Debutant Klaas Bijl: BORUSSIA-STER NETZER GEEN naar is me VAN HANEGEM OF BONINSEGNA Tap wil salaris van de KNVB Goudsmit-Hoff presenteerde nieuwe ploeg Deze equipe Pellenaars is beter dan die van vorig jaar Ree simpelweg te Schepers gaat handig voor Donner Ijshockey weer fietsen ra Overgang naar de profs erg meegevallen „Men ziet mij als de man met kapsones” o □aopooji LEVI’S te?en LANDIUST ^na«QDDOlnan' JcniHnnnr»»- BI ƒ,11 Van Duivenbodes Draverijen Beraad KNSB Hilversum belleners tweede Zesdaagse in Leiden Zweedse weigering zet veel kwaad Veel kritiek op beleid Vonhoff over damesploeg bloed bij Tsjechen 9p enkel gbroken JI rn Vi •Vv. 23 22 'HtJOlfl Ouu üoq Edd Bdö DDD ÖDD ÜOr Ï0 ft) f WOENSDAG 10 NOVEMBER 1971 i0 99 99 BASKETBALL «VWSWWWMAAAAMMAAMAAAMMMMAMAAMMMMAMMMMMMMMMAMMM (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie' M.A.C (van onze sportredactie) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. van WIAMWVWUWVWVVVWVMANMMIMMMWWVWMMVWVVVW^^ (Van onze schaakmedewerker) ADVERTENTIE Donderdag 11 november om 20.30 uur speelt in de Kennemer Sporthal Toegangsprijs f 1,75. Totalisatoromzet f 370.382.00. lijk weet te maken aan de volle zaal in het hoofdstedelijke Olympisch stadion) dat zijn kennis van openingen veel intensiever is dan de goegemeente pleegt te geloven. Na zo’n 15 zetten had Donner de stand „weer in handen”, maar ofschoon hij daar na 25 zetten storm liep, de onverstoorbare landskampioen Hans Ree schopte welge mikt terug en behield aldus zijn zo belaag de schakersleven. Volendam-Vitesse Telstar-Den Bosch FC Utrecht-Ajax Feijenoord-Twente MW-FC Den Haag Go Ahead Eagles-Sparta DWS-Excelsior NEC-FC Groningen Graafschap-HVC Volewijckers-Haarlem Roda JC-WV Wageningen-SVV Veendam-Cambuur Hierover zei Oldrich Hradec, vice-voor- zitter van de Tsjechoslowaakse Bond voor Lichamelijke Opvoeding: „Dat vinden wij geen reden om niet te komen. Van de achttien journalisten, die om een visum vroegen, hebben er twaalf een dergelijk document gekregen. Alleen de journalis ten van kranten, welke een lastercam pagne voeren een campagne die niets met sport gemeen heeft tegen de Tsje- cho-Slowaakse republiek konden wij niet toestaan naar ons land komv-n” 3 1 2 1 3 2 2 1 3 2 1 1 3 2 van Berti Vogts kan dat wel. Hij heeft in tegenstelling tot Netzer de mentaliteit die karakteristiek is voor de meeste Duit se voetballers en wat e Iftallen uit de bondsrepubliek zo gevaarlijk maakt: nooit opgeven. Bovendien heeft Vogts terwijl Netzer op de reservebank bleef zitten in Mexico als enige Borussia-speler deel uitgemaakt van het Duitse elftal dat na een verschrikkelijk enerverende halve fi nale werd uitgeschakeld door Italië, dat maar liefst vier Inter-spelers telde. Vogts is de knokker, terwijl Netzer het artistie ke element laat prevaleren, iets wat in West-Duitsland toch altijd m aar matig wordt gewaardeerd. Daarom is ook Vogts en niet Netzer de lieveling van het Duitse publiek. Netzer zelf heeft daar wel een verklaring voor: „Wilskracht is typerend voor het Duitse voetbal. Er wordt mij vaak een gebrek aan inzet verweten. De mensen houden nu eenmaal niet van mijn stijl. Wel van het type Berti Vogts. Die vecht voor iedere bal, ook als die onbereikbaar