onthouden wordt. De bedoeling ervan is, dat men zich nog eens bedenkt voordat men een tweede wagen aanschaft, stelde hij. Vrijdag- en zaterdagreklame SLAGROOMGEBAK 6 in een doosje van 3,84 voor GEVULD SPECULAAS per stuk van 2,45 voor Boter AMANDELSTAVEN per stuk Voor specialiteiten naar zelfbediening^^tuincentruir^ De route is als vanouds: de kleurige stoet vertrekt vanuit Haarlem en het einddoel is Sassenheim. Omdat het voor d" 25ste keer is, dat het corso door de bollenstreek zal rijden, zal, zo vertelde comité-voorzitter S. Bonkenburg, het cor so grootser van opzet zijn, dan de laatste jaren het geval is geweest. Exacte man nen zijn nog niet bekend. BELFAST. (AFP en Reuter) In de afgelopen nacht is in de Noordierse hoofdstad Belfast een burger doodgescho ten en een tweede gewond. Over de eerste drie kwartalen was de omzet in IJmuiden hoger: 1446,5 miljoen gulden, tegen vorig jaar 1427.2 miljoen. De kosten stegen eveneens (van 1185,9 naar 1269,8 miljoen), zodat de bedrijfs winst in IJmuiden daalde van 241,3 mil joen over de eerste drie kwartalen van vorig jaar naar 176,7 miljoen nu. 34, IJmuiden, Tel. 15141» Vechtstraat 2, Tel. Uit het binnenland 2, 13, 19 Buitenlands nieuws 3, 19 Van Dag tot Dag Plaatselijk nieuws 5, 7, Films U itwijzer Kunst Radio en tv W eerrapport Beeldverhalen Economisch nieuws Scheepsberichten Beurs Sport Op de aanleg van nieuwe lijnen wilde de minister niet verder ingaan. De zoge noemde automatische treinbeheersingsap- paratuur, waardoor een trein stopt zodra deze voorbij een onveilig sein rijdt, vol doet nog niet aan de door de overheid gestelde eisen en zal daarom voorlopig nog geen ingang vinden. Extra voorseinen zijn volgens de minister ook geen uit komst om tot grotere beveiliging te ko men. Er wordt nu bekeken of het huidige systeem verbeterd kan worden of dat er tot een ander goedkoper systeem kan worden overgegaan. Het beperken van het In het algemeen veel bewolking met vooral morgen overdag plaatselijk wat regen. Matige tot krachtige westelijke wind. Mi nimumtemperaturen ongeveer 9 graden maxima morgen rond 12 graden. (Van onze correspondent) NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL. De rijkspolitie in Nieuwerkerk aan den I.Tssel zal zelf een onderzoek instellen naar de gedragingen van een jonge wachtmeester van het korps, die in de nacht van dinsdag op woensdag een vier tal inbrekers in een exportslachterij op heterdaad betrapte, maar ze niet arresteer de. BOEKAREST, (AFP) De Roemeense minister van Bouwindustrie, Ispas, is van zijn functie ontheven „wegens misbruik en schending van de socialistische wet ten”. Het Roemeense persbureau Ager- press heeft dit vandaag meegedeeld. De minister heeft de indruk dat de bezwaren tegen de verhoging van de op centen niet terecht zijn. De hoogte van de motorrijtuigenbelasting houdt verband met het gewicht van de auto, maar als zij was verbonden aan de hoogte van het salaris dan zou de stijging slechts zeer gering zijn, meende de minister. De be zwaren zijn volgens hem dan ook niet in overeenstemming met de feiten. Het selectief gebruik van de auto dient volgens de minister door meer dan één manier tegelijk in de hand gewerkt te worden. Als andere mogelijkheden ziet l i parkeerheffingen, het instellen van voet gangersgebieden in steden, verbodsbepa lingen, veilige routes voor fietsers en verbetering van het openbaar vervoer. De minister is het er niet mee eens dat door de belastingverhoging de laagstbetaalden (Van onze sportredactie) HEERENVEEN. De leden van Nederlandse damesschaatsploeg zijn niet tevreden over hun trainer Egbert van der Ploeg, die Kees Broekman heeft opge volgd. De