Dambond even Bloemendalers lijken sterker geworden zonder bestuur BMHC HERSTELDE ZICH MET EEN OVERWINNING OP VICTORIA (2-1) Pijnen gewond Engelse heren verslagen REE VERDEDIGDE ZICH GOED IN VIERDE PARTIJ Borussen toch weer imponerend op dreef Samos versloeg favoriet Luto Rohda bevocht een verdiende puntendeling tegen Danaïden Hattrick van Koudijzer Nederlandse turnploeg vervolgde opgaande lijn ééb Bracke brak wereldrecord Ivens directeur de dambond van Bunschoten: record PSV prolongeerde turnkampioenschap Jim Redman en Regazzoni wonnen in Zuid-Afrika Rie Timmer leidt Loevesijn tweede in Zürich in tweekamp Krappe zege van dameshockeyteam vijf kilometer |h 15 Cm MAANDAG 8 NOVEMBER 1971 14 (Van onze hockeymedewerker) (Van onze turnmedewerker) (Van onze turnmedewerker) span- een de tot Cor Smulders bezig aan het paard. AMSTERDAM De vierde match in de tweekamp tussen landskampioen Hans Ree en grootmeester Jan Hein Donner is zater dag na 42 zetten in remise geëindigd. De stand is thans voor Hans Ree. (Van onze schaakmedewerker) een nog Stand eerste klasse westen dames: Am sterdam 7-14, HGC 7-9, SCHC 7-8, HBS 7-7, Gooische 6-6, BDHC 6-5, Kieviten 6-5, Voordaan 6-2. JOHANNESBURG. De Brit Brian Redman en co-equipier Clay Regazzoni (Zwitserland) hebben zaterdag met hun 3-liter-Ferrari de 9-uurs-race van Kyala- mi, het circuit van Johannesburg, gewon nen. Zij legden 1056,857 km af, hetgeen overeenkomt met een gemiddelde van 161,873 km per uur. Ook de tweede plaats was voor een Ferrari en wel die van Jacky Ickx (België) en Mario Andretti (VS) die echter 15 ronden achterstand hadden. Amsterdam had in de eerste helft tegen HHIJC de strijd allang een beslissende wending kunnen geven. Voortdurend wa ren de Amsterdammers in de aanval, maar ze hadden de pech tot drie maal toe het houtwerk te raken. Ook in de tweede helft bleef Amsterdam het initiatief hou den, maar het traag opererende HHIJC met een nog niet helemaal fitte Ties Kruize, wist met kunst en vliegwerk het doel schoon te houden. HILVERSUM. Hansje Bunschoten van de zwemvereniging Naarden heeft in Hilversum een nieuw Nederlands 25-meter- record op de 100 meter vrije slag geves tigd. Zij liet 60.0 seconden voor zich af drukken. wat 0.1 seconde sneller was dan haar eigen oude record van 26 september in Aken HAARLEM. De eerste klassers moes ten dit weekeinde een dubbel programma afwerken. Ondanks dat werd de ranglijst nauwelijks anders. Zaterdag eindigden al le wedstrijden in een gelijk spel, met uitzondering van BMHC-Amsterdam, dat door de gasten met minimaal verschil in hun voordeel werd besiecht. Dat had wel tot gevolg dat Amsterdam toen alleen aan kop ging. De volgende dag werd echter het verschil tussen Amsterdam en Kam pong weer genivelleerd doordat Amster dam tegen een tegenvallend HHIJC niet verder kon komen dan 0-0 en Kampong met 2-1 SCHC beide punten afnam. Het werd wel een goede zondag voor BMHC. De Bloemendaalse ploeg won nogal ver rassend bij Victoria (2-1). Doordat Hilver sum tegen Schaerweyde met 2-0 ten on der ging heeft BMHC zich weer wat meer gedistantieerd van de onderste plaats. Wat de kop van de ranglijst betreft, bleef HGC een goede runner-up door Laren, thuis nog wel, met 3-0 te verslaan. AMSTERDAM. Het Nederlandse da- meshockeyelftal. sinds september wereld kampioen, heeft zaterdagmiddag in zijn eerste wedstrijd in Nederland met 3-2 van de Amsterdamse tweede-klasser FIT met 3-2 gewonnen. Het Nederlandse