IS Desiree, Jos en Wopke moe maar voldaan uit Alicante terug Stadscentrum en Kopspijker KDO-JUBILARISSEN GEHULDIGD IN KENNEMER THEATER seizoen Bibliotheekwezen gaat demonstreren tegen regeringsbeleid „T.LO.S.” begon met kluchtspel Zilver voor drie leden in de prijzen Regering moet ingrijpen in lonen en prijzen Turnlust zat MINI-STEWARDESS EN PILOOTJES HADDEN OP TIEN KILOMETER HOOGTE DE DAG VAN HUN LEVEN Eu vo uit Woensdagavond operaconcert in V redevorstkerk Tijdens amusante opvoering DES-feest in voor Bonair Havenberichten Brandje in stapel afvalhout Geheime processen in Iran „ENGELTJE” Vier Fellowships voorbereiding M A MAANDAG 8 NOVEMBER 1971 4 OPENBARE BIBLIOTHEKEN IN VELSEN EN HAARLEM NORMAAL GEOPEND Snoepjes Ontstemming At V V D-jongeren: Castagnettes R BEVERWIJK Iti HEEMSKERK A mnesty International: VI avon king heef' van daga euch aan past van pare begi VELSEN De heren B. Westra en F. Drost hebben als auteurs van de klucht in drie bedrijven „Engeltje” met vereende, doch bescheiden krachten gepoogd een vrolijke intrige op te bouwen rond de boerenzoon Nelis Dorenbos, die het hem door zijn vader nagelaten bedrijf gruwelijk verwaarloost. In plaats van zich met de vereiste energie voor koeien en akkers in te zetten, verbeuzelt hij zijn kostbare tijd liever met allerlei vage experimenten, die hem nog eens tot een beroemd uitvinder moeten pro moveren Zijn knecht Joost Spinner is al geen haar beter, omdat deze knaap zich bij voorkeur bezighoudt met een klandestiene jeneverstokerij, waarvan de vloeibare resultaten gre tig door hem worden geconsumeerd (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL-ALICANTE Ze zullen ongetwijfeld weleens een beetje jaloers naar die pindakaas reclamespot hebben gekeken, waarin een mini-stewardess een eveneens jeugdige piloot een deli catesse komt brengen. Desirée, Jos en Wopke doen sinds gisteren ech ter niet meer onder voor deze re- clamemensjes. Hun prijs in een opstelwedstrijd van De Bijen korf was een vliegreis met Martin air naar het Spaanse Alicante, waarbij ze de tijd in het vliegtuig al gasten bedienend of zittend in de cockpit mochten doorbrengen. En hoeveel van hun leeftijdge nootjes zullen deze „dag van hun leven” al hebben gehad? waarbij Als een volleerd stewardess hielp K. VAN LEEUWEN en Marge retha C. M en (Van een onzer verslaggevers) J.v.D. Aan Alicante zullen ze niet zoveel herinneringen hebben overgehouden; de stop was kort en het weer was triest, maar de rasechte Spaanse castagnetten en het glas limonade maakten veel goed. de twee uur durende retourreis woorden tot de feestelingen, aan wie hij het zilveren N.C.A. insigne met de bijbe horende oorkonde overhandigde. Tot de zilveren voorzitter, de heer Vink, sprak hij: „Het is een bijzonder grote verdienste dat u juist in deze voor het amateurtoneel moeilijke tijd de vereniging al zoveel jaren in stand hebt weten te houden”. De huldiging werd besloten met het feestelijk binnenmarcheren van een uit volle borst spelende heuse boerenkapel, zodat het er even op leek dat het carnaval in Beverwijk enkele maanden eerder zou beginnen. óf bah meer zeggen, maar ze waren wel in hun verlangen versterkt om later piloot of stewardess te worden. Desirée Neijmann haar collega’s bij het serveren van de broodjes. ons mee, dat die medewerkers, die graag naar Den Haag willen voor de demonstra tie, daartoe in de gelegenheid zullen wor den gesteld, zodat de bibliotheken een minimale bezetting zullen hebben. GEBOREN: i’etronella A. M. dv H. G. Kamp en M. 0 Kleverlaan; Antonia M. dv H. S. Noord- man en H. M. van de Langenberg; Mona M. dv J. S. Haagsma en J. H. Wolfert; Marco L. zv G. L. Dalprè en J. Bijleveld; Luciano zv P. Enriquez y Prieto en M. Gonzales y Ruiz; Jeroen zv J. F. Velser- broer en M. M. van der Meij; Johanna J. zv R. H. Smith