DAMESSCHAATSPLOEG UITEEN KREIJERMAAT MEENT: Cruyff en Keizer zullen nu veel gevaarlijker zijn NOC wees teams voor München aan Geen voetbal interlands in Noord-Ierland Haarlem ziet niets in Veel winnaars in sporttoto Pers mee naar Praag anders komen we niet Haarlem - Heerenveen „Het is een hele fijne man EGBERT V. D. PLOEG VERDWIJNT; s I I leiding van Boogaerts MF- f T. ZWEEDSE IJSHOCKEYBOND: Cambuur moet Otten betalen Merkel naar Atletico Nieuwtje van Hein Donner Veel paarden in Hilversum w Den Hertog in etappe tweede Remise bij schaaksters 11 SPORT IN HET KORT KL i I V ZATERDAG 6 NOVEMBER 1971 99 Niet met Visser Zwijgplicht r. riet 9— -53. •oto wmmmrwmmmmmrmmmrmmmmmrmmmmrrmrrmmrnïi i. i. (Van onze correspondent) 10 (Van onze sportredactie) ds. KREIJERMAAT aid internationale 142 iid- ADVERTENTIE inleg rs 16.180 winnaars, die elk 17 november in Emmen begint. „De LTC”, zo gaat de kernploeg verder, „heeft ook niet gezegd: we hebben begrip hol eel ten eer i.3O e. se is. Volgens Cavan hoopt men de wedstrijd op een latere datum te kunnen spelen. VOETBAL. Arminia Bielefeld en Schalke ’04 hebben vrijdagavond met 1-1 gelijk gespeeld in een vooruitgespeelde wedstrijd voor de Westduitse Bundesliga. ëb- A/eg ige- tel. isje lags lat, H. m- >n- ula id li ng an, at, ag u.; 18 8, rg- nie in- uit an H. H. lag 15, ui- ikt: )00, 63 23 500, 8 >00. 2, 'ij id- 1.54 edr. ken in- ten. van ma. ids- D23- :a- ds. en jre u. 5dr. van •on- zer- van Mj- em. ?in- iwe ters vak en ide- ur). nr., en ele- mi- in- el- ng, ten ten 48 iw, ten NV. ort- ■oor :an- nnl. en z.h ede e of en- We blijven toppen (en beslist niet tobben over wat tegenslag)! Na EINDHOVEN en WAGENINGEN is er a.s. zondag alweer zo’n spectaculaire wedstrijd, waarin van alles mogelijk is omdat het nog altijd om de bezetting van de bovenste plaatsen gaat: Het wordt steeds spannender in de le divisie. De koplopei van vandaag kan morgen zijn plaats weer aan een andere serieuze promotiecandidaat moeten afstaan omdat het krachtsverschil miniem is. En een vol stadion aan de Jan Gijzenvaart kan daar zondagmiddag het zijne toe bijdragen! Aftrap half drie. Loketten (ingang Sportlaan) van 11 uur af geopend. Er is een leuke voorwedstrijd tussen twee. Juniorenteams. e- g: ig o- e- STOCKHOLM De Zweedse ijshockeybond heeft een ultimatum aan de Tsjechische autoriteiten gesteld. In verband met wedstrijden in Praag op 9 en 10 november heeft men aan Tsjechische zijde geweigerd visa te verstrekken aan een groep journalisten die de Zweedse massamedia vertegenwoordigen. Indien voor zaterdagmorgen 12 uur geen positief antwoord van Tsjechische zijde wordt ontvangen, weigert de Zweedse ijshockeybond de wedstrijd te spelen en ook deel te nemen aan de wereldkampioenschappen ijshockey in Praag volgend jaar april. Aangenomen wordt dat dit conflict verband houdt met een verslechtering van de diplomatieke betrekkingen tussen beide landen de afgelopen maanden. Het feit dat er verkiezingen voor de deur staan, waarbij men geen buiten landse journalisten in Tsjecho-Slowakije wenst te zien, is een mogelijke reden voor de weigering deze visa te verstrekken. In Tsjecho-Slowakije refereert het partijblad Rude Pravo regelmatig aan de anti-Tsjechische campagne die in Zweden zou worden gevoerd. Principieel weigert de Zweedse ijshockeybond zonder ’s lands eigen pers te reizen, en de