elftal was in de eerste helft van deze erewedstrijd veel sterker en nam door Dorette Woltring (2) en Els Teppema een voorsprong van 3-0. Na rust speelde de nationale ploeg minder fel en het op verschillende plaatsen versterkte FIT, dat in doelvrouwe Thea Eerdhuysen en Ted Sybesma zijn beste spelers had, kwam verrassend terug. Gastspeelster Frederiek Tange, geleend van de tegenstander, zorgde voor 3-1 na een foutje van doelvrouwe Helma Hoegen en Irene Nuyens reduceerde het verschil tot een treffer. Het kwam er toch niet geheel uit. Na 35 zetten werd de partij afgebroken in een stelling waarin Ada van der Giessen een pion meer had, de lopers van ongelij ke kleur op het bord bleven en waarin Rie Timmer een vrijpion had op de vijfde rij. De partij werd nog wel hervat, maar er werd op de vijftigste zet toch remise gegeven, omdat de lope: van Ada van der Giessen de vrijpion var Rie Timmer kon ondervangen. De stand is nu 2-1 in het voordeel van Rie Timmer. Vrijdagmiddag wordt de strijd voortgezet met de vierde partij. werkelijk boven de middelmaat kwam was Monique Sevens, die haar uitstekend middenveldspel niet bellond zag met een doelpunt. UTRECHT. De Koninklijke Neder landse Dam Bond heeft zaterdagmiddag korte tijd geen bestuur gehad. Aan het begin van de najaarsvergadering in Utrecht diende de provincie Noord-Hol- land een motie in, waarin het beleid van het bestuur ten aanzien van Philip de Schaap werd afgekeurd. De heer De Schaap, dampublicist te Amsterdam, was namelijk veertien dagen geleden ge schorst, omdat hij een rapport waarin hij kritiek op het bestuur uitte, had gestuurd naar alle provincies. Al spoedig bleek, dat de PSV-ploeg wel weer aan de kop zou gaan, maar er werd een spannende strijd geleverd tussen Quick-Huizum en de ploeg van Klimop uit Heiloo. Het was een ware nek-aan-nek race, die met miniem verschil voor de meisjes van Quick werd gewonnen, dat dus als goede tweede eindigde. De uitslag was: 1. PSV (Eindhoven) 163,35 p.; 2. Quick-Huizum (Leeuwarden) 159,55 p.; 3. Klimop (Heiloo) 159,05 p. voorsprong voor De Danaïden. Rohda had geen geluk toen schoten van Piet van Beugen tot 3 maal toe uit de mand sprongen. Toch kwam Rohda weer naast de Leidenaren door Antoen Poelstra, die beheerst een strafworp benutte. Eén mi nuut later kon Amsterdam weer juichen want Bob van Houten schoot van ver raak: 5-4. Lang duurde de vreugde echter niet want direct daarop was het alweer gelijk toen Gerard Nap raak schoot. Sander van Unen bracht de stand uit een strafworp op 6-5 voor de Leidenaren. Rohda verhoogde na dit doelpunt het tempo en trachtte door veel te schieten de gelijkmaker te forceren. Jelle Stuurman bracht met een mooie doorbraak de stand op 6-6 met nog slechts twee minuten te spelen. De Danaïden toonde toen echter het meester zijn in het spelbevriezen en Rohda kwam niet meer aan de bal. Uiteindelijk mocht Rohda toch nog wel blij zijn met dit gelijke spel. De stand: Ons Eibernest 10-16; Blauw Wit 10-16; Rohda 10-14; Die Haghe 10-11; Archipel 10-10; Luto 10-10; De Danaïden 10-8; Westerkwartier 10-6; PKC 10-6 en Samos 10-3. De uitslagen: Borussia Mönchengladbach— Hertha BSC 5-2, Bayern MünchenFC Köln 1-1, RW OberhausenEintracht Braunschweig 1-1, Werder BremenMSV Duisburg 1-1, Hannover ’96Hamburger SV 2-3, 1. FC KaiserslauternFortuna Dusseldorf 3-1, VfB Stuttgart—Eintracht Frankfurt 4-4, Arminia BielefeldSchalke ’04 1-1. VfL Bochum- Borussia Dortmund 4-2. De