Loting op Verdedigende tactiek van Nicusor •verraste Rotterdammers totaal DYNAMO WENSTE NIET VERDER AF TE GAAN TEGEN FEIJENOORD: 2-0 Trainer Munoz: „Dit is het oude Real nog niet Madrid het onmogelijke waar: 2-0 Linder Inzet was volledig GOED DAT ER POLITIE IS..? 12 januari PSV maakte in Den Bosch tegen Real bmbm s - - t Sporttoto r IMS] M if ÓS M O O SI gytwUW Van Hanegem: begrijpt niets „Burtenshaw van voetbal” i 'T7 DONDERDAG 4 NOVEMBER 1971 (Van onze sportredactie) Positie (Van onze sportredactie) Goede dienst 99 Scheidsrechter Impasse a Omdat ik geen vijf meter van de hoek stond! Een bon. Om twee héle meters verschil, de uitslovers! Bij mijnglaasje-voor-het-eten las ik, dat een man van 32 jaar zwaar gewond was geraakt: hij was een drukke straat in gefietst, en hij had onvoldoen de zicht naar links gehad. Vanwege een auto, die zo wat op de hoek geparkeerd had gestaan. Hinderlijke vertraging 1? 1 JK ‘-'1 I; - J - i J F I I Nicusor, naar Rotterdam gekomen om JOHN DRIESKENS niet Oeki Hoekema scoort met een enorme knal de „gouden" goal van PSV. Keeper Remon grijpt nog vergeefs naar de bal: 20. Real-trainer Miguel Munoz wist niet ADVERTENTIE Het optreden van Schoenmaker haalde Feijenoord gisteravond in werkelijkheid uit een impasse. Zijn storingsactivïteiten Een hinderlijke vertraging, die de Feije- noorders reeds in de eerste helft irriteer de. Van Hanegem bijvoorbeeld wond zich vreselijk op over het optreden van de Britse scheidsrechter Burtenshaw. Een op merkelijke zaak omdat Van Hanegem zich hoe langer hoe meer ontwikkelt tot een in het veld voor scheidsrechters en hun as sistenten uiterst beminnelijk diplomaat. dat met Juichend rent Lex Schoenmaker zijn ploegmakkers tegemoet nadat hij de tweede Rotterdamse goal geproduceerd heeft. ma en het steeds sterk opkomen van Dijk stra en Van Tilburg. Opmerkelijk was overigens dat de Real- aanval na rust onmachtig was. Alleen een slordige terugspeelbal van Van den Dun gen bracht Van Beveren even in moeilijk heden. En toen kwam die dramatische 40ste minuut voor Real, toen bij een ge weldige doelworsteling Amancio scoorde. „Gevaarlijk spel”, concludeerde de scheids rechter, die vlak bij de doelpuntenmaker stond. Hij keurde het doelpunt af. Real toonde zich daarna een slechte verliezer, terwijl PSV na het laatste fluitsignaal ein delijk eens juichen kon. Verdiend. ZÜRICH. De Europese voetbal unie heeft woensdag in Zürich bekend gemaakt, dat de loting, die op vrijdag in Zürich plaats vindt, slechts betrekking heeft op het toernooi om de Europa-cup III, de UEFA-beker. Het gaat in dit toernooi, waarin twee keer zoveel verenigingen uit kwamen als in de Europa-cup I en II, om de derde ronde. In een nog nader aan te wjjzen plaats zal op 12 januari 1972 worden geloot voor de kwart-finales van de toernooien voor de landskampioenen, de bekerwinnaars en de UEFA-cup en ook voor de kwartfinales van de Europese kampioenschappen voor landenploegen en voor de nationale elf tallen voor spelers onder de 23 jaar. Van Hanegem: „We hebben in die eer ste helft nog al hard moeten pezen. En als het dan niet lukt dan ga je je ergeren als die Roemenen zich alles kunnen per mitteren. Statmareanu hield me herhaal delijk vast in het strafschopgebied. De arbiter heeft ons zeker één strafschop onthouden....”. Van Hanegem doelde op de indirecte vrije schop die Burtenshaw Feijenoord in de eerste helft verstrekte, nadat doelman Constantinescu Maiwald met behulp van een 'omstrengeling had gestopt op zijn weg naar het doel. De Kromme: „Die Burtenshaw heeft Best uit het veld gestuurd. Nou voor mij begrijpt hij niets van voetbal.” „Misschien dat een tegenstander als Real de jongens toch meer inspireert dan bij voorbeeld Excelsior. We draaien tenslotte al weer een tijdje internationaal mee en wellicht raak je daardoor een beetje ver wend. Maar goed, jullie hebben weer eens gezien, wat deze ploeg kan Feijenoords trainer had zijn tactiek af gestemd op een aanvallend Dynamo. Hoe wel hij na afloop beweerde, dat