Opnieuw twee leden mini- jeugdbende aangehouden Cabaret voor bejaarde inwoners Uitstel ge west vorming benadeelt bedrijfsleven Haarlemse KvK wil meer gegevens over Voorhaven I in Apostolisch Genootschap Maquette gebouw Mij Herinneringen Mr. A. Hoekstra Jubilarissen 1971 NVSH-bijeenkomst Bij oversteken gestruikeld naar Dure eieren K.v.K. behandelt begroting Ijzersterke western Marktberichten in Micro Theater Havenberichten GESTOl.EN A. Langendijk leidt in hokkenshow van Auto slipte in bocht in Scheybeeck DEKKLEDEN stelt vragen over slopen van auto’s aan vroeger Ons Genoegen „Brise II” IJmuiden gesleept van Hoogovens naar Congres gebouw &|j 5 4 KAMER VAN KOOPHANDEL: GEHEEL VERNIELD DINSDAG 9 NOVEMBER 1971 Winkelcentrum Schalkwijk Rivieradreef 39 Haarlem Telefoon: (023) 334293 5 '4 waar u vrij rondwandelend de gehele tentoonge - stelde collectie op uw gemak kunt bekijken en waar u deskundig wordt geadviseerd en geholpen maar alléén als u er om vraagt! 4 OM 's ADVERTENTIE <Van een onzer verslaggevers) Haverkort (Van een onzer verslaggevers) CS (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De politie heeft op nieuw arrestaties verricht met betrekking tot de mini-jeugdbende, die in de afgelo pen maanden twaalf inbraken pleegde in scholen en bedrijven en door de politie werd opgerold. talrijke fraaie handwerken, vervaardigd door dames van de Bejaardenbond, en wie zich de moeite getroostte een lot te kopen maakte goede kans niet met lege handen huiswaarts te keren. Kinderen kunnen niet meer vrijuit spe len op het plantsoen, daar zij onder de smeer- en olievlekken thuis komen. De heer Hoekstra vraagt het college welke maatregelen worden genomen om te voor komen dat nog meer mensen het recht in eigen hand gaan nemen. <Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De Kamer van Koop handel zal de gewestvorming en de be stuurlijke organisatie in het district van de Kamer op de vergadering van donder dag 11 november aan de orde stellen „met het oog op de vertraging van de besluits- vorming die nadelige gevolgen voor het bedrijfsleven kan hebben”. In een stuk over dit onderwerp wordt de stand van zaken kort geschetst, naar aanleiding van het voorontwerp van wet voor Groot-Amsterdam, de samenvoeging van de drie IJmondgemeenten en de sa menwerking tussen de ISK-gemeenten. De besturen van de gemeenten Haar lemmermeer, Aalsmeer en Haarlemmer- liede en Spaarnwoude hebben reeds dui delijk te kennen gegeven geen interesse te hebben om deel uit te maken van Groot- De Microyer in het Micro Theater zal vrijdagavond gesloten zijn. Een aangepast etablissement opent echter de klapdeuren en dan is gelegenheid over de strijd na te praten. BEVERWIJK. Van een opslagterrein aan de Pijpkade op het industrieterrein zijn twee plastic dekkleden gestolen. De dekkleden kosten pér stuk f 385. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Op de oostelijke parallel weg van rijksweg 9 is maandagmorgen vroeg een personenauto geslipt. De chauf feur, een 62-jarige inwoner van Velsen- Noord, verloor de macht over het stuur in een scherpe bocht achter een benzinesta tion. De auto schoof vijftien meter door de berm en werd geheel vernield. Met een grote hoofdwond werd de bestuurder op genomen in het Zeeweg Ziekenhuis Zolang niet hierover een samenhangend beeld is te geven, zo mogelijk mede in de vorm van maatschappelijke baten en las ten, kan moeilijk een oordeel worden gegeven. Het bestuur van de Kamer van Koop handel stelt, dat de vraag is nu een methode te vinden, welke het ontbrekende materiaal verschaft. de lokale bedrijvigheid en die in Kenne- merland en in het Noordzeekanaalgebied; de invloed op de werkgelegenheid naast kwantiteit en kwaliteit; de structuur van de werkgelegenheid; (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Mr. A. Th. L. Hoek stra, lid van de raadsfractie van S.C.P. heeft het college schriftelijke vragen ge steld over de uitoefening van een autoslo- perijbedrijf op het parkeerterrein en de openbare weg aan de Parmentierstraat. Tot vaak diep in de nacht ergeren de omwonenden zich aan het lawaai van het slopen, aldus de heer Hoekstra. De