rijdsters accepteren de heer Van der Ploeg absoluut niet. Al direct na de benoeming van Van der Ploeg rees er verzet. De spanningen zijn nu zo toegeno men, dat Wierd Wijnia, de voorzitter van de technische commissie van de KNSB, vanavond naar Heerenveen gaat om daar met de rijdsters te praten. De voornaam ste aanleiding is. dat Klaas Visser zich weer bemoeit met de training van onder anderen Atje Keulen-Deelstra Falkena. Aan de rand van Heerhugowaard is woensdagmiddag officieel het meest noordelijke woonoord voor Spaanse werknemers van Hoogovens in gebruik genomen. Het heeft de toepasselijke naam „Casa del Norte” gekregen. Het woonoord is een zeer functio neel complex gebouwen bestaande uit zes woonblokken met op enige afstand daarvan de recreatieruimten, eetzaal, keuken en de ziekenboeg. Een modern ingerichte Spaanse nederzetting in het Hollandse polderlandschap, als het ware leunend tegen het 19.000 inwoners tellende Heerhugowaard, waar de komst van de vijfhonderd Spanjaar den. aanvankelijk wat terughoudend is ontvangen, doch waar men thans niet meer hoort van ernstige be zwaren. Het is het vijfde woonoord voor buitenlandse werknemers bij Hoog ovens. Het eerste was de „Arosa Sun”, het hotelschip, met daarnaast het drij vend hotel „Casa Marina” voor de Ita liaanse werknemers. Daarna volgden aan de Spoorsingei in Beverwijk „Euro Casa” en in de voormalige Bisschoppe lijke Kweekschool „Casa Iberica”. Er zullen nog enkele woonoorden worden gerealiseerd, onthulde de heer Th. M. van Erp, directeur personeel en organisatie. Daarvoor worden op dit moment gesnrekken gevoerd met de gemeenten Heemskerk en Alkmaar, in welk laatste geval gedacht wordt aan een gebied on de grens met Heiloo „Casa del Norfn” vergde een inves tering van f 9.2’0.000 (Zie verder pagina 9) Klassiek-modiêus model met ’n volle, en zaligwarme nertzkraag. U past ’m zowel in de kleinere en tussenmaten, alsook in de maten 46, 48 en 50. Kleuren? Marine, bruin, zwart en camel. Glasgow won twee weken geleden de eerste ontmoeting, op eigen terrein ge speeld, met 32. De wedstrijd in Lissabon leverde een zelfde overwinning voor de Portugezen op, zodat de ontmoeting moest worden verlengd met twee maal een kwar tier. „De bepaling, dat elk doelpunt in een uitwedstrijd gescoord dubbel telt”, zo staat in het reglement van het toernooi om de Europaculp II, „geldt ook in de verlen ging”. Beide clubs kwamen in dat extra half uur tot een treffer. Reglementair telt het doelpunt van Glasgow Rangers echter dubbel, waardoor de Schotten winnaar wa- -en. De strafschoppen (Sporting schoot er één meer in) hadden derhalve in het ge heel niet mogen worden genomen omdat de beslissing al gevallen was. Na een Schots protest kwam na de wedstrijd het reglement op tafel, waarbij duidelijk bleek dat Glasgow Rangers zich onder de laat ste acht had geschaard. Hans Bangerter, de Zwitserse secretaris generaal van de UEFA, verklaarde van ochtend dat de Europese voetbalunie de zaak niet zonder meer zal laten passeren. „Een zo gerenomeerde scheidsrechter als Van Ravens mag zo iets eenvoudig niet Volgens mensen, die de politie attent maakten op de inbraak, zou de wacht meester hebben gezegd „dat hij niets had gedaan omdat hij bang was dat de inbre kers hem zouden aanvallen”. Volgens de politie zou hij echter later hebben ver klaard, dat hij niemand had gezien.” Vast staat dat de wachtmeester onjuist heeft gehandeld door de groepscomman dant niet van de inbraak op de hoogte te stellen. Deze had moeten uitmaken of de wachtmeester alleen ofwel met enkele collega’s naar de inbraak had moeten gaan, gaan. Raamsingel 42, Haarlem;Tel,31 51 12. IJMUIDEN. In het