is. Ik zal dat nooit doen. Ik beschouw zoiets als ener gieverspilling. Ik geloof echter, dat ik op mijn manier toch goed speel. De manier AMSTERDAM. Een droeve stand voor onze grootmeester Donner, die hard op heeft geloofd, kampioen Ree van het voetstuk te kunnen werken. Dat was de reden, waarom VN de match tussen de matadoren organiseerde. Wel, het is Don ner tot nog toe niet gelukt, en of we zouden ons zwaar moeten vergissen het zal de toch zo bekwame grootmeester waarlijk niet mogelijk blijken te zijn. Ree is „gewoonweg” te sterk ti .spon 5 C -Afox 6 tootlem seizoen zijn onder meer weggevallen Ger- ben Karstens en Wim Schepers (had aan- gekondigd te stoppen) die beiden naar de Duitse ploeg Rokado verhuisden. Voorts ontbreekt ook de naam van Harrie Stee- vens. Voorlopig althans, want aldus Kees Pellenaars: „Er moet eerst worden afge- wacht hoe het herstel van Steevens ver loopt. Als de recente knie-operatie gunstig uitvalt, zit er ook voor hem een contract in. Ik ga in de komende weken proberen om nog een paar jongeren aan de ploeg toe te voegen, want nogmaals, als ik verder wil bouwen aan een slagvaardige equipe dan moet ik vooral jonge profs hebben” AMSTERDAM. Het dagelijks bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaat senrijders Bond (KNSB, heeft gisteravond in Amsterdam een intern beraad gehad met de leden van de landelijke technische commissie. Het besluit van het dagelijkse bestuur van vrijdag waarbij de dames- kernploeg werd ontbonden werd nader geconcretiseerd. De dames van de voor malige kernploeg zijn cpgenomen in de gewestelijke trainingen en zullen dus aan de Nederlandse B-kampioenschappen, die op 29 en 30 december in Eindhoven worden gehouden, via de gewesten moeten deel nemen. Een en ander zonder de oorspronke lijke aantallen van de gewestelijke afvaar digingen te verminderen. Het onderzoek naar aanleiding van de omstandigheden welke hebben geleid tot Let vertrek van de heer Var der Ploeg als trainer-cc.ach var de dameskemploeg is nog niet afgerond Gehee’ losstaande van dit onderzoek hopen het dagelijks bestuur en de landelijk technische commissie van de KNSP binnenkort tot een verhelderend gesprek met de leden van de voormalige kernploeg te komen. De heer Du Chatinier sprak van „hik ken of stikken” bij het totale welzijnsbe leid en diende zijn al aangekondigde amendementen voor meer geld voor de sport in. Zijn dringende vraag om een nationaal plan voor de sportaccommoda ties werd gesteund door de heren Ceja en Scholten (A.R.P.). VOETBAL. Club Brugge, getraind door Canj els, heeft op eigen veld het nationale elftal van de afrikaanse republiek Zaire (Kongo Kinsjassa) met 9-1 verslagen. De Nederlanders Nico Rijnders en Wietze Veenstra scoorden ieder een doelpunt. LEIDEN Volgend jaar wordt voor de eerste maal in de Leidse Groenoordhal een wielerzesdaagse gehouden. De inmiddels officieel door de internationale organisa ties van winterbanen goedgekeurde plan nen zijn zo goed als rond. De zesdaagse wordt gehouden van 15 tot 22 maart in het kader van de sportweek. Er wordt gereden op een houten baan van 146 meter lengte. waarop ik dat doe, bepaal ik zelf. Het publiek beschouwt mij daarom wel eens als de man met