Donner-Ree lijkt Ben Bril neergeslagen reeds gestreden nu Arnhem steunt Vitesse Kampioen moet nu aan Europese top beginnen NATIONALE TITEL SCHEPT VOOR RUDI LUBBERS VERPLICHTINGEN Informatie over sport Cassius Clay i uitgefloten I I RH A O Panathinaikos Borussia HFC-FC Utrecht week verschoven Belgisch succes in ronde van Mexico Voetbalstakingen in Zuid-Amerika meer op toto Istvan Jonyer in Hongarije in ongenade Arminia niet tegen Nacional Hiddink, Jensen en Vos op transferlijst protesteert bij UEFA i AANKOOP PRINS VRIJWEL ZEKER ’'''MP'-'iniminiiiiinniffliljiiHinw (Van onze sportredactie) 1 1 f wnnMininiiiiniwniiiiiiini’wiimnw DINSDAG 9 NOVEMBER 1971 Al (Van onze sportredactie) (Van onze schaakmedewerker) (Van onze sportredactie) THEO KLEIN. ADVERTENTIE Ben Bril nog wat verdwaasd na de klap in „de hoek”. HAARLEM. De oefenwedstrijd tussen HFC en FC Utrecht, die aanvankelijk voor morgenavond was vastgesteld, is verscho ven naar volgende week dinsdagavond (16 november). gewijzigd antwoord van het NBB-bestuur verwachten. Intussen heeft Rühling voor Lubbers de eerste grote stap gepland op in het bij programma voor het gevecht van Cassius Clay tegen de Westduitser Jürgen Blin (die na de weigering van de boksbond de plaats van Lubbers heeft ingenomen) in Zürich aantreedt tegen de Duitse titelhouder Horst Benedens of de Italiaanse kampioen Dante Cane. Gisteravond wonnen in het bijprogram- ma alle Nederlandse profs die in de ring kwamen, Ben Zwezerijnen, Jan Lubbers, Bert Nikkelen-Kuyper en Joop Kruis, van hun buitenlandse tegenstanders. eist van I Willy van der Kuylen, die drie weken wegens een blessure en ziekte uit de rou latie is geweest, heeft maandag bij PSV de training hervat. -^wtywwwwwwwwwwwwvwwwwwww* ROTTERDAM Rudi Lubbers nam gisteravond in een met 5.000 toe schouwers gevuld Sportpaleis de laatste twijfel weg: hij en niemand anders mag zich Nederlands sterkste bokser noemen. Voor de tweede keer trachtte Van Duivenbode vergeefs de 26-jarige Lubbers, die hem op 17 mei de nationale zwaargewichttitel had ontnomen, achter zich te houden. Na vier ronden waarin beide pugilisten op zekerheid boksten, maakte de titelver dediger gretig gebruik van de eerste grove fout van Van Duivenbode. De Amsterdamse autohandelaar gaf zijn dekking prijs om Lubbers rechts op het lichaam te raken. De kampioen strafte die onachtzaamheid genadeloos af, weerde de slag van zijn tegenstander en counterde met een flitsende rechtse hoek, die Van Duivenbode achterwaarts tegen het canvas deed tui melen. Onder normale omstandigheden had hij de strijd na acht tellen ver plichte rust kunnen hervatten, maar door zijn val was zijn rechterenkel zo danig verdraaid dat hij zich met een van pijn vertrokken gezicht uit moest laten tellen. „Dit is de mooiste overwinning uit mijn carrière”, zei een overgelukkige Lubbers, nadat hij voor de tweede maal de kampioensgordel in ontvangst had mogen nemen. KEULEN. In het aanstaande week einde zal Arminia Bielefeld voor het laatst voorkomen op de formulieren van de sporttoto van de Westduitse deelstaten. In een vergadering van de toto-organisaties werd besloten Arminia, dat direct betrok ken is bij het omkopingsschandaal uit het Bundesligaseizoen 1970-1971, niet meer op te nemen. De „uitsluiting” zal voortduren tot de rechtszaken en de behandeling voor de strafcommissie van de Westduitse voet balclub achter de rug zijn. Door de „schor sing” voor de toto loopt Arminia ook de kans de steun van de toto te moeten mis sen. De verenigingen uit de Bundesliga krjjgen jaarlijks tussen de 25.000 en 27.000 mark van de toto-organisatoren. ARNHEM Vitesse heeft maandag avond de tweede overwinning van