PANDA en de meester^rallyrijder Ham koffie voor en de hippe meute Top de pop pop dertien Soosagenda AGENDA VQOR Ook vannacht vorst 17 In en om Haarlem Bollenstreek Velsen-IJmuiden Heemskerk Beverwijk DONDERDAG Ï1 NOVEMBER 1971 el Toen Mike Vermeltvort, caféhouder en verkoper van brood- jes-ham op Europese popfestivals, vijf jaar was, verschafte hij zich toegang tot het spaargeld van zijn ouders en deelde het onbekom merd uit aan armlastige passanten. Mike is vrijgevig gebleven. In het interview, dat gul met Cola-tikken werd besprenkeld, zal hij met grote regelmaat benadrukken, dat hij het allemaal niet om de winst doet. We hadden afgesproken in zijn café „La Baborack” in de Gro ninger Nieuwe Kijk in ’t Jatstraat. Zand op de vloer, leuk ingericht. Mike: „La Baborack” is een zi geunerdans uit het Boheemse ge bergte. We moesten een naam heb ben en ik had net een boekje ge kocht over zigeunermuziek en daar stond het in. De politie-agenten doken met z’n allen op het 30, op iwr' I IKERAFf DUIZELIG' ff De Put, Koudenhorn 34, vrijdag: soos. L- 3753C Jeugdcafé, Eemstraat 6, vrijdag: soos. Vrijdag Hoofd en WEERRAPPORTEN 21.15 u.: 14. 19 en uur Appelaar, Damstraat 19, vrijdag: dis co; zaterdag: film. Deining, Ripperdastraat 13a, woens dag en vrijdag: theehuis; zaterdag: dansen. Martinique, Kokstraat 13, zaterdag: sociëteit. PEN-centrale, Kanaalweg, IJmuiden, zondagmiddag: Phoodha. Donkey Shot, A. Verherentstraat 1, Heemskerk, zaterdag: Panda. Deining, Ripperdastraat 13a. zaterdag: Bobbey’s Children. EVNH, speeltuingebouw Engeland- laan, zondag: soos. Soos de Piek, Boezemkade. Spaarn- dam, zaterdag: disco. Sfeer ’69, Ged. Oude Gracht 24, vrij dag, zaterdag en zondag: soos. Toy-Toy, Stoofsteeg 1, iedere avond: bar-dancing-disco. Mike Vermeltvort, ook als broodjes- verkoper hip onder de hippies. DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag diner-dansant. Raadhuis Hillegom. 19.30 uur: Gemeenteraads vergadering. BIOS! OPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat) 20 uur: jA,NU SPRING HELP!IK WORD onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt 0 0 o o 0.4 BIOSCOPEN City Theater, donderdag en vrijdag 20 uur: „Wat zien ik”. Stadsschouwburg, vrijdag 20 uur: „Toen vrou wen staarten hadden”. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Rotterdam Den Helder Twente Vlissin.gen Z.-Limburg VRIJDAG 12 NOVEMBER Hoog water 11.44 uur en wzw w.st. nnw no no no no n zzw w.st. wzw n nno ono n nw w.st. no n zw nno ozo ozo zw nnw ono ozo zw o nnw wzw 13 4 12 19 19 17 22 Down East, Jac. van Lxx>ystraat. za terdag: SOOS. DIVERSEN Stadskantoor (Pres. Kennedyplein) 19.30 uur: Openbare raadsvergadering. 7 21 20 ono no no o no zo no no nno nno 8 21 1'1 55 8 6 5 6 -3 7 5 15 7 3 9 13 14 4 15 0 4 6 7 1 9 -5 -0 8 16 4 3 7 7 11 13 0 0 o 4 6 0.1 0 o 7 0 0 8 0 10 14 0 2 De Weiman, Hoofdstraat, Santpoort, zaterdag: soc. „In” met „Rob Hoeke”. -2 -3 —4 -6 -2 2 -5 1 14 5 -2 2 1 -3 De Rob Hoeke Group speelt zaterdag avond na een afwezigheid van jaren weer in Haarlem. Het drukbezette boogie-woogie vijftal, dat zo’n drie keer per week door het gehele land op treedt, treedt op in „De Weiman”, Hoofdstraat, Santpoort. Van links naar rechts. Pim van der Linde, Wil de Meyer, Paul Lagaay, Ben de Bruin en Rob Hoeke zelf. ^OH, WEES TOCH WAT VOORZICHTIGER! KOM