kapsones. In het begin vond ik dat wel vervelend maar daar heb ik inmiddels wel mee leren leven.” Toch zal het tegen Inter voor Borussia van het gevreesde wapen van de inzet moeten komen. De Italianen hebben na een 4-2 overwinning twee doelpunten voorsprong. Geen kleinigheid want het Italiaanse verdedigende voetbal is nog steeds befaamd. Het catenaccio laat geen gaten, het is fel en stug en hoewel libero Facchetti niet meer de meedogenloze cor rector is van weleer, Burgnich (33 jaar) het ook wel gezien heeft, en zelfs Mazzola (na een tweede plaats tijdens de wereld kampioenschappen met Italië in Mexico en een gewonnen Europa-cup met Inter) niet van plan is om ten koste van elk Europa-cupsucces zijn kostbare benen in elkaar te laten schoppen. Dit is het grote probleem voor Inter-coach Ivernizzi, die wel een stel begaafde voetballers onder zijn hoede heeft, maar constant maar moet afwachten tot hoever zijn vedetten bereid zijn te gaan. De enige die ambi tieus genoeg is om zich leeg te vechten is zijn vierde international, de fysiek sterke Boninsegna, die vanwege zijn veelzijdig- MORELIA De Nederlander Wirn Kel- leners is gisteren derde geworden in de elfde etappe van de ronde van Mexico, een rit over veertig kilometer. Winnear werd de Argentijn Roberto Breppe. (Van onze sportredactie) BREDA. Goudsmit-Hoff heeft giste ren twaalf profrenners gecontracteerd voor het volgens wielerseizoen. Deze ploeg die mogelijk nog uitgebreid zal worden met twee man, bestaat uit: Rini Wagt- mans, Gerard Vianen, Jan Krekels, Tino Tabak, Ger Harings, Jos van der Vleuten, Harrie van Leeuwen, Kees Koeken, Wim Prinsen, Jan van Katwijk, Jos van Beers en Leo Duyndam. Ploegleider Kees Pelle naars toonde zich gisteravond duidelijk verheugd dat de basisploeg voor volgens jaar nu definitief rond is: „Het is een aardig stel. Deze equipe is per se beter dan wat ik vorig jaar had. Ik hoef geen vedetten te hebben. Wij moeten het aller eerst hebben van de kameraadschap. Een groep jonge gasten die alles voor elkaar over hebben. Dat is het belangrijkste omdat wij midden in de opbouw zitten”. In vergelijking met vorig seizoen telt de ploeg vijf nieuwe renners: Wagtmans, Vi anen, Tabak, Van Leeuwen en Koeken. Kees Bellenaars: „Ik ben blij met een ervaren man als Rini Wagtmans. Daar naast stel ik me veel voor van Gerard Via nen. die heeft bij Mercier een ontzettend goede leerschool gehad Tino Tabak heb ik van Mars-Flandria overgenomen Dat is een jongen die erin durft te vliegen. Dat heeft hij trouwens in de Tour laten zien. Renners als Tabak zie ik het liefste. Harrie van Leeuwen is een jongen die het ook niet onaardig gedaan heeft Kees Koeken is van de amateurs overgekomen. Ik heb hem vorig jaar aangeraden nog een jaar amateur te blijven, maar nu is de tijd rijp dat hij een kans krijgt als prof”. Uit de Goudsmit-Hoff-ploeg van vorig HRC-speler er niets in zag amateur naar Velsen te gaan. Het sportbeleid staatssecretaris Vonhoff heeft het zowel van de kant van de oppositie als van de regeringspartijen zwaar te verduren ge kregen bij de begrotingsbehandeling in de Tweede Kamer. De heren Du Chatinier (K.V.P.) en Voogd (P.v.d.A.) dienden amendementen in en de heer Ceja (V.V.D.) zag duidelijke