wedstrijden zullen dan ook geen doorgang vinden zo lang men ook maar één journalist de toegang tot het land weigert waar gespeeld wordt, zo verklaarde men. Reacties van Tsjechische zijde waren er nog niet. MADRID De Oostenrijkse voetbal trainer Max Merkel heeft een contract ge tekend met Atletico Madrid. Merkel, die bekend staat om zijn strenge discipline, volgt de Fransman Marcel Do mingo op, die drie jaar trataer van Atle tico is geweest, maar aan de dijk werd gezet wegens de zwakke prestaties van de ploeg. GUADALAJARA De Belgische ren ner Gustave van Cauter heeft de achtste etappe van de ronde van Mexico voor amateurs gewonnen. Hij legde de 150 kilo meter van San Juan de Los Lagos naar Guadalajara af in 3 uur 26 minuten en 8 seconden. De tweede plaats was voor Fedor den Hertog met een achterstand van 37 seconden. De Nederlander behoudt de lei ding in de algemene rangschikking. Directe aanleiding tot het Ingrijpen van het hoofdbestuur (op advies van de lande lijke technische commissie) is de ontsla gaanvrage van trainer Egbert van der BELFAST. Wegens de wanordelijke toestand in Belfast is de voetbalwedstrijd N.-IerlandSpanje, die 10 november zou worden gespeeld, uitgesteld. Harry Cavan, voorzitter van de Noordierse voetbalbond, heeft dit bekendgemaakt. „Deze beslissing is genomen na overleg met de Europese voetbalunie”, verklaarde hij. „Zoals de situatie in Belfast nu is, waren wfl van mening dat de veiligheid van het publiek en de spelers voor alles gaat. Ook vonden we dat de autoriteiten het hier al zwaar genoeg hebben om de veiligheid te hand haven.” voetbalpool. Ik wil wel mijn mening over Ajax en over Feijenoord geven. Dan moet ik zeggen dat ik Feijenoord op het ogen blik als geheel beter vind. Het is professi oneler. Het weet bijvoorbeeld te intimide ren. Vooral de achterste centrale twee, Israel en Laseroms. Zij gaan nooit opzij. Als Ajax die jongens had, zou het wel winnen. Maar nu weet ik het niet”. Het partij verloop (Donner wit): 1. d2-d4, Pg8-f6; 2. c2-c4, g7-g6; 3. Pbl-c3, d7-d5; 4. Pgl-f3, Lf8-g7; 5. Ddl-b3, d5xc4; 6. Db3x c4. 0-0; 7. e2-e4, a7-a6; 8. Lcl-f4,b7-b5; 9. Dc4xc7. Dd8xc7; 10. Lf4xc7, Lc8-b7; 11. Lfl-d3, b5-b4; 12. Pc3-a4, Lb7xe4; 13. Ld.3x e4, Pf6xe4; 14. Tal-cl, Pb8-d7; 15. 0-0, Lg7- h6; 16. Tcl-c6, Pe4-f6; 17. Pf3-e5, Pd7xe5; 18. d4xe5, Pf6-d5; 19. Tfl-dl, Pd5xc7; 20. Tc6xc7, Tf8-d8; 21. Tdlxd8t, Ta8xd8; 22. g2-g3, Td8-dlf; 23. kgl-g2, Tdl-al; 24. b2- b3, Talxa2; 25. Kg2-f3, Lh6-d2; 26. Pa4- c5, Kg8-f8; 27. h2-h4. a6-a5; 28. Tc7-c8t, Kf8-g7; 29. Tc8-c7. Kg7-f8; 30. Tc7-c8t, Kf8-g7, remise. Trainer Meg de Jongh van Heerenveen heeft geen problemen. Wel zal Kees Kist senior worden vervangen door midden velder De Boer, waarmee De Jongh die een aanvallend Haarlem verwacht zijn defensie nog iets hoopt te versterken. Hee renveen: Griever De Jongh, G. Kist, Weide, Van Wensveen Zoetendal, De Boer, Van Beveren Haan, Kees Kist ju nior, Weerts. Bij Telstar heeft Co Stout een auto-on- geluk gehad. Hij heeft daardoor de hele week niet kunnen trainen en zal zondag door trainer Rab zeker niet kunnen wor den opgesteld in de uitwedstrijd tegen Volendam. Ook Kees de Vries zal niet van de partij zijn. De Telstar-trainer zal mor gen uit de gebruikelijke selectie het elftal selecteren. Bij Volendam zal de geschorste Johan Pelk worden vervangen door Siem Smit. Voor