IJmuider jeugd in hippe kleding opgeroepen Landmijnen op strand in BEKENDE FIGUREN FILMDEN Heemskerk IN OUDE PEN-GEBOUW Wrevel in Parmentierstraat over zwarte straatstenen Olieplassen Vragen over besmeuren begroting kinderen POLITIE VERBIEDT OOK LINTRADEN Vroegere centrale was meest geschikte plek Fa. B. ENGELENBERG W. Vessies in KKOV-bestuur Discu ssie avond RAADSLID MR. A. HOEKSTRA STELT VRAGEN AAN B. EN W. Pech voor Heemskerkse winkeliersverenigingen Inzamelingsactie voor N.-Vietnam met Wiebinga Plattegrond voor treinreizigers Meer controle op knalapparaten met pruiken op Levi’s op 2 dec. tegen Akademika Automatisering van huu tinning Gebroeders Lutz ill It ■Ögis? WOENSDAG 10 NOVEMBER 1971 t Geestdrijt Krachtige muziek RUPES SCHUURMACHINES Invalide Wijziging straatnaam (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Als twee al enigszins op jaren gekomen popzangers, met een aankomend buikje, deden Luc en Pieter Lutz dinsdagavond verwoede po gingen een bekend merk shag aan te prijzen. Zij werden omringd door pop musici, even kleurrijk uitgedost als zijzelf, die met een uiterste aan volume de beide gebroeders in hun rookvoorkeur kracht bijzetten. Het viel de Lutzen niet mee. De pruiken warm op het hoofd, transpirerende gezichten OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN en bijna de gehele dag doen alsof je zingt, dat is geen kleinigheid. 1.. - Geen sloperij 1 (Van onze stadsredactie) (Van een onzer verslaggevers) le )g ?r (Van een onzer verslaggevers) t- (Van een onzer verslaggeefsters) Wanneer is dat nu verboden? ADVERTENTIE Sommige auto's op de parkeerplaats (Van een onzer verslaggevers) n n le le De betreffende bewoners ontvangen hier van nog nader bericht en een toelichting. (Van een onzer verslaggeefsters) Dat was ruimschoots voor handen dank zij een advertentie in de dagbladen waarin jongelui in hippe kleding ter opluistering werden opgeroepen. Productieleider Dick Mandersloot en regisseur Frans Weisz had den weinig moeite de jeugd uit Velsen op te zwepen tot zuiver Woodstockpubliek. Laaiend enthousiast waren ze en de drie Vanaf 11 uur ’s morgens was het gezel schap in touw. De productie, in handen van Ciné Team uit Bussum moest in één dag gereed komen. Overdag waren reeds opnamen gemaakt van de quasi zingende Luc en Pieter Lutz want omdat al spoe dig bleek dat ze niet zo best bij stem waren, werd de-hun toebedeelde tekst door andere volumineuze krachten „ingezongen”, terwijl de broers slechts met de lippen hoefden te werken. kerels van kloek formaat die de massa vooraan zogenaamd in toom moesten hou den, kregen er nog serieus werk aan ook. De krachtige huurlingen waren dan ook even blij als de gebroeders Lutz, toen om kwart voor tien de zaak bekeken was. De begeleidende band mocht echter nog even aanblijven om voor de spontaan gekomen jeugd nog wat krachtige muziek ten ge hore te brengen. Het was de popgroep Leo Unger, waarin ook Ron Westerbeek, vroeger bij Sandy Coast, Elout Smit bekend van Big Wheel, en Wil Klumper, afkomstig van Jupiter, speelden. En volume was er, zoveel dat een dove er van leert horen. (Van een onzer verslaggeefsters) Voor het S.CJP.-raadslid mr. A. Th. L. Hoekstra aanleiding déze kwestie eens aan te snijden en door het stellen van sehrif- BEVERWIJK. De heer W. Vessies uit Beverwijk is op een vergadering van het Nederlands Katholiek Ondernemers Ver bond in het bestuur gekozen. Er is nu nog slechts één bestuur in plaats van het tot nu toe gebruikelijke dagelijks bestuur en bondsbestuur. telijke vragen aan het college van Burge meester en Wethouders opheldering over deze trieste zaak te vragen. HEEMSKERK. Een duinwachter uit Camperduin heeft op het Heemskerkse strand nabij de grens met Wijk aan Zee ter hoogte van paal 50/500 twee landmij nen ontdekt. Tijdens ons bezoek aan de flat in de Parmentierstraat wil mevrouw Stam van e e r” o, ig i- n. i- n st n n le P it ie u la it ie *P m le a. it t- st ?r le :n te >n al t- et st 23 :n Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 312206 JT :n in ig ig •n ÏS rs ie in ar BEVERWIJK. De wrevel in de Par mentierstraat over de smeer- en olievlek ken op het parkeerterrein en het open baar groen is een beetje triest en kan worden teruggedraaid naar het probleem van het bedrijven van een auto-hobby op de openbare weg. Niet een specifiek Be- verwijks probleem, maar in vele grote steden een doorn in het oog van de gemeentelijke instanties, die zich voor de vraag zien gesteld: hoever mag het repa reren van een eigen auto of de kar van een buurman op de openbare weg gaan. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Om verwarring te voorkomen zal in overleg met de PTT in het plan De Die de straatnaam Heckemer- ven worden gewijzigd in Heckemerstraat. De politie in Heemskerk, aan wie de duinwachter zijn vondst heeft gemeld, zal in eerste instantie een onderzoek instellen en daarna zonodig de Mijnopruimings dienst waarschuwen. De landmijnen liggen in de nabijheid van de plaats, waar tijdens de eerste wereldoorlog een schip is gestrand. Het wrak steekt nog gedeeltelijk boven water uit. Moe en warm kwamen allen tenslotte onder de warme filmlampen vandaan, maar toen hadden zij tenminste die twintig mi nuten in het blik zitten. Op de duur zal bij het station ook een zuil met een „trommel” worden geplaatst, zoals op andere invalswegen in de ge meente. De levertijd van deze plaatskaar- tentrommels is evenwel nogal lang en daarom treft men bij het s tation eerst deze „noodvoorziening”. HEEMSKERK. In de week van 13 tot 18 december houdt het Medisch Comité Vietnam, afdeling Heemskerk een grote inzamelingsactie. Met de opbrengst van de collecte worden medicamenten voor Noord-Vietnam gekocht. In de week voor afgaande aan de inzamelingsactie zullen op en rond het Burgemeester Nielenplein stands worden ingericht, die de inwoners op deze actie moeten voorbereiden. Met een „cast” van ongeveer 35 per- lonen, inclusief vrouwelijk schoon, afkom stig van de figurantenfirma Holland Loca tion, zat de filmproductiemaatschappij een hele dag op een uurtje na een etmaal lang in de PEN-Jeugdcentrale om een reclamespot van twintig minuten op tè nemen, bestemd voor bioscoopreclame. Het afschrift van de brief aan B. en W. luidt: „Edelachtbare heren. Welke maatre gelen denkt u te nemen, om te voorko men dat nog meer mensen het recht in eigen hand gaan nemen, tegen de uitoefe ning van een autosloperijbedrijf, onder meer op het parkeerterrein en de openba re weg aan de Parmentierstraat te Bever wijk. Tot vaak diep in de nacht kunnen de omwonenden zich aan het lawaai van het slopen ergeren. Kinderen kunnen niet meer vrijuit spelen op het aanwezige plantsoen, daar zij onder smeer- en olie vlekken thuiskomen. Hoogachtend, mr. A. Th. L. Hoekstra”. Het S.C.P.-raadslid vergeet te vermel den, dat de zinsnede „het recht in eigen hand gaan nemen” is voortgekomen uit een politiebericht, waarin melding werd gemaakt van het besmeuren van auto ruiten. De heer Van Veelen deed zondag de ontdekking, dat de voor- en achterrui ten van zijn auto’s met groene verf waren besmeurd. De heer F., eveneens uit de Parmentierstraat, kwam tot dezelfde ont dekking, toen hij zijn auto bekeek. In beide gevallen heeft de politie de zaak nog in onderzoek. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Levi’s zal op donderdag 2 december in de Kennemer Sporthal de eerste wedstrijd in de tweede ronde van het toernooi om de Europa cup spelen tegen de Bulgaarse kampioen Akademika Sofia. De return in Sofia is gepland op zaterdag 11 december. HEEMSKERK Burgemeester en wet houders willen het gebruik van zoge noemde knalapparaten op de tuinderijen gaan beperken, in die zin, dat maatregelen zullen worden genomen opa een al te nonchalant en daardoor hindêrlijk ge bruik tegen te gaan. i De knalapparaten worden in bepahlde tijden gebruikt om vogels te verjagen ter bescherming van zaad, jonge gewassen, aardbeien en dergelijke. Men vergeet de apparaten wel eens af te zetten, bij voorbeeld ’s nachts. B. en W. willen nu verordeningen ma ken, die het gemeentebestuur