dit sei zoen behaald. Ditmaal niet op de groene grasmat, maar achter de tafel. Met 22 stemmen voor en 13 stemmen tegen werd het voorstel van B. en W. betreffende steun aan Vitesse door de Arnhemse ge meenteraad aangenomen. Tegenstemmers waren er hoofdzakelijk bij het PAK, dat het rentedragend krediet in rekening-cou- rant van 250.000 gulden alsmede de ton subsidie in het exploitatietekort te hoog vond. Een voorstel van de heer W. Dijk man (PAK) om dit bedrag te verlagen tot 175.000 gulden werd door de raad met 28 stemmen tegen en 10 stemmen voor ver worpen. Opgemerkt hierbij moet worden dat Vos zich aan het einde van het vorige seizoen vrijwillig uit de voetballerij terugtrok en zijn Haagse zaak in rookwaren weer ging exploiteren. De voormalige speler van ADO had totaal geen interesse meer in de tak van sport, waarin hij zich toch een uitblinkei toonde. Hij beweerde destijds in de eerstkomende jaren niet meer te zullen voetballen. Dat houdt voor hem in wedstrijden tegen Europese toppers, zoals Europees kampioen Bodell, de onttroonde titelhou der Bugner, de Westduitse kampioen Be nedens, zjjn landgenoot Jürgen Blin, de Italiaanse titelhouder Cane, Ross, Baruzzi of de sterke Spanjaard Urtain, die volgen de maand zal proberen om zijn Europese titel op Bodell te heroveren. Hoewel deze namen de laatste jaren een gevreesde klank hebben gekregen, hoeft Rudi Lub bers niet zo erg ver achter deze zwaarge wichten worden gesteld. Want de Europe se top is momenteel in werkelijkheid niet van een bijzonder groot gehalte. I BUENOS AIRES Ex-wereldkam- Ipioen zwaargewicht Mohammed AU I (Cassius Clay) heeft zaterdagavond in I Buenos Aires, waar hij twee demon- I stratiepartijen bokste, geen al te beste I indruk gemaakt. Meer dan twintig I II mensen werden gearresteerd toen het I 1I publiek een aanval trachtte te doen op I I i AU, omdat hij in plaats van te boksen I I de clown uithing. Stoelen werden uit I Ielkaar gerukt, waarna de brokstukken I naar de ring werden geworpen. AH I i„bokste" tegen zijn landgenoot James I Summerville en de Argentijnse kam- j I i| pioen Manuel Angel Paez. In de finale van het toernooi om de Europese voetbalbeker versloeg Ajax in Wembley Panathinaikos met 2-0. Het is voor de eerste maal dat een ver liezer in een finale van de Europa-cup aantreedt tegen de Zuidamerikaanse kam pioen mei de wereldbeker als inzet. I BUENOS AIRES. De beroeps- I voetballers van Uruguay hebben op- I nieuw een staking afgekondigd. Nadat zij zaterdag hadden verklaard dat hun I tiendaagse werkonderbreking, die ge- proclameerd was om achterstallig sala- I ris uitbetaald te krijgen, voorbij was, zijn de profs maandag van mening 1 veranderd. De clubs namelijk willen I pas onderhandelen wanneer de spelers I het werk hervatten. De professionals I I hebben nu besloten op non-actief te I blijven, totdat aan hun wensen is vol- I daan. Voor de competitie moeten nog zes programma’s worden afgewerkt. De Uruguese voetbalbond heeft de gevol- gen van de staking ook ondervonden. Het nationale elftal, waarvoor de profs II wel uitkwamen, verloor in Lima met I 0-5 van Chili j In Argentinië zijn de spelers van I Arsenal de Sarnadi geroyeerd als leden van de vakbond van beroepsvoetballers. De contractspelers van Arsenal waren de enigen, die geen gehoor gaven aan I de stakingsroep, die de professionals I zaterdag deden om betere arbeidsvoor- I waarden te krijgen. i WWMWWWWWVWWWVWWWWWWVWWWWWIAZWW AMSTERDAM. Donner-Ree remise. Het lied wordt eentonig. Gisteren werd in Amsterdam de vijfde matchpartij van VN- tweekamp Donner-Ree gespeeld. Onze grootmeester zat achter de witte stukken en hjj was duidelijk van plan de lands