en J. J. Walter. gi ti OVERLEDEN Francina J. Rozemeijer, 60 jaar, echt genote van J. A. van Loon. go zie he va hi di I pa: hui bes I sin ins vai de gei tot re< m« to( lin ch ca m k« te ve as zi zi Di amt om brie onti deki VOO! P; geli sta a de her< huu ook sch: D de vor: hij ond geb bov tie\ oec ziel Kn (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden wordt woensdagavond 10 november een Italiaans operaconcert gegeven. Het concert vindt plaats onder auspiciën van de Maatschap pij tot Bevordering der Toonkunst, afde ling Beverwijk door het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Hi< mees richt wijk herd' B. 1 vrier Hi: insta kape beno Haai voor past, roch bren voor laasi door dat here hooi rijk (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM/VELSEN. De Stadsbibli otheek in Haarlem en de openbare biblio theek in Velsen en hun filialen zullen dinsdag 9 november geopend zijn. Dit deelden de beide directie-woordvoerders ons mee, naar aanleiding van het commu niqué van de Provinciale Bibliotheekcen trales waarbij ook de Noordhollandse openbare bibliotheken zijn aangesloten dat de bibliotheken morgen gesloten zul len zijn en dat de bussen niet zullen rijden in verband met een demonstratie tegen het welzijnsbeleid van de regering- Biesheuvel met betrekking tot het biblio theekwezen. Beide woordvoerders deelden het drietal om half negen gisteravond weer uit het vliegtuig. In het Martin- air-gebouw kregen ze nog een grote gele oorkonde met rode linten, waarin de bemanning het een eer noemde om deze Martinair-Vips aan boord te hebben. De eregasten konden geen boe ONDER DERGELIJKE omstandigheden wordt de leiding van de boerderij geheel overgelaten aan de trouwe Tonia Krab benbeek, die vergeefs tracht haar luie patroon en zijn al even werkschuwe knecht tot de noodzakelijke activiteiten (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het bestuur van de winkeliersvereniging „Stadscentrum Be verwijk” verklaart in het maandelijks SCHIPHOL. De Duitse charter-lucht- vaartmaatschappij Bonair heeft opnieuw een F-28 Fellowship besteld bij Fokker- VFW. In oktober plaatste Bonair al een optie op een vierde. Deze optie is nu om- order op drie Fellowships en nam een gezet in een definitief contract, aldus een bericht van Fokker. hjj overigens gesteund werd door zjjn vriendinnetje Desirée, die schreef: „Later word Ik stewardess bjj m(jn vriendje in het vliegtuig. Mijn vriendje Jos bestuurt het vliegtuig”. Wopke hield het zakelijk bij: „En als ik groot ben word ik piloot. En dan ga ik naar Afrika en dan naar Canada. En nog veel meer landen.” De ledenvergadering sprak voorts haar grote ontstemming uit over de beperking van de subsidies van openbare bibliothe ken, die een ernstige bedreiging betekent voor de dienstverlening en de verdere spreiding en democratisering van de open bare bibliotheken. Men was van mening dat een nota over het contributievraag- stuk in relatie tot het gebruik van de openbare bibliotheek noodzakelijk is en dat deze nota, na overleg met de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten en na verzameling van beschikbare gegevens in binnen- en buitenland, dient te worden opgesteld. De vereniging is er van over tuigd dat contributievrijdom het ongewij zigde uitgangspunt moet zijn voor een goed bibliotheekbeleid. Het aanwezige actiecomité „Openbare Bibliotheken 1972” besloot een beroep te laten uitgaan naar het personeel van de openbare bibliotheken om zoveel mogelijk deel te nemen aan de manifestatie van het anti-CRM bezuinigingsfront dinsdag 9 november op het Binnenhof in Den Haag. Het is mogelijk, aldus dit actiecomité, dat op die dag openbare bibliotheken gesloten zullen zijn dan wel dat van verminderde dienstverlening sprake kan zijn. Op de zaterdag in Amsterdam gehouden algemene