NU SNEL NAAR BENEDEN Bessemerstraat open van 12-13.30 L2-13.30 en van 20- Maximuxn- en minimum temperaturen binnen- en buitenland HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN DONDERDAG 11 NOVEMBER Hoog water 10.29 uur en 23.07 uur Laag water 5.49 uur en 18.18 uui onbewolkt zw. bew. half bew. sneeuw onbewolkt onbewolkt regen geheel bew. zw. bew. regen onbewolkt zw. bew. geh. bew. zw. bew. licht bew. motregen motregen regen geheel bew. onbewolkt onweer geheel bew. zw. bew. regen half bew. i weerlicht licht bew. zw. bew. onbewolkt MAANSTANDEN Nieuwe maan 18 november 02.46 uur Eerste kwartier 25 november 17.37 uur 21.15 u.: 18 jr. uur: „De 7 7 6 6 6 8 7 5 7 5 «MHh. Riverside, Spaarne 91, woensdag: aanloop; vrijdag- en zaterdag: disco. dcïj 0 0 0 0 0 0.3 0 0 o o TE N I OON «TELLINGEN Pieter Vermeuleninuseum, tn gebouw Cultu reel Centrum Moerbergplantsoen. IJmuiden. da delijks 14-16 30 uur; zaterdag en zondag gesloten. Beeckesthn. Velsen-Zuid museum, tentoon stelling dagelijks 14-17 uur; tot 29 november tn het noordelijk Koetshuis expositie werken van Vladimir Komarek. Ruïne van Brederode, Santpoort op werkda gen 9.30-12 u. en 13-17.45 u. Bedrijfsmuseum Hooeovens. Velsen-Noord, is elke dinsdag uur en elke donderdag van 11 22 uur 1. Soley soley - Middle of the Road; 2. Spanish Harlem - Aretha Franklin; 3. Without a worry in the world - Rod McKuen; 4. Only lies - Greenfield and Cook; 5. Reason to believe/Maggie May - Rod Stewart; 6. Non non rien n’a changé - Poppy’s; 7. Imagine - John Lennon; 8. Witchqueen of New Orleans - Redbone; 9- Soldoers who want to be heroes - Rod McKuen; 10. Het soldaatje - Zangeres Zonder Naam; 11. Mammy Blue - Top Tops; 12 Mira - Cock van der Palm; 13. Baba O’Riley - Who. TEN TOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van Haarlemse school van de 16e t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet: Grafiek en moderne kunst o.a. Bendien Zoltin Peeter. Ger Daniels. Geopend tna. t/m zo. 10-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Perma nente tentoonstelling van oude religieuze kunst Geopend ma. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 uur. Zo. 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16). Tentoonstelling Grafiek Albrecht Dürer. Permanente tentoon stelling schilderijen uit de 19e en 20ste eeuw, tekeningen van Hollandse. Franse en Italiaanse school. Geopend di t.m. za 10-16 u.. zo. 13-16 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Expositie uitleenkunst Eigentijdse Nederl schilderijen grafiek wandkleden en kleinplas tiek. Geópend di.. wo. vr 13-17 uur do 8-19 uur za. 11-17 u Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- damstraat 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart astro nomie. geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 uur Elke avond beh. za. en zo 19.30-22.00 uur De Hallen (Grote Markt). Expositie grafiek, gouaches en tekeningen van Haarlemse en Zandvoortse kunstenaars. Geopend ma. t.m. za. 10-17 uur, zo 13-17 uur. T.m. 14 november. Galerie T (Bakenessergracht 67) Tentoonstel ling schilderijen van Sergio Sarri. Geopend di. t.e m. za. 11-17 en zon 14-18 uur Tot en met 28 november Galerie Zijlstraat (Zijlstraat). Tentoonstelling aquarellen en klein plastiek van Jits Bakker. Geopend ma. tun. za. 12-17 uur, zon. 14.30-17 uur. ma.