het overige is het elftal dat best een paar punten kan gebruiken ongewijzigd. Volendam: Van Straaten, De Boer, Hans Jonk, Jac Jonk, Jan Jonk Zwarthoed, Hoogland, Siem Smit Billy Bond, Wim Kras, Jan Mühren. DEN HAAG. Het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité heeft weer enkele ploegen aangewezen voor deelneming aan de Olympische Spelen van München en Kiel. Het zijn de hoc- keyploeg, de dames zwemploeg 4x100 me ter vrije slag estafette en een vertegen woordiging van de zeilers in de F.D.-, Finnjol- en Tempestklasse. Eerder deze week besloot Manchester United zijn speler George Best geen toe stemming te geven voor Noord-Ierland uit te komen. Er waren namelijk dreigemen ten geuit tegen het leven van de Noord ierse rechtsbuiten. Ook maakte Cavan bekend dat de wed strijd Noord-IerlandSchotland volgend jaar mei niet in Belfast zal plaatsvinden. De Schotse bond heeft geweigerd een elftal naar Ulster te laten reizen. ARNHEM. In de Arnhemse Rijnhal is de zes partijen tellende beslissingstwee- kamp om het Nederlands kampioenschap schaken voor dames begonnen tussen me vrouw Rie Timmer (Beverwijk) en Ada van der Giessen (Rotterdam). De eerste partij eindigde na 39 zetten in remise. Van daag en morgen worden de tweede en derde partij gespeeld. Indien één der speelsters 3,5 punt heeft bereikt, wordt de wedstrijd gestaakt. Bij de stand 3-3 wordt opnieuw geloot en doorgespeeld tot de eerste winstpartij. De data voor een even tuele verlenging liggen echter nog niet vast, daar mevrouw Timmer deelneemt aan het Danlon-toernooi, dat woensdag de aanvankelijk voor een gebroken sleu telbeen maar nadat er foto’s waren ge maakt bleek dit niet het geval te zijn) en Hoeben (de hele week niet getraind we gens bronchitis) ook vraagtekens in Brands selectie zijn. De Haarlem-trainer selecteert zijn elftal voor de wedstrijd te gen koploper Heerenveen morgen uit de volgende voetballers: Doelverdedigers: Schutz, Poldervaart Laatste vier: Wen- tink, Pejjs, De Haan, Van Breevoort, Hoe ben Middenveld: Van Duffelen, Bur gers, Nieuwenhuis, Smit en eventueel Van den Berg Voorhoede: opnieuw Van den Berg, De Goede. Bregman. Boszhardt. voor jullie moeilijkheden. We hebben niet de kans gekregen ons openlijk uit te spreken tegenover de KNSB.” VOETBAL. Het beroep van Borussia Mönchengladbach tegen de strafmaatrege len, die de disciplinaire commissie van de UEFA onlangs heeft genomen, zal woens dag 10 november in Zürich worden be handeld. De dames ontkennen met klem dat zij met Klaas Visser uit IJlst in zee zouden willen gaan en dat enkele leden van de ploeg zouden willen rebelleren. „Dat is volkomen uit de lucht gegrepen. Wij hoe ven Klaas Visser niet als trainer. Toeval lig zijn enkele dames lid van „De Ream- keskouwers” in IJlst, maar dat waren ze al vanaf hun jeugdjaren. Evenals een voetballer die voor eer nationale selectie wordt uitgenodigd, vinden wij het een eer centraal te trainen, maar daarna komen we gewoon bij de clubtrainer terug. Wij zijn alleen bang geweest dat we onder leiding van Egbert van der Ploeg niet die resultaten zouden halen, die we onder een andere trainer wellicht wel zouden berei ken. Verscheidene trainers van de KNSB hebben”, aldus de kernploeg, „uitlatingen gedaan als: dit wordt niets met Egbert. Maar dat durfden ze zelf niet aan de KNSB te zeggen. We hebben dat ook wel