Na verkeerde winnaar te hebben aangewezen Barcelona-voorzitter Montal: in duel Sporting Lissabon-Glasgow Rangers VAN RAVENS Schaatssters willen vertrek van coach Egbert v. d. Ploeg Grootspraak Jan Hein Donner door Ree snel ontzenuwd tnco fel „Ik speel je op drie punten „HET LEEK WEL OF „Rinus Michels is niet schuldig aan tegenslag IK ’N KLAP OP MIJN KOP KREEG” KERNPLOEGLEDEN WILDEN NIET OP FOTO geblesseerd Rie Timmer en Eerste WK Ada v. d. Giessen zwemmen in 1978 I Vijf spelers Borussia zwaar 1Ü starten tweekamp kJ //mH 2 VRIJDAG 5 NOVEMBER 1971 55 Verantwoordelijkheid JOHN DRIESKENS Onder nulpunt 99 Geen commentaar niet vergeten... Frico eten Weer zege Van Stralen in ronde van Mexico Frico kaas steelt elke show Vervolg Partij-verloop (Van onze correspondent in Spanje) t de (Van onze sportredactie) val- VAN DER PLOEG I (Van onze schaakmedewerker) ADVERTENTIE Van Zijn De oranjerijdsters verwijten Van der Ploeg, dat hij door zijn lange afwezigheid uit de zich steeds meer ontwikkelde top- schaatssport niet op de hoogte is van de moderne trainingsmethoden. Deze mening van de kernploegleden wordt gedeeld door vooraanstaande Nederlandse schaatsoefen- meesters. Eén van hen vertelde donderdag avond in het restaurant van het Heeren- veense ijsstadion Thialf: „De heer Van der Ploeg loopt zeker tien jaar achter met zijn trainingsmethodes Het is gewoon een lachertje. Is het dan een wonder dat de rijdsters hun heil zoeVen bij een andere trainer?” AMSTERDAM „Ik bied remise aan” zei grootmeester Jan Hein Donner op de 30ste zet in zijn tweede matchpartjj met landskampioen Hans Ree. Die keek even wat zuinig en schudde toen vriendelijk het zwaar zwart-bekrulde hoofd. „Nee, ik speel liever nog door”. Daarin had Ree het grootste geljjk van de wereld, want met zijn 29ste zet had Donner nu net de stand grondig bedorven. Die zag er voordien veelbelovend uit, zij het. dat van een duidelijk overwicht even min sprake was. Donner voorvoelde, dat hij op een glibberig zijspoor was geraakt en Ree zag hoe hij zijn geweldige opponent min of meer mechanisch verder het moe ras in kon werken. Dat nu deed hij met groot vakmanschap Het zijn niet enkel de onjuiste trai ningsmethoden, die een verwijdering tus sen Van der Ploeg en zijn rijdsters heb ben veroorzaakt. Als tweede en niet min der belangrijke oorzaak wordt genoemd Amsterdam, waar ik op het bondsbureau van de KNSB aan het dagelijks bestuur van de schaatsbond naar aanleiding van ons gesprek van vanavond advies ga uit brengen. Of de heer Van der Ploeg trai ner blijft? Daar kan en wil ik geen antwoord op geven. Ik ben op de hoogte van bepaalde standpunten van de KNSB en ik verwacht, dat wij tot een reëel besluit zullen komen. De affaire krijgt in het weekeinde beslist ziin beslag. Het is in Inzell begonnen te rommelen. Na Inzell is het Stien Kaiser geweest, die zich heeft beklaagd bij het tc-lid Olsthoorn. Het is mij een raadsel, waarom Stien Kaiser niet bij de juiste mensen met haar problemen is gekomen.’ Een pluimpje op de hoed van het toer- nooi-comité, dat heeft begrepen, hoe zeer „de gewone schaker” moeite heeft met het behoorlijk begrijpen van meesterpartijen. Zoals we reeds schreven staan er twee demonstratieborden opgesteld. Op bord 1 worden de zetten braaf genoteerd en uit gevoerd. op bord 2 kan vriend en vijand brand stichten. Onder leiding van meester Hartoch die als commentator waarlijk in een Han Hollander-sfeer groeit, ontwik kelen zich de wildste discussies en worden de gewaagdste veronderstellingen onder het ontleedmes genomen Natuurlijk blijft er weinig van de suggestie heel, maar het verhoogt de kijkersvreugde aanmerkelijk. Hoe snel de mond-op-mond-reclame trou- De ex-Ajaxtrainer heeft in Barcelona tot nog toe niets van zijn grote faam als voetbalexpert waargemaakt, en zijn gulle voorspelling bij de aanvang van zijn functie dat hij zou proberen „alle titels te winnen die er maar te winnen zijn”, brengt hem nu in het nauw. De heet hoofdige Catalanen willen geen woorden maar daden. Als Barcelona-voorzitter Agustin Montal de Amsterdammer niet de hand boven het hoofd had gehouden, zou hij ongetwijfeld dezelfde weg zijn gevolgd als die andere beroemde voetbalgastarbei- der van Spanje: de Fransman Marcel Domingo, die woensdag bij Atletico de Ma drid vriendelijk doch beslist aan de deur werd gezet. Mocht na de zes partijen van deze twee kamp de stand nog in evenwicht zijn dan wordt er doorgespeeld tot één van de matadores het hoofd in de schoot heeft gelegd. De anderhalve punt, gescoord tegen me vrouw J. Harston in de het afgelopen weekeinde gespeelde landen wedstrijd tegen Engeland zal mgetwijfeld een stimulans betekenen voor Ada van der Giessen. De tweede tot en met de zesde partij wordt gespeeld oj respectievelijk 6. 7, 12, 13 en 14 november. Wedstrijdleider van de tweekamp is de heer Gjaltema uit Gronin gen. Van Ravens zou Van Ravens niet zijn als hij zich voor zondag niet herstelde. „Ach ik heb er nu al veel minder last van dan Gisteravond. Het is dat jullie ernaar vragen. Dat haalt alles weer op. Maar geloof me, zondag ben ik er weer. Fejjen- oord noch Ajax zal er niets van mer ken.” DEN HAAG. Bjj het kalendercongres van de Europese Zwemunie (EEN) in Athene is besloten met ingang van 1979 de Europese kampioenschappen te ver plaatsen naar de oneven jaren. Dit in ver band met de instelling van een wereld kampioenschap, dat voor het eerst in 1978 zou moeten plaatsvinden. De rjj van Euro pese kampioenschappen voor de komende jaren luidt dus: 1974 (Wenen), 1979 en 1983. De Europese jeugdkampioenschappen voor 1973 zijn toegewezen aan Leeds, waar de wedstrijden zullen worden gehouden op 16. 17 en 18 augustus. Van Ravens was gisteravond op Schip hol, waar hij arriveerde met de scheids rechters Vervoort en Hoppenbrouwer, die in dit duel voor de Europa-cup II als zijn grensrechters fungeerden, nog aangesla gen. „Ik kon wel janken op dat moment. Er waren veel incidenten geweest. Ik heb een doelpunt moeten afkeuren van Spor ting. Een Schot brak zijn been. Alles heb ik opgelost. Iedereen klopte me op de schouder. Ik had goed gefloten en dan hoor je zo iets. Hoewel de regels, die op dit geval betrekking hebben, gloednieuw zijn, moet Van Ravens natuurliik geacht worden de bepalingen van de UEFA te kennen. Hans Bangerter, de Zwitserse secretaris-gene- raal van de Europese voetbalbond ver klaarde dan ook terecht, dat de bond de zaak niet zonder meer kan laten passeren. „Een zo gerenommeerde