kampioen die naar zjjn mening ietwat ten onrechte op de troon zit nu dan toch eens uit het zadel te lichten. Daartoe is, aldus vindt Donner, schaaktechnisch re den, doch bovenal er is zo langzamerhand haast bijwant de match telt tenslotte maar acht partjjen en het is de vraag of Donner, ondanks enkele malen gedemonstreerd overwicht, nog gelegenheid heeft zjjn ver onderstelde superioriteit in punten uit te drukken. Deze rechtse van Rudi Lubbers (rechts) kan Bas van Duivenbode nog afweren. Kort daarop zou hij na een rechtse counter neergaan. BOEDAPEST De Hongaarse we- reldkampioen tafeltennis in het heren- dubbel Istvan Jonyer is tot 1 februari 1972 door de Hongaarse sportfederatie uitgesloten van alle wedstrijden in het buitenland en komt tot die datum ook niet meer in aanmerking voor speciale I faciliteiten, omdat hjj na een Europa- I cupwedstrijd in West-Europa enkele I koffers met Westerse artikelen naar Hongarije wilde smokkelen. ;«/\A.nAA/VVVVVVV\AAAAA/VVVVVVVVVVVVVVV\/V\AA/VVVV' Hiddink heeft, aldus het bestuur van PSV, niet aan de hoge verwachtingen vol daan. Hij kwam destijds na vele strubbe lingen op het financiële vlak tussen PSV en De Graafschap van de Doetinchemse vereniging naar de Eindhovense over, tege lijk met Henning Munk Jensen. De Deen zou in augustus van dit jaar naar FS Antwerp getransfereerd zijn, maar het door PSV gevraagde bedrag deed de onder- handelingen tenslotte mislukken. BERN. De Europese voetbal unie (UEFA) heeft zich, volgens het Westduitse persbureau DPA, bereid verklaard in te gaan op het verzoek van de Zuidameri kaanse voetbal federatie, Panathinaikos toestemming te geven uit te komen tegen Nacional Montevideo, winnaar van de Zuidamerikaanse beker, in twee duels om de wereldcup. De Amsterdammer zou zijn aanval dus met een behoorlijke kans op succes in kunnen zetten, als hij daar tenminste de gelegenheid voor krijgt. Want in de inter nationale profbokserij heerst niet de sterkste bokser, maar hij die naast talent en kracht ook de invloedrijkste manager heeft. In Europa maakt een zeer kleine clan van internationale managers waar onder Rühling, uit wie een schot op een internationale titel mag wagen. Zij stellen onderling de gages vast en bij wederzijds goedvinden kan er dan een zogenaamd „vrij titelgevecht” plaatsvinden. Het is echter bekend dat gelegenheids- kampioenen, zoals bijvoorbeeld de West duitse titelhouder in het halfzwaargewicht Connie Velensek, er vaak weinig voor voelen om hun kostbare titel met veel risico op het spel te zetten. Werkelijk gevaarlijke tegenstanders worden dan met bijvoorbeeld te hoge vraagprijzen ge weerd. In dat geval is er echter een tweede theoretische mogelijkheid om tegen een Europese kampioen uit te komen, en dat gebeurt via een officiële kandidaat stelling door de nationale bond bij de Europese Boks Unie. Een commissie met vertegenwoordigers uit negen landen be slist dan wie van de beschikbare kandida ten tegen de kampioen aan mag treden. De Nederlandse Boks Bond volgde die weg in het verleden al meerdere malen met Bas van Duivenbode en Jan Lubbers. Maar nog nooit slaagden de Nederlanders erin om de meerderheid van de stemmen op deze kandidaten te krijgen. In de EBU beschermen Spanje, Italië, Frankrijk en vaak Engeland namelijk ei kaars belangen. Zij vormen bij een stem ming een coalitie tegen de resterende leden, die dan al bij voorbaat weinig kans hebben. Ook op deze manier blijven dan de vette financiële potten, in eigen land. Rudi Lubbers heeft nu echter het voor deel boven zijn voorgangers dat hij zijn aanval op de Europese top voor eigen publiek kan ondernemen. Nu de eerste profavond in het Rotterdamse sportpaleis