verzamelde BIJEENKOMST VROUWEN- veertig ton oud papier ruim GILDE FRIES TONEEL 3 Unicefkinderen wachten op uw hulp Songfestival de jeugd voor o Echtpaar Van Rijsse TISSOT IN IJMUIDEN J l E JË T 1$ Wat betekent deze schalkse lach? IG Verkeerscursus Velsen m K !D Winst voor Okker afschaffing van vermakelijkheids belasting Dansleraren willen f 3 a Entre Nous „Vogelvrienden” Bazar op Waterland” Tweede lustrum van Tentoonstelling van jl Jg WOENSDAG 10 NOVEMBER 1971 ijk) I Schrijven aan raad N 4f Gevonden voorwerpen De stichting voor sociaal-cultu- reel werk in de wijken Zwaans- meer, Zuidbroek, Oosterwijk en Meerestein organiseert voor zater dag 27 november opnieuw een songfestival voor de jeugd van zes tot twaalf jaar, dat in het buurt huis ,De Lichtboei” aan de Maas straat in Heemskerk zal worden gehouden. Hier kunnen alle jon gens en meisjes van die leeftijden zowel individueel, als in groepjes voor inschrijven. 1 NIEUWE WIJK VELSEN De heer en mevrouw J. van Rijs se uit de Kruisberglaan in Zeewijk zijn er tijdens een periode van on geveer drie jaar in geslaagd ruim veertigduizend ton oud papier bij een te brengen, waar door een han delaar al meer dan tweeduizend gulden voor kon worden neerge teld. Dit bedrag stelde het echtpaar gaarne ter beschikking van het jeugdwerk, de zending en het al gemeen diakonaat van de gerefor meerde kerk in IJmuiden. Op deze manier kon bijvoorbeeld voor het jeugdwerk inmidels een complete geluidsinstallatie worden aange schaft. welk bezit nog later met een aantal spelen werd uitgebreid. Dit alles uit de opbrengst van het oude papier. STUTVOET UW Tissot dealer I Tissot pure horloge mode - V W.’ -hA. ft I 1 A 1 ADVERTENTIE UWWVWWVWWWWVWVVWlAfVWI .V. reld modellen.Voor jonge vrouwen, die jong blijven. sen in hun „pakhuis” onder de flat aan ADVERTENTIE im) d 31 1118 den rijk 1 93 en dot. noemdi Petrus den. ft decent de Vis. De Zon, Voor de volledigheid vermelden wij tenslotte het adres van de heer en mevrouw Van Rijsse: Kruisberglaan 13. In het geval dat men zijn oude kranten en tijdschriften een nuttige bestemming wil geven. Op 11 december is het 25 jaar geleden dat het Wereldkin- derfonds Unicef werd opgericht door de Verenigde Naties. Dit kinderfonds heeft in de afgelopen jaren op alle moge- Ijjke manieren steun gegeven aan de kinderen in de hele wereld, ongeacht hun ras, geloof, nationaliteit, en politieke kleur. misschien een kans op een leven in vriendschap en vrede- Het Nederlandse comité Unicef biedt het Kinderfonds voor zijn 25e verjaar dag de adoptie van een Gezondheids- tie alleen \fcor de jeugd en de finale alleen voor oudere bezoekers toeganke lijk. Voor dit festival zijn tweemaal drie prijzen beschikbaar voor de leeftijds groepen van zes tot negen en van tien tot twaalf jaar. Daarnaast kan nog een aantal langspeelplaten worden uitge reikt. De vocale prestaties zullen worden beoordeeld door een jury, bestaande uit mejuffrouw R. Welp en mevrouw R. Andrea-Sahli uit Beverwijk en de he ren A. Kaart, directeur van de stede lijke muziekschool in Beverwijk, H. A. den Hartog uit Heemskerk en de Be- verwijkse wethouder .1. P. Schipperus. i-Z ere aan 1650 J. in er Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de christelijke toneelver eniging „Entre Nous” wordt door dit ensemble vrijdag 19 november in de Velsense Stadsschouwburg een feest- voorstelling verzorgd. Als jubileum stuk werd hiervoor „Hobsons dochters” gekozen, een blijspel in vier bedrijven door Harold Brighouse. De Nederlandse bewerking is van Adri Klijsen. Met Cor Voogt als Henry Horatio Hobson en Annemiek van der Pijl-van der Linden, Wil van Wolferen-Thiele en Gré Bakker-Verschoor als zijn drie dochters, worden de overige rollen ge speeld door Cees Visser, Jan Koster, Henk van Bruggen, Tjeerd Smith, Wim Verschoor, Theo van der Linden, Nel van der Ketterij-Anker en Johanna de Vries-Verkamman. De regie is van de heer Lub Bakker. BOLOGNA Tom Okker heeft gister avond in de tweede ronde van een inter nationaal