scheidsrechter als Van Ravens mag zo iets eenvoudig niet overkomen.” Ook de heer Wynie wilde niet veel kwijt. „Morgenmiddag (vrijdag) ga ik naar Het Europese kampioenschap jeugd- waterpolo voor 1973 vindt plaats in Duis burg en wel van 22 t.e.m. 26 augustus. De Europa-cup schoonspringen 1973 gaat naar Leningrad (24, 25 en 26 augustus). Neder land overweegt zich beschikbaar te stellen voor de organisatie van het toernooi om de Europa-cup zwemmen dames, die in 1973 op 25 en 26 augustus wordt gehouden. De A-competitie van de heren is in Dres den. Voor de B-competitie, waarbij Neder land is ingedeeld, hebben zich nog geen kandidaten gemeld. Het is niet de eerste keer dat Ravens in een rel verzeild raakt, affaires met spelers (één voetballer beti telde hem zelfs tijdens een tv-opname met „kikker”) en incidenten met clubs zijn talrijk. De meest bekende rel kwam voort uit de ontmoeting tussen Juventus en Leeds United, een duel voor de Run ners Up-cup. Van Ravens staakte deze het vorige jaar gesneelde wedstrijd. De regen val maakte zijn beslissing noodzakelijk Van Engelse ziide werd Van Ravens daar na partijdigheid verweten omdat voor de wedstrijd het veld in een even belabberde situatie verkeerde als op het moment in de tweede helft toen Van Ravens op aandringen van de Italiaanse aanvoerder de wedstrijd voortijdig af floot. Uit al deze affaires kwam Van Ravens ongeschonden te voorschijn. Hoewel hij Intussen is er wel een definitieve ver wijdering gekomen tussen kernploegrijder Jappie van Dijk en Klaas Visser. Van Dijk werkt niet alleen niet langer in de sportzaak van de Ijlster schaatstrainer, maar is ook geen lid meer van de „Preamkeskouwers”. Toen de journalisten de duimschroeven nog een tikje aandraaiden, verzekerde Don Agustin: „Rinus Michels is niet de schuldige van de tegenslag van FC Barce lona. Ik weet dat de leden niet tevreden zijn, wij ook niet. Maar zolang ik voorzit ter ben, zal ik niet in de verleiding vervallen om een zondebok te zoeken. Atletico de Madrid is baas in eigen huis, als zij zo hun problemen proberen op te lossen. Het wordt eens tijd dat FC Barce lona zich meester toont in de zelfde standvastigheid die zij in de afgelopen tien jaren heeft gemist Bij de terugkeer stond de teleurstelling breed op Michels’ gezicht te lezen. Over de wedstrijd meende hij: „Onze ploeg heeft geprobeerd om met meer diepte te spelen dan in de laatste Liga wedstrijd tegen Sabadell, en onze jongens hebben ook krachtiger gespeeld. Tot het moment van de penalty speelde de ploeg werkelijk goed. Maar die penalty was veel te streng en dat bracht de jongens van hun stuk. Jammer, want Barcelona heeft een tech nisch goede wedstrijd gespeeld en toonde zich ongetwijfeld beter dan Steaua.” Het is eigenaardig dat Rinus Michels al we kenlang verzekert dat zijn jongens tech nisch piekfijn spelen, terwijl op de een of andere geheimzinnige wijze het briljante spel toch niet met doelpunten wordt be loond. Geluk ontbreekt natuurlijk. Michels is toch wel bezorgd: „Jazeker, en iedere dag meer.” Ziet hij een oplossing? „Voor de problemen van voetbalelftallen bestaat er geen snelle oplossing. De uitweg die ik nu zie is werken, werken en nog eens wer ken.” Zolang de 60.060 leden van FC Barcelona