Arman en Ilva Polle, Pelle Hoe is het ontstaan 1 me 6^ 'ereld Met minder dan f200.- een belang in miljoenenconcerns! P AND A en de meester* rallyrijder AGENDA VQOR J- meningsuiting Gastronomerie In en om Haarlem Beverwijk Smulewicz wint cabaret festival Nationaal Ballet naar Moskou in Rome uitleg geven over leer Velsen-IJmuiden SI „de bokkedoorns" Heemskerk Het blijft koud i I st S3 Ba 10 WOENSDAG 10 NOVEMBER 1971 11 De laatste .o. in Bollenstreek Dit woord: PIEREN- VERSCHRIKKER TJE Dit woord: LANDLOPER D.T.F. is daarom: goed om mee te beginnen en het beste om mee door te gaan. Een verstandige belegging! Ook u kunt door aankoop van aandelen Dutch Internationals Fund reeds met zo’n klein bedrag profiteren van de voortdurende groei van de grote internationale concerns: AKZO, Hoogovens, Koninklijke Olie, Philips en Unilever. De spreiding over deze vijf vermindert uw risico. Dutch Internationals Fund ft 1 temidden van romantisch natuurschoon het Wethouder van Gelukpark aan de Zeeweg te Overveen tel. 023-263600. Zeer geschikte gelegenheid voor exclusief Lunchen of Dineren! Een keuze uit vele Specialiteiten! Gelegenheid voor besloten Party’s. Tafelreservering gewenst. Stap uit de Z or genwereld in een Oase van Sfeervolle gastvrijheid bij •SS O EXAMENS Kerkdijk nieuws 8 U 87-? o LV -7 parafraseren van bestaande x x X k 3752-B ADVERTENTIE ..Blue 19 en 21.15 u.: ..Wat zien ik”. ADVERTENTIE 14 en .-w door -o -3 Aanleiding is een brief die de bisschop pen hebben geschreven aan de werkgroep die zich destijds met de samenstelling van de catechese heeft belast. Deze brief was als aanmoediging bedoeld en werd later door de werkgroep in de losbladige cursus opgenomen. HONING IS HET ALLERBESTE VOOR EEN GEKNEUSDE HAND! S Vraag nadere inlichtingen bij uw bank en bij commissionairs in effecten of rechtstreeks bij D.I.F., Postbus 853, Amsterdam. n nno nno nw n nno vera. no no nno w zzo n n nno nno nno no wnw w.st. nno n n nno n nw nnw n wnw w.st. n z zo wnw w st. no ozo nno k' 8 1 1 3 8 8 4 7 -10 2 14 16 -9 5 3 8 14 DIVERSEN Treslong (Hlllegom). Dagelijks behalve maan dag diner-dansant. Raadhuis Lisse. 20 uur: Gemeenteraadsverga dering. Raadhuis Hillegom. Donderdag 19.30 uur: Ge meenteraadsvergadering. 6 —2 -3 4 -2 0 15 7 3 4 2 3 5 -5 3 Kil v: Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 19 en 21.15 11Wat y.jpn ik” 10 10 9 10 10 10 9 9 9 9 4 21 13 9 8 8 7 6 1 8 6 15 6 5 11 19 16 6 20 1 8 24 19 -2 12 7 10 10 SCHIPHOL. Het Nationaal Ballet is dinsdagmiddag van Schiphol naar Moskou vertrokken voor een tournee van 21 dagen door de Sovjet-Unie. Er zullen in totaal 19 voorstellingen worden gegeven in Mos kou, Leningrad en Riga. Het 71 leden tellende gezelschap keert 30 november in ons land terug. DEN BOSCH. De Congregatie voor de Geloofsleer heeft de bisschoppen van Den Bosch en Breda uitgenodigd naar Rome te komen om haar uitleg te geven over de catechese, die in Noord-Brabant bij het katholiek middelbaar onderwijs wordt gebruikt. I’BN IOONSTEL.L1NGEN Pietei Vermeulenmuseum, in gebouw Cultu ree! Centrum Moerbergplantsoen IJmulden. da ?ell1ks 14-16 30 uur; zaterdag en zondag gesloten Beeckesttjn, Velsen-Zuid museum, tentoon stelling dagelijks 14-17 uur; tot 29 november In het noordelijk Koetshuis expositie werken van Vladimir Komérek. Ruïne van Brederode, Santpoort op werkda gen 9.30-12 u, en 13-17.45 u. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord. is elke dinsdag open van 12-13.30 uur en elke donderdag van 12-13.30 en van 20- 22 uur Het woord landloper wordt echter in sommige delen van het land, bijvoor beeld in Noord-Holland en in Gelder land ook in een andere betekenis ge bruikt. Men verstaat er daar namelijk ook onder: een big van drie tot zes maanden oud, die men in de zomer op het land laat lopen en in de herfst vet mest. In een 18de-eeuwse brief wordt iemand uitgenodigd „op eenen gelder- schen landlooper.” onmiddellijk uit volle borst mee in, waardoor de spreker een aanzienlijk aantal wedstrijdpunten veroverde. Vervolgens citeerde de redenaar een fragment uit een zeer oud Sak sisch gedicht, dat hij uit vergeelde geschriften had opgedolven en dat zich verdiepte in het elementaire ver schil tussen de dood en het sterven. Het auditorium raakte daardoor in een zwartgallige stemming, die door de spreker onbeschaamd een tijdlang werd aangevuurd. Hij zette uitvoerig uiteen dat de Saksische dichter de dood als zijn beminde moeder be schouwde, in wier armen het goed rusten was, maar tegen het sterven aankeek als tegen een gehate broeder van zijn moeder, die over een zeer onaangenaam karakter beschikte. Een aardige vergelijking, maar de toehoorders werden daardoor zo hardhandig gedrukt op de narigheid die hun allen te wachten stond, dat zij de aardigheid van de grafschriften vergaten en er geen bal meer aan vonden. Doch hierop had de improvi sator gerekend. Hij zeide zich af te vragen hoe toch wel de titel van dat Saksische gedicht, die hij niet had te ruggevonden, zou hebben geluid. En hij kwam tot de conclusie dat het dichtwerk niet anders kon hebben geheten dan „Mijn Oom”. Deze ver rassende mededeling monterde het gehoor zodanig op dat het de vraag stukken van de stervensnood naar het verre achterhoofd verdrong en de spreker spontaan zoveel nieuwe pun ten toekende, dat hij meters vóór zijn concurrenten over de eindstreep ging. Een landloper is in de eerste plaats iemand die zonder vaste woon- of ver blijfplaats en zonder middel van bestaan door het land rondzwerft en door be delarij of op andere min eervolle wijze aan de kost tracht te komen. Een an der woord is vagebond, dat is afge leid van het Latijnse werkwoord vaga- ri: zwerven. •>- v Yb moment riep een schorre stem achter hen: „Halt! Staan blijven! Je geld of je leven!” Het was Pedro Plurk, die bezig was om een echte ouderwetse roof-overval te plegen. Jammer genoeg wist de politie dat niet. Die was bovenaan het ravijn bezig om hém te overvallen. „Hij zit in die struik, mannen”, sprak de commissaris. „Is hij goed omsingeld? Goed dan! Met z’n allen op hem duiken! Grijp hem!” Kinderen zijn in het algemeen veel minder benauwd om over de dood te praten dan volwassenen. Men ver klaart dat soms door te veronderstel len dat de kleintjes zich de dood niet kunnen voorstellen. Dat lijkt mij een grove misvatting, want zich de dood voorstellen kunnen volwassenen al evenmin. Een betere verklaring is, dat kinderen instinctmatig de onmo gelijkheid van een volkomen dood beseffen en onbewust in de dood een element van voortleven bespeuren. Dit besef raakt men op latere leeftijd meestal kwijt, zoals men ook de han digheid in het tollen en vliegeren ver liest. Kinderen beschikken over een veel ruimer arsenaal van instincten dan de groten. Onze ingeburgerde wijze van scholing en opvoeding is op een afstomping van de natuurlijke instincten gericht waarmee wij grote successen boeken en dat wij meestal bekronen met einddiploma’s. Wat er na de AOW-jaren met de mensen ge beurt zal onze maatschappij een zorg zijn. Het grafschrift is volkomen vrij. Het is een vrijheid van meningsuiting die weergaloos is o<p de wereld. BIOSCOPEN City Thetater, woensdag en donderdag: „Wat zien ik”. Wie al schrijvende door het leven worstelt, schrijft op ^jjn twintigste over de liefde, op zijn dertigste over kinderen en op zijn vijftigste over monumentenzorg. Op nog latere leef tijd begint hij waarschijnlijk het the ma van de dood in zijn ontboezemin gen te verwerken, ofschoon