met een opkomst van 5000 toeschouwers een succes is gebleken gaat directeur Hofmeester door met zijn pogingen om grote internationale wedstrijden in Ahoy te krijgen. Dat is alleen in Rotterdam mogelijk omdat daar de recette groot genoeg kan zijn om werkelijk internationale vedetten te kunnen betalen. Om de gang van zaken te vereenvoudigen heeft directeur Hof meester speciaal daarvoor een promotors licentie op zijn eigen naam aangevraagd. In eerste instantie werd dat afgewezen, maar nog deze week kan Hofmeester een 26 december, als de Nederlandse kampioen „Ik kon nog net op tijd reageren”, vertelde Bril, die daarna nog drie prof- partijen leidde, „anders was de klap nog harder aangekomen. Nu heb ik er weinig last meer van gehad”. De Utrechter is niet van plan om bij de burgerrechter een klacht wegens mis handeling in te dienen. Bril: „Ik neem aan dat de boksbond afdoende maatre gelen zal nemen, dan hoef ik daar niets meer aan toe te voegen”. Wim de Waal, een 30-jarige auto handelaar, bood Bril later op de avond in het openbaar zijn excuses aan. „Ik had een black out", aldus De Waal, „zaterdag heb ik in een café (waar hij als uitsmijter bijverdient, red.) bij een ruzie een klap op mijn hoofd gekregen met een ijzeren staat. Daardoor wist ik vanavond niet meer wat ik deed”. En om zijn woorden kracht bij te zetten Hans Molenaar, een produktief voetbal- boekenschrijver zo verscheen er weer een kostelijk Europa-cupboek (’70-’71) met alle wetenswaardigheden van het vorige Europese seizoen van zijn hand heeft een zeer handige gids voor dit Nederlandse voetbaljaar samengesteld: „Wegwijzer door het Nederlandse voetbal” Men vindt er de namen met geboortedata en adressen in van alle gecontracteerde spelers van de eredivisie en eerste divisie, gegevens over trainers, akkomodatie, vertegenwoordigen de elftallen enz., programma’s, kortom alles over de competitie en wat er mee samen hangt. Uitgave De Boekerij. Baam. Het Schaatsjaarboek van Jan Kleine is een onmisbaar attribuut geworden voor de schaatsliefhebbers. We hoeven het nauwe lijks nog te introduceren. Het is iets ste viger van uitvoering geworden. Alle cijfers over het schaatsen, records, schema’s, klassementen, kampioenschappen en Olym pische Spelen zijn te vinden in „Schaats jaarboek ’71 -’72”. Zoals Molenaar alsmaar boeken over voetbal ter wereld brengt blijft Jaap Kra mer instructief schrijven over zeilen. In „De goede zeiler” (Elsevier), een herziene, vierde druk, krijgt de aspirantzeiler zowel als de meer ervaren zeilrot de gegevens, die hij nodig heeft om meer vaargenot uit zijn boot te krijgen. Kramer heeft samen met De Bruijn een formidabel werkstuk geleverd in de encyclopedie (Van onze sportredactie) EINDHOVEN. Het bestuur van PSV zal Guus Hiddink, Henning Munk Jensen en Harry Vos op de voor december gel dende transferljjst plaatsen. „Al als amateur heb ik jarenlang moe ten horen dat ik het niet tegen Bas op zou kunnen nemen. Nu, na anderhalf seizoen als prof is het me eindelijk gelukt om daar definitief een einde aan te ma ken,” vervolgde de Amsterdammer, die nu als Nederlands meestbelovende bokser in het buitenland gepresenteerd zal worden. Dat schept verplichtingen. Als Nederlands kampioen kan hij het zich nu niet langer veroorloven om tegen tegenstanders uit de Europese middenklasse uit te komen. Tot nu toe was dat in vrijwel al zijn zeven tien partijen als beroepsbokser wel het geval. Manager Henk Rühling gebruikte de eerste anderhalf jaar om Rudi Lubbers te „brengen,” waar in het vakjargon mee wordt bedoeld dat er voor een beloftevol le bokser tegenstanders worden opgetrom meld, die hem vrijwel zeker geen onaan gename