- woen.- en vrlj.avond 20-21.30 uur. Tot en met 14 november. Galerie „Kunst voor O” (Warmoesstraat 16. Haarlem). Expositie olieschilderijen en gouaches van Jos Rovers. Geopend di. t.m. za. 9-12 en 13.30-18 uur. ma 13 30-18 uur T.e.m. 30 dec Frans Heerkens Thljssen (Houtplein 13). Pren- tenkamer: expositie tekeningen en aquarellen van Hans Mulder. Geopend ma. t/n> za. 10-18 u. Tot en met 19 november Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a. Heemstede) Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker-Veggerby keramiek en gra fiek Geopend 9-17.45 uur behalve zo en ma. 48. struikje waarin Pedro Plurk verstopt was. Maar ze vonden al spoedig uit, dat het struikgewas verlaten was. „P-pedro is hier niet, commissaris”, meldde de ser geant, zich duizelig oprichtend. „Dan is hij ons bij het omsingelen door de vingers geglipt!” riep de hoge politieman uit. „Hoe is dat mo gelijk? Ik heb niets door de mazen van het net zien slippen!” Dat was geen wonder, want Pedro was helemaal niet geglipt. Hij was bezig met een mooie roof-overval, en griste net Joris al zijn geld af. „Mijn zuur-verdiende duiten!” riep de bestolene jam merend. „Daar heb ik voor geploeterd en getobd! Ach, wat is de wereld slecht!" „Stil!” sprak de bandiet bars. „En nu jij daar, met je dikke geldbuidel. Geef op!” „Ik denk er niet aan”, zei de heer Fortuin. „Ik heb dat geld nodig om benzine te kopen. Anders kan ik de Zeslanden-rally niet winnen”. De rover luisterde echter al niet meer naar hem. Hij greep de miljonair bij de voeten en schudde hem on dersteboven uit Amoldushoeve, Hoofdweg, dorp, zaterdag: Tarantella. Q0 ■S3 Electric Centre, Bakenessergracht, vrijdag: theehuisinformatie over Korea; zaterdag: Panda. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein). Vrijdag 19.30 uur: Toneelgroep Centrum met openbare repetitie „Lear” (gratis entree). De Linge (Lingestraat, Haarlem-N). Vrijdag 20 uur: Toneelvereniging De Oosthoek met „Moeder Geerte”, bal met muziek van „De Sen sations” na. „Ik heb zelf nog een tijdje tussen zigeuners gezeten, in Zuid-Frankrijk, ik woonde in bij een oude vrouw. Dat zat zo: een vriendinnetje van me had een zigeunervriendje, en zo kon ik zo lang bij de oude vrouw in komen. Ik heb d’r hele wagentje es schoon ge maakt, eten gekookt en toen ik wegging kreeg ik een kruis.” Het praat in La Baborack wat onrus tig, daarom in zijn Mobiele Koffieshop, een paars geschilderde kampeerwagen, op weg naar Mike’s huis in het nabu rige dorpje Oosterhoogebrug. De auto trekt in de binnenstad veel belangstel ling, wielrijders zijn bereid er voor van hun fiets te vallen. Zeventig kilometer per uur is voor een Mobiele Koffie shop, met zes slingerende stormlampen er in, een leuke snelheid. Mike: „Zo reed ik een paar weken geleden nog door Europa, heerlijk, De kamer in het huis in Oosterhooge brug heeft als hoofdkleuren paars en zilver. Mike: „We zitten hier bijna nooit, we zijn altijd in het café. Het is er wel gezellig, een rustiek sfeertje, al zeg ik het zelf. Maar in het voorjaar hadden we nogal wat schulden, we za ten bijna aan de grond en toen heb ik die oude kampeerwagen gekocht. Ik kreeg weer de kriebels en ik had wel zin iets te organiseren. De auto ge schilderd, ingericht als koffieshop en in april ben ik er toen eerst