open tennistoernooi in Bologna gewonnen van de Australiër Phil Dent. De cijfers waren 6-2 6-3. Edelstalen bracelet met rhodonietsteen 245,- De heer en mevrouw Van Rijsse de Kruisberglaan in Zeewijk. Donderdag 18 november zal in Vel sen weer een begin worden gemaakt met een nieuwe cursus, waar belang stellende weggebruikers zich de ver keersregels kunnen eigen maken. Deze cursus is ook bijzonder nuttig voor hen die het rijbewijs al geruime tijd bezit ten, omdat intussen weer talrijke nieu we voorschriften en regels van kracht zijn geworden. De cursus wordt verdeeld over vier donderdagavonden, telkens van 19.30 tot 22 uur, waarvoor de lessen worden gegeven in de kantine van het Velsense stadhuis. Belangstellenden wordt ver zocht zich voor maandag 15 november schriftelijk of telefonisch te willen aanmelden bij de bode van het stad huis, telefoon 19000, toestel 119. In schrijving is mogelijk voor personen boven achttien jaar. Zaterdagmiddag om twee uur wordt hiervoor eerst een selectie gehouden, met de bedoeling een programma van dertig liedjes samen te stellen, waar mee dan des avonds om half acht de finale begint. Gelet op de beperkte ca- De dansleraren wijzen er op dat de gemeenten Heemstede en Bloemendaal de blasting op vermaak reeds hebben laten vallen, dat de belasting voor bioscopen reeds is afgeschaft en voor verschonende sporten een belastingvrije voet betstaat. „Bij voering van de 14 percent BTW zou de vermakelijkheidsbelasting komen te vervallen. Het heffen van die belasting is zo langzamerhand wel een lachertje geworden, gezien de grote stroom subsi dies aan verenigingen en sociëteiten. Vooral een lachertje als er naast de BTW nog belasting wordt geheven op dansen, waarbij de jongelui op actieve wijze bezig zijn met recreatie in de dans(sport)”, al dus de leraren. Zij zeggen dat voor de gemeenten de inkomsten uit dansen 70 mille bedragen, waarvan 15 tot 20 mille van de dansscho len komt. De 50.000,- van de sociëteiten hoeft de gemeente niet te derven, daar dat bedrag in verlaging van subsidies kan worden teruggevonden. Nadat zij een aan tal bijdragen uit de begroting voorbij- voorbeeld Toneelschuur, Fjord en Stich ting Jeugdbaken noemt, vragen de leraren zich of die 20 mille werkelijk niet kunnen worden gemist. In 1969 verhuisden de heer en me vrouw Van Rijsse naar een flat in Zee wijk, waar de zaken op vrijwel dezelfde voet door hen werden voortgezet. Aldus wist de heer Van Rijsse in deze omge ving al spoedig eén geheel nieuwe wijk op te bouwen, eveneens bestaande uit ruim honderd adressen, waar men ook op zijn wekelijks bezoek kan rekenen. En thuis neemt mevrouw Van Rijsse gaarne de oude kranten in ontvangst, die de met deze actie sympathiseren- den hier komen bezorgen. Met als resultaat dat nog niet zo lang geleden opnieuw duizend gulden voor het goede doel kon worden afgedragen. En dan te weten dat de heer Van Rijsse onlangs eenentachtig jaar is geworden, hetgeen hem niet verhindert geregeld met bijna niet te torsen vrachten rond te sjouwen. Trouwens, zijn echtgenote is van dezelfde leeftijd. De afdeling Beverwijk van het Ka tholiek Vrouwengilde in het bisdom Haarlem komt maandag 15 november bijeen in de St. Jozefzaal. De dames kunnen hier dan een causerie beluiste ren door de heer C. W. Keijsper, direc teur van het Vormingscentrum in Ber gen over het onderwerp „Vrijheid en vrijblijvendheid”. Een en ander wordt voorafgegaan door een eucharistievie ring, ter intentie van de levende en overleden leden van deze afdeling. Tissot horlogemode precisie in de mooiste BEVALLEN: A. Harlaar-Thomassen, d., Hunzestraat 12, IJmuiden; Q. Thomassen-Gooyer, z„ Dennekoplaan 159, IJmuiden; K. J. van der Kuyl-van der Heide, z., Linnaeusstraat 103, IJmuiden; A. M. Rolvink-Bonekamp, d., Velserduinweg 298, IJmuiden; J. H. B. Buis-van der Stel, d. z., Wardenaar- straat 28, Velsen-noord; T. Alsema-Ver- meulen, d., Acaciastraat 3, IJmuiden; J. T. Wolterman-van Bugnum, z., Plutostraat 2, IJmuiden; C. M. M. Vermeer-Molenaar, z., Schiplaan 