tekenen, dat „de zaak uit de hand dreigt te lopen”. On danks het vele goede werk van de heer Vonhoff zag hij nog niet het gewenste evenwichtige nationale sportbeleid. Wel stond hij als enige spreker in de Kamer uitgesproken positief tegenover de toepas sing van het profijtbeginsel in de sport, zoals de staatssecretaris dat wil. MöNCHENGLADBACH Nu Borussi- a’s Berti Vogts (hij moet nog minstens tien dagen een gipsverband dragen en zal daarna hoogst waarschijnlijk een menis- cus-operatie moeten ondergaan) op woensdag 1 december in Bern zeker niet van de partij zal kunnen zijn zal er tijdens de beslissende confrontatie met Internazionale Milaan een nog groter be roep worden gedaan op aanvoerder Günter Netzer dan normaal al het geval is. Praktisch iedere aanval begint bij Net zer (hjj hield aan het gevecht in het San Siro stadion een achillespeesverwonding over) die zich ogenschijnlijk langzaam over het veld beweegt, maar toch doorlo pend aanspeelbaar is. Zodra de in zijn hele manier van voetballen provocerende Netzer in het bezit van de bal komt, sprinten onmiddellijk twee tot drie aan vallers in de diepte. Zijn overzicht is opvallend groot, terwijl zijn pass over dertig, veertig meter praktisch altijd ma thematisch zuiver is. Er is echter één hiaat waardoor Netzer zich nooit op één lijn zal kunnen stellen met een Van Hanegem van Feijenoord of met een Bo ninsegna van Inter. Het meeverdedigen van de immer veelbesproken Borussia- vedette is niet zijn sterkste punt. PRAAG. De weigering van Zweden om in Praag twee vriendschappelijke ijg- hockeyinterlands tegen Tsjechoslowakije te komen spelen, heeft bij de Tsjechoslo waakse Federatie kwaad bloed gezet. Om die reden hebben de Tsjechoslowaken van de internationale federatie sancties geëist tegen Zweden. Het Zweedse ijshockeyteam speelt deze wedstrijden niet omdat een aantal Zweedse journalisten geen in reisvisum voor Tsjecho-Slowakije kreeg. Tap, die alle begrip heeft voor de situatie bij de Racing, neemt het de KNVB kwalijk geen rekening te hebben gehouden met de belangen van de oefenmeesters van de „uitgewezen” clubs. Hij gaat trachten zijn salaris vanaf 1 januari tot 1 juli te verha len op de KNVB. RCH heeft toegezegd het salaris tot 1 januari te betalen. terwijl ik beter draai als ik wat meer naar voren mag. Dat deed ik ook als amateur bij HRC, waar ik vanaf mijn tiende jaar gevoetbald heb”. Klaas Bijl is er z.rh van bewust dat het moeilijker wordt als het spelersar- senaal na het herstel van Kees de Vries, dat op zeer korte termijn nog niet te verwachten is, weer op peil komt. Hij zegt: „Ik ben op een goed moment in de ploeg gekomen. Vitesse en Volendam waren geen zware tegen standers. Maar na de wedstrijd van zondag tegen Den Bosch wordt het moeilijker, dan krijgt Telstar Ajax, Den Haag, Sparta en Twente. Ik zal in ieder geval mijn uiterste best blijven doen om mijn plaats te behouden”. De overgang van de amateurs naar het betaalde voetbal is Klaas Bijl bij zonder meegevallen Hij vervolgt: „Ik had er meer van verwacht. In het B- elftal kon ik direct goed meekomen. Natuurlijk is dat nop een heel verschil met het A-team, maar ook die eerste wedstrijden daarin zijn me verschrik kelijk