Rode Ster schakelde Sparta met moeite uit ORTIZ DE MENDEBIL SCHWARTZ Wolverhampton Wanderers veel sterker: 4-0 FC Den Haag schoot drie keer in doel van Ton Thie Duitse speler ontslagen Europacup Il-houder Chelsea uitgeschakeld Lierse kwam sterk terug Bank Mees Hope houdt rekening met rentegevoelige mensen. HAD HIER NOOIT MOGEN FLUITEN” Tv-werkgroep sport functioneert niet Johan Devrindt in Weer twee treffers Gerd Müller Den Hertog tweede Belgische selectie Fleury in Oranje Bank Mees &Hope nv DONDERDAG 4 NOVEMBER 1971 Offensief Verdrietig BMHI Bent u rentegevoelig? In dat geval heeft Bank Mees Hope g een aantal interessante mogelijkheden voor u. g Rekeningen die een goed uitgangspunt vormen voor het op- g k bouwen van bijvoorbeeld een eigen effectenportefeuille: g Obligatierenterekening 2000,-per maand vrij opneembaar. Geen opzeg- A termijn voor de aankoop van effecten of onroerend goed.^^ g Het rentepercentage is gekoppeld aan het maandelijks rende- g ment van 9 staatsobligaties. 1 g Spaardeposito 41/2°/o bij een opzegtermijn van 1 maand. g Termijnspaardeposito 5x/2% bij een opzegtermijn van 6 maanden. g Termijnspaardeposito 6 bij een opzegtermijn van 12 maanden. g Termijnspaardeposito 7% bij 24 maanden vast. g Termijndeposito 7 bij 3 jaar vast. g Termijndeposito 7V4 °/o bij 4 jaar vast. g Termijndeposito 7V< bij 5 jaar vast. g Bij Bank Mees Hope zal menu graag g alle gewenste inlichtingen verstrekken. Vakkundig Chaos SHI t (Van onze sportredactie) Links Bosveld, ADVERTENTIE 1 I I Haarlem: Houtplein 8, tel. 023-315950. Joop Korenaar in een luchtgevecht gewikkeld met Wolverhamptons Tay lor (links). Dat de scheidsrechter niet bepaald feil loos gefloten heeft, is een ding dat zeker is. Maar de 2-1 nederlaag en daardoor uitschakeling na de 1-1 in Rotterdam voor de Europa-cup voor bekerwinnaars heeft Sparta toch aan zichzelf te wijten gehad. Met name in de tweede helft legde Sparta zijn tegenstander met briljant voetbal zijn wil op. Het beslissende en voor Rode Ster fatale doelpunt kon Sparta echter niet forceren. Nadat Sparta in de eerste helft een 1-0 achterstand had opgelopen, toon den de Rotterdammers karakter, moed en inzet. Vooral Klijnjan speelde grandioos en door zijn toedoen ook kon Bosveld in de tweede helft gelijkmaken. Sparta bleef hierna beuken op de Joegoslavische veste. Toen iedereen op Sparta’s tweede doel- LEON De Braziliaan Saul Alcantara heeft dc zesde etappe van de Ronde van Mexico gewonnen. Tweede werd Fedor den Hertog, derde de Italiaan Franco Balduzzi. Den Hertog bljjft leider. HILVERSUM NOS-programmacom- missaris televisie J. W. Rengelink heeft min of meer toegegeven dat de werkgroep sport van de televisie door allerlei ver schillen van mening niet of nauwelijks functioneert. in de plaats kwam, volledig ineen. Curran zette zijn voorhoede weer eens aan het werk en bij een doelworsteling plaatste Wjjmar de bal ongelukkig in eigen goal (2- 0). De chaos in de Nederlandse ploeg was compleet. Roggeveen kreeg na elf minu ten wel een unieke kans, maar hij kon zich niet beheersen en miste vlak voor doei. vloog de bal het doel in .