beide Milanese clubs herstelden zich van de vorige week geleden nederlagen. Inter versloeg het nog ongeslagen Torino in Milaan met 2-0 Bertini en Boninsegna waren de schutters. AC Milaan zegevierde in Genua ook met 2-0 over Sampdoria Rivera scoorde in deze wedstrijd uit een strafschop. Het lei dende Torino zakte door zijn nederlaag af naar de vierde plaats. Inter AC Milan en Juventus delen de eerste plaats In de eerste divisie van de Engelse voetbal competitie heeft Manchester United dankzij een gelijkspel van 3-3 tegen stadgenoot Man chester City de eerste plaats behouden. Aan gezien Derby County thuis met 3-0 van Crystal Palace won. slonk de voorsprong van Manchester United tot een punt. Manchester City staat op de met Sheffield United en Leeds United te delen derde plaats, twee punten achter Derby. Manchester United HAARLEM. Lex Schoenmaker (Feijenoord), Janusz Kowalik (Sparta) en Ruud Geels (Go Ahead Eagles) hebben ondanks het feit dat zij zondag niet scoorden, de leidende positie op de topscorerslijst behouden. Groenendijk (FC Utrecht) en Coenen (Excelsior), die zondag voor de derde maal in vier weken twee doelpunten scoorden, maakten een forse sprong. Koudijzer (Sparta) verdubbelde zijn to taal door een hattrick in de wedstrijd tegen DWS. De topscorerslijst ziet er als volgt uit: 1.-3. Kowalik, Geels, Schoenmaker allen 10; 4. Devrindt (PSV) 8; 5.-6. Coenen en Groenendijk, beiden 7; 7.- 11. Van Dijk (Ajaxi Bosveld (Sparta), Berg (FC Den Haag), Couperus (FC Den Haag), Koudijzer allen 6. HAAKSBERGEN De Nederlandse turnkampioenschappen voor meisjesploe- gen die in de sporthal „De Eist” te Haaksbergen werden gehouden, heeft op nieuw het kampioenschap gebracht bij de pittige ploeg van PSV (Eindhoven). Ook vorig jaar veroverde PSV reeds de titel, maar ditmaal moesten de meisjes uit Eindhoven er wel erg hard voor werken. Er namen niet minder dan twintig ploe gen deel, die van ’s morgens tien uur tot *s middags vijf uur levendige en soms goede strijd leverden. Bij de dames heeft Amsterdam de eer ste helft van de competitie zonder verlies afgesloten. Ook BDHC kon de Amster damsen niet van het overwinningspad af houden. Amsterdam wist een goede wed strijd tegen BDHC met een nipte zege af te sluiten (0-1). HBS stelde teleur. Tegen hekkesluiter Voordaan werd een doel puntloos gelijkspel behaald. HBS kon de versterkte defensie van Voordaan niet openwrikken. HGCSCHC leverde een verrassing op. SCHC was wat minder in de aanval, maar benutte twee van de weinige kansen. HGC wist slechts een maal te scoren zodat de Stichtse met een 2-1-zege de terugreis kon beginnen. Kievi ten en Gooische deelden de punten. Voor al Gooische kreeg kansen, maar wist geen van de twaalf strafcorners in doelpunten om te zetten. GRENOBLE. In het Velodroom van Grenoble heeft de 32-jarige Belgische wielrenner Ferdi Bracke zaterdagavond ten aanschouwen van 10.000 toeschouwers het wereldrecord over vijf kilometer ge broken. Bracke liet een tijd noteren van 6 minuten en 1.1 seconde. Hetgeen 4.1 se conde sneller was dan zijn eigen vorige record. Bij KampongSCHC leek er na de eerste helft een verrassing in de lucht te hangen. Kampong had kennelijk SCHC onderschat en het technisch goed onder legde spel van SCHC werd gehonoreerd met een 1-0 voorsprong bij rust. Na de spelhervatting pakte Kampong de zaken heel anders aan. SCHC werd in de verde diging gedrongen en wist daar nog nau welijks uit te komen. Twee