zich door voorzitter Agustin Montal laten overtuigen natuurlijk. Voorts is men in het kamp van Borussia nogal verbitterd over het feit dat de toe schouwers de spelersbus van de Westduit- sers met stenen hebben bekogeld. Ten min ste een dozijn stenen raakten de ruiten van de bus. Borussia vraagt zich nu af of de handelwijze van het San Siro-publiek minder laakbaar is dan die van de blikjes- werper in Mönchengladbach. Overigens hebben de „Borussen” nog wel hoop de kwartfinales te bereiken. Trainer Hennes Weisweiler gelooft dat In ter op 1 december in Bern dertig percent minder goed zal spelen. „Inter heeft de steun nodig van het eigen publiek”. De wedstrijd SportingGlasgow Ran gers zal wèl gevolgen hebben. Bangerter kondigde een vervolg aan. Van Ravens timide: „Dat begrijp ik. Ik hoop wel dat ze een beetle zullen begriinen hoe alles is gegaan.” Vervoort valt in. „Zoals Lau heeft gefloten in Lissabon was pure klas se. In de kleedkamer zijn de Portugezen zowel als de Schotten het hem nog komen vertellen. Excellent, zeiden ze. De direc teur sportief van Sporting, die er direct na de wedstrijd niet bii was, heeft zelfs uren op Van Ravens zitten wachten in het hotel. Wij (Hopnenbrouwer en ik) hebben Lau na de wedstrijd maar mee de stad ingenomen. Hij was helemaal kapot. Hoe kan het anders. Weet je dat niemand op het veld ook m?ar geaarzeld heeft. De manager van Glasgow kwam zelfs naar Van Ravens toe. Hij zei: „Okay ref en nu penalties. Van Ravens neinzend: „Ik heb er van morgen. toen ik wakker werd, nog een uurtje over liggen nadenken. Alles heeft gewoon tegengezeten. Eerst die uitslagen. Dat is 'toch puur toeval. En dan verliest Rangers nog een keer door penalties. Als de Schotten er meer hadden ingeschoten, was er zo’n rel niet geweest.” (Van onze sportredactie) ARNHEM Rie Timmer en Ada van der Giessen nemen vanmiddag in de Rijn hal te 4rnhem de strijdbijl weer op. In een schaaktweekamp van zes partijen zullen zij proberen uit te maken wie zich schaakkampioene van Nederland 1971 mag noemen Deze tweekamp is nodig geworden doordat beide dames in de tiendaagse titelstrijd van eind oktober begin novem ber. gelijk eindigden op de eerste plaats. De eerste vraag die Don Agustin don derdag hoorde, toen hij aan het hoofd van de Barcelona-expeditie terugkeerde, luid de dan ook: „Trekt u geen les uit het ontslag van Domingo?” De voorzitter ant woordde: „Dat is weer die manier van een zondebok zoeken die volgens mij het Spaanse voetbal meer kwaad dan goed heeft gedaan.” Op de vraag of hij niet meende dat de 60.000 Barcelonasupporters hun zondebok niet al hebben gevonden in de persoon van de Nederlandse trainer, meende senor Montal: „Ik denk het niet. Ik vraag aan de leden om het geduld niet te verliezen, om het hoofd koel te houden, zoals wij in het bestuur. Een zondebok zoeken is een te gemakzuchtige oplossing.” Gisteravond trainde de dameskemploeg onder Egbert van der Ploeg op het kunst ijs van Thialf in Heerenveen, maar de stemming was ver beneden het nulpunt. De rijdsters wilden noch met de pers praten, noch op de foto gaan. Iedere keer wanneer de fotografen de rijdsters op de gevoelige plaat wilden vastleggen, wend den ze hun gezicht af en gingen steevast helemaal aan de