1 DE KENNEMERS ONTVANGT VELSEN Stormvogels staat voor een krachtproef tegen Vitesse Jan van Dooyeweerd leidt Radio Apollo viert eerste lustrum Voortdurend z probleem: geld c Mi in klassement van pikeurs ■I ERASMUS 7 d Bi w. Goede start Sportief echtpaar Bohus uit USA gelukkig met eigen droomboot Bromtoon levert hinder op Hoofd dorp ronde verder voor de basketbalbeker Okker verloor weer van A she Ontspanning voor patiënten Provinciaal Ziekenhuis Hl SE g s hi - j te i Driebanden r ZATERDAG 6 NOVEMBER 1971 $- -- PROBLEEM: OPLOSSING „De Hoekmeter" t w (Van onze biljartmedewerker) on- (Van een onzer verslaggevers) De bewoners van J 1 Een stukje studio van Radio Apollo. (Van een onzer verslaggeefsters) 0.491 0.701 0.833 0.479 0.536 0.579 0.833 0.604 0.727 0.727 0.460 0.800 0.645 0.451 0.485 0.582 BEVERWIJK Creutzberglaan J i d v I h t So ge ta; zo en sa va lij ra di le VI ce tii oi 28 40 40 23 37 40 40 29 40 40 23 40 40 28 33 40 di d: v< m le m ki a< v< 57 57 48 48 69 69 48 48 55 55 50 50 62 62 68 68 maal. Ja, de prijzen stroomden zelfs binnen. En nu is het allemaal klaar en het wachten is op u Morgen kunt u tussen 12 uur 's middags en 12 uur 's avonds naar de Siadsdoelen komen waar de fancy-fair wordt gehouden Henri Bohus in de kleine kombuis van zijn droomjacht. de klaagden vrijdagmiddag over een bromtoon, die veel hinder op leverde. Volgens een mededeling van de voorlichtingsdienst van Hoogovens wordt de bromtoon veroorzaakt door een breuk in een ventilator van de oxystaalfabriek 1. Bij een niet te verwachten puntenver deling of zelfs een zege voor ADO’20 zou Beverwijk de lachende derde zijn. VVB speelt thuis tegen VIOS. Het moet in staat zijn, minstens een gelijk spel te bewerkstelligen tegen VIOS, dat 4 punten meer op zijn conto heeft en vlak onder de top staat. SVIJ bedwong zondag VSV. Dit onver- A (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De Amerikaan Henri Bohus, die na veel tegenslag uiteindelijk zijn in IJtnuiden gebouwd jacht te water kon laten gaan, verblijft thans in Spaarn- dam. Met zijn echtgenote woont hij aan boord van zijn trimaranboot „Espoa,” die bij ’t Kolkje, ter hoogte van het Hansje Brinkersbeeld, ligplaats heeft gekozen. naar hun eigen ziekenomroep, van half tien tot twaalf uur Juist zo’n ziekenomroep heeft een enorme band met de zieken. De pro gramma’s over alle mogelijke soorten onderwerpen, toneel, hoorspelen, mu ziek, interviews, reportages, klankbeel den, zijn sterk persoonlijk gericht: ie dere gespeelde verzoekplaat betekent een stukje genezing. Het isolement van de zieken moet doorbroken worden: een journaal van nieuws uit de omge ving houdt hem of haar „bij”, en juist door de aanvragen van platen, en ook prijsvragen voelt hii zich er persoon lijk bij betrokken. STOCKHOLM. Tom Okker heeft gis teravond in Stockholm in de kwartfinales van het toernooi om het wereldkampioen schap der beroepstennissers verloren van de Amerikaan Arthur Ashe: 3-6, 3-6. De Tsjechoslowaak Jan Kodes behaalde een overwinning op de Australiër Rod Laver. Okker verloor met Riessen het dubbel van Ashe en Lutz (4-6. 