ingezien, maar we hebben gezegd: we moeten deze man een eerlijke kans geven door met hem in Inzell te gaan trainen. Daar bleek dat Van der Ploeg het niet kon. We hebben toen eerlijk en open met hem gepraat en gezegd: mijnheer Van der Ploeg, wij kunnen u op dit moment ons vertrouwen niet geven.” Beer Kreijermaat, eens middenvelder, met koomnaampje „Beertje”, weet er van mee te praten. „Die beslissingswedstrijd was een zeperd”. Kreijermaat, die op het ogenblik een drankhandel drijft in Rot- terdam-Zuid, herinnert zich het verloop van de wedstrijd nog precies. „Het begin van het duel verliep voor ons aardig. Met de rust stonden we met 1-0 voor. Maar wat daarna kwam, was verschrikkelijk. Bleenenberg en „Paco” Zwart flikten ons. Ik geloof dat het in een kwartier tijd 3-1 stond. We werden volkomen van het veld gespeeld. Dat hebben wij Ajax overigens ook herhaaldelijk gedaan. Ik herinner me uitslagen van 9-4 en 9-5 in de Kuip. Ik weet nog wel, dat we ook eens in een na- competitie met Ajax in De Meer de vloer aanveegden. Het werd toen 7-1”. Kreijermaat, in zijn tijd gevreesd om zijn verschrikkelijk goede tackle (hij be stond het om in één vloeiende beweging een speler de bal af te nemen. „De kunst was de bal tussen mijn rechter grote teen en mijn scheenbeen te klemmen en dan onmiddellijk weg te draaien”). Verwacht zondag een gelijkspel. „Feijenoord”, zo beweert hij, „zal niet naar meer streven, omdat de Rotterdammers nog een zwaar programma wacht (na Ajax Twente, FC Den Haag en Sparta)”. Overigens gelooft Kreijermaat, die des tijd afscheid van Feijenoord moest nemen na een beenbreuk, dat Cruyff en Keizer zondag meer moeilijkheden zullen opleve- De aanwijzing van de hockeyploeg grondt het bestuur van het NOC op de resultaten in belangrijke wedstrijden van het recente wereldtoernooi te Barcelona en op andere goede prestaties. Ook hier geldt het door het NOC voor alle vroeg tijdige aanwijzingen te stellen voorbe houd. dat de vorm van de hockeyploeg zich op een overeenkomstig niveau zal moeten bevinden in de zomer van 1972. Bovendien zal tussentijds geen duidelijke verzwakking in het spelersbestand mogen optreden. Tevens heeft het bestuur van het NOC besloten in te schrijven voor het nummer 4x100 meter vrije slag dames. Dit is gebeurd op basis van de tijd van 4 min. 03.0 seconden, enkele maanden geleden gezwommen tijdens de wedstrijden in Bratislava. Met deze tijd klasseerde de Nederlandse ploeg zich als derde op de wereldranglijst van 1971. De zeilers in de drie aangewezen klas sen zullen op grond van resultaten in enige internationale selectiewedstrijden in 1972 worden bekendgemaakt. De uitzen ding in de drie wedstrijdklassen is geba seerd op de resultaten van de prominente Nederlandse vertegenwoordigers in de Kieler Woche, de Europese kampioen schappen, de wereldkampioenschappen en de pre-Olympics te Kiel. Met hun daar verrichte prestaties hebben de zeilers in deze klassen ruimschoots voldaan aan de door het NOC gestelde eis. HILVERSUM. De belangstelling voor de Hilversumse baan, waarop records val len als kegels, is zo groot dat dinsdag avond (6.00 uur) niet minder dan 147 dra vers in tien draverijen aan de start zullen verschijnen. Het is uit dit overvloedige aanbod bijzonder moeilijk een verant woorde keuze te doen. Slechts dank zij het feit in het hoofdnummer Gudo van Bonni en Eberdine