(2-1). Sparta was uitgebekerd.. Na afloop was Schwartz zeer tevreden over het vertoonde spel van zijn team. Natuurlijk was hij wel teleurgesteld. „In Rotterdam hadden we met 3-1 moeten winnen en hier ook. We hebben voortref felijk gespeeld, maar ja....” Ook Hans Eijkenbroek, de Sparta-captain, was even als zijn trainer, zeer kwaad op de scheids rechter. Hij bleef echter terecht van oor deel: „Al hadden we dan een slechte scheidsrechter, we hebben genoeg kansen gehad om dik te winnen.” WOLVERHAMPTON. FC Den Haag scoorde driemaal in de tweede UEFA- cupwedstrijd tegen Wolverhampton Wan derers. Toch plaatsten de Nederlanders zich woensdagavond niet voor de volgende ronde. Want driemaal moest Ton Thie in Tienduizend toeschouwers zagen Sparta in het zeer kille Marakana-stadion de eerste helft vakkundig opereren vanuit een gesloten verdediging en de Rotter dammers wisten zich met uitvallen vele kansen te scheppen. Het was duidelijk dat de Joegoslaven hun twee sterspelers (de motor van Rode Ster Djajic en Jancovic) misten. De Joegoslavische aanval kwam nu snelheid en raffinement te kort. Spar ta, met Koudijzer voor Kowalik (blessure) in de spits, zag kans de eerste tien minu ten van de eerste helft meer kansen te scheppen dan in de gehele eerste helft in Rotterdam. Klijnjan. de absolute uitblin ker, Kristensen en Koudijzer misten ech ter de precisie bij hun schoten. Miljanic, de coach van Rode Ster, ver klaarde dat Sparta het sterkste team is, waartegen zijn club ooit gespeeld heeft. Een compliment van de Joegoslaven, maar een uitschakeling voor Sparta. punt zat te wachten, ontstond een fataal ogenblik voor de Rotterdammers. Antonijevic kopte Rode Ster in de 36ste minuut van de tweede helft de derde ronde in. De resterende minuten was Sparta duidelijk aangeslagen en niet meer in staat zich naast de Joegoslaven te schieten. BRUSSEL. Johan Devrindt, die voor PSV uitkomt. is opgenomen in de selectie- groep waaruit het Belgische elftal wordt samengesteld voor de wedstrijd tegen Schotland, die op woensdag 10 november in Aberdeen zal worden gespeeld. De vrindt zal niet beschikbaar zijn voor de wedstrijd tegen Luxemburg. (Van onze sportredactie) BELGRADO „Deze man had hier toch nooit mogen fluiten, het leek wel of hij wat goed wilde maken nadat hij vorig jaar de door Rode Ster met 41 verloren wedstrijd tegen Panathinaikos in de halve finale voor de Europa-cup voor landskampioenen geleid had”. Woorden van Sparta-trai- ner Elek Schwartz, gericht aan het adres van de Spaanse arbiter Ortiz de Mendibil. Zeker tweemaal had de Spanjaard een Joegoslaaf van het veld moeten sturen. Eijkenbroek en Van Veen werden ruwweg door respectieve lijk Karasi en Novkovic in het gezicht geslagen. Ook de tweede ontmoeting tussen Bay ern München en Liverpool was zeer op merkelijk. Veertien dagen geleden hadden de Westduitsers in de Britse havenstad door met man en macht te verdedigen een doelpuntloos gelijk spel weten te bereiken. Nu, op eigen veld aangemoedigd door 40.000 Beierse voetbalfanaten, kwam Bayern München los. Twee grandioze ac ties van de zijn 26ste verjaardag vierende Gerd Müller brachten rust in de ploeg, terwijl Liverpool moest gaan forceren. De Engelsen kwamen wel terug tot 2-1, maar toen Hönnes de score weer verhoogde was het gedaan met de bekerillussies van de Britten. Het grootste gevaar ontstond toch in de zevende minuut voor het Sparta-doel, toen Filipovic hard tegen de buitenkant van de paal schoot. Bij inzetten van Antonijevic, die Jankovic verving, en Fili- In de tweede helft zagen de toeschou wers, net als in Rotterdam, een geweldig Sparta-offensief. De gelijkmaker kon niet uitblijven. Na vijf minuten al slingerde Klijnjan zich langs drie Rode Ster-verde- digers. Hij trok de bal voor, precies op de voet van Bosveld. Als een kogel verdween de bal achter Durkovic (1-1). De Sparta- druk bleef voortduren. Zonder resultaat. Keer op keer liepen Kristensen en Heijer- man zich vast op Keri en Krivocida. Doelman Durkovic had ook het grootste geluk van de wereld, toen