de moge lijkheid bieden het gebruik van de knal apparaten naar tijd, plaats en frequentie te beperken. Dat hij er in de Parmentierstraat een sloperij op na houdt ontkent hij. „Ik repareer mijn eigen wagen en soms wa gens, die met pech in de berm staan. Of de wagen van een buurman. Ik help de mensen alleen maar”. B. en W. zijn bezig de antwoorden te formuleren en midden volgende week kan het rapport van vragen en antworden worden verwacht. (Van een ónzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Met ingang van 1 april zal het innen van de huur van gemeentewoningen in Heemskerk worden geautomatiseerd. De Verwerking van de huurgegevens wordt dan opgedragen aan het centrum voor automatisering in Noord-Holland, gevestigd in Haarlem, waar een computer wordt ingeschakeld, die zowel de gemeente-ontvanger als het gemeentelijk woningbedrijf van veel werk zal ontlasten. De huurders ontvangen een accept-girokaart waarop onder meer ook de huurachterstand staat aangegeven. HEEMSKERK. Voor treinreizigers die op het station Heemskerk uitstappen blijkt het vaak moeilijk te zijn zich plaatselijk te oriënteren. B. en W. willen daarom binnenkort in het station een kaart van Heemskerk doen aanbrengen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De winkeliers in Heemskerk hebben niet zoveel succes met de aangekondigde winkelacties. Vorige week vrijdag kwam de politie van Heemskerk een kijkje nemen in de winkels aan het Europaplein, waar de winkeliersvereniging van dat plein een actie op touw had gezet met lintjes. In de etalages hingen linten, die door het winkelpubliek op de juiste lengte moesten worden geschat. Deze Sinterklaasactie zou in januari een vervolg krijgen met het bekendmaken van de namen van de mensen, die de juiste, totale lengte van de linten hadden geraden. Volgens de politie is deze actie echter in strijd met de loterijwet, die meldt, dat bij dit soort acties, de opbrengst voor een algemeen doel is bestemd. En hiervan is bij het lintraden geen sprake. Dus de politie verbood de actie van de Europaplein- winkeliers. Het is de tweede actie van de Heemskerkse winkeliers, die niet doorgaat, want het gemeentebestuur had reeds eerder geweigerd vergunning te verlenen voor een actie van de Bachstraat-winkeliers. Die kondigden een prijzenactie aan, waarbij het publiek het gezamenlijk gewicht van alle aan deze actie deelnemende winkeliers moest raden. De winkeliers beraden zich in allerijl wat nu te doen. Pieter Lutz, uitgedost als Leon Russell, en Luc als een surrogaat Joe Cocker, moes ten na een dag reclametje spelen, 's avonds, gesterkt door een Chinees etentje, nog even de tanden op elkaar zetten. Want was er door producer-cineast Ference Kalman Gall reeds muziek en podiumbeeld op het celluloid vastgelegd, ’s avonds moest het publiek er noig bij komen. In de Parmentierstraat namelijk maakt men zich boos over de reparatie-activitei- ten van de heer M. van Veelen, die op nummer 50 van de vier etages hoge flat woont, op de begane grond een schuur bezit en op het parkeerterrein in de Parmentierstraat vijf wagens heeft staan: vier personenwagens en een kleine kraan- wagen. Ss,; a' ’s avonds wel eens in mijn schuurtje bezig. Als ik flink aan het timmeren ben vraag ik de bovenbuurman, de heer Stam, of hij daar hinder van heeft”. HEEMSKERK. De raadsleden van Heemskerk hebben niet minder dan 83 vragen gesteld over de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1972. HEEMSKERK. In d e bar van het buurthuis De Zandkraai kan men op vrij dagavond 12 november discussiëren over de bezuinigingen, die de regering wil doorvoeren en de gevolgen daarvan. Werkgroep Padoe en de staf van De Zandkraai tekenen voor de organisatie. De heer Wiebenga, fractievoorzitter van de P.S.P. in de Tweede Kamer is bereid gevonden een korte inleiding te houden. De ruimte is van half negen af geopend. Luc Lutz en zijn broer Pieter (met witte hoge hoed) spelen popzanger tijdens filmopnamen in de PEN- jeugdcentrale. Overigens was het maar gelukkig dat de avondopnamen