binnenkant van de baan schaatsen. Na afloop van de training maakten de rijdsters hef in het restaurant van Thialf zó bont, dal toen de fotografen nogmaals een verwoede poging deden een foto te maken, zij tafelkleedjes voor hun gezichten hielden. Het technisch commis sielid Nico Olsthoorn, op dat moment in gesprek met de rijdsters wilde alle moge lijke medewerking verlenen voor een foto, maar het lukte niet. Chef d’équipe Joop Koeleman hield zelfs rijn handen voor de lens De technische commissie van de KNSB, onder aanvoering van voorzitter Wierd Wynia, chef d’équipe Joop Koeleman, mas seur Feiko Jansma en door de rijdsters zo bekritiseerde Egbert van der Ploeg was gisteravond in een zijkamertje van het Heerenveense ijsstadion Thialf in verga dering bijeen. En vergadering, die zeker dering bijeen. Een vergadering, die zeker anderhalf uur duurde De rijdsters kregen van tc-praeses Wynia geen kans om ook te komen praten. „Misschien zaterdag” was het commentaar van Wynia. MILAAN Vjjf spelers van Borussia Mönchengladbach zjjn ernstig geblesseerd uit de Europa-cupwedstrijd tegen Inter Milan gekomen. Donderdagochtend heeft professor Schneider, arts van de West- duitse kampioen, tegenover de pers een op somming gegeven van de schade, die de „Borussen” woensdagavond in het San Siro-stadion (naast de nederlaag van 2-4) hebben opgelopen. Professor Schneider: „Berti Vogts vermoedelijk meniscus blessure, moet tenminste twee weken een gipsverband dragen; Günther Netzer achillespeesverwonding; Luggi Müller („tegen zulk een vlegel als Boninsegna heb ik nog nooit gespeeld”) open scheen been, gezwollen enkel en verwondingen aan het gezicht als gevolg van een vuist slag; Wolfgang Kleff voetblessure; Blei- dick scheen-kuitbeen kapot”. Van Ravens, bezig aan zijn tweede ex- tra-jaar (Hij is in september negenenveer tig geworden. Tegenwoordig nemen de arbiters in Nederland op hun zevenen veertigste jaar afscheid van het betaalde voetbal) erkent zijn verantwoordeliikbeid: „Natuurlijk ben ik fout geweest. Ik moet die regels kennen. Maar je weet hoe het gaat. Ik heb al zo veel internationale ontmoetingen gefloten. Ik dacht langza merhand wel te weten welke henaUngen gelden. Ik heb dan ook helemaal niet in de envelop gekeken, toen ik een week voor de wedstrijd de papieren thuis kreeg. Ik kreeg die uitnodiging namelijk zo Iaat omdat ik voor Bogaerts in moest len besefte, dat vooral in Nederland zijn ma nier van fluiten op weerstanden stuitte, veranderde hij niets aan zijn stijl. Van Ravens zei: „Men vindt mij nu eenmaal een druktemaker. Maar hoe moet je je gedragen in Nederland. Als je langzaam loopt, ben je een Jan Doedel. En als je loopt zoals Van Ravens ben je een druk- temaker. Ik kan moeilijk gaan kruipen. Ik loop nu eenmaal hard. En dat wil ik ook blijven doen. Ik wil een situatie niet van vijftig meter beoordelen. Ik wil er met mijn neus bovenop staan. Maar geloof me, ik wil geen nummer één zijn op het veld, zoals me wel eens is verweten. Maar ook geen drieëntwintigste man. Ik wil voet ballers nu eenmaal niet vriendelijk over hun hoofd striiken. Het is betaald voetbal. Hun vijand wil ik echter beslist niet zijn. Het is bij mij echter geen Pietje of Jantje. Ze zeggen tegen mij meneer