bouw van de plaats van samen komst verloopt voorspoedig. Bouwbe drijf Woudenberg uit Ameide is nu .uit de grond”, en werkt momenteel aan de bovenbouw. Men hoopt nog voor de wintermaanden zijn aange broken het dak van de plaats van samenkomst dicht te hebben. Amsterdam met op de achtergrond de vrees dat het agrarisch karakter van deze gemeenten verloren zal gaan. Hoewel de samenvoeging van de IJ mondgemeenten in een verder stadium verkeert dan de gewestvorming in Groot- Amsterdam, betwijfelt de Kamer of het voorstel nog dit jaar in de Tweede Kamer aan de orde zal worden gesteld. Een en ander heeft tot gevolg dat in deze onzeke re situatie de besluitvorming wordt ver traagd ook indien het gaat om problemen die dringend om een oplossing vragen. De overheid wil de gewestvorming ook bespoedigen, meent de Kamer. Mr. J. M. de Graaf, de nieuwe directeur-generaal van Openbare Orde en Veiligheid bepleitte een snelle gewestvorming met het oog op een efficiënte organisatie van politie en brandweer en minister Udink meent dat gewestvorming onontbeerlijk is voor een snelle oplossing van het woningvraagstuk. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Voor de Algemene Bond van Bejaarden afdeling IJmuiden, trad maandagmiddag in het Hervormd Jeugd- gebouw het Hilversumse cabarettrio De Ossendrijvers voor het voetlicht met een programma van liedjes van vroeger. Conferencier-zanger Max van Os zong liedjes van Louis Davids, Dirk Witte en andere reuzen van de lichte muze van de dagen van weleer. Liedjes die veelvuldig werden meegezongen door de aanwezigen in de zaal en waarbij het opmerkelijk was dat men de vaak zeer oude en heden ten dage weinig gehoorde teksten nog scherp van buiten kende. Muzikaal werd de middag opgeluisterd door pianist Jacques Schutte onder andere bekend van de ochtendgymnastiek op de radio die diverse malen met een pianopotpourri een beroep deed op het zangtalent van de bezoekers. De sopraan BEVERWIJK. Maandagavond 15 no vember belegt de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, afdeling IJ- mond, een voorlichtingsbijeenkomst in Huize Scheybeeck aan de Velserweg. Men zal praten over „Mag de NVSH betutte len” Hans Koch, lid van het hoofdbe stuur, is aanwezig. Er is gelegenheid tot discussie. IJMUIDEN. Maandagmorgen raakte twintig mijl ten noorden van IJmuiden het Duitse vrachtschip „Brise II” in moei lijkheden. Het schip, dat met 2000 ton kolen van Klaipade in Rusland naar het Franse Caen op weg was, had machine- schade opgelopen en verzocht dringend om assistentie. Na ontvangst van dit ver zoek zijn onmiddellijk de „Titan” en de „Cycloop” van het bureau Wijsmuller uit gevaren. Door het slechte weer konden deze slepers pas ’s middags vastmaken. Niettemin kon de 1000 b.r.t. „Brise II” maandagavond veilig in de buitenhaven van Hoogovens worden afgemeerd. 'j BEVERWIJK. De noteringen van maandag 8 november aan de groenteveiling Kennemerland waren: andijvie 2449; bloemkool 3583; bospeen 68104; breek- peen 624; groene kool 1727; boerenkool 721; knollen 1431; prei 2343; rode kool 1227; snijbonen 280360; sla 616; spinazie 28—135; spruiten 4087; tomaten 50110; uien 919; waspeen 1352. Aan de bloemenveiling golden op maan dag 8 november de navolgende noteringen. Bloemen: anjer (per stuk) 2050; tros- anjer 16240; anthurium 90275; chrysant (per bos) 70155; chrysant (jaarrond) 125— 160; chrysant (per stuk) 22—53; fresia 120— 400; gerbera 2052; iris 180385; lelie (per tak) 80180; lelie (per kelk) 45; nerine 4090; orchidee 60—320; roos (per stuk) 2050; roos (per tak) 18—36; babyroos 12— 30; tulp (per stuk) 3045. Planten: begonia 65—230; cyclamen 160; poinsettia 160260; kalanchoe 35; potchrysant 4065; st. paplia 4095; vriesia 140220. de woningbehoefte lokaal; het woon- en leefklimaat, het milieu; de infrastructuur, de vervoersstromen, het verkeer, het beheer van de haven; *het lokale/regionale inkomen; de ontwikkeling van het Noordzeeka naalgebied; is deze invloed een ge wenste of een ongewenste. Als onderpand liet hij dan zo’n pla- teautje of twee bij de klant achter met de opmerking: „Past u dan even op m’n eieren.” De eierenhandelaar