dat geen regel behoeft te zijn. De later zo op gewekt en met veel humor produce rende auteur Felix Timmermans werd steeds joliger naarmate zijn leeftijd vorderde, nadat hij als jongeman zijn debuut in de litteratuur gemaakt had met een zeer zwartgallig bundeltje dat „Schemeringen van de Dood” heette en waarvan elk hoofdstuk een klein zeetje van ellende was. Filosoferen over de dood behoeft echter niet altijd van alle zonnige ele menten verstoken te zijn. Ik herinner mij dat een sociëteitsbestuur eens een welsprekendheidswedstrijd onder zijn leden ultsclhreef en als onderwerp van improvisatie onder meer „De Dichter en de Dood” opgaf. Een van de deelnemers de man kreeg later nog de eerste prijs ook zette zich, toen zijn beurt gekomen was, vergenoegd aan het citeren en bedenken van grafschriften op rijm, een bezigheid die treffend overeen kwam met de titel van zijn opdracht. Zijn auditorium zat enigszins be dremmeld te luisteren, maar klaarde zichtbaar op toen de spreker betoogde dat het bedenken van grafschriften, al of niet voor eigen gebruik, een ge- noegelijke tijdspassering voor de win teravonden kan zijn. Ook het verbete ren ot grafschriften vond de spreker een nuttige en interessante liefhebberij, waarbij hij terloops vermeldde dat een ongekend aantal lieden zich ver heugen in het bezit van indrukwek kende verzamelingen grafteksten, die het ook op ruilbeurzen goed blijken te doen. Als vanzelf kwam de olijkerd door zijn filosoferen over dichter en dood op het beroemde grafschrift van de dichter Poot, die het zichzelf al heel gemakkelijk had gemaakt om een kort en kernachtig rijm te maken, aange zien hij al van jongsaf krachtens zijn familienaam op „dood” rijmde. „Hier ligt Poot, hij is dood” zag de spreker als een mededeling waar geen speld tussen te steken was. Zijn gehoor wil de daarop al gaan applaudiseren, maar hij dempte het enthousiasme onmiddellijk met de opmerking dat er wel degelijk iets op Poots graf schrift viel af te dingen. Er bleek na melijk niet uit dat zich onder die tekst een dichter bevond, hoogstens dat een snaakse rijmelaar zich be hagelijk onder de zoden uitstrekte. Volgens hem had er moeten staan: „Hier ligt de dichter Poot, allicht, want hij is dood”. De zaal stemde hier 00 DIVERSEN Paviljoen Westerhout Westerhoutplein). Ba- zaï ten bate van het bejaardenwerk. Geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 14-17 en 19-21 uur. DELFT. Op het cabaret-festival „Camaretten’71”, dat gedurende drie avon den in Delft is gehouden en dat door 4500 mensen werd bezocht, is de publieksprijs gewonnen door de groep Smulewicz uit Amsterdam, die al vele malen in Haarlo- heim en De Waag is opgetreden. Deze groep kreeg ook de eerste prijs van de jury. De tweede juryprijs was voor de groep „Step in step uit” uit Wageningen. De derde prijs kreeg de Utrechtse groep „Bellen blazen.” slag bedenkt die spelenderwijs dui delijk maakt dat het voorlopig nog zo’n vaart niet zal lopen, slaat de kruipende somberheid om in het pret tige gevoel dat men nog volop in le ven is en men ondergaat de sfeer dan als een weldaad. Want het is inder daad weldadig, echt duidelijk te be seffen dat men nog, in tegenstelling met zovele medemensen, in het genot van ademhalen is. Deze manier van praten over de dood staat lijnrecht tegenover de praktijken van zogenaamde boetepre dikers, die in vroeger jaren omstreeks Goede Vrijdag en Pasen van kerk naar kerk trokken om de gelovigen vertrouwd te maken met hun graf en tegelijk met de gedachte, dat zij ook na dat graf nog een enorme ellende van hun zonden te verduren zouden krijgen. Deze geweldenaren op de preekstoel, die meestal werden gere- cruteerd uit de kloosterorden met de wapperende gewaden en