voorspoedig verliepen, want de menigte gedroeg zich dermate geest driftig dat een lichte blessure onder het publiek in het verschiet lag. Gelukkig bleef alles in goede banen en had er nie mand reden tot klagen. Zeker de film ploeg niet. Daar stond men er van te kij ken dat het uiteindelijk allemaal nog zo snel lukte, zodat productieleider Dick Man dersloot na afloop verzuchtte: „Ze kunnen d’r hier wat van, zoveel animo had ik niet verwacht”. Hoe men zo in de PEN-centrale beland is? Mandersloot: „We hebben op heel wat plaatsen in het land gezocht naar een ge schikte lokatie. Van deze zaal hoorden we van Leo Unger, die er al een paar maal had gespeeld met zijn popgroep, dit was verre weg de meest geschikte plek.” De heer Van Veelen verricht, volgens zijn mededelingen, kleine reparaties op het parkeerterrein en wanneer de onge makken aan de motor een langdurige en arbeidstechnische operatie noodzakelijk maken stuurt hij de wagen door naar een garage. De parkeerplaats biedt plaats aan ongeveer 30 wagens. De heer Van Veelen parkeert soms, volgens de bewoners van de Parmentierstraat, teveel wagens op het parkeerterrein, waardoor de eigenaren van personenwagens, die daar wonen, el ders hun wagens moeten neerzetten en in het andere geval gasten naar een parkeer terrein in een van de andere straten moeten verwijzen. De heer Van Veelen is voor tachtig procent invalide verklaard. Hij was voor heen kraandrijver bij Hoogovens, maar werd wegens een hartaandoening afge keurd. Hij mag dus, volgens de wet, 20 procent bijverdienen om tot het oorspron kelijk bij Hoogovens verdiende maandloon te komen. wijzer maken. Maar tijdens het gesprek met de heer Van Veelen bij het raam van het trappenhuis geeft zij een seintje, dat we toch maar even moeten komen. De heer J. P. Stam, in de huiskamer van zijn flat: „Jammer, dat die man geen grond heeft in de polder, waar hij lekker kan rommelen. Hij knutselt graag aan oude auto’s. In een straat staan vele oude auto’s, ook in de Parmentierstraat. En oude auto’s lekken altijd, zoals u onge twijfeld wel weet. Dus niet alleen de heer Van Veelen is de schuldige, maar ook de eigenaren van die oude wagens, die zelf olie gaan verversen. Ik kan mij voorstel len, dat de overburen in de andere flat het uitzicht in de Parmentierstraat niet altijd even netjes vinden. Er staan soms rijen oude auto’s van Van Veelen. Ik wil hem echter niet alleen de schuld geven van de onrust.” Waarmee gezegd wil zijn dat, een ogen schijnlijk gemakkelijk op te lossen geval wel iets moeilijker ligt dan een raadslid veronderstelt. Want het zelf reprareren van auto’s komt steeds meer in zwang; met lede ogen aanschouwd door de men sen, die geen wagen bezitten en voor hun deur de straatstenen zwarter en zwarter zien worden van de olie en de smeer. Het parkeerterrein in de Parmentier straat. Zes wagens werden met dit soort tekens beklad. Niet alleen wagens van de heer Van Veelen, ook die van andere flatbewo ners. De heer Van Veelen: „Ik vind het allemaal triest, wat hier gebeurt. In okto ber 1969 liet ik mij bij de Kamer van Koophandel te Haarlem inschrijven als hulpverlenend reparatiebedrijf van auto mobielen langs de weg. De auto-pech- dienst wordt door de politie gebruikt om wagens, die kapot in de berm staan, te laten weg slepen. Vaak repareer ik die wagens op het parkeerterrein hier. Daar heb ik vergunning voor van de gemeente. Waar het de heer Hoekstra om gaat, als ik hem goed begrijp, is het feit, dat kinderen in de olieplassen en smeerklodders spelen. U mag buiten kijken. Ziet u smeer of olie onder of naast mijn wagens. Ik heb er nu vijf wagens staan. Die oliesmeertroep is veroorzaakt door een andere mijnheer uit de flat, die zijn carter vorige week in het plantsoen liet leeglopen. Vlak bij een rioolputje, ja. Maar dat mag zomaar niet. Bedek die olie dan met zand en ruim het later op. Dat is niet gebeurd”. Volgens de heer Van Veelen begrijpt hij de wrevel niet. „Ik ruim alles netjes op. Ik ben

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5