doelpunten waren toen voldoende voor de Kampong- zege. BMHC stond tegen Victoria heel snel aan de goede kant va” de score. Al na twee minuten werd een misverstand in de Victoria-achterhoede goed uitgebuit. Hier na viel Victoria verwoed aan en het wist nog voor rust uit een straf corner de gelijk maker te scoren. Na rust bleef BMHC het accent op de verdediging leggen en ope reerde het in de voorhoede slechts met twee spitsen. Dit was voor de Victoria- verdediging toch nog fe veel want vlak voor tijd werd de beslissende treffer voor BMHC geforceerd. Laren heeft tegen HGC een wat geflat teerde 3-0 nederlaag geleden. In het veld wogen de partijen redelijk tegen elkaar op. maar de kansen die voor beide voor hoedes ontstonden werd beter door HGC benut. Hilversum is er tegen Schaerweyde nog genadig afgekomen. Van de vele kan sen werden er slechts twee benut, zodat de 2-0 zege naar Schaerweyde ging. Stand eerste klasse westen heren: Kam pong 8-13, Amsterdam 8-13, HGC 8-12, HHIJC 8-10, Victoria 8-7, Laren 8-7, Schaerweyde 8-7. SCHC 8-5, BMHC 8-4, Hilversum 8-2. De vijfde partij wordt maandagmiddag in het Amsterdamse Olympisch Stadion gespeeld. Donner heeft dan wit. Evenals in de voorafgaande partijen was het Don ner, die vriend en vijand verraste in „de opening”. Ditmaal koos de grootmeester de Pirc-verdediging, een speelwijze, waar van hij zich zelden of nooit bedient. Op nieuw kreeg Donner enig initiatief, doch de aalgladde Ree liet geen onheil over zich komen. Steunende op zijn punt voor kwam beslist niet onder de indruk van dit Rohda-offensief en trachtte met goed sa menspel en een zeer hoog tempo het juiste antwoord op het Amsterdamse spel te vinden. Het slaagde daar volkomen in. Gerard Nap kon uit een strafworp de achterstand verkleinen en Rohda was dui delijk aangeslagen door deze tegentreffer. De Danaïden drukte echter door en wist door Ivonne Défilé zelfs naast Rohda te komen. Het spel werd er niet mooier op en de harde wind zorgde ervoor, dat menigmaal een ver schot ver naast de korf terecht kwam. De Danaïden bleef echter komen en de Rohda-verdediging kwam onder zware druk te staan. Sander van Unen gaf de Leidenaren een voorsprong en heel Amsterdam ging het somber in zien. Het spel van Rohda werd bijzonder onzeker en men mocht blij zijn, toen de scheidsrechter voor de rust affloot. Na de thee een verbeten vechtend Roh da, dat alles op alles zette om die achter stand weg te werken. Het was Jelle Stuurman die met een prachtig schot 3-3 liet noteren, maar in dezelfde minuut zorgde Wim Brugman met een schitteren de doorloopbal alweer voor een nieuwe ZÜRICH. Wereldkampioen sprint Leijn Loevesijn is zondag in de strijd om de Grote Prijs van Zürich op de tweede plaats geëindigd. Hij verloor in de finale van de Italiaan Giordani Turrini. Neder land eindigde in een drielanden-omnium als derde achter Zwitserland en Italië en in een ploegentijdrit over één kilometer als derde, achter dezelfde twee landen. Peter Post en Louis Pfenninger (Zwi) wonnen een koppelwedstrijd over één uur. Zij legden 51 kilometer en 625 meter af. De tweede plaats was voor Fritz Pfenninger en Rich Spahn (Zwi). Loeve sijn eindigde hier met Cees Stam als zesde. Al na tien minuten nam Amsterdam tegen BDHC de leiding. Vooral in de tweede helft drong BDHC sterk aan, maar de uitstekend georganiseerde verdediging van Amsterdam gaf geen krimp. Conclu derend kon men stellen dat Amsterdam qua team sterker