Boskamp tot taak had aan te vallen, kon Boskamp moeilijk als derde spits worden bestem peld. Feijenoord speelde in die eerste helft, evenals Dynamo, met twee spitsen. Afgaande op de in de Europa-cup inge- burgerde, gewoonten een reëel uitgang spunt van Happel. Via keiharde counters, toch een specialiteit van dit Feijenoord, had hij een sterk aanvallende tegenstan der reeds in de beginfase van de strijd naar de grasmat willen halen. Om daarna over te gaan tot het door hem met het oog op de belangrijke ontmoeting in de nationale competitie met Ajax’ aangekon- digde demonstratiepartijtje. Beheerst vervolgde Linder: „Men moet niet denken dat ik het me heb aangetrok ken wat er de afgelopen dagen is gebeurd. Ik bekijk de zaken per wedstrijd. Voor dit duel zijn geen speciale maatregelen geko men”. Wat door Oeki Hoekema werd be vestigd. „Er is niet speciaal gepraat, alleen DEN BOSCH. „Ik wil mezelf niet op de borst slaan,” aldus PSV-trainer Kurt Linder na de voor zijn ploeg wel zeer florissant verlopen tweede confrontatie met Real Madrid. „De spelers hebben het gedaan. We hebben afgelopen dagen hard gewerkt en de inzet was volledig. Ze voelden dat ze zich weer waar moesten maken. Mijn grootste zorg is geweest de spelers lichamelijk fit te krijgen. Woens dagmorgen zijn Hoekema, De Vrindt, Ra- dovic, Van Stippent, en Van den Dungen nog in het ziekenhuis behandeld. Maar dat is gelukkig goed afgelopen." In tegenstelling tot Dynamo, dat in Boekarest werd verrast door de zet van Happel, die zijn pion Hasil verder naar voren schoof dan de Roemeense tactici hadden verwacht, raakte Feijenoord, dat in plaats van de geblesseerde Treytel Geilman onder de lat had staan, gistera vond niet in paniek. (Willem van Hane gem: „Ach in die eerste helft was het even moeilijk. Maar weet je, waar die jongens mee bezig zijn, zijn wij hier al lang weer vergeten. Het team paste zich voorbeeldig bij de situatie aan. Feijenoord schoof pp naar de middenlijn. Al bleef het, met slechts twee échte spitsen (Maiwald en Wery), moeilijk voetballen. Na rust bleek pas hoe moei lijk, omdat Lex Schoenmaker, ingezet voor Johan Boskamp, toen aantoonde hoe de Roemeense verdediging te ontrafelen was. maakten bijvoorbeeld de tot op dat mo ment ijzig kalme veteraan Nunweiler III zó nerveus, dat hij vergat te chequen of zijn doelman wel op de juiste plaats stond toen hij in de zesde minuut de bal na een lange pass van Israels terugkopte. Doel man Constantinescu was op dat moment (zonder te roepen) op weg gegaan om zijn „Ausputzer” uit de nesten te halen. De kopbal van Nunweiler was voor hem een complete verrassing. De bal verdween buiten zijn bereik in de rechter beneden hoek van het doel. De tweede treffer van Schoenmaker was een „beauty”. Hij sprintte in het strafschopgebied van de Roemenen achter een dieptepassje van Henk Wery aan, zette de zelfde Nunweiler op zijn verkeerde been en deponeerde de bal daarna rustig in het net. „Lexie” had zijn werk keurig af geleverd. Feijenoord was erdoor in de achttiende minuut van de tweede helft en in staat te beginnen aan de demonstratie. Overigens tientallen minuten later dan gepland. Real ging provoceren, PSV-ers gingen hard tegen de vlakte. Spelers stonden drei gend tegenover elkaar. Hoekema werd slachtoffer van het harde spel, een kwar tier voor tijd ruilde h(j, licht geblesseerd. z(jn plaats in voor Schmidt-Hansen. Ra- dovic en Mulders werden ondertussen door de scheidsrechter genoteerd voor eveneens te harde charges. Maar PSV bleef toch het beste van het spel hebben. Doel Garcia Remon verrichtte schitterende reddingen b(j harde schoten van vooral de sterk spe lende Johan Devrindt. Zelfs alleen voor de doelman gekomen, kon Johan niet sco ren. ROTTERDAM Nicolae Nicusor komt de eer toe „Weltmeister” Ernst Happel te hebben verrast. Weliswaar had de Roemeen in zijn pure onschuld al ruim tevoren zijn tactiek uitge breid aangekondigd. Maar Ernst Happel wilde hem niet geloven. De slimme Oostenrijkse vos kon niet be