6-7). transport over land: geen alledaags karwei, alvorens het zogenoemde „kleine strand” tussen de IJmuider pieren werd bereikt. deze belangrijke vermeerdering dragen verscheidene grote koersen bij, onder an dere de Gold Cup 15.000), grote prijs van Hilversum en Hoefslag-wisselbeker met ieder 10.000, all-round stayers-prijs en Hilversums winterkampioenschap elk met 15.000, grote prijs van de Gooi- en Éemlander f 35.000, Matadoren-prijs 15.000 en de Grote Kerst-prijs 25 000. In deze periode worden eveneens nog enkele meetings gegeven op de banen Nootdorp en Wolvega. Het hierop te ver rijden bedrag is ongeveer 150.000, waar door het totaal aan prijzen in november en december komt op 6’/s ton. HAARLEM. Het begon vijf jaar geleden met drie medewerkers in de huiskamer. Later roerden dat acht mensen in twee huiskamers, en anno 1971 heeft, de ziekenomroep Radio Apollo medewerkers die hun werk doen in de eigen studio in de Soenda- straat. Radio Apollo: één van de zieken omroepen die de zieken in Kennemer- land wat plezierige uurtjes wil bezor gen. Eerst hadden ze niet meer dan een handvol luisteraars en één uur „zendtijd”. Nu luisteren er iedere zon dagmorgen zo’n duizend mensen in het Provinciaal Ziekenhuis in Santpoort wachte, uitstekende resultaat zal de IJ- muidenaren het nodige zelfvertrouwen hebben gegeven voor de wedstrijd van aanstaande zondag tegen DCO. Waar schijnlijk gaat SVIJ zijn eerste zege van dit seizoen behalen. Zonder de prestatie van SVIJ te kleineren, kan gesteld wor den dat VSV zijn aanhang teleurgesteld heeft met het onverwachte gelijke spel tegen SVIJ. Zondag gaat VSV op bezoek bij Alkmaria Victrix en moet dan zeker Radio Apollo kon vijf jaar geleden haar werk starten doordat er zoiets als een landelijke overkoepende organisa tie is, het Zonnefonds, dat beginnelin gen apparatuur in bruikleen geeft. De ze instelling heeft ook materiaal voor dia-avonden (van mooie streken van Nederland, bloemem- en fruitcorso’s, eventueel ook plaaties uit het buiten land). Radio Apollo is nog niet, zover (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM In een meer spannende dan fraaie wedstrijd zün de heren van Hoofddorp er toch nog in geslaagd de der de bekerronde basketbal te bereiken. Te gen JRC Boxtel werd uit een nederlaag geleden met zestien punten verschil, die de ploeg van Theo de Cock voor een bijna ho peloze opgave in de thuiswedstrijd stelde. Het pleit voor Hoofddorp, dat men zich niet bij voorbaat kansloos achtte. Binnen tien minuten was de kloof bij 13-2 tot vijf punten verschil teruggebracht. Hoewel de gasten zich ten koste van veel persoonlijke fouten staande wisten te houden, liep de achterstand halverwege de wedstrijd tot 28-15 op. Direct na de rust zette Hoofddorp de verdere achtevolging in. Reeds in de zesde minuut bracht Boudewijn Maat topsco rer met 9-11 Hoofddorp langs Boxtel. Tot vijf minuten voor tijd klampte Boxtel zich aan de marge van zestien punten. De diskwalificaties volgden elkaar toen in snel tempo op. Er kwam rust in het Hoofd dorpse spel en gemakkelijk werd de wed strijd met 64-39 zegevierend afgesloten. Te genstander in de derde ronde wordt Mos- quito’s uit Amsterdam. De verdere uitsla gen van vrijdagavond luiden: Dames: The White Stars 2—HOC 2 55-29, The White Stars 3H. Cardinals 29-32 Akrides 2The White Stars 3 28-21. Heren: DSSAntilopen 75-30, DSS 2 Akrides 2 31-41, H. Cardinals 2The Ty phoons 2 95-40, HOC 3—The White Stars 2 16-44, DSS 3—Akrides 4 24-47, Hoofddorp 3Sea Devils 3 24-27, Hoofddorp 4Dios 2 19-28, HOC 4—DSS 4 28-21, H. Cardinals 6Akrides 5 44-30. BEVERWIJK. Aan de bloemenveiling zijn de buitenchrysanten nu bjjna van het markttoneel verdwenen. De opengeval len plaatsen worden ingenomen door de kaschrysanten, waarbij de jaarrond een steeds grotere rol gaat spelen. „In het begin en midden van de week kwamen de chrysanten ruimschoots boven de twee gulden per bos, maar vrijdag lag de markt lager. De anjers waren