Van Ravens en ik zeg testen hen meneer Cruyff en meneer Van Hanegem.” wens werkt, konden we afmeten aan het aantal bezoekers. Er had zich waarlijk een record-hoeveelheid schaaklustigen in het restaurant van het Olympisch stadion ver zameld, teneinde met gepaste bloeddorst de botsing der matadoren var zet tot zet te volgen. Men kwam zelfs stoelen te kort. Vanmiddag en morgenmiddag wordt om 1 uur begonnen. Hartoch za’ dan opnieuw zijn one-man show geven, terwijl Jan Hein uit alle vaten zal moeten tappen. Op een serie van 8 partijen is een punt achter stand namelijk al van. zekere betekenis. Daaraan moet voor zijn image worden toe gevoegd de typisch „Donnerse opmerking” dat hij die Ree wel eens op een achter stand var, 3 punten zou zetten De tweede oartij verliep als volgt: Wit: H. Ree. Zwart: J. H. Donner. Siclliaans 1 e2—e4 c7c5; 2. Pglf3 d7d6; 3. Pblc3 a7—a6; 4. d2d4 c5xd4; 5. Pf3xd4 Pg8—f6; 6 Lel—g5 e7—e6; 7 f2—f4 Lf8—e7; 8. Ddl—f3 Dd8—c7; 9. 0—0 Pb8—d7; 10. g2—g4 67— 65; 11. Lg5xf6 Pd7xf6; 12.g4—g5 Pf6—d7; 13. f4— f5 Le7xg5t; 14. Kol—bl Pd7—e5; 15. Df3—65 Dc7e7; 16. Pd4xe6 Le8xe6; 17. f5xe6 g7—g6; 18. e6xf7t Pe5xf7; 19. Dh5—e2 0—0; 20. Pc3—d5 De7 e5; 21. 62—64 Lg5—h6; 22. Lfl—g2 Lh6—g7; 23. c2c3 ta8b8; 24 h4h5 a6a5; 25. h5xg6 67xg6; 26 Pd5—e3 b5—b4; 27 Pe3—g4 De5—e6; 28. c3— c4 Pf7e5; 29. Pg4xe5 Lg7xe5; 30. Lg2h3 De6 f6; 31. Tdl—fl Df6—e7; 32. Tfl—gl Tf8—f6; 33. L63—f5 De7—g7; 43. Thl—h4 Kg8—f8; 35. T64— g4 b4b3; 36 a2—a3 Le5—d4; 37. Tg4xg6 Tf6x g6; 38. Tglxg6 Dg7h8; 39 De2f3 Ld4f6; 40. e4—e5 d6xe5; 41 Df3—06 Lf6e7; 42. Lf5e6 D68—67; 43. Dc6—e4 Tb8—d8; 44. De4—f5t Kf8— e8; 45. Tg6—g8t Dh7xg8; 46. Df5—65t Ke8—f8: 47 D65—f3t Kf8—g7; 48 Df3—g4t Kg7—68; 49. Le6xg8 Td8xg8; 50. Dg4—65t K68—g7; 51. D65x eöf Kg7—f7; 52. De5—d5t KH—f8; 53. Bd5—f3f. Zwart geeft het op. (Van onze sportredactie) HAARLEM Als zondag Lau van Ravens het sein geeft dat de top ontmoeting AjaxFeijenoord kan beginnen zal er uiterlijk niets meer te zien zijn van het debacle, dat hem woensdagavond in Lissabon is over komen. De als eerste Nederlander op de FIFA-lijst geplaatste arbiter maakte de blunder van zijn leven toen hij na de verlenging van het duel Sporting LissabonGlasgow Rangers strafschoppen liet nemen. Hoewel Glasgow Rangers thuis met 32 gewonnen had, Sporting in Lissabon met dezelfde cijfers de Schotten klopte en de verlenging bovendien eindigde met een 11 stand. De dit jaar in gebruik genomen regels van de Euro pese voetbalbond bepalen namelijk dat ook de door de bezoekende club geproduceerde goals in de verlenging dubbel tellen Nadat hij het juichende stadion door de tunnel had verlaten, hoorde Van Ravens dit voor hem desastreuze nieuws van de UEFA-waarnemer Ramirez. „Het leek wel of ik een klap op mijn kop kreeg. Ik zag aan zijn gezicht dat er iets mis was. Hoewel hij zei dat ik uitstekend had gefloten. Pas in de kleed kamer vertelde Ramirez het me. Hij had nog geprobeerd me te bereiken, maar dat lukte niet omdat hij ergens hoog in het stadion in een loge zat Hij vertelde dat we al w’aren begonnen aan de strafschoppen toen hij op het veld aankwam”. Egbert van der Ploeg was de eerste, die naar buiten kwam. Hij was uiterst zuinig met zijn woorden. „E- is in een goede verstandhouding