kwam echter nimmer meer opdagen om z’n eieren ongeveer veertig stuks a dertien cent op te halen. Hii had blijkbaar geld voor z’n eieren gekozen. Maandag aangekomen in IJmuiden: Cherry- wood Tubarao; Comander, Philadelphia; Bele, Hudiksval; Scheldeborg, Domsjoe, Zaandam; El Lobo, Antwerpen; Skagerem, Gruvon; Otello, Iggesund, Zaandam; Munkbron Rotterdam, IJ muiden; Brlse-2, Noordzee, IJmuiden; Else, Kukl Hamburg; Joan-C, Hoek v. Holland, IJ muiden; Oosterburg, Rotterdam; Brandon. Neath; Norderstedt, Fellxborough. Maandag vertrokken van IJmuiden: Othonia, Odense, IJmuiden; Hunnau, Flixborough; Prin ses Margriet, Boulogne; Huelva, Rotterdam. Vel- sen; Barken, Gothenburg; Kroonborg, Delfzijl, Beverwijk; Silvia-5. Flixborough; Valiant, Lon den, IJmuiden. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Zaanstroom Felixtowe; Amstelstroom, Huil. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Apollon Port Cartier; Vesta, Londen, IJmuiden; Adonis. Bremen; Leonce Vieljeux, Rotterdam. (Als geen nadere aanduiding volgt. 11 het schip van of naar Amsterdam gegaan). Nelly Stout zong romantische liederen en putte daarbij ook uit het bekende operet- terepertoire. Herinneringen uit de zo vaak als „Die goeie ouwe tijd” aangeduide periode wer den vooral tot leven gebracht door Max van Os. Met een genuanceerde glimlach verhaalde hij van oude geschiedenissen en voorvallen, waarbij het publiek instem mend knikte wanneer het betreffende voorval in de herinnering opborrelde. Op een lange tafel voorin de zaal lagen Haverkort’s speciaalzaak to mW®» kijk vrij rond BEVERWIJK. In café Sport is de tweede hokkenshow van Ons Genoegen gehouden. Ditmaal waren de jonge doffers aan de beurt. Ruim 100 duiven werden in gezonden Er kwamen drie prijswinnaars met 92x/2 punt naar voren en wel de heren J. Stijnman (Atoom), P. van der Wiele (Atoom) en J. Broek (IJmuiden). Na twee keuringen is de stand: 1. A. Langendijk 368 p. (O.H.G.), 2. P. de Bot 367 »/2 p. (IJmuiden), 3. R. Zoontjes en Zn. 366*/.3 p. (O.G.), 4. Th. Eijking 36Sy2 p. (O.G.), 5. H. van Balen 366V3 p. (O.G.), 6. P. van den Outenaar 366y2 P- (Reisduif), 7. K. Weel 366 p. (O.G.), 8. J. Stijnman 366 (Atoom), 9. C. de Bot 366 p. (Atoom) en 10. Gebr. Berlee 366 p. (O.G.). Zondagmorgen wordt de derde keuring gehouden en dan voor oude duivinnen. zijnde plaats van samenkomst van het Apostolisch Genootschap Beverwijk- Heemskerk. Volgend jaar zomer hoopt het Genootschap dit fraaie gebouw aan de Heemskerkse Maerelaan in ge bruik te nemen. Het hoofdgebouw wordt in carrévorm opgetrokken. De grote zaal biedt plaats aan ongeveer 320 mensen, die ieder een vrij uitzicht hebben op het podium vóór in de ge- meenschapszaal. Achter het hoofdge bouw bevinden zich de nevenruimten, waaronder een kleine vergaderkamer een bijzaai voor de jeugd, een spreek kamer en een keuken. Rechts is nog luist de ingang te zien van de fietsen- kelder, die 18 bij 9 meter groot is en tevens twee knutselruimten herbergt Maandag werd een 17-jarige jongeman uit Beverwijk aangehouden. Hij bekende mede schuldig te zijn aan de twaalf inbraken. Voorts had hij twee bromfietsen gestolen en zich schuldig gemaakt aan joy-riding met twee personenwagens. Op nieuw vond de politie een hoeveelheid gestolen goederen van de twaalf inbraken terug. De jongeman bewaarde zijn deel van de buit in de autobox van zijn ouderlijke woning. Ook is een 16-jarige Beverwijkse jongeman aangehouden, die twee auto’s heeft gestolen. Hij was lid van de jeugdbende. De politie hield in verband met de serie inbraken vorige week reeds drie jongens aan, die alle tegenover de politie bekenden. Ten aanzien van de nationale betekenis is advies gevraagd aan de Commissie Zee- havenoverleg, terwijl ook de Raad van de Waterstaat en de Raad voor de Ruimtelij ke Ordening zullen worden geraadpleegd. Hoe de regionale/lokale betekenis zal worden getaxeerd is nog niet duidelijk. De beschikbare stof is nog niet voldoende om een definitief oordeel te kunnen geven. Bovendien is nog niet bekend, hoe de ontbrekende stof zal worden aangevuld en in samenhang zal worden afgewogen. Over de regionale betekenis bestaat wel