vergadering van de Centrale Vereniging van Openbare Bibliotheken, bijgewoond door ruim 300 afgevaardigden van alle openbare bibliotheekinstellingen uit het hele land, is besloten de leden te adviseren de huidige contributies voor het jaar 1972 niet te verhogen en indien mogelijk de contributievrijdom voor de leer- en vormingsplichtige jeugd in te voeren. ONDERTROUWD: J. A. M. Molenaar en B. J. Kleinsman; G. Peters en M. J. Oudejans; J. Braken- hoff en J. H. Hoeke; F. E. Weiland en M. L. Bijk; C. J. Ringeling en C- M. A. van der Zon; J. W. Schuurman en J. W. C. M. Sijnders; E. Folkerts en A. H. Bleumink; D. J. van den Outenaar en A. M. L. Stoop; C. de Vries en M. Groot; J. A. Bakkum en M. A. Hajós; J. W. H. F. Wissink en V. J. A. Hendriks; G. Serreli en M. R. Zoontjes. GETROUWD: C. N. Schouws en J. A. Schoo; G. Schel vis en F. M. Smit; F. Offenberg en W. C. ilauw H. D. M. Burger en J. G. M. van Berkom; J. J. Noorlander en J. A. de Vries; G. C. Vervoort en B. Williams; J. H. Agerbeek en V. J. Rerimassie; F. van den Berg en A. D. M. Terovort; H. van der Bos en J. C. van Munster. Zo zat de stemming er opperbest in bij K.D.O. en dat kwam niet op de laatste plaats door de voorafgaande blijspelop- voering. Onder regie van de vaste spel leider George Janssens traden de spelers voor het voetlicht met het toneelstuk en ze wisten daarmee menige gulle lach aan de toeschouwers te ontlokken. „Jij weet, jij weet, wat ik niet weet” is een aardig blijspel waarin een jong advo caat tijdens een feestje in hynose is ge bracht waardoor hij zich van de laatste twee jaar van zijn leven niets meer kan herinneren. Daardoor ontstaan dan diver se komische situaties. Zo weet hij niet meer dat hij medefirmant is op het advo catenkantoor waar hij werkt, heeft hij er geen flauwe notie van dat hij sinds enkele maanden verloofd is, terwijl de personen die hij in de loop der jaren heeft leren kennen, nu volslagen onbekenden voor hem zijn. Veel dieper dan de voor de hand liggen de grapjes heeft de auteur niet gegraven, al levert het stuk toch enige uren toneel- pret. De spelers van K.D.O., vastbesloten er een dolle avond van te maken, hebben dan ook hun beste beentje voorgezet. Thijs winands liet een laconieke meester in de rechten met geheugenverlies zien en zijn ongetwijfeld uitstekende tekstkennis moet hem in staat hebben gesteld deze grote Dankzij het samenspel van De Bijen korf en Martinair stonden de drie gis termiddag wat zenuwachtig op de luchthaven Schiphol, in uitwuivend ge zelschap van ouders, broertjes en zus jes. Toen ze om twee uur eenmaal in de lucht waren bleken alle zorgen voorbij. Desirée ontpopte zich in haar rood en blauw uniformpje als een veel belovend toekomstig stewardess, die in de service aan de reizigers niet onder deed voor haar Martinair-collega’s Doki Kamerbeek, Tineke Ahous en Aukje de Vries. Zelfverzekerd deelde zij de vliegtuigsnoepjes uit, ging met broodjes rond of haalde de tableautjes met res ten op. Intussen zat vriendje Jos voorzien van goudgebiesde pet in de cockpit te kijken, hoe gezagvoerder N. Oskam en eerste vlieger W. Janssen het DC-9 toestel door het luchtruim manoeu vreerden. Het duizelde hem soms wel van al die knoppen op het paneel, waar hij tot zijn grote spijt niet aan mocht komen, maar in zijn stoel met de kop telefoon op het hoofd voelde hij zich opperbest. Bijenkorf-begeleidster Mari anne Taal hoefde er helemaal niet meer aan te pas te komen. BEVERWIJK. De politie heeft zon dagmiddag een brandje nabij het voorma lige clubgebouw van de hockeyvereniging Eechtrop aan de Betonweg geblust. Het vuur in de stapel afvalhout was aangesto ken door jongelui. De brandweer die di rect was gewaarschuwd, zorgde voor de nablussing. en de lichtjes beneden hem. Doodmoe en vragen alleen maar met „ja” en „nee” beantwoordend