verrassing kunnen bezorgen. Dat de Zandvoortse manager dat op „bekwa me” manier heeft gedaan, moge blijken uit het feit dat Rudi Lubbers nog geen enkele nederlaag heeft geleden, of zelfs ook maar een enkele keer werkelijk in gevaar is geweest. Wil Lubbers het pu bliek doen geloven dat hij inderdaad van de klasse is, die hem al jaren wordt toegeschreven, dan zal hij nu aan het echte zware internationale werk moeten beginnen. Een merkwaardige rol in dit spelletje tafelvoetbal speelde D’66, dat dit voorstel van het college niet ver genoeg vond gaan. „Een minimum voorstel”, noemde de heer R. van Toren het, „Vitesse kan zich met dat geld nooit in de ere-divisie handha ven”. D’66 wilde veel verder gaan en noem de een bedrag van 375.000 gulden. Alleen kabouter W. van Haeren („Vitesse mag van mij een half miljoen of een miljoen heb ben”) ging met D’66 mee, zodat dit voor stel met 34 tegen 4 verworpen werd. D’66 trok er zijn conclusies uit en verliet de zaal voordat het voorstel van B. en W. in stemming werd gebracht. Het aannemen van het voorstel door de Arnhemse gemeenteraad krijgt „prinse lijke” consequenties. Voorzitter Van der Louw: „We wisten al een maand of twee dat dit voorstel in de raad zou komen. Daarop hebben we verder kunnen werken. We hebben hele goede contacten met MVV, ik mag beslist wel zeggen dat het thans voor 99 percent zeker is dat Co Prins naar Vitesse komt. Er blijft dan nog een klein bedrag over. Misschien kunnen we daar nog iemand van kopen. Of dat Vleeming wordt, is niet bekend. Deze zaak is nog lang niet rond, we hebben nog een groot verschil met NEC”. I I liet hij de krammen onder zijn haar zien. Op zijn zachtst gezegd een vreemde situatie als men bedenkt dat alle boksers uitvoerig worden gekeurd voor zij de ring in mogen. Gisteravond werd dat gedaan d< or dokter Lichten- veld. Hij zei: „Het is mogelijk dat hij een wond boven zijn hoofd had. Ik ga niet bij elke bokser met mijn handen door het haar. Als hij zijn haar er netjes overheen gekamd had en er zelf verder over zwijgt kan het me ontgaan zijn”. Ondanks zijn excuses kan de Schie dammer op een zware straf rekenen. NBB-voorzitter Hofman verzekerde dat er op zeer korte termijn recht zal worden gesproken. Waarbij het niet ,.5 onmogelijk is dat tegen Wim de Waal het levenslang uitgesproken zal wor- s den. H MÖNCHENGLADBACH. Borussia Mönchengladbach eist woensdag aanwezig te kunnen zijn bij de zitting van het uit. voerend comité van de Europese voetbal unie (UEFA). Op deze datum wordt het protest behandeld van de Westduitse voet balbond tegen de handelwijze van de UEFA ten aanzien van het „blikjesinci- dent” tijdens de Europa-cupwedstrjjd Bo russia- Inter Milan. Het bestuur van Borussia heeft de UEFA erop gewezen dat het tot nu toe slechts tien minuten heeft mogen spreken en dat de aangedragen bewijzen niet werden geaccepteerd. Op grond van het een en ander Borussia dus toegang tot de zitting woensdag en heeft dit officieel aan de UEFA laten weten. Borussia hoopt overi gens te kunnen bewijzen dat Boninsegna door het geworpen blikje niet bewusteloos raakte en dus in staat was om verder te spelen. Volgens de Westduitsers had de UEFA dur geen reden dé eerste wedstrijd (7-1 voor Borussia) over te laten spelen (in Bern). MORELIA. De tiende etappe van de wielerronde van Mexico is een volledig Belgisch succes geworden. Aime Delaere. Frans van Looy en August Herygers gin gen na 152 kilometer van Zamora naar Morelia als nummer één. twee en drie over de finish Piet van Katwijk kwam 52 sec. na de winnaar binnen. ROTTERDAM. De eerste man die gisteravond in het Rotterdamse Sport paleis neerging was scheidsrechter Ben Bril. De