hij in geslagen positie een inzet van Koudijzer met de voet wist te stoppen. povic redde Doesburg uitstekend. In de 24ste minuut verscheen Koudijzer na een pass van Venneker alleen voor keeper Durkovic. Zijn schot ging echter rakelings langs. Aan de andere kant passeerde Fili povic Venneker. Hij trok de bal voor en bij een poging van Walbeek de bal weg te koppen, gleed de Spartaan uit, met als gevolg dat de aanstormende Karasi on houdbaar Doesburg passeerde. Met keihard en vaak unfair spel slaag den de Joegoslavische verdedigers erin het hierop volgende Sparta-geweld op te van gen. Novkovic achtte het zelfs nodig bij een overtreding van Heijerman hem dui delijk tegen de enkel'te trappen. Ortiz de Mendibil draaide zich echter resoluut om en rende weg. AMSTERDAM. Nick Fleury is met de finalisten van het herenenkelspel bij de nationale kampioenschappen, Fred Hem mes en Jan Hordijk aangewezen voor het Nederlands tennisteam dat 13 en 14 novem ber in Djursholm tegen Zweden speelt in de tweede ronde van het toernooi om de Koning Gustaafbeker. Een commissie van goede diensten, be staande uit NOS-programmaleider Care! Enkelaar, AVRO-televisie-directeur Siebe van der Zee en adjunct-programmaleider KRO-televisie Richard Schoonhoven, wil proberen de moeilijkheden op te lossen en de werkgroep, waarin vertegenwoor digers van alle sportafdelingen van de omroep zitting hebben, weer op zijn poten te krijgen. Deze werkgroep zal trouwens moeten beslissen welke verslaggevers er naar de Olympische Winter- en Zomerspelen zul len gaan. De bedoeling is, dat de ver slaggeving rond deze evenementen geen zaak voor de NOS alleen zal zijn, maar in een goede samenwerking met de omroep verenigingen zal worden geregeld. Atletico Bilbao dat tegen het Duitse Eintracht Braunschweig startte met een 2-1 achterstand heeft zich voor eigen publiek, dat met 40.000 man was komen opdagen, niet kunnen waarmaken. Moei zaam behaalden de Spanjaarden een ge lijkspel, want tot tweemaal hadden de Duitsers een voorsprong. Bijzonder goed zijn de Britse clubs uit deze ronde tevoorschijn gekomen. Dundee dat begon met een 2-1 achterstand tegen de FC Köln, nam af doende revanche: 4-2. De Wolves hadden het niet moeilijk met de FC Den Haag, dat in de tweede helft ineenstortte en ook Tottenham Hotspur en St. Johnstone kwamen door overwin ningen op resp. Nantes (1-0) en Vasas (1- 0) een ronde verder. De uitslagen in de zestiende finales van het toernooi om de UEFA-cup luiden: Lierse SK-Rosenborg 3-0, Lierse geplaatst. Bologna-Zeleznicar Serajewo 2-2. Zelezni- car geplaatst. Tottenham Hotspur-Nantes 1-0. Tottenham Hotspur geplaatst. Atletico Bilbao-Eintracht Braunschweig 2-2. Ein tracht geplaatst. Vasas-St. Johnstone 1-0. St. Johnstone geplaatst. Hertha BSC-AC Milan 2-1. AC Milan geplaatst. Carl Zeiss Jena-OFK Belgrado 4-0. Car] Zeiss Jena geplaatst. Panionos-Ferencvaros. Ferenc- varos geplaatst. UT Arad-Zaglebie Walbr- zych 2-1. UT Arad geplaatst. Rapid We- nen-Dinamo Zagreb 0-0. Rapid Wenen geplaatst. FC Dundee-FC Köln 4-2. FC Köln geplaatst. Rapid Boekarest-Legia Warschau 2-0. Rapid Boekarest geplaatst. Direct daarop konden de supporters van de thuisclub wederom juichen. De immer gevaarlijke Wagstaffe gaf Dougan een uitstekende pass en „the Doog” gaf van de hoekvlag een scherpe voorzet. Via het been van de door het ongeluk achtervolg de Mansveld verdween de bal achter de ontredderde Thie 3-0. FC ontsnapte daar na nog enkele malen aan een doelpunt. Wolverhampton maakte er een complete show van. Wel wist De Zoete na 32 minuten doelman Parks met