contact tussen de IJmond en de ISK- gemeenten. Nog niet duidelijk is hoe de regionale betekenis ten aanzien van het Noordzee kanaalgebied moet worden gewaardeerd. Voor het bedrijfsleven is een aantal aspecten van groot belang, zoals: de betekenis van de buitenhaven voor HAARLEM. Een eierenkoopman heeft, raar de Haarlemse politie meedeel de, op drie plaatsen in Haarlem succes gehad met een oplichterstruc. Ziin taktiek was aldus: hij verkocht een plateau van bijvoorbeeld twintig eieren en vertelde zijn klant daarna dat hij een eindje verderop een oude dame had gesproken die een biljet van honderd gulden in een brief naar Australië wilde sturen Ze had helaas alleen briefjes van f 25. Of de klant even f 100 wilde lenen, zodat de eierenhandelaar de vrouw kon helpen. Ook openbaar vervoer, milieuhygiëne en andere probleen die meerdere gemeenten omvatten zullen sneller tot een oplossing gebracht kunnen worden indien in deze beslist zou kunnen worden door een ge westelijke autoriteit, aldus de Kamer. Een onderwerp als de avondopenstelling met St. Nicolaas en Kerstperiode vereist thans nog contact met alle gemeenten afzonder lijk. (Van een onzer verslaggevers) Conferencier Max van Os, van het cabaret „De Ossendrijvers” zong lied jes uit de oude doos en vertelde anek dotes uit vroeger jaren. Naar het oordeel van het KvK-bestuur dient verder gekeken te worden dan de regio. De buitenhaven dient zowel naar zijn nationale als naar zijn regionale/lo kale betekenis te worden beoordeeld, waarbij het nationale belang moet preva leren. IJMUIDEN. Het bestuur van de Haarlemse Kamer van Koophandel heeft de tot nu toe beschikbare gegevens met betrekking tot plannen en standpunten rond de Voorhaven bestudeerd en is tot de slotsom gekomen, dat rapporten en berichtgeving geen volledige aanspraak op objectiviteit kunnen maken en veel óf naar de positieve kant óf naar de negatie ve kant overtrokken zijn. Een project als dat van de buitenhaven is van zodanige omvang en belang, dat een nauwkeurige afweging van alle aspecten noodzakelijk is. De agenda vermeldt onder meer de volgende punten: brief aan de colleges van B. en W. in het district van de Kamer en de Decom in verband met avondopenstelling van winkels in St. Ni colaas- en Kerstperiode; brief aan B. en W. Heemstede in verband met de koopa vond; begroting 1972; heffingsverordening handelsregister 1972; bebouwing Stations plein; vertraging in aanleg van Rijksweg 6; buitenhaven i n IJmuiden; gewestvor ming; fiscale aftrek van investeringen in verband met milieubeschermende maatre gelen. Door de Vereniging van Makelaars in Onroerende Goederen is aangewezen als lid van de Kamer de heer J. M. Strijbis als opvolger van de heer P. H. Borghouts. HAARLEM. De Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken houdt op donderdag 11 no vember om acht uur ’s avonds een open bare vergadering in het gebouw van de Kamer, Nassauplein 4-6. IJMUIDEN. Dinsdagavond 30 no vember zal in het Congresgebouw in Den Haag een feestelijke bijeenkomst worden gehouden van Hoogovens. Op deze avond zullen de jubilarissen van 1971 van het bedrijf met hun echtgenotes bijeenkomen met de raad van bestuur, directie IJmuiden en personeelsvertegenwoordigers. In totaal zullen circa 1400 personen deelnemen aan deze jaarlijkse reünie. IJMUIDEN. Maandagmiddag stak een 74-jarige vrouw op de hoek Lange Nieuwstraat-Marktplein tussen twee wachtende personenauto’s de rijbaan over. Zij struikelde over een sleepkabel, waar mee een der voertuigen werd opgetrok ken. De bejaarde vrouw brak haar linker pols en werd door de ongevallendienst naar het Zeeweg Ziekenhuis gebracht. BEVERWIJK. Vrijdagavond draait er in huize Scheybeeck een ijzersterke western: „Fort Apache” De hoofdrol wordt gespeeld door John Wayne. Hij is leider van een groep pioniers, die west waarts trekt en de strijd aanbindt met de indianen, die hun grondgebied verdedigen tegen indringers. Dan is er ook nog een schurk, die vuurwater verkoopt. Kaarten die na de voorverkoop bij de bekende adressen overblijven zijn aan de zaal verkrijgbaar. F - ~Z:'

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5