duur. De gehele week werd er tot 52 cent per stuk betaald, met ook hier iets makkelijker prijs op vrijdag. De trosanjers varieerden van 140 tot 250 cent per bos. Bij de fresia’s liepen de prij zen op tot ruim boven de vier gulden per bosje. Ook de rozen gaan steeds vlot van de hand, waarbij de prijzen tussen de 20 en 58 cent per stuk lagen. De babyroosjes varieerden van 12 tot 32 cent per stuk. De aanvoer van lely’s is klein. Er wordt tot 220 cent per tak betaald. Gerbera’s va rieerden van 20 tot 50 cent per stuk. De grote stroom van nerinen begint wat af te nemen. De prijzen trekken hierdoor wat aan. Voor de Bowdenie en Pink Triumph lagen de prijzen tussen de 40 en 85 cent per stuk en werd er voor enige aparte kleuren tot 135 cent per stuk betaald. De orchideën kwamen tot 250 cent per stuk. Tulpen blijven goed prijs houden er werd van 18 tot 38 cent per stuk betaald. De aanvoer van potplanten werd weer groter, vooral nu er meer Poinsetia en paulia gaan komen. De aanvoer van cy clamen wordt ook weer groter. Voor goede kwaliteit betaalde men hogere prijzen dan vorige week. De noteringen waren vrijdag: anjers 18- 47, trosanjers 140-250, asters 28-42, chry santen 70-170, jaarrond 1Ö0-170, per stuk 18-53. fresia 120-430, gerbera 20-50, irissen 180-370, lely per tak 40-190, nerinen 40- 135, crispa 18, orchidee 40-230, roos 20-54, per tak 18- 30,babyroos 12-32, tulpen 18-38. DEM maakte op de laatste competitie- zondag een futloze indruk tegen Velsen. Tegenstander EVC zal echter weinig scru pules hebben met de gehandicapte Bever- wijkers. DEM zal dan ook uit een ander vaatje moeten tappen, wil het zondag niet op een vrij uitzichtloze plaats onderaan de ranglijst belanden. In de derde klasse vormen Beverwijk en HSV het leidende duo. Beverwijk gaat zondag op bezoek bij de drager van de rode lantaarn, De Foresters. De Beverwij- kers lieten afgelopen zondag tegen ADO’20 een voortreffelijke partij voetbal zien. De strijd tegen de Foresters moet dan ook probleemloos kunnen verlopen voor Beverwijk. Het Heemskerkse ADÓ’20 krijgt bezoek van de andere leider, HSV. De ploeg van trainer Pieneman is dit seizoen tot nu toe weinig succesvol en ook komende zondag lijkt er weinig eer te behalen. dat zij hieraan meedoet, maar men zit er wel over te dubben. De vrijwilligers van de ziekenomroep zitten altijd met één groot probleem: geld. Radio Apollo heeft bij haar eerste lustrum niet meer dan f 73,32 in kas. En feitelijk moet tie apparatuur toch ééns vervangen worden, moeten de kosten van verzekering, elektriciteits verbruik, onderhout van de studio, ge luidsbanden en dergelijke die iedere week in de Soendastraat worden ge maakt en dan naa. het PZ gaan toch ergens gedekt worden De ziekenomroep kwam zo op het idee van een fancy-fair om de tekorten weg te werken De kostte ook weer centen: voor zaal prijzen, stands en andere materialen. Maar met behulp van enkele bedrijven lukte het alle- HAARLEM. Met nog bijna twee maanden voor de boeg staat in het alge meen klassement van de beroepspikeurs Jan van Dooyeweerd uit Hoofddorp nog steeds aan de leiding met 111 overwinnin gen. De grote verrassing is dat de noorde lijke trainer-rijder Klaas Woudstra uit Willemsoord op de tweede plaats volgt met 101 eerste plaatsen, vóór de kampioen 1970 Jan Wagenaar jr, die tot nu toe „slechts” 96 keer als eerste door de finish kwam. Achter dit drietal volgen de Hil versummer Manus Bouwhuis met 68 en de Beverwijker Harrie Pools met 59. Bij de meest winnende paarden leidt Henri Buitenzorg met