grijpen dat Dynamo slechts voor de vorm naar Rotterdam was gereisd. En toch was dat zo. Direct na aan komst op het mistige Rotterdamse vliegveld Zestienhoven verklaarde Nicusor, dat Feijenoord reeds bij voorbaat winnaar was in deze Euro- pa-cupronde. Hij wenste dan ook geen enkel risico te lopen. Dynamo, bepaalde hij, moest in Rotterdam niet afgaan. Na de gevoelige nederlaag in „het stadion van de drieëntwintigste augustus” te Boekarest kon hij, Nicu sor, zich een dergelijk debacle niet permitteren. Daarom speelde Dyna mo gisteravond in de Rotterdamse „Kuip” op zeker. Met twee spitsen. Een zeer ongebruikelijke tactiek in de Europa-cup voor een team, dat in de eerste wedstrijd op een 3—0 ach terstand is gespeeld. Daarom ook kwam Feijenoord in eigen huis niet verder dan een 20 overwinning. Met negen man voor het doel blijft het moeilijk doelpunten maken zijn positie veilig te stellen, prees Feije noord na de wedstrijd. „Het is een groot elftal, dat in staat is om de beker te winnen. De uitslag geeft precies het ver schil aan dat tussen beide teams bestaat.” De middenvelder Cornel Dinu was het niet met zijn trainer eens. Verontwaar digd wees hij de voorzichtige tactiek van Nicusor van de hand. „Hij heeft het maar over blessures die het niet mogelijk ma ken aanvallend te spelen, maar dat is niet waar. Hij is geblesseerd en wel hier. Dinu wees veelbetekenend naar zijn hoofd. Wel wekte het verwondering dat Lin der bij een toch op aanvallen afgestemde taktiek Schmidt Hansen aanvankelijk bui ten de ploeg liet. De trainer mysterieus: „Ja, dat was een verrassing hè, maar daar zat geen speciale bedoeling achter. Ieder een wist wat hem te doen stond. We zijn later toen we voorstonden immers ook niet gaan verdedigen, omdat wij dichter bij 3-0 waren dan zij bij 2-1.” En wat het plotselinge enthousiasme van PSV betreft: beter te doen dan de scheidsrechter ver antwoordelijk te stellen voor de toch wel kansloze nederlaag van zijn ploeg. „Dat eerst doelpunt was buitenspel,” kreunde de Spanjaard verbitterd, „en die goal van ons was natuurlijk glaszuiver.” Was het onervarenheid, die het jonge Real nekte’ Munoz: „Nee, we speelden slecht. Onbe grijpelijk. Maar met zo’n leidingEn somber hoofdschuddend verwijderde de door vele ervaringen, mooie en slechte, geharde Spaanse oefenmeester zich. DEN BOSCH Kurt Linder glun derde. In Den Bosch nota bene maak te PSV het onmogelijke mogelijk. Een ploeg boordevol problemen, maar ook boordevol vechtlust wipte het roemruchte Real Madrid uit de UEFA-cup. Een 13 nederlaag in Spanje werd goedgemaakt door een zwaarbevochten 20 zege. Een zege behaald door een gehandicapt team, want 5 spelers (Hoekema, Devrindt, Radovic, Van Stippent en Van den Dun gen) moesten ’s morgens vroeg nog door de dokter behandeld worden. Bovendien speelde Peter Kemper, geblesseerd, niet mee. „Een dik verdiende overwinning,.” aldus Linder. „De kansen op 30 zijn gro ter geweest dan die op 21. De jongens hebben deze wedstrijd gemaakt, ze speel den met een maximale inzet. Ze hebben zich gerevancheerd voor de slechte resul taten van de laatste weken. U heeft nu gezien wat bij PSV mogelijk is.” Trainer Kurt Linder had op het aller laatste moment nog een verrassing in pet to voor Real: Bent Schmidt Hansen werd buiten de ploeg gelaten. De kleine Van Stippent (goede bewaker van Amancio) werd op het middenveld gezet naast Dijk stra en Van Tilburg, wiens schorsing voor cup-wedstrijden voorbij is. Gerrit van Tilburg gaf al in de 9de minuut van zijn aanwezigheid blijk, toen hij een gave diep- tepass losliet. Eef Mulders reageerde snel ler dan de Real-defensie en prikte de bal genadeloos hard in de touwen achter Gar cia Remon. Luid werd Mulders bejubeld op het Bossche veld, waar hij vroeger al zoveel triomfen vierde. Het was een ver diende voorsprong, want PSV was gela den aan dit duel begonnen, om de schande van de laatste wedstrijd tegen Excelsior uit te wissen. Een geweldige paso doble van de Philips-harmonie, met een massaal „ole”, had toen de spelers het veld op kwamen de Eindhovenaren nog eens ex tra aangemoedigd. En nu bleek, zo kort al na het begin, dat de Spaanse „stieren” misschien toch te pakken waren. Die vroege goal gaf PSV het zelfver trouwen, waar de ploeg van Linder al zo lang naar zocht. Een geltfkwaardige strijd ontstond, waarbij de Eindhovenaren toch wel het gevaarlijkste bleven, dankzij de beweeglijke Mulders, Devrindt en Hoeke- VOETBAL. Rusland heeft in Moskou met 5-1 gewonnen van Frankrijk in een kwalificatiewedstrijd voor de Olympische Spelen te München. Bij de rust was de stand reeds 4-0. Rusland heeft reeds een 4-0 zege in deze groep behaald. De Eindhovense defensie, met Munk Jensen voor Kemper, legde de befaamde Real-aanval knap aan banden. Alleen goo chelaar Anzarda was soms ongrijpbaar, maar de Spaanse linksbuiten wilde het te veel alleen doen. De strijd werd gaande weg harder. Scheidsrechter Kunzke toon de zich zeer tolerant, waarvan vooral de Real-defensie met bikkelharde tackles pro fiteerde. Toch geraakten Zocco en zijn mannen af en toe in paniek, maar voor rust bleef de schade beperkt tot die ene treffer van Mulders. Real-trainer Munoz onderkende in de rust het Eindhovense gevaar. Hij zette Pirri in voor Anzarda, om zo nog meer routine in zijn ploeg te krijgen. Het hielp niet: PSV zocht gehaast de aanval. In de 10de minuut stopte Benito op onreglemen taire wijze Mulders. Hij kreeg er een waarschuwing voor. En PSV een doelpunt. Uit de vrije schop zette Devrindt voor. Van Tilburg kopte scherp in. Via een Spaans been caramboleerde de bal naar Hoekema, die van dichtbij raak schoot: 20. Het enthousiasme, dat eindelijk weer eens bij de PSV-supporters kon losbarsten, moet in Eindhoven hoorbaar zijn ge weest. geprikkeldheid van daarmee aanzienlijk begrijpelijker. Het maakte zich gedurende de eerste helft bezorgd. Dynamo kostte meer kracht dan was voorzien. De uitslagen van de wedstrijden voor de sporttoto zijn: AjaxOlympique 4-1, Standaard—CSKA Moskou 2-0, Intemazio- naleBorussia Möndhengladbach 4-2, FeijenoordDynamo Boekarest 2-0, CSKA Sofia—Benfica 0-0, Rode Ster—Sparta 2-1, Dynamo Berlijn—Beerschot 3-1, Sporting LissabonGlasgow Rangers (na verlen ging) 3-2, Bayem München—Liver pool 3-1, Wolverhampton Wanderers—FC Den Haag 4-0, FC Dundee—FC Köln 4-2, Hertha BSC—AC Milan 2-1, Aberdeen- Juventus vervangende uitslag 1. Juist ingevuld ziet het totoformulier er als volgt uit: 1111311111111- De premie, voor een van de deelnemers met dertien juist voorspellingen, van toto nr. 9 is uitgeloot aan de houder van for mulier N 0426133. Aan prijs plus premie zal worden uitgekeerd 99.742,26 gulden. De premie van toto nummer 10 is ten deel gevallen aan de houder van formulier U 0169207. Deze winnaar ontvangt aan prijs plus premie 222.996,75 gulden. Om direct daarop toe te geven Feijenoord al voor de ontmoeting Dynamo, in het trainingskamp in Zeist, heeft gedacht aan het duel van komende zondag. Iedereen heeft zich meer met Ajax dan met Dynamo beziggehouden. Ik geloof dat dat gezien de uitslag in Boeka rest niet meer dan normaal was.” De Feijenoord wordt Ernst Happel, nog altijd niet geheel in het reine met zijn Haagse beschermeling, wilde dit gegeven overigens niet erkennen. Met nadruk wees hjj op de enorme werk lust van de bonkige Boskamp: „Hij heeft gewerkt als een paard. Moet ik zo’n jongen er dan in de eerste helft al uithalen. Dat kan ik toch niet doen?" En gladjes trachtte hjj daarna Schoenmakers’ maar getraind.” verdiensten te kleineren. „Hij viel direct na rust in. De stand was toen nog 0-0. Een speler heeft dan geen aanpassings moeilijkheden Dynamo reageerde echter niet zoals was voorzien en het bewees Ajax daarmee een goede dienst. Het preste Feijenoord de match te maken. De Rotterdammers wer den gedwongen te werken omdat zij hun publiek moesten tevreden stellen. Een sta tisch duel wordt zelfs door het trouwe Feijenoord-Iegioen immers niet getole reerd. r-

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 25