TH, die in een zeldzame vorm verkeren, vrij gunstig staan, kan tot de conclusie korden gekomen dat zij het in het veld van vijftien paarden wel onder elkaar zullen uitmaken. Ploeg, na afloop van de training donder dag in Heerenveen. „Wij zijn blij met het besluit van de KNSB de kernploeg te ontbinden. Nu zijn we eindelijk weer vrije mensen die kun nen praten en vrij kunnen trainen bij clubtrainers, gewestelijke trainers of men sen die ons belangeloos willen begeleiden. Dat geeft ons een enorm gevoel van opluchting. Sinds vorig jaar hadden wij van de KNSB een algehele zwijgplicht opgelegd gekregen en nu de ploeg als zodanig is ontbonden, willen wij ook open en eerlijk onze mening zeggen”, aldus de leden van de Nederlandse damesschaats- kernploeg. De dames stellen voorop dat zij niets hebben tegen Egbert van der Ploeg als mens. „Het is een hele fijne man, met wie wij een prachtige week in Inzell hebben gehad. Maar als je een goed team hebt, moet je dat ook houden. Wij hebben aan de landelijke technische com missie om een onderhoud verzocht na de training in Inzell. Dit werd ons niet toegestaan.” De dames benadrukken dat zij de heer Van der Ploeg slechts als trainer niet aanvaardbaar vinden: „'Wij willen hem niet veroordelen als mens. Maar schaats- technisch moet hij nog het één en ander leren. Toen Broekman wegging, is ons gevraagd of wij een trainer wilden met MO. Graag, hebben wij gezegd, maar dan een man die ons op technisch gebied wat kan leren. Wij willen nog grotere presta ties leveren. We hebben dit allemaal met Van der Ploeg in Inzell besproken, maar het is er niet uitgekomen.” LEEUWARDEN. De kantonrechter in Leeuwarden, mr. Th. de Jong, heeft gisteren uitspraak gedaan in het kort geding SC CambuurArie Otten. De eer- ste-divisieclub Cambuur had bij de kan tonrechter het verzoek ingediend om de arbeidsovereenkomst met Otten te beëin digen in verband i trainer Otten had gedaan na afloop van de wedstrijd CambuurHeerenveen tegen over enkele verslaggevers. ren voor d e Feijenoord-achterhoede dan tot nu toe. „Bij Kovacs hebben ze de ruimte gekregen. Dat is die jongens ten goede gekomen”. Kreijermaat zal de wed strijd in De Meer niet zien. „Ik heb geen kaartjes kunnen krijgen”. Pieters Graafland zal wél in Amster dam aanwezig zijn. Als koffiedikkijker neemt hij een unieke positie in. P. G. speelde immers zowel bij Ajax als bij Feijenoord. Ook de ex-doelman van Feije noord, die evenals Kreijermaat midden stander werd (hij heeft een sportzaak) gelooft in een gelijkspel. „Ik denk dat Feijenoord op het ogenblik als team toch iets sterker is dan Ajax. Feijenoord is gediend met een puntendeling. Voor Ajax is een achterstand van drie, of nog erger vier, punten bijna hopeloos. In deze vorm zal Feijenoord namelijk nog nauwelijks punten verspelen”. Ex-Ajacied Co Prins, in Maastricht werknemer van de Amsterdammer Loe Lap, denkt, evenals Eddy P. G„ het eerst aan de sfeer van AjaxFeijenoord. „Een hele week leef je naar zo’n duel toe. Iedereen praat er over. Je beleeft zo’n ontmoeting dan ook minstens 100 keer, voordat je werkelijk het voetbalveld op gaat” Co Prins waagt zich niet aan een voorspelling. „Ik win nooit iets in de De tips: 1 Erlca-prijs, le afd.: 1. Jupiter Schans; 2. Jasji; 3. Janneke K. Outs: Johnny Baker. 