meegevallen." Toen het Telstar- bestuur dit jaar contact opnam met Bijl, had de amateur uit Den Helder al enige ervaring in het onderhandelen. Tijdens het bewind van Piet de Visser bij Telstar, hadden de Velsenaren ook al eens interesse voor hem getoond. De transfer ging toen met door omdat de om als De schrapping van de subsidies voor de medische sportkeuringen ontmoette van de meerderheid van de fracties in de Kamer kritiek. Wilde de heer Du Chati nier het administratieve apparaat in stand houden door middel van een amendement, de heer Voogd had scherpe kritiek op het feit, dat de benodigde gelden door de K.V.P.-er uit de CRM-gelden zelf (door verschuivingen) zouden worden gehaald. „Daar hebben wij nu een alternatieve begroting voor” riep het P.v.d.A.-Kamerlid uit. Drs. Voogd wenste een post van 2 miljoen gulden voor subsidiëring technisch leidinggevend kader in de sport. Op dat punt ging de heer Scholten niet verder dan een dringende vraag om een bevredigende regeling. Ree is groot in de aanval dat weten we al zo’n paar jaar maar dat hij ook onwrikbaar defensief kon spelen, is toch werkelijk nieuw. Gisteren had Donner zwart in een Pirc-verdediging. Hij demon streerde, via commentator Hartoch (die drommels veel begrijpt en dat ook duide- Onze complimenten aan Donner voor zijn streven naar winst, doch tenminste zoveel bewondering voor Ree, die deze grootmeesterlijke vindingrijkheid weet te keren, als ware het zijn buurmeisje, dat hem een potje schaak poogt af te winnen. Vandaag en zaterdag steeds om .1 uur worden de slotpartijen in het Amsterdam se Olympisch stadion gespeeld. Donner zou tweemaal moeten winnen om de zege palm te mogen wegdragenNiemand, die het nog gelooft, zij het wel, dat van een superioriteit bij Ree niets is gebleken. Echter: ons inzicht in deze kon wel eens onvoldoende zijn. Het verloop van de zevende partij was als volgt: Wit: H. Ree. Zwart: J H. Donner. Pirc-verdediging. 1. e2-e4 d7-d6; 2. d2-d4 Pg8-f6; 3. Pbl-c3 g7-g6; 4 Lcl-gö h7-h6; 5. Lg5-h4 Lf8-g7; 6. £2-14 c7-c5: 7. e4-e5 Pf6-h5; 8. d4xc5 d6xe5; 9 Ddlxd8+ Ke8xd8; 10. 0-0-0 Lc8-d7; 11. f4x e5 Lg7xe5; 12. Pgl-f3 Le5xc3; 13. b2xc3 f7-f6; 14. Lfl-e4 g6-g5; 15. Lh4-f2 Kd8-c7; 16. Pf3-d4 Pb8-c6; 17 Pd4-b5-|- Kc7-c8; 18. h2-H4 Pc6-e5; 19. Lc4-e2 Ph5-f4; 20. Le2-fl a7-a6; 21. Pb5-d4 Kc8-c7; 22. Lf2-g3 Ld7-g4; 23. Tdl-el Kc7-d7; 24. Tel-e4 Ta8-c8; 25 h4xg5 h6xg5; 26. Thlxh8 Tc8xh8; 27. Lg3xf4 g5xf4; 28. Te4xf4 Th8-hl; 29. Kcl-b2 Kd7-c7; 30 c5-c6 Pe5xe6; 31. Pd4xc6 Kc7xc6: 32. Lflxa6 f6-f5; 33. La6-d3 e7-e5; 34. Ld3xf5 e5x£4; 35. Lf5xg4 Kc6-c5; 36. a2-a4 Thl-h6: 37. Lg4-£3 Th6-a6; 38. Kb2-b3 Ta6- b64-; 39. Kb3-a3 Kc5-c4; 40. a4-a5 Tb6-a6. Re mise. HAARLEM Trainer Ben Tap zal slechts tot 1 januari salaris ontvangen van RCH- Dit heeft de rechter beslist. Tap was tot juli gecontracteerd als trainer van de Heemsteedse club, toen die nog in de be taalde sector uitkwam. De KNVB ver plichtte RCH echter naar het amateur voetbal te gaan. Daardoor kon RCH zijn trainer niet meer bekostigen. Het bracht de zaak voor de rechter. ♦-S.V.V. ROTTERDAM. De Amsterdamse bokser Bas van Duivenbode, die maandag avond in Rotterdam een vergeefse poging deed Rudie Lubbers het Nederlands kam pioenschap in de