leren buik riemen, zagen, soms kans een volle kerk in de geestelijke ellende van een echte doodsstrijd te dompelen. Men zag de gezichten verbleken en de mondhoeken trillen en dat onweer op die kansel hield maar aan, met tel kens nieuwe buien en bliksemschich ten. Toen op zeker moment zo’n don derende Capucijn zich zozeer weerde dat zijn buikriem losschoot, gilde een jongetje in de kerk in doodsangst „Moeder! Hij is los!” en daar behoeft men niet om te lachen, want het be tekende niets meer of minder dan dat de peuter de prediking onderging als of hij door een woedend monster met haar en huid werd opgevreten. ThUsse’s Hof (Bloemendaal). Dagelijks geopend 9-17 uur, tussen de middag gesl‘ behalve zat 12-13.30 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Vogelen Zang Vogelenzangseweg bij „Oase”). Expositie .Reewild en waterwinning in de duinen” en .Het boek van het bos” Zondag 11-16 uur Hotel Bouwes (Zandvoort). Za en zon. op treden orkest Cor Halle. Tevens zon matinee Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Woens., za en zon 12, 14 en 16 u.voorstelling. Bowling Centre (Burgem. Van Fenemaplem Zandvoort) Dagelijks van 14-01 uur. Lou van Burg (Stationsplein, Zandvoort). Iede re zaterdag 20.00 uur: Groot dansfeest met Lou van Burg en Nederlands orkest. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: De maagden van „sex”-lekkerland”. UTRECHT Geslaagd voor doctoraal examen geneeskunde C. M. van Meerwijk te Heemstede. AMSTERDAM (V.U.) Kandidaats natuurkunde P. P. M. Ebbing, Haarlem. Kandidaats biologie C. P. J. van Dijk, Aerdenhout. Doctoraal scheikunde J. D. Boersma, Sassenheim. M.o. wiskunde (A) L. Weiffenbach, Haarlem. Doctoraal En gels J. D. P. Kasper, Halfweg. Kandidaats sociale aardrijkskunde H. J. ter Borg, Bad- hoevedorp; L. Huizinga, Heemstede. Doc toraal sociologie S. W. Rijpstra, Badhoeve- dorp. De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen onbewolkt Lissabon Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs vrijw. onbewolkt geheel bew. geheel bew. onbewolkt geheel bew. regen regen zw. bew. Uit d‘it alles blijkt dat men zelfs over een zo ernstig onderwerp als de dood een opwekkende toespraak kan houden, als men de zonzijde van het thema niet uit het oog verliest en er voor zorgt dat men de vrolijke aspec ten ervan op gepaste momenten aan zijn toehoorders toont. Men moet er vooral op toezien dat men het belang rijkste feit voortdurend nadrukkelijk tot zijn recht laat komen, dat is: hoe veel mensen er ook dood zijn, de toe- hoorder is het nog volstrekt niet en dat geeft hem een aanzienlijke voor sprong, alsmede een verantwoord ar gument om zichzelf gelukkig te prij zen. Natuurlijk ontkomt men niet aan zinspelingen die aanduiden diat ieder een er tenslotte aan zal moeten ge loven, maar als men dan een kwink- Onder een pierenverschrikkertje ver staat men een borrel en dan wel in het bijzonder: een borrel op de nuchtere maag. Een oud volksgeloof wilde name lijk dat wormen of pieren de maag van streek maken en dat men die dieren onschadelijk of althans aan het schrik ken kon maken met een paar slokken jenever. Het Frans heeft: tuer le ver qui pique l’estomac: de worm verjagen die de maag prikt. Nu schijnt Het wer kelijk zo te zijn dat de dronkaard ’s morgens zijn kater kan verdrijven met een glas jenever. Daaraan zal het volksgeloof zijn ontstaan wel te danken hebben. Het woord pier tenslotte is ver want met een bijvoeglijk naamwoord dat: dun, smal betekende. En een pier is dun en smal. 47. De heer Fortuin betaalde de garage-ondememer een fors bedrag voor de beschadiging aan zijn zaak. „Kom, meneer Panda”, zei hij daarop. „Dat is ge regeld. Ik dacht even dat ik weer last kreeg van aller lei ongeluk net