stapte aan te sporen. Nog meer conflictstof wordt dan aangedragen door de wufte veldwachtersdochter, die haar vele zinnen op boerderij en Nelis heeft gezet, waarbij zij in een nichtje van Tonia een degelij ker rivale ontmoet. Ziedaar het gegeven waar de handeling van „Engeltje” op berust. VOOR DE toneelvereniging „TIOS” is de opvoering hiervan zaterdag in het Her vormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan een vrolijke inzet van het nieuwe seizoen geworden, waarbij mevrouw Roeli Prins als regisseuse heeft gefungeerd. Met de bescheiden krachten welke haar bij dit ensemble ten dienste staan wist zij een redelijke voorstelling uit te brengen, waar Bert Schooten als Nelis Dorenbos het vrolijke middelpunt van is geweest. Wil Vos assisteerde hem hierbij als knecht Joost naar zijn beste vermogen, waarbij Epie Fransens een vermakelijk-pinnige Tonia voor haar rekening nam. Voorts hebben Willy Hille en Willy Dijkhuizen als Saartje en Katja de gewenste contras ten opgebracht en met de veldwachter van Kees van Raalte werd de bezetting rondgemaakt van een kluchtspelvertoning, waar het publiek een amusante avond aan heeft beleefd. rol zo ontspannen, en doorspekt met tref zekere kwinkslagen, te spelen. Feestelinge Jeanne Schuyt had het niet moeilijk met de huishoudster, die weinig van de zaak begrijpt, maar haar meester door dik en dun trouw blijft. Een goed volgehouden type zang werd neergezet door Arie Bruin, die de een sullige kantoorklerk liet zien. Klapstuk was later nog Frans Berkhout als de hypnotiseur Flambardi, die als in weven toegift enkele goed gelukte goochel trucs ten beste gaf. De enige die helaas vertraging in de goed lopende voorstelling bracht, was Jan de Jong als confrater van de vergeetachtige advocaat, bij wie de tekst wat aarzelend over de lippen kwam. AI met al een aanvaardbare voorstelling met grappige momenten, die een welkome bijdrage was voor de vereiste feeststem- BEVERWIJK Met een niet geheel vlekkeloze, maar toch amusante opvoering van Anton van Zuylen. „Jij weet, jij weet, wat ik niet weet” vierde de Bever- wjjkse toneelstichting Kunst Door Oefe ning zaterdagavond in de tot op de laatste plaats bezette grote zaal van het Kenne- mer Theater, het feit dat drie van hun leden de vereniging reeds vijfentwintig jaar trouw zijn. Voorzitter Jac. Vink maak te aanspraak op een zilveren jubileum en hjj werd daarbjj geflankeerd door Jeanne Schuyt-Zwart en Frans Maenhout. Van het drietal was Jeanne Schuyt de enige die in de opvoering meespeelde, terwijl Frans Maenhout met verven zijn aandeel door middel van de verfkwast had geleverd door voor een vrolijk beschilderd decor te zorgen. Helaas kon hij niet zelf op de ju- bileumuitvoering aanwezig zijn omdat hij in het ziekenhuis ligt. contactorgaan „Samen Eén” uitdrukkelijk, „geen verantwoordelijkheid te aanvaarden voor optreden en doeleinden van een zestal jongere winkeliers, die zich bij hun ludieke, speelse akties bedienen van de naam Kopspijker.” LONDEN (AP). Amnesty Internatio nal heeft Iran ei vandaag van beschuldigd zijn beloften te hebben gebroken door in het geheim processen te beginnen tegen politieke gevangenen. In een bekendmaking van het bestuur van Amnesty International, een organisatie die zich heeft Ingezet voor politieke ge vangenen overa’ ter wereld werd gezegd dat de houding van de Iraanse autoriteiten is verscherpt. In oktober is een geheim proces gehou den. waarin de aanklager tegen alle zeven endertig verdachten de doodstraf heeft ge ëist, zo is vernomen. „Al eerder waren vijf doodvonnissen uitgesproken, eveneens door een geheime krijgsraad”, aldus Amnesty International. ’s Middags leverden de Hari Makanan en de bazaar een flinke drukte op. De vereniging gaat zich in de laatste weken van 1971 voorbereiden op een groot feest, dat op 8 