mee naar het Vondelpark gereden. Ik stelde me er niet veel van voor, maar met veel stampij, met een keihard „never mind”-gezicht, weet je wel, ben ik dat Vondelpark binnengereden, als of het allemaal zo gepland was. In de koffieshop lagen tien builtjes thee, een halve pot Nescafe en twee blikjes kof fiemelk. In een mum van tijd waren we uitverkocht. Van dat geld hebben we nieuwe omzet ingeslagen en het eind van het liedje was, dat ik er drie auto’s had staan, twee koffieshops en een slaapwagen. Met zes jongens in dienst. Ik was trouwens gestart met Ameri kanen, dat Vondelpark zat stampvol Amerikanen en ik dacht als ik nou met wat Amerikanen in zee ga, is dat goed voor de communicatie. Maar ze waren Aberdeen Athene Barcelona Bordeaux Berlijn Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen licht bew. Lissabon Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo/ Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Locarno VOLKSUNIVERSITEIT Aula A H. Gerhard Mavoschool (ing. Kaaks). Vrijdag 20 uur: Christendom en antieke myste- rieën door prof. dr. P. Hendrix (voordracht). DIVERSEN Wijkcentrum Europawijk (Laan v. Angers 5). Vrijdag 14-16 uur: Spreekuur sociaal raadsman. Stadhuis Haarlem. 20 uur: Begroting Haarlem (Cultuur). Vrijdag 14 uur: Begroting Haarlem (Volksgezondheid en Milieubeheer). BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „De rechter- en linkerhand van de duivel". rr ntoonstellingen Galerie Boumans (Breestraat 122) Expositie .De skeletten van de Haarlemmerhouttuinen’ (gouaches en tekeningen van Freek Beerbaum) geopend tot en met 13 november van dinsdag fot en met zaterdag van 9 tot 18 uur Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck Velserweg 2) Geopend op dinsdag en donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aan vraag bij P Prins Histerbeslaan 23 Beverwijk tel 02510—25120 MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat). Donder dag 20 uur: Orgelconcert door Piet Kee m.m.v. Aafje Heynis. Vrijdag 20.15 uur: Noordhohands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henato Sabbioni. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 14.30. 19 en 21.30 uur: „Louis de Funès in „Wie een kuil graaft voor een ander”, a.l. Vrijdag nachtvoor- stelling 24 uur: „De dood komt te paard”, 18 jr. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Gimme Shelter”, a.l. Vrijdag nachtvoorstelling 23.30 uur: „Gungala, de maagd van de jungle”, a.l. Lido (Houtplein). 14. 19 en 21.15 u.: „Blue Movie", 18 j. Luxor (Gr Houtstr. 139). „Wat zien ik”, 18 jr. Roxy (Ki. Houtstr. 79), 14.30. 19 en „Liefdesteehnieken in de perfektie”. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 ballade van Gable Hoque”, 18 jr. opend ma. di en don 19.30-24 uur; Vrij, en zat 19.30-01 uur: zon. 2-5 en 20.22.30 uur: Vrij, en zat. 22 u. zon 21.30 u.: folk. Elke vrij. 19 u.: Open podium Om de 14 dgn don 20 30 u.r literaire avond. Vrijdag 22 uur: Harry Schafer. Haarlemse Jazz Club (Groot Heiligland 417). Vrijdag 21.30 uur: Tarining College Jazz Band uit Doetinchem. Toneelschuur (Bavogebouw, Smedestraat 23) Dinsdag 20.00 u.: Fllmschuur: woensdag 20.00 u.: Open workshop: Donderdag 20.00 u.: Mimework- shop. Zaterdag 11 u.: Kinder-workshop, 14 en 16 u.: Jazzballet. Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadlon). Dage lijks 12-02 uur. za. en zon. 11-12 uur. Jeugd- bowlen. iedere zaterdag 12-13 uur. Thüsse’s Hof (Bloemendaal). Dagelijks geopend 9-17 uur. tussen de middag eesl. behalve zat. 12-13.30 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Vogelen zang vogelenzangseweg bij „Oase”). Expositie .Reewild en waterwinning in de duinen" en ..Het boek van bet bos”. Zondag 11-15 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Za. en zon. op treden orkest Cor Halle. Tevens zon. matinee. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Woens., za en zon 12. 14 en 16 u.: voorstelling. Bowling Centre (Burgem Van Fenemaplein Zandvoort) Dagelijks van 14-01 uur. Lou van Burg (Stationsplein. Zandvoort). Iede re zaterdag 20.00 uur: Groot dansfeest met Lou van Burg en Nederlands orkest. constant stoned, 75 percent was ver slaafd aan de drugs, onvoorstelbaar. Het waren echt wel hele lieve jongens, maar werkelijk helemaal verslaafd. Daar kunt je niks mee in een Mobiele Koffieshop en ten slotte heb ik er twee moeten ontslaan. Die hele verkoperij doet nogal com mercieel aan, maar het ging me niet om het winstbejag. Het was gewoon leuk. Ik vind het spannend om mensen uit te zoeken, met mensen te ouwehoe ren die hippie-neigingen hebben. En zo konden we met de verkoop meteen het café boven water houden. De razzia’s in het Vondelpark aan het eind van de zomer heb ik net niet meer meege maakt, maar mijn auto is wel onder steboven gehaald. Midden op straat werd je trouwens ook gefouilleerd, als of je de koningin bedreigd had, niet normaal meer. Je werd op het laatst als een stuk vuil behandeld. Terwijl de politie in het begin heel coulant was. In het begin kwamen ze wel een bab beltje maken bij de wagen, ik heb ze nog wel koffie gegeven, een broodje ham hebben ze nooit gekocht. Maar twee maanden later deden diezelfde agenten plotseling dermate lullig, dat je gewoon een hekel aan ze kreeg. Ter wijl ik helemaal niet anti-politie ben. Het was een fijne tijd, maar je ziet toch ook wel ellende. Er werd nogal gesto ken en op het laatst was een vrouw er niet altijd even veilig, er zaten nogal wat Fransen en dat waren niet van die jofele jongens, zelfs de hippe Fransen waren niet zo erg jofel. Ze hebben ook nog 250 broodjes ham van me gestolen. Op zich niet zo erg, ik had die auto beter op slot moeten doen. Maar de vol gende morgen wandelde ik door het Vondelpark en toen zag ik overal brood jes ham liggen. Je moest daar in het Vondelpark goed oppassen voor diefstal, het wereldje is niet zo mooi en lief. Ze hebben me persoonlijk ook nog vijf gram drop als stuff verkocht. Ik wilde wat stuff heb ben voor een vriend als verjaardags cadeautje en nu kreeg hij vijf gram drop, ingesmeerd met een beetje stuff om de reuk te krijgen. De gekste din gen zijn er trouwens door de politie als stuff in beslag genomen. Ze hebben mijn jasmijnthee een keer meegenomen, omdat ze dachten dat het stuff was. Onze keelpijnpilletjes zijn ook in be slag genomen. Dat is me trouwens ook nog bij Genève aan de Franse grens gebeurd, ook weer die keelpijnpilletjes. Ik heb met de Mobiele Koffieshop vijf uur voor de grens gestaan. Ik moest me helemaal uitkleden. Zelfs de haarband moest af. Eind augustus ben ik namelijk naar Duitisland en Frankrijk gegaan. Toen was het in het Vondelpark