zo als de vorige keren. Maar we liggen nog steeds voor in de rally. Als we opschieten kunnen de anderen ons niet inhalen!” Daar kwam echter niets van terecht want op dat op 07.52 uur Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Wat zien ik”. TENTOON STELL1N GEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie ,De skeletten van de Haarlemmerhouttuinen” (gouaches en tekeningen van Freek Beerbaum), geopend tot en met 1.3 november van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2) Geopend op dinsdag en donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aan vraag bij P Prins Lij ster besla an 23 Beverwijk, tel 02510- -25120 Rome Split Stockholm Wenen Zürich Locarno Las Palmas DONDERDAG 11 NOVEMBER Zon op 07.52 uur onder 16.56 uur Maan op 00.41 uur onder 14.26 uur MAANSTANDEN Nieuwe maan 18 november 02.46 uur Eerste kwartier 25 november 17.37 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN WOENSDAG 10 NOVEMBER Hoog water 9.15 uur en 21.47 uur Laag water 4.39 uur en 17.07 uur DONDERDAG 11 NOVEMBER Hoog water 10.29 uur en 23.07 uur Laag water 5.49 uur en 18.18 uur Baptisten Gemeente Aangenomen naar Arnhem J. Bouritius te Emmen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ridderkerk E. J. N. Kro nenburg te Middelburg; te Zeten-Andel C. den Boer te Zeist; te Nagele-Tollebeek (NO-polder) D. Driebergen te Zellingen. Bedankt voor Rijnsburg A. P. Nauta te Vlaardingen; voor Twello P. Warners te Nieuwdorp. Geref. kerken Bedankt voor Maasdijk en Oude Pekela A. C. Koeman te Appelscha. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Bedankt voor Apeldoorn D. Los te Den Haag. 0 0.2 0 1 4 0 1 0.4 0 4 0 1 0 44 0 0 1 0 20 0 17 10 0 0 0 0 0 10 17 12 0 0 11 1 0 0 11 50 0 MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat)Donder dag 20 uur: Orgelconcert door Piet Kee m.m.v. Aafje Heynis BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 14.30, 19 en 21.30 uur: „Louis de Funès”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Texas Addio” ,18 j. Donderdag 19 en 15 uur: Gimme Shelter”, a.l. Lido (Houtplein). 14. 19 en 21.15 u.: Movie”. 18 j. Luxor (Gr. Houtstr. 139). 14. „Wat zien ik”, 18 jr. Roxy (KI. Houtstr. 79), 14.30. 19 en 21.15 u.: „Zwoele zomernachten”, 18 jr. Donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Liefdestechnieken in de per- fektie”, 18 jr. Studio (Gr. Markt) 14.15. 19 en 21.15 u.: .Bloo dy Mama”, 18 jr. Donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „De ballade van Cable Hoque”, 14 jr. MUZIEK Vredevorstkerk (Laan der Nederlanden 152). 20 uur: Concert door het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest onder leiding van Renato Sabbioni. Aan dit Italiaans operaprogramma wordt meegewerkt door Montserrat Aparici (mezzo-sopraan) en Redento Comacchio (tenor). TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van Haarlemse School van de 16e t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet: Grafiek en moderne kunst o.a. Bendien Zoltin Peeter Ger Daniëls. Geopend ma. t/m zo. 10-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Perma nente tentoonstelling van oude religieuze kunst Geopend ma t.m za 10-12.30 en 14-17 uur Zo 14-17 uur Teylers Museum (Spaarne 16) rentoonstelling Grafiek Albrecht Dürer. Permanente tentoon stelling schilderijen uil de 19e en 20ste eeuw tekeningen van Hollandse Franse en Italiaanse school Geopend dl t.m. za 10-16 u. zo 13-16 u Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Graehi 121). Expositie ultleenkunst. Eigentijdse Nederl schilderijen grafiek wandkleden en kleinpias tlek. Geopend di. wo vr 13-17 uur do n-10 uur za. 11-17 u. Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- damstraat 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart astro nomie. geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 uur Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22.00 uur. De Hallen (Grote Markt). Expositie grafiek, gouaches en tekeningen van Haarlemse en Zandvoortse kunstenaars. Geopend ma. t.m. za. 10-17 uur, zo 13-17 uur. T.m. 14 november. Galerie T (Bakenessergracht 67) Tentoonstel ling schilderijen van Sergio Sarri Geopend dl. t.em. za. 11-17 en zon 14-18 uur Tot en met 28 november Galerie Zijlstraat (Zijlstraat) Tentoonstelling aquarellen en klein plastiek van Jits Bakker Geopend ma t.m. za. 12-17 uur zon 14.30-17 uur. ma.- woen.- en vrij, avond 20-21.30 uur Tot ei. mei 14 november Galerie „Kunst voor U” Warmoesstraat 16, Haarlem) Expositie olieschilderijen en gouaches van Jos Rovers Geopend di t.m. za 9-12 en 13.36-18 uur ma 13 30-18 uut T.e.m 30 dec Frans Heerkens Thijssen (Houtplein 13). Pren tenkamer: expositie tekeningen en aquarellen van Hans Mulder. Geopend ma t/m za. 10-18 u Tot en met 19 november Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a. Heemstede) Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker-Veggerby keramiek en gra fiek. Geopend 9-17.45 uur behalve zo. en ma. VOLKSUNIVERSITEIT Aula A. H Gerhard Mavoschool (ing. Raaks) 20 u.: Russische literatuurgeschiedenis in vogel vlucht door Wilfred Smit. DIVERSEN Stadhuis Haarlem. 20 uur: Begroting Haarlem (belastingvoorstellen en openbare werken). Don derdag 20 uur: Begroting Haarlem (Cultuur). Waagtaveerne (Hoek Spaarne Damstraat) Ge opend ma. dl. en don 19.30-24 uur; Vrij en zat 19.30-01 uur; zon 2-5 en 20 22.30 uur: Vrij en zat 22 u. zon 21.30 u.: folk Elke vrij. 19 u.: Open podium Om de 14 dgn don 20 30 u literaire avond. Toneelschuur (Bavogebouw Smedestraat 23) Dinsdag 20.00 u.: Filmschuur: woensdag 20.00 u.: Open workshop: Donderdag 20.00 u.: Mimework shop. Zaterdag 11 u.: Kinder-workshop 16 u.: Jazzballet. Bowlingcentrum <t.o Honk bals tadlon) Dage lijks 12-02 uur, za. en zon. 11-12 uur. Jeugd- bowlen, Iedere zaterdag 12-13 uur. Het K.N.M.I. deelt mee: In het noordoosten van het land werden de afgelopen nacht waarden van min-3 graden ge meld terwijl aan de grond de temperatuur tot min-6 graden daalde. Een hogedrukgebled, waarvan het centrum boven de oceaan ligt, be paalt nog steeds het weer in ons land. Een uit loper strekt zich over ons land uit zodat er weinig wind zal zijn. De buien zullen zich in hoofdzaak tot het kustgebied beperken. Met uit zondering van deze kustgebieden zal men in de komende nacht opnieuw met vorst moeten re kenen. Overdag lopen de temperaturen op tot ongeveer 9 graden. Barometerstand hedenmorgen 1020 millibar (765 mm). Vooruitzichten voor vrijdag. Overwegend droog, perioden met zon en in de nacht plaat selijk lichte vorst. Aantal uren zon: 1 tot 5; minimum tempera tuur: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal; maximum temperatuur: omstreeks normaal; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 percent; kans op een geheel droog etmaal: 70 percent. WEERRAPPORTEN Amsterdam onbewolkt T3414. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt regenbui onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. zw. bew. licht bew. half bew. geheel bew. zw. bew. onbewolkt geheel bew. geheel bew licht bew. regen half bew. onbewolkt zw. bew. half bew. licht bew. regen regen weerlicht onbewolkt ARMAN! WAAR BÉN JE! ARMAN! ARMAN! rHOE WEET Y* JE, C>AT - L SLIK SLIK - HONING WIJN -SLIK SLIK - LIEVELINGS GERECHT oh, Ai-s we {.MAAR Nier \rELAArzJ)N. VOORZICHTIG! x HOOFD IN! HIER KOAA IK AAN,.. ZO ZA&T HUIS VAMMELFINN er. ook urr TOEN WJ).... s 5-Dö\ o* WEES N VOORZICHTI& HOORl

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11