een in Nederland gewonnen bedrag van 82.370 vóór Eland met f 48.800, de derby-winnaar Janky Buitenzorg met f 43.205 en Gunnar Dear met ƒ42.300. Het grootste aantal overwinningen werd behaald door de vijfjarige Happy First, die 18 maal won, vóór Eland en Harras Hanover P, die ieder 15 overwinningen behaalden. Voor het eerste deel van het wintersei zoen op de baan Hilversum, dat loopt tot het einde van dit jaar, wordt door een verhoging van de prijzen in de draverijen verwacht dat niet minder dan circa een half miljoen gulden wordt verreden. Tot De toegang is gratis en u kunt er van alles doen: ringwerpen, vissen naar prijzen, grabbelen in de unieke grab belton die met geluidsbanden werkt, kortom een hele kermis, met daarbij een bar voor als u moe wordt. Door de ziekenomroep te helpen helpt u die mensen die ook bever niet m een ziekenhuis hadden gelegen, maar die nu toch door Radio Apollo een stuk ontspanning krijgen De „Espoa” in Spaarndam. Op het schip, van links naar rechts: de heer P. Visser, scheepshond Bobby, Henri Bohus, J. Kohier en S. Kansen. Me vrouw Bohus was winkelen in het dorp. één punt mee naar huis nemen, omdat achtervolgers Bloemendaal en Schoten niet zullen nalaten van een eventuele Velseroorder misstap te profiteren. Het is voor KIC te hopen, dat de strijd met Schoten eindelijk eens een duel zal wor den zonder allerlei nare incidenten. De club uit Velsen-Noord lijkt tegen Schoten vrijwel kansloos, maar kan toch wel een» voor een verrassing gaan zorgen, daarmee VSV in de kaart spelend. HAARLEM Op de eerste dag van het kampioenschap van Nederland, drieban- den-klein eerste klas, dat tot en met zon dag wordt gehouden in Café-Restaurant „Atlantic” te Krommenie, is de Haarlem mer Bert Engwerda Jr. zeer sterk gestart. In 48 beurten won hij van Dieleman, die op 29 caramboles bleef staan. In de tweede partij moest hij aantreden tegen de favo riete Westfries Botman. Ietwat nerveus ging hij van start, maar langzaamaan heerste hij weer volledig en wist Bert ook deze partij in wist om te zetten, al had hij door het defensieve spel van Botman er wel 14 beurten meer voor nodig. Na deze eerste dag heeft hij een gedeelde eerste plaats met de Zeeuw Vermeulen, die eveneens beide partijen tot winst wist te brengen. Vandaag worden de partijen vervolgd. Zondagmiddag volgen de slotpartijen. De uitslagen van de eerste dag luiden (caram boles, beurten en moyenne) R. Geleedts B. Vermeulen C. v. Elshout P. Wich A. Botman C. de Winter B. Engwerda Jr. R. Dieleman C. v. Elshout R. Geleedts P. Wich B. Vermeulen B. Engwerda Jr. A. Botman R. Dieleman C. de Winter Er moeten nog enkele voorzieningen aan het door zijn onconventionele bouw sterk opvallend vaartuig worden aange bracht, zoals mast en zeiltuig, terwijl ook inwendig aan inrichting nog wel het een en ander moet worden gedaan. Toch is nu al duidelijk, dat de „Espoa” comfortabele accommodatie zal gaan bieden aan totaal acht personen. Het sportieve echtpaar Bohus, dat gedu rende de bouw van hun jacht in een bouwkeet kampeerde, heeft het nu wel geriefelijker. Het zal, zo laat het zich aanzien, wel een overwintering aan boord in Spaarndam worden. Na de ruime ver traging in de bouw van de „Espoa,” door allerlei omstandigheden, zullen de Bohus- sen dit op de koop toe moeten nemen. De „Espoa” is zestien meter lang en acht meter breed. De lichtblauw gespoten scheepshuid is uit met glas versterkt poly ester vervaardigdcorosie-resistant, veilig, onzinkbaar, zegt Bohus, die de trimaran zelf ontworpen heeft. Het schip is volgens de moderne CRP- PVC sandwich-methode gebouwd. CRP is de Engelse afkorting voor met glas ver sterkt polyester; de scheepshuid bestaat uit twee lagen van deze CRP, waartussen een PVC (poly-vinyl-ohloride) schuimsub- stantie is aangebracht. De buitenste huid is dikker dan de binnenste. Bohus zweert bij de hier ge bruikte materialen: sterk, duurzaam, juis te stijfheid, goed isolerend, kortom deze boot heeft een absoluut waterdicht casco. In de tweede fase, gedurende de reis van de IJmuidense Haringhaven, naar Spaarndam kreeg de hulpmotor van de „Espoa” gelegenheid te tonen wat hij kon. worpen door de heer P. Visser, die ook de leiding had van de operatie, die, alles bij elkaar genomen, vlot verliep. IJMOND. Stormvogels speelt zondag één van de moeilijkste wedstrijden van dit seizoen. De pupillen van Piet v.d. Kuil reizen naar Castricum waar zij warm zullen worden ontvangen door Vitesse. Deze felle enthousiaste ploeg is lijstaan voerder in de tweede klasse, terwijl Stormvogels bij een zege naast de Castri- cummers komt. De Zeewijkers, gesterkt door de recente overwinning op De Ken- nemers, zijn beslist niet kansloos. Ook Velsen speelt niet thuis. In Beverwijk wacht een geladen De Kennemers, dat zich wil revancheren voor de smadelijke nederlaag tegen Stormvogels. Velsen hoort echter ook bij de kopgroep en moet in staat zijn, in ieder geval een punt mee naar huis te nemen. Er worden momenteel werkzaamheden verricht aan de ontstoffingslnstallatie. Men hoopt de bromtoon te verhelpen door het verminderen van de weerstand in de ventilator. Hoofdboot, de twee drijvers, vleugels en Vinnen vormen een harmonieus geheel, zodanig ontworpen dat in het water de geringst mogelijke weerstand wordt dervonden. De voortstuwing zal door middel van totaal 104 vierkante meter zeil moeten geschieden: mast, bomen en roer zijn van speciale constructie. Het ligt in de bedoeling onder gunstige weersomstandigheden eerst korte kruis tochten te maken, alvorens aan een over steek van de Atlantische Oceaan zal wor den begonnen. De heer en mevrouw Bohus zijn zeer bereisd: hij is een bijzonder ervaren zei ler. Het echtpaar heeft zich reeds in verschillende landen vele vrienden ge maakt, ook in Nederland, welks maritie me geschiedenis deze Amerikanen ertoe bracht hun droomboot in ons land te laten bouwen. Zij hebben teleurstellingen ondervonden, maar deze hebben geen ver andering gebracht in hun gevoelens van liefde voor „Holland.” Bijzonder dankbaar toonde Henri Bohus zich voor de hulp welke hij heeft onder vonden van het vervoersbedrijf A. Dijk huizen. Dit betrof het spectaculaire trans port van de „Espoa” op het droge: van de bouwhal bij het helicoptervliegveld dwars door het terrein naar het strand tussen de IJmuider pieren. Het krijgsplan werd ont- 9^ 7^ i I I ADVERTENTIE Stap eens binnen bij boekhandel ERASMUS, waar u de hoekmeter ziet, U kiest in enkele seconden feilloos uw ideale boek L. Nieuwstraat 243 IJmuiden, tel. 13144 Hoofdstraat 234 Santpoort tel. 378371 Een boek is een fantastisch cadeau, ook voor jezelf. Ideaal voor sinter klazen bovendien je geeft een heel persoonlijk geschenk. Maar hoe vind je uit die duizen den boeken nu dat ene. dat precies raak is Je ziet door de titels het boek niet meer I De Boekmeter bestaat uit 3 grote lijsten met de 100 meest verkochte titels van de voorafgaande vier weken, overzichtelijk voor u ingedeeld per genre mèt de namen van auteur en uitgever en mèt de prijs.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4