een fraai schot in het nauw te brengen, maar meer dan een hoekschop leverde dit niet op. Derek Dougan kreeg nog vele malen de handen op elkaar bij spectaculaire acties. Maar doelman Thie stond vaak veruit- lopend geen doelpunt meer toe. Wol verhampton was echter ook zo wel tevre den. Theo van der Burch bood de club echter nog een geschenk door als wilde hij niet achterblijven bij zijn clubgenoten, vlak voor tijd de bal opnieuw in eigen doel te deponeren. (4 -0). De uitslag van de zesde etappe van Aguscalientes naar Leon over 125 km is: 1. Saul Alcantra (Bra) 3 u. 21 min. 46 sec. 2. Fedor den Hertog (Ned) op 10 sec. 3. Franco Balduzzi (Ita) op 24 sec. 4. Piet van Katwijk (Ned) op 1.34. 5. Henk Stander (Ned) z.t Jo van Pol eindigde in het grote peloton, dat in dezelfde tijd als Van Kat wijk binnenkwam. Volgens de verwachtingen waren de nederlagen van de FC Barcelona in Boe karest tegen Steaua, dat in de uitwed strijd al een 1-0 voorsprong had genomen, van het Turkse Eskisehirspor tegen Dyna mo Moskou uit en van Beerschot, dat in Trainer Vaclav Jezek was erg verdrietig na de slechte vertoning van zijn ploeg. „De jongens hebben van het begin hun opdrachten verwaarloosd”, zo zei hij te leurgesteld. „Ze moesten de tegenstanders eerst laten komen en via uitvallen een voorsprong proberen te nemen. Maar er vielen meteen al gaten omdat er teveel risico werd genomen” Hoofdschuddend zei hij: „Het is tenminste een goede les voor ze geweest.” Over de drie treffers in eigen doel was hij kort. „Driemaal is natuurlijk te gek. Maar het was gewoon domme pech.” Voor Joop Koorevaar, één van de betere FC Den Haag-spelers, had dit duel ten minste nog één positief tintje: „Ik heb als enige verdediger geen doelpunt gemaakt.” Hij kon er nog wel om lachen, maar niet van harte. Het Joegoslavische spel werd steeds harder en de Rode Ster-aanvallen steeds schaarser. Een enkele kans had echter Antonijevic maar nodig om Sparta de genadeslag toe te brengen. In de 36ste minuut trok Acimovic de bal hoog voor, op het hoofd van Antonijevic. Diens kopbal was te veel voor de toch voortreffelijke Doesburg. Via zijn handen Oost Berlijn evenals twee weken geleden met 3-1 van Dynamo verloor. Vrij wat moeite om zich te klasseren hadden Tu rijn, dat na 0-0 thuis in Wenen Austria nipt met 1-0 naast het toernooi zette en Sporting Lissabon. De Portugezen, die in de eerste wedstrijd met 3-2 waren verslagen, namen nu revanche op de Glasgow Ran gers met dezelfde cijfers. Ook na twee maal een kwartier verlengen stond die stand nog op het scorebord. Daarna maak ten beide ploegen nog een doelpunt in de verlenging. Glasgow gaat over. de tweede helft voor juichende supporters van de thuisclub de verdrietige gang naar het net maken na treffers van clubgeno ten: Weimar, Mansveld en Van der Burch waren zo dolgedraaid door de snelle acties van de Engelse aanvallers dat zij niets beter wisten te doen dan de bal in eigen doel te plaatsen. Dit was tekenend voor het enorme klasseverschil tussen de beide clubs. Wol verhampton bereikte de derde ronde met de absoluut niet geflatteerde totaalscore van 7-1. In de zevende minuut moesten de ge heel in het wit gestoken Hagenaars al een doelpunt toestaan. Advokaat verloor on nodig de bal op het middenveld, Bailey gaf een fraaie pass aan de vrijstaande Curran, die een prachtige voorzet losliet. Net als in Den Haag toonde Dougan zich de koele afmaker (1-0). Daarmee scoorde hij al voor de zesde maal in dit UEFA- cuptoemooi. FC-Den Haag stond nu voor de hopeloze taak een achterstand van 1-4 goed te maken. Wel