was en daarmee de zege verdiende. HBS was tegen Voordaan continu in de aanval. De HBS-goalie heeft vrijwel geen bal te verwerken gekregen, waarmee het overwicht van HBS duidelijk wordt geïl lustreerd. HBS kon echter tegen het mas saal verdedigende Voordaan niet in zijn spel komen en kon geen verandering in de score brengen. De enige speelster die ALBLASSERDAM. De Nederlandse turnersploeg heeft in de nieuwe sporthal te Alblasserdam de wedstrijd tegen Enge land gewonnen. De voor een deel verjong de Nederlandse ploeg heeft van de zes onderdelen er drie gewonnen en bleef in totaal de Engelse ploeg met 2,15 punt voor. De Britten kwamen met een sterke ploeg uit waarbij goede turners als de Engelse kampioen Stan Wild en Edward Arnold. De Nederlandse kampioen Cor Smulders eindigde in het persoonlijke klassement op de tweede plaats met slechts één-tiende punt achterstand op Stan Wild. De „Nacht” werd gewonnen door de Westduitsers Schulze en Renz, die 279 punten behaalden. Voor de 4000 toeschou wers was dit een teleurstelling, aangezien zij gekomen waren om Rudi Altig (met Albert Fritz) te zien zegevieren. Altig deed zijn best, maar moest ervaren dat de gezamenlijke concurrentie tegen hem reed. Het Nederlandse duo Gerben Karstens- Piet de Wit reed de wedstrijd niet uit. Toen de Noordhollandse motie met een meerderheid van 150 stemmen werd aan genomen, trad het bestuur af. Daar bleek iedereen in Utrecht toch wel heel erg van te schrikken met als gevolg een spontaan ontstane commissie van goede diensten. Deze probeerde onmiddellijk de heer De Schaap en het bestuur tot elkaar te bren gen. Het kwam er tenslotte op neer dat de heer De Schaap af zag van een open bare behandeling van zijn rapport en dat het demissionaire bestuur zijn wrok in slikte. Daarop namen de bestuurderen weer plaats achter de groene tafel en ging men over tot de orde van de dag. HAMBURG. FC Bayern München, win naar van de Westluitse voetbalbeker ’70/’71, heeft in de Bundesliga een nieuw record ge vestigd. Na veertien competitiewedstrijden zijn de Müncheners nog steeds niet verslagen. Het heeft maar een weinig gescheeld of Bayern had zaterdag in eigen stadion ver loren. Tegenstander FC Köln scoorde via Kapelmann in de 42e minuut en hield die voorsprong vast tot vijf minuten voor tijd. Toen, tijdens een hevig offensief van de lijst aanvoerder, onderscheidde amateur-interna- tional Uli Höness zich door de Keulse doel man met een listig rollertje te verslaan. Bayern Münschen bezet nu de eerste plaats met 23 punten, op de voet gevolgd door de koploper van het eerste uur. Schalke ’04, dat in de uitwedstrijd tegen Arminia Bielefeld heel moeizaam tot 1-1 kwam. De derde plaats is voor landskampioen Borussia Mönchen- Gladbach.De Borussen leverden een prestatie, die door niemand was verwacht. Na de titanenstrijd tegen Inter Milan, rekende Bo russia, spelend met vijf invallers voor de gewonde Vogts, Netzer, Müller en Bleidick, af met Hertha BSC: 5-2. Beste spelers van het hartverwarmend enthousiaste Borussia waren Sieloff. Wittkamp en de Deen Lefevre. scoorde zaterdagmiddag in negentig drama tische minuten drie maal, via Sammy McKil- roy, de 17-jarige vervanger van de gebles seerde Denis Law, Brian Kidd en John Aston. De vechtlust van „City”, dat in Mike Sum merbee een man had, die het presteerde om in de 87e minuut gelijk te maken, stond een zege van United in de weg. De twee overige City-treffers waren van Francis