vergaderd. Ei- komt na het gesprek van vanavond nog een tweede vergadering met de technische commissie. Nu het gesprek met de tc en mij nog niet is afgerond, heb 'k eerder geen enkel commentaar het optreden van schaatstrainer Klaas Visser uit IJlst, die onder anderen een Atje Keulen-Deelstra, Akke Falkena en Trijnie Rep naar de top heeft gebracht. Het is een publiek geheim, dat de drie rijdsters nog altijd zeer verknocht zijn aan Visser. Het is thans zo, dat naast Akke Falke na, onder anderen nu ook Atje Keulen- Deelstra en Sijtje van der Lende (lid van de nationale jeugdploeg» lid zijn geworden van Klaas Vissers schaatstrainingclub „De Preamkeskouwers”. Bovendien zijn Atje en Sijtje lid van de hardrijdersclub Hee renveen, die het dan ook lang niet lekker zit, dat deze twee vooraanstaande leden onder Klaas Visser trainen. Er zijn dan ook al stemmen uit de hardrijdersclub Heerenveen opgegaanwanneer het aan ons ligt, dan komt Klaas Visser nooit weer op de baan.” Schaatsofficial Santema uit het Friese Akkrum: „Zo gauw Willem Visser met de training van de Friese selectie is gestopt, dan haalt Klaas Visser de geselecteerden naar zich toe. Het is zo, dat zij onder Willem Visser maar gedeeltelijk hun best doen, maar onder Klaas Visser gaan ze er wel voor de volle honderd percent tegen aan. Het is bewust stoken van Klaas Visser.” BARCELONA. De afgang van FC Barcelona in de Europacup-II, waar de Catalaanse ploeg van Rinus Michels woensdagmiddag door de Roemeense club Steaua, die veertien dagen tevoren al een verrassende 1-0 overwinning te Barcelona had behaald, voorgoed met 2-1 werd ver slagen, is in Spanje bijzonder hard aange komen. FC Barcelona werd overigens ver gezeld door Real Madrid, Valencia en Atletico Bilbao, die woensdag eveneens uit de respectieve Europese competities werden „gewipt,” en dit bracht het Barce lonese sportdagblad Dicen ertoe donder dag een harde karikatuur op de voorpagi na te publiceren. Men ziet de voorzitters van de vier Spaanse clubs met lange gezichten achter een lijkauto lopen en een rouwkrans dragen met het opschrift: „vaarwel ons geliefd Spaans voetbal.” In Barcelona was de wedstrijd, die hier uit gezonden werd, nauwelijks voorbij of on der de 60.000 leden van de Catalaanse club klonk reeds de kreet: „Weg met Michels.” HEERENVEEN. Het rommelt ge ducht (zoals wij gisteren al meldden) tussen de leden van de dameskemploeg en de technische commissie van de KNSB en tussen de rijdsters en trainer Egbert van der Ploeg. Het is in het Westduitse Inzell, waar de kernploegleden onder lei ding van Van der Ploeg onlangs in een trainingskamp bijeen zijn geweest, weer begonnen. Volgens de rijdsters is de op volger van de vorig seizoen ook al in ongenade gevallen Kees Broekman niet geschikt om de top te trainen. MEXICO Pé van Stralen heeft zevende etappe van de Ronde van Mexico gewonnen. De renner uit Heerhugowaard won de eindsprint van de eerste groep na de rit over 85 kilometer van Leon naar San Juan de Los Lagos vóór de Belgen Gust Herygers en Frans van Looy. Het peloton, met Feder den Hertog, die eerste bleef in het algemeen klassement, had een achterstand van 2 minuten en 40 seconden. •N.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 23