zwaargewichtklasse te ontnemen, blijkt bij het neergaan in de vijfde ronde op een rechtse van zijn tegenstander zijn rechterenkel op twee paatsen te hebben gebroken. Trainer Pie ter Termeulen verklaarde: „Bas wilde bij zes weer opstaan, maar kon niet omdat hij zijn enkel verdraaid had”. De ver draaiing of verzwikking bleek later een dubbele breuk te zijn. De Amsterdammer ziet zijn boksloopbaan door deze bij on derzoek in het ziekenhuis geconstateerde fractuur voor tenminste twee maanden onderbroken. Het is echter een bewondering die we derzijds is. Vertelt Netzer: „Borussia moest uit louter financiële overwegingen drie van zijn beste spelers (de internatio nals Laumen, Dietrich en Koppel) verko pen, maar wij bleven desondanks een topclub. Wij staan op dit ogenblik op de derde plaats in de Bundesliga. Zondag werd Hertha weer verslagen. Voor mij is het onverklaarbaar dat Weisweiler kans heeft gezien om in enkele maanden van betrekkelijk onervaren voetballers als Danner, Kulik en Bonhof zullke complete voetballers te maken. Voor de andere clubs zou het echter wel een blamage zijn als wij voor de derde achtereenvolgende keer landskampioen zouden worden. Ie dereen wil ons pakken. Toch draaien we weer mooi mee.” Een zo te zien uiterst tevreden Günter Netzer wordt na aankomst van Borussia in Milaan onmiddellijk belaagd door een radioreporter. blikincident in Duitsland thuis uitstekend rehabiliteerde, zodat Borussia nu moet aantonen of het werkelijk een plaats tussen Europa’s groten waard zijn. Toch meent Weisweiler: „Zonder Netzer zouden wij dit voetbal dat ook tot een zege op Inter moet leiden niet kunnen spelen. De hele ploeg draait om hem. Speelt hij goed dan speelt Borussia goed. Netzer draagt het elftal. Dankzij zjjn grote spelin zicht, zijn geweldige techniek, kunnen wij dit voetbal spelen. Voetbal dat volledig is afgestemd op de aanval.” heid ook in het Italiaanse nationale elftal (tegen Brazilië speelde hij vanwege de absentie van Anastasi in de finale in de spits) zo wat op iedere plaats heeft ge voetbald. Boninsegna valt daarom toch weer in meer dan één opzicht te vergelijken met Giinter Netzer. Hennes Weisweiler, de populaire trainer van de Borussen. geeft openlijk toe dat het toch van artiest Netzer zal moeten komen in de „eind strijd” tegen Inter, dat zich na het bier- Tw»n» Daarna werd hij benaderd door de Alkmaar en RCH, terwijl ook Fortuna Vlaardingen zijn voelhorens in Den Helder uitstak. Het werd tenslotte toch Telstar en daar heeft de Helderse voet baller geen spijt van „We hebben een fijne pdoeg. Vooral met André in de voorhoede loopt het goed. Hij is als spits gradioos”, aldus Klaas Bijl. Voor de fotowedstrijden van komen de zondag voorspel’ hij de volgende ontwikkeling: HILVERSUM. De uitslagen van de gister avond gehouden draverijen in Hilversum luiden: Ericaprijs (2000 m): 1. Jaap Hollandia (F. Eerèn- berg) 2.55.9 1.28.0 2. Inolge, 3. In the Mood. Wlnn 3.90, pl 2.50 6.20 3 90, kopp 9.60, trio 3018.10. Passlfloraprijs (1500 m): 1. Kaptein Six (A. Suykerbuyk) 2.09.5 1.26.3, 2. Karin Buitenzorg, 3. King Areta. Winn 6.20, pl 2.10 1.90 1.50, kopp 4.10. Rosientjeprijs (2000 m):T. Isae Cavaljos (J. van Dooyeweerd) (geen tijd opgenomen). 