568, IJmuiden; A. van Rijn-den Hollander, z., Scheiberglaan 282, IJmuiden. OVERLEDEN: T. Menger, 66 jr., echtgenoot van J. Post, Eikenstraat 2, IJmuiden; E. A. Kooijman, 72 jr., echtgenoot van C. Heezius, Denne koplaan 169, IJmuiden; M. E. Huijg, 64 jr., weduwe van A. Schouten, Berghuisstraat 30 A, Beverwijk; G. Vis, 68 jr., weduwnaar van M. G. Brussé, Wulverderlaan 69, Sant poort; B. Vlaming, 70 jr., echtgenoot van J. Riemens, Oranjestraat 14, IJmuiden; P- Reijngoudt, 61. jr., echtgenoot van C. Quist, Wilhelminastraat 13, Sint Philipsland. Edelstalen hanghorloge met blauwe wijzerplaat en band. 225,- De heer Van Rijsse is ongeveer drie jaar geleden enthousiast met deze par ticuliere actie begonnen. Hij woonde toen nog in de Bothastraat in Oud- IJmuiden, waar hij als gepensioneerde graficus over een zee van vrije tijd kon beschikken. Het grootste deel daarvan maakte de heer Van Rijsse produktief door in de omliggende straten oude kranten en tijdschriften te gaan opha len, waarvoor al spoedig kon worden beschikt over een vaste wijk met ruim honderd adressen. Zij werden eenmaal per week door hem bezocht, waarbij de „buit” dan geregeld op de bagage drager van zijn fiets, of eenvoudig in een grote zak op de rug werd meegeno men. Thuis gekomen werd de opge haalde kranten en tijdschriften met be hulp van mevrouw Van Rijsse in bun dels verpakt en opgeslagen, om na enige tijd te worden verkocht. Op deze ma nier kon het echtpaar reeds na een jaar de eerste duizend gulden voor het jeugdwerk af dragen, welk bedrag uiter aard met grote erkentelijkheid werd aanvaard. De vereniging „Vogelvrienden” uit Velsen houdt haar jaarlijkse tentoon stelling ditmaal van vrijdag 26 tot en met zondag 28 november in de eigen zaal, op de tweede etage van het PEN- jeugdcentrum aan de Kanaalstraat. Er kunnen hier weer talrijke mooie in zendingen worden bekeken van kana ries, parkieten en tropische en andere vogels. De tentoonstelling wordt vrijdag avond om acht uur geopend en is dan verder zaterdag van 11 tot 22 en zon dag van 11 tot 18 uur voor het publiek toegankelijk. Aeffini at van a Haar 0 10 au -■ Con Door de afdeling Velsen-Beverwijk van de Algemene Nederlandse Vrou wenvereniging „Tesselschade-Arbeid Adelt” wordt dinsdag 16 november een bazar gehouden ten huize van mevrouw E. baronnesse van Tuyll van Seroos- kerken-van Limburg Stirum, „Water land” aan de Rijksweg in Velsen-Zuid. Donderdag 18 november wordt deze ba zar voortgezet bij mevrouw A. Jongtien- Voor dit festival kunnen de jeugdige gegadigden zich voor maandag 15 no vember bij „De Lichtboei” aanmelden, waarbij tevens het te zingen liedje V Unicef is geen liefdadigheid, maar opkomen voor de rech ten die elk kind heeft. Het jubileum van dit jaar is geen jubileum om te vieren. Wel om te gedenken dat er in ieder geval, met de meer dan honderd landen die meewerken, een begin is gemaakt met de strijd tegen het onrecht in de wereld Het ontstaan, de geschiedenis en de toekomstplannen van het kinderfonds zijn een reden om enig vertrouwen te putten voor een betere wereld, hoe idealistisch dat ook klinkt, waar in kinderen zonder gebrek, en vrees kunnen opgroeien, met project in Indonesië aan, een vierjaren plan en voor het eerste jaar heeft Uni cef 7.960.000 nodig. Als ieder jaar kunt u ook financieel helpen, door de beken de Wenskaarten te kopen. Er is weer een aantal prachtige series te krijgen. Typische kerstkaarten, een hele Vati- caanserie (vijf bijbelse voorstellingen, twee van elk in een doosje van tien), vogels, bloemen, landschappen en noem maar op. Sommige (de Vaticaan- serie) zijn ook op groter formaat te krij gen. Voor f 6,krijgt u een doosje met tien dezelfde kaarten (behalve het Va- ticaan dan) of tien verschillende. U kunt ook minikaarten kopen (lieve, kleine visitekaartjes, een doosje van 25 5 x 5 verschildende) envelopjes kost f 7,50, en de bureauagenda voor 9,U kunt de kaarten (of eerst de folder) aanvra gen op de volgende adressen. In