derde kwartaal 1971 heeft Hoogovens een nettowinst van f 29,5 miljoen behaald hetgeen een daling betekende vaa 22,4 percent ten opzichte van het derde kwartaal 1970 38 mil joen). In de eerste helft van dit jaar daalde de winst met 28,4 percent. De geconsolideerde omzet vertoonde in tegen stelling tot het eerste halfjaar in het afgelopen kwartaal een stijging van 94, percent. In de eerste nes'C’ van dit jaar bedroeg de omzet f 1588.8 miljoen (v.j. ƒ1603.9 miljoen), de bedriifswinst 186,7 miljoen (v.j. 256,1 miljoen) en de Eerder deze week werd het ontslag bekendgemaakt van Simon Pop, vice- voorzitter van het dagelijks bestuur van de gemeenteraad in Boekarest, en Georghe Melinte, directeur van het bureau voor onroerende goederen in de particuliere sector. Pop had zich schuldig gemaakt aan machtsmisbruik bij ae bouw van zijn particuliere woning. Melinte had bij de DEN HAAG. Minister Drees blijft onverkort vasthouden aan zijn plannen om de opcenten van de motorrijtuigenbe lasting te verhogen, ook al zijn een aantal regeringpartijen en de oppositie daar niet voor. Verhoging van de benzineaccijns ais andere mogelijkheid heeft de minister van de hand gewezen, omdat op dit moment gewerkt wordt aan een harmonisatie van de benzineaccijns binnen de Benelux. Dt- minister erkent dat de verhoging van de opcenten van de motorriitu'genbe’astinn niet de meest effectieve manier is om het autoverkeer af te remmen, maar z” 'rkt volgens hem wel daaraan mee. Op basis hiervan kan voor winstuitke ring aan het personeel 15 miljoen be schikbaar komen. Vorig jaar was dit be drag over de eerste negen maanden f 20.5 miljoen. De opbrengstprijzen bleven sinds het derde kwartaal van het vorige jaar ge middeld op vrijwel onveranderd niveau. In het verstreken kwartaal werd nog slechts ten dele de nadelige invloed on dervonden van de Amerikaanse invoer heffing. Bovendien is de concernomzet gestegen door nieuwe consolidaties. De omzet van reeds in voorgaande kwartalen geconsolideerde dochterondernemingen vertoonde enige teruggang. De daling van de bedriifswinst in het 3e kwartaal ten opzichte van de overeen komstige periode in 1970 is geheel toe te schrijven aan het hogere kostenniveau. De stijging van deze kosten heeft in het bijzonder betrekking op enige grondstof fen (kolen en kooks) en op de salariskos ten. Ook in het derde kwartaal 1971 waren de interestlasten hoger dan in het 3e kwartaal 1970 ten gevolge van nieuwe leningen, die in het kader van de lopende uitbreidingsnrozramma’s ziin aam’eoaan. De baten uit niet-geconsoh’deerde deelne mingen zim gedaald door lagere dividen den van de aluminiumdeelnemingen. De c'econ’mi’Hoorde winstmarge (bedriifswinst in nercen+en ven de omzet) daalde mede onder invloed van nieuw geconsolideerde dochterondernemingen van 11,7 percent in het 2e kwartaal 1971 tot 11,3 percent in het derde kwartaal. Verwachting van het K.N.M.I. tot vrij dagavond HAARLEM. Scheidsrechter Lau van Ravens heeft gisteravond ten onrechte de ontmoeting Sporting LissabonGlasgow Rangers voor de achtste finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor bekerwinnaars door strafschoppen laten beslissen. Lissabon won via penal ties. Nadat de reglementen waren geraad pleegd bleek, dat Glasgow Rangers na de verlenging van deze wedstrijd reeds win naar was. DEN HAAG. De NS zal in de toe komst haar tarief een keer per jaar moeten verhogen om de prijsstijgingen bij te houden. Dat heeft minister Drees van Verkeer en Waterstaat woensdag in de Tweede Kamer verklaard bij de behande ling van zijn begroting. en regelmatigheden” gepleegd. volg.”

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 1