2. In Time 3. Inyala. Winn 7.00. pl 2.60 12.60 3.00, kopp 9.80, trio 861.60 Venusschoentjeprijs (2040 m) (eerste afdeling): 1. Joke Dartel (T. Kooyman) 2.52.0 1.25.1, 2. Jen sen, 3. Gold Speed B. Winn 2.80, pl 1.70 2.90 2.90, kopp 5.70. Windeprijs (2420 m): 1. Gudo van Bonni (L Schoonhoven jr.) 3.20.9 1.23, 2. Everprise, 3. Dorus van Rood en Noot. Winn 7.00. pl 2.40 5.40 6.50. kopp 18.00, trio 2.083.10. Amatrieekampioenschap (2040 m): 1. Ido Hano ver (mevr J. Dragt) 2.48.5 1.22.5, 2. Hit Parade. 3. Germania. Winn 3.30 pl 1.70 3.20 1.80, kopp 7.00. Vlijtig Liesjeprijs (2000 m): 1. Ivan Axkit (M. Bouwhuis) 2.46.- 1.23.-, 2. Ivanovna Heather, 3. Ina. Winn 8.80, pl 2.80 1.60 1.70, kop 4.30, trio 235.60. Venusschoentjeprijs (tweede afdeling): 1. Jacob R (M. Bouwhuis) 2.51.1 1.24.7, 2. Gravin v. d. Golf. 3. Idool Buitenzorg. Winn 2.80. pl 1.40 1.50 1.30. kopp 8.80 Callaprijs (2440 m): 1. Ilexide Hanover (G. Klelj- weg) 1.33.6 1.27.8 2. Inflame Hanover R. 3. Johan Baker. Winn 14.80. pl 4.50 6.80 3.50 kopp 30 40 trio 2012.70 Ericaprijs (2000 m): (tweede afdeling) 1 learus (J. Leeuwenkamp) 2.55.9 1.28.0, 2. Janny van Alketis 3. Jorno Beroona. Winn 4.00, pl 1.60 1.20 1.80, kopp 7.80. Totalisatoromzet t 370.382.00. Günter Netzer (24 jaar) is één van de best betaalde sterren van de bondsrepu bliek. Zo opende hij enkele maanden geleden in zijn woonplaats een discotheek waarin hij 120.000 mark investeerde. „Maar,” vult hij onmiddellijk aan,” het is pure nonsens, dat Borussia Dietrich, Lau men en Koppel heeft moeten verkopen om mijn salaris te kunnen betalen. Ik ben niet goedkoop maar toch ook weer niet zo duur dat andere spelers daarvoor op moesten stappen.” Netzer heeft een con tract tot eind 1973 maar het lijkt niet waarschijnlijk dat hij Borussia waar hij ook begonnen is nog eens zal verlaten. Door de hoge afkoopsom is hij voor andere verenigingen toch te duur. Netzer: „Zelfs voor clubs in het buiten land.” DEN HELDER. - Toen Klaas Bijl in de laatste transferperiode zijn hand tekening onder een Telstar-contract zette, hield hij er serieus rekening mee dat het een vol seizoen kon duren voor hij een kans zou krijgen om zich in het eerste waar te maken. „Ik zag het eerste jaar als een aanloopperiode, waarin ik me bij het betaalde voetbal aan kon passen”, aldus de 23-jarige Bijl. De Helderse stratenmaker heeft niet zo lang op zijn debuut moeten wachten als hij aanvankelijk ver wachtte. Vorige week zondag verraste trainer Jan Rab hem met de medede ling dat hij de wedstrijd tegen Vitesse als verdedigend middenvelder mee zou maken. Daarbij speelde het feit mee dat de oefenmeeste’ niet alleen mid denvelder Kees de Vries, maar ook aanvaller Monne de Wit wegens bles sures moest missen terwijl hij zich bovendien genoodzaakt zag Jos Jonker voor enige tijd uit het eerste terug te trekken. Klaas Bijl maakte dankbaar van de gelegenheid gebruik speelde tegen Vi tesse een goede wedstrijd en produ ceerde zelfs een van de twee doelpun ten. Afgelopen zondag was het iets minder, maar zijn rol tegen de Volen- dammers was nog alleszins acceptabel Bijl: „Ik heb ook in Volendam hoofd zakelijk verdedigend moeten spelen.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 23