Beverwijk: mevrouw Lange-Brug- man, Dreef 3, tel. 02510-24234. In Heemskerk: Wereldwinkel, Kerk- weg 135; mevr. Cuitjes-Bakker, Jan van Polanenstraat 74, tel. 02510-30750. In Santpoort: de heer Brouwers. Spanjaardsberglaan 2, tel. 023-376163. In Velsen: mevr. Val-Brust, Goe man Borgesiuslaan 5, tel. 16194. In IJmuiden: mevr. Rijke-Dijkstra. Saturnusstraat 8, tel. 10677; Kunsthan- Het betekent de ontdekking van een fonkelnieuwe topcollectie vol horloge- In Londen, aan de bron van de mode voor de jeugd, hebben de beste ontwerpers de nieuwe topcollectie van Tissot ontworpen. Super-modieuze lijnen vol durf, charme en fantasie, gepaard aan het wereld beroemde Tissot-uurwerk. i Hoog, en jarig, n wer, gestokt i VSV. i beslag verbaal Kinderen hebben de toekomst een triest gegeven in een wereld waarin een miljard kinderen van onder de vijftien jaar in landen leven die economisch minder ontwikkeld zijn. En meer dan de helft van dit miljard woont in landen waar het gemiddelde inkomen per hoofd van de bevolking minder is dan f 400 per jaar. Het sterftecijfer onder déze kinderen is 20 tot 40 maal zo groot als in de geïndustrialiseerde landen. En als ze hun jeugd overleven dan kampen ze tien tegen één voor de rest van hun leven met ondervoeding (of zeg maar rustig: honger), ziekte, gebrek aan kennis en daardoor werk loosheid. Zelfs als Unicef over het tienvoudige zou beschikken van de 200 miljoen gulden die het nu jaarlijks met pijn en moeite binnen weet te krijgen, zou deze tragedie nog geen blijspel worden. Want: alleen hulp geven in de vorm van materiaal, instrumenten, medicijnen, voedsel, leermiddelen en vervoermiddelen is nog niet voldoende. Men moet bij de wortel beginnen: voorlichting over voeding, opleiding van verplegend personeel in het land zelf, van onderwijzers. Schoolgroentetuinen, cursussen, moederclubs, bevorderen van zuivelindustrie, van visteelt, van kippefokkerijen. Er moeten artsen zijn, verpleegsters, vroedvrouwen, er moet voorlichting zijn over hygiëne, voorbereidend en uitgebreid vakonderricht. f VELSEN. Van 30 oktober tot en met 5 november 1971 werden de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven. Damesring, pantalon met riem, bos auto sleutels, kinderwagen, rok en lap, sleutel aan label vulpen, bankbiljet, muntbiljet, hond, damespolshorloge, tas met baddoek en onderkleding, plastic zak met shirt, als mede een slipover en een paar gymschoe nen, autoped, tasje met thermosflessen en lantaarn, damesbril, mes in etui, paar jongenshandschoenen, portemonnee met inhoud, boodschappentas bankbiljet, speelgoed-locomotief in verpakking, da- mesportemonnee met inhoud, dasspeld, portemonnee met inhoud. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen kunnen dagelijks aan het hoofdbureau van politie worden ingewon nen. De gedeponeerde voorwerpen zijn te verkrijgen elke dinsdag en vrijdag van Het nieuwe „winterskoft” van het selskip „Fryske Trou” uit IJmuiden wordt vrijdag 12 november ingezet met een toneelavond in het verenigingsge bouw „De Rank” aan de Koningin Wil- helminakade. Hiervoor zal door de eigen toneelclub een opvoering worden gege ven van „In Heidepyk”, toneelspel in vier bedrijven door Barend van der Veen. Met het oog op de lengte van het stuk begint de voorstelling om kwart voor acht. Regie en kapwerk worden verzorgd door de heer F. A. J. Hunsche. Eén van de kaarten die tl kunt kiezen: de familie Bhagwan Kapoor, India. HAARLEM. De gezamenlijke dansle raren van Haarlem hebben de Haarlemse raadsleden een schrijven gestuurd, waarin zij hun vragen zich tegen de vermakelijk heidsbelasting voor dansen te keren. Dit onderwerp zal woensdag tijdens de be handeling van het hoofdstuk Sport- en Jeugdzaken van de gemeentebegroting. F bureau. «fUVWHWVWWWVtfWVWVVVlHMffVVVlAfVVVWVVVtfVVVVWWVtAIVVWWMVVlIW^ Horloger - Juwelier Hoofdstraat 166 SANTPOORT Tel 023-37 85 92 PR 516 Sportief waterdicht iimodel,automatic staal f 265,- doublé f 280,-

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7