gedaan. De toiletten gingen dicht, dat is toch wel het meest kardinale punt, en daarna was het er niet leuk meer. In Duits land ben ik toen koffie en thee gaan verkopen, geen broodjes ham, ik wist niet hoe die handel daar lag. Maar met de koffie gingen we de popfestivals af, Heidelberg, Munster, Bazel, Bern en ten slotte St. Tropez. Daar ging het slecht, de politie is er fel gekant tegen onze typen. We zijn wel vreselijk cor rect behandeld, maar ze bleven ons af wijzen. Ik heb zelfs een verklaring moeten tekenen, dat ik me niet voor goed in Frankrijk zou vestigen. Daar voor hadden ze zelfs mijn tube tand pasta gecontroleerd. Toiletpapier rol den ze ook helemaal uit, om te contro leren of er geen druppels LSD in zaten. Ze rolden het papier trouwens ook weer keurig op. In Duitsland gaat d!at an ders, daar moest ik zelf m’n rollen toi letpapier weer oprollen. Daar in St. Tropez. heb je vreselijk veel kapitalisten en veel hippies. Ik kom daar niét om de Barmhartige Sa maritaan uit te hangen, maar die hip pies worden daar uit de restaurants geweerd. En het is voor hen erg pret tig,' dat er dan een maffe wagen aan komt, die voor een habbekrats thee schenkt. Volgend jaar wil ik ook Spanje in met de shop, moeilijkheden trekken me aan. Ik wil op plaatsen zijn waar ik tegenstand kan verwachten en het spannende is dan om te kijken hoe je weer uit de moeilijkheden kunt ko men. Ik ga altijd weg om de spanning. Daarom ben ik misschien ook be roepsmilitair geweest. Ja, jongen, zes jaar bij de Marine. Had je niet gedacht, he? Ik ben er ook niet bijster trots op. Mijn vader is gepensioneerd officier van de landmacht, dat is misschien de reden dat ik nu zo gekant ben tegen militaire discipline. Discipline, oké, an ders krijg je een rotzooi. Maar dat iedere meerdere je baas is, zag ik niet zo. Met het gevolg dat ik in de gevan genis in Nieuwersluis ben geëindigd. En daarna werd het zwerven. Heb je de film Easy Rider gezien, aan het eind worden die hippies doodgeschoten. Daar kun je m’n leven eigenlijk wel mee vergelijken. Het K.N.M.I. deelt mee: Een rug van hoge druk beheerste gisteren het weer in ons land. In de afgelopen nacht daalde het kwik, behalve vlak bij zee, overal onder het vriespunt, op het vliegveld Eelde zelfs tot min 9 graden. Een depressie koerst nu via Ijsland oostwaarts naar Scandinavië. Een lage drukgebied boven het westelijk deel van de Middellandse Zee verandert van plaats. Deze situatie blijft het komende etmaal vrijwel onge wijzigd. In de komende nacht zal het licht tot matig vriezen. Barometerstand hedenmorgen 1020 millibar (766 mm). Vooruitzichten voor zaterdag. Toenemend» kans op regen en stijging van temperatuur, vooral in de nacht. Aantal uren zon: 0 tot 3; minimum tempe ratuur: omstreeks normaal; maximum tempera tuur: omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 1 uur: 70 percent; kans op een geheel droog etmaal: 40 percent. VRIJDAG 12 NOVEMBER Zon op 07.53 uur onder 16.54 uur Maan op 01.52 uur onder 14.38 uur geheel bew. Casa Blanca Istanboel Las Palmas Tunis (ciWMTcoHwc TOONDER STUDIO S ARMAN fjoo, ifiïvi'i i.n nij 0 o o o 3 0 0 0 Hd ADEMT NIET MEER.... OH... A/EB.' -8 4 -2 7 1 rje K.UNT HELEMAAL NIET GOED OPPASSEN, POLLEj MOET JE NU ZIEN, JE HELE BROEK IS NAT!

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 17