januari in „De Schouw” wordt gevierd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De gymnastiekvereni ging Turnlust heeft bij de drie-kringen- wedstrijden, welke zaterdag in de sporthal in Krommenie gehouden zijn, enkele fraaie successen geboekt. Met drie eerste, zeven tweede en negen derde prijzen zijn de jeugdige Beverwijkse turners en turn sters na afloop weer naar hun woonplaats teruggekeerd. De 87 meisjes en jongens van Turnlust dongen verdeeld over 19 ploegen mee naar de prijzen. Er is onder andere mee gedaan aan de onderdelen lange mat, kastspringen, brug ongelijk, evenwichts- balk en paardspringen met Reutherplank. Aan de wedstrijden in Krommenie werd in totaal door 273 ploegen deelgenomen. Voor de drie jubilarissen kwamen er na afloop van de voorstelling van K.D.O. zil veren verenigingsspeldjes als blijvend aandenken, terwijl Jeanne Schuyt, me- Vink en mevrouw Maenhout een bloemen hulde ontvingen uit handen van waar nemend voorzitter Noordermeer. Namens het Nederlands Centrum voor Amateur toneel sprak de heer J. Molenaar lovende Het begon allemaal toen Jos Jansen en Desirée Neymann, beiden 7 jaar en leerling van de Ichtusschool in Amstel veen en hun één jaar oudere plaats- genootje Wopke Sjjtsema hun wensen voor de toekomst neerschreven in een opstel. Jos: „Ik word pilootals het vliegtuig nou in zee stort, nou ja, dat geeft niet” Een liefde voor de lucht (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het verenigingsge bouw aan de Parmentierstraat heeft de Indische Vereniging in Kennemerland „Door Eendracht Sterk” zaterdag weer een Hari Makanan en een bazaar gehou den, die druk zijn bezocht door kijk-, koop- en eetlustigen. ’s Middags was er open huis en ’s avonds is er in besloten kring een gezellig feest gevierd met muzi kale medewerking van The Black Tulips onder leiding van de heer W. Noya van Delzen. Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Zaan- stroom, Felixtowe; Amstelstroom, Huil; Wiebold Bohmer, IJmuiden, Rotterdam; Severity, Selby; Tor Hollandia, Immingham; Vikaren, Takaradi; Hugo Selmer, IJmuiden; Raabe; Troro, Skog- hall; Dorish, Par; Rolf Behrman, Londen; Syl via, S, Londen; Barken, Ala; Kroonborg Bever wijk, Seskaroe; Helga Dehde, Nakskov; Honds- bosch, Zaandam, Londen; Heimar, Rotterdam; Herman Helene, Kolding; Merchant, Hamburg; Tagri, IJmuiden, Temeuzen; Valiant, IJmuiden, Whitby; Transit, IJmuiden, Dustan; Tor Anglia, Gothenburg; Inge Fiedler, Selby; Memel Dagen ham; Erik Seyd 2, Wismar. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Tor Mer cia Immingham; Adele Hagenah, Antwerpen; Otto Leunardt, IJmuiden, Lulea: Brinda, IJmui den, Poole; Oscar Mathies, Flixborough; Free enterprise 1, Dover; Dlabas, Flixborough; Wie bold Bohmer, Cork; Tor Hollandia, Gothenburg; Wiking, Wisbeck; Fiducia, Simonsvik; Sonette, Bremerhaven; Halcience, Bremerhaven, Gany medes Barrios; Ulyses, Trinidad; Antwi IJmui den. Antwerpen; Ruestringen, IJmuiden, Lon den; Alchimist Hamburg Bremen. Zondag aangekomen in IJmuiden: Alice Karl stad; Hunnau, Flixborough; Vesta, Dover; Otho- nia, Ipswich; Charles H.Merz, Shoreham; Ner- landia Kopenhagen; Spaarnestroom, Liverpool; Westfjord, Zaandam, Archangel; Torstein, Ant werpen; Jalta, Mantyluoto; Harlesun, IJmuiden, Bilbau; Mayaute Bolten, Chicago; Martina, IJ- muiden, Vlissingen, Jemioluela, IJmuiden, Stet tin- Oembere Stettin; Herman Sif, IJmuiden, Charlstown; Sir Wiliam Walker, Shoreham; Gulhav Gulhav Gr. Yarmouth; Timca, Hamlna. Zondag vertrokken van IJmuiden: Elberus, Bremen; Tor Anglia, Immingham; Joan E, Lon den; Senior Wisbeck; Zaanstroom, Felixtowe; Zaanland, Bremen; Martha Friesecke, IJmuiden, Londen; Rijnstroom, Shoreham; Moskalvo, Zwarte Zee; Melusine, IJmuiden, Cleveland; Hogo Selmer, Duinkerken; Amstelstroom, Hull; Action Colchester. Maandag aangekomen in IJmuiden: Styrsoe, Rauma. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het ■chip van of naar Amsterdam gegaan). OVERLEDEN: A. Bergsma, 76 jaar, gehuwd geweest m. P. H. van Noort; K. Luijt, 67 jaar; C. W. Schraal, 71 jaar, gehuwd met J. Beere; T. de Vries, 76 jaar, gehuwd met C. van Kruistmun; H. E. Zeijpbeld, 52 jaar, ge huwd met P. van den Burg. AMSTERDAM. De jongerenorganisa tie voor vrijheid en democratie heeft er bij de regering op aangedrongen direct in Qp de twee uur durende retourreis te grijpen in de inkomens- en prijspolitiek tekende de vermoeidheid zich al af op omdat volgens haar het bedrijfsleven zelf de gezichtjes van Jos en Desiree. Be- niet in staat is iets tegen de toenemende wonderd door haar collega’s bleef het inflatie te doen. stewardessje de gasten echter van het nodige voorzien. Alleen Wopke bleef De JOVD vindt dat de regering haar springlevend, wat niet verwonderlijk passiviteit moet laten varen en een actie- was want terug mocht hij in de cock- ve inkomens- en prijspolitiek moet voe- pit. Hij raakte, tot plezier van de be ren. Een motie van deze strekking werd manning maar niet uitgekeken op het aangenomen tijdens het congres van de interieur JOVD in Zuidlaren het afgelopen week einde. GEBOREN: Evalien M., d. v. S. P. Vessies en T. P. Wortel; Sebastiano, z. v. A. G. Mette en A. Ghisu, Robert G., z. v. J. v. d. Kolk en J. H. Dibbets; Maurice, z. v. T. P. de Vries en M. A. Hiemenz, Egbert, z. v. A. Reitsma en W. Schaafsma; Jan J., z. v. H. Postema en G. C. Ostma; Bart M. R., z. v. J. P. Scholten en L. S. Gomis; Angela C. J., d. v. R. G. N. de Boer en E. M. Hoenson; Bastiaan, z. v. J. G. Schokker en A. A. Smit; Maria G., d. v. C. H. J. van Straten en A M Janson; Maria C., d. v. F. J. A. Limburg en A. A. A. Schoorl; Denhard M., z. v. J. I A. van Klaveren en C. M. Niele; Robin, z. v. H. B. Ooink en A. J. Wennink; Edwin E. z. v. A. H. van Heulen en J. M. van Zanten; Arno B. W., z. v. B. A. Spelbos en C. Proost; Marianne D., d. v. C. J. Moe- liker en G. Plantinga; Hanneke, d. v. J. R. Driesten en A. C. M. de Vries; Carola, d. v. J. G. Arxhoek en C. A. H. Talsma; Mar tine, d. v. J. J. A. Hendrix en M. A. J. Hejjnis; Astrid M., d. v. J. M. Baars en M. J. Verduin; Cornelia M., d. v. H. S. Eel- tink en K Tromp; Daniël A., z. v. J. C. Hoebe ei: A. M. de Koning; Daphne P„ d. v. R. L. Lokenberg en P. J. M. Boogers; Masja, d v. E. C. Kroes en G. Eveleens. GETROUWD: Isidorus W. M. v. d. Geest en Marie L. Wansink, Herman Biesma en Johanna G. Scho-vten, Joseph H M Alders en Jo hanna P. Schoonen, Richardus van Rooden en Wilhelmina T. Heij Johannes M. A. Nooij en Johanna M. van der Reest, Lothar Koch en Christina J H Ester ONDERTROUWD: Gerard R. Thurkow en Astrid J. A. van Lobberegt, Wilhelmus T. M. van Helderen van Hoek. Andreas A. Kocx en Christina C. M. van Baar, Robert M van Borre en Maria A P Doo- deman. Hermanus G. M. Krom en Paulina J Kerkhoven. Dirigent is Renato Sabbioni. Medewer king verlenen Montserrat Aparici, mezzo sopraan en Redento Comacchio, tenor. Di rigent Sabbioni trad al eerder in Neder land op en wel tijdens een concert in 1969 in het RAI-gebouw en in 1970 tijdens twee concerten in het Concertgebouw. Hij is de vaste dirigent van Christina Deutekom. Mantserrat Apaciri is een bekende ster in alle Italiaanse, Spaanse en Franse ope rahuizen. Redento Comacchio heeft deeds eerder met het Noordhollands Philharmo nisch Orkest gezongen en wel in het RAI- gebouw in 1969, samen met Christina Deu tekom. Hij kreeg vooral grote internatio nale bekendheid door zijn vertolking van „Paljas”. Op het tweede abonnement worden on der andere het duet uit het eerste gedeelte van de vierde acte van „Aïda” en de Ouverture van „Nabucco” gezongen.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4