forceerden de Neder landers nog voor een kwartier was ver streken drie hoekschoppen, maar dit bracht geen ommekeer teweeg. Integen deel. De snelle aanvallers van de thuis club waren keer op keer de Haagse ver dedigers de baas. Vijf minuten na de hervatting stortte FC Den Haag, waar Roggeveen voor Berg PSV moet dan een competitiewedstrijd «pelen tegen de FC Groningen in Gronin gen. De volledige selectiegroep ziet er als volgt uit: Johan Devrindt (PSV). Nico Dewalque (Standard). Jan Dockx (Ander- lecht), Leon Dolmans (Standard), Jacques Duquesne (Olympic Charleroi), Georges Heylens (Anderlecht), Raoul Lambert (Club Brugge). Maurice Martens (Racing White), Christian Pilot (Standard), Odilon Polleunis (St Truiden) Wilfried Puis (Club Brugge), Leon Semmeling (Standard), Andr Stassart (Racing White), Erwin van den Daele (Club Brugge), Paul van Himst (Anderlecht) en Wilfried van Moer (Stan dard). HAARLEM. Lierse SK, twee weken geleden praktisch reeds een geslagen elf tal (4-1 achterstand tegen Rosenborg), kwam op eigen terrein voortreffelijk te rug en won met 3-0. Het belangrijke tegendoelpunt in Trondheim hielp de Bel gen nu naar de achtste finale. Denulle en Ressel waren de schutters voor de Lierse. WEST-BERLIJN Een uur voor de aanvang van de UEFA-cupwedstrijd tegen AC Milan heeft de Berlijnse voetbalclub Hertha BSC zijn speler Jürgen Rumor op staande voet ontslagen. Dinsdag had Ru mor tegenover zijn voorzitter toegegeven dat hij vorig seizoen door Arminia Biele feld was omgekocht. Arminia won de des betreffende wedstrijd in Berlijn geheel tegen de verwachting in met 1-0. Rumor, die 26 jaar oud is, stond nog tot het eind van het huidige seizoen onder contract van Hertha. Hertha zal alle be scheiden wat betreft de zaak Rumor naar de Westduitse voetbalbond in Frankfort sturen. Uitslagen: DynamoBeerschot 3-1 (3-1) doelpunten Dynamo: Johanssen, Labes en Becker, Beerschot: Kasprzak. 8.000. We nen: AustriaTurijn 0-0 (0-1) 10.000; Moskou: DynamoEskisehirspor 1-0 (1-0), doelpunt Kozlov 20.000; Boekarest: Steaua Bracelona 2-1 (1-0) doelpunten Steaua- Bare en Nastase; Barcelona: Asensi; Lon den: ChelseaAtvidaberg 1-1 (0-0) doel punten Chelsea: Hudson, Atvidaberg: Sandberg, 32.500; München: Bayern MünchenLiverpool 3-1 (0-0) doelpunten Bayern: Müller (2) en Hönnes, Liverpool: Evans. 40.000; Lissabon: Sporting Lissa bonGlasgow Rangers 4-3 na verlenging (2-3). Van Veen (midden) tracht te voorkomen dat Karasi profijt kan trekken uit zijn spectaculaire sprong, maker van het enige Spartaanse doelpunt. HAARLEM. De meest sensationele gebeurtenis bjj de Europese bekerwinnaars was de uitschakeling van bekerhouder Chelsea op eigen terrein door de Zweedse setni-profs uit Atvidaberg. Nadat Chelsea veertien dagen geleden in de uitwedstrijd met 0-0 genoegen had moeten nemen konden de Londenaren het woensdaga vond op Stamford Bridge niet verder schoppen dan opnieuw een gelijk spel, ditmaal 1-1, Daarbij besliste dat ene doel punt van Atvidaberg in de uitwedstrijd ten gunste van de Zweden. Chelsea had overigens de winst in eigen handen gehad toen de Britten, nadat zij in het begin van de tweede helft door Alan Hudson een 1- 0 voorsprong hadden genomen, een penal ty toegewezen kregen. Maar John Hollins faalde en zes minuten later kon de Zweedse international Roland Sandberg de gelijkmaker scoren. Nog kreeg Chel sea, dat stukken beter voetbalde, genoeg kansen om wederom aan de leiding te komen maar de Londenaren slaagden er niet in de felbegeerde treffer tot stand te brengen.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 27