2 Passiflora-prijs: 1. Kees Dunst; 2. King Are- ta: 3. King Westlandia. Outs: Kapteln Six. 3. Rosientje-prijs; 1. Isac Cavaljos; 2. Intrepi- de; 3. In Time. Outs: Ideal Prise 4. Venusschoentje-prijs, le afd.: 1. Joke Dar tel; 2. Jensen; 3 Harro Bond Outs Hanover Ca va Ljos. 5 Wlnde-prijs: 1 Gudo van Bonni; 2 Eber dine TH; 3. Harras Hanover P. Outs: For Ever. 6 Amatricekampioenschap V: 1. Hit Parade; 2 Germania- 3 Ido Hanover Outs: Hardy Regina. 7. Vlijtig Llesje-prijs: 1. Ina: 2. Fantasie: 3. Fury Spencer Outs: Glorlant. 8 Venusschoentje-prijs, 2e afd.: 1. Jacob R; 2. Idool Buitenzorg. 3 Hompy van Hiddum. Outs: H Bond. 9. Calla-prljs: 1 Jacky Boy; 2. Jour Buiten zorg; 3. Ilona Carbonari. Outs: Imca Six. 10. Erica-prijs, 2e afd.: 1. Inge N; 2. Janny v. Alkestls; 3. In Petto. Outs: Junaniem. AMSTERDAM—ROTTERDAM. La- ten we voorop stellen dat het onmogelijk is de uitslag te voorspellen van het topdu- el AjaxFeijenoord. Dat was in het ver leden al zo. Bijvoorbeeld in het seizoen 1959-1960. Fejjenoords geschiedschrijver Phida Wolff beschrijft die voor een Rot terdammer trieste competitie als volgt: „Op een bepaald ogenblik had het door Feijenoord zo gewaardeerde Ajax een voorsprong van vijf punten. Er waren genoeg Feijenoorders die dachten: nou is het verloren. Maar die prompt weer op- leefden, toen die verduvelde jongens van de stadionclub toch weer kans zagen de hele achterstand weg te werken. Als je dat doet, ben je voor bijna iedereen in de beslissingswedstrijd favoriet. Maar Feije noord haalde het niet. Helemaal niet. Op de Olympische grond van het Amster damse stadion boog het voor de hoofdste delingen met 5-1 diep het hoofd. Zo’n klap kan hard aankomen”. Otten had hierin zijn twijfel uitgespro ken over de kwaliteiten van zijn ploeg. In zijn vonnis verklaarde de kantonrechter met ingang van 18 november de arbeidso vereenkomst tussen Cambuur en Otten ontbonden en veroordeelde Cambuur tot een schadeloosstelling van 10.000 gulden. Cambuur moet vóór vrijdag 12 november beslissen, of het met dit vonnis instemt. Hoger beroep is niet mogelijk. Het be stuur van Cambuur zal zich verdei gaan beraden. Men kan alsnog bij de kanton rechter het verzoek ind’enen de beschik king in te trekken. In dat geval zal Cambuur Otten als trainer moeten handha ven. Stemt Cambuurs bestuur met het vonnis van de kantonrechter in, dan zal een nieuwe A-trainer worden aangetrok kén. De KNSB denkt er niet aan maatrege len tegen de heer Van der Ploeg te nemen. „Daar is geen sprake van”, aldus voorzitter jhr. W. Quarles van Ufford. „we hebben de ontslagaanvrage van de heer Van der Ploeg ontvangen en wij kunnen hem als persoon geen betere dienst bewijzen dan zijn wens beëindi ging van zijn trainersfunctie volstrekt te eerbiedigen. Wel zal er intern een diepgaand onderzoek moeten komen.” ’’’weede prijs: 1.730 winnaars, die elk 96 ontvangen. Derde prijs: plus minus 10 zullen ontvangen. Stien Kaiser (rechts) en Atje Keu- len-Deelstra zien elkaar voorlopig niet meer bij centrale trainingen. DEN HAAG. De cijfers van sporttoto veertien van het afgelopen weekeinde zijn: aantal deelnemers 696.747 f 1.570.601, prijzenbedrag 644.364. Eerste, tweede en derde prijs en premie elk 166.091. Eerste prijs: 72 winnaars, die elk bruto 2.306,80 ontvangen. S1 -s L-' i VOETBAL. Vitoria Setubal heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het toernooi om de UEFA-beker. De Portugese