Utrechtse arbiter kreeg onver wachts een dreun voor zijn hoofd van de Schiedamse bokser Wim de Waal. Bril diskwalificeerde de halfzwaarge wicht terecht nadat hij in vijf minuten vrijwel geen juiste stoot had geplaatst, maar zijn tegenstander, de Amster damse politie-agent Bruin van Dongen slechts te lijf ging met onreglementai re slagen. Op het moment dat Bril zijn beslissing bekend maakte haalde De Waal met zijn rechtse uit en sloeg Bril tegen de grond. Daarna besprong hij zijn tegenstander en begon als een wildeman om zich heen te slaan. In deze paniektoestand waren vijf, zes man nodig om de overspannen bokser in bedwang te krijgen. Hij werd afge voerd, terwijl Bril zich klaar maakte voor de volgende partij alsof er niets gebeurd was. Ronduit gezegd: wij geloven er niet (meer) in. Deze tweekamp bewijst niet dat Ree de first man is, maar evenmin, dat Donner sterker zou zijn dan zijn 17 jaar jongere rivaal. Om even technisch te wor den, we kregen weer een Grünfeld-Indiër op het bord, waarin Donner de hoofdva riant koos. In de derde en vijfde partij be diende hij zich van minder gangbare speel wijzen. Ofschoon hij erin slaagde het be kende „sterke centrum” op te bouwen, kon Ree toch zoveel storingsacties invlechten, dat van een Donner-offensief niets terecht kwam. Onze grootmeester nam op een be paald ogenblik zelfs zoveel risico’s, dat uit kijken de boodschap werd. Nu hij keek uit, een tegen het verstrijken van de vijf uur speeltijd kon door wedstrijdleider Orbaan de getekende vrede worden gemeld. Het verloop van de vijfde matchpartij luidde (Donner wit, Ree zwart) 1. d2-d4 Pg8-i6, 2. c2-c4 g7-g6, 3. Pbl-c3 d7-d5, 4. C4xd5 Pf6xd5, 5. e2-e4 Pd5xc3, 6. b2xc3 Lf8-g7, 7. Lcl-a3 0-0 8. Pgl-f3 b7-b6, 9. Lfl-e2 Lc8-b7, 10. Ddl-c2 c7-c5," 11 0-0 C5xd4, 12. c3xd4 Dd8-d7, 13. Tal-dl Tf8-c8, 14. Dc2-bl Dd7-a4, 15. La3-cl Tc8-c2, 16. Tdl-d2 Tc2xd2, 17. Lclxd2 Lb7-a6, 18. Le2xa6 Pb8xa6, 19. Dbl-b3 Da4xb3, 20. a2xb3 Pa6-c7, 21. Tfl-Cl Pc7-b5, 22. d4-d5 Kg8-f8, 23. Kgl-fl Kf8-e8, 24. Kfl-e2 h7-h6, 25. Ld2-e3 Ke8-d7 26. Ke2-d3 e7-e6, 27. Pf3-d4 Lg7xd4, 28. Le3xd4 e6xd5, 29. e4xd5 Pb5-d4, 30. Kd3xd4 Ta8-c8, 31. Tcl-al a7-a5, 32. b3-b4 a5xb4, 33. Tal-bl Tc8-c2, 34. Tblxb4 Tc2xf2, 35. Tb4xb6 Tf2xg2, 36. Tb6-b7f Kd7-d6, 37. Tb7xf7 Tg2-g4f, 38. Kd4-e3 Kd6xd5 39. Ke3-f3 Tg4-g5, 40. Tf7-a7 Kd5-e5, 41. Ta7-a5+- Remise. «wwwwwwwwvwwwwwwwwwvwvwv* - voor waterrecreatie „Watersport van A tot Z”. Tot nu toe bestond er nog geen alfabetisch gerangschikt naslagwerk voor iedereen die zich met waterrecreatie bezig houdt (of dat nu zeilers, waterskiërs, roei ers of motorbootvaarders en wie al niet meer, zijn). Het varende schrijversduo heeft zo om en nabij de 2000 watersport- uitdrukkingen en woorden ir dit fraai ver zorgde boek verwerkt. Wist u wat Lij gierig was of een Korsar of een geusstok dan wel een fenqer? Jawel het is in de encyclopedie terug te vinden. Allerlei be grippen worden kort uiteengezezt zoals na vigeren of kompas lezen. Uitgeverij Unie boek NV-Bussum. Foto’s van Theo Kampa. „Beter zeilen” van J. Sijtema (uitgeverij Veen-Wageningen) geeft allerlei informatie en instructie over het zeilen zelf, maar ook over het materiaal, de zeilstanden, het weer, h°t touwwerk en een aantal speciale bepalingen voor het uitwijken enz. Genoeg zeillitteratuur dus. 'z SHELL WWD117Ï Het embleem van de Apollo 13. Deze week bij elk Shell- i station, dat in het teken van de Apollo-actie staat.Gratis I bij 20 liter benzine of 2 liter Shellina Premix. Elke week v een nieuwe.Verzamel ze alle tien en plak ze op de gratis verzamelaffiche Nu gratis Apollo-stickers bij Shell.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 13