Lee en Colin Bell. Leeds United had het tegen Leicester City niet gemakkelijk. Na een achterstand van 0-1 waren het Billy Bremner en Peter Lorimer, die in de tweede helft de over winning veilig stelden. De uitslagen: ChelseaNottingham Forest 2- 0, Coventry CityHuddersfield Town 2-1, Derby CountyCrystal Palace 3-0, Ipswich TownWolverhampton Wanderers 2-1, Leeds UnitedLeicester City 2-1, LiverpoolArsenal 3- 2, Newcastle UnitedSouthampton 3-1, Tot tenham HotspurEverton 3-0, West Brom wich AlbionStoke City 0-1. West Ham UnitedSheffield United 1-2, Manchester CityManchester United 3-3. Celtic is er in een rechtstreekse confron tatie met lijstaanvoerder Aberdeen niet in geslaagd de achterstand van een punt weg te werken De ploeg uit Glasgow kwam niet verder dan 1-1, na treffers van Hood en McNeill in eigen doel. In Portugal moet Benfica de leiding delen met Sporting, dat met 2-0 won. Benfica kwam met een 2-2 gelijkspel bij Boavista vandaan (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. De grootste verrassing in de hoofdklasse korfbal is wel het verlies van Luto bij Samos in Utrecht. De Utrechters grepen beide winstpunten na een goede wedstrijd en stuurden Luto met een 8-6 nederlaag terug naar Amsterdam. Toch ook wel verrassend was het gelijke spel van Rohda tegen De Danaïden. De 6- 6 eindstand gaf de verhouding goed aan. Ons Eibernest won gemakkelijk met 18-5 van PKC, dat eigenlijk niet in de hoofd klasse thuis hoort. De spelers uit Panen- drecht beschikken wel over een zuiver schot en een uitmuntende conditie, maar op het tactische en technische vlak kun nen ze echt niet meedraaien. Blauw Wit versloeg Die Haghe met 8-5 en Archipel had geen moeite met Westerkwartier en won met 7-2. Rohda liet in de openingsfase van de wedstrijd tegen De Danaïden duidelijk zien dat de winstpunten in Amsterdam moesten blijven. Anton Poelstra schoot van zeer ver raak en direct daarop was het Piet van Beugen die een klein kansje onder de korf benutte: 2-0. De Danaïden, ARNHEM. Rie Timmer heeft in tweekamp, met als inzet de Nederlandse damesschaaktitel, te Arnhem dit weekein de de leiding genomen. In de tweede partij zaterdag koos Ada van der Giessen het „koningsgambiet” Rie Timmer maakte er gewijzigd koningsgambiet van. Na deze openingsfase werd door beide dames niet al te sterk gespeeld. Ada van der Giessen raakte zelfs stuk achter, dat ze even later toch terugwon. Toch bleek de positie van Ada van der Giessen hierna dusdanig slecht, dat Rie Timmer weinig moeite had om de winst binnen te halen. Zondag maakte de „malle Doris” er een goede partij van. Aan beide zijden werd er hard voor een voordeeltje geknokt. Kalff van Amsterdam zwenkt door de BMHC-defensie. sprong liquideerde hij onafgebroken, Donner een stand overhield, waarin met de beste wil van de wereld geen sprankje leven meer viel te ontwerpen. Partij analyse 1. e2-e4 d7-d6, 2. d2-d4 Pg8-f6, 3. Pbl-c3 g7-g6, 4. f2-f4 Lf8-g7, 5. Pgl-f3 0-0, 6. e4-e5, Pf6-d7, 7. Lfl-c4 Pd7-b6, 8. Lc4-e2, d6xe5, 9. d4xe5 f7- f6, 10. 