vereniging won voor 40.000 toeschouwers op eigen veld met 4-0 van Spartak Moskou. De eerste wedstrijd was geëindigd zonder doelpunten. Voor Vitoria scoorden donder- dagavond Octavio (29e minuut), Torres mét" uitlatingen/ die ~Als" het nodig~Pp"zeïfs *7n Spanje??” (52e en 56e) en Jacinto Joao (77e). IJSHOCKEY. De ijshockeyclub Den Bosch heeft in Den Haag Hys Hoky in een wedstrijd, tellende voor de „cup internatio nal” met 6-5 verslagen. In Tilburg versloeg TYSC „Trappers” in de eerste divisie van de nationale competitie Thialf uit Heeren veen met 17-5. AMSTERDAM Drie maanden voor de Olympische Winterspelen van Sapporo heeft het dagelijks be stuur van de Koninklijke Nederland se Schaatsenrijders Bond zich ge noodzaakt gezien de voorlopige da- meskernploeg te ontbinden. De ge plande trainingskampen gaan niet door en Nederland zal niet vertegen woordigd zijn hij de wedstrijden om de Dynamo-cup in Oost-Berlijn, waarmee het internationale wed- strijdseizoen wordt geopend. Na de Nederlandse kampioenschappen op 8 en 9 januari in Deventer zal de lan delijke technische commissie een nieuw voorstel doen om een ploeg te formeren. Daarbij zal er rekening mee worden gehouden of de kandi daten, gelet op de ervaringen van de laatste tijd, in teamverband passen. Het besluit de kernploeg te ontbin den kan eventueel nog worden ge volgd door disciplinaire straffen, zo dit voor één of meerdere leden noot zakelijk is. „Wij hadden verwacht”, zo gaan de dames verder, „dat de heer Van der Ploeg hierover zou praten met de LTC. En wij hadden een zwijgplicht, waaraan we ons tot vandaag hebben gehouden. Een van de leden van onze ploeg (Stien Kaiser, red.) heeft wel een gesprek gehad met Nico Ölsthoorn, die de zaak zou doorspelen naar de LTC.” (Van onze sportredactie) HAARLEM - IJMOND. Bp Haarlem heeft het nogal wat verbazing gewekt dat de belangrijkste thuiswedstrijd tegen Hee renveen morgen onder leiding staat van arbiter Boogaerts. Hulptrainer, Eelman, die DFCde Volewtfckers heeft bijge woond, zag Boogaerts afgelopen zondag als coach in actie. Op zich niet zo verwon derlijk want Boogaerts is de gegadigde om volgend seizoen manager van de Dortena- ren te worden. Hij zou volgens Haarlem dus geen eerste divisiewedstrjjden meer moeten leiden. Bij Dries Boszhardt is het van zijn kuit tot zjjn bovenveen één blauwe plek, zodat trainer Brand nog niet weet of hij hem op kan stellen. Poldervaart neemt ook morgen de plaats weer in van de gebles seerde Lelieveld, terwijl Pejjs (men vrees- I I AMSTERDAM De derde partjj in de tweekamp tussen Donner en Ree is gis teren na 30 zetten in remise geëindigd door herhaling van zetten. Evenals in het eerste duel kwam er een Grünfeld-indiër op het bord, zjj het, dat Ree andere wegen in sloeg. Opvallend was, dat Donner ook in deze variatie (7aG i.p.v.7Pa6) een nieuwtje kon brengen. Met name 11. Ld3. Wit verwierf enig overwicht, doch Ree altijd al een meester met halfzware en lichte stukken wist door zorgvuldige af weer tegenspel te creëren. Toen hij met een toren het witte spel „vermocht te ver ontrusten” moest Donner op remise aan- sturen. De stand is thans 2-1 voor Ree. Vanmiddag heeft Ree wit in de vierde party. Er wordt opnieuw in het Olympisch Stadion gespeeld, met meester Rob Har- toch als commentator. i? I P"! ■''X

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11