0-0 Pb8-c6, 11. e5xf6 e7xf6, 12. DdlxdS Tf8xd8, 13. Pc3-b5 Lc8-f5, 14. c2-c3 Ta8-c8, 15. Tfl-dl Td8-e8, 16. Kgl-f2 Lf5-e6, 17. Pf3-d4 Pc6xd4, 18. Pb5xd4 Le6-d5, 19. Lcl-e3 Pb6-c4, 20. Pd4-c2 Pc4xe3, 21. Pc2xe3 Ld5-e6, 22. Kf2- f3 Lg7-f8, t3. Le2-c4 Lf8-c5, 24. Lc4xe6t Te8xe6, 25. Pe3-c2 Tc8-e8, 26. Tdl-el Kg8-f7, 27. Telxe6 Te8xe6 28. Tal-dl Te6-b6, 29. b2-b3 Lc5-d6, 30. Pc2-e3 Tb6-c6, 31. Tdl-d3 b7-b5, 32. g2-g4 Kf7- e6, 33. h2-h3 f6-f5, 34. g4xg5 g6xf5, 35. c3-c4 a7- a6, 36. Td3-d2 Ld6-c5, 37. c4xb5 Lc5xe3, 38. Td2- e2 a6xb5, 39. Te2xe3f Ke6-d6, 40. Te3-d3j Kd6-e6, 41. Td3-e3f Ke6-d6, 42. Te.3-d3f, Remise. UTRECHT. De heer A. Ivens is benoemd tot directeur van het bonds- bureau van de dambord. Op 1 januari 1972 zal de heer Iveris. die op die datum zijn functie van secretaris/penningmeester in het bondsbestuur neerlegt zijn nieuwe werkkring aanvaarden. Bij de zwemwedstrijden om de „Haagse kilometer” heeft de ploeg van Zian het Nederlands record 25-meter banen op de 5 x 50 meter vrij slag adspiranten ver beterd. De ploeg, bestaande uit Cor Schou ten, Victor Nihot, Peter van Os, Erwin Metz en Eddy de Wit kwam uit op 2 min. 16.8 seconden. Het oude record stond op haam van Zian met 2 17.1. De „Haagse kilometer” werd bij de dames gewonnen door VZC Vlaardingen en bij de heren door Het IJ. De Westduitsers Hans-Joachim Maas en Dieter Glemser (Ford Capri) wonnen de prestatie-index, dat wil zeggen dat zij relatief een betere prestatie leverden dan Redman en Regazzoni. Het percentage van de twee Duitsers was 97,8 tegen 97,64 van de Zuidafrikanen Geoff Mortimer en Chris Swanepoel (Toyota) en tegen 94.62 van RedmanRegazzoni. jeugdkampioen Gert Butter uit Haarlem en Cees Pot van St. Mauritius, beloven veel voor de toekomst. Cor Smulders, die ordanks zijn jeugd, al heel wat internationale routine heeft, bleef de Engelse kampioen Stan Wild dicht op de hielen. Vooral zijn prestaties aan de ringen en aan het rek waren van internationale allure. Aan de ringen werd hij beloond met 9,10 en aan het rek met 9,15. De punten werden door beide ploe gen overigens broederliik verdeeld. Op de zes onderdelen van de strijd won elke ploeg er drie. De strijdlust van de Neder landse turners verdient alle lof, want na een voorsprong behaald met vrije oefe ningen en paardvoltigeren, liepen de En- gelsen weer in. Maar ran het rek sloegen de Nederlanders weer toe en stelden de overwinning met fraaie oefeningen veilig. De uitslag was: 1. Nederland 254.55 p.; 2. Engeland 252.40 p. Persoonlijk resultaat 1. Stan Wild (E) 52,70 p.; 2. Cor Smulders (N) 52,60 p.; 3. Hans Gunneman (N) 51 35 p.; 4. Cees Pot (N) 50,80 p.; 5. Peter Karregat (N) 50,75 p.; Gert Butter werd el’de met 47,85 p. De krachtsverhouding aan de toestellen was: vrije oef.: Nederl. 42,55 - Engeland 42,35; paardvoltige Ned. 39,90 - Engeland 37,65; ringen Ned. 43,1° - Engeland 43,15 p.; paardsprong Ned. 43 - Engeland 43,40; brug Ned. 43,10 - Engeland 43,20; rek Ned. 42,90 - Engeland 42,65. KEULEN. De Nederlandse wielren ner René Pijnen is zaterdagnacht tijdens een acht-uurs-race voor profs, de „Nacht van Keulen” zo zwaar ten val gekomen, dat hij met hoofdletsel naar een zieken huis moest worden gebracht. Pijnen reed samen met zijn vaste koppelgenoot Leo Duyndam. Het wedstrijd verloop was zeer span nend. De Nederlanders behaalden bij het eerste onderdeel, de vrije oefeningen, een kleine voorsprong en ondanks een aantal mislukkingen bij het paardvoltigeren door beide ploegen, wist Nederland de voor sprong nog te vergroten. Dat paardvolti geren was van sommige turners bepaald zwak. Toch is er in het werk van de Nederlandse ploeg een stijgende lijn te constateren en